)Brpe.mere erembodegem «JONGER DAN JE DENKT» ZOALS IN DE TIJD VAN TOEN. (nappe volksmuziek door Itampen en Dagen .W.B.-afdeling Erembodegem vierde feest... NERVEUZE RAADSLEDEN TE ERPE-MERE BLOEIENDE HOPPERANKEN Erpe-Mere: laat nieuws bericht De Voorpost - 7.11.1980 - 9 J zondag 26 oktober vierde de Aalsterse kreatieve klub jonger dan je denkt» haar tweejarig bestaan in aanwezig- i van volksvertegenwoordiger Caudron en gemeente- idslid Van Laethem. Deze klub, die in het begin aardig t moeilijkheden ondervond van allerlei aard, komt nu dig van de grond en schenkt heel wat bejaarden elmatig vele leuke en gezellige uurtjes. oktober '78 werd er van oudere mensen kunnen er irt gegaan, met als doel in elkaar ontmoeten en beter ov<jt Aalsterse een ruimte te leren kennen in een ver zaden aan mensen van de trouwde en losse sfeer, waar rde leeftijd, gehandikap- volksspelen zoals pétanque, en alleenstaanden. Deze kaarten, vogelpik en bak- schieten een tegengewicht vormen voor de dagelijkse moeilijkheden en de niet te onderschatten bejaarden- problemen: lichamelijke en geestelijke aftakeling, het gemis aan vertrouwen in hun mogelijkheden en de eenzaamheid: de 'ziekte' van onze huidige tijd. Daarom streeft de klub, gesticht door Mevr. Sonck, Dhr. M. Galle, Dhr. J. Van Laethem en Dhr. R. Sonck, er steeds naar die mensen uit hun isolatie te halen en hen opnieuw te in tegreren in onze moderne maatschappij, maar niet er buiten zoals vele bejaarden hun dagen verslijten: alleen op een kamertje om naar zinloze dingen te gapen, die er altijd geweest zijn. Hun lokaal, gelegen in het Kas teel Terlinden is een uitste kend trefpunt voor de be jaarden, die massaal de Etri- mo-building bewonen en die lagf- ib vidsfonds-afdeling Erembodegem nodigde vrijdag jl. de end populaire Country en Western groep Stampen en gen uit. Deze groep, gegroeid uit een leuk vriendenclub- ond het jeugdhuis Leeuwerik uit Lede, wist het enthoe- st publiek gedurende meer dan 3 uur te boeien, te doen tateren en te doen meezingen. De zaal was niet volledig Yuld, (dit gebeurt trouwens heel weinig in Erembode- m) maar zo'n honderdvijftig aanwezigen kregen toch ar voor hun geld; onvervalste volksmuziek van de venste plank, gekruid met enkele pikante grappen en e zellige sketchen tussen de steengoede nummers door. muziek van deze Leedse sche Engelse muziek is ge- >ep is zelfstandig ontwik- kenmerkt door het snel en d kwa stijl, maar is wel vloeiend tempo en de be- inspireerd door de Engel- hoorlijke inhoud, 'skiffle-music'. Deze typi- De vijf leden van deze C&W groep werken allemaal (be dienden) en repeteren slechts éénmaal per week, maar hebben toch al 3 dege lijke LP's op de markt ge bracht (waaronder de bijzon der goede plaat 'Grand Ga la'). De groep werkt vooral optredens af in Limburg en West-Vlaanderen (en dit ook met enorm veel sukses); ze houden erg veel van optre dens op kleinkunstavonden, omdat daar de meeste leute te beleven valt. Over het geslaagde optre- n en Dagen op zijn best in de Erembodegemse parochiezaal (Per) den kunnen we kort zijn; al vanaf de eerste nummers kwam de Leedse formatie vlot op dreef. Het publiek genoot met volle teugen van de bekende nummers «De Boemeltrein» en «Marie- Claire», maar ook B-num- mers zoals «Ons Straatje» en «Andreeken» vielen in de smaak. Na de pauze volgden nog «De Tandem», een mid deleeuwse ballade «Ze's der vanonder», «Het geluk van de mensen» en de meezin ger «Tineke van de Kool- marchand». Ondertussen zorgde vooral schowbeest Rudy (laedgitaar en zang) voor enkele leuke anekdo ten; onder andere stak hij de draak met de grote liefde van hun basgitarist in het liedje «Jantje». Klapstuk van de lange avond was zonder twijfel het vlotte nummer «Billy the Cid»... Na het optreden huilde het dankbare publiek om een bisnummer en kreeg er twee: «Moderne Mensen» (men is de gezelligheid voor goed kwijt, want met onze dikke portemonnee kunnen we ons