Op de valreep r Basketball ]J Preciesheid zoek Slechts een helft Zonder al te veel moeite Fast breaks Nog eens op hun best Pelicaen terug Problemen weg en... Verdiende thuiszege Onstuitbaar In de slotminuten In slotfaze gecounterd Eerste nederlaag Gemotiveerd De Voorpost - 14.11.1980 - 25 LAMBERT aeel te e Van vijl het sn de eer de Burgh- i 2-7, e 8-4, jn 0-8, Dujar- 2, De I 0-10, Cop- -0, De ZVEGA ptrek- im de lit zijn Bosch emen iciteal ander nuten Me- voor- egge- sst al- n om ht te stand i om- ra n Een rustig spelend Deinze kon de eerste minuten een 10-6 stand doorspartelen en slechts langs Swolfs bleef de thuisploeg aan de leiding. 20-18. Wanneer echter bleek dat noch De Pauw noch Bon- naerens in een goede dag waren kwam Deinze op het voorplan langs Philip - De Bruyne die uit alle hoeken raak schoot. Het werd 28-39 en hoe de thuisploeg ook wijziging aan de ploeg bracht, de bezoekers bleken meer routine in de rangen te hebben. Zonder veel haast maar met grote preciesheid ging het naar 36-47 rustcij- fers zonder dat Were di hier aan iets kon verhelpen. De tweede helft startte de thuis ploeg met een manverdedi ging en dit resulteerde in 45- Were Di - Deinze 51 cijfers. Swolf kreeg echter weinig steun van zijn vleu gelspelers en weerom kon Deinze de klip omzeilen om naar 53-64 voorsprong te stevenen. Een press kwam er langs de jonge Marin maar dichter dan 66-76 kwam Were di nooit meer. Deinze bleef rustig bij al dit geweld en kon zelfs in de laatste minuten verder af stand nemen van de ont goochelende thuisploeg. Punten: Were di: Swolfs 10- 12, Aerts 12-6, De Pauw 0-2, De Brant 4-0, Marin 0-8, Bon- naerens 6-7, Verbraeken 6-2, Thuysbaert 0-4. Deinze: De Bruyne Ph. 16-12, De Muyter 10-6, Christiaens 8-0, Hoste 3-8, De Gelder 0-9, Van Heddeghem 0-2. WEGA BATAVO - RUBAC 76-58 Toen Muller al na enkele mi nuten wedstrijd met kwet suur naar de bank moest putte Rubac hieruit de nodi ge kracht om een knappe eerste helft voor het voet licht te brengen. Verschoo- ren vond in Verbeke een steun om halfweg nog een 35-36 voorsprong op het bord te prikken. Het scenario der laatste wedstrijden bleef echter ook nu weer bestaan. Een traag spelend Rubac bleek te weinig mankracht te hebben om voor de verras sing te kunnen zorgen want Meester 2 p. toen Meerschaut de weg Eerste Nationale Basketbal Vrouwen: Kortrijk-Leonidas 59-69 naar de ring vond was het bekeken. Rubac onderging de wet van de sterkste maar kon toch op een goede wed- Kortrijk dat in de transferpe- vorderde kon Kortrijk wat strijd terugblikken. Batavo riode heel wat kwaliteit zag van zijn achterstand terug van zijn kant zonder Muller verloren gaan en ook de ge- nemen, via afstandsworpen bleek geen titelkandidaat kwetste Maes mist, heeft van Ockier en Van Craey- want het geleverde spel was nooit een waardige tegen- nest. Ook onder de ring be- aan de magere kant. stander geweest voor Leoni- nutte I. Librecht de haar ge- Punten: das. De grote figuur van de boden ruimte, echter niet Rubac: Verschooren 24 p., wedstrijd werd Marianne genoeg om de bezoeker in De Bruycker 2 p., Spildoorn Rommel. Dit ondanks het de tweede periode nog te 8 p., Verbeke 10 p., Poppe 6 fejt ^at zij tegen de agressie- kunnen verontrusten. Het p., Jansegers 8 p. - ve zoneverdediging niet vrij maximaal verschil in de Batavo: Callebaut 14 