2 Buitenspeldoelpunt Onkennelijk KluK OP V PROVINCIALE Flankaanvallen renderen I Zoutloos Kijk op 2e Provinciale ind goed alles goed? Verdedigingen blijven overeind In de rode cijfers. Gelijkspel logischer 1-2 gaat verloren! Zesde Draw Tweede zege Dendermonde 5 Latem 2 Met drie doelpunten bin nen het kwartier kon KAV Dendermonde zich geen be tere start dromen. Twee doelpunten van Van den Driessche op voorbereidend werk van Waegeman op de flanken en een gepaste inter ceptie van Jaak Joris, wat 'n voetballer, op de zoveelste gegoten voorzet van de ex- Beverenspeler, was goed voor 3-0. Die drie doelpunten hin gen nog aan het haakje toen een weer goedleidende ref De Lombaerde het rusten aangaf, al kon Latem, erg sportief en goed voetballend wat een verademing na de «show» die Brakel vorige week kwam opvoeren toch van geluk spreken dat het scorebordjongetje niet een zes-, zevenmaal het trapje had dienen op te stommelen. Met een snelle vervanging van de gekwetste Julien Van den Broecke door Gevaert kreeg paarsblauw, al speel den de thuisjongens voor de gelegenheid in oranje-wit, nog een echte midvoor in de ploeg, die dermate veel be waking nodig had dat de op portunist Van den Driessche zeeën van ruimte voor zich kreeg. Het mooiste uit de eerste helft zou trouwens Van den Driessche nog presteren. Een zoveelste prachtige voorzet van Waegeman werd door de ex-Moorsel- speler in één tijd op de slof genomen en keihard op de deklat getrapt. De splinters sprongen in de geburen. Na de pauze ging Dender monde begrijpelijkerwijze wat stoom aflaten. Latem daarentegen nam nog meer risico's om toch die achter stand te overbruggen. Tot twee doelpunten kwamen ze nog als kwam de plaatselijke zege nooit in het gedrang omdat het talent van Joris nog zorgde voor twee enig- mooie akties. Erik Gevaert, vorige zaterdag goed voor vier doelpunten bij de inval lers tegen Kemzeke, maakte nog het mooiste doelpunt toen hij een kombinatie tus sen Joris en De Kinder af rondde met een magistrale kopstoot. Trainer De Roeck zou na afloop begrijpelijkerwijze glunderen. «Vorige week geen doelpunten, vandaag vijf... en nochtans speelden we even goed.» Op onze opmerking dat Dendermonde toch aan vier doelpunten kwam na uitge breid werk langs de flanken wist de Dendermondse coach: «Zeggen dat het overmatig trainen deze week op dit spelkoncept nu plotse ling voor vijf doelpunten zou zorgen, is wat naïef. Wel is het zo dat er vandaag kon- sekwenter naar die vleugels werd toegespeeld en met een uitstekende Wim Wae geman op de flanken kon het ditmaal niet anders dan goed uitvallen. We vragen al maanden aandacht om toch niet zo dikwijls langs het centrum aan te vallen, dit maal is het eindelijk gelukt.» Naar verluid was er vreemd bezoek op het Den dermondse voetbalstadion om te kijken naar één van de Dendermondse aanvallers. Zondag zullen die wel meer spelers gezien hebben die opvallend presteerden. Ho pelijk zet die trend zich door zondag a.s. bij FC Dender leeuw. G.D.P. R. Wetteren 0 Kemzeke 0 Het is aan de Wegvoe ringsstraat te Wetteren een triestige bedoening gewor den. Ook al omdat twee on dermaatse voorspelers op het terrein rondliepen. Wet teren distilleerde slechts ze ven goaltjes uit negen matchen, en Kemzeke is er niet veel beter aan toe: ne gen «voltreffers» De Klauwaerts wonnen voorals nog twee keer en hielden vier maal de draw op het bord. Wetteren is momen teel op Latem na de slechtst- geplaatste ploeg van de kompetitie. Veel kon dus niet worden verwacht. Racing startte nochtans hoopgevend want Mortier liep reeds na vijf minuten achter een valabele kans aan en een paar minuten later boden Karei De Jaeger en Mortier zich weer aan in de «zone van de waarheid», doch lieten het op het crucia le moment afweten. Kemzeke liet aanvallend weinig zien zodat het geen mens verwonderde dat rus ten met een nietszeggende 0-0 score werd gefloten. Vijf minuten na de koffie werd het bijna 0-1 toen Son- neville slordig naar zijn doel man terugspeelde, de bal door een