friiHllllMIW WZK baas over Eeklo Provinciaal voetbal Beker van het Waasland St.-Pauwels en Robur «Schaal-Van Laere» en opening Waterpoloseizoen spelen finale ÉiüMüiiynifuH Jan Serraris en Martine Cool bij de top VRV strooit voor 300.000 frank aan geld prijzen uit Lonende counters Paul De Brauwer en Paul Lauwaert toonaangevers Te zwak Haasdonk wacht op Verstraeten Eerlijk «vonnis» Wichelen mist twee straf schoppen Troon wankelde even Beslissing valt in slotminuten Ronny Sanders rondt zege af r Rommelig 28 - 14.11.1980 - De Voorpost WATERPOLO DAMES WATERPOLO KADETTEN Wase wint topper WZK9-SCM6 Zaterdagavond trad de Wa se damesploeg aan tegen het tweede team uit Eeklo, samen met de eerste ploeg medekandidaten voor de eerste plaats in de kompeti tie van de Vlaamse Zwemli- ga. De jonge MZV-ploeg, verstrekt met enkele goede zwemsters (Pascale Ver bauwen, Marie-Rose Ver- plaetse, Greta Van Glabeke) kon een tijdlang gelijke tred houden met de thuisploeg, maar ging toch ten onder tegen een team, dat snel en vinnig speelde, en in niets meer leek op de lome ploeg van de week voordien. De eerste balwisselingen verliepen bij de Meetjeslan- ders, en na een snelle doorbraak was het 0-1Even was er verrassing in het Wase kamp, maar de eerste lokale aanval werd door Lulu Braeckman via de keeper afgewerkt. Eeklo oe fende wel een stevige druk uit, en de lokale verdediging had dan ook de handen vol. Een fout werd echter on middellijk afgestraft. WZK begon beter te spelen, en een eerste goed aanspelen van Sandra Smet was goed voor een tweede Waas doelpunt. Ook bij de eerste herneming kwam het eerste gevaar van de bezoekers, maar Carine Lyssens wist WZK10-MZV4 raad met het schot. WZK- kwam gevaarlijker uit de hoek, maar had problemen bij de afwerking. Els Rom- baut poogde drie keer na- een, maar trof telkens doel- hout of keeper Ook een volgende poging spatte te gen de lat uiteen. Sandra kreeg de bal wel tegen de touwen. Wase bleef druk ken, maar zelfs in numerieke meerderheid bleef de afwer king achterwege. Het was zelfs MZV dat in deze fase het dichtst bij een doelpunt kwam. Na goed samenspel tussen Lut Braeckman en Els Rombaut kon deze toch 'skoren: 4-2 halfwedstrijd. De snelle MZV-zwemsters haalden ook de derde keer de bal op, maar speelden die vlug kwijt aan de lokale verdediging. De tegenaan val leverde via Sandra Smet een vijfde doelpunt op. Eeklo antwoordde onmid dellijk met een tegendoel punt. Het spelbeeld bleef goed in evenwicht, zonder dat er werkelijk gevaar kwam. Een tweede periode van numerieke minderheid voor de bezoekers leverde weer geen Waas doelpunt op. Het was integendeel MZV dat skoorde, maar het doelpunt werd afgekeurd. De laatste periode startte met een WZK-aanval, die langs Lut Braeckman werd afgerond. Kort daarna lukte Sandra opnieuw een onhoudbare retro, en met een 7-3 stand begon het er mooi uit te zien voor de thuisploeg. Bij Eeklo scheen het vuur tenandere bijna uitgeblust, waardoor WZK de meest aanvallende partij bleef. De derde MZV- uitsluiting leverde voor Wa se dan toch een doelpunt op. Els trof eerst de lat, maar kon suksesvol herne men. Op een van de schaar ser wordende MZV-aanval- len kwam er toch nog een doelpunt, maar met nog twee doelpunten rondde Sandra Smet een sterke kollektieve prestatie af tot een 10-4 overwinning. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg, en met slechts 1 verloren punt, werpen de Wase dames zich op als kandidaten voor de overwinning in de da meskompetitie van de Vlaamse Zwemliga. Sterk ste tegenstander wordt wel licht het eerste team van Meetjesland, dat nog twee maal dient bekampt. Met eenzelfde prestatie als zater dag zijn we echter redelijk gerust in de goede afloop van die ontmoetingen. D.M. Districtkampioenschappen B - en C-zwemmers In het Durmebad te Lokeren op zondag 16.11.80. Op zijn beurt organiseert de Lokerse Zwemvereniging de «Schaal Van Laere» in Dit is een zwemfeest met alle Wase clubs: St. Niklaas, Temse Scheldezwemmers, Jastremski Hamme, Baude- lo Moerzeke, Flippers Kiel- drecht, de beide Beverse zwemclubs en natuurlijk on ze eigen Lokerse Zwem vereniging. Alle categorieën en alle zwemstijlen komen aan bod. Na de schitterende resultaten behaald te Kapel- Ie o/d Bos, ziet men met spanning uit naar de be vestigingen van deze resul taten door o.a. Rik Mest- dagh, Gertrud, Kristin en Kris Van Cauteren, Danny, Eddy, Dirk en Rudy Van Puymbroeck, Bea Deck, Jo- han Van Helleputte. Be nieuwd zijn wij ook of het tweede optreden van Johan De Clercq zijn beloftevolle debuut zal herhalen. Als neofiet treedt Pascale Ber- tels in het strijdperk voor een 100 meter crawl, haar specialiteit Wij duimen nu reeds voor haar. Spijtig voor de kwikzilveren Mark Ver- eecken, die wegens ongeval gehospitaliseerd is, maar die we spoedig in onze rangen hopen te begroeten. In de voorbehouden wed strijden voor niet-competi- tiezwemmers, treden een hele schare jonge zwembe- loften aan, met als voor- naamsten: Kristien De Lee, Ann Roels, Bart Magher- man, Els Kelem, Maria Polfliet, Stefaan Van Pop- pel, Kristoff Talpe, Patrik Steels en niet te vergeten Oliver Rombaut. Aanvang te 14 uur, toe gangsprijs slechts 25 frank. Zondagmiddag speelden de Wase kadetten een belang rijke wedstrijd tegen het Antwerpse Maccabi. In de heenwedstrijd bleef Wase baas over de ploeg die toch de sterkste konkurrent was voor de eindstrijd op 30 november. Ook nu weer kwam Wase als overwin naar uit het water, na een absolute topwedstrijd. De spankracht bleef gedurende de ganse match op een hoog peil, wat ook het geval was voor de spelkwaliteit. De wedstrijd startte snel. De talrijke toeschouwers kon den reeds vlug een eerste keer juichen. Het spel golfde voortdurend op en neer, met Wase toch wel vlugger op de bal, waardoor het grootste gevaar uit die hoek kwam. Zo werd Nest De Maesschalck in de penalty zone gestuit. Franky Lys sens klaarde het karwei. Even voordien had hij al eens raak getroffen, en ook Nest besloot twee keer tegen de netten. Maccabi kreeg vooraan weinig ruim te; de Wase verdediging speelde sekuur en kalm, Met 4-1 werd een eerste keer gedraaid. Maccabi haalde de bal op en leverde ook het eerste schot af, maar Wase sloeg gevat terug. Dirk Nobels trof de lat, en Kris Foubert en Nest De Maesschalck mikten nipt over. Het doelpunt viel evenwel aan de overkant, toen Vincent Geeraerts door een scherp schot verrast werd. Franky Lyssens werd in de penaltyzone gepakt, en Nest zorgde voor 5-2. De mooiste kansen bleven voor de thuisploeg, en op pass van Wim Foubert kon Nest nogmaals doelen. Bij de tweede herneming bleef de bal in het Wase kamp, en een schot van Franky Lyssens sloeg tegen de lat. Kort daarop kreeg hij 45 sekonden straftijd. Vin cent Geeraerts pakte het Maccabischot en lanceerde de tegenaanval. Nest zorg de voor 7-2, en het zag er naar uit dat WZK probleem loos zou winnen. De Sinjo- ren beten echter van zich af; een fout in de lokale verde