Een grote-mensen-kamer voor Els. Talrijke en verrassende transferten Kunstschilder Edgar HEIRMAN Wat is Het verschil tassen 20 en 16 graden in de slaapkamers Negende Veldloop Dendermonde zonder Roger De Vogel? Veldloopsprokkels Waaslandtrofee-weetjes Interscholenestafette zet veldloopnamiddag in te Sinaai De Voorpost - 14.11 1980 - 2 Sombe elft, do i. Vrast inen tij Ifuur ei scorei Pa u wei- in wed neerder risselinc Flor Var zoor di scoordr e gelijk erlevinj innendi schotel ians er ït 1-1. Ir doeldr Van dr Bde ver Herre Zondag 16 november te 14u30 wordt de eerste start gegeven van de 9e Veldloop van Groot Dendermonde, de jaarlijkse cross van A.C. Den- derland. Zoals bij de vorige gelegen heden het geval is geweest komen alle leeftijdsreeksen aan bod en liggen start en aankomst in de Robert Ram- lotstraat. Kleedkamers zijn ter beschikking van de atle ten in de gemeentelijke jon gensschool Boonwijk, het ploeg amknel de 69 dat bi 'an der ing me de ba igezich emspe irechte jrompt 's stou kaart trslaptt k. Fei er nie >dat d( evleidt ar huis ling dit Is mer erangs en lei i wan A.V.H klublokaal van AC Dender- land en de sporthal in de Van Langenhovestraat. Of de plaatselijke vedette en laureaat van de jongste uit gaven al dan niet aan de start komt, is een ander paar mouwen. Roger De Vogel die enkele seizoenen terug van AC Baasrode naar A.C. Denderland overstapte werd immers op de vooravond van het afsluiten van de transferts bij de Dender- mondse klub weggehaald door de bij de Franstalige liga aangesloten Brusselse klub Excelsior. Bij A.C. Denderland heerst een eerder bedrukte stem ming. «We kunnen er echter niets tegen doen. Het de kreet is er en onze klub is er het zoveelste slachtoffer van. Ik heb Roger De Vogel verwittigd waar hij gaat te recht komen en op zijn vraag of hij eventueel naar AC Denderland mag terugko men zo hij te Brussel niet aan zijn trekken zou komen was ons antwoord: U bent bij ons steeds welkom, maar of u bij de Franstalige atle- tiekliga zo gemakkelijk weg komt als bij de Vlaamse is een andere zaak. Eigenlijk is het toch erg dat precies een Vlaams journalist de beste krachten uit het Vlaamse land komt ronselen voor de Franstalige Liga». Tot daar de sekretaris van A.C. Den derland. C.V. Carine Van de Moortel knap te Wervik Carine Van de Moortel van AC Zele heeft te Wervik weer een beste rezultaat behaald. Zij ging met de toekomstige winnares Says vrij vroeg in de wedstrijd mee en hield er een tweede plaats aan over. Ook vorige week stond Carine op het podium. Weer een knap rezultaat van Carine Van Hecke van AC Zele die bij de juniores een tweede plaats in de wacht sleepte. Bij de veteranen ging de zege naar Angele Mertens van AC Lebbeke. Chris Van Thienen wint te Woluwe Te Woluwe ging de zege naar de Lebbeekse atleet Chris Van Thienen. Deze atleet die ook op de piste zijn woordje weet mee te spreken heeft nu met een zege uitgepakt te Woluwe waar hij afgescheiden over de streep liep. Marie-Jeanne De Ridder op ereplaats De damesveldloop te Waterloo heeft nog eens ter bevestiging gebracht voor Marie-Jeanne De Ridder van AC Aalst. Zij behaalde er de tweede plaats nadat zij ook de week voordien op het podium mocht klauteren. Anne-Marie Van Nuffel op White Star De Aalsterse kampioene Anne-Marie Van Nuffel heeft nu op White Star met een tweede plaats uitgepakt. Deze piste-kampioene zal ook in deze veldloopkompe titie willen bewijzen dat ze niet alleen 800 en 1.500 m. wedstrijden onder de knie heeft. Veteraan Maes wint te Merendree De Baasroodse veteraan Maes heeft te Merendree de wedstrijd gewonnen, voorbehouden aan veteranen waaraan heel wat sterke atleten uit deze leeftijdskate- gorie deelnamen. Het nieuwe veldloopseizoen schijnt heel vruchtbaar te zullen worden voor de nakomelingen. De Finse Roppo is dit jaar niet in Sinaai omdat ze een baby verwacht! In een andere bijdrage leest U dat Mary Purcell niet te Sinaai zal zijn. Wel in een brief persoon lijk aan de h. Roest gericht, laat de Ierse atlete weten alsdat zij ook een kindje verwacht