tegenwoordig alles aanschaffen) en een instru mentaaltje. Verder beweer de de groep dat ze zich kos telijk hadden geamuseerd en dat ze helemaal geen gro te kasnummers najagen of kommerciële ambitie koes teren. En dat laatste hoeft toch ook niet.... J.D.B. er op hun flatje nauwelijks vriendenbezoek ontvangen. Voor hen betekent een ont moeting in hun klublokaal een warme helpende hand, een hartelijke balsem van woorden, kleine gesprekjes maar die een eenzame mens veel beter genezen dan een dure dokterspil. Daar vinden ze mensen waarmee ze kun nen praten over weer en wind, over koetjes en kalf jes; mensen die beseffen dat we geen grote dingen hoe ven te doen om nog gelukkig te zijn. En ondertussen kun nen ze zich een beetje bewe gen; pétanque spelen: zich onbewust bukken en rek ken... en de spieren worden er weer soepel. In zijn toespraak op de vie ring van het tweejarig be staan zei Dhr. Robert Sonck: «Na veel aandringen heeft de klub een deel (de koets poort) van het Stadsbestuur in bruikleen gekregen. Maar voor de akkommodatie van het lokaal moest de klub be delen en slechts door lang durig en onversaagd te vechten hebben we ons doel kunnen bereiken. Een groot deel van de werken werden bereidwillig uitgevoerd door enkele 65-plussers ondanks hun pijnlijke reuma en ver velende artrose... en andere ouderdomskwalen. Dit zijn mensen met een palmares van grote verdiensten maar wiens namen in de anonimi teit blijven steken en wiens talrijke inspanningen niet al tijd naar waarde geschat worden. «Nu dragen wij de vruchten van hun ontelbare inspanningen, beklemtoon de Dhr. Sonck en deze resul taten kunnen slechts behou den en uitgebouwd worden door verder te zwoegen in dezelfde solidariteit en be langeloze klubliefde. In het kasteel Terlinden be schikken ze nu over zes bin nen- en vijf buiten-pistes. Daar vinden de 143 leden volop hun gading. Ze kun nen er naar hartelust op woens-, donder-, zondag en de eerste en de derde zater dag van de maand hun favo riete spel beoefenen. Deze mensen voelen er zich ge lukkig en hebben in die klub een tweede thuis gevonden. Dhr. Sonck betreurde dat er te weinig aandacht werd ge schonken vanwege het Stadsbestuur aan een edel werk in functie van de ge meenschap. De spreker voegde er aan toe; «in een vraaggesprek in het maand blad L.S.W. van september '80 zei de Burgemeester dat er meer aandacht moest besteed worden aan de ak- tuele problemen en hoofdza kelijk prioriteiten.» Maar me destichter R. Sonck onder streepte tevens: «Het gebrek aan begrip hebben wij reeds meerdere malen aan de lijve ondervonden en we worden er nog dagelijks mee gekon- fronteerd. Zo hebben wij on der andere meer dan een jaar moeten wachten op het plaatsen van de toiletten.» Dat deze klub een sociale instelling is, enig in de Stad Aalst, blijkt duidelijk uit de prijs van de drank (slechts 10 fr. voor een geurige kop kof fie of voor een heerlijk pint je), maandelijks gratis boter hammen met toespijs en jaarlijks feestmaal (tussen door ook nog enkele knal tombola's). Ondanks de 'Sturmperiode' voor de meesten tot het verleden be hoort, is die klub een tref punt voor mensen die zich nog jong voelen en zelf aan voelen dat ze nog iets kun nen presteren, ook al vindt de verstikkende maatschap pij dat ze versleten zijn, voor mensen waar het etiket oud worden nog geen vaste plaats heeft gekregen, leder een is welkom om aan sport te doen, maar ook om een handje uit de mouwen te steken bij het inrichten van hun lokaal, want dat is nog verf van af. Maar de bejaar den zijn er gerust in; «'t zal gaan kiezing worden, en dan zullen ze ons wel kennen...» Een honderdtal leden heb ben gefeest, zieken werden met een ruiker bloemen be dacht, vele herinneringen werden uit de oude doos terug opgehaald en kwistig rondgestrooid, maar niet al tijd zonder enige bitterheid. Maar allen zijn gelukkig en voldaan huiswaarts gekeerd. Ze hadden nog een namid dag beleefd zoals in de tijd van toen. J.D.B. 75-jarig bestaan Terjoden Op vrijdag 7 november wordt er vergaderd in de Paro chiezaal van Terjoden i.v.m. het 75-jarig bestaan van Terjo den. Er zal ook een comité worden opgericht. Aanvang 20 u ledereen welkom. Wielerclub Erembodegem Op zaterdag 8 november heeft de uitreiking van de trofees van wielerclub Erembodegem plaats in Café De Club, Voetballokaal van Erembodegem Ressebeke. K.W.B. Erembodegem Centrum Op zaterdag 8 november heeft in de parochiezaal de wijkmeestersvergadering van de K.W.B. plaats. Aanvang 15u30. SintMaartensfeest Terjoden: V.V.K.S. - V.V.K.M. Op zondag 9 november komt de Heilige Man naar de parochiezaal van Erembodegem Terjoden. Eerst wordt er een jeugdfilm gedraaid, en nadien zal St.-Maarten allerlei lekkers uitdelen aan de brave kinderen. Ook de ouders worden verrast op een kop koffie en versnaperingen. Aanvang 14 u. Iedereen op post! Postzegelclub Dendria Op zondag 9 november vergadert de postzegelclub Dendria in de parochiezaal van Erembodegem centrum, ledereen welkom vanaf 10 u. K.W.B.-afdeling van Erembodegem organiseerde op 25 ittober haar jaarlijkse raadsvergadering in het Paro- liehuis. Op het goed gevulde programma prijkten allerlei ^tiviteiten, van een tintelend aperitiefje tot volkse ont- janning met bakschieten, zodat iedereen er zijn gading l het aperitiefje, dat nogal hg uitviel, en het gezellige i lekkere etentje (stoverij Et frieten), ging men over t een verzorgde dia-mon- jje met als thema «Krisis werkloosheid», waarin Jen benadrukte dat het le- van de jeugd voorbij- slentert langs het weinig suksesrijke pad: «Van de school naar den dop». Nadien ging het bestuur over tot het jaarverslag 79- 80: dit programma werd met afwisselend sukses afge werkt. Uitschieters waren in ieder geval het fijne Paas feest met 140 aanwezigen en de gespreksavond «Hoe vei lig is het fietsende kind» in samenwerking met de ge meentelijke politie met slechts een heel geringe be langstelling. Verder bleek heel duidelijk uit het voorbije werkjaar dat de ledenbeweging een to taal andere richting moet in slaan en dat deze K.W.B.- afdeling ook dient te werken aan een brood nodige ver jonging van haar bestuurs- kader. Vervolgens ging het bestuur over tot een voorstel van een nieuw jaarprogramma. Als centraal thema kozen ze het prangende probleem «krisis en werkloosheid», dat zal uitgediept worden op de eerstvolgende gespreksa vond op 25/05/'81. Ook voor ziet men nog enkele prakti sche lessen op 18/11/'80 met als thema «Thuis energie be sparen» en op 12/02/'81 met als onderwerp «Hoe een rij bewijs behalen Hoe sla gen in een rij-examen» Ook geeft de K.W.B.-afdeling Erembodegem, in samen werking met K.A.V., een in formatie-avond «Gezonde voeding» op 23/06/'81. Te vens heeft het bestuur ook de diensten, Lourdeswer- king en ziekendienst, en dienstbetoon in haar pro gramma opgenomen. Na tuurlijk zorgen zij ook voor de noodzakelijke ontspan ning met hun maandelijkse belotprijskampen, het Ver- bondelijk volley-bal tornooi (oefeningen iedere woens dagavond in de sporthal 'Denderdal'), drie eendag- sreizen en enkele toneelop voeringen van hun eigen to neelgroep «Tijl en Nele» en tenslotte het steeds geslaag de Paasfeest op 20/04/'81. Als je denkt dat je een goed idee of voorstel hebt, of wil meewerken, kan je steeds terecht bij de bestuursleden of tijdens de talrijke verga deringen: het bestuur verga dert elke zaterdagnamiddag en het dagelijks bestuur elke laatste donderdag van de maand. J.D.B. K.B.G. Terjoden Op maandag 10 november kunnen alle gepensioneerden terecht in de parochiezaal van Terjoden om hun favoriete hobby te beoefenen. Aanvang 14 u. Reinigingsdienst Op woensdag 12 november wordt er geen gewoon huisvuil, noch huishoudpapier opgehaald, maar wel het glas. 11-November viering Erembodegem-Centrum 9 u.: bijeenkomst Denderstraat, 9u15: optocht begeleid door de Koninklijke fanfare St.