ynische Levy amuseert zich kostelijk! eestviering dvier iekroonden» Keizershallen moderniseren «PARADIJSVOGELMENTALITEIT VAN LEVI ZIT ONS DWARS» RALDES 0RGANI - SEERT MILIEULES Is die vent nog serieus? Mensen met geld en burgerzin Schepen De Bisschop meh pikkels of De Voorpost - 14.11.1980 - 3 jen of laand Dor de fed er. een hoge iminirr schul il der :n. teven an de boventitel hebben wij niet zelf moeten uitzoeken. Wij en hem bij wijze van spreken kado van de monetaire essor in hoogst eigen persoon. In de loop van zijn betale|inférence van donderdag 6 november j.l. in de stads lui! kri ttzaal, suggereerde hij zelf deze vraag op een bepaald wil zejment. Overigens een retorische vraag met ironische bele bodem. deze wijze werd een ze- tiem. En als dit niet om te /laand vraagstelling, vanwege lachen is? publiek, in dezelfde zin. Maar wellicht is hoe dan ook de handigheid van een lachen nog de enige reme- eerd entertainer on- die tegen een mogelijk per- )rgani!yangen en geneutrali- soonlijk ondergaan in een ;rreg,c)rd net VOor zij kon wor- toestand van inflatoire de- «dien - ahand komer geformuleerd op een pressiatie»! Een vormelijk gelijk helder-kritisch Keep smiling «-masker bij J nblik. Wij hadden deze een groeiend vertwjjfelend J sc^irdracht veeleer willen ty- cynisme. Zeggen onze oos- aal st«en oncjer het motto Eet terburen niet: Humor ist '9® er ananas! Want in ons wenn man trotzdem lacht! lede terhoofd waarden nog En desondanks er toch maar professorale aanbevelin- om lachen valt helemaal niet rond voor lukratief be- zo moeilijk als het zwarte- sn in Costa-Ricaanse kous geld, veilig en wel ren- nasaanplantingen. Maar derend, in het buitenland ie eerste plaats zijn wij werd belegd! i toch gaan afvragen of Volgens prof. Levy, maar alles wel ernsig dient waar hadden wij dat nog .lomen? gehoord, gaat het dus op dit üfrin61 'rnaast stellen W'J tevens ogenblik niet schitterend Prin'1 vraag of het de bedoeling met de, onze, Belgische 'fan de inrichters van deze Frank! v°°»rdrachtavond, waarop De laatste weken zit deze f. dr. L. Levy ZIJN be- haast ononderbroken vast- ouwingen in verband geklit aan de rand van de t de Belgische frankzweefbanen waarbinnen hij jt kon, de onderwerpen aan de gestelde pariteit blijft psver hun verder geplande ak- voldoen. De grens van de ilfstanteiten op eenzelfde grof- marges werd bereikt, al te Igariserende om niet te langdurig. De nationale bank G gen platvloerse wijze diende tussen te komen aten behandelen. voor 3,5 miljard, déze avond dient geeva- Wat staat er momenteel de erd als overigens du- Belgische Frank toch nog us en gratuit amuse- met hoofdletter te wach- nt, dan kan deze zeer ze- ten? Wat staat er ons boven- als geslaagd worden ge- dien te wachten? md, zowel wat de op- Wij hebben reeds identieke nst als wat de reakties periodes meegemaakt en reft van het overtalrijke toen resulteerde dit in een .'«iWat als selekt moet door- devaluatie. Maar niet altijd, Bn aanwezige audito- want al even vaak bleek de ■n. krisis van voorbijgaande huidige meer dan ge- aard te zijn. Er kan dus ei- Dn maar beroerde mone- genlijk om het even wat ge- e situatie blijkt echter, zo beuren! Een ding dienen wij end isiz'en' een onuitPuttel'ike echter te onthouden, het 1 >n van goedkope grapjas- gaat helemaal niet goed met Bn iij te zijn. Al zijn de kon- onze munt. itaat twenties van deze situatie Het is normaal dat men zich ik voor stuk minder goed- hierbij afvraagt hoe dit ei- De rekening die ons genlijk kan gebeuren. Prof. 