tegenstander on derschept werd en een at tente keeper Van Herreweg- he het gevaar in extremis kon bezweren. De bordjesman kreeg geen werk en samenvattend mag gezegd worden dat het een matchke van niemendal was. Zondag komt Lovende- gem naar Kemzeke, Loven- degem dat samen met FC Denderleeuw de koord houdt. Op papier zijn de Klauwaerts kansloos, doch daar lachen we mee. In het verleden hebben de «gro ten» steeds ondervonden hoe moeilijk het is wat te oogsten op het gras van het gemeentelijk stadion te Kemzeke. M. ■rmm Vijfmaal konden de Dendermondenaars zondag juichen tegen het weggespeelde Latem. (wvc) Lovendegem - Lokerse S.V.: 1-0 ne onzichtbare Jooris knalt binnen. Het werd meteen het tweede KAVD-doelpunt 'AVD-Latem 5-2) (wvc) Voor de topwedstrijd te Lo vendegem kon trainer Bet- tens geen beroep doen op drie basisspelers. Everaert en Van Rumst waren geel geschorst terwijl Van den Bogaert afwezig was we gens werkomstandigheden. Maar achteraf werd die han- dikap niet ingeroepen als verzachtende omstandig heid. De invallers deden het gewoon schitterend wat meteen een geruststelling opleverde voor het verder kompetitieverloop. Wel het feit dat Lokerse terug enkele glasheldere kansen miste en een duidelijk buitenspel doelpunt hebben de rood- witten de das omgedaan. Meteen moet men vaststel len dat Lokerse de twee uit wedstrijden verloor waarin het de beste prestaties van het seizoen op de grasmat legde. Met Van Doorslaer in het doel, De Kerf als rechtsach ter en de grieperige Claude Van Bocxlaer terug als voor stopper na een gele schor sing liet Lokerse zich niet intimideren door de reputa tie van de gastheren. De be zoekers kontroleerden dan ook doorlopend de wedstrijd en zouden in de eerste helft dan ook enkele glasheldere scorekansen kreëren. In eer ste instantie miste Michaël Van Bocxlaer. Een slecht voorbeeld dat even later tot tweemaal toe navolging kreeg van Ivan Van Rom- paey. Zelfs het feit dat voor stopper Claude Van Bocx laer nog voor de rust met een doelkans in de voeten liep maar ook miste onder streepte wel het gemak waarmee Lokerse akteerde te Lovendegem. Een Loven degem dat overigens in die eerste helft offensief niets kon klaar maken. Maar Lokerse kon onder im puls van een hard werkend middenveld dat overwicht ook na de rust doortrekken. Er was dan ook een sublie me doelman Buyle nodig om Lovendegem overeind te houden. Vooral Van Rom- paey was in goede doen. Maar ook Van Renterghem kwam offensief sterk uit de verf en er was een geweldi ge refleks van Buyle nodig om een schot van de Loker se linksachter te stoppen. Maar geleidelijk begon het uitblijven van het verdiende doelpunt wel te knagen aan het Lokerse zelfvertrouwen. En op de 68' gebeurde het dan. Op een dieptepas van Mortier mocht Meulewaeter meters buitenspel toch doorgaan en die liet doel man Van Doorslaer geen verhaal. Trainer Bettens haalde nu Michaël Van Bocxlaer uit de ploeg voor Schatteman zodat Van Ren terghem nu in de vuurlijn verscheen. Lokerse ging ge weldig drukken maar doel man Buyle bleef overeind. Daarvoor moest hij wel nog Van Rompaey van het veld stampen die alleen voor het bezoekende doel verscheen. Van Rompaey moest afge voerd worden met een knie blessure en werd vervangen door Dullaert. Het bleef uit eindelijk 1-0 maar ondanks het verlies had trainer Bet tens en het bestuur van Lo kerse geen woord kritiek op de ploeg. De uitslagen vielen overigens nog gunstig u zodat Lokerse op één pui van de leiders blijft hangen Lokerse speelde met: Va Doorslaer, De Kerf, Ott, Clai de Van Bocxlaer, Van Rei terghem, Dupont, Ollevie De Maer, Michaël Van Boo laer (Schatteman), Van Ron paey (Dullaert) en Van Drie: sche. S.V. Temse - Ganda Sparta 1-0 S.K. Aalst 0 - St. Wetteren 0 Haaltert 2 SK Lebbeke 0 De opgang van de Leb- beekse eerste provincialer is door een ploeg die het van de inzet moet hebben en in dat opzicht ook als toon beeld mag gesteld worden gestuit geworden. Lebbe ke was bovendien onkenne lijk in vergelijking met de vorige