r~ grooMede hofstade. gijzegem ONTVANGT THE JEGGPAP NEW ORLEANS JAZZBAND KUNSTSCHILDER GEORGES TEUGELS EN ANTIQUAIR EDDY VINCK 11 november 1980 Cri; Sta Gijzegem school start met krant Lydia De Pauw: artistieke vrijetijdsbesteding NIEUW RIOLERINGSPLAN MOET LEDE DROOG HOUDEN HEEL Boze bewoners blokkeren weg naar stort te Vlierzele IN DE VERNIEUWDE GEMEENTESCHOOL VAN HOFSTADE DE HEKELEERS 8 - 7.11.1980 - De Voorpost Opnieuw zal op 11 november 1980 in de deelgemeente Hofstade de wapenstilstand op passende wijze herdacht worden. Na de viering van de eucharistie in de paro chiekerk zal het Te Deum worden gezongen waarna bloe men zullen neergelegd worden aan het monument dat werd opgericht om de nagedachtenis levendig te houden van diegenen die gevallen zijn tijdens de oorlog, het verzet en op het moment van de bevrijding. De gemeentelijke jongensschool van Hofstade heeft het laatste jaar een echte gedaanteverwisseling ondergaan. Om deze vernieuwingen in te wijden werd een tentoonstel ling georganiseerd met werken van de bekende kunstschil der Georges Teugels uit Lebbeke en antikwiteiten van Eddy Vinck uit Aalst DE JONGENSSCHOOL De Hofstaadse jongens school moet al een lange geschiedenis achter de rug hebben want de turnzaal da teerde nog van 1967. Nu werd ze totaal vernieuwd en hervormd tot een prachtige zaal met podium en kleedka mer. Andere belangrijke werken waren de bouw van een sanitaire instelling en de aanleg van centrale verwar ming. De vroegere speel plaats, samen met de schooltuin werden omge vormd tot een fraai geheel waar men beschikt over een volleybalterrein, een zand bak, een vertelkuil en een grasveld voor minivoetbal. Vooraan is er een parkeer plaats vrij gehouden voor de leerkrachten en bezoekers. De binnenschilderwerken zijn voltooid en van zodra het weer het toelaat begint men ook aan de buitenkant. In het vroegere schoolhuis zullen de burelen gevestigd worden samen met een aan passingsklas, een lokaal ze denleer en een voor Protes tantse godsdienst, een knut- sellokaal en een dokumenta- tiecentrum. Deze werken zijn volop in uitvoering. DE TENTOONSTELLING Om de aandacht te vestigen op al deze belangrijke wer ken wordt dus een expositie georganiseerd met werken van Georges Teugels en antikwiteiten van Eddy Vinck. Kunstschilder G. Teugels is vooreerst de schilder van de «volks types» wier wisselen de fysionomie hij met rake trekken weet weer te geven. Uiteraard beweegt hij zich op verschillende terreinen. Hij weet prachtige «landelij ke ruikers» tot in de details te penselen en geboeid als hij is door de schoonheid van onze oude hoeven, met binnenkoer, kareekot, stallen en vee, weet hij deze lande lijke rijkdom in idyllische kleuren voor onze ogen te toveren. Georges Teugels is zeker niet de eerste de beste. Ge boren te Dendermonde in 37 studeerde hij aan de kunsta- kademies van Brussel en Pa rijs. Sinds 1975 vestigde hij zich te Lebbeke. Werken van hem bevinden zich in het Koninklijk Museum voor Volkskunde te Gent en in het Kon. Visserijmuseum te Oostduinkerke. Prachtige Franse, Vlaamse en Engelse meubelen zullen deze tentoonstelling omlijs ten. Om het geheel volledig te maken zijn er ook oude kunst- en gebruiksvoorwer pen zoals bronzen beelden, aardewerk en porcelein. Ed dy Vinck staat borg voor hun oorsprong en originaliteit. Hij wil immers de vertrou wensrelatie met zijn klanten hoog houden. Deze tentoonstelling loopt van 15 tot 23 november in