Jonge Haai voor Michel Beeckman Wase dames te sterk voor Aalst f Basketball )J Door oog van de naald Vriesbasket bijna fataal Moordende bezoekende afstandsschoten Johnny De Locht als afwerker Moeilijke periode Taktiek klopt Vier punten los frlïHlIllllHlB Waterpolo Ondermaats Rc 26 - 7.11.1980 - De Voorpost ra u Panters Baasrode - Were Di St. Niklaas 67-64 Tweede Provinciale Basketbal The Tower - Evergem 63-52 De wedstrijdpunten zijn de enige genoegdoening die de Panters aanhang aan de konfrontatie met Were Di overhield. Over de prestatie van de ploeg in zijn geheel en als geheel waren de kommentaren niet zo gunstig. De bezoekers ver toonden het best spel en de neutrale toeschouwer zou zeker niet misnoegd ge weest zijn moest de zege naar de bezoekers zijn ge gaan. Ze speelden in de eindfase van de wedstrijd te nerveus, waardoor ze hun sterkste wapen de flstbreak, vergaten te ge bruiken en Wilfried Aerts na een sterke eerste helft met een 7 op 12 in de laatste 20 minuten aanvallend faalde met een 1 op 9. Falen in de aanval had de thuisploeg, op zondering van Geert Moens met 7 op 14 en Colpin met 3 op 4, de ganse eerste helft gedaan met een kollektieve shot prestatie van 19 op 50. Tegen de Were Di zone met een niet zo werkkrachtig Swalfs, die in de aanval veel balverlies leed, vergat Pan ters Colpin onder de korf aan te spelen. Hij zorgde nochtans voor 9^3, maar toen opteerde Were Di voor de quickbreak die goed door Verbraecken werd opgezet en knap afgerond door Aerts en De Pauw, zodat aan de 8e minuut de score 11-20 was en Panters, door het falen van het halve afstandshot (4 op 20) on mondig bleef. Men zocht nog eens Colpin, Geert Moens lukte een 3 op 3, en Willy Van den Boreck na een negatieve reeks van 0 op 6, scoorden een 4 op 4 en aan de 16e minuut lag de thuisploeg opnieuw aan de leiding 33-28. Were Di wis selde haar snel basketbal af met beredeneerde aanvallen waarbij Aerts - De Pauw goed gesteund werden door Bonnaerens, die de eerste helft eindigde met een 3 op 3 en een 41 -44 ruststand. Bij 47-50 aan de 5e minuut schakelde Panters over naar man. Dierick lukte een 2 op 2 en 51-50, maar de bezoekers lukten een 0-10 en aan de 10e minuut 51-60. Een han dicap was het uitvallen van Bonnaerens met een oog- wonde en Swolfs mistte alleen onder de korf, zodat Panters langs De Beule ook een 10-0 afrondde en 61-60 aan het kwartier. Aan de 18e minuut, voor hij zijn vijfde fout maakte, lukte Geert Moens zijn eerste korf van de tweede helft en met 67-64 legde hij de eindstand vast. De laatste 3 minuten kwamen er geen punten meer, daarvoor was Were Di te overhaastig en Panters logischerwijze te behouds gezind. Punten: Panters: Dierick 8-4, De Beule 0-8, G. Verstappen 0-6, Van Cau- wenbergh 0-1, Colpin 7-5, G. Moens 16-2, Van den Broeck 8-0, Stevens 2-0. Were Di: Marin 2-0, Bon naerens 10-2, Verbraecken 4-4, Swolfs 2-6, De Pauw 10-6, Aerts 16-2. BENO R.M.S. Evergem, die heel wat trappen lager staat als de Aalsterse leidersploeg, en aanzien werd als een makkie, heeft ei zo na voor de verrassing gezorgd van de jongste speeldag. The Tower Aalst gestart boor devol vertrouwen, doch zonder De Troyer moest gedurende meer dan een halfuur de enthousiaste be zoekers aan zijn zijde dul den. Nochtans moest de