riE VAN DE VIJF? lV.K. hield statutaire Vergadering DE CHEVALIERS VAN 1973 TOT 1978 iARNAVALKWIS EEN SUKSES A.K.V. houdt Algemene vergadering rerdarrr,Het enise De Voorpost - 7.11.1980 - 7 de schwung terdag 15 november 1980, gaat in zaal F.F.R. Dender- pndse stw. de verkiezing door van de prins van Oost- 'janderen. Vijf kandidaten melden zich aan om deze titel (veroveren, jnyl ins Rony I is afkomstig uit Jkeren. Hij behaalde de ti- 1 van Prins Karnaval van |ceren 1980. Hij is verbon- n aan het majorettenkorps misch girls. Verder is hij i aktief lid van de orde n de Raap Voor de Gillis n Lokeren is hij zowat het irkpaard. Hij doet mee aan (ze verkiezing omdat hij Jidt dat het voor een prins Lokeren normaal is dat ook deelneemt aan de Vkiezing van Oost-Vlaan- 11 :en I is prins van Sint landsberg 1980. Hij is de lanisator van de verkie- jg Jeugdprins van België, is aktief lid van Het Hof ware vrienden. Een vere- ting die zowat instaat voor organisatie van de Karna- itoet in Sint Amands- fg. Als organisator van de igdprins vindt Berten het iaal dat hij ook meedoet de Prins van Oost-Vlaan- ren. Hij denkt een goeie is te maken. Hij zegt ech- dat als hij niet mocht men hij er niet ongelukkig om zijn. De beste moet ctiefrinen. Als ik het ben zo il te beter. Onze prins Paul I, veel moed Pol show brengen die volgens hem nog niet in onze stad te zien is geweest. Verder zal hij buiten wedstrijd een Su per show brengen met Go Go Girls. We zijn benieuwd wat het zal worden. Prins Paul I Prins Paul I is onze eigen Prins Karnaval 1980. Hij is een gekend iemand in de karnavalwereld van Aalst. e! (Per) Om maar enkele van zijn be zigheden op karnavalgebied te noemen: lid van de Che valiers, 2 maal Miss Voil Jeannet, ondervoorzitter van het A.K.V. Hij vergast ons op een nummer in de wereld van de clown, 't Wordt zeker goed! Zo te zien hebben we met geen leken op Karnavalge bied te doen. Het wordt vast en zeker een spannende avond. En omdat de Gaa Lo- wies echt op geen moeite zien hebben we benevens het optreden van de kandi daten nog een bijkomend spektakel met de Chevaliers van de Koolstraat en de Prin sen Caemere van Aalst. Allen dus op 15 november naar F.F.R. Alaaf! Alaaf! Alaaf! H.J.M. Een vervolgverhaal van Sylvain Van der Gucht Ge hebt gemoord! En verder? vroeg de notaris. De gendarmen zitten me op de hielen... De notaris bekeek de ster ke, fors gebouwde kerel met stierennek. Hebt ge gemoord voor een vrouw? Misschien voor Clara zelf? De moordenaar boog in stemmend het hoofd En wie hebt ge ver moord? Bul! Bul? Die sterke kerel had ik nu toevallig juist nodig, zei de notaris. Kan ik hem niet vervan gen? vroeg Colas. Zeker kunt ge dat. Gij ver vangt hem en ik zal U red den. Voortaan behoort ge bij de onzen en zult ge over al beschermd en gesteund worden. Maar van uw over sten moogt ge nooit, nooit klappen. Ge zult zonder na denken doen wat men van U vraagt, blindelings, werktuigelijk En wanneer ge zult horen zeggen «Een voor Allen» zult ge ant woorden «Allen voor Een». Voor U staat dan een vriend, een makker. Een broeder die U zal helpen. Van nu af aan zijt ge een binder, een makker der stilzwijgendheid wiens mond stom blijft over wat ge verneemt. Ge zult rijk en machtig worden want uw vijanden zullen ook de vijanden zijn van alle binders Nadat Colas had vernomen dat ook Clara tot de binders behoorde zwoer hij de eed van trouw met trillende lip pen. Hij kreeg de medaille terug om ze zo nodig verder te overhandigen als wapen en schild. De notaris hield Colas nauwkeurig in het oog toen hij de talisman terug kreeg. Bevuild als hij was van door veld en wei te trekken en te slapen in een bos te Eronde- gem bezorgde Sprietvlech- ter hem eten en drinken en maakte van hem een bees tenkoopman, een tiental ja ren ouder. In de spiegel herkende Co- las zelfs zich zelf niet meer. Zo was hij onder de behan deling van Spriet veran derd. De wrede vechter was nu een 50-jarige vredige dorpeling. Als eerste ver goeding kreeg hij 100 fr. met de belofte geld en goud te zullen verdienen naar hartelust als hij maar stipt alle bevelen uitvoerde Wat moet ik doen9 vroeg Colas Kent ge Rigault van Oordegem? Ja, heer notaris. Morgen zal hij tussen 5 en 6 u. 's morgens zijn wo ning verlaten en de weg inslaan naar Aalst. Aan U ervoor te zorgen dat hij niet in de stad komt. Hoe kan ik hem dat be letten9 Hij mag hier nooit meer komen, zei de notaris lang zaam. terwijl hij Colas in de ogen keek Nooit meer' Komt hij hierHoch, dan is dat misschien de dood voor ons allen. Colas sidderde Hier, zei Vosselaer. hier zijn twee pistolen Mis schien komen ze U van pas Beter is echter een dolk. Zonder lawaai. Ge weet toch waar zich het hart bevindt! Onnodig de dolk uit het lijk te trekken. Gè krijgt er daarna trouwens een ande re en deze dolk zal U niet verraden. Sleur het lijk op zij in het kreupelhout en zoek in zijn zakken naar een gezegeld perkament. Bijna juist zoals dit dat ik U nu toon Begrepen9 Colas knikte bevestigend. Zo hij geld op zak heeft neem het. Het is voor U en tevens denkt men dan dade lijk aan roofmoord. Vergeet echter niet het perkament hier te bezorgen Daags te voor had Colas ge moord in een gevecht. Nu zou hij iemand vermoorden die hij nauwelijks kende. Hij voelde zijn moed in de schoenen zakken doch zag in dat hij in een onontwijk bare hinderlaag was gelokt. Ga vanavond bij Clara Die zal U alle inlichtingen geven doch nadien zult ge U niet meer vertonen voor men U roept. Aan de poor ten van Aalst zult ge deze heer, Sprietvlechter, ont moeten en hem het perka ment overhandigen. In ruil daar voor krijgt ge dan ÏOOO fr. in goud. Men zal U dan aanwijzen waar ge in alle veiligheid verder kunt gaan leven. Zo U ergens meent een makker te ont moeten. breng dan eerst één en daarna drie vingers van de linkerhand aan het voorhoofd als iemand die diep nadenkt. Zo iemand hetzelfde doet is hij een bin der. Op hem kunt ge be trouwen. Als ge driemaal de schreeuw van de kerkuil hoort loop dan naar de plaats vanwaar de kreet kwam. Men roept er U. 't Is een noodkreet! Ga nu, Colas, en toon U waardig van al uw broeders die meester zijn over Vlaan deren en ge wordt rijk en machtig. Colas vetrok, buigend. Drink vanmiddag een flinke pot Aalsters bier. voegde Sprietvlechter er aan toe maar was U niet alvorens ge me terug ziet met de 50 goudendouis De heer Rigault, een sterke, frisse zestiger woonde te Oordegem in een klein bur gershuis en omringd door een grote tuin die hij her schappen had tot een moes hof die geld opbracht Zelf niet rijk alhoewel hij die indruk trachtte te wek ken ging hij door voor een rijke vrek. Een stipt gewe ten had hem steeds in zijn leven op rechte banen ge leid. Wat hij bezat had hij overgehouden van graaf de Montmirail waarbij hij rentmeester was en die zijn leven had verloren in de storm die over Belgiën Frankrijk had gewoed Niet alleen zijn bezit had hij gekregen Ook de enige dochter. Gabriëlle, werd aan hem toevertrouwd. Gravin de Montmirail stierf van verdriet na de ont hoofding van haar echtge noot en werd te Aalst begra ven. Haar kind had ze toe vertrouwd aan rentmeester Rigault en advokaat Treems. Rigault beheerde het bezit van Gabriëlle die in de kostschool verbleef eri had als enig doel de som te doen aangroeien tot op het" ogenblik dat hij ze op haar achttiende jaar aan Gabriël-. Ie zou kunnen overhandi gen. 200.000 fr.. de rest" van een vroeger quasi on metelijke fortuin. Rigault was naar Oorce- gem komen wonen omdat het leven er minder duur was dan te Aalst. Zijn huis houdster knorde echter voortdurend omdat Rigault ten voordele van Gabrielle zich zelf van alles ontzegde Sinds de onrustwekkende geruchten over notaris Vosselaer had Rigault me nige slapeloze nacht gehad.. Ware er niet Treems ge weest die Vosselaer verde digde. dan had Rigault reeds de bruidschat van Ga brielle bij Vosselaer wegge haald Maar Treems zegde borg te staan voor alles... (wordt voortgezet) is Zerehun Zum-Zum I uit Zelzate (-) jm^aandag 3 november ging in café De Klok de eerste Officiële vergadering van het verbond Alles voor A.|j(arnaval door. Het A.V.K. is in feite van verleden jaar gestart doch werd door niemand erkend. Het stadsbe stuur noemde het geen verbond. Om dit tegen te gaan p de toekomst stelde men maandag de statuten op. In 27,pet A.V.K. wordt geen lidgeld betaald. Alle onkosten 45,Worden verdeeld in verhouding van de plaats die de 13,jjroep in de werkhalle inneemt. Per groep wordt één 13,id tot het bestuur toegelaten. Tot voorzitter werd __farel De Naeyer uitgeroepen. Als sekretaris koos men X) fe heer Freddy Verhaegen (in karnavalmiddens ge- liend als de Gaatvis). pp dit ogenblik telt het A.V.K. 7 groepen: G.A.K.G. de _uaa Lowies, De Kaloeterkabassen, De Pikante Kas- iaars. Niks Weert, De Moikes, Aaft ons vast, Schief reg ff oever. Het A.V.K. wil in de Feeber Fleet blijven werken (/olgens de sekretaris is men er voor dit jaar zeker van Öat men in de werkhallen kan blijven. Eerder deden geruchten de ronde dat de komische groepen deze werkplaats zouden moeten verlaten omdat het p.C.M.W. deze gebouwen wilde gebruiken. Maar het A.V.K. zal strijden als het moet zegt Freddy Verhaegen. H.T.M. Prins Zerehun Zum Zum Prins Zum Zum I is titelhou der prins van Zelzate. Hij komt naar Aalst om te win nen. Hij zal een zeer eigen Roland I uit Gent. (-) Keizer Jul^s I uit St.-Gillis. (-) Onder deze titel verscheen het eerste deel van het reperto rium van de Chevaliers van de Koolstraat. Naar aanleiding van de Zomerkarnavalfeesten werd een schuchtere poging ondernomen tot zingen in 1973. Het eerste lied was 't Regent op tekst van ex-prins Antoine en op muziek van La Espagnola. De Chevaliers hebben altijd Chevaliers was Oilsjt, ja Goi getracht met ritmische me- Allien. lodieën en evergreens, waarop een Aalsterse tekst gezet werd enig amusement te brengen op Driekoningen feesten, Aalsterse showa vonden en Karnavalfeesten. Aan kandidaten Prins Karna val heeft het de Chevaliers nooit onderbroken. Denken we maar aan Prins Antoine I (1974), Frangois van Oost (1975 en 1976), Prins Edy (1977) en Prins Paul I (1979 en 1980). Zo kwamen heel wat mooie liedjes tot stand die ook wer den opgenomen in deze brochure. Ook Myriam Boxstael, bloe- menfee 1974 had een be- langrijkse inbreng in het re- pertiore van de Chevaliers. Een van de mooiste teksten door Myriam geschreven en later overgenomen door de Naast liedjesteksten uit de beginperiode van de groep vindt U enige omschrijving over het ontstaan van het zangkoor en een paar foto's. Zij die dit boekje kopen, steunen in de eerste plaats de organisatie van de Karna- valkwis 1980. De opbreng sten van dit boekje moeten instaan om het prijzenpakket ten voordele van de deelne mende Karnavalgroepen te spijzen. Dit enig dokument vol van Aalsterse spirit is te koop bij Antoine Van der Heyden, Koolstraat 54 en bij Prins I, Werd café Brughuis. Prijs slechts 100 fr. H.J.M. Het Aalsterse Karnaval verbond telt op dit ogenblik 50 groepen. Vier nieuwe verenigingen melden zich aan nl. Ja Watte Jong, Okkosje, De Sazen, Kweit nie Wie. Het A.K.V. tracht dat er on- rialen aankopen zodat door de grote hoeveelheden de kostprijs daalt. met alle aangesloten groe pen één blok. Rechtvaardig in eigen belang maar vooral in het belang van karnaval. Voor een standplaats in de werkhallen betalen de groe pen 5.000 fr. (grote groep) 2.500 fr (kleine groep). Doch dit lidmaatschap behelst meer dan gewoon een standplaats. Zo beschikken de groepen in de werkhallen over een mikroinstallatie, verzekering tegen ongeval len, verzekering tegen der den, gediplomeerde verple gers, kortom hulp en bij stand. HJM der de Karnavalgroepen so lidariteit groeit. staan ze Vriendschappelijk „I"8"?!?™ Od die doel dat ze nastreven is van Aalst karnaval iets groc, ,e anq n maken. In de werkhallen awmRen- Diddens van Asten is men Voorzitter Staf Sonck zegt nu reeds volop bezig op dit dat het A.K.V. een organisa- gemeenschappelijk doel tie is die de samenspraak waar te maken. Zo kunnen van karnavalisten mogelijk de groepen nu samen mate- maakt. Het bestuur vormt De Gaa Lowies quizten meé. (Per) ste score behaalde Werden voor de finale terug opge vist: De Gaa Lowies en Schief reg 't oever. De uitge schakelde ploegen spelen op 6 december de troos- tingsronde. De finalisten ko men dezelfde dag uit in twee reeksen. De reekswinnaars van beide reeksen spelen het- eindspel met als prakti sche proef de uitbeelding van een bekend personage Voor de prijs van de origi neelste joker werd voor de beoordeling beroep gedaan op J. Velghe, Mevr. Septem- ber-De Wolf en Prins Paul I. De jury van de kwis bestond Steeds drie tegen in de karnavalkwis van de Koolstraat (Per) Roland I Roland I is prins van Gent 1980. Hij is een echte karna- valist. Karnaval vieren in een grootstad als Gent is veel moeilijker dan Karnaval vie ren in een kleine gemeente. In een grootstad kennen de mensen mekaar niet meer, feesten te samen wordt dan ook moeilijk. Als aktief lid van de Karnavalvereniging «De orde van de Kiekepoot» wil hij in Groot Gent Karna val vieren. Voor hem is het dan ook normaal dat hij als prins van de provinciehoofdstad mee dingt voor de titel Prins van de Provincie. H.J.M. fe groep diende 12 vragen Beantwoorden. Er waren t kategoriën: 3 meerkeu- jagen, 3 juist of onjuist 3 gewone ant- fcrdvragen, en een serie Idrie vragen bestaande [het repertorium van de ■valiers van de Koolstraat ■2 diavragen, De eerste ps werd gewonnen door pLodderoeige, voor de 1 Lowies en Van Oigest. tweede reeks was voor Kornissesloipers voor Weir en de Sjieperekens. In de derde reeks waren de Destereers reekswinnaar voor Schief reg 't oever en de Snottebellen De vierde reeks was voor de Matotten voor de Elementen en de Toisers. Zo kwamen we tot vier fina listen, nl. De lodderoeigen, De Kornissesloipers, de Des tereers en de Matotten. Deze laatste, vereniging werd be- kroond tot algemeen reeks- winnaar omdat ze de hoog- Een vlot akterende kwismaster hield e lerdag II. was 't Kapelleken in de Meuleschettestraat te In om alle supporters van de deelnemende groepen te tbergen. 3j)r een nokvolle zaal streden 13 ingeschreven groepen, het laatste moment vernamen we het forfait van De loeterkabassen. Deze groep was vorig jaar de grote frnaar van de karnavalkwis. uit: Fr. Wauters, G. Van Hau- we, M van Haute, S. D'Hondt en Albert Verbestel (tijdsopname). In de hoop dat op 6 decem ber 't Kapelleken zeker te klein zal zijn wens ik aan alle finalisten veel studiegenot toe. i Noigest, was vree noig! (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 7