in 1981. Maar zij hoopt ér terug bij te zijn in 1981 Marie Christine Christiaens, vorig jaar 4de in de trofee, zit in hetzelfde schuitje. De aflossing binnen enkele jaren van klasbakjes is verzekerd! Viel vorig jaar de omloop wat te klein uit, dan is daar dit jaar verandering in gekomen. De omloop is ver groot en voor de kijkers veel overzichtelijker gewor den. Nochtans loopt dat niet van een leien dakje omdat er om de sporthal in Sinaai nog steeds werken uitgevoerd worden voor de aanleg van een parkeer terrein. De mensen van BELSI hopen nu maar dat dit een einde neemt op 23 november. Ook de aankomsten zullen niet meer plaats grijpen op het A-plein van Herleving Sinaai, maar wel op het B-terrein, waar vorig jaar de start werd gegeven. Op het A-terrein wordt er, spijtig genoeg, die dag voetbal gespeeld. Qua sponsoring is ook de Trofee van het Waasland erop vooruitgegaan. De trouwe sponsors Gaf, Coca Cola en De Cirkel en natuurlijk ook De Voorpost, zijn voor de 7de maal paraat. Maar nu komt Gazet van Antwerpen erbij en Sportmagazine. Ook Schoenen De Vos Sinaai is weerom van de partij en TV-Sport Wilssens Beveren is ook een nieuwe sponsor. Masta zeepprodukten en de veie anderen die wij te gepaster tijde zullen vermelden maken het mogelijk dat Sinaai de mooiste veldloop 1980 te zien krijgen. Men benijdt dat de Wase gemeenschap die kan verwezenlijken met afdelint Belsi aan het hoofd getrokken door hun energieke voorzitter André Roets. Ook zijn er verbeteringen te merken in het verloop van de wedstrijden en de uitslagen en prijsuitreikin gen. De schoonheidsfoutjes van vorig jaar tracht men weg te werken en dit jaar heeft men er wel iets op gevonden. Alles zal nog vlotter verlopen dan vorig jaar het geval was. Al doende leert men, plegen de mensen van Belsi te zeggen. Opvallend zal de jury ook van de VAL zijn, die flink uitgebreid zal optreden op 23 november. Ook vanuit die hoek is er de wil om de 7de Trofee van het Waasland tot iets moois te laten uitgroeien. Chris jongens of 8 Zelfs uit het Antwerpse zijn en naar Sinaai af te zakken meisjes per ploeg die elk een reeds deelnametoezeggin- om het jaarlijks evenement afstand van 200 m moeten 9en bij dhr. Roets binnenge- van de Waaslandtrofee bij te komen. De scholen van ei- wonen, gen streek zullen zeker hun Op 23 november wordt de men met 7e «Trofee van het Waas land» voor dames gelopen Vorig jaar kregen de kijkers lopen, enkele interscholenwedstrij- den te zien op veldloopvlak. Alleen de kadetten zullen er beste beentje voorzetten om Scholen die meer inlicht Dit jaar heeft inrichter André 400 m doen. Natuurlijk zijn de suksessen in te halen gen wensen te bekom Roets er iets anders op ge- er ook daar heel wat tro- voor eigen mensen. Voor de kunnen nog altijd zich wt vonden. Er zullen estafettes feeën aan verbonden en prij- sportieve kijkers is er veldlo- den tot dhr Roets Reinae ingericht worden. Wat bevat zen. Reeds heel wat scholen pen te zien vanaf 1 uur. Dus laan 14, 9180 Belsele. T dat, per geboortejaar zullen hebben reeds toegezegd die het weze nogmaals gezegd 031-72.45.31; (Chris) de scholen kunnen deelne- namiddag aanwezig te zijn. 23 november vrij te houden Kaatsen 31 oktober van ieder jaar is een belangrijke datum in de kaatssport want dan wordt de transfertperiode afge- iten in pu- i grote ïollan- aarlijk Ie rust n de' ijd en iplooi- ;t een in de elman ruime i in de de be- >eelde n was ile fu- r tast- n trok ir zich i zich si ver- Dam- win- r S.K. /V.V.L. sloten. Daar waar dit jaar weinig verschuivingen werden ver wacht, moeten wij tegendeel vaststellen transfertmarkt is zelden zo bedrijvig geweest. Behalve St-Servais, kam- Tollembeek het basisvi behouden maar dan aar vuld met Etienne Daubie, van Bevordering overkc Buizingen heeft zich or het twijfeld versterkt door de aanwerving van Lardit (Nijvel) en Pierette (Be winnaar van de gouden in 1980. Meerbeke, na ve tenslotte is er in geslaf Luc Verset bij Rebaix Met die formatie mogen v van e< De energiekrisis heeft ook een goede kant: wij zullen willens nillens leren dat het gezonder is te leven met lagere temperaturen binnenshuis. De Belg heeft het namelijk graag knus en warmpjes. Resultaat: woonkamers, slaapkamers, keukens, waar konstant temperaturen van bij de 25 graden heersen. Voor de tropische kamerplanten is het misschien uitstekend... maar voor gewone stervelingen is het minstens een vijftal graden teveel. 