m 'entoonstelling Harry Pinky t aalsterse flitsen Karnavalmemories ixotische metalen voor hemische nijverheid Kommissie van Advies voor Stedelijke Biblioteekwezen Aalsterse SP-onderzocht dossier Pas- en Steenbeek "f.Z.W.De kinderen van ons lankt de Appelvrienden jtontakt organizeert infobeurs ver ruimtelijke ordening n gemeentelijk beleid De Voorpost - 7.11.1980 - 5 vrijdag 31 oktober, zaterdag 1 en zondag 2 november id in de Mikis-Klub een tentoonstelling van Harry Pinky iats. Deze uit een arbeidersmilieu voortspruitende kun- inaar heeft tal van talenten die hij op een geheel eigen jze tot ontplooiing laat komen. De Geyter, die een gele- 1 'ar nheidstoespraak hield, ",aa4f een kleine schets van de 'PP< nstzinnige levensloop 'ajn Hendrik De Smet alias mi(^rry Pinky. Zijn muzikale kolven, die zich reeds van in e i prille jeugd aftekenden. ïrm n hij niet tot het volle ren- 9- ''ment laten komen. De fi- ^aa ncieel minder voordelige va sitie van zijn ouders lie- vat namelijk geen dagon- ).38 aan het konservato- toe. Het komponeren, ei isciceren en schrijven van euri ■agementen zit hem ech- nog steeds in het bloed. het schrijven van 9Trstverhalen heeft de te- ïmikrobe eveneens van bezit genomen. Aan- celijk hield hij het bij het aftekenen van prentjes waarop wilde dieren ston den geposteerd. Wanneer deze periode voorbij was ging hij over naar de wind molens en nog later naar de landschappen. Het was vooral deze kunstuiting die tijdens deze driedaagse aan het publiek werd getoond. Met houtskool en inkt. de enige middelen die hij aan wendt om zijn kreaties tot stand te brengen, streeft hij ernaar om de natuur zo ge trouw mogelijk weer te geven. Al zijn werken vertonen een bijna fotografische inslag doch hij laat de mens in het geheel duidelijk naar voor komen. Met een warme har telijkheid en een gloedvolle bezieling leeft hij zich hele maal uit in zijn tekeningen. In een klein gesprek met de kunstenaar werd het duide lijk dat vooral reisimpres sies veelal aan bod komen. Harry Pinky is een bereisd man. bezocht reeds eenen twintig landen in Europa, die de mooiste momenten op een reeèle wijze weet te schetsen. Tijdens de periode dat hij aan een tekening werkt, ongeveer twee of drie maanden, poogt hij zo na tuurgetrouw mogelijk de werkelijkheid weer te ge ven. Daarin slaagt hij dan ook met grote brio. De redelijke publieke be langstelling waarin deze vooropening zich mocht ver heugen is dan ook een kroon op het werk van deze zanger-schrijver-kunste- Harry Pinky stelt in de Aalsterse Mikisklub tentoon. (Per) De Jongsocialisten van Aalst kozen zopas hun nieuw bestuur. Daar komen heel wat bekende na men in voor zoals Baita Dolores, Luc De Blieck, Luc De Meyere, Dirk De Pauw, Patrick De Smet, Jan Louies, Guido Moens, Emmie Van Malderen en Gracienne Van Nieuwenborgh. In het SP-weekblad Voor Allen wordt eveneens gereageerd op de jongste gebeurtenissen omtrent het verscheuren van de ambtseed door Dr. Van der Beken. Bij monde van Dirk De Pauw wordt o.a. geschreven: «Door haar handelswijze heeft de CVP nogmaals haar «vele-gezichteneigenschap» en onbetrouwbaarheid ten toon gespreid. Dat men bij de VU in 1982 niet zo erg happig zal zijn om met de CVP scheep te gaan, lijdt geen twijfel meer. Het weze echter nogmaals een les dat het veelkoppige monster dat de CVP is en dat ons reeds in '70 een pad in de korf zette, nog steeds een realiteit is... Misschien heeft de CVP door haar onvolwassen oppozitie-gedrag aangetoond dat ze nog steeds niet genezen is van haar jaren lange machtsuitoefening en tevens gepleit voor een verlenging van haar oppozitiekuur met zes jaar. De PW-SP-VU meerderheid schijnt in alle geval nog een stuk gezonder te zijn» (einde citaat). Het kabinet van Minister Galle is een zeer jong kabinet. Zopas promoveerde Roger D'Hondt (reeds SP-sekretaris) tot politieke sekretaris van de minis ter. Ook SP-schepen J. De Wolf uit Erpe-Mere werd attaché. Het ligt in de bedoeling om vanaf nu tot en met karnaval om de 14 dagen