Torenjongens zich herinne ren dat vorig seizoen op Evergem verloren werd, en zodoende de Evergemme- naren, wel wat roet in het Aalsters taktisch plan kon den gooien. De bezoekers startten dan ook met een individuele mandekking op Dirk De Schaepdryver en Herman Labaye, doch via De Troyer gingen zij toch naar een 4-0 voorsprong. En dan viel plots alles stil. Na 5' kwamen de bezoekers op voorsprong met 6-7. Slech te passes en balverlies bij de lokalen en 30 secondenspel van de bezoekers waren er de oorzaak van dat de score evenredig daarmee verliep Gelukkig was Brys aanval lend andermaal uitzonder lijk, zoniet was The Tower in die aanvangsfaze van de kaart gespeeld Doch aan de overzijde liep een vergrijsde Vervaet, die eveneens on vatbaar was en met de regelmaat van de klok voor betaald antwoord zorgde. Toen Jean-Paul Heyvaert en de ingebrachte Ludwig Van den Borght eindelijk Luc Brys in de aanval kwamen steunen, kon The Tower 30-25 uitlopen naar 30-27 bij de rust. Na de kampwisseling probeerde coach Van der Steen het met Luc De Scheepdryver in plaats van broer Dirk, en meteen ook met een indivi duele manverdediging. Dit liet de lokalen toe om via een sterk shotten de Ludwig Van der Borght 40-33 uit te lopen na 5'. Doch Evergei legde zich niet goedschi neer bij deze achterstand kwam via Vervaet en Hej brecht terug op de 9' 42-42. Playmaker Moerm. had de eer met zijn eerst aangebrachte punten Evei gem voor de eerste maal i. de wedstrijd twee puntei )e voor te zetten. Tot de l4|enoec bleven beide ploegen ii !en en eikaars zog 48-48. Ogenblil "erker waarop The Tower ziel jelft^s terugtrok in zone, en Dirl )rutaal De Schaepdryver zijn wetoesch deroptreden dee. Met df mooie steun van Labaye en Jeanden kr' Paul Heyvaert zorgde hidfen h( ervoor dat in 3' tijd de kloo J^rYn definitief werd 56-50. In d(maar 1 slotfaze, legde Evergem zijr thuisw hoofd dan toch neer, zoda twee Ludwig Van der Borght, diteen 5j' een beste partij vertolktt °ok V' voor zijn wederoptreden 'jn u nog een ruime overwinninc dichtbi kon vastleggen. Topscorers aard rr voor The Tower: V.D afwerk Borght 16, Brys 14, Hey-P,oe9. vaert 11Labye 8. dankzi A.V.H Verstappen (Baasrode) onderschept een bezoekende aanval. (Panters-Were Di 67-64) (wvc) Leonidas- C.S.F. Le Logis 64-70 Eerste Nationale Basketbal Dames St. Jan Antwerpen - Cabrita Zele 51-68 De uitstap die men te Zele _?oor het moment het meest vreesde werd op een autori taire en zelfzekere manier afgehaspeld door de mede- sider. Langs Van Hassel - Deprez - Coene namen de bezoekers de beste start en stonden aan de 4e minuut reeds met 4-9 aan de leiding, en op het einde van de 5e minuut was het reeds 6-13. Een betere uitgangs positie kon men zich bij een mede-titelkandidaat niet in denken. De volgende minu ten had Cabrita wel even met problemen te kampen. Was het zelfzekerheid of nervositeit. Het leed in ieder geval verschillende keren balverlies en dit werd afge straft door de thuisaanval- lers, zodat er aan de 13e minuut een 20-19 stand op het scorenord te leze stond. De Zeienaars waren echter vlug hun inzinking te boven en gingen zich nog meer op hun wervelwindverdediging cencentreren en één minuut later was het 20-25, zodat Cabrita de rust inging met 28-31. In de tweede helft begon het goed. Coene zorgde voor 28-39 en op dat moment kwam Filip Van Hassel aanvallend uit zijn schelp. Hij had zich reeds een sterke rebounder ge toond, maar met een 6 op 9 tekende hij ook voor een precies afwerker en samen met Dirk Fransaer (4 op 7) waren ze meester in de luchtduels, zodat de score vlot in het voordeel van de Black Labelboys (santé) ver liep en 41-54 aan de 14e minuut. De pluim van df wedstrijd zouden we aar Johnny De Locht durven geven. Deze in Tielrode wonende Antwerpenaar had zich reeds opgeworpen als een echte ploegspeler, maar zijn reputatie van afwerker was er nog niet uitgekomen, Johnny toon de met een 10 op 15 en een 3 op 4 dat hij het scoren nog niet verleerd heeft en aan de 19e minuut was het verschil tot 47-64 opgelopen. De grootste waardering ging nog maar eens naar het hecht verdedigingsblok en daarvoor had trainer Ver smessen de routine en het doorzicht van Moorthamer nodig, de springkracht van Deprez en de inzet van Paul Van Damme en Peter Moens. Punten: Moens 6, Coene 10, Moorthamer 2, Van Hassei 15, Fransaer 10, De Locht 23, Deprez 2, Van Damme 0 BENO Hemaco Dendermonde - Bavi Gent 65-80 De auteur van D.B.C. Bab belaar, het klubblad van Leonidas, had het zeker bij het rechte eind, toen hij in zijn voorstelling van Le Logis de supporters attent op maakte op het sterke shotvermogen van de Brus selaars. Die sterkte houdt hen dan ook reeds sinds jaren in Eerste Nationale van ons damesbasketbal. Van bij het begin toonden de bezoeksters zich de snellere, en technisch bete re ploeg. Dank zij beweeglijk basketbal, en een moordend afstandsshot ontwrichtten zij telkenmale de plaatselijke zonedefensie. Reeds na 8' leek de wedstrijd gespeeld. Le Logis had op dit ogenblik een 1 (5 puntenvoorsprong bijeengeworpen. Dank zij Nora De Luyck, na een rampzalig begin, zich enigs zins hervattend en Rommel, die heel wat problemen kende met De Wandeleer, kwam Leonidas dan toch 30-41 terug bij de rust. Na de kampwisseling probeer den de lokalen het met individueel verdedigen. Dit natuurlijk ten koste van heel wat fouten. Leonidas kwam wel 52-58 terug na 11maar het uitvallen van Marianne Rommel aan de 14' liet Le Logis toe een definitieve 57-68 kloof te slaan. In de slotminuten kwamen De Meyer en Heireman nog op volle toeren, doch tegen Honhon, Bandel en De Wandeleer was geen kruit gewassen. Een nederlaag, die voor de Aalsterse girls zeker op het slechte ogen blik komt, nu men door twee opeenvolgende over winningen tot in de kop groep doorgedrongen wa ren. Was Nora De Luyck, tegen die snelle Le Logis bepaald niet in haar sas. Dan moet de verliesreden eerder gezocht worden bij de bezoekers zelf, die in de eerste helft afwerkten tegen meer dan 60% of 19 op 31. Een gemiddelde waar vele herenvijftallen alleen maar kunnen van dromen, werd nu door de Brusselse meisjes bij elkaar geworpen. Dat Leonidas dan maar sneuvelt met 6 punten, mag wel een eer zijn voor de Aalsterse basketgirls. Scoorden voor Leonidas: Rommel 14, De Luyck 8, De Meyer 14, Heireman 15, Meuris 9 en De Moor 14 A.V.H. De Collegeploeg geraakt niet in de goede plooi. Zowel aanvallend als verde digend draait het niet rond. Het is niet de gewoonte dat Hemaco thuis 80 punten laat scoren. De sterke de fensie kon vroeger de basis leggen