liefhebben VOETBAL K.B.L.V.B.-M.T.S.A. JEUGDHUIZEN Eerste nederlagen voor Jaca en Kloksken! Geert De Schrijver, eerste Dart-kampioen bij de Fairpiayers! Verrassende eerste nederlaag van Tanu KORPORATIEF SETOK Vrouwen SETOK Heren SPORT AALST R DE...GROOTSTE1 30^ SPORTZAAK BIJ OC AALST TIJL SNAS LAAT VOLLE INZET Resocub uit ongenoegen op ongeoorloofde manier D.V.V. herstelt het evenwicht 14 - 14.11.1980 - De Voorpost woilen xosê Deze zorgde er intussen voor goede zaak alleszins voor Tijl, dat Tijl nog alleen leider is. en dat door de behaalde twee de achtervolgers weer aanslui- punten uit die anders zeker ting krijgen met de top. Tussen niet op voorhand gewonnen die achtervolgers werd op de- konfrontatie, nu ruim leider ze tiende speeldag een onbe- wordt. Nog vier wedstrijden slist opgetekend. Bosveld scheiden ons van het herfstpe- speelde gelijk bij Nijdrop. riodekampioenschap, en niets Twentiers geraakte met volle- is gezegd nopens de toeken- dig voorbij Terlinden, en Tuf ning van de titel hiervan, daar Tuf moest een punt in de in die volgende vier weken alle brand laten tegen Spokuon. koplopers tegen elkaar in het Alleen Pallieter deed een goe- gelid moeten, zodat op de zaak, door na een 3-0 zege 7.12.80 een verrassende tegen hekkensluiter Zenith, rangtabel zou kunnen gepubli- aan te sluiten t»j de top Ypsi- ceerd worden. Ion is weer in zijn oude slop geraakt, ondanks zijn herop- STAND standing vorige week tegen Tijl 20; Tanu 16; Tuf 13; Twen- Sint-Joris, en kreeg niet vol- tiers en Nijdrop 11; Sint-Joris doende mannen aan de start en Pallieter 10; Bosveld 9; Ef- van de wedstrijd, zodat het see 8; Spokuon 7; Terlinden forfait op het scheidsrechters- en Ypsilon 6; Eureka 5; Zenith blad neergepend werd. Een 2 (avh) Nijdrop. (Per) Onze aandacht spitst zich deze week vooral toe op de zaterdagkompetitie, waar leider Jaca zijn eerste nederlaag te beurt viel. Bij Tinne Boys, die zich ontpopt als de nieuwe grote naam in de zaterdagkompetitie, kregen zij een duide lijke 4-1 afstraffing. Opvallend ook de derde opeenvolgende nederlaag van de Spanjaarden van Rayo, die meteen uit het titeldebat verdwijnen. V.K Moorselbaan dat de 4-3 uitslag op Arendzonen geen punt waard was. (Per) Daar waar eenieder dacht dat de beslissing zou vallen, op de laatste speeldag van de heenronde, waar de konfrontatie tussen de twee ongeslagen leidersploegen van Tanu en Tijl, geprogrammeerd stond, is door Sint-Joris stevig bij de neus genomen. Stichter Frans Leemans, was spijtig genoeg niet aanwezig, ter gelegenheid van de huldiging van de eerste kampioen van de D.C. The Fairpiayers. Hij was voor werkzaamheden in Ierland. Ondertussen heeft Frans Leemans, om hoger- vermelde redenen, en ook al omdat er liefdesperikelen in het spel zijn, zijn funktie van voorzitter opgegeven. Zijn vervanger Rony Matthijs me kreeg van niet minder dan was dan ook onze gastheer 18 spelers, deelde ons de Deze dartklub, die voor zijn nieuwe deelnemerslijst mede, eerste seizoen het enthousias- en ondanks het tijdelijke ver dwijnen van mannen van het eerste uur, wegens leger dienst en studies, kwamen verscheidene nieuwelingen het dartkorps aanvullen, zodat het nieuwe totaal op 28 spe lers gebracht werd. Mannen, die voorheen hun weg vonden naar de roos in het «pik»-spel, kunnen nog altijd terecht in de De Dartspelers met de veroverde trofeën. (Per) Las Vegas-pub aan het Dorps plein te Nieuwerkerken, waar iedere vrijdag de wedstrijden doorgaan vanaf 19 u. Deze van Engeland overgewaaide sport, is een boeiende vrije- tijdsdoorbrengmg, die wij reeds vroeger beschreven. D.C. The Fairpiayers is zowat de enige klub in het Aalsterse. •Andere cafés, waar het aloude pikspel, nog