'oor werd gepresen- Levy indikeert vnl. twee ird over de voorbije tien technische oorzaken voor en bedraagt nu zo maar het fenomeen. Allereerst het jntjes de helft van ons onevenwicht tussen de in- Aalsjd. I.a.w. de frank die wij komsten en de uitgaven van e zinsji jaar geleden nog koes- de staat. Daarnaast het one- k todden is momenteel nauwe- venwicht in de handelsba- is goed voor vijftig een- lans. □d -1 Momenteel bedraagt de staatsschuld zowat een slor dige 2000 miljard. De jaar lijkse rente hierop beloopt niet minder dan 200 miljard. De staatsschuld bij de natio nale bank overtreft de 100 miljard limiet. Dit alles is het gevolg van de te grote staatsuitgaven. Volgens prof. Levy biedt de valuatie van onze munt geen uitkomst. Ook geen zachte devaluatie die door de over heid wordt omschreven als een revaluatie der andere munten. Het schatkistdefi- ciet zal hierdoor niet vermin deren, de in te voeren pro- dukten worden hierdoor niet goedkoper. Er kan slechts verbetering komen in de toe stand van onze munt als er drastisch wordt ingegrepen in de staatshuishouding; het evenwicht van de staatsfina- ciën dient hersteld, er dient bespaard op de in te voeren produkten. Intussen blijft de grote vraag althans voor diegenen die er de gelukkige of ongelukki ge bezitters van zijn wat er met het gespaarde geld dient aangevangen? Hoe dient men nu te beleggen om het zuur of makkelijk ver diende geld niet tussen de vingers te zien glippen? Prof. Levy gaat er van uit dat ook hier het verleden zich zal herhalen en dat in de ko mende 10 jaar minstens met nog maar eens de helft zal verminderen. Veeleer dan beschouwingen over de monetaire situatie geeft de professor dan een aantal aanbevelingen ten beste die er, vanuit zijn op vattingen en inzichten, kun nen voor zorgen dat men nog geld kan verdienen zon der werken i.a.w. dat er nog wat werkelijke netto-op brengst vastzit aan beleggen en diens meer. In het kort komt het hier op neer dat, als men ergens (heel) wat spaargeld heeft, men dit: gaat spreiden bij de plaatsing en dus ook wat gaat omzetten in goede vreemde munten. (Iemand die vorig jaar ponden heeft gekocht voor 60BF krijgt er nu 75BF voor terug). niet meer op gewone spaar- of termijnboekjes plaatst, noch in obligaties, althans inlands, aangezien de rente hierop wordt afge knaagd door inflatie en voor heffing. niet meer in de sektor immobiliën gaat onderbren gen omdat hier te lande ook weer de raam van de meet werd gehaald, doordat de staat ook hier wat mee wou inpikken via O.m. de pere- kwatie van het kadastraal inkomen. gaat beleggen in vast goed in landen waar dit nog rendeert. De internationali sering van het leven maakt het nagenoeg voor eenieder mogelijk om buitenlands te beleggen. En via de vrije wisselmarkt lukt dit uitste kend om met zijn spaargeld op reis te gaan... bij voor keur naar landen waarop zich momenteel ook alsmaar luchtlijnen uitbreiden. beleggen kan, mag en moet... in diamant, tot meer der nut en voordeel tevens van de in het steentje geïnteresseerden. Met goud heeft men geen rust. Dit is zuiver spekulatief, al biedt het wel voordelen als het oorlog wordt, dat wel! ook kan beleggen in con tainers. Dit zijn grote stalen kisten waarin goederen overzee worden getranspor teerd. renderend plaatsen kan ook nog, tenslotte in aande len op termijn in de goede renmarkt. Dat kan bvb. in Londen, in de U.S last but not least on derbrengen in een ananasje voor de dorst. Een Costa- Ricaans stukje ananas-aan planting van zowat één hek- tare groot kost 330.000 BF, brengt jaarlijks 10% op en kan men over 10 jaar weer kwijt voor 660.000 BF. Volgens Prof. Dr. Levy is dit niet als een aanzetten tot kapitaalvlucht te interprete ren maar had deze uiteenzet ting het karakter van een les in anatomie. Ik raad nie mand wat dan ook aan al dus de professor, wat ik wil duidelijk maken is, dat door het huidige klimaat hier, er automatisch meer wordt gegrepen naar oplos singen elders Waarvan