p.. Mul- jn ^aar bewegingen was. tweede periode nog te kun- ler 1 p., Goethals 8 p., Meer- jn ,je eerste helft kreeg zij nen verontrusten. Het schaut 29 p., Van de Putte 10 goede steun van Inge De maximaal verschil in de Ceunens 12 p., ri» - ----- WEGA Mercurius - Dole Beveren (+5) 103-82 Eefrbliksemstart van Mercu rius deed heel vlug de deur dicht voor Dole dat deze keer Moor, en van de re- tweede wedstrijdhelft be- boundkracht van Hilde De droeg maximaal 15 punten. Meyer. Bij de rust telde Leo- Skoorden voor Kortrijk: nidas reeds een 29-36 voor- Ockier 16; Librecht H. 4; Li- sprong. Voorsprong, die zij brecht I. 14; De Quae 8; na de rust nog zou uitbou- Lammertin 4; Van Hengelen wen, via Rommel, Greet Hei- 1; Van Craeynest 12. reman, die samen met Meu- Voor Leonidas: Marianne rice zeer efficiënt werk Rommel 23; Nora De Luyck leverde. 8; Hilde De Meyer 13; Greet zonder concentratie op het ervoor zorgde dat mannen terrein liep. Via 37-12 werd als De Burghgraeve en ande geen prestatie en het rende ment van Dole werd deze K, keer bepaald door Pluym die Na.rBel.na de wedstr„d JjelX 9° het nog 53-42 bij de rust maar te vroeg liet Dole de oren hangen. Verstrepen liep in de quick break zoals ij zijn beste da gen en ook al maakte Dole speler Pluym wel 25 punten toch was hij deze keer geen hoogvlieger. Tegen de loka le invallers is dit immers ren liever naar de bank stap ten dan hun ploeg te helpen. Voor Dole dus een roemloos afscheid van de bekerkom petitie. Punten: Dole: Pluym 25 p, Deyaert 10 p, Meire 19 p. Mercurius: Xhaet 14 p, Ver linde 24 -, Verstrepen 25 p. WEGA laten zien. St. Niklase - CIBO Zele 109-79 Een gemotiveerde thuis- zijn trekken en met zes man ploeg slaagde er in de eerste in de dubbele cijfers werd ROBOT EINE - HEMACO DENDERMONDE: 100-84 Met de inbreng van Pelicaen kwam de Collegeploeg aan vallend beter aan zijn trek ken, maar het lief nu bij Eine honderd punten scoren. Voor trainer Georges Van Miegroet blijft er in het voor uitzicht van de derby met Dendermonde werk op de plank om zijn verdediging b'ij te schaven. In de eerste helft werd de stand. helft al in om Cibo Zele alle Zele in de vernietiging kleuren van de regenboog te speeld. Hoe Deloose zich Bazel stelde alles in het werk om te winnendoch laten zien. Sauviller - Wil- ook weerde het werd een moest in Grembergen berusten in een 66-63 neder- laert vonden weer de goede zware afstraffing voor de be- laag. (wvc) opening en hieraan trok zoekers, gans St. Niklase zich op om Punten: SNBC: Willaert 20p, een goede wedstrijd uit de Sauviller 21p, Van der Lin- LIIVUGlS Q0ll3Gf^t SlmU)7P mouw te schudden. Cibo Ze- den 14p. D'Hondt 19p, De «iWHOMi Ie kor, slechts langs Georges Cauwer 11p De Poorter 15p, Grembergen - Eenhoorn Bazel: 66-63 Van Miegroet terugslaan en Van Uytfangh 3p. 6p, De plaatselijke aanhangers In de tweede helft was het halfweg was het reeds beke- Zele: Van Miegroet W. voor de bezoekers moeilijker ken 59-38. Na rust ging de - - - om aan te klampen. Tem- thuisploeg op zijn elan door .1. - te pozitie te laten rusten: 3 Van Miegroet G. 22p, Philips hadden aan de 18' minuut 37. - -n 14 p, Deloose 23p, Van bij 57-63 reeds de witte vlag In de tweede helft repliker merman en Dobbelaere van- met D'Hondt als snelheids- Mieghem 6p, Deprouw 6p, gehesen en zagen de punten de Grembergen