steeds hoogtij viert, kunnen dan ook terecht in de Las Vegas klub, om een vriendenwedstrijd af te haspe len, van deze vernieuwde uit gave. Kastelein Ronny Lie- vens is steeds bereid geïnte resseerden de uitleg en de reglementen over te maken. Vorige vrijdag ging dus de eer ste prijsuitreiking door. Er was gezorgd voor een licht etentje, van brochetten en een magni fieke taart. Daarna nam de nieuwe voorzitter Rony Mat thijs het woord, verwelkomde alle aanwezigen, en ging over tot de prijsuitreiking. Zoals steeds kwamen de laatsten eerst aan beurt. Manusje van alles Dany Arijs kreeg een echte rode lantaarn en de daarbij horende t...x om den drup tegen te gaan. De voor laatste plaats was voor de kas teleinsvrouw Linda De Ceu- ninck. Elfde was Mare Sme- kens, die mocht kiezen in het uitgebreid gamma kousen, gaande van maat 32 tot 49. Zesde werd een andere vrou welijke deelneemster Lut Eve- raert, die nu 's morgens war me koffie kan schenken met haar gewonnen thermoskan. Tweede was de kastelein en «all round- speler Rony Lie- vens, die meteen ook zijn lang verwachte schotelvodden bin- nenpalmde, en kampioen werd Geert De Schrijver, die een belastingsvrije briefom slag kreeg, en de daarmee ge paard gaande mooie trofee. Volledige uitslag 1Geert De Schrijver, 2. Ron ny Lievens - bestuurslid, 3. Roger De Leeuw, 4 Frans Leemans - bestuurslid en stichter, 5. Luc Stadaart, 6 Lut Everaert, 7, Willy Roelandt, ondervoorzitter, 8. Patrick De Coninck, 9. Geert Van Lierde, 10 Mare Smekens, 11. Luc Uytrage. 12. Dany Den Her der, 13 Rony Matthijs, voorzit ter, 14 Marnix Verbestel, Se cretaris, 15. Linda De Ceu- ninck, 16. Paul De Coninck, 17. Dany Arijs, Manusje-van- Een andere merkwaardigheid is de heropstanding van het Leedse Melckenbeeckvrien- den, dat na een katastrofaal seizoenbegin eindelijk de goe de kadans te pakken krijgt en nu zelfs Endoka. dat aan een duidelijke heropstanding be gonnen was. het nakijken gaf. Ook Rode Duivels deemstert stilaan weg, kreeg nu het dek sel op de neus van Camu en is meteen afgezakt naar de ze vende plaats. Ondanks het zware verdikt van een 1 -3 nederlaag hebben de Spanjaarden van Rayo, zich in de schaduw gevoeld door Dame Fortuna. Hun goed opgezette aanvallen strand den steeds weer op een zich overtreffende doelman Van der Stappen. Deze heeft zeker en vast de uitslag helpen be palen, door een half dozijn gepaste tussenkomsten en re flexen. Het werd tenslotte een boeiende wedstrijd zaterdag namiddag aan de Zandberg, met een proficiat voor beide ploegen voor hun inzet en fair- play. Simca Boys nam onmid dellijk de teugels in handen De eerste goed opgezette aanval noteerde men aan de 10" doch Willy De Coster miste een unieke kans om zijn ploeg op voorsprong te schieten. 2' later miste echter Eddy De Rijck zijn kans niet, en zette met een forse kopstoot de openingscijfers op het bord. Rayo reageerde heftig, en kwam op de 20' langszij, via een krachtig afstandsschot van Jesus Navarro. En Rayo ging door, doch een fantasti sche Van der Stappen redde alles. Eerst aan de 23' toen hij in een ultieme reflêx de bal uit de hoek duikelde en 1' later toen hij op gevaarlijke wijze do bal uit de voeten van de aan stormende Rivera haalde. Te gen de gang van het spel in, kwam Simca Boys nog voor de rust op voorsprong. Roeseens rolde de ganse Spaanse de fensie op en zette gepast voor op het hoofd van de involgen de Georges Timmermans, die de Rayo-doelman volledig ver raste. Na de koffie ging Rayo resoluut op zoek naar de ge lijkmaker, doch vonden weer een uitzonderlijke Van der Stappen op hun weg. In de 57' nam De Coster dan alle onze kerheid weg. 1-3. In de tweede reeks liep het ongeslagen Kloksken tegen de Heizijde- lamp, met een zware 5-1 ne derlaag als resultaat. Cobila's met een numerieke minder heid heeft meer dan weer stand geboden aan een sterk spelende Blauwe Vlamploeg. Bij de rust was de stand 0-3, doch 3-0 had ook niemand verbaasd, doch de afwerking bij Cobila's liep bepaalde mank. In de tweede periode kwam deze dan toch los, doch ook Blauwe Vlam bleef oppor tuun. Verdiende overwinning, doch met overdreven cijfers. Arendzonen kon nipt de beide punten thuis houden tegen een vlot draaiend V.K, Moorselbaan. (per) Gedurende 25' kon Apostel ken gelijke tred houden met Haltvrienden, doch Cannoot zorgde nog voor de rust voor een 0-2 voorsprong. Irr de tweede helft eenzelfde spel- beeld. Evenwichtig, doch zon der kansen. Aan de 16' valt dan de uiteindelijke eindstand. De 16-jarige Willy Van Durme trekt op solo, schakelt drie Apostelken-verdedigers uit, zette ook de doelwachter op het verkeerde been, en schoot kalm de 0-3 op het bord. Tot slot de zondagkompetitie, waar de posities gehandhaafd bleven, de nederlaag van Ju- ventus te na gesproken. Ti- marcha, ging daar door op zijn ingeslagen weg en klopte een nieuwe koploper. Moeilijke doch verdiende zege van Real Familial bij Beukenhof, en nip te overwinning van Morta te gen een nooit afgevend Star Boys. Een Star Boys, dat ze ker de betere ploeg was, doch na 15' onverwacht op achter stand kwam. Een hoekschop genomen door Eddy Verleyen, zorgde voor een geharrewar voor doel, waarvan Ronny Verleyen kon gebruik maken om met een hakje de Star Boysportier te verslaan. Zondagreeks: Real 15, Nieu we Wijk, Beukenhof en Mor ta 13, J. Welle 11, Cosmos Adelaars 10, De Zwaan 8, Star Boys 7, Sunset 6, Ti- marcha 6, Amapola 7, Ijs- boerke 5, Inno 2. Zaterdag I; Tinne Boys 16 Jaca 16, Rayo Simca 12, Endoka Camu 11, Heipias en Melckenbeeckvrienden 8, Rode Duivels 7, Nieuwe Wijk Leeuwerik DDT 5, Lada Boys Dhondt 3. Zaterdag II: Kruis 14, Halt vrienden 13, Heizijde Kloksken 12, Cobilas 11, Ex celsior 9, GIWO Apostel ken 5, Blauwe Vlam Royal 4, J. Timarcha 2 Parking 1. A.V.H. Hand ihny iden, e Ro in boi in Mo ibode oorse ngs f» eert C r Roe laeye SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 M (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN OC Aalst, dat nochtans niet in zijn sterkste opstelling tegen Borght en Van Eyghem, iedi de leidersploeg van Tijl Snas In het gelid kwam, heeft één, en Daniel Dooremoi ondanks de handicap die de afwezigheid van Jacques De twee voor de thuisploeg. Vlieger naliet, Tijl Snas de strop aangebonden. Tijl kwam er De gasten skoorden via Vi zelfs niet toe om te skoren. de Plas, Wachtemaer en Ar hée. Ondanks goede tege Oscar Van Riet tekende het bergh geidaiuo.i mei meei. stoten geraakte PZN niet voc openingsdoelpunt aan voor Deze onderscheidde zich ver- ^jj Leeuwerik. De Ledenaai OC, doch even later versloeg schillende malen, en hield zo- vonden via Hugo Corten e Bombeel zijn eigen doelwach- doende voor zijn ploeg één André Peynsaert de PZN-d( ter zodat de bordjes gelijk hin- punt veilig. Blauw-Wit kon in fensie in gebrek met een gr gen Het was tenslotte Jan zijn wedstrijd bij Apostelken vleide 2-0 zege als rezultaat. Van Lysebeth, die verdiend de vrij vlug voor komen, langs twee punten voor de lokalen Mare Sterck Het was Laurent binnenreef. Wembley speelde Piron. die de bordjes in even een gelijkopgaande partij te- wicht bracht, met een logisch 5>tand gen Ocarina. Verlée opende rezultaat als gevolg Arendzo- Tijl 10; Tripoli en Leeuwerik 8 de stand, die tot de rust op het nen-Moorselbaan werd een Groen Wit 7; Arendzonen, 0( bord bleef Na de kampwisse- gelijkopgaande en spannende Aalst, Ocarina en Apostelkef ling kon Van Boxelaer de