akte! L.V. >t wan» ik iiJ imali$)p zaterdag 8 november 1980 vond de feestviering van «Vier Gekroonden» plaats. In de namiddag werd er, in feestzaal van het stadhuis, van wal gestoken met een ;r D't-fcdemische zitting. In aanwezigheid van schepenen Jan tie bë Neve en Eddy Monsieur gaf de voorzitter van de ndikale Kamer voor de Bouw van het Arrondissement |st. Marcel Daeleman, het welkomstwoord weg. A.C.V. REAKTIE: Een A.C.V. delegatie is donderdagavond 6 november gaan luisteren naar een toespraak, getiteld «Beschou wingen rond de Belgische Frank». In de feestzaal van Aalst werd dit op initiatief van het politiek bestuur van de stad ingericht. Spreker was professor Dr. Levi. Deskundige op han dels-, financieel en economisch gebied. Een man waarvan de lijst van zijn mandaten in Hoge Raden en Commissies werd voorgelezen. Ze is zeer lang. Voor Levi was er veel volk op afgekomen. Zo'n 300 man. Wij kennen die mensen niet maar er werd ons gezegd dat de bankwereld de financiële wereld en individuele personen met geld uit allerlei kringen er goed ver tegenwoordigd waren. Wat heeft Levi daar gezegd? 1. Het gaat slecht met de Belgische munt: ze is zwak. 2. De oorzaak is tweevoudig: a. de rijksschuld is te hoog: 2.000 miljard. Waarvoor ieder jaar 200 miljard moet afgelost worden en nog eens 200 miljard moet betaald worden aan intresten om die aflossingen te financieren. Uitgaven te hoog naar inkomsten. b. onevenwicht op de handelsbalans: te veel invoer tegenover onze uitvoer. Voor die uitvoer hebben wij de invoer nodig. Wat wij uitvoeren wordt niet altijd gewild of is te duur. 3. Het gevolg is een muntontwaarding van 7% per jaar. Van 1970 tot 1980 is de frank met 50% gedaald in waarde door de prijzenstijging. 4. Het vooruitzicht is dat de muntontwaarding zal verder gaan en de Belgische frank geleidelijk zal afbrokkelen. 5. Trek uw besluiten: spreid uw risiko in beleggingen in vreemde munten; beleg in vastgoed in Texas of elders, maar niet in eigen land; doe aan termijntrans- akties op de goederenmarkt; beleg in de ananaskweek van Costa Rica; stort u in containeraankoop, diamant of goud. Raadpleeg hiertoe de specialisten van de internationaal georganiseerde bankwereld. 6. De werkman en bediende «werken». Zij hebben geen geld. Zij zijn dus de noodzakelijk voorbestemde slachtoffers van de inflatie: wees gij, die naar mij komt luisteren, tenminste slimmer. Wat heeft Levi daar niet gezegd? geen ontleding van een reddingsplan geen oproep tot staatszin noch tot burgerzin. geen oproep tot kollektieve verantwoordelijkheid om het voor alle belgen behoorlijk en aanvaardbaar te hebben. geen oproep tot investering in eigen bedrijven. geen oproep tot hulp en verplicht bijdragen tot de financiële gezondmaking. geen oproep tot matiging en evenwicht. Wat moeten we daarover denken? Dat een heleboel mensen en organismen wel zullen handelen zoals Levi het heeft geschetst. Dat zulke klimaatschepperij door een professor, die met «gezag» is opgenomen in vele instellingen waar belangrijke beslissingen worden voorbereid of genomen, voor de doorsnee burger gevaarlijk is. Dat is een te verwijderen personage. Dat de werknemers naar zulke uiteenzettingen moeten gaan luisteren. Het is leerrijk om de mentali teit te voelen van heel veel burgers. Dat de werknemers zich bewust moeten zijn van goede georganiseerdheid, want de tegenstand is he-' vig en geld is macht. Dat met een half miljoen werkloze medeburgers zelfs geen rekening wordt gehouden. Er werd door velen geapplaudisseerd na de uiteenzet ting. Bij het slot dankte schepen Van den Eede van Aalst voor de waardevolle raadgevingen Cardijn had er moeten zijn... Hij zou aan alle arbeiders gaan zeggen: spaar, wees zuinig, bedwing u, bewijs 'hen' dat ge waardig zijt en solidair... en trek dan al uw geld van uw spaarboekjes eens 2 maand terug. Allemaal! Zodat zij ook met u leren rekening houden. 