wedstrijden. Het pak te zelden uit met frisse ideeën, en ook zijn midden veld rondom Jean-Pierre Lippens dat gewoonlijk de impulsen geeft, liet het deze keer afweten. Klubleider Eric Buytaert die altijd eerlijk voor zijn me ning uitkomt, zoekt naar geen verzachtende omstan digheden om de nederlaag te verbloemen. «We hebben eenvoudig weg slecht gespeeld en ble ken niet in staat om ons aan te passen aan een tegen stander die het alleen van inzet maar zeker niet van voetbal in de ware zin van het woord moet hebben. Op het middenveld, dat ge woonlijk ons sterkste kom- partimenf is, liep het deze keer allemaal spaak. In de tweede helft zijn we wel wat meer aanvallend van stapel gelopen, maar dat hield dan in dat ook de lokalen meer ruimte kregen. Hadden we na dat eerste doelpunt dat tien minuten na rust tot stand kwam, een offensief van onze kant verwacht, dan werd dat een ontgoocheling. Reaktie om de situatie op nieuw recht te trekken kwam er niet. De wissel Van Dessel voor Van Langenhove en la ter Mare Meert voor Luc De Waegeneer, bracht maar weinig wijziging aan het graatmagere vertoon Een tweede plaatselijk doelpunt zou nadien voor ons volledig de deur dicht doen. Wanneer men zondaga vond in Lebbeke de result ten van de rechtstreek! tegenstanders vernam men wel even op de tandf gebeten hebben. FC Dende leeuw en Lokerse verlore Olsa Brakel en Zottege verloren een punt. Had Le beke in Haaltert gewonne dan stond het nu op punt van de leider. Geda'r zaken hebben evenwel get keer. Nu zondag krijgt m< Standaard Denderleeuw bezoek. Een ploeg die allic sterk zal gemotiveerd zijn hun overwinning aan hu tegen dorpsgenoot en leidi FC Denderleeuw. Lebbeke zal vast op zi tellen moeten passen. Ee thuisnederlaag kan het zie in geen geval veroorlovei Het is zijn supporters ee revanche verschuldigd e daar is maar één midi goed voor en dat is te zeg< vieren. E.D.M deze matte wedstrijd met <el een degelijk slot zal ;en de uitslag de geschie- nis ingaan. -chts tijdens de laatste ftien minuten heeft Temse 1 supporters iets gebo- n. Via een strafschop wa rn de lokalen op voor- rong gekomen. De Sparta an moesten toen resoluut oor de aanval kiezen en van dat moment kon Temse langs haar voorspelers enke- ie fraaie acties laten zien. In de rol van spelmaker heeft Temse niet kunnen bekoren. De veldbezetting van Ganda Sparta liet duidelijk zien dat men met een punt tevreden huiswaarts zou keren. Het eerste half uur hebben de toeschouwers zich kunnen ergeren aan de verkeerde passen van de acteurs. Het Temse middenveld bracht het niet tot een stevige rug- gegraat voor de blauwwit- ten. Ganda combineerde be ter in de middensector, maar had vooraan enkel Blomme om de thuisploeg te ver schalken en dat bleek te wei- tig. De beide portiers hoef den enkel wat plukwerk te verrichten. n de 53e minuut toch enige opwinding toen Paul Fobé ioor de doelman ten val werd gebracht Strafschop oordeelde de ref. Guy Hoog- .tadt plaatste zich achter het eder. Doelman Dirk Vander- cruyssen koos de goede hoek en verwerkte in hoek schop. Toch voor rust nog even gevaar maar Edwin By- noe trapte naast. Dezelfde gezichten kwamen ook op voor de laatste 45 minuten, dus geen wijziging aan de middenlijn bij Temse die zwak uitviel. In de 55e mi nuut kwam de eerste degelij ke aanval van Temse, het betrof een ééntwee bewe ging tussen Franky Van Buynder en Paul Fobé. Paul Vangenechten rukte in de 65e minuut zelf op en be diende aardig Edwin Bynoe. Bij het truitjetrek van een Gandaverdediger verloor Edwin ook de bal. Een reële doelkans werd door de «voordeelregel» benadeeld. Bij een fout op Pfaff kreeg Hubert Verbeke de gele kaart. In de 71e minuut werd Franky Van Buynder vervan gen door^ Jozef Van Gasse. Bij de daarop volgende actie ging Paul Fobé weer tegen de vlakte in de grote backa- rea; strafschop. Na gedeli- breer kreeg Walter Van Ha ver de opdracht. Hij faalde niet (1-0). Dit was het sein tot beter voetbal. Blomme bleef op de Temse defensie we gen, maar werd nu meer ge steund door zijn medespe lers. Zo vloog een omhaal van Barndart over en moest Joris De Maeyer m de voe ten duiken van Blomme. St. Wetteren is erin geslaagd om een punt bij S.K. Aalst uit de brand te slepen. Trainer Willy Devos had zijn man netjes op dergelijk kundige wijze geposteerd dat de S.K. aanvallers nooit de gelegen heid kregen om eens vol af te drukken. De Haringjon gens, die na een aantal ne derlagen weer op de goede weg lijken (5 op 6), vonden niet de gepaste sleutel die de Wetterse verdediging kon openwrikken. De eerste klei ne kans kwam er pas op het halfuur toen Schelpe te zwak in de handen van doelman Van Hyfte besloot. Twee mi nuten later was het bijna toch zover toen Heyvaert achter een verre bal van Schouppe liep, maar een ge vat uitlopen van de bezoe kende doelman verhinderde echter Aalsters gejuich. De enige Wetterse kans kwam op naam van De Cleene maar De Saedeleer ranselde diens schot uit zijn kooi. In de laatste minuut van de eerste helft werd de mooiste aktie van de hele partij door S.K. in elkaar getikt. Schelpe rolde op de linkerflank alle tegenstand op en zond een wegdraaiende bal, waarop Van Hyfte zich miskeek, voor doel. Hoebeeck kopte in doch Eeckhout kon op de doellijn redden. De tweede periode liet enkel middenveldspel zien en de aanvallers kwamen nog wei nig aan hun trekken. Vermelden we nog de warri ge leiding van scheidsrech ter Praet die vijf gele kaarten trok, waarvan drie voor de thuisploeg. Aan de overzijde schiep men nu ook betere kansen dan in meer dan één uur 'voetbal voordien. Op een pas van Hubert Verbeke besloot Wal ter Van Haver nipt over. Temse dwong nog enkele hoekschoppen af en eindig de met een climax. Walter Van Haver flitste op rechts door en paste dan naar Paul Fobe, die over het onverde digde doel kopte. Nog een loeier van Jozef Van Gasse kaatste via het doelhout te rug binnen de lijnen. Ondanks deze mindere ver richting heeft Temse de vol le puntenlading bemachtigd en rukken zij op naar de tweede plaats. Zondag spelen de K.S.V.'ers op het veld van leider Heir- nis. Bij een overwinning van Temse tellen beide teams hetzelfde puntenaantal. Appelterre Buggenhout Sparta Buggenhout kan voorlopig uitgeroepen wor den tot «miserieploeg» van de streek, want de recente problemen zullen ook wel een invloed hebben op het spelerspotentieel. Tegen een de afgelopen weken goed spelend Appel terre kreeg Buggenhout het niet onder de markt. De thuisploeg wilde blijkbaar zo snel mogelijk uit de onderste regionen vandaan en stelde zich erg offensief aan. Met één doelpunt hadden de ta bakjongens genoeg om de punten thuis te houden. GDP Jederename 2 Judegem 2 Nederename, toch niet oor niets vierde geplaatst, reeg van een vurig Oude- jem al onmiddellijk een ver assing te inkasseren. Al in ie eerste minuut, Oudegem cwam trouwens voor de eer ste maal op de plaatselijke nelft, liet de plaatselijke doelman een erg gemakke- ijk balletje uit de handen glippen zodat Oudegem 0-1 /oorkwam. Binnen het kwar- "ier werd het zelfs 0-2. Een huisspeler wilde een nogal /rij moeilijke redding be- weiKsiemngen en vioerae hierdoor zijn eigen doelman met een droomvoorzet. De thuisploeg replikeerde hier op met pressievoetbal en ging bijna konstant voor het bezoekend doel hangen. Spijtig genoeg voor de be zoekers kon Nederename vrij snel milderen. Ook na de pauze duurde het niet lang of de thuis ploeg stond op gelijke hoog te. Nadien zou de thuisploeg de zaken wel in handen hou den doch de stevige bezoe kende defensie wist met al- les raad. GDp Excelsior - Maldegem 2-2 Met zes draws uit tien matchen lijkt Excelsior naar een absoluut rekord te ste venen. Maldegem, een goeie middenmoter, liet één punt in Sint-Niklaas. Er stak nochtans een tweede sei zoenzege in voor groen zwart. Een 2-0 voorsprong laten wegsmelten zou im mers (teoretisch) niet mo gen. Demedts en Meul tilden de klaaskes naar die schijn baar onoverbrugbare kloof. Na de citroentjes sloeg Mal degem wilskrachtig terug. heeas in ae ouste minuut was