diging werd afgestraft, en een mooie doorbraak werd suksesvol afgerond. Wase trof nog enkele keren doel- hout of keeper, en Nest skoorde net buiten de tijds limiet. De laatste periode kon nog alle kanten op, temeer daar Franky en Wim reeds twee persoonlijke fou ten telden, en dus moesten opletten. Franky lukte even wel nog twee mooie doel punten, maar ook de bezoe kers bleven doorlopend voor gevaar zorgen. De WZK-verdediging leverde echter mooi werk, en als het tot een schot kwam toonde Vincent zich een betrouw baar sluitstuk. Met Kris Foubert op het droge moest hij zich echter gewonnen geven. WZK brak nog her haaldelijk uit de greep die Maccabi nu wel op de wedstrijd trachtte te krijgen. Franky Lyssens kreeg de definitieve uitsluiting, maar de wedstrijd was gespeeld met 9-6 speelde Wase zich in de finalewedstrijd die eind deze maand gespeeld wordt. Tegenstander wordt waar schijnlijk Doornik. Wie weet halen de kadetten daar hun tweede opeenvolgende na tionale titel. D.M. Moerzeke had te Sombeke meer last dan haar lief was. Vooral tijdens het eerste halfuur lieten de Sterjon gens een uitstekende indruk onder impuls van Pauwels, doch tot een doelpunt kwam het niet. Hete momenten voor Moerzeke toen eerste doelman Van de Sompel een inzenden van Sillis losliet, Peelman de bal terug naar het midden zond tot het schot van Elewaut door Van de Sompel werd gestopt. Twee minuten later een vluchtschot van Peelman over de Moerzeekse muit. In de 33ste minuut, na vrij schop van Coen naar Ver- cauteren, zond deze naar de verste paal waar Eric Raem- donck binnenkopte. Vijf mi nuten later ging doelman Van Moeseke in de voeten van Willy Raemdonck. De lo kale doelman kon de bal niet bijhouden en het inzenden van Mare Vercauteren werd weer door Eric Raemdonck tegen het net geprikt (0-2). Twee minuten later een zwa re fout van doelman Van Moeseke op Willy Raem donck, vrijschop van Vercau teren en een doelpunt van Eric Raemdonck (0-3). Een te zwaar verdikt voor de loka len. Sombeke milderde ze ven minuten na de rust toen Pieters doorging op de rand van de buitenspelval, de bal doorschoof aan De Langl die doelde (1-3). Sombei wilde meer in die helft, do( geraakte niet verder dan ei paar halve kansen. St.-Pauwels-Vrasene digde op 1-1, zodat verlenl gingen nodig waren. Vrasi ne was goed begonnen tij dens het eerste halfuur e kon op hoekschop scorei langs Lardinoit. St.-Pauweli kwam nadien meer in wed strijd en zou haar meerder heid na de kampwisselinj ygn~G Zond; 14u3C gege\ verder doordrijven. Flor Var Hoey, ingekomen voor de gekwetste Motika, scoordr in de 75ste minuut de gelijk maker. Alhoewel Herlevinj poogde aan de winnendr jaarlij derlar Zoals heder kome aan b lotstr; ter b( hand te komen met schoter aan|cc van Ronny Herremans er Van de Velde bleef het 1-1. li de eerste verlenging doeldr Beurs op pas van Van dr Vijvere en in de tweede ver lenging lukte Ronny Herre mans een derde treffer. De districtkampioenschap pen voor B- en C-zwem- mers te Zelzate heeft voor D.Z.O. slechts één kam pioenstitel gebracht: Jan Serraris. Deze tweedejaars benjamin, die een bijzonder moeilijk jaar kende, bewees jijdens deze wedstrijd dat hij ar weer bovenop is. In de 100 m schoolslag liet hij alle tegenstrevers achter zich en werd kampioen van Oost- Vlaanderen met 1.33.7, een verbetering van zijn record dat op 1.34.9 stond. Met deze prestatie overschreed Tij tegelijk de limiet van A-zwemmer. Op de 100 meter rug verbeterde hij zijn -tijd eveneens met eveneens 2 sec 1.30.4 en behaalde niermee brons achter Karei Moerman van Temse en Lorentz Lievens van Eeklo. Martine Cool, trainster van de D.Z.O.