9 te 1 C**: enig nog veel geluk en doorzet tingsvermogen in deze moeilijke tijden. Dan kon worden overge gaan tot het dekoreren van 27 werkgevers en 34 werk nemers. Acht onderne- mingshoofden ontvingen eveneens het Bijzonder Ere teken van de Beroepsvereni ging. Na de plechtige H.Mis in de dekanale Sint-Marti- nuskerk kon men de feest neus opzetten. Tijdens het feestbanket, in aanwezigheid van tal van- vooraanstaanden, waaron der minister Mare Galle, nam de heer Daeleman nog maals het woord. Hierbij werden voor een tweede maal de moeilijkheden die de bouwsektor teisteren aangehaald (slechts 9200 ■erkgevers en 34 werknemers werden door de Syndikale bouwvergunningen werden ,nd(re'onderscheiden. (Per) in de eerste acht maanden ren ii van 1980 aangevraagd). De '°an4lij feliciteerde, namens de voering wenste de heer De bouwn'iverhe'd bezit ook a dii. ie Kamer, alle gede- Neve a°l diegenen die Se Te e^^tè^laats'hT, a"S ^t^sprak^^wens 'uiTd^t ze W6'den 'a'üssemen^n in deze a, 1 dr^ Langs de pers om geeft Schepen voor Feestelijkheden Marcel De Bisschop zijn visie omtrent de toekomstige uitbouw van de Keizershallen. Deze oude fabrieksgebou wen werden jaren geleden door het stadsbestuur van klein- Aalst aangekocht en het is nu ook reeds jaren geleden dat Schepen van Openbare Werken Jan De Neve grootse plannen liet uittekenen voor het oprichten van een nieuwe kongres- en vergaderruimte. Deze plannen schijnen trou wens definitief in de lade gestopt te zijn. Schepen De Bisschop is trouwens ook van mening dat een volledige afbraak en herbouw van de hallen financieel niet langer verantwoord is. j veel voldoening en ge- ilijk ndei e,nJtionale /er kr zouden mogen beleven I het uitoefenen van hun ,e|k in het bouwbedrijf, lelstrtjadien beklom schepen fp jji De Neve het spreekge- d»elte. Hij vond dat er drin- r'*erTd werk moest gemaakt °®»rden van een echt her- T^llplan voor de bouwsek- de 7 «Het is jammer,» aldus lem7 schepen, «dat de staat jh moet beperken tot steun 'rdzJi zieke bedrijven die op In beurt de konkurrentie- "houding grondig versto- Daarom begrijp ik best protesthouding van de onale voorzitter, Paul ..lemen, die de willekeuri- 'erdJ houding van de overheid e 71 aanzien van de hulp aan ïcq juwbedrijven in moeilijk- ,et Iden laakt. Staatshulp n Be«^' maar dan moet e'k be" nD'3if een 9°ed overwogen Voorzitter Doelman van de Kamer van de Bouwnijverheid ti|dens »php^'sbeleid voeren"- het traditionele «Vier Gekroondenfeest» te Aalst reikte de ~pp het einde van zijn rede- eretekens uit. (Per) Anderzijds meent hij dat het inrichten van een grote show-zaal wel verantwoord zou zijn. De bierhalle zou aldus kunnen ingericht wor den als een soort van «multi- purpose-zaal» waar naast beidssektor bedroeg in au gustus 1980 dertig procent van de totale falingen. Daar om pleitte de voorzitter tot het nemen van drastische maatregelen die de bouw weer moeten doen leven. Ook deed hij nog een beroep op de kollega's aannemers om in deze krisissfeer voor een stevige achterban te zorgen. Deze zeventigste feestvie ring der «Vier Gekroonden» werd echter met een vrolij ker noot besloten, Marcel Daeleman zette immers be heerder Viktor Van Hoorde, reeds tien jaar ononderbro ken lid van de Raad van Be heer en sinds oktober 1979 ondervoorzitter der Syndika le Kamer, in de schijnwer pers. Hem werd een bronzen medaillon overhandigd. Daarna zorgde het dansor- kest «Lou Nielsen Band» er voor dat de laatste «pessi mistische» klanken verdre ven werden. het gebruik als konferentie- zaal en meetingzaal ook aan massa-toneel en zelfs ten- nis-volleybal