dit artikel te laten verschijnen. We zullen in deze artikelenreeks vooral mensen van buiten Aalst aan het woord laten. Wij vermoeden dat velen onder ons benieuwd zullen zijn om eens te vernemen wat anderen van onze karnaval vinden. We zijn trots op onze drie zotte dagen maar denken de mensen van buiten Aalst daar ook zo over? h bijna fotografische schilderij van Harry Pinky. (Per) neé :ara i dHet gebruik van titaan, tantaai en zircomium bij de instruktie van uitrustingsgoederen voor de chemische en PH^trochemische nijverheid is het tema van het sympo- am dat de N.V. Welders op 14 november 1980 inricht. Alle jrtegenwoordigers van de Belgische chemische en pe- jchemische nijverheid worden hierop uitgenodigd, jgevaardigden van Franse, Duitse en Amerikaanse produ- nten van exotische metalen hebben hun deelname aan :e vergadering toegezegd en zullen er internationaal maarde sprekers heensturen. N.V. Welders bewerkt se- meer dan 30 jaar roest- staal, nikkellegeringen exotische metalen Ze ;ft lastechnieken uitge- Irkt die de hoogste kriteria reist voor fabrikages van «|rmtewisselaars, reakto- p en drukvaten, kunnen ■jorstaan; meer bepaald korosiebestendigheid en weerstand aan hoge tempe raturen. Het bezoek aan de nieuwe lasinstallaties van deze zeer speciale metalen is voorzien in de loop van de namiddag. De N.V. Welders zal dan de monstraties geven, waaron der lassen onder vakuum met orgonbescherming in laskast en automatisch en geprogrammeerd lassen van warmtewisselaarspijpen in hun pijpenplaat. Ze zullen tevens hun nieuwe stofvrije werkplaats voor het publiek openstellen. Deze unieke realisatie in België laat de N.V. Welders toe ke tels te maken en vooral te lassen in titaan, tantaai en zirconium, in een stofvrije atmosfeer. Zo komt ze tege moet aan de hoge eisen in zake kwaliteit, meer en meer gesteld door de verbruiker in de chemie, petrochemie en nukleaire laboratoria. G.D.B. De eerste die zijn indrukken kan geven is Keizer Jules I van Sint-Gillis Dendermon- de. We gingen vrijdag bij hem even op bezoek. In zijn mooie villa stond hij ons be reidwillig te woord. Wat denkt U van Aalst Kar naval? Karnaval in Aalst is iets fan tastisch. Het is opvallend hoeveel mensen in deze stad leven voor die drie dolle da gen. Maanden zijn ze reeds bezig om dan gedurende één week-end zich te kunnen amuseren en uitleven. Het is onbegrijpelijk dat de sfeer van karnaval in die stad blijft verder leven. Men viert zo wat het hele jaar door. Zo was ik verleden week erege- nodigde van de karnavalve- reniging Dor Zemme Na, de manier zoals er daar gefeest werd deed denken aan het uitbundig karnaval. Hoe verloopt het kontakt tussen Sint-Gillis en Aalst? Er is een perfekte verstand houding tussen deze twee gemeenten, indien men in Sint-Gillis ons Halfvasten- karnaval zo erg zou steunen als de Aalstenaars dat doen, dan was onze Karnavalstoet nog beter. Aanvankelijk is de samenwerking begonnen met het uitwisselen van groepen (eenrichtingsver keer). Nadien zijn we naar mekaars feesten beginnen te komen. Zo groeide er meer vriendschap. Miel voorzitter van de Destereers zei eens: «Als ik één broer heb, dan woont hij in Sint-Gillis». Is er volgens jou een verge lijking met Sint-Gillis moge lijk? Aalst is en blijft de karnval- stad van Oost-Vlaanderen. Als we bv. zien naar de in spanningen van de vele kar- navalisten van Aalst dan noem ik dat «reuze». Ze zien echt op geen tijd, in Sint- Gillis beginnen we twee of max. drie weken voor Karna val te bouwen aan onze wa gens. In Aalst zijn ze maan den op voorhand bezig. Verder worden de komische groepen in Aalst extra ge holpen door de stad. Waar heeft men dergelijke werk- hallen, waar geeft men zulke subsidies? Denkt U dat de subsidies ons Karnaval groot maken? Wat de praal in de stoet be treft komt die er zeker dank zij de subsidies. Wel moet men er echter voor waken schap voor de Aalsterse Kar- dat het aksent niet alleen op navalgroepen? de praal gelegd wordt zodat Maak van Aalst karnaval iets