-jeugd, bewees dat zij ook nog een woordje mee te spreken heeft op competitiegebied. Zij werd tweede in de 100 m school slag kadetten meisjes B achter Sandra Serraes van Oostakker Gino Van Kerschaever brak eveneens in de schoolslag zijn record met zomaar 5 sec. Na 1.38.4 tikte hij aan en werd met deze tijd vierde. Ook Nicole Pouliart schijnt werkelijk de zwemmicrobe te pakken te hebben. Al zwemt deze eerstejaarsben jamin nog maar één jaar, toch overtuigt zij reeds zowel outsiders als insiders met haar prestaties. In de loom schoolslag B deed ze een bijzonder jump en ver beterde aldus haar tijd met 2.8 sec Na 1.37 tikte ze aan wat haar een Gouden Olym- pos opleverde. In de 100 m rug zou ze deze prestatie nogmaals overdoen. Frank Gijsens, die na een fraai doortochtseizoen, na maanden weer eens op het competitieschavotje stond, zwom tijden die bij zijn persoonlijk record liggen. Eddy en Kurt Beeckman (1.11.2 en 1.11. in de vrije slag) en Marjo Tilley (1.11.9) konden hun records niet evenaren Ook de heroptre- dende Erik Van Goethem en Daniel Beeckman konden zich niet bij de kopgroep aansluiten. M.L.D.L. Na een suksesvol jaar met een rekordaantal deelne mers is het VRV er in ge slaagd, niettegenstaande hoge kosten, 300.000 frank uit te reiken. Het bedrag gaat naar alle ruiters naargelang van het aantal behaalde punten. Een en ander is te danken aan een wijs en spaarzaam beleid van het dagelijks bestuur. Intussen dient er nogmaals de aan dacht op gevestigd dat het VRV van niemand en van nergens enige subsidie ont vangt, ook niet van BLOSO, alhoewel ook georganizeerd werd ten voordele van de gehandicapten, een katego- rie van mensen die het no- dig heeft. Sommige andere paardenorganizaties krijgen soms enorme sommen in de handen gespeeld. Begrijpe wie kan. Een troost, zeggen ze bij het VRV, wij staan niet alleen. De prijsuitreiking heeft plaats op zaterdag 15 no vember om 20 uur in de Salons Van Bogaert te Tem se. Daarna is er een gezellig samenzijn. Let wel. op 22 en 23 novem ber heeft in Puurs een inter nationale jumping plaats, dit in samenwerking met de federatie. VRV-ruiters kun nen ook individueel deel nemen. (hm) Hofstade - Gijzegem 1-2 Vaarten-De Wilde: laureaten Michel Vaarten en Etienne genkoers zonder vedetten, De Wilde wonnen in het doch al na al een goeie op- «mortpaleis te Gent een ploe- voering. In ons veldrijderswereldje blijven Paul De Brauwer en 3aul Lauwaert de toon aan geven. De Brauwer won zo ovel in Schoonaarde als in Adegem. Ook in Niel speel de hij een hoofdrol, doch /verd door een lek bandje geremd. Toch kwam hij Neer in het spoor van we- eldkampioen Liboton die hij n de spurt moest laten voor baan. Lauwaert won de B-cross n Hamme en was vierde te schoonaarde. Voor de Aal- itenaar Werner Van der :raene stak er een vierde jlaats in te Hamme en voor unior Bruno Vehent werd iet in Schoonaarde een vier- le prijs. Nog bij de eerste en was A-crosser Etienne 'an Braeckel: negende te "choonaarde. Wekenlang hadden de sup porters van beide clubs uit gekeken naar de dag van de derby. Er was dan ook een grote opkomst te Hofstade waar de supporters van Gij zegem in grote getalle aan wezig waren. De thuisploeg startte het best en duwde Gijzegem regelmatig terug. De gasten bleven echter steeds gevaarlijk tegencoun- teren zodat trainer Aerts van Hofstade in de beginfase een extra vijfde man naar achter teruggetrokken hield. Toch was het de thuisploeg die rond het halfuur op voor sprong kwam. Een pass van- op rechts werd door de hoog opspringende Paul Roels in het doel verwerkt. De vreug de van de lokalen duurde niet lang want nog voor de rust moest doelman Meule- man ongeoorloofde midde len gebruiken om een bezoe kende aanvaller te stoppen. De scheidsrechter kende een strafschop toe die feilloos omgezet werd. Na de herne ming bracht Gijzegem en- fant-terrible Van Nuffel in. In een gelijkopgaande partij bleek de bezoekende forma tie iets gevaarlijker op coun ter. Na een kwartier in de tweede helft werd de eind stand vastgelegd na gehar rewar voor het lokale doel. Twintig minuten voor het einde kwam de trainer van Gijzegem, Frans Roeland, zelf op het terrein. Hij be zorgde zijn ploeg de nodige kalmte om de laatste aanval len van Hofstade af te slaan. (J.G.) In Hamme won Paul Lauwaert de B-veldrit. (vh) Serskamp - Massemen 1-3 Leider Massemen liet er bij Serskamp geen gras over groeien. Na amper vijf minu ten stond reeds een 0-2 sco re op het bord. De thuis ploeg poogde nog moedig iets terug te doen en slaagde daar verrassend in. Rond de veertigste minuut milderde Coetsises. Na de herneming gmg het beter met Sers kamp maar Massemen liet zich niet verontrusten. Met een derde doelpunt besliste het de partij. Een logische uitslag vermits Massemen de ongeslagen lijstaanvoer der is terwijl Serskamp slechts één puntje meer telt dan hekkesluiter Edixvelde. Er wachten Serskamp nog harde weken wil de club uit de onderste regionen van de rangschikking weggeraken. Trainer Lissens, die met een jonge en onervaren ploeg aantreedt zal wellicht nog heel wat moeten dokteren vooraleer zijn ploeg hogerop zal raken. (J.G.) De topmatch in derde pro vinciale D, Red Star Haas- donk-Svelta Melsele, werd door de bezoekers met 1-3 gewonnen. Nochtans is Red Star Haasdonk van oordeel dat de score geen getrouw beeld geeft van de waarde verhoudingen. «We kunnen veel beter dan die eindstand laat uit schijnen. Red Star kwam met een ontwrichte verdedi ging tussen de kalklijnen. Doelman Regis Waterschoot was op reis naar Zweden en voorstopper Dirk Van Boxelaer kreeg wegens bronchitis spelverbod. Zo kreeg Rudy De Breu- cker zijn kans om te tonen wat hij in het doel waard is. Hij heeft geen enkele schuld aan de drie goals. Door het uitvallen van Van Boxelaer had ik het wel gemakkelijker met de selektie. Impens kwam op de plaats van voor stopper en zo kon ik Albert Diasson op het middenveld plaatsen. Melsele heeft ons in de eerste spelperiode de strop om de hals gedaan. Vooral in de lucht waren de Melse- le-aanvallers te sterk. Red Star kwam meer aan bod tijdens de laatste drie kwartier. Voorspelers Ver- gauwen. Daman en Catthoir konden geen vuist maken.» Oordegem - Iddergem 1-1 Oordegem behaalde tegen de gereputeerde gasten uit Iddergem een uitstekend re sultaat: Iddergem, dat nog steeds titelambities mag koesteren, toonde zich voor de rust iets beter wat resul teerde in een doelpunt van de bezoekers een minuut voor de pauze. De laatste man van de thuisploeg be ging een kleine flater die een doelpunt tot gevolg had. Na de herneming ging Oorde gem op jacht naar de gelijk maker. Onder impuls van de sterk spelende Van Hege, D'Haese en Bonnet dwon gen de lokalen een over wicht af. Alle verdere uitval len van Iddergem stuitten op de wederoptredende home portier Guido Vercauteren. Twintig minuten voor tijd kreeg Oordegem waar het recht op had. Via Van Hege kwam de gelijkmaker op het scorebord. Met deze gedeel de winst handhaaft Oorde gem zich in het midden van de rangschikking. Dit gelijk spel tegen de kopploeg uit Iddergem rechtvaardigt nochtans hogere ambities voor de spelers van voorzit ter Vercauteren. Juventus Schoonaarde is er in Wichelen goedkoop vanaf gekomen. In de eerste helft schopte Jaak Steeman een penalty tegen de staak en na de pauze deed keeper Bart Strynckx hem die krachttoer na. Gelukkig maar dat nog twee keer werd gescoord, eens door Steeman uit een onrechtstreekse vrijschop en een andere maal door vech ter Rasschaert. Na die 2-0 kwam Schoonaarde aan een eigenaardige eerredder: de bal werd tegen het lichaam van een achter de doellijn staande Wichelse verdedi ger getrapt en scheidsrech ter Ryndiewisz (goed voor de rust, doch zich na de kof fie bijna niet verplaatsend en als een slaapwandelaar over het terrein dolend) wees zeer kordaat naar het mid den. Strynckx en Peter De Winter kregen een gele kaart waar ze echt hadden om ge vraagd en die er absoluut niet had mogen komen mits een heel klein beetje meer zelfdiscipline. S.K. Erembodegem - Lutterzele 0-1 S.K. Erembodegem, heeft te gen Lutterzele bewezen, dat zij heel wat meer waard zijn, als dat hun rangschikking zou laten veronderstellen. Anderzijds werd er ook be wezen, dat S.K. heel moeilijk hun pogingen tot doelpun ten kunnen omvormen. Al hoewel S.K. de domineren de ploeg was, kwam de lei- dersploeg tegen de gang van het spel in op voor sprong na ongeveer 20' spe len. Wel een enig doelpunt. Met een haast perfekt effekt- schot versloeg De Man de lokale portier. Doch Erembo degem loste de rol niet. In tegendeel, de lokale druk was niet naar de wens van de ongeslagen leidersploeg, zodat het spel van ruw naar hard ging. Na de rust een zelfde spelbeeld, een druk- kpnd S.K., en een verdedi gende bezoekende ploec die maar niet uit de omkne ling loskwam. Aan de ging het zelfs zover, dat bi een inworp Benny Van dei Steen niet akkoord ging me het gebeurde, en de ba prompt in het aangezich van een Erembodegemspe Ier wierp. De scheidsrechte was echter al even prompt en toonde Lutterzele's stou te jongen de rode kaart Naar het slot toe verslapt! de plaatselijke druk. Fei waar de fysiek zeker nie vreemd aan was, zodat d< leidersploeg een gevleidf overwinning mee naar huil namen. Een overwinning di< wel zal nawegen, als mer weet dat een derderangs geklasseerde zelfs een lei derstroon kan doen wan kelen. A.V.H Heikant - SK Lokeren: 1-0 Met een doelpunt van Mare Van Damme heeft S.K. Loke ren in de slotminuut van dit derby de volle inzet ver overd. De Lokerse spits wist met een geplaatste kopstoot doelman Vergeyel kansloos te verslaan. Een verdict dat wel zwaar was voor Heikant maar in de grond niet onver diend voor de gasten. Lokeren had immers doorlo pend het offensief gevoerd, op uitzondering dan van het vierde kwartier. Onder im puls van een goed spelende René Vermoens konden de gasten wel het spelverloop kontroleren maar het was bijzonder moeilijk voor de bezoekende spitsen om een opening te vinden. Heikant speelde sterk gegroepeerd achteraan en speculeerde vooral op de tegenaanval. Maar die tegenstoten wer den goed opgevangen door een sekure verdediging ter wijl doelman Braeckman, die in feite voor eigen pu bliek speelde, met een grote save uitpakte toen Dhollan- der