de Gemeentelijke Lagereschool Zijpstraat 49 te Hofstade- Aalst. Openingsuren: Iedere zater dag van 15 tot 20 uur. Iedere zondag van 10 tot 12.30 u. en van 15 tot 20 uur. Iedere weekdag van 18 tot 20.30 u.) Ook nu zal een menigte zich verzamelen aan het monu ment van de oorlogsslacht offers en allen zullen vaag of meer bepaald de indruk heb ben dat dat plechtige ogen blik een belangrijk ogenblik is. Het besef dat het eenvou dige monument indruk maakt zal de mensen op die plaats bij elkaar brengen. Zonder dat besef zou de elf- november viering en zou het monument niet de minste zin hebben. Het verzamelpunt aan de kerk van Hofstade is meer dan een monument ter her innering. Veeleer is het een teken ter ere van de velen die de oorlog niet hebben overleefd. Het is dank zij de ze mensen dat Vlaanderen, dat België vandaag bestaat en dat we leven als vrije mensen, vrije mannen en vrouwen. We kunnen hen dan ook nooit vergelden wat zij voor ons hebben gedaan. Het is goed heel wat herin neringen uit de oorlogsjaren te vergeten en uit te wissen. Maar datgene wat zo mense lijk, zo bovenmenselijk was, moet in alle omstandighe den worden onthouden en geëerd, niet alleen uit vader landsliefde maar eerst en vooral uit menselijkheid. De dag van 11 november kan voor velen aan belang hebben verloren, maar dit geldt zonder twijfel niet voor de oudstrijders of al diege nen die op de een of andere wijze, hetzij rechtstreeks, hetzij onrechtstreeks, bij de oorlog betrokken waren. Mensen werden in het verle den de dood ingejaagd door de schuld van waanzinnige en zelfzuchtige staatslieden en volkeren. Spijtig genoeg is er geen enkele reden om aan te nemen dat de machts wellust van de mensen ge ringer is nu, dan in de loop van de voorbije tijdperken. Zij die beweren dat de oor log «ondenkbaar» is, nemen hun wensen voor werkelijk heid. Het bewijst enkel dat zij weigeren na te denken over de werkelijkheid van het ge vaar voor oorlog. Daaruit trekken ze dan de verkeerde conclusie dat de oorlog zelf ondenkbaar is geworden. Oorlog is de triomf van de boosheid, van de haat... Oor log is niet bij machte om idealen te beschermen, in tegendeel, hij vernietigd ze. Gehoopt moet worden dat het gedenkteken en de dag van 11 november telkens weer zou aansporen om de nagedachtenis van de geval lenen te eren en om het voornemen te maken alles te doen wat in onze macht ligt om te komen tot een wereld zonder oorlog, tot een we reld van vrede. Na de bloemenhulde zal via de Kerkstraat en de Bergweg een rondgang gemaakt wor den langs de graven der oor logsslachtoffers. A.D." Vaderlandse plechtigheden Op 11 november om 10 uur: H. Mis gevolgd door Te C in de O.L.V-Kerk. Na de dienst, bloemenhulde aanl monument der oorlogsslachtoffers. Uitreiking van erl kens. Optocht naar de begraafplaats via Kerkstraat! Bergweg. Op de begraafplaats rondgang langs de grai der oorlogsslachtoffers. Slachtoffers Kunst Van 15 tot 23 november 1980 in de vernieuwde feest! van de Gemeentelijke Lagere School in de Zijpstraatf Teugels, kunstschilder en Vinck E., antiek. oktobe irt gege ber 1980 hun derde grote papierslag. Papier buiten zeiden a-c vanaf 9 uur. De Scouts danken bij voorbaat. |rcje le< i-u.