het humoreske in de stoet goed en kom zeker met half- verdwijnt. vasten naar Sint Gillis Den- dermonde. Hebt U nu nog een bood- H.J.M. Hierbij de lijst der vooropge stelde namen voor de kom missie van advies voor het Stedelijk Biblioteekwezen, samengesteld volgens de normen van het dekreet. Kristelijke strekking: Deken Constant De Vos, Aalst; Da niël Nutaye, Aalst; Marcel Daelman, Erembodegem; Gaston Goubert, Aalst; Gui do Van der Spiegel, Hofsta- de en Albert Veldeman, Hof- stade. Socialistische strekking: Mo nique Delouvroy en Els van de Velde, beide uit Aalst. Marxistische strekking: Re- naat De Waegeneer, Aalst. Niet-gebonden strekking: Jan De Block, Guido Saey en Wilfried Vernaeven alle drie uit Aalst. Humanistische strekking: Maurice Van den Steen, Erembodegem. Vlaams-Nationalistische strekking: Jos Verdoodt, Erembodegem. Liberale strekking: Jacqueli ne Van den Eede, Aalst. LH De geplande waterbeheersingswerken rond de Pas- en Steenbeek blijven in de aktualiteit. Het was de Werkgroep Leefmilieu Aalst die als eerste tegen de plannen in het verzet kwam, gevolgd door een speciaal opgericht aktieko- mitee. Dit aktiekomitee zorgde in de maand augustus trouwens voor twee zeer geslaagde wandelingen. Nadat VU-fraktieleider Jan Caudron zich reeds eerder achter de natuurverenigingen schaarde, volgt nu ook de Aalsterse SP. inderdag ontving de heer Carlos Buyle, voorzitter van de ijftderen van ons een cheque voor het werk van de verlaten ^deren van Oost-Vlaanderen vanwege de Appelvrienden. jmen met de wijkklub H. Filips organiseerden de Appel- enden op 18 oktober het eerste grote wijkfeest. t opbrengst van dit feest fig naar twee karitatieve «len enerzijds de kinderen n ons en anderzijds voor gehandikapte kinderen n het RIBTO li heer Buyle wi) langs deze ig de wijkklub hartelijk Tiken. Vanaf vroeg in de prgen waren er handen te- jrt om de hongerige ma te vullen. Toch loonde de moeite om even te :hten want het stoofvlees frieten viel in eenieders laak. 's Avonds op de mu le van D.J. Harry toonde sn nogmaals aan dat op de wijk Schaarbeek gefeest kan worden. Heel sympathiek kwam ook het bezoek van minister Mare Galle over. De heer Buyle zegde me dat het voor hem een hart onder de riem is te mogen ervaren dat hij niet alleen staat. Als zelfs mensen zoals een minister zich gaan interesseren voor het lot van de verlaten kinde ren dan zijn we op het goede pad. Maar de V.Z.W. Kinderen van ons is er zich maar al te goed van bewust dat zonder hun akties voor vele mensen anders niets gegebeurt. Om de kinderen nog beter te laten genieten van hun vrije tijd heeft de V.Z.W. het initia tief genomen een huis aan zee te huren. Hiervoor is echter geld no dig, veel geld en daarom verkoopt men Scheurkalen ders. Voor het luttele bedrag van 60 fr. kan je dit klein- nood kopen. Je doet er een goed werk mee en je hebt een mooie kalender. Steun de kinderen van ons Een goede daad is Goud Waard Wil je even binnenlopen bij de kinderen van ons het ad res is: Carlos Buyle, Dirk Martensstraat 10, Aalst. HJM In de maanden september en oktober 1980 onderzocht de werkgroep Ruimtelijke Ordening van deze laatste partij het probleem en kwam tot volgende vaststellingen: De huidige breedte van de beken brengt geen water overlast teweeg, indien de duikers niet verstoppen. Door de oorspronkelijke plannen worden hektaren landbouwgrond verloren. Anderzijds zouden duizende (traaggroeiende) bomen, die onderdeel zijn van een land- schapszicht verdwijnene, wat op sommige plaatsen een echte kaakslag is. Men steide ook vast dat het projekt honderden miljoe nen (gemeenschapsgeld) kost en geen enkel nut heeft. Tevens zou een zeldzame plantengroei, broed- en rust plaatsen van (soms zeldza me) vogels verloren gaan. Men is ook van mening dat het rechttrekken van beken Éis terug een nieuwe vereniging rijker, «Kontakt» behouden worden voor een amd. Van 8 tot 11 november (telkens van 10 tot 13 en beperkte laag van de samen- i 14 tot 16 u.) organizeert Kontakt in de gerestaureerde leving, Ier van het belfort een informatiebeurs, die gratis Wat hun eerste aktiviteit, de gankelijk is. Origineel is het feit dat de kinderen, in het ruimtelijke ordening aan- er van het St.