De «Duvels» rooiden het niet Charly Jacobs en Lodewijckx dé revelaties Nationale voetbalkompetitie 4 j» 7! Daarvoor moet je Rik Goppens heten! n -I. 18 - 14.11.1980 - De Voorpost Beveren-Berchem 2-0 Het Wase-Antwerpse derby behoorde niet tot de toppers van de elfde speeldag. Trouwens, waar het bescheiden Berchem, dat in de loop van deze kom petitie nochtans al een paar rake meppen uitdeelde, op bezoek is, is er zelden sprake van enig voetbal mot. Ook deze keer lag het er van bij de eerste spelpa- nen die geel-zwart in elkaar «bokste» vingerdik dat één puntje meegrabbelen bij de vice-leiders hoofdbekommernis was. Alle middelen, de meest sportieve incluis, leken voor Rik Coppens en zijn jvels» goed genoeg om in dit opzet te slagen. om het brutaal spelen af te remmen worden er te recht voor alle «sportie- ven» uit de doekjes gedaan. Jok deze keer werd de rchemse «Manschaft» et een negatieve op- acht in de wei ge- uurd. Iedere Wase aan- ller en strategen hönberger en Van h.oer kregen een cipier op de huid gekleefd, die best bereid scheen met zijn gegijzelde tot de laat ste snik in de clinch te gaan. Voeg hieraan toe dat ref Delsemme blijk baar meer kaas gegeten had van het inspekteren van auto's dan elf onstui mige sinjoren tot andere inzichten te brengen, en je begrijpt dat het voet balspektakel er maar erg be-rooi-d uitkwam. Gelukkig voor de toe schouwers lieten de Waaslanders zich niet verleiden tot hetzelfde rauwe afbraakvoetbal dat de Berchemnaars opdis ten, vooral gedurende het eerste bedrijf. Tot Er- win Albert de brilscore van het elektronische scorebord kopte over de grijpers van doelman Goossens, net voor de koffie trakteerde het me tropoolgezelschap de voetbalfans op pisnijdige tackles, duw- en trekwerk en het opzettelijk wild wegtrappen van het leder. Als showman Coppens er achteraf dan nog aan toevoegt dat Berchem een vuile ploeg is omdat een verdedigend elftal géén andere keuze heeft dan klapt zo'n vertoon in negentig minuten tijd alle deuren der sportiviteit bruusk dicht. We vragen ons af of de Berchemsup- porter zulke lage mentali teit slikt. Toch wel erg bedenke lijk! Het jongste nummer van het geelblauwe Klub- blad kan Coppens en C° misschien een handje in de sportieve richting toe steken. De Uefa-regels T W BE-ROOI-D Het was verdraaid niet makkelijk voor de Wase akteurs om uit de scher pe klauwen van hun Ant werpse schaduwen te ge raken zodat in het eerste halfuur maar weinig te beleven viel. Rond het kwartier kreeg Berchem het dan toch erg be nauwd. Een slordig uitge trapte bal van Berchemskipper Van Me- chelen belandde in de voeten van Bert Cluytens die Albert in één tijd be diende maar de Duitser blafte tegen de vuisten van Goossens aan. Bij deze faze werd Jean Janssens op verdachte wijze door Guy De Baere, uitstekend in zijn verdedi gend rolletje, gelyncht binnen de strafschopzo ne. Delsemme knipperde met de ogen. Trouwens, diezelfde man in het zwart had toen reeds als een Don Quichotte staan molen wieken maar «beet» nooit echt door zoals het hoorde. Bijgevolg de au- to-inspekteur uit Ans kreeg nooit meer de wed strijd binnen de teugels zoals een voetbal-happe ning dat eist. Het zwaaien met het gele schrikmid- del voor brutale overtre dingen van Dreesen, Van Mechelen en Marcos bracht weinig aarde aan de dijk. Onbegrijpelijk ook dat Garot aan dezelfde sank- tie ontsnapte toen de Lui kenaar net voor inrukken de, Braziliaan Marcos te gen het groen kwakte. Bij deze faze verdiende Van Mechelen zelfs rood voor zijn onbeschofte, opdrin gerige houding tegen over Delsemme. Voordien had Garot met een 35 m.-loeier uit gehaald die door Goossens in hoekschop geduwd werd. Weih- rauch bracht Albert nog wel een keertje in een uitstekende scoringspo- sitie, toch duurde het tot vijf minuten voor rust vooraleer de Duitse to ren, na een vrijschop ge trapt door Janssens, over de fel-oranje handschoe nen van Goossens bin nenkopte (1-0). Wie toen dacht dat deze giftige partij zou openkraken, kwam bedrogen uit. De sinjoren bleven als vol leerde keffertjes een blauwwitte shirt achterna draven en een onzekere scheidsrechter Delsem me het leven zuur maken. K.O. In de 64ste minuut wer den de kwajongens uit Berchem op een glashel dere manier zonder pardon k.o. gezet. Het Coppenshuishouden stond opnieuw met beide voeten op de grond. Albert joeg vanuit de middencirkel de bal naar Van Moer die op rechts met zijn omwindelde ka bouterbeentjes het leer nog net kon binnenhou den. De Hasseltse herber gier bediende Zatopek Cluytens die diep door het Berchemse afweer- gestamp en -geduw op het ideale moment Heinz Schönberger bereikte. Herr Heinz knalde in één tijd juist naast de oren van Goossens binnen (2- 0. De thuisploeg kreeg hierdoor meer ruimte en doelkansen. Zes minuten later zagen we zelfs al 3-0 op het scorebord rollen, maar Cluytens miste van dichtbij zoals alleen een miniem dit nog zou doen. 