Temse dames tegen ex-trainer-coach Raymond De Coninck David wint... VRV hield veelzijdigheidswedstrijd Volleybalklub Zenith een nieuw geluid in Temse folleyklub ADEG Baasrode - Heren Spelerspotentieei Volleybaluitslagen Probleemloos De Voorpost - 7.11.1980 - 29 Damesvoileybal Beker van Belgie V.K. Aalst - Olaert Genk 3-1 zeer geconcentreerd 1st liet zich allerminst inti- deren door het in eerste ionale spelend Genk. De orgift van 3-0 werd uitge lid tot 9-0. Een lokaal per- blok was hier niet iemd aan. Een ongelukkig erkomen van Rasschaert dde tot een noodgedwon- n vervanging, en op dit iment moest Aalst een te- jkeer van Genk dulden (9- in 11-7). Een weer herstel- Rasschaert en de aanval- id zeer sterke kapitein Phi- s vooral (over gans de idstrijd aanvallend 90% doeltreffend!) legden de eer ste setcijfers vast: 15-9. Een minder goede receptie van V.K. deed Genk meteen zijn handicap wegwerken (3- 3) en aan de leiding komen. De bezoekers gaven hun voorsprong niet meer prijs (11-15). De derde set liet men een voorbeeldig spelend Aalst zien. Harde opslagen goede lage verdediging (invaller Doorns) en een zuivere af werking deed de bezoekers al vlug tegen een 11-0 ach terstand opkijken. Uitge maakt werd met 15-4. In het 4de spelonderdeel kwam Aalst weer 8-1 voor, maar de bezoekers konden langszij komen (8-8, 9-9). Hiertoe werd vooral Cuypers middels halve en steekpas sen aangespeeld. Een zich herstellend Aalst (met een zeer opgemerkte Beerens in de verdediging) kon dan uit spelen via 11-9,13-11 en ten slotte 15-12. V.K. Aalst speelde met: Phi lips, L. De Schrijver, Eeckhout, De Koker, Ras schaert, Lauwers en met J. De Schrijver, Doorns, Bee rens en Claeys als invallers. Raymond De Coninck in vol leybalmiddens en vooral in het Temsevolleybal zeer be kend, neemt de handschoen op tegen Temse. Voor twee jaar verliet hij als een gevierd trainer-coach de damesploeg. Hij had immers met de plaat selijke ploeg heel wat op merkelijke prestaties gele verd. Hij loodste de ploeg naar eerste nationale en in zijn slotseizoen eindigde hij met zijn team op de tweede plaats en veroverde daarbij de Belgische beker zodat Temse ook bekendheid ver wierf in het Europees volley bal. Hij zelf had echter beslo ten om op het einde van het seizoen zijn werkterrein te verleggen en hij hield ook nu zijn woord. De Remme, zijn troetelnaam in Temse, verhuisde naar Sacco Halle, dat toen in tweede nationale speelde. Was het toeval of niet maar met de De Coninck aan het hoofd speelde Halle kam pioen. Op acht november heeft de kalendermaker voor een weerzien gezorgd. De Halle naars komen dan naar Tem se. Slechts één grote vraag: «Gaat het wisselvallig spe lende Temse het ambitieuze Halle overwinnen?» Gemoti veerd zullen beide partijen de arena van de sporthal in Tielrode betreden. Gaat een ervaren trainer- coach als Raymond De Co ninck zich laten verrassen door de volleybalknepen, die hij in die tijd de Temse- dames zelf leerde en waar van de meerderheid der speelsters nu nog tot de hui dige kern behoren? Op al die vragen krijgen we zaterdag avond vanaf 20 uur het ant woord. Het zal beslist een aangenaam weerzien zijn met Raymond De Coninck. Maar tot het geven van ge schenken tijdens de wed strijd zal het wellicht niet komen. m te vergeten fstade - Juvenes: 3-1 1 wedstrijd op zondag is or de spelers van Juvenes leds moeilijk te verteren. bleek opnieuw tegen stalvok. In deze ontmoe- g faalden blok en receptie, it zeker de motivatie van ploeg niet ten goede kwam. Wanneer men dan bovendien een ploeg als Cristalvok tegen zich heeft, die zeer snel akteert, afwis selend korte met lange pas sen kombineert, en boven dien fijn verdedigt, dan is de zaak ook gauw rond. Tijdens de tweede en derde set kre gen wij even een beter Ju venes te zien, maar daarmee is alles gezegd. Een wed strijd óm vlug te vergeten! Setstanden: 15-7, 12-15, 15- 13. 15-9. Bker van Oost-Vlaanderen onder Pardon ivenes - Merelbeke: 3-0 een klein uur hebben de lenaars de kansen van de zoekers, in de beker van Dst-Vlaanderen, aan digge- i geslagen. an bij het begin werd volop Invallend gespeeld, wat de Merels niet mee zat, die on mogelijk de kloof konden overbruggen. Wegens deze spelontwikkeling raakten de bezoekers wat ontregeld, wat zeker in de tweede set tot uiting kwam. In de laatste spelbeurt konden zij even te rug komen, maar toen Ju venes enkele basispionnen opstelde, was de zaak gauw beklonken. Setstanden: 15- '9, 15-7, 15-11. In Bornem organizeerde het VRV een veelzijdig heidswedstrijd. Er werd gereden op een mooi crossparcours en in de namiddag kwam heel wat publiek opdagen. Uit een en ander bleek dat de dressuur momenteel nog het zwakke punt is in het VRV. A. Dressuur 1. Maris Johan - Thor 2. De Bock Martine - Concorde 3. De Bock Martine - Violette Van Praet Eric - Astra 5. Van Bunder Dirk Larissa 6. De Groote Marianne - Quiel 7. De Groote Marianne - Tugano 8. Hens Johan - X 9. De Bick Brigitte - King Fury .wieke thuisploeg emzeke - Baasrode 2-3 weede provincialer Kemze- een jong entoesiast loegje, heeft het Baasrode iker niet gemakkelijk ge laakt, en genoodzaakt om op bepaalde momenten les uit te halen. Coach M. an Damme had een gok edaan om Baasrode met raktisch al de reservespe lers en jeugd te laten starten. Dezen deden het zeker niet slecht en slaagden erin de eerste set te halen. Daarop is Baasrode wellicht een beetje té zelfzeker geworden en liet de beide volgende sets aan de thuisploeg. Ook in de vijf de en mogelijk voor Kemze- ke beslissende set bleven deze tot het laatste op voor sprong en bekwamen zelfs twee matchballen om uitein delijk toch te bezwijken. Het is dan uiteindelijk in de vijf de set dat Baasrode begon te draaien om verder onbe dreigd te winnen. Setstanden: 13-15, 15-9, 16- 14, 15-17 en 7-15. De beloftevolle ruiter Johan Lenssens is kampioen van België 1980. Ook hij nam deel aan de nationale jumping in de «Gouden Laars» te Belsele. (dw) B. Cross 1. ex. aequo Allen het par cours afgelegd binnen de toegestane tijd en zonder fouten. Vercauteren Werner - Robby De Groote Marianne - Quiel Van Praet Eric - Sabine Maris Johan - Thor Van Bunder Patrick - Ursula Van Praet Eric - Tini Jacobs Johan - Ugana Verbruggen Christel - Robin- hood De Clercq Luc - Quick Sultan Van Bunder Dirk - Larissa Jacobs Johan - Sabrina C. Jumping 1. Meersman Rita - Luite nant 2. De Bock Martine - Violette Meersman Walter - Cartouche 4. Van Praet Eric - Astra 5. Bollé Danny - Saffier 6. De Bock Martine - Concorde 7. Verbruggen Christel - Robinhood 8. De Clercq Luc - Quick Sultan Provinciale Heren Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 2A: Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zon. 09-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 2B: Zat. 08-11 Zat. 08-11 3A: Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zon. 09-11 3B: Zat. 08-11 Zon. 09-11 Zat. 08-11 Zon. 09-11 4D: Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Dames 1: Zat. 08-11 Zon. 09-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zon. 09-11 2A: Zat. 08-11 Zon. 09-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zon. 09-11 3A: Zon. 09-11 Zon. 09-11 Zon. 09-11 Zat. 08-11 3Dr Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zat. 08-11 Zon. 09-11 18.00 Geraardsbergen - St-Niklaas 20.00 Temse - Wondelgem 16.00 Destelbergen - Moerbeke 18.00 Zulte - Denderhoutem 19.30 Baasrode - Kruibeke 20.00 