van een overwin ning, maar met 65 punten kan men nu de wedstrijd niet meer winnen. Een moeilijk opdracht voor coach Georges Van Mie- groet, die moet trachten de jeugd te integreren in de ploeg of om rond de jonge Hemacolichting een nieuwe ploeg te bouwen. De sterk ste periode van Hemaco met Wijnendaele - Van Nuffel - Verhas - Fransaer en Verhelst schijnt voorbij. Hemaco heeft uit haar ruime recrutering goeae jonge spelers, maar afwer- kers met de preciesheid van Wijnendaele - Van Nuffel, uit hun beste periode, schij nen er niet tussen te zitten. Tegen Bavi probeerde coach Van Miegroet door verschillende spelerswisse lingen vaart in de ploeg te krijgen. Van de 10 opgestel de spelers scoorden er 9, maar een uitschieter zat er niet tussen. Van 14-10 aan de 8e minuut evolueerde de situatie naar 14-19 aan de 12e minuut en twee minu ten later was het 16-25. Aan de rust 26-39 was de wedstrijd gespeeld. In de tweede helft keek Hemaco aan de 8e minuut reeds op een 34-56 achterstand en Hemaco waagde het met een press, maar geraakte niet veel dichter. Punten: Verhas 4-7, Pat Van Lembergen 4-0, Van Caus- broeck 0-1Pelicaen 0-0, L. Van Lembergen 2-7, Wij nendaele 2-7, Dirk Verhelst 4-0, Hedwig Verstappen 4-1, Van Nuffel 6-4, P. Vereist 0-2. BENO Cibo Zele - Melsele 85-53 Tot de 5e minuut kon Melsele (10-8) in het spoor van de thuisploeg blijven toen Rudy Van Goethem de broers Van Miegroet bij de afwerking kon bijhouden, Maar Cibo had meer aanval lende peilen op zijn boog. Ook De Prouw en De Loose waren bij de pinken zodat via 20-21 en 30-16 de prijzen aan de rust verdeeld waren met 37-20. De thuisploeg had zijn verdediging rond de Melseelse dubbele meter Laureys gebouwd en die kwam de eerste 20 minuten niet verder dan vier vrijwor- pen In de tweede helft werkte De Loose aan een hoog gemiddelde af zodat het verschil steeds groter werd en 47-28 het vlot naar 61-36 ging halfweg de twee de helft. Franky Van Goe them, Staut en Laureys konden alleen nog de scha de beperken. Een welkome zege voor Cibo, dat dit seizoen al heel wat tegenslag kende en vorige vrijdag nu ook op training Goeman voor een hele tijd verloor, wegens een armontwrichting. Punten: Cibo: Van Lysebet- ten 0-2, Van Miegroet W 8-11, Van Mieghem 0-2, De Prouw 9-0, Philips 2-0, De Loose 12-24, G. Van Mie- igroet 6-9. Melsele: Fr. Van Goethem 2-10, Staut 4-6, R. Van Goethem 6-0, Laureys 4-12, Apers2-2, Van de Keybusch 2-2, Van den Brande 0-1 BENO Vrouwenbasketbal Aurora Zele - Haantjes Leupegem 56-52 De Zeelse Pimpernel meisjes moesten voor eigen publiek partij geven aan outsider Leupegem, die maar twee punten achterstand telden en de andere tweede ge klasseerde Legia Gent had in de voormiddag reeds verloren, zodat Aurora in geval van winst vier punten voorsprong telde. De eerste tien minuten van de match had de thuisploeg het moeilijk. Na 8-6 speel den de bezoekster goed hun pivot Van den Broeck (3 op 3) vrij onder de korf en koorde spelmaakster De Keyser zodat het aan de 10e minuut nog 14-14 was. Brigitte De Graeve met een verdec bouw. voor o Waalsi zijn rr ten v< wedsti was s moese later z werde 2e N Zw E.V. E.V. A een b strijd klasse kers, c wister vier g werde dreigc day waart zich speek bleker de afv van d ty's o 1e 3 op 3 zette haar ploeg terug