en zaalvoetbal zou kunnen gedaan worden. In Aalst beschikken noch de politieke partijen noch gelijk welke andere vereniging over een geschikte ruimte om een kongres te houden. Marcel De Bisschop gelooft niet dat een dergelijk voor stel utopie is omdat een der gelijke zaal zichzelf kan fi nancieren als men tenmin ste bereid is telkens een huurprijs te vragen. «Sinds lang broeit dit idee in mij. Doch ik ondervind weinig re flex, mogelijk om de delicate financiële toestand van de stad» aldus Schepen De Bis schop in zijn persnota. Maar ondanks alles meent hij dat het mogelijk zou zijn door zelf-financiering het projekt al was het gedeeltelijk uit te voeren. Vereisten Het is een feit dat de huidige Keizershallen geenszins vol doen aan de moderne ver eisten. De gebouwen verlie zen trouwens elk jaar meer en meer aantrekkingskracht door de gebrekkige nutsuit- rusting en door het verwaar loosde uitzicht. Een aantal organisatoren aarzelen dan ook steeds meer om van de Keizershallen gebruik te ma ken. Doordat er echter in de stad geen enkele gelijkaardi ge overdekte oppervlakte beschikbaar is worden de hallen echter relatief inten sief gebruikt. Volgens de dienst feestelijk heden is de ideale oplossing het afbreken van de huidige gebouwen en deze vervan gen door een moderne uiteraard zeer dure kon- struktie. Men meent echter dat met een veel geringer investe ring de Keizershallen kun nen gemoderniseerd wor den. Die modernisering kan dan gebeuren verspreid over enkele jaren zodat de financiële inspanning niet in éénmaal moet geleverd worden. Bij de modernisatie moet volgens de diensten van Schepen De Bisschop in eer ste instantie rekening ge houden worden met de ei sen op gebied van brandvei ligheid aangezien per defini tie de Keizershallen voorbe stemd zijn om het grote pub liek te ontvangen. Om de verkrotting van de Keizershallen tegen te gaan en om ze aan te passen aan hun doel zouden volgende werken dienen uitgevoerd te worden, in orde van de voor keur van de schepen van Feestelijkheden: 1. Vernieuwen dakbedek king grote hal. 2. Voorzien van een lucht verversingssysteem in de grote hall. 'T ER ZEN AZOEI VAN DIE VIEZE DAOGEN... Gelèk as naa neweir meh Sintjemerten. Hier ba ons, in Olsjt, es Sintjemerten nen dag die teltj Dad es ni allien den dag van de waopestilstand in achtting, mor dad es oeik den dag van Olsjt zelf, want Sintjemerten es de potroein van ons stad. Boevending es da de vrindj van de kinjeren, want dagge most zing hoe da simmegste dor nor dienen dag trachten. En ni allien de klein, mor oeik de groeite kinjeren. Want op dienen dag, hoe da 't komt of ni, 't er es toch attoyd iet spesjool anders as anders. En d'avers zèn vantoyd a zu zot as de kinjeren zelf. Want as ge 't speilgoed ziet da 't er naa va serrewoer- deg gemokt en gekocht werd. ik vin dat dad oygent- lek gie speilgoed nimmer 'n es Ze maoken da va langsom mier en mier gekomplikeird. meh püs of ellentrik, meh lampekes en lawoyt, meh afstandsbe- dienink en wa weit ek nog allemool. Pesies of dat de kinjeren allemol spesjalisten moete werren die alle daogen nor de moon of nog voejer moete vertrekken 'k Peis dat d' avers, en da was aal ze leven al azoei, da speilgoed foytelèk mier ver heer zei ven koeipen. Iet woor da ze vroeger, as ze zeer klein woren, attoyd nor getracht hemmen en da ze naa zugezid ver de klein of de kleinen koeipen... domei kenne z'er oeik ne kier meh «speilen». As ekik nog ne pagadder was, ben ek dad oeik ne kier teigegekommen. 