Er zat meer in Pech Aanvalsdrift beloond Nationale voetbalkompetitie Daeleman: «Kansen "i verkwanseld i Voorzitter VOETBALUITSLAGEN KI5K OP 2e PROVINCIALE Verdiend PERIODÉUiylTEk 1 Van den Wijngaerde (3) mist de bal maar de goed gevoigae Uieltjens stuurde de bal naast de Leuvense kooi (Jong Lede-Stade Leuven 1-1) (per) De Voorpost - 14.11.1980 - 19 en bovendien maken we Ambiorix was sterker dan A(al)sterix! SK Tongeren-Eendracht Aalst 2-1 Eendracht Aalst werd in Tongeren door een «pechgoal» van een ver diende draw gehouden. Enkele sekonden voor het rustsignaal van ref Van Volcem schoot de Duitser Willi Mense naar doel. Een knalletje van niemendal dat door de attente Van Geersom moeiteloos onschadelijk zou worden gemaakt. Maar de bal devieerde op een Eendrachtvoet en meteen was het 2-1. Tongeren was reeds erg vroeg op voorsprong gekomen: de opgekalefa terde Hoste loste een ver vaarlijke knal die door Marc Van Geersom werd afgeweerd, doch door de bijdehandse Bogaert te gen het net geprikt. Tien minuten voor de koffie stond doelman Tervoort voor schut. Geert Van Roy, ditmaal in zijn sas, zette zijn bewa ker Verheyden in de wind en zette zowel Arnolis als Salvador op het goede spoor. Het was tenslotte Jean Arnolis die met goed gevolg afdrukte. Door de toevalstreffer van Mense, die evenals Hoste aan zijn wederop- treden toe was, bleken de discipelen van trainer Georges Heylens allesbe halve aangeslagen. Ver meulen liep achter de ge lijkmaker aan, doch Vos sen snoepte hem de bal af na die fraaie voorzet van een ditmaal weer bleke Salvador. Heylens haalde Ferrera in voor Jean Arnolis, een takti- sche zet die in de beker match tegen Menen al eens werd uitgepro beerd. Bijna bracht die gok ook zaad in het baks- ke, want na een mooie voorzet van de mee op gerukte William Stallaert, boden zowel Ferrera als Imbert zich aan om af te ronden. De twee kemp haantjes hinderden me kaar en meteen was het bekeken. Eendracht Aalst, dat opnieuw zonder de met een spierverrekking in de rug geplaagde Leo De Smet speelde, vërdiende beter. De onnozele goal van de Germaan Mense, en het gemis aan sponta neïteit bij het naar doel knallen, lagen aan de ba sis van een allesbehalve verdiende nederlaag. M.V.H. ten later leverde een strafschop op die door Robby Smet feilloos werd omgezet. Enkele minuten later diende Ed dy De Malsche de thuis ploeg definitief de gena deslag toe. Rudy Maes en Eddy De Malsche zouden in de slotminuten nog voor een verdere afstand zorgen. Jeugdcomitévoorzitter Van Wanzeele verwoord de na afloop de vreugde die er in het Hamse voet balkamp heerste: We zijn aan een reeks van overwinningen be gonnen en ik denk dat in normale omstandighe den nog weinige ploegen een bedreiging vormen voor ons. Zoals we nu voetballen zijn we be kwaam om de zwaarste opdrachten tot een goed einde te brengen. We hebben ons aangepast aan het ritme van vierde veel doelpunten. Een weelde die eigenlijk nie mand bij de aanvang van het seizoen had ver wacht. Het is nog te vroeg om victorie te kraaien, maar ik reken ons in ieder geval bij de kandidaten voor de titel, tenminste wanneer we van tegenslagen ge spaard blijven. Hamme speelt nu zondag aan huis tegen Torhout. Zoals het nu voetbalt mag deze tegenstander geen hinder vormen om de zegereeks verder te zetten. De Hamse vierde klasser is duidelijk op weg om een hoofdrol te vervullen. Het is een voor vierde klasse bijna vol maakt elftal dat technisch vaardig is, collectief uit stekend, en biezonder productief is. Wie dit Hamme kan stuiten mag hoge pluimen op zijn hoed zetten. E.D.M. Dat de flink uit de kluiten gewassen Leuvense de fensie van wanten weet bewijst dat ze, de wed strijd op Lede incluis, slechts vijfmaal werd ge vloerd. Voorts zat het niet altijd mee bij de Leedse afwerking. Zie maar, de kopbal van Dieltjens op aangeven van Uyttenho- ve, de loeier van De Win- ne die nipt over de deklat keilde en het vluchtschot van Uyttenhove. Slaagt Lede erin één van deze kansen om te zetten dan hadden we beslist een andere wedstrijd gekre gen. Stade Leuven, naar Lede gekomen met het inzicht de halve inzet te redden, kon zich thans beperken tot verdedigen en op de counter spelen met uiterst gevaarlijke Van Rompaey. Het mees te gevaar kwam evenwel uit de fazen met een stil liggende bal en de hoek schoppen waarbij de gro te jongens van Stade Leuven sterk in konkur- rentie kwamen met Yvan Bombeke. die ingevolge kwetsuren in de jongste weken minder trainde en in het laatste wed strijdkwartier de greep op de wedstrijd verloor. Stade Leuven, heeft de wedstrijd zeker niet hel pen maken, dit zou wel het geval hebben kunnen zijn zo het op achterstand was gekomen. Dit is niet het geval geweest, en zo kwam het dan ook dat we nooit een kollektieve aan- valsaktie van Stade heb ben te zien gekregen. Dit was trouwens ook het oordeel van Eric Delmul- le die verklaarde «Ik ben tevreden niet verloren te hebben, maar in deze wedstrijd zat voor ons meer dan een gelijkspel. Het positieve is dat we tegen een sterk verdedi gende ploeg als Stade Leuven kansen wisten te scheppen. Van deze kan sen moeten we evenwel meer weten te profiteren. We maken echt te weinig gebruik van deze kansen om te scoren. Dat onze ploeg in het tweede wed strijdsgedeelte het tempo van vóór rust niet kon aanhouden, zal niemand verwonderen, evenmin dan Yvan Bombeke naar het einde toe van de wed strijd stilviel waardoor de aanvalskracht wel flink terug liep. Ik meen even wel te mogen zeggen dat Jong Lede toch opnieuw bewezen heeft van nie mand bang te moeten zijn. Wat de titelstrijd be treft, blijf ik bij mijn standpunt: het einde van de heenronde dient afge wacht om me hierover uit te spreken. Ik moet eerst iedereen gezien hebben en dan pas gaan we over de eventuele kansen van Lede spreken. In de ko mende weken wachten nog zware opdrachten en zulks begint met een Doornikse veertiendaag se. Zondag reizen we naar Racing en de daarop volgende zondag komt Union op bezoek. Er ko men dan nog de wedstrij den tegen Rotselaer, Ber gen en Zele waarna we heel wat wijzer zullen zijn. In afwachting van dit alles, meen ik te mogen zeggen dat Jong Lede flink gewapend is om zich in de top van de rangschikking te handha- Fout of geen fout vanwege Dullers (vooraan) op de Ledenaar Dieltjens. Toch hield hij aan zijn tussen komst een awoertkoncert vanwege de Leedse spion kop over. (Jong Lede-Stade Leuven 1-1) (per) Een korrekt leidende ref Fontaine maant de Leuvenaar fluitend tot kalmte aan (Jong Lede-Stade Leuven 1-1) (per) ven. Met Toon Pfaff heb ik in het middenveld de man gevonden die ik zocht en met De Poorter heb ik in deze strook een waardevolle speler ach ter de hand. Hetzelfde geldt voor de aanvalslijn waar Dieltjens werd inge bracht, terwijl de dribbel specialist Kino evenmin over het hoofd mag wor den gezien. Wat de de fensie betreft zowel Fred dy Parrez als Rudy Van Belle kunnen als laatste man optreden. Van Belle, die enkele weken gele den gekwetst werd, speelde trouwens met de invallers en bracht het tot een flink wederoptreden. De ploeg won met doel punten van Kjjio en Droussart. Dit maar om aan te tonen dat Jong Lede genoeg gewapend is. Het komt er alleen op aan in de komende wed strijden de kansen maximaal te benutten