toch een keer gevaarlijk kwam opzetten. Maar onmiddellijk na de rust verloor Lokeren dan de greep op de wedstrijd en moest massaal terugplooi en. Vlaeminckx moest een gemaakt doelpunt van de lijn halen en doelman Braeckman kreeg nu ruime mogelijkheden om zich in de kijker te spelen. Maar de be zoekende doelman speelde sterk geconcentreerd en was klemvast zodat de lokale fu rie overwaaide zonder tast baar resultaat. Lokeren trok stilaan het initiatief naar zich toe en toen iedereen zich reeds met een gelijkspel ver zoend had knikte van Dam me dan toch nog de win ning-goal binnen voor S.K. Lokeren. W.V.L, Opstal - Appels 0-2 Sparta Appels heeft uit zijn laatste drie wedstrijden vijf punten gehaald. Dat is het bewijs dat de ploeg na een minder goede seizoenaan- hef beter is gaan draaien. Tegen een Opstal, dat toch één van de tere ploegen in de reeks mag genoemd wor den, won het verdiend. In de eerste helft verliep het spel eerder verdeeld, maar toch was het in die periode dat de bezoekers op voorsprong kwamen langs Jan Van Cau- wenberghe. Een doelpunt waar doelman Marino Spruyt niets tegen ver mocht. Na de hervatting poogde de lokalen de situa tie engszins recht te trekken. De Appelse defensie was evenwel een moeilijk in te nemen vesting. Op een be paald ogenblik zag het er naar uit dat de lokalen op gelijke hoogte zouden ko men. Maar de hen toegewe zen strafschop werd door doelman Vinck tijdig ge stopt. Dat gaf de bezoekers opnieuw impulsen en met nog drie minuten speeltijd voor de boeg dreef Ronny Sanders verder op. Metéén was ook de wedstrijd ge speeld. Een streep door de rekening van de lokalen die met een eventuele overwinning een goede beurt in de algemene rangschikking hadden kun nen maken. Het zal het nu moeten waarmaken in Gijze gem wil het niet verder ach- teruitgeslagen worden in de rangschikking. Of dat ge makkelijk zal gaan is een an der paar mouwen. Appels daarentegen krijgt Red Star Opdorp op bezoek en dat moet logischerwijze een ge makkelijke prooi worden. Afwachten zegt trainer Ju- lien Van Hoorde. Dergelijke j ploegen kunnen soms har der van zich afbijten dan ie mand maar vermoed. Het is aan ons om ons zeker niet de das te laten omdoen. Verlie zen mogen we in geen ge val. Maar we mogen zeker niet bij voorbaat denken dat het maar een formaliteit zal worden. E.D.M. S.K. Overmere - Dynamo Beervelde: 1-1 Overmere heeft tegen Beer velde een ontgoochelende prestatie geleverd. De gast heren moesten wel speler- trainer Heirman en Van Driessche missen. Vooral de afwezigheid van Heirman was een duidelijke handicap want de libero van Overme re kan rust in de ploeg bren gen. Die rust was zondag ver zoek zodat Overmere voort durend zijn heil zocht in luk raak voetbal. Het spelpeil suddrde dan ook op een laag pitje en de kansen waren uiterst miniem. Temeer daar de bezoekende defensie een sterke indruk liet en met doelman Bracke over een uiterst betrouwbaar sluitstuk beschikte. Toch kwam Overmere reeds na 17' op winst toen een hoekschop door een bezoe kende verdediger uit het doel werd geslagen. Straf schop dus, en Danny Van der Stricht liet de kans niet onbenut. De gasten reageer den nu wel fel en slaagden er nog voor het half-uur in om langszij te komen. Na de herneming probeerde Overmere dan wel te druk ken maar er stak te weinig lijn in de aanvalsakties om de bezoekende defensie echt in verlegenheid te brengen zodat de 1-1 op het bord bleef. W.V.L.

De Voorpost | 1980 | | pagina 28