op het goede spoor en Lieve De Oorver, knap in de rebound en attent in de aanval, scoorde een 4 op 5, zodat na 20-20 de thuis ploeg aan de 16e minuut met 24-20 voorop kwam, maar aan de rust was Leupegem opnieuw langszij 33-32. In de tweede helft begon maar Van Acker met een driepunteren meteen zat de thuisploeg op de goede golflengte 36-32. De Lintde- cker en De Roover stootten door naar 40-32. Mylene De Graeve leverde goed werk in verdediging en Van Acker plukte veel verdedigende rebounds zodat Aurora aan de 5e minuut 44-34 voor lag De bezoekers kwamen nog eens terug tot 50-44 aan de 12e minuut, maar de inzet van De Vuyst en het doorzettingsvermogen van De Roover leidden naar 56-46. Coach Van Cauwen- berghe opteerde toen voor balbezit, zodat er voor Haantjes alleen nog een verkleinen van de achter stand inzat. Punten: Van Acker 3-7, De Roover 10-8, De Lintdecker 4-4, De Vuyst 0-0, De Graeve 16-4, M. De Graeve 0-0. BENO Zondag 2 november moes ten enkele D.Z.O.-ers zich in het zwembad de Schalk me kten met zwemmers van be faamde clubs als Racing Me- chelen, Arduas Heist op den Berg, Koninklijke Antwerpse Zwemkring, Scaldis Berchem, Olympis Borger- h' it en nog een 7-tal clubs, h Mdzakelijk uit het district Antwerpen. Deze ontmoe ting van de groten Filip Hens van Mechelen zette on der meer het disctrictrecord over de 200 wisselslag op zijn naam met 2.15.3 is vooral voor de sterke Michel Beeckman uitgegroeid tot een triomf. In de 100 meter vrije slag moest hij zich me ten met kandidaten die op papier sterker waren dan hij, doch de volledige overgave waarmee hij zwom, werd be loond. Niet alleen behaalde hij een gouden voor Peter Thijs van Arduas en Mare van Herbruggen van Ant werpen, maar tevens slaag de hij erin de Limiet 1.01 te zwemmen wat een een jon ge haai betekent bij de mi- Vorige vrijdagavond werk ten de WZK-meisjes hun thuiswedstrijd af tegen Nep- tunus Aalst. Bij de heenwed strijd hadden de Wase da metjes de thuisploeg met 1- 10 in plan gelaten, zodat er ook nu weinig moeilijkheden te verwachten waren. De Ajuintjes kwamen noch tans onmiddellijk vrij sterk uit de hoek. Het WZK-offen- sief bleef beperkt tot een re tro van Sandra Smet die naast ging en een zwak bal letje van Els Rombout. Aalst daarentegen raakte enkele keren tot in de buurt van Carine Lyssens, maar bleef onmondig in de zone van de waarheid, ook toen Marleen De Roeck in de strafhoek zat. Het eerste echte Wase ge vaar kwam van Sandra Smet, die eerst de keeper trof, en dan de lat. De tegen aanval van ZNA was goed voor het eerste doelpunt van de avond. Voor rust kon Wa se de stand niet meer wijzi gen, zelfs niet toen een ZNA- speelster straftijd uitzat. Tijdens de tweede speiperio- de kwam de thuisploeg ster ker voor de dag. Toen Lut Braeckman skoorde had de ZNA-doelman reeds moeten uithalen Marjan De Wolf stoorde keer op keer de Aal sterse aanvallen, maar de aanvallen die daaruit voor tvloeiden bleven te zwak, tot Lut Braeckman na een mooie pass kon afronden. Eenhoorn Bazel - Melle 94-91 Dat Melle met het broeder paar Van de Sijpt steeds een gevaarlijke klant is onder vond Eenhoorn Bazel. Kwam de eerste helft de thuisploeg toch aan een 10-puntenvoorsprong (51- 41) dan moest na rust alle hens aan dek worden ge roepen. Roel