onmiddel! op halve afstand^vonden de brenger, ledereen kwam aan Dhooghe 2p. naar het Waasland vertrek- langs Goossens en aan de WEGA ken. Maar Bazel werd on- minuut werd het 50-47, mé mondig en Framjis Cuypers, Bazel liet niet begaan. To klubspeler nummer één, Willems, Van Renterghe bezoekende verdediging in gebreke en Hubeau was on der de korf moeilijk te stoppen. Punten: Verhas 13, Patrick bezoekende ploeg gestimu- Verhelst 4, Dirk Vereist leerd door Pelicaen, die sa- Van Nuffel 18, Verstappen men met Van Nuffel-Verhas 11, Luc Van Lembergen 2, ervoor zorgde dat tot de rust Pat Van Lembergen 4, Pcli Hemaco in de wedstrijd caen 23. bleef met een 51-45 tussen- BENO Mooie korf van Vercauteren (Were Di) (Were Di- Deurne 79-92) (dw) Derde Nationale: Racing White Brussel - Osiris: 68-78 Osiris, bij wie Miel Ceup- terug te komen tot 32-34, pens steeds niet speelklaar vooral dan onder impuls van donderdag met be stuur, spelers en coach rond de tafel gekomen. Iedere ob- de twee sterke mannen, Leemans en Algoet. Na de kampwisseling ging Racing BBC Lokeren - Vlierzele 91-89 Een onvolledig Vlierzele zon der Van Trappen bleek een gemakkelijk hapje voor de thuisploeg te moeten wor den. De eerste helft zocht de Lokerse ploeg echter de goe de cohesie want Marcoen en Van de Maelen bleken on grijpbaar. Een zoekend Loke ren moest toezien hoe de bezoekers naar 41-50 rustcij- fers stevenden zonder dat er iets tegen te doen was. Na de hervatting werd de ach tervolging ingezet met alle mankracht. Verdurmen kwam samen met pivot De Nul uit de verf terwijl ook de jonge Dhaen een gave pres tatie weggaf. Vlierzele met slechts vijf evenwaardige spelers moest in de slotmi nuten de overwinning aan de thuisploeg laten die toon de dat het nog wat in zijn mars heeft. Lokeren gaat nu uit de gevaarlijke zone en misschien kunnen de vol gende wedstrijden voor een verrassing zorgen. Punten: Lokeren: Van Lent 16 p, De Nul 20 p, Cornell's 6p, Dhaen 12p, Gerlo 12 p, Verdurmen 19p, Van de Vij ver 3p Vlierzele: Lievens 19p, Mar coen 24 p, Van de Maelen 28 p, Govaerts 8 p en Nevens 4 P- WEGA jektieve waarnemer had de White door, doch via de in- laatste tijd een tendens van gebrachte Dany Dherdt hield laagtij kunnen waarnemen Osiris stand 50-50 na 9'. Lag- in de groen-witte ploeg, ring, die een zeer goede par- Coach Mare Cornelis zat dan tij betwistte, kreeg nog even ook met de handen in het een bevlieging 50-57 na 11', haar, wanneer na een zo en na 16' kwam de beslis- gunstige aanvangsperiode, sende kloof, via een 4 op 5 drie wedstrijden van een van Kris Vercruysse (58-67). zeer slechte kwaliteit betwist Via Algoet kwamen de Brus- werden. De problemen wer- selaars nog even opzetten den donderdagavond uitge- na 19' 66-69. Doch met Put- praat en bijgelegd, en zulks teman en Ongenaet, als was merkbaar in hun duel meesters onder de ringen op Racing White. Osiris ken- legde laatstgenoemde een de een goede start langs La- verdiende 68-78 overwin- gring en Putteman, en liepen ning vast. na 7'uit tot 6-10. Ook Schor- Skoorden voor Osiris: Ver- reel bleek betere intenties te cruysse 0 8; Dherdt 0 12; hebben dan een week gele- Lagring 8 6; Schorreet 8 ontbond zijn duivels en hielpen mee aan 52-57~me bracht op zijn eentje zijn aan de 18" minuut bij 57 ploeg naar de zege. waren de bezoekers uitc De thuisploeg was