ploe- partij voetbal Het waren ten- 6; Blauw Wit 4; Moorselbaai gen gelijkstellen. Hoe Wem- slotte de lokalen die het nipt en Wembley 3; Post 2; PZN 1* bley na de koffie ook drukte, haalden met 4-3. De doelpun- Polonia 0. voorbij doelman Van Vaeren- ten kwamen er via Jan Van der (avh senho gen ddei. Liefhebbersvoetbal wordt naar weten nog altijd betwist, om een gezonde geest in een gezond lichaam te waarborgen. Mindere goden komen hier aan het oppervlak, en het vervangen van deze mindere goden door de zogenaamde vedetten, heeft nogal dikwijls een nefaste werking. Tot die ondervinding kwamen ook de Resocubbers. t a ar Sinds de kompetitieaanvang in strijd voor de titel, stond vorige week de topper geprogram meerd tussen BBL en datzelf de Resocub. Heelwat titularis sen werden vervangen door de «vedetten» met het geken de rezultaat. Resocub kreeg 4 treffers te inkasseren en skoorde zelf slechts éénmaal Eenerzijds moet men de «min dere goden» van Resocub ge lijk geven in hun houding om voor de volgende wedstrijd, hun kat te sturen. Anderzijds moeten die mensen zich er gens gaan indenken, waarom zij voetbal spelen. Is het voor hun genoegen of voor de eer? Wanneer het voor de eer is, dan moeten zij uitwijken naar nationaal voetbal. Is het voor het genoegen, dan blijven zij waar zij zijn. Spelen voor hun plezier en is de uitslag slechts bijkomstig, doch smaken zij verder het genoegen van met vrienden na een partijtje voet bal, een pintje te drinken. Te gen Honda kwamen er alles zins maar zes spelers opda gen, zodat het forfait uitge sproken werd Eenzelfde lot was Intercom beschoren in hun wedstrijd tegen Callebaut B. Meteen een totale verval sing van een nochtans span nend aangekondigde kompeti tie. BBL, dat via doelpunten van De Winne in de 20' en Baeten in de 30' verdiend won bij FFR, heeft meteen zo goed als zeker de titel binnen schot, met nog vier speeldagen te gaan In de A-reeks heeft ka pioen Post Erembodegem laatste plaats overgelaten Bouw, via een 1-1 gelijkspel VVTTA Aan de 13' kwamiel de Postiers voor langs Rolai n Cardon, doch Rudy Deligi n< kon aan de 20' gelijkstelle t Hoe Post in de tweede periot ook drukte. Stefan De Boiti lier, de TT-doelman stopte les. Callebaut A heeft zijn n merieke meerderheid een met 8 man aanterdéf niet in een reuzeskore kunm uitdrukken. Winst zat er echt wel in, via doelpunten van Vj der Steen en tweemaal V< Biesen. Bij de rust was stand 1-0. STANDEN A-REEKS: SAF 13; Calleb; A 10; VVTTA 9; Somati Amylum 7; Post 3; Bouw 2. B-REEKS: BBL 13; Honda 1; Resocub 10; FFR 6; Calleba B 5; Intercom 0. (av rrassii tege imiddi ii rmeul »erssc in Pi< Van iljong de id te gel "eft gf s maak De topper van het ogenblik in lannoy. Op het ogenblik dat weekend is ongetwijfeld l het setok vrouwenvoetbal ging éénieder zich reeds met het dies Hofstade tegen Hart door te Gent, waar D.V.V. verworven gelijkspel ging ver- Nemen de Hofstaadse girls Gastheer was voor de leiders- zoenen, ontsnapte Karine De vanche voor hun recente formatie van Ladies Hofstade. Corte en legde een gevleide derlaag, of stoot Hardy Het werd een goede wedstrijd, thuiszege voor D V.V. vast. nieuw door tot de top? de naam topper waardig. Meteen is de Gentse formatie wachten, zondagavond D.V.V. Gent nam voorsprong opnieuw leider geworden, een hierover het verdicht, via Fabiola Van den Bossche, gunstige positie in vooruitzicht Stand doch Ladies kon het evenwicht met de derby van volgende D.V.V. 6, Ladies Hofstade herstellen, via de van Kamille- week tegen Keizerinnen. De Hardy 3, Keizerinnen 2 en l kens overgenomen Renée De- andere topper van volgend berg 1 A.V.tf F.C. Spokuon. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 14