- j .1 en all Uiltjesvnenden De wielerclub Uiltjesvrienden richten in op zaterdagk- november 1980 te 21 uur in de zaal «De Uil», Stationstiy 62 te Gijzegem Groot Sportbal met orkest «The Swing! Band». Zang Elvin Star. Inkom 60 fr. Dansfeest Tweede sympa-dansfeest in de Meisjesschool, Dorp Hol de op 6.12.1980. Aanvang 21 uur, inkom 60 fr. 25 jaar Edelweisjes Jubelkooravond op zaterdag 29 november 1980 om 20 end pi Scouts De scouts St. Lutgardis organiseren op zaterdag 22 novi' in de zaal van het patronaat. Toegang 50 frank. Verlenen hun medewerking: kinderkoor De Denderkantorij gen uil rond hi st pub! het Orff-instrumentarium o.l.v. Herman Timmerman laterer Vrouwenkoor Singhet Vro o.l.v. Karei Ghysel Kinderkoor De Edelweisjes o.l.v. Fr. Baeyens Huisvrouwen verkocht aan dampende kookpotten en rond- zeulend met dweil en borstel worden stilaan een zeldzaam heid. Door de voortschrijdende technische vooruitgang en automatisatie, ook in de huishouding, is er meer ruimte voor eigen creativiteit. Je moet alleen de geboden kansen zien en er willen op inpikken. Zoals Lydia De Pauw bijvoorbeeld. Deze in Aalst werkzame maakt van gedroog de bloemen en planten fijne kunstwerkjes en hanteert voorts de haakpen waarmee ze eenvoudige figuurtjes creëert. Het materiaal voor haar bloemenwerkjes zoekt en vindt Lydia De Pauw tijdens de vele wandelingen in de natuur. Ook al worden de velden steeds schaarser, de gemotiveerde plantenlief hebber bieden zij nog ge noeg. Eens buit binnen, wordt het materiaal netjes gedroogd tussen de tele foonboeken die als maar een groter volume aannemen. Als de bloemen voldoende droog zijn en toch nog de nodige vochtigheid bezitten om er mee verder te werken, kan het eigenlijke bloem schikken beginnen. «Alvo rens daaraan te beginnen, kies ik eerst de gewenste achtergrond uit. Uit mijn verzameling pik ik dan het nodige op om het gewenst resultaat te bekomen. Alhoe wel dat soms nog een ver rassende wending kan aan nemen. Een hobby waar ik gerust een volle namiddag of avond kan aan spenderen. «Wanneer de compositie af is, gaat een vleugje lak ero ver. Lydia's echtgenoot zorgt niet alleen voor de no dige morele steun en verant woorde kritiek, maar ook de bijpassende kaders zijn meestal van zijn hand. Voor de toekomst zijn reeds plan nen gesmeed om de ingesla gen weg verder te verken nen. Heeft zij nu nog hoofd zakelijk eenvoudige, maar fijne werkjes, dan zullen over afzienbare tijd grotere en meer fantsierlijke bloem stukken volgen Voor Lydia De Pauw moet nu wel een prachtig seizoen aanbreken: de herfst met zijn bonte mengeling van kleuren. Haken Met een even groot enthou siasme vertelt deze vaardige knutselaarster over haar haakwerk. «Haken is altijd al een hobby van mij geweest, maar de laatste maanden ben ik overgeschakeld op het vervaardigen van pretti ge motiefjes, naar tekenin gen uit een kinderboek». Met witkatoen en haakpen bekomt zij stroomstreintjes, ouderwetse fietsen en kaar spannetjes, die achteraf ge hecht worden op een zwarte Het oudercomité van de lagere afdeling van het Sint Vincentius-instituut te Gijzegem werd in het leven geroe pen op 15 januari 1980. De pioniers waren Herman Bracke, Hendrik Geys, Jozef Van Hespen, Jean Berchmans en E.Z. Elisabeth, directrice. Het oorspronkelijke doel was er in gelegen geld te verzamelen om de kosten van de zwem- beurten te dragen evenals de uitgaven die gepaard gingen met de organisatie van een schoolfeest. Om aan de nodige fondsen te geraken werd er geronseld voor een reklame- boekje en werden er tombola's ingericht. Er werd veel gewerkt, er werd ook veel gebedeld, maar het doel werd bereikt. De kinderen konden elke week gaan zwemmen. De