't Er stond 's meires nen troyn op taoffel... mor de veer was al afgedrooid. En menne Pa stond er wel 'n tieterken beschomd boy. Mor hè beloefden meh van da 't sanderdaos loten te repareiren... en dad heit 'n gedoon oeik. Mor wie ziede ge naa nog speilen meh trantjes meh ne ressoor diege moetj opwinnen? Da moe naa te minsjten op pils goon. Of poepen die kenne klappen en liekes zingen, meh 'n bandopnei- merken in heren booik. En wa ziede tèn dikkes? Da ze noor ienegte daogen aJlemol die kostelèkke klodden laten in 'n hoek liggen en da z' heer on t' amezeiren zen meh iveranst twie stikskes haat en ehwa lappekes. Want eh kindj moe zèn fantazie kenne lote weirken en hoe zojje na willen dad heer fantazieken nog kaan weirken as alles ver heer al geried ooitgezocht en ooitgewerkt es? En tèn 'n klappe men nog ni oever de proys... Waat da kost allemol stikke va mensjen en toch werd er gekocht. En 't er werd allensj ni gepeisd op aal 't ander dad oeik mor gediereg on 't opsloon es. Want naa meh de wintjer veiren de deir, goon men peis ek ne kostelèkken toyd kroygen Ge 'n kentj niet peizen of 't 'n doe ni anders as mor opsloon. En 'k zol ne kier wille weiten woor da z'ons nog zollen kennen op belasten? Want naa moeje belastingen en taksen betolen op aal wa dagge kentj peizen. En hoe minder weirk da 't er es, hoe mier damme moeten betolen. Dad es tèn zugezid 'n ma nier ver te besporen.joot, mor attoyd op de kap van de zelfste. En allemaan vraogd hem af woor dat da moet enjegen. Zolle men dad allemol tegoor ne kier vraogen on Sintjemerten? Dat 'n on ons goeverne- ment ne ker 'n remeide on d' hand doet ver ooit da stretjen zonder enje te geraoken, ver mier weirk en minder lasten. En door zol allemaan goe ba voren, Verleide weik wird er azoei "n soert van onderzoek gedoon en Wird er on verschillege mensjen ge- vraogd woor da ze zeer levier ginke koeipen: in eh winkelken in heer gebieren of in eh groeitworen- hoois. Mor 't er wird er tèn bougezeid da van ting neigen in eh klein winkelken mier most betoldj werren mor dagge ne kier 'n babbelken kost sloon meh den oygeneer Binsjt dagge in eh groeitworen- hoois allicht minder most betolen mor woor dagge nen naomloeize kalant zet... 'k Weit ni wa dat den oytslag es van dad onderzoek, mor 'k hem de daogen veire Sintjemerten toch gezing dat de maskes on de kassen in de groeitworenhooizen hannen te kért kwam pen. Da was echt oonschoyven en oonschoy- ven en probeiren van zu rap meigelek van a sengen vanaf te zen. En 'n babbelken sloon meh da masken on de kas 'n was 't er vanoyges ni boy. Ze 'n hooin der gienen toyd veir. En door zol ek ooit opaoken dat de mieste mensjen der nimmer on haven van in heer gebieren de winkeliers iet te jonnen, mor da ze liever het gedacht hemmen va minder moeten te betolen m azoei eh groeit winkelhoois. 't Gedacht ja, van ting neigen geive ze zonder da ze 't weiten, mier ooit as da z'in 't begin va zin woren. Want zing doe koeipen en in azoei eh magazoyn leit er veil mier te zing as in eh winkelken. En hoe 'n werd er ne kier niet meigepakt meh 't gedacht: ajai, da most ek na zjust oeik nog hemmen zé. Al pertank dagge da zjust goed kost missen. Mor ja, wa wijje der on doeng? De mensjen zèn na iene kier azoei... En wedje wa da Sintjemer ten ver moy gebrocht heit? Twie daogen konzjei en dad es toch oeik al iet weerd! DOLF 3. Voorzien van een kom- plete veiligheidsinstallatie (brandmelders, alarmsys teem, noodverlichting, blus apparatuur). 4. Voorzien van een volle dig nieuw verwarmingssys teem (bij voorkeur Inter- stoomverwarming en dit om veiligheidsredenen). 5. Degelijke signalisatie van uitgangen en nooduit gangen. 6. Verfraaien van de wan den (dichten van niet-nood- zakelijke openingen-verven, enz) of voorzien van een on brandbare verplaatsbare muurbekleding. 7. Aanbrengen van sierlij ke, onbrandbare en gemak kelijk verplaatsbare (op rails) scheidingspanelen om de zalen in afdelingen te kun nen verdelen volgens de ge wenste grootte. 8. Aