levende Trofee an het Waasland ordt veldlooptopper Koop nu kaarten voor de atletiektrofee van het Waasland Beveren bekert itegen Beerschot Philippe Roedolf: promoveren in het bereik Antwerp geen goeie tegenstander voor Eendracht Aalst» Maurits De Schrijver: late roeping Preben Larsen: «Verdienstelijkste speler» De Voorpost VRIJDAG IA NOVEMBER 1980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05%21.40.60 flet de medewerking 'an De Voorpost t onf bijnf Wij naderen stilaan maar zeker 23 november, dag lat er weerom in Sinaai aan veldlopen wordt ge- laan. Maar dan met «de topper» van het jaar bij de latejames. eigei André Roets en zijn medewerkers zijn reeds maan- it héén druk bezig om een knalaffiche te maken. Dat dit neenian een leien dakje loopt kan men natuurlijk niet heggen, maar de Trofee van het Waasland is zeker en oejast een begrip geworden in de veldloopwereld. Nu [t^lij op de internationale kalender staat, en hij mis- In hJtaat er zeker niet, is er nog meer entoesiasme van OOI t?et buitenland gekomen. lelwij Reeds heel wat namen hebben de inrichters bin- ibheiiengekregen van deelneemsters die zeker zullen nnin|anwezig zijn. Ierland, Engeland, Nederland en t>en%ankrijk komen met een nationale ploeg. Van Belgi- jWei|che zijde is er de top in het veldlopen aanwezig op ieatefen tw®6*3' deelneemsters na. En die Belgische meisjes zullen heel wat tegenstand ondervinden, jlderi k dc< Iets wat velen zullen la Beurskens, de revelatie P Mehoopt hebben van de op de sintelbaan 1980 tddejanwezigen is de terug- Marga Wiegman, Joke er van Mary Purcell. Van Gerven, Elly Van loch dit feit mag men Hulst en Karin en Brigitte jerust vergeten. De leren Denijs. Bij de juniores 'illen een degelijke for- krijgen wij Maaike Per- latie uitzenden. Het soons aan de start, 'oordje «degelijk» is hier Luxemburg is ook aan- iel misplaatst, men kan wezig met Fernande •eter zeggen «sterke» Schmit, blijkbaar geen rmatie. Want Naegle bekende naam maar toch tornt deze maal naar Bel- deelneemster op de «me- jië, wat meteen een nog erkere veldloopster is an Purcell. Maar ook de Engelsen 'illen niet onder doen en kken op de individuele m de landenklassering met de kampioene Ruth Smeeth. Als 2de atlete verd Paula Fudge ge- I meld die liefst een chro- *"^io van 8.48.7 laat note- en op de 3000 m. Vast geen meelopertjes. De ypwaselektie uit Nederland is ^^ïog sterker dan vorig jaar _jjp de landenveldloop te 'J 3arijs. Annie Van Stip hout, reeds tweemaal winnares van de trofee is geselekteerd samen met veldloopkampioene Car- morial Van Damme»! En Mireille Disiviscour. De Frangaise Annick Loir is ook van de partij en dan komen onze meisjes II- lands, Van Nuffel, Pee- ters, Steels, Deurbroeck, Aerts, Van Steenbroeck om er enkele te noemen. Bij de juniores komt Betty Van Steenbroeck uit ter wijl Christel Kennis bij de scholieren een naam is die kan tellen. Nog meer namen zijn reeds het sekretariaat binnengelopen. Men is verzekerd dat alle Belgi sche veldloopkampioe nes in de onderscheidelij- ke kategories van start zullen gaan. Dus, Trofee van het Waasland, nog beter! was een titel in maart 1980 en dat is het reeds zelfs beter dan een Maurits De Schrijver, de kapitein van SC Lokeren wisselde dit seizoen al verscheidene fanions ter gelegenheid van HEF A-cupmatchen. Loopt hij er ook met de Rode Duivels tegen Nederland bij? Maurits De Schrijver werd voor het eerst in zijn voetbalcarrière op geroepen voor de natio nale trainingen. Het werd meteen een A-roeping voor deze 29-jarige inwo ner van Massemen. Nu de belangstelling voor de hernieuwde Belgische ploeg samen met de uit slagen steeds crescendo gaat, azen de meeste Belgische spelers weer op een selektie, al wordt dit met de dag moeilijker in het toch al stevig op gebouwde geheel. Ondanks de beperkte postbedeling op maan dag viel bij de familie De Schrijver het nieuws in de bus dat Maurits opge roepen werd om op woensdag en zondag naar de Heizei te komen. Het sekure verdedigende werk van de Lokerse libe ro was selektieheer Guy Thijs, die aanwezig was op de wedstrijden tegen Dundee en KV Mechelen, dus niet ontgaan. Te behoren tot de 22 beste voetballers van het land is toch een hele eer. Hoe ziet Maurits daar zelf tegenaan? «Het was