ja ren gingen op die manier voorbij en de kinderen wer den groot. Ze stapten over naar de hogere afdeling. Het gevolg was dat sommige le den van het oudercomité geen kinderen meer hadden in het lagere en bij andere ouders ontbrak de tijd om zich aktief te kunnen inzet ten. Intussen had ook zuster Elisabeth een welverdiende rust genomen na de vele jaren inspanningen. Zuster Jean Berchmans, be ter bekend als Moederken, aan wie de zorg voor verla ten kinderen reeds jaren was toevertrouwd, kon onmoge lijk haar taak van secretares se volbrengen daar zij een tiental kinderen tussen de twee en de zestien jaar on der haar hoede heeft. Haar taak werd overgenomen door Fr. Troupin. achtergrond. Origineel en waardevol voor de kinder kamer. Onze vlijtige haakster wordt voor het eerst geconfron teerd met het publiek, en wel op zondag 9 november van af 14 uur tijdens de vijfde Antiek- en Rommelmarkt in Affligem. Een initiatief uit gaande van de VAB-Hekel- gem ter gelegenheid van het traditioneel Allerheiligenfes tival. Lydia De Pauw: «Voor mij is dit een test, een afwachten hoe het publiek reageert en of mijn werk de mensen zal aanspreken». Toch is haar deelname meer dan enkel een polsen in het onbeken de. Het is boven alles ook een stimulans, een mogelijk heid tot contacten leggen om de gekozen weg verder te verkennen. En dat is toch al heel wat! VDS Krant Om een betere aktiviteit te waarborgen en met het oog op het toekomstige schoolkrantje, dat begin sep tember voor de eerste maal verscheen, diende het ou dercomité uitbreiding te ne men. Aan al de ouders werd de gelegenheid gegeven zich kandidaat te stellen. Re kening houdende met het aantal klassen werd getracht het zo te regelen dat elke klas vertegenwoordigd was door één persoon van het oudercomité, dit om een be ter contact te verzekeren tus sen ouders, kinderen en school. Het comité heeft steeds de handen vol gehad. Buiten de maandelijkse vergaderingen elke eerste dinsdag, komen er nog werkvergaderingen de agenda aanvullen. Elk jaar wordt er een ballonwed strijd gehouden. Sedert een drietal jaren werden de be deltochten afgeschaft en vervangen door een taar tenslag die steeds meer suc ces kent. De kleintjes wor den niet vergeten en jaarlijks komt Sint-Maarten op be zoek. In samenwerking met de leerkrachten werd dit jaar een etentje gegeven voor niet minder dan vierhonderd personen en men is vast van plan om het niet bij deze eerste maal te laten. Tussen deze verschillende bedrijven door is er nog plaats voor de open-klasda- gen en spreekbeurten. Al de ze aktiviteiten dienden een en het zelfde doel: het verza melen van geld. Waarom zal men vragen. Voor elke klas werd een cassette-opnemer aangekocht, stafkaarten, leerboeken en een gym-set voor de turnzaal. Het volgen- Postzegels Tentoonstellingen het B.I.B.T.O., Zijpstraat 36 op 8 etellige november 1980; voorverkoop postzegel NIR Ballonkoe C.V.V. V.Z.W. Schoonderhage. Open van 9 tot 17 uur. Nachtbal Op zaterdag 8 oktober 1980 in zaal Kantien, Steenb k ingericht door S.C. Wilskracht. Orkest «The Pips». Aanv 21 uur, toegang 60 frank. nild, (i m) ma ar voi venste muzie oep is d kwa nspire Bakschieting in café Eddy, Zijpstraat, 100 panklare kippen. T.v.v. lustige spaarders. Aanvang 19 uur, inleg 20 frank, zaterdag 22 november 1980. Davidsfonds Voordracht over «energie» door ingenieur Vaes en de De Bie. (in samenwerking met de B.G.J.G.) op vrij 28.11.1980 in zaal meisjesschool. de