Bazel - Heurne 16.00 Elversele - Beveren 18.00 Kemzeke A - De Klinge 20.00 Stekene - Lovendegem A 10.30 Zele - Kruibeke 20.00 Nieuwkerken - Zomergem 20.00 Evergem - Steendorp A 19.00 Gavere - Kuk. Aalst 16.15 Kang. Aalst - Herzele 15.00 Kallo - Belsele 20.00 Eeklo - Zele 20.00 Gent - Melsele 15.00 Kalken - St. Amandsberg 21.00 Lovendegem - Sinaai 19.00 Dendermonde - Wachtebeke 11.00 Zottegem Bel. - Schellebelle B 10.30 Aaigem - Berlare 19.30 Borsbeke - Oudegem 10.30 Denderhoutem - Lebbeke 20.00 Moerbeke-W. B - Waasmunster 16.00 Temse Bel. - Eksaarde 18.30 St.-Pauwels - Temse 15.30 St.-Gillis-Waas - Kemzeke B 16.30 Lokeren B - St.-Niklaas B 10.00 Bazel Bel. - Steendorp B 17.30 Gent - Oudenaarde 18.00 Kieldrecht - Watervliet 17.00 Stekene A - Berlare 15.30 St.-Gillis-W - St-Amandsberg 16.00 Baasrode - Zomergem 15.00 Ronse - Merelbeke A 16.30 Aalter - ATB St-Niklaas 10.30 L. St.-Niklaas - De Klinge 16.00 Maldegem - Moerbeke - Waas 19.30 Zele - Ursel 16.00 Lokeren - Zelzate 16.00 Dendermonde - Evergem 10.30 Lede - Waasmunster 10.30 Oudegem - Heusden 10.30 Schellebelle - Beervelde 16.15 Aalst - Lebbeke 17.00 VC Temse B - St. Niklaas B 15.00 Kemzeke - Nieuwkerken 14.30 Stekene B - Melsele 16.00 St-Niklaas C - H. Temse 10.30 Bazel - Kruibeke B ompetitie how uvenes - Aalter: 2-3 een wedstrijd die een genaardig verloop kende, eeft Aalter een mooie maar moeilijk bevochten zege innen gehaald. Alles begon voor de lokalen, zodat len zich zelfs aan een 3-0 »ge verwachtte. Men reken- e echter zonder de waard, h dit geval de nummer vijf- len van de bezoeksters, die ben haar ploeg in de vernie- ing werd gespeeld, zich in Ie derde set herpakte en i pe.lanva"end en verdedigend Jnneljuik werk liet zien' het9een ,j Jiivenes de overwinning Jostte De eerste twee sets geerden vlot gewonnen door opL erdf de thuisploeg, maar vanaf de derde set stokte het ra derwerk, werden er fouten gemaakt in de receptie, wat natuurlijk de aanval ver zwakte. De bezoeksters maakten hiervan dankbaar gebruik, wat de stand op 2-2 bracht. Opnieuw diende een vijfde set de overwinnaar aan te duiden, iets waarop onze damesploeg reeds een abonnement heeft. Juvenes, wat aangeslagen, liet zich bij het begin in de verdediging drukken, maar op een 5-11 stand, onder aanmoediging van de opgekomen suppor ters, werd een aanval gelan ceerd die eindigde op 13-13. Met de opslag aan de Zeelse kant en de zenuwen gespan nen, werd de bal in het net geslagen, wat spijtig genoeg ook het einde betekende van een prachtige partij dames volleybal. Scholieren heren Destelbergen - Juvenes: 3-1. Aanvankelijk wandelde de thuisploeg naar een vlotte zege. Het buiten spelen deed de bezoekers zeker geen goed, al konstateerden wij dat de Zeienaars hun tong niet vervrozen was. Setstan den: 15-4, 2-15, 15-1, 15-4. Temse dat in het Waasland tot één van de gemeenten behoort waar volleybal hoog tij viert is nog een club rijker geworden. Met een afvaardi ging in bijna elke reeks van de nationale en provinciale reeksen (Temse dames eer ste nationale, VC Temse tweede nationale. Hades Temse derde nationale, KLJ provinciale...) en daarbij nog een plaatselijke competitie van liefhebbersteams be hoort Temse zeker tot een van de gemeenten waar vol leybal hoogtij viert. Dit jaar is nog een team ge boren VC Zenith. De grote bezieler van deze nieuwe club is Erik Noens. We laten hem zelf aan het woord over zijn troetelkind: «Als jeugd trainer van VC Temse was er een uitstekende samenwer king tussen de spelers en mij zodat sportieve suksessen niet uitbleven. Maar tussen het bestuur en mij liep de samenwerking niet over het zelfde spoor. Zodat ik bij het begin van het vorige seizoen elijk- blijft 71 te basis van de