wel uitge- blust en maakte Cuypers" lopen tot 11-8, maar Bazel, inspanningen van de thu zonder spelmaker Jean ploeg af. Smet (beroepsbezigheden) Punten: GREMBERGE sloeg terug langs een reeks Goossens 7-10, Mijs 8-0, korven van Roul Pieters en De Cock 0-2, Wellekens 7 13-20 aan de 10° minuut. De Clercq 7-0, Cuypers 0 Goossens, Mijs, De Clercq R. De Cock 2-6, N. De Cock en Wellekens hadden het in 5. die periode biezonder moei- BAZEL: Toté 4-9, Pieters 1 lijk om hun ploeg geen te 4, Borggraef 1-2, Van Broei grote achterstand te laten hoven 6-0, Willems 4-4, Bo oplopen. Van Broekhoven sens 0-2, Verschooren 6-0 en Verschooren waren pa- Van Rentergl em 2-6. raat om Eenhoorn in de bes- (beno) Scheldejeugd Temse - Hoger Op 128-79 Hoger Op dat over een jonge in elkaar. Kris en het duo ploeg beschikt met gestalte Gosselin - Aertgeerts wilden en techniek en nog steeds in van geen wijken weten en het vaarwater van Schelde- brachten reeds na 10 minu- jeugd kwam met ambities ten 83-57 op het bord. Coach een topwedstrijd afwerken. Reeds na 5 minuten bleken hun intenties duidelijk 10-10 Luk De Pauw bracht Van Lombergen en broer Ivo in maar het tempo bleef on- want spelverdeler Lippens houdbaar want na 13 minu- vond in De Meyer een wel- ten lukte Kris De Pauw al kome steun om voor span- 100-61. Alle invallers konden ning te zorgen. Temse zocht tijdens de laatste minuten klaarblijkelijk naar de ge- aan de opwarming deelne- MELSELE - BERTINO 87-86 In een gelijkopgaande eerste helft bleken beide ploegen fel aan elkaar gewaagd. Het duo Stout - Van Goethem F. vond zijn evenknie in Benny D'Hooghe - Van Damme en de score evolueerde van 20- 20 (10e min.) naar 36-35 zon der dat er aftekening kwam. De man van de eerste helft was nochtans de onver wachte Van de Keybus. Mel- sele kon met een doelpun tenmaker meer de rust in gaan met 48-45 cijfers het geen enigszins verdiend was. Na de hervatting bleek Bertino naar een overwin ning te stevenen. De homo gene thuisploeg liet echter niet begaan en liep uit tot 76- 65. Een Bertino press zorgde echter voor een ommekeer. De Bock sleurde Bertino naar 78-79 na 15 minuten en toen de bezoekers klaarblij kelijk de zege in handen had den met 78-82 kwam de ver rassing. Sout - Laureys toon den zich als in hun beste Dole-periode en zorgden zonder kompleksen voor 87- 86. De vrijworpen van Mar tens tijdens de ultieme se conden werden wel gemist maar tot een Bertino zege kwam het niet meer. Verdiende zege van Melsele dat goede prestaties met matte verrichtingen kan af wisselen. Punten: Bertino: D'Hooghe B. 10-4, D'Hooghe P. 4-4, Vonck 2-0, Thiron 0-2, De Bock 8-13, Van Damme 14- 16, De Beleyr 7-2. Melsele: Stout 12-6, Van Goethem F. 14-12, Van Goet hem R. 2-4, Laureys 5-7, Van de Keybus 11-8, Martens 4-2. WEGA den en zorgde voor 8-17. Putteman 8 4; Ongenaet 10 Ongenaet, meester onder de 9. ringen, samen met Lagring, De volgende wedstrijd is een schiep een maximale 14-30 thuiswedstrijd tegen Blan- voorsprong na 16'. De Osi- kenberge, met wie zij nog risploeg had zich echter wat een beker-eitje te pellen heb- vergalloppeerd en viel volle- ben van voor enkele weken, dig stil in die laatste 4 minu- Jack Verdeyen en Co. komen ten. Een 1 op 5 shotgemid- naar de Osiris sportzaal op delde 2 balverliezen lieten zaterdag 15 november 1980 de Brusselaars toe een 12-0 met aanvang te 20.30 u. te plaatsen en bij de rust (avh) wenste versnelling want het moest Hoger Op tot 20-20 in het zog houden. Toen kwam men het bleef punten r nen in de Temse-sporthal. Via 110-65 lukte Schelde- Van Looy scoort voor de thuisploeg (Bavo Moerzeke- Hellas 84-65) (vh) Cabrita Zele 5) - Osiris Denderleeuw: 65-63 Tegen een topploeg uit der de afdeling heeft de thuis ploeg bewezen, dat het geen toeval is, dat ze momenteel in bevordering alleen aan de leiding staat. In het wedstrijdbegin kwa- Temse geheel. Kris De Pauw zocht zijn ploegmaats en Aertgeerts bleek in topvorm. Het werd 34-26 en dan ont plofte de thuisploeg nog maals. Verspecht (12 terug kaatsers) en Gosselin heer- sten in de lucht terwijl Muys nog maar eens een knalpres- 17" minuut. De thuisploeg en met een 3 op 4 en 2 op 2 tatie weggaf. De Gentenaars kreeg vleugels en Coene- vrijworpen, 65-61 op het konden onmogelijk het tem- Moorthamer deden even- bord zetten. Bij 65-63 kon po bijhouden en werden eens hun duit in het zakje en Putteman geen van zijn drie even voor rust al in der ver bij de rust was het 47-33. vrijworpen benutten, zodat nieling gespeeld. 57-42. Na In de tweede helft kreeg de Cabrita ook sukses haalde in rust ging het van kwaad naar thuisploeg moeilijkheden de beker. erger. Een onhoudbare Kris met de afwerking. Het had Rond de 8* minuut in de De Pauw sleurde zijn ploeg geen vat meer op de Osiris- tweede werd de Osiris-spe- naar 65-44 een eens dit ver- gemaakt. Tegen de Osiris defensie, dat langs Lagring Ier Dherdt wegens aanhou- schil op het bord stuikte de bezoekende ploeg volledig dan de klasse boven van het jeugd weer een monstersco- nationale man verdediging kwam de aan een remonte begon en dend protest uitgesloten, thuisaanval naarmate de tussen de 10" en 17° minuut Punten: CABRITA: Coene 6- wedstrijd vorderde, beter op van 59-47 naar 59-59 evo- 2, Deprez 8-0, De Locht 14-2, gang. Men zocht naar een lueerde. Met een 0 op 19 zag Moorthamer 7-8, Van Hassel vrijstaande maat en men het er naar uit, dat de thuis- 7-4, Fransaer 0-2, Moens 0-0. vond Filip Van Hassel (3 op ploeg zijn knappe eerste OSIRIS: Vercruysse 2-2, men de bezoekers het best 6) en inzonder Johnny De helft zag teloor gaan. Filip Dherdt 5-60, Langring 6-12, aan bod, langs Ongenaet, Locht, die aan honderd ten Van Hassel kon dan toch nog Schorreel 0-2, Putteman 10- Osiris Aalst moest de dien- Putteman, Lagring en via 13- honderd, met 7 korven uit eens uitbreken en Cabrita6, Van der Weeën 2-6, Onge- sten van Joris Hanssens en 12 aan de 5° minuut was de evenveel pogingen ineens kreeg voordeel uit de routine naet 8-2. Jan Van Nuffel missen zodat thuisvoorgift aan de 10" mi- van 34-31 voor een 43-31 van Moorthamer, die zijn (beno) slechts vijf spelers werden re en of het verdiend was. Nochtans dient gezegd dat Ho^er Op met meer maturi teit in de ploeg wellicht de Gentse ploeg van de toe komst is. Coach Verheye heeft in elk geval heel wat belovende elementen in zijn team. Punten: Scheldejeugd: Gos selin 8-14, De Pauw Kris 22- 25, Aertgeerts 14-10, Muys 5-8, Verspecht 8-4, Van Wou- we 0-4, Van Lombergen 0-*6 Hoger Op: Cuypers 0-4, Van Damme 0-12, Lippens 12-1, De Cock 10-4, De Meyer 14- 6, Cosijn 0-2, Van Neste 4-4, Verheye 2-4. WEGA Osiris Aalst - KBC Malderen: 15-16 nuut 21-23 reeds ongedaan voorsprong