't Kan verkeren! De be zoekers hadden voordien de Peruviaan Reyna de akker laten opdraven. In ruil voor nietsontziende Marcos. Berchem toonde zich wel nog enkele keren offensief. Bijna leverde deze positieve ingesteld heid, wellicht omdat er geen andere keuze meer was, sukses op. Zo moest Danny Pfaff zijn broer htaL 4éL Danny Pfaff kon geregeld mee oprukken. Hier laat hij de bal een de voet springen om het Berchemdoel te kunnen bekogelen, (pm) v t - - IfV.vy ■BV .druif tl Jean-Marie bijspringen om de carambole tussen Van Pelt en Crocaerts uit het doelvlak te koppen. Diezelfde Crocaerts mocht nadien nog een keertje verraderlijk aan leggen. Zes minuten vooraleer Delsemme op zijn (al machtige) hoorn afblies, spatte een knal van De Cubber tegen de linker staander open. Dit ietwat bewogen slot kon de wrange smaak van een giftige match niet ver- doezeleh. Beveren werd twee punten rijker maar daarmee is alles gezegd of voor ons nog maar een keertje aan het papier toevertrouwd. Zielig toch wel, vind je niet? De ploegen: Beveren: Pfaff, Jaspers, Garot, D. Pfaff, Weih- rauch, Van Moer, Schön berger, Albert, De Cub ber, Cluytens en Jans sens. Berchem: Goossens, De Baere, Gomez, Stijnen, Van Pelt, Dreesen, Van Mechelen, Hazam, Mar cos, Crocaerts en De Ruyter. Doelpunten 40'Albert 1-0 64' Schönberger 2-0 Vervangingen 62' Reyna i.p.v. Marcos 88' Creve i.p.v. Janssens Gele kaarten: Dreesen, Van Mechelen, Marcos en Schönberger Scheidsrechter: Delsemme Toeschouwers: 10.000 Luk VAN BEL Het duurde tergend lang vooraleer de deur van de Berchem-kleedka- mer na afloop van de met gif gekruide Wase-Ant werpse derby opendraai de«Sorry, geen kom- mentaar, heren!» Schuldgevoelens, nijd, show? Met een akteur als Rik Coppens weet je nooit. En toch merkte je zo aan het molenwie kend vertoon van de sin- joor dat hij niets liever Coppens. Welke op dracht had geelzwart meegekregen voor deze karwei op de Freethiel Absurde vraag!» Daar stonden we dan met al onze naïeve bedoelin gen. Meneer Coppens op zijn best: pretentieus, geprikkeld, moeilijk het verlies verterend, bitsig nijdig, niemand sparend. We zullen de goede raad van vriendin Liesbeth goed in de kop prenten: stond de Berchembriga- de uit elf cipiers die be reid waren om met hun gegijzelden op gevaar van rood of geel af in de clinch te gaan. Eén punt meepikken en de rest aan je studs lappen, luid de het motto. Om er de kramp van te krijgen! Al le middelen, de meest onsportieve incluis, hei ligden dit unfaire doel. Trouwens, als Rik Cop pens er met een uitge- Goossens wou het Berchemdoel versperren maar zag op de Freethiel sterren vroeg dan een spervuur van «interessante» vra gen. Hebben we ge poogd met het nare ge volg vandien. Als groentje in het le ger der sportpennerid- ders al hebben we er nu ook reeds 36 matchen opzitten waagden we een onschuldige prik in de richting van maestro «Aan zo'n volleerde ratten vraag je best niks!». Toch moet je voor zo'n knaap toch lef heb ben, vonden we. Maar goed dat bassende hon den niet bijten! Daarom ook zullen wijzelf het eni ge pasklare, eerlijke ant woord formuleren op on ze eigen vraag. Zondagnamiddag be streken gezicht nog aan toevoegt dat Berchem een vuile ploeg IS omdat je als verdedigend elftal GEEN andere keuze hebt, dan vragen wij ons af waar zoveel duizenden supporters ieder week einde de moed vandaan halen om naar zo'n GEK KENHUIS te gaan kijken. Gelukkig wordt een voetbalmatch betwist tussen twee ploegen en liet Beveren zich niet op sleeptouw nemen door de negatieve ingesteld heid van hun tegenstan ders. Helaas voor de sup porters viel het tweede doelpunt van geelblauw iets te laat om een verpeste wedstrijd te la ten opkraken. Robert Goethals noemde het opgediste vertoon van de sinjoren een mislukte commedia del'arte. «Zelfs bij een 2-0 achterstand kefferden zij als schoothondjes elkeen die in balbezit kwam, achterna. Het is juist dat een aanvaller moet be schermd worden maar dat hebben wij vandaag toch niet ondervonden. Zo'n manier van spelen kan wellicht niemand ap preciëren,» stelde de le- perling. Uit het kommentaar dat de Beveren se trainerstandem Goet- hals-Pauwels leverde na afloop klonk ietwat ont goocheling over de zove le rijpe doelkansen die, vooral tijdens het laatste halfuur, werden gemist. «Het mag toch niet zijn dat Albert met een kramp naar doel blaft ter wijl twee, zelfs drie me despelers moederziel al leen om het leder staan te smeken». Deze al té egoïstische neigingen van sommigen zal wel licht het onderwerp van gesprek gevormd heb ben deze week. Ook Er- win Albert zal er goed aan doen om dit stekelig addertje eens aan te pak ken, want met het talent dat momenteel in de Be- verense dugout moet zit ten, weet je nooit. Luk VAN BEL F zitt Aal me teai Mo spe Ech als cke vee ren joni wei van ger dus wei kan Ver pen aan niel VOG ten toe Voc je v bed stel F Ala abs kap bij noe SC Charleroi-SK Sint-Niklaas 1-0 Voor niet minder dan 9.000 toeschouwers heeft Eddy Lodewijckx zoveel als maar mogelijk was, getracht zijn ploeg langszij te brengen. Daarom trok hij diepe geulen in de defensie van de Zebra's die echter van geen wijken weten wilden. Te meer daar de geelblauwe kopanen van Eddy vooraan te lusteloos waren om ook maar enig gevaar op te kunnen leveren voor doelman Taton. Charly Jacobs, de bijna veteraan, bleek opnieuw de gouwe ouwe te «zijn. Met een flitsende aktie bracht hij zijn ploeg op voorsprong. Maar eigenlijk lag Franky De Daele met een té korte terugspeelbal op Stickens (overigens heel de avond in vedette) aan de basis van dit doelpunt. Jacobs intercepteerde, draaide vervolgens een droomballetje in de richting Stickens die naar de lobbal graaide maar niks anders kon dan toezien hoe het leder boven zijn grijpende armen de kooi indraaide. Die faze speelde zich af Caers, overigens nogal in de 28ste minuut van de statisch tijdens de voor eerste helft. Charleroi zat bije weken. Dat bracht daarmee niet op rozen, meteen Bruno Van Bladel Sportkrings trainer Staf op de rechtsachterplaats Van Camp, veranderde terwijl Gino Nijs terug op zijn elftal opnieuw. Ach- zijn liberopost kon gaan teraan verdween Dirk De plaatsvatten, een pion Groote en in de midden- die daar overigens niet sektor werd de voorkeur meer weg te denken is. gegeven aan Bruno Ma- Luc Bevers kreeg sa- nieuw de rin, dit ten nadele van men met Rodrigo op- lend wat Mijnheer de President we zijn toch nog content ons verlies wordt minderen minder zwaar en we krijgen positieve commentaar! Bor kans aanval- te bewijzen Schönberger scoort het geruststellend tweede doelpunt tegen Berchem. (pm) Cluytens springt erg hoog, plukken, (pm) doch de Berchemkeeper Goossens kan de bal maar geef toe tegen aan- kreeg anders gunstige vallers als Jacobs, Labar- kritieken. Men loofde de be en Czerniatinski is inzet en de voetbalkunde weinig kruid gewassen, zodat het uitkijken wordt 1 Dus toch een offensieve wat het nu aan huis gaat 5 kaart van Sportkring dat presteren tegen een niet c via zijn trainer besloten onaardig Oudenaarde. had, nooit meer aan be- Hoe dat verloopt zien we tonvoetbal te gaan doen. zondag wel. Charleroi kreeg voor de De ploegen rust nog een aantal SC Charleroi: Taton, droomkansen om de M'Bungu, Philip, Go- 1 voorsprong verder uit te vaert, Dekker, Royét, Jus- diepen maar telkens was tek, Labarbe, Migeot, Ja- daar Stickens (in een cobs en Czerniatinski. glansrol overigens) of het SK Sint-Niklaas: Sti- doelhout dat de bezoe- ekens, Van Bladel, Van kers wel tot twee keer toe Haevere, Nijs, De Daele, redde, dit na schoten van Marin, De Raet, Lode- Czerniatinski en van wijekx. Bevers, Rodrigo Labarbe. en Lacroix. Voor de rest gebeurde Doelpunt: er niet zo heel veel om Jacobs 28' 1-0 zich op te warmer tenzij wijzigingen: het kijken was naar de 75, Wouters clowneske esbattemen- 81'Bardaux i ten van Charly Jacobs die waar en hoe hij het wilde Kaart: geel voor Royet na het laken naar zijn kant aanslag op Bevers trok, tot groot jolijt van de duizenden supporters. i.p.v. Marin i.p.v. Migeot Sportkring Sint-Niklaas Scheidsrechter: de heer Modave Toeschouwers: 9.000 Dirk Bon

De Voorpost | 1980 | | pagina 18