-Maartenfeest, levensechte straten zullen gaat, wordt op een eenvou- inen bouwen. Zo zal men aan de volwassenen en dige manier voorgesteld wat schien ook aan het stadsbestuur kunnen tonen wat een aantal begrippen bete- P r hem een leefbare omgeving is. kenen, zoals onteigening, IF struktuurplanning, kind- IF vriendelijke omgeving en ip 'takt staat onder de lei- stichtte. Zijn bedoeling is zo- stadsherwaardering. g van ir. Dirk Henckens, veel mogelijk mensen in Reeds tijdens de stichtings- ook al eerder de CVP- «kontakt» te brengen met al- vergadering van de hoger- igeren werkgroep ruimte- Ie terreinen van het maat- genoemde CVP-werkgroep, ordening - huisvesting - schappelijk leven, die min- waarvan in dit weekblad in- debouw - leefmilieu der toegankelijk zijn en voor- dertijd een uitgebreid ver slag verscheen, zei Ir. Henckens dat men slechts aan realizaties kan denken als men deel uitmaakt van de bestuurskoalitie. Het feit dat men voor de nieuwe ak tiviteit niet alleen met de mi nisteries van open werken en kuituur samenwerkt, maar dat tevens het stadsbe stuur de infobeurs steunt, is volgens de initiatiefnemer een teken aan de wand dat men zich niet eng wenst op te sluiten in kortzichtige par tijpolitiek. (vehe) en dempen van waterlopen schaalvergrotend en ver vreemdend werkt en dus dient geweerd te worden. De SP, bij monde van de heer Van Gijseghem, meent dat het dossier van de niet politiek gebonden milieu groep degelijk is opgesteld en de opkomst bij de infor matieve wandelingen van 3 en 10 augustus groot was, wat duidt op een betrokken heid van de plaatselijke be volking. Aan het partijbestuur van de SP-Groot Aalst werd dan ook volgend advies ge geven: De geplande werken zijn zin loos en worden beter niet uitgevoerd wegens de vele nadelen eraan verbonden. De huidige waterlopen die nen in hun bestaande toe stand behouden en be schermd te worden door kleinschalig onderhoud te weten: reinigen van de be ken zonder oevers en oever beplanting te vernietigen; vergroten (verbreden) van de duikers in de richting stroomafwaarts; een regel matiger onderhoud van de duikers, terwijl de toevoer- grachten in de bestaande vorm door de aangelande eigenaars dienen onderhou den te worden. Hierop zou een regelmatig toezicht ge boden zijn. Tenslotte merkt men op dat het kuisen en onderhouden van de beken, meer arbeidsintensief is dan het grootschalig rechttrek ken door middel van machi nes. «Aldus worden de gemeen schapsgelden op een meer doelmatige manier wijze aangewend» zo luidt het ad vies verder. Men suggereert dan ook er bij de nationale instanties op aan te dringen om de beslui ten niet ten uitvoering te brengen en het K.B. van 1.2.1980 op te heffen inzon- der voor wat betreft de wa terbeheersingswerken van het Pas- en Steenbeek bekken. Hierbij dient opgemerkt dat bovenvermeld K.B. onderte kend werd door Minister Mare Galle himself, zodat deze wel eens in verlegen heid zou kunnen gebracht worden door het definitief standpunt dat het partijbe stuur van zijn eigen woon plaats zou kunnen innemen. Hoogspanningslijn Ook het probleem van de geplande hoogspanningslijn langsheen de Dender werd in de werkgroep besproken. Ook hier stelde men vast dat er honderden bomen moe ten sneuvelen. Men is dan ook van mening dat hier de noodzaak van de inplanting dient nagegaan te worden en een studie dient aangevat om de leidingen onder gronds te plaatsen. Uit deze studie zal moeten blijken welke de meest rendabele oplossing is voor wat betreft de plaatsing en exploitatie. «Er dient alleszins vermeden te worden dat het mooie Denderlandschap met pila ren (mastodonten) geschon den wordt» aldus tot slot het artikel dat ondertekend werd door de heer Van Gijse ghem. 4WDEN IKMR5 VëR<aaiëUfz M<f>/ e6D...oeAJ ii

De Voorpost | 1980 | | pagina 5