klub wordt n de evormd door dezen die erleden seizoen tot ieders /verdjyredenheid reeds bij wa- 1 "ejBn: Aerts Geert, Aerts Jo- 'ver"han. De Clercq Eddy, kapi- 9e"|ein De Rijcke Hubert, Dirk )rde-lobels en Van Schoor Ro- ™a"|nain, aangevuld met vol- iken, encje nieuwkomers: tond ddy Meersman, vroeger lid :uweifan Adec, die terug in de ingeving komt wonen en t in- ie 6- kon- riits, het i rle i de /larc win- was - ge- oor met al te was este aert, en de aide jan meteen van St. Gillis-Waas (4e nationaal) naar de oude stal terugkeerde; Van Hoyweghen Paul, wo nend te Waasmunster, ko mend van Temse (1e natio naal), en die met zijn erva ring een belangrijke rol speelt in de ploeg; Verder twee jonge spelers, Kris Meert en Luc Breucke- laers, deze laatste zelfs nog junior, beiden echte revela- Eerste provinciaal Pardaf Kruibeke weer boeman voor Adec? Aanstaande zaterdag 8 november om 19.30 uur komt voor de herenploeg de grote schok met Pardaf Krui beke, de kampioen van vorig seizoen in 2e provin ciaal, tegen wie Baasrode het toen tweemaal heeft moeten afleggen en door wie ze ook gewipt werden uit de beker van Oost-Vlaanderen, doch die in de huidige competitie nu reeds een wedstrijd hebben verloren. Lukt het Baasrode om revanche te nemen? Het wordt echter meer dan waarschijnlijk een harde dobber. We kennen in ieder geval twee spelers die dat inzonder willen: de gebroeders Van Hoyweghen, aanstaande zaterdag gescheiden door het net. En voor wie er dan liefst een volle namiddag wil van maken is er nog meer spannends te zien. Te 16 uur reeds spelen ook de Dames een competitiewedstrijd tegen de kopploeg Zomergem. Ook daar zal het niet aan inzet en spanning ontbreken. Voor de beide wedstrijden spelen de reserveploegen respectievelijk één uur vroeger. ties en beloften voor de toe komst. Daarenboven werpt de jeugdpolitiek van Adec vruchten af in die zin dat enkele juniors reeds aan de grote poort komen kloppen. We denken hierbij niet enkel aan de jongste, Erik Moens, maar ook aan Ivo Meskens, Willy De Decker en anderen. Om dit overzicht te vervolle digen dienen tenslotte vol gende spelers vermeld die zich vooral verdienstelijk maken bij het invallersteam: Karei Moens, Dany De Vrie- se en de oude getrouwen Ward Pieters en André De Mulder. Duidelijk is dus dat Adec over een uitgebreidener spe- lerspotentieel beschikt dan ooit tevoren. Het grote aan tal bijna evenwaardige spe lers maakt hierbij niet enkel meer vervangingen moge lijk, het zorgt er tevens voor dat een kwetsuur of een off day van één der basisspelers niet noodzakelijk verlies be tekent zoals vorig jaar. Een goede onderlinge men taliteit weerspiegelt zich op de trainingen: bijna geen af wezigheden en een hoge in zet onder de leiding van de ervaren trainer Maurits Van Damme, die met de volley- balmikrobe in de schoenen door het leven stapt. De resultaten zijn dan ook niet uitgebleven: na vier wedstrijden uit een lastig ka- lenderbegin staat Baasrode, nieuwkomer in eerste pro vinciaal, alleen en ongesla gen aan de leiding. De volleyballende meisjes van Sinda uit Sint-Niklaas groeien stilaan naar de goeie konditie. (dw) Dit week-end werd op drie fronten gevolleybald. Beker van België laas 1-3 Heren: V.K. Aalst-Olaert Genk 3-1 Opglabbeek- Baasrode 3-0 Dames; Cristalvok-Juvenes 3-1 Denderhoutem - P. Kruibe- Jemappes-Beveren ff. 3-0 |<e 3.1 VC Temse - Rap. St.-Nik- Beker van Oost-Vlaanderen Heren: Kukl. Aalst - Lovendegem 3-2 Pardaf Kruibeke - Steen dorp 3-0 Melsele - Eksaarde 3-0 Waasmunster - Berlare 3-2 De Klinge - Zulte 1-3 Eine-Lebbeke 3-1 St.