en wil men echt kampioen worden dan moet zulks best tot 75% worden op getrokken». Verder ver heugde Eric Delmulle zich in de stijgende pu blieke belangstelling. C.V. SK Beveren - Berchem 2-0 SC Lokeren - FC Luik 1-0 SK Tongeren - Eendracht Aalst 2-1 SC Charleroi - SK Sint Niklaas 1-0 Jong Lede - Stade Leuven 1-1 Bornem - VW Hamme 2-5 KAV Dendermonde - Latem 5-2 Haaltert - SK Lebbeke 2-0 Racing Wetteren - Kemzeke 0-0 Lovendegem - Lokerse 1-0 Temse - Gandasparta 1-0 Sint Pauwels - Oostakker 3-1 Excelsior Sint Niklaas - Maldegem 2-2 Sint Gillis Waas - Vrasene 1-0 Robur - FC Destelbergen 0-1 Nerderename - Oudegem 2-2 Appelterre - Buggenhout 1-0 Gavere - Eendracht Meldert 1-1 SK Aalst - Standaard Wetteren 0-0 Babrugge - Herzele 3-0 Nieuwerkerken - Burst 0-0 Sparta Geraardsbergen - Mere 1-3 Eist - Vlierzele 0-1 Terjoden - Voorde 4-1 Waasmunster - De Klinge 1-1 Wieze - Stekene 2-1 Sinaai - Grembergen 0-1 Thor Meldert - Eendracht Sint Gillis 3-1 Berlare - Baasrode 1-1 Haasdonk - Melsele 1-3 Bazel - Kallo 2-2 HO Kalken - Wilskracht Moorsel 1-0 Schellebelle - Melle 1-2 SK Overmere - D. Beervelde 4-1 Oostakker - Valentino's Overmere 0-2 Oordegem - Iddergem 1-7 Serskamp - Massemen 1-3 Smetlede - Welle 1-0 Erondegem - Edixvelde 2-1 Erpe - Ol. Wetteren 3-0 Rapide Lebbeke - Doggen 1-1 Herdersem - Baardegem 2-1 Erembodegem - Lutterzele 0-1 Opdorp - Boonwijk 2-3 Opstal - Appels 0-2 Wichelen - Schoonaarde 2-1 Hofstade - Gijzegem 1-2 Verrebroek - Moerbeke 1-0 Straatje Stekene - Kieldrecht 1-4 White Boys - Eksaarde 1-1 Gerda - Hoogeinde 2-0 Meerdonk - Klein Laar Vrasene 0-3 Kruibeke - Rupelmonde 5-1 Heikant Zele - SK Lokeren 0-1 Gavere - Eendracht Meldert 1-1 Eendracht Meldert heeft te Gavere niet gekregen waar het recht op had. Het mag zelfs nog de hemel danken, of de volle buit was verloren gegaan. Nochtans dient aan gestipt, dat de lokalen gedu rende ruim 20' het initiatief hadden, zonder bepaald ge vaarlijk te zijn voor het Een- drachtdoel. Op de 23' viel dan het openingsdoelpunt, uit een stilstaande faze. Een vrijschop ten voordele van Gavere, werd keurig geno men door De Sutter, en Ren- neboog was ter plekke, om die voorzet over te nemen en de touwen bol te zetten Met deze stand werd ook de rust bereikt. Na de kampwi- seeling, ging Eendracht Mel dert geweldig drukken, docf wat men ook ondernam, de bal wilde niet tussen de pa len. De wedstrijd bleef één richtings, en toen iedere supporter zich reeds bij de nederlaag neerlegde en Da me Fortuna, tot diep in zijn binnenste ging vervloeken, kwam het laatste kwartier. De bezoekende druk ver hoogde zienderogen. En de beloning bleef dan toch niet uit 3' voor inrukken, vond J.P. De Nijs toch een gaatje in de Gavere-muur, zodat Eendracht, wel niet kreeg waar het recht op had, doch met de halve inzet zeker al tevreden was. A.V.H. Bornem - V.W. Hamme 2-5 De Hamse vierde klasser heeft in Bornem weerom een grote onderscheiding behaald. Het wierp zich andermaal op als een ploeg met allures die zich liet bewonderen in alle opzichten. Het rukt door deze zeker niet overdreven zege meteen op in de algeme ne rangschikking waar het nog slechts vier punten achterstand telt op de koplopers Hoogstraten en Dottignies, maar die bovendien een gespeelde wed strijd meer tellen. Theoretisch zou Hamme die een afgeweerde vrij- op twee punten komen te schop tot een doelpunt staan en dat had nie- wist om te buigen. Een mand weken geleden lokaal offensief resulteer- durven vooropstellen, de een flinke vijf minuten laat staan er zelf maar later al in de gelijkmaker, durven aan denken. Op- Veel doelkansen vielen er vallend in deze