voor mij een totale verrassing toen ik maandagmorgen het bericht in mijn brie venbus vond. Ik had er mij in het geheel niet aan verwacht. Het is dan ook met beperkte ambities dat ik naar die voorberei dende trainingen ga.» Al lachend voegde de steeds bescheiden Mau rits er aan toe: «Vanaf zondag zal ik wellicht weer mogen thuisblij ven. Rony Somers die ook de vorige keer werd opgeroepen, heeft dat ook meegemaakt. Niet temin heeft deze erken ning mij erg veel plezier gedaan.» R.C Geen Mary Purcell in de trofee van het Waasland dit jaar, maar daar heeft ze gegronde (en gezonde) redenen voor. a jam over weg Ni In voorverkoop kosten toegangskaarten voor de trofee van het Waasland slechts 80 franks- kes, in plaats van 100. Waar die ticketjes te verkrijgen zijn? In café Europa, Grote Markt, Sint-Niklaas. Bij Willy Van Hove, Puidreef 9, Belsele. In Zaal Dorpspaleis, Vleeshouwersstraat 27, Sinaai. De voorverkoop wordt afgesloten op zaterdag 22 november om 20 uur. Belgische Veldloopkam pioenschap. Te Sinaai is de buitenlandse inmen ging zeer sterk en een waardemeter voor het Belgisch veldlooptalent. Dat diezelfde dag de fran- kofone atletiekbond hun kampioenschap legt is geen hinder voor 23 no vember te Sinaai. Het Belgisch publiek krijgt maar éénmaal de kans zulke wedstrijd te zien in België. Voor het Waas land is dat een eer en daarom verwacht men een ruime publieke be langstelling op die dag in Sinaai. Chris KAV Dendermonde heeft nieuwe voorzitter Maandag werd door de Lokerse supportersklub Metro, die onder meer door haar jarenlange tra ditie borg staat voor een representatief referen dum, overgegaan tot de huldiging van de «ver dienstelijkste speler» van het seizoen 79-80. De bei de oefenmeesters Hae- saert en Vacenovsky, sa men met de kernspelers De Schrijver, Dalving, Verbruggen, Lubanski, Lato, Mommens, Laroy, Snelders, Van Cauter en Larsen waren hierbij aan wezig. Voorzitter Raf Ketels, geflankeerd en bijge staan door zijn zoengra- ge bestuursleden De Maesschalck, Thienpont, Daeyaert, Baetens, Van Den Berghen en Coppie- ters bedachten eerst de dames. Met een reflektie naar de «Gouden Schoen» die Erwin Van den Bergh in Parijs in ontvangst mocht nemen, kwam de voorzitter dan tot de uitslag van het ei gen referendum en de huldiging van hun Gou den Schoen, Preben Larsen. Het referendum is het resultaat van een pun- tenkwotatie die wekelijks opgemaakt wordt door de voorkeurstemmen van de aanwezige sup porters. In 1979-80 werd hét een nek aan nek-race tus sen de drie koplopers, met uiteindelijk Preben Larsen als laureaat, Mau rits De Schrijver als twee de en James Bett, die nog in menig Lokers hart leeft, als derde. De overi ge spelers werden diplo matisch ex aequo op de vierde plaats gerang schikt. Preben dankte op zijn beurt en schonk hierbij een boek dat in Denemar ken over hem werd uitg geven, na het behale van de Deense «Gouder. Schoen». Een boek dat trouwens kan besteld worden tegen de prijs van 200 fr. in het lokaal Metro te Lokeren. R.C. In Lokeren werd Preben Larsen gehuldigd als de verdienstelijkste speler van vorig seizoen. Beveren ontmoet in de injachtste finales van de be- iden cerkompetitie Beerschot, momenteel bengelt In de laatste regionen van de rangschikking. Je dJzou daarom geneigd zijn ,jom met zekerheid de Waaslanders een ronde aanverder te wanen. Niets is Dmeiechter zo gevaarlijk dan fooi jn voetbal te dwepen met ^zekerheden. Eerlijk, ook »vnt za9en Beveren reeds de Europese toer opgaan vóór de bekerfinale tegen Thor Waterschei. 'rouwens, als we het ;ind des huizes Leon Nol- let, in AA Gent aan de leur gezet, bij Beerschot ingehaald om voor een ooralsnog uitgebleven ihockeffekt te zorgen, [kunnen geloven na de joplawaai tegen Club Brugge, gaat het met de Mannekens (G)cres- |(s)cendo. Wat bij de Beverense Iklubleiding deze week ook aanleiding gaf tot een gematigd optimisme in het vooruitzicht van deze bekerontmoeting. Verstandig! Anderzijds had men stilletjes ge hoopt om een «grote» (zonder te preciseren wie hiermee bedoeld wordt) in eigen nest te kunnen ontmoeten. Nu wordt het afwachten of de supporter bereid zal zijn om de feestdagen met negentig minuten voetbal in te korten. Wel licht wel als de weerma- ker van de partij zal zijn. Beerschot klopte op het Beverense sekreta riaat aan om de wedstrijd op zaterdagavond 3 ja nuari te 20 uur op het Kiel te laten plaatsvinden i.p.v. op zondagnamid dag 4 januari te 15 uur. Voorlopig werd daarop door Beveren niet geant woord. indien de wed strijd op een gelijke stand eindigt na 90 minuten, worden verlengingen van tweemaal 15 minu ten gespeeld. Indien dan nog geen winnaar kan worden aangeduid, wordt de wedstrijd her- speeld op het veld van de bezoekers. Vermelden we ook nog dat-Beveren op 11 januari naar het Kiel reist om de Beerschotters partij te geven in het kader van de kompetitie. Voor de kas sier is dit ook geen mee valler als je het ons vraagt. Philippe Roedolf, een zakenman uit Dender monde en aan het hoofd van een bedrijf van auto merken, is de nieuwe voorzitter van voet- balklub KAV Dender monde. Tijdens de ziekte van de onlangs overleden meester Guy Piret, was hij waarnemend praeses van de klub. Met bijna eenparigheid van stem men en na een rimpello ze vergadering werd hij vorige week tot voorzitter verkozen. Philippe Roedolf inte resseert zich van kinds been af voor de voetbal sport, een discipline die hem nog steeds boeit en een stuk van zijn vrije tijd opslorpt. Hoe ziet hij de toe komst van de vereni ging? «Een klein jaartje gele den, toen KAVD op be stuurlijk vlak aan een grondige vernieuwing toe was, werd ik aange zocht om lid van de be heerraad te worden. Ik werd financieel beheer der. Als voorzitter wil ik voortwerken in de rich ting van de huidige trend. Dat betekent gewoon streven naar een verdere opgang. We willen uit de provinciale reeksen en op nationaal vlak voetballen en dat lijkt me geen droomwens. Het zit erin. Een aantal faktoren spe len mee: je moet het no dige talent in huis heb ben, en bovendien mag je niet door tegenslagen worden geteisterd. Vorig jaar werden we over mand door een aantal kwetsuren van goeie spe lers. Wat zien we nu? Zondag scoorde Eric Ge- vaert weer: het kan hem het nodige vertrouwen meegeven. Van den Driessche is een revelatie en keeper Jean-Pierre Heyvaert wordt een gro te. Ik kan nog veel meer namen noemen, doch dan ben ik aan een lange lijst toe. Om maar te zeg gen dat we momenteel een brede en stevige kern hebben. Wim Waegeman bijvoorbeeld, en Joris... mistisch. Trainer De maar we gaan niet onder een reeks onvoorspel: Als we winnen tegen Rouck heeft het volle ver- die obsessie gebukt. Pro- re faktoren zoals bijvoi Klub Denderleeuw, en trouwen. Die man kent moveren of nog een sei- beeld miserie met g dat zit er dik in, dan staan zijn vak. Zonder tegensla- zoentje blijven pleisteren wonde spelers. Het g we mee vooraan. Ik be- gen maken we een kans in de provincie, lijkt me loof is er, en dat lijkt rr kijk het terecht zeer opti- om kampioen te spelen, vooral afhankelijk van belangrijk.» Eendracht Aalst moet tegen Antwerp voet ballen voor de achtste finales van de «Beker van België». In de ajuinenstad is niemand gelukkig met deze «grit van het lot». Eendrachtvoorzitter Frans Daeleman: «Eerst en vooral moeten we naar de Bosuil, wat al geen voordeel is. Bovenop komt dat Antwerp teoretisch sterker is dan Aalst. Je mag ook niet vergeten dat de «great old» geen ploeg is die de grote massa aanspreekt. Nee, ik zie het niet zitten. Noch wat de kwalifikatie, noch wat de financiële inbreng van deze match betreft Al weet je nooit.» Frans Daeleman had zijn team liever tegen één van de échte groten zien spelen: Club Brugge bijvoorbeeld, of Beveren, Standard of SC Lokeren. Frangois Daenen, de gewezen in ternationale keeper van Tilleur, haalde de ko kertjes met de klubnamen uit de urne. De man die destijds vele balletjes «pakte» en een massa schoten onschadelijk maakte, mistastte deze keer. Althans volgens de dirigenten van Een dracht Aalst. Intussen blijft het nog een poosje wachten naar die achtste finales: die worden pas op 4 januari 1981 gespeeld. Om 13u30 dan nog wel. In deze faze van de beker staan eventuele verlengingen op het programma. Als na twee uren voetbal nog geen beslissing gevallen is, moet de match worden overges veeld op de derde woensdag na de eerste wf strijd, doch dan op het terrein van de tegei cander. Wie weet M.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 17