-Gillis Waas - Gent 1-3 COC Ronse-Oudegem 3-1 Juvenes Zele - Merelbeke 3-0 Belsele - Oudenaarde 3-0 Herzele - Moerbeke 1-3 De Klinge - Jeusden 2-3 COC Ronse - Kallo 2-3 Nieuwkerken - Elversele 3-1 VK St. Gillis-Waas - Erwete- gem 0-3 Kanq. Aalst - Eeklo 3-1 Uitgestelde Provinciale Kompetitiewedstrijden Heren: Dames: 2A Evergem - Stekene 3-1 2A Zele-Aalter 2-3 3A Zele - Dendermonde 3d St.-Niklaas - Bazel 3-0 1-3 4D St.-Niklaas - Eksaarde 2-3 mijn ontslag gaf op de voet gevolgd door meerdere jeugdspelers. Het was voor al een verschillende inge steldheid dat de breuk te weeg bracht. Ik ben van me ning dat een goed gestruktu- reerd jeugdbeleid onont beerlijk is voor een club. Het moet voor een supporter toch interessanter zijn om een team aan het werk te zien waarvan de spelers in de schoot van de club ge groeid zijn en uit de eigen streek zijn. Dat houdt natuur lijk consequenties in voor het bestuur.» «Na een jaar leergeld in een liefhebberscompetitie heb ben we nu de stap gezet naar de provinciale reeks. Ons team speelt in vierde provinciale reeks D. We zijn daar geherbergd naast Bazel -beloften, Eksaarde, Hades Temse-beloften, Lokeren B, Kemzeke B, Sint-Niklaas B, Sint-Gillis, Steendorp B, Sint Pauwels en Waasmunster. Er zal dus geen nood zijn aan een derby. Dat elk begin moeilijk is ondervonden we reeds op administratief vlak, maar dank zij de hulp van Pardaf Kruibeke was alles O.K. Op sportief vlak maak ik mij geen al te grote illusies, we moeten als eerste jaars met ons voeten op de grond blijven. Maar ik ben wel van overtuigd dat ik met het hui dige spelerspotentieel resul taat zal halen. We zullen ons huid duur verkopen». Naast Erik Noens, die voor zitter, trainer en speler is maken Mark Claus, Patrick De Moor, Dirk Noens, Hugo Noens, Tony Osselaer, Jean Pierre Pfeiffer, Mark Van Goethem, Dirk Van Goethem en Jef Van Hoyweghen deel uit van de ploeg. Naast Frami sport dat de club sponsort hoopt het team met een sticker actie voor de nodige fondsen te kunnen zorgen om het hoofd boven water te houden. Wedstrijden De wedstrijden worden ge speeld zaterdag te 16 uur in de sporthal Temsica. De in zet bij de spelers is groot daarom is men dit jaar ook begonnen met een dubbele training in de week op dins dag en donderdagavond. De club nodigt ook alle jon gens van 12 jaar uit om zich aan te sluiten. Voor inlichtingen kan men terecht bij Erik Noens, Pries ter Poppestraat 21, 2690 Temse. Belvoc Belsele schakelde Oudenaarde uit met 3-0. (dw) Pardaf Kruibeke - VC Steendorp: 3-0 Steendorp heeft niet voor een stunt kunnen zorgen in deze derby. Telkens met één puntvoordeel gestart kon Steendorp niet optornen te gen de eerste provincialers. Luc De Leenheer en teamge noten domineerde het ge beuren. De Pardaf-coach maakte van de gelegenheid gebruik om in zijn ploeg en kele experimenten door te voeren. In de eerste set herstelde Pardaf zich vlug van de 0-1 en liep uit tot 8-4. Onder impuls van Ivo Kruyner klampte Steendorp aan 12- 10 maar dichter konden ze niet naderen: 15-11 (1-0). In de tweede set kwam Steen dorp in een mooie pozitie 3- 5 maar half weg de set was het 8-7. Toen spurtte Pardaf weg 15-8. Ook in de derde set werd Pardaf nooit be dreigd en won met identieke cijfers als de vorige set 15-8 (3-0). 1/32 Finale Beker van Oost-Vlaanderen Belsele - Oudenaarde: 3-0 Belsele kon zonder veel moeite duidelijk afstand ne men van een hoger spelend Oudenaarde. In de eerste set kon Belsele vlot uitlopen tot 14-7, maar had toen nog 8 setballen nodig. De tweede en de derde set toonde een rustig Belsele dat alles con troleerde. Speciale vermel ding voor de kalende Rudolf Van Hove van Belsele. Setstanden: 15-7 15-9 15- 12. De hoogopspringende Heyninck (Rapid) verschalkt zijn broer met een tip-over. (Temse-Rapid Sint-Nik laas 1-3) (dw)

De Voorpost | 1980 | | pagina 29