wedstrijd nadien nog nauwelijks te was wel de zenuwachtige noteren, alleen een vrij- start van de lokalen, mis- schop van Robbie Smet schien wel beïnvloed werd door doelman Se- door het feit dat bij de gers uitstekend uit de opwarming plots bleek winkelhaak gehaald, dat hun doelman, Van Nauwelijks was de twee- Trimpont niet in staat de helft op gang gefloten bleek om in gunstige of de vlam sloeg in de condities aan de wed- pan. Al in de eerste mi- strijd te beginnen. Al na nuut moest doelman Se- vijf minuten werden de gers een doelkans uit de lokalen op achterstand voeten van Maes halen, geplaatst. Auteur van dit Een fout op dezelfde doelpunt was Rudy Maes Maes, amper twee minu- Dirk Maes (Hamme) drukt af, doch- ditmaal wordt zijn schot gestopt door de Bornemse keeper (Bornem-Hamme 2-5) (pol) Gij zult nu wel een toontje lager zingen Jong Lede - Stade Leuven 1-1 Drie toevalstreffers beslissen over Tongeren-Eendracht Aalst up- la- ren Frans Daeleman, voor zitter van Eendracht Aalst, was niet gelukkig met de prestatie van zijn team op de Tongerse Motten: «De jongens speelden veel te braaf. Echt amateuristisch. Er als stierenvechters tegenaan gaan moeten ze, mogen ze zelfs niet. Voetbal is nog steeds 'a game'. Maar als je ta ckelt, dan moet dat met veel overtuiging gebeu ren, niét zoals kollege jongens. Overspeeld werden we nooit, verre van zelfs. En ik geloof dat we aanspraak konden maken op één punt. Ton geren was niet groots en dus te pakken. Maar er werden een aantal reële kansen verkwanseld. Vermeulen en Imbert lie pen achter een goaltje aan, doch kregen de bal niet voorbij keeper Ter voort. De drie doelpun ten mag je gerust toevalstreffers noemen. Vooral het tweede goalt je van Tongeren was van bedenkelijke makelij, maar ja: de bal zat, en daarmee konden we het stellen.» Frans Daeleman noemt Alain Van Kemseke de absolute uitblinker. «De kapitein» wordt steeds bij de allerbesten ge noemd. Niet ten onrech te trouwens, want zowel tegen Harelbeke als in de bekermatch tegen kui- tenbijter Menen torende hij boven de anderen uit. Geert Van Roy klimt stil aan maar zeker naar een behoorlijk peil: in Tonge ren werkte en wroette hij als niet een: «Het stilval len van Salvador veront rust me evenwel,» aldus de Eendrachtpraeses, «de drie jongste matchen was onze Braziliaan zo goed als nergens. Ik hoop dat die weerbarsti ge konditie niet aan houdt. We hebben een goeie Salva nodig, een man die de geboden kan sen verzilvert. Waar schijnlijk is het een kwes tie van wat geduld te oe fenen, doch het wordt stilaan tijd.» Zondag komt VK Me- chelen naar het Pierre Cornelisstadion. De kan sen van zwartwit? «Reëel, alhoewel de Ma neblussers tegen Boom een goeie prestatie weg gaven. Het was zelfs aan de uitstekende keeping van Kerremans te dan ken dat 'Malinwa' de steenbakkers niet toeta kelde. Oppassen en van de eerste tot de laatste minuut blijven vechten is de dwingende op dracht». M.V.H. De topwedstrijd in derde nationale tussen Jong Lede en Stade Leuven, bijgewoond door zowat 2600 toeschouwers is op een 1-1 gelijkspel geëindigd. De bezoekers kwamen in deze topper eerder kansrijk op voorsprong toen Freddy Parrez het leder pardoes in de voeten van de oprukkende Van Holst stuurde. Het feit dat Jong Lede reeds in de daaropvolgende minuut voor betaald antwoord zorgde, pleit voor groenwit, dat trouwens in het verder verloop van deze eerste speelhelft een doorlopend overwicht aan de dag legde. Het creëerde zich regelmatig kansen tegen een Stade Leuven dat zich naarmate de wedstrijd vorderde meer en meer in zijn schelp terugtrok.

De Voorpost | 1980 | | pagina 19