zorgde aan de verantwoordelijkheid nam weerhouden voor de bazis VOVKA OUDENAARDE - PANTERS BAASRODE: 82-98 Legia Gent - Aurora Zele: 50-36 De leidersploeg in eerste provinciaal vrouwen was duidelijk in een off-day. Het thuisspelend Legia nam dan ook de gelegenheid te baat om de Zeelse meisjes hun eerste seizoennederlaag toe te dienen. In de eerste helft hadden de bezoeksters het al moeilijk. Na een 11-5 ach terstand, werd de remonte ingeluid door het routinerij- ke duo De Grave-De Lintde- cker, dat alleen instond voor de afwerking en via 13-9 er in gelukte om tot 15-19 uit te lopen en aan de rust een kleine voorsprong te verwer ven: 17-21. In de tweede helft bleven de eerste tien minuten gelijkop- gaand, maar de thuisploeg kon toch 31-27 laten inschrij ven. Aurora miste een hele reeks vrijworpen. De Vuyst liet een 0 op 6 optekenen en in het totaal kwam Aurora maar tot 3 op 16, zodat na het uitvallen van Van Acker, De Graeve en Flies voor fou ten, de eerste nederlaag on afwendbaar was. Oorzaak nummer één was het falen bij de afwerking Punten: De Lintdecker 8-4, De Graeve 11-7, De Roover 0-0, Van Acker 0-2, De Vuyst 2-0, Heirwegh 0-2, Floes 0-0 (beno) spelers in de dubbele cijfers. De speler in de kijker was ontegensprekelijk Cois Die- rick, die na een moeilijk be- aangetast. De homogeniteit gin niet meer te stoppen was Twee nederlagen en een paar overwinningen zonder glans hadden het moreel front van Panters serieus was zoek en enkele spelers gingen op de individuele toer hetgeen uiteraard scha de aanrichtte aan de spel- conceptie. Coach Jef Piron had dan ook heel wat werk op de plank. Het lukte hem orh de ploeg en een ruim deel had in de 33-46 voorsprong. In de tweede helft bleven de bezoekers steeds verder uit lopen. Guido Verstappen, die de met fouten belaste Moens verving, viel niet uit de toon, zodat op 10 minu- opnieuw te motiveren. Te- *en van het einde met dertig gen Vovka wijzigde hij dan ook zijn aanvallende opstel ling. Hij had succes met inzetten. punten voorsprong coach Piron zijn wisselspelers kon Cabrita Zelena acht matchen ongeslagen op kop in Bevordering A (bvw) twee spelmakers en veel ruimte voor de grote jon gens: Colpin, Geert Moens, Dierick. Ook de afwerking was stukken beter, met zes Punten: Dierick 27, De Beule 13, Guido Verstappen 16, Colpin 16, Geert Moens 14, Stevens 10, Van Cauwen- bergh 2, Van den Broeck. vier. Er werd gestart met Luc Her- dewijn opnieuw in het fa- nionteam als rechtervleugel. Aalst nam een sterke optie op de zege in de eerste mi» nuten. Het kon vlot 5-2 uitlo pen tegen een nochtans fel gemotiveerd Malderen. Bij de rust behield de thuis ploeg een 9-7 voorsprong. Na de herneming bracht men De Nutte in als verster king voor de aanvalskracht.. Meteen kon oranje-blauW vijf punten uitlopen. De be zoekers bleven echter door gaan en een goed werpende De Vos bracht zijn ploeg langzaam dichterbij. Osiris liet in de laatste tien minuten een haast zekere overwin ning uit de handen glippen en in de slotminuut zorgde De Vos met een verre worp voor een 15-16 zege van de gasten. Ook het B-team van Aalst moest plooien. Zonder Schouppe en Chris Eelbode, maar met Bart Eelbode, streed de thuisploeg lange tijd orh de overwirining. Slechts kort voor tijd wist Malderen zich zeker van dg winst.

De Voorpost | 1980 | | pagina 25