het gebeurd: Van Poels voorde scoorde de aanslui tingstreffer. Maldegem bleek voorgoed gelanceerd en bleef de lakens uitdelen. De mannen uit het Noorden kwamen zelfs langszij met nog 20 minuten voor de boeg. Niet onverdiend ei genlijk. En nu naar Adegem. Nog maar een karwei van for maat. Bij Adegem loopt de oude, doch uitgekookte De Steur erbij. Een mannetje om in het oog te houden, want deze ex-ereklassevoet baller is bij Adegem zowel de spelmaker als de af- werker. St. Gillis-Waas - Vrasene 1-0 Zowel Sint-Gillis als Vrasene schipperen dit seizoen aan lager wal. Tot zondagmid dag puurden beide teams slechts één zege uit negen matchen. Al dient gezegd dat Sint-Gillis reeds zes pun ten bijeensprokkelde en de bezoekers evenveel zaad in het bakske hadden omdat vier keer gedrawd werd. Het werd een dubbeltje op zijn kant tijdens de eerste time: geen van beide ploe gen creëerde écht gevaar. Na de pauze kwam de thuis ploeg er beter door. Toch werd het nog ruim twintig minuten wachten naar een goaltje. Luc Van den Bos sche rondde met sukses een hoekschop af en Vrasene maakte nog wel een vuist, doch écht terugslaan deed het niet meer. Herleving zak te naar de voorlaatste plaats af en heeft slechts het ont stellend zwakke Muide ach ter zich. Vrasene neemt het thuis op tegen Wippelgem en moet daar brood in zien. De trip van Sint-Gillis naar Destelbergen, de nummer twee, wordt evenwel geen lachertje. (m) Robur - Destelbergen 0-1 Tien wedstrijden. Amper één overwinning, vijf pun- tendelingen en vier nederla gen. Totaal zeven punten. Dat is het biezonder mager bilan van de Moerzeekse tweede provincialer. Ont goochelend wanneer je die cijfers op papier ziet, vooral omdat men voor de start van de kompetitie er open lijk voor uitkwam dat men ambities had. Dat mag men in Moerzeke nu wel gaan vergeten. Het seizoen is op verre na nog niet gedaan, maar het tij zal heel vlug moeten keren wil er van de Moerzeekse ambities nog iets in huis komen. Zegge dat er nu slecht wordt gevoetbald zou de waarheid geweld aan doen. Afgelo pen zondag was Robur op zijn veldde dominerende partij maar dat brengt uit eindelijk weinig aarde aan de dijk wanneer je dat overwicht niet in doelpun ten kunt omzetten. Boven dien volstaat dan veelal een enkele bezoekende door braak, en een doelpunt, om je volledig schaakmat te zetten. Dat was de afgelo pen speeldag het geval rond het kwartier. Een uitbraak van Denaert leverde een doelpunt op, en dat zou naar later ging blijken vol doende zijn om Robur de volle inzet te ontfutselen. Weliswaar waren de lokalen na die opstopper meester van de situatie. Daarbij werd vrijwel doorlopend bezit ge nomen van de bezoekende speelhelft maar wanneer hpt op afwerken op aan kwam lieten de plaatselijke spitsen het afweten. We geven nu wel graag toe dat er ook een volle dosis onkans meege- moeid was. Dat zou vooral in de laatste minuten van de wedstrijd sterk in de verf worden gezet toen het bezoekende doelgebied als Je een mae het ware belegerd werd Maar in die tweede helft een periode van lokaa overwicht, mogen we zekei een uitval van de bezoekers niet vergeten te vermelden die gelukkig te pletter sloej op het doelhout. Dat hac misschien wel de cijfers not meer ontwricht, maar he kon evengoed werkelijkheic geworden zijn. Een positieve vermei ding verdient wel de aan d< rust ingevallen Luc Thie rens. Deze zeventienjarige liet bij de thuisploeg eer uitstekende indruk. He wordt de hoogste tijd dat hi als titularis vertrekt Robur in de komende we' ken die impulsen te geven die het nodig zal hebben on zich uit de gevaarlijke zont weg te werken. Op roo< staat het sein nog niet maa het orange flikkerlicht be gint in de verte al te pinken. E.D.M moe zich Er schi reke bij inw noe dan gen woi een om troi bes slee de voc «ar In eer tek goi be\ ker dei zei dig wa die faz kui no te toe 9e nie be tre bu ke Mi AL Ne bc ke Wuytack kopt krachtig de bal gen 0-1) (vh) over het doel van de bezoekers (Robur-Destelber-

De Voorpost | 1980 | | pagina 20