Pieters vond in spelverdeler Smet weer de gedroomde assistgever en Hein Van Renterghem bleek aanvallend ook bij de zaak. Wanneer echter de fouten- last begon door te wegen kwam Melle uit de schelp. René en Yvan Van de Sijpt waren weer zoals in de grote dagen en het was een vriezend Bazel dat met miniem verschil de over winning thuis kon houden. Toch moeten we zeggen dat de Bazelploeg tot meer in staat moet zijn in eigen huis en dat de ploeg ons eens een knalprestatie ver schuldigd is Punten: Bazel: Van Broeck- hoven 6, Verschooren 7, Smet 15, Toté 8, Van Renterghem 20, Pieters 28, Willems 10 Melle: Van de Sijpt Yvan 33, Van de Sijpt René 27, Van de Sijpt D. 2, Van den Eeckhoudt 4, Baert 10, VErvaert 2, Cornelis 10, Van den Berghe 2 WEGA Carine Lyssens werd nog een keer aan het werk gezet, maar ze deed het goed. Kort na de tweede herneming speelde Aalst opnieuw in numerieke minderheid, en Hilde Braeckman skoorde met de hulp van de keeper, Wase akteerde nu veel vlot ter. Aalst kwam nog drie keer in het Wase doelgebied, evenwel zonder doelpunten- winst. De thuisploeg daaren tegen kwam keer op keer sterk opzetten, en via Lut Braeckman en Els Rombout werd het 5-1. De laatste periode bracht een nog sterker meesterschap van Wase, dat was echter te wijten aan het verder verzwakken van de gasten. Zelfs een stratworp kon niet worden omgezet. WZK doelde wel: Hilde en Lut vonden elk nog eens de weg naar doel, Els Rombout skoorde een tweede keer, en Sandra Smet die de ganse wedstrijd geen armslag kreeg lukt toch nog een doel punt. Met 9-1 kwam er ten slotte een vrij onverwachte stand op het bord. Michel Beeckman behaalde met 1.01 voor de vrije slag een Jonge Haai bij de miniemen niemen. Proficiat Michel met deze prestatie! Ook Wim Bruneel beet sterk van zich af in de 100 m schoolslag, maar moest toch het goud afstaan aan Mare Meyvis van Antwerpen Zijn tijd 1.27.6 betekent wel een persoonlijk record en een clubrecord. In de 100 m rug behaalde hij goud (1.20.21) zonder tegenstand. Kris Rottiers, ook een klas sieke medaillewinnaar, schoot telkens enkele secon den te kort om zich bij de toppers te klasseren. Dit was ook het geval voor Annick Pauwels, die 4de en 5de werd, maar de heftige tegen stand in de 200 m wissel deed haar een persoonlijk record zwemmen: 2.58.21. Cris Sarens zette zijn tijd op de 100 meter vrije slag met 1 seconde en vijf tiende scher per, 1.04.5, doch door het feit dat hij een kategorie ho ger zwom, behaalde hij met deze tijd geen medaille. Overigens matte prestaties van Nicole Pouliart (onder vindt zij de terugslag van haar opvallende tijdsverbe- teringen te Temse?) en Eddy en Daniel Beeckman. Gino Van Kerschaver benaderde voor het eerst weer zijn per soonlijk record. Zondag districtkampioen schappen voor B- en C- zwemmers. Wij rekenen erop dat hier ook enkele D.Z.O.-ers met titels naar huis zullen terugkeren. Aj< Uilen Leide geen werd daan voor£ opge de. N gewe waar lijke Maar trainr gesla naar« make voor Lebb lensp meer zege voor, dracl den een Rost Het Rosi: hard treffe als i vorei duo bijzo keep in vi tijdei ten c Spar indei en r ploei gera wed: fast-i geve nooi Gr Ond, I deze een het kam H.B. de t zwaï ploe kwa gedi ginf. scor min Den de I en den Van

De Voorpost | 1980 | | pagina 26