jaar viel heel wat duurder uit. De jaren oude zandbak voor de kleuters was in een zeer slechte staat. Daaraan diende dringend het nodige gedaan te worden. Na vele vergaderingen, planningen en campagnes kwam men tot de vaststelling dat het veel eenvoudiger zou zijn de zandbak volledig te vernieu wen. De gepaste personen werden aangesproken en na een grondige inspectie van de toestand van de kas wer den de werken aangevat. Het geheel kostte ongeveer 200.000 frank bank en klim- rek inbegrepen. Ter gelegenheid van het jaar van het kind in 1978 werd iets speciaals gedaan. Gans de lagere afdeling werd op kosten van de oudervereni- ging naar de Efteling voerd om daar een onvei telijke dag mee te mal Weken later, zelfs nu wordt er over die dag sproken. Voor de volgi jaren staan er nog vele gaven te wachten. Landkaarten, matten vooi turnzaal enz. De verfraai van de eetzaal, het verni wen van het meubilair di ook nog aan bod te kom» Al de inkomsten wer< steeds besteed aan het v Qmper zijn van de kinderen. Het dercomité vindt het dan i gepast om al de ouden danken voor de werkend' «i geldelijke steun die ste werd geboden, terwijl r zelf zal blijven ijveren v K.W. de verwezenlijking van mttober we projekten. iehuis A I tivitei In de gemeenteraad van Lede werd het rioleringsplan dat lopige berging te doen Lede voorgoed uit de nattigheid moet helpen, goedge- Een zuiveringsstation is op keurd. De C.V.P.-oppositie verklaarde zich akkoord met het het plan reeds voorzien, vooropgestelde plan. Dat dit projekt waarvan de kostprijs Het zou gesitueerd zijn aan toch op 75 miljoen geraamd wordt, zo snel werd goedge- de grenslijn van Lede met keurd, is vooral te wijten aan de behoefte aan een goed Serskamp. werkend en algemeen rioleringssysteem, en misschien ook wel om de subsidieregeling van staatswege uit, zo snel en K°stPr,JS zo vlot mogelijk te laten verlopen. Naar ver'"'?,J"™? dit ont- a K werp op 74.331.287 frank ge raamd. Het aandeel van de Raadslid Dz Pauw schrijft de gemeente Lede hierin be- zwakke punten in het huidig draagt 11.615.059 frank, dat systeem vooral toe aan de te van de gemeente Wichelen geringe diameter van de hui- 1,4 miljoen frank, dige rioleringsbuizen, de op- |_ede mag rekenen op een hoping van laaggelegen steun van 43 miljoen van het gronden voor verkaveling, rijk, en ontvangt dan nog evenals de kleine ber- eens 11,6 miljoen van de gingskracht van de Wichel- provincie, sebeek. Het T.R.P. voorziet Voor Wichelen liggen deze ook in het plaatsen van col- bedragen natuurlijk wat la- lectoren. Via aangepaste ger. Wichelen ontvangt 5,1 rioolleidingen leidt men het miljoen van het rijk, plus nog water naar een nog op te drie miljoenen van de pro- richten zuiveringsstation. vincie. Aan sommige, uiteraard vooral grotere, natuurlijke Planning collector, en vanaf de Mo lenbeek afgevoerd naar Smetlede Te Smetlede wordt het water op het dorp verzameld en vloeit dan in de richting van Lede. Het water van Impe wordt van het dorp richting Rijsstraat afgevoerd. Langs heen café «Cartouch» voert een collector het water langsheen de Molenbeek om tenslotte in het T.R.P. van Wichelen opgenomen te worden. In Wanzele wordt het wa ter in een collector (in de Volderstraat) opgevangen. Lede beschikt langs de Ledezijdestraat over een col lector die het water van Overimpe bergt. Dit wordt nadien in het T.R.P. van Er- pe-Mere opgenomen. Een ander gedeelte wordt uitgestort in de