20° in de leefvertrekken is ruim genoeg en 16° in de slaapkamers is de ideale temperatuur om 's morgens fris en monter uit de veren te wippen. Dat betekent echter geenszins dat je dag-en-nacht 20° of 16° moet stoken in vertrekken waar je de helft van de dag amper verblijft (keuken, badkamer, studeerkamer, atelier, garage, enz. Daar volstaat dikwijls een onderhouds- temperatuur van enkele graden. Experten hebben uitgerekend dat je met een beetje waakzaamheid, in een middelgrote woning tussen de 15 en 20.000 frank per jaar kunt besparen. Al eens uitgerekend wat je daarmee kunt aanvangen? Langer met vakantie, stereoketen uitbreiden, nieuwe kamera... Of je kunt er de kamer van dochterlief mee inrichten zoals het haar lief is. Ze droomt daar al jaren van. En aan die eerste, échte, eigen kamer zal Els nog met vertedering terugdenken, lang nadat zij vergeten is, hoe wij in 1980 op de olieprijzen hebben gesakkerd. Is er één betere reden om morgen de termostatische kranen een kwartslag dicht te draaien? Energie besparen levensstandaard bewaren. emng I een et nu in de -ckr-r istuk DIENST VOOR ENERGIEBEHOUD pioen en onbetwistbaar de ontgoochelend sterkste formatie van 1980, 1980, presenteert als niei die onveranderd blijft, heb- gezichten Deridder (He ben alle andere ploegen ver- en Leclercq (Jurbise). Ni sterking of alleszins veran dering gezocht en bekomen. Feluy lijkt wel de beste aan- Walter Meulem'an bij Mer kopën te hebben gereali- tem, weg te halen seerd met Van den Bulcke en Met d' vooral Miroir, beiden van rustig gewagen Nijvel. Deze laatste ploeg new-look in 1981. heeft op haar beurt Demar- liere, verleden jaar nog ac tief met Meerbeke en ook Dhoerane van Trazegnies, overgenomen. Braine heeft eveneens bekende vedetten aangetrokken met Seconde, kleinmidden van Feluy, Tournay van Trazegnies en, totaal onverwacht, André Bosteels, de Wiezenaar die sinds jaren een vaste waar de is van Meerbeke. Gembloux heeft zich de diensten verzekerd van Sou lier, achterman van Pontau- ry, terwijl Horrues zowel De- passe (Pont-a-Celles) als Decroes (Braine) heeft aan geworven. Het eens zo roemvolle Pont-è-Celles zet de verjongingskuur verder met de gebroeders Dufour en Tabourdon die bij Ottig- nies werd weggekocht. Ot- tignies, nieuwkomer in Eer ste Nationale, heeft routinier Dewulf van Pontè-è-Celles overgenomen, alsmede Ka- rel Pauwels, die Wieze verlaat. Van de Vlaamse ploegen zou Uit oude familieband verkregen, ori gineel Nederlands Staand Horloge met maan en datum, scheepjes- mechaniek en houten beelden 350.000 F. Orig Friese Ned Stoel- tjesklok met maan en datum 50.000 F. orig Friese Stoeltjesklok met wekker 40.000 F. Ned. Fries Schip pertje 60.000 F. Fnese Staartklok 50.000 F. Friese Kortstaart met mechaniek 50.000 F. Eng. Lan- taamklok 25.000 F. ronde koperen scheepsklok 10.000 F. zaagklok 30.000 F. tevens 6 Meissen porse leinen beelden ca. 30 cm hoog 10.000 F Verkoop alleen a contant. Tel 00-3170890891 b.g.g. 00- 3170637497 57800-VS Uit oude familieband verkre gen: aquarellen Bonnard. Lau- trec, André, Marquet, Mondig- liani, Pascin. Klee, Rottloff, Mare, Macké, Kokoschka, Klimt, Pechstein. Kirchner 30.000 F per stuk. Verkoop alleen a contant. Tel. 00-3170890891 b g.g. 00- 3171637497 57801-VS MINISTERIE VAN ECONOMISCHE ZAKEN. nog tot zondag 16 november in Gemeentehuis van Zelzate Deze tentoonstelling die een ongemeen groot sukses kende, blijft nog te bezoeken op zater dag 15 november van 15 tot 19 u. en zondag 16 november van 10 tot 12 en van 14 tot 20 u. Wie van echte en blijvende schoonheid in de kunst houdt, brengt zeker een bezoek aan deze' tentoonstelling.

De Voorpost | 1980 | | pagina 29