-Cecilia, 9u30: H. Mis gevolgd door Te Deum in de OLV-Hemelvaartkerk. Na de H. Mis plechtigheid aan het monument van de gesneuvelden, bloemenhulde en uitreiking van de eretekens, gevolgd door optocht in het centrum. Erembodegem-Terjoden 9u30: H. Mis, gevolgd door Te Deum in de St.-Jozefskerk. Na de dienst aan het monument van de oorlogsslachtoffers voor de kerk, naamafroeping, bloemenhulde, uitreiking van de eretekens en optocht begeleid door de Fanfare De Terjodenaren. K.A.V. Erembodegem Centrum Op donderdag 13 november richt de K.A.V. Erembodegem een hobbyclub in in de Crypte. Aanvang 13u30. Lezing: «Op zoek naar een christelijke vizie op mens en maatschappij» Op vrijdag 14 november richt het Davidsfonds een interes sante avond in: André De Wolf, professor aan de KUL en het seminarie van Gent, zal praten over «Op zoek naar een christelijke vizie op mens en maatschappij». Na de lezing volgt nog een bespreking. Aanvang 20 u. in de Crypte. St.-Maarten en Zwarte Piet op toernee Wie graag eens St.-Maarten en Zwarte Piet met snoepgoed en geschenkjes op bezoek heeft tijdens de maanden no vember en december, belt voor afspraak 053/77.46.60. V.V.K.S. - V.V.K.M. Terjoden Op zondag 9 november St.-Maartenommegang. 11 uur: Jeugdmis in de St.-Jozefskerk met als thema «Vriendschap». 14 uur: Samenkomst in de Nieuwe Wijk voor de rondgang van St.-Maarten. Nadien wordt het feest verder gevierd in de parochiezaal, (cfr. Supra) J.D.B. ia I gemeenteraad van Erpe-Mere was al lange tijd niet eJ ser bijeen geweest Volgens raadslid Van den Steen Zi eft dit voor gevolg dat de agenda overladen wordt en de e ling uitloopt tot een maratongesprek als iedereen zijn •11 >ordje wil meepraten. Blijkbaar had het jonge raadslid r |)t geroken want steeds meer wordt afbreuk gedaan aan is 1 vroegere schema: «voorstel van het kollege, antwoord mi 1 oppositieleider Van Laethem en wederwoord vanwege 3r t kollege». Nu mengen zich meer en meer raadsleden in ir 1 gesprek: een opgewonden Piet Vindevoghel heeft ;t[kele als inbreng dat de andere raadsleden nerveus gl»rden. Meermaals wordt hij door zijn partijgenoten ter Ie geroepen of verbeterd. En de meerderheidsgroep lagt zich af wanneer het geleuter gaat eindigen, gezien ,o heer Vindevoghel de zaken nogal persoonlijk pleegt te n kijken. groting regie kend voor de sfeer op de neenteraad was de be- ideling van de begroting >c van de gemeentelijke re- 2' voor Grond- en Bouwbe- 1 Schepen Mallefroy .j leg zonder meer de goed- I iring van de raad, «gezien begroting inhoudelijk niet vijzigd werd, maar op isnraden van de Heer Goe- neur op een officieel for- ilier ingeschreven. Raads- Vindevoghel vroeg voor- ng van alle posten en cij- C( s op de begroting, hierbij r< wijtend dat de raad eind ober nog een begroting II het lopend jaar rtioet 11 sdkeuren. 0 moer aan de lange tafel s teken van protest dat de ing alweer nutteloos lang i duren. Burgemeester De probeerde nog even te >sen met «je had toch de egenheid vooraf het dos- r in te kijken» Maar niets icht baten. De heer Vinde- ghel kreeg op de duur on- wacht steun van zijn par- iider Van Laethem, die V weerde dat de cijfers hele maal niet kloppen met de begroting zoals die in janua ri ter sprake is gekomen. Dus maar de cjpcijfers beluis terd. De heer Van Laethem bracht inderdaad op heel wat pun ten kritiek uit op de begro ting van de grondregie. Hij maakt eerst van de gelegen heid gebruik om enkele prin cipiële punten ter sprake te brengen. «Sinds de oprich ting van de grondregie is er volgens Van Laethem geen stap verder gezet om de re gie te laten werken. Hij som de hierbij de taken van het kollege en van de gemeente raad op. Zijn besluit klonk zo: «Een meerderheid in het schepenkollege is gekant te gen een in werking stellen van de grondregie. Hij vroeg dat er hieromtrent klaarheid geschapen werd en vroeg daarom de likwidatie van de grondregie». Zonder enig antwoord te geven, ging burgemeester De Lat over tot stemming over het voor stel Van Laethem, hetgeen meerderheid tegen minder heid verworpen werd. Nu de cijfers Volgens Van Laethem is de begroting van de grondregie technisch niet in orde, naar de richtlijnen van de Minis ter van het Vlaamse Gewest. (Er werd meermaals over deze Minister gesproken, maar nooit met name ge noemd, nl. Minister Galle). In het bijzonder klaagde hij aan dat de begroting voor ziet in de verkoop van het oud-gemeentehuis van Burst, terwijl er enkele minu ten geleden tot verhuring er van beslist is». De rij opmer kingen van de heer Van Laet hem zullen onderzocht wor den? De heer Burgemeester stelde voor dit punt te ver dagen. Vervanging schepenen De heer Van Laethem vroeg voor de aanvang van de zit ting aan burgemeester De Lat waarom een schepen tij dens zijn ziekteperiode niet vervangen werd door de eerste opvolger. «Deze is misschien toevallig van onze fraktie», voegde Van Lae them toe. Die hier art. 107 van de gemeentewet citeer de. De heer Burgemeester meende dat een kortstondi ge afwezigheid van een schepen niet onmiddellijk een vervanging vraagt. Schepen De Wolf, die dus in goede gezondheid op de raadszitting aanwezig was, sprong zijn burgemeester ter hulp, met verwijzingen naar echtspraak en minis teriële omschrijvens, «dat de interpretatie van dit artikel niet zo strikt neemt». Van Laethem replikeerde dat de schepen rechtspraak uit 1912 hanteert, terwijl hijzelf verwijst naar een circulaire van juli '80. Bevorderingen De raad nam kennis van en kele personeelsbevorderin- gen: Gilbert De Vliegher uit Erpe, Paul De Kerpel uit Erpe en Luc Ronse uit Burst slaag den in het eksamen; Willy Nijs uit Erpe werd politie- inspekteur, eveneens na een gelukt eksamen. Albert Van Impe werd uit hoofde van zijn jaren dienst tot klerk be vorderd. Gemeentehuis Burst wordt post De raad stemde ermee in een deel van het gemeente huis van Burst aan de pos terijen te verhuren. Eerlang zal de post van Burst van het Molenveld naar de Steen weg verhuizen. De CVP-op- positie stemde tegen uit principiële redenen, nl. om dat men de vroegere gemeentehuizen als dienst verlenend moet behouden. De stempelkontrole zal er in de toekomst blijven door gaan. Begroting kerkfabrieken Drie begrotingsaanpassin gen voor '80 en zes van de acht kerkfabrieken die hun begroting '81 op een pas send nulcijfer laten uitko men, was blijkbaar een te grote uitdaging voor raads lid Vindevoghel die vroeg hoeveel het gemeentelijk aandeel was en wat men gedaan heeft om dit aandeel te bepalen? Ruim 1,130 mil joen geeft de gemeente als steun aan de kerken van de parochies in '81. Begrotingswijzingen De raad kreeg ook begro tingswijzigingen onder de neus geduwd, die werden goedgekeurd meerderheid tegen minderheid. De heer Van Laethem motiveerde dat er te veel overlappingen zijn met de begroting van de grondregie vandaar onthou ding. Andere agendapunten zul len in de volgende uitgave van De Voorpost behandeld worden, (wh) Op maandag 10 en dinsdag 11 november organiseert de Heemkundige Kring van Er pe-Mere te Aaigem een bij zondere 11-novemberher- denking. Het is de bedoeling door het uitgeven van een brochure en het opzetten van een ten toonstelling de 17 gesneu velden van Aaigem in herin nering te brengen (van de 2 wereldoorlogen). «Het gaat uitsluitend om de kleine boer, stalknecht of seizoen arbeider die de verdwazing van de twee wereldoorlogen met de dood heeft moeten bekopen.Er is nagegaan hoe en waar, in welke familie de gesneuvelden leefden. De tentoonstelling is open op maandag en dinsdag van 15 tot 20 u. Naast de heemkun dige kring werken nog ande re kulturele verenigingen van Aaigem hieraan mee. (wh) Felix Stuerebaut en Maria De Bruycker huwden te Smetlede op 11 oktober 1930. Op de foto de jubilarissen met kinderen en kleinkinderen. Zij ontvingen geschenken van het stadsbe stuur buren en vrienden. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 9