Wichelse rio len, (langsheen rijksweg 10) waar ook het overige afval water terecht komt. JAZZ kafé Noodzaak De werken zullen wellicht tientallen jaren aanslepen, wat de bewoners aan een konstante verkeershinder blootstelt. Het werd ondertussen ech ter hoog tijd dat men de zaken op grote schaal begint aan te pakken. Men heeft in Lede bij de minste regenval steeds te kampen met kleine of grotere overstromingen. Deze wantoestanden gingen zelfs zo ver dat een herber gier uit de buurt van de Charleroistraat en de Bam- Vlaanderen's jongste jazzklub heeft de eer zondag 9 novem ber 1980 te 20.30 u. The Jeggpap New Orleans Jazz Band uit de befaamde Honky Tonk Jazzklub van Dendermonde te begroeten. Een van België's oudste en meest befaamde oude stijl formatie's gekend in heel Europa en nu ook in de U.S.A. Het is bepaald moeilijk over deze band wat te schrijven, wat niet reeds ergens gezegd of geschreven werdl gem The Jeggpap N.O. Jazzband werd in 1962 door Bert en Jan Heuvinck opgericht. In de loop der jaren wisten zij zich een stevige reputatie op te bouwen eerst in België, la- bochtstraat, er ernstig over water|open wordt een over- De realisatie van de werken rlAnkt H o naam van 7iin ra TP denkt de naam van zijn café te veranderen in «Titanic». Door dit T.R.P. (Totaal Riole ringsplan) wil men nu voor goed wat verhelpen aan het gezeul met zandbakjes en aan het feit dat de brand weer voortdurend moet uit drukken om ondergelopen kelders leeg te pompen. T.R.P. Men is van plan om al vlug over te gaan tot de realisatie van een moerriool in een slecht afwateringsgebied van Lede. Het voorziet in het plaatsen van buizen met een diame ter die varieert van 80 tot 150 centimeter. stort gebouwd, dit om te be- spreidt zich over enkele de- letten dat bij een hoge wa- cennia. Het plan is ontstaan terstand sterk verdund afval- uit een samenvoegsel van water naar het zuiverings- de reeds bestaande plannen, station zou worden geleid. Elk plan behandelde een wat uiteraard op een onno- deelgemeente afzonderlijk, dige verspilling van energie Het geheel bevatte dus wel zou neerkomen. hiaten, die men door een Men heeft er ook voor ge- algemeen plan heeft probe- zorgd dat de diameter van ren op te vullen. Men is daar de buizen voor het afval wa- overigens vrij goed in ge- ter aangepast zal worden slaagd. aan de aard (bevolkingsaan- Per gemeente bekeken ziet tal, voorziene gebouwentoe- het er als volgt uit: name, etc.) van de wijk of Te Oordegem wordt het straat in kwestie. Deze bui- rioolwater langs reeds be zen hebben eveneens een staande en nieuw aan te leg- bepaalde overdikte om bij gen leidingen naar Westrem hevig weer genoeg water op afgevoerd, waar het opge vangen wordt in een water- Gedurende drie uur hebben een aantal traktoren de weg die leidt naar het stort te Vlierzele geblokkeerd. Dit uit protest tegen de zwaar met huisvuil beladen vrachtwagens van de Wetterse firma De Letter. Naar verluidt zouden deze vrachtwagens voor de weggebruikers gevaarlijke schade aanrichten aan de rijweg. Men stelde reeds putten in het wegdek en wegzakke de zijkanten vast. De Letter is een privé-firma, de vuilnisbelt, die reeds geruime tijd een Men dient echter wel op te kontrakt had om het Brus- merken dat de heer De Letter seis huisvuil op het stort te reeds inspanningen doet en Vlierzele te storten. Bij de deed om het storten op een omwonenden rees echter fel zo hygiënisch mogelijke wij protest tegen deze «huisvuil- ze te verrichten, namelijk roete». Ook in de gemeente- door het zorgvuldig bedek- raad van Sint-Lievens-Hou- ken van het huisvuil. De heer tem ontstond er heel wat De Letter was het door een kritiek. Na kontakt opgeno- kontrakt, waarin de Inter- men te hebben met de pro- kommunale van Aalst en uit- vinciegóeverneur, ging bur- eraard de stad Brussel bij gemeester Roger Otte zelfs betrokken waren, wettelijk over tot de verzegeling van toegelaten om te storten. Er bestaat echter wel een kans dat de Wetterse firma aan sprakelijk kan gesteld wor den voor de schade aan de rijweg. Deze heeft recht streeks immers niets te zien met de vuilnisbelt op zich zelf. De vrachtrijders slaag den er toch in het stort te bereiken via de in een oude trambedding aangelegde weg, waardoor ze nu de wijk Hoeksken aandoen. Bij de blokkade werden vooral be woners van de wijk Kluizen tussen en op de traktoren opgemerkt, De omwonen den wachten vol spanning en misschien met enige on gerustheid op de afloop van het geschil, dat blijkbaar nog lang niet is uitgevochten. G.D.N. ter in de meeste Europese jazzklubs wat onlangs resul teerde in een suksesvolle toer doorheen de Verenigde Staten tot in New-Orleans. De indrukken van deze reis hebben zij trouwens on langs vastgelegd in hun jongste langspeelplaat (de achtste in de reeksl). In 1965 richtten zij in Den dermonde in de intussen even befaamde «bunker», hun eigen jazzklub op nl. de «Honky Tonk Jazz Club». Zijzelf traden er in het begin om de veertien dagen op en om de andere week ontvin gen zij er een gastorkest. Naarmate hun reputatie steeg verminderde de frek- wentie van hun optredens in de bunker, vermits zij hoe langer hoe meer uitgeno digd werden te spelen in andere jazzklubs en ook daarbuiten, in binnen- en buitenland. De Honky Tonk Jazzclub bracht in de loop der jaren verschillende New-Orleans jazz-reuzen naar de bunker, al dan niet begeleid dooij Jeggpap. Enkele voorb) den zijn ondermeer Ge< Lewis, Kid Thomas en 1 Preservation Hall Jazz Ba Albert Nicolas. Louis 1 son, Benny Waters. Nel (er bi Williams. Kid «Sheik» C dil Captain John Handy, Joe l'n9 t rensbourg, Alton Purnell >ordje mogelijk vergeten wij er '1 9er enkelen. Ondertusvrot speelden zij voor hun ei(n °PP label «Honky Tonk Recor1 kolli reeds acht LP's vol waan' 9es drie met befaamde gasti '®'e sici als Sammy Rimingt Tden Kid Thomas Valentine Pe 9* Kid Sheik. '«9» Hun optredens voor radio heer TV en hun verschijnen kijker internationale jazzfestiv aro*:r zijn welhaast niet meer|<enc] tellen! neen De grote doorbraak kw )£je|jr blijkbaar na hun verse vgn nen op hun eigen en eei V0Q[ «Internationale Honky T< Jazz festival» welke dit j |e j reeds aan zijn tiende uit |rji ve toe was. met steeds 1 1 9 gende bijval. yjj°- Na enkele personeelswis lingen in de loop der jarei ne(jr de bezetting van de Jeggj ,jer op dit ogenblik als vo v Bert Heuvinck leider. kl< jng v net en tenorsax; Joris Dect Qp trompet. Dave Senior tr< wjjte bone, Norbert Detaye pic 0^er en zang, Pol Van Den Dut bass. Miel Leybaert drum a^g, Achtien jaar langs ste moet goed, vitale en dynamis s New-Orleansjazz breng jn^ voorwaar een prestatie. 1 (jur palmares is dan ook pro venant. jsen Een ware eer voor Vlaan |6ger ren's jongste klub, The C r m zy Bol Jazz Kafé, om de lc|1t «meerderjarige» Jeggi gjie| New-Orleans Jazzband 0 rWac| de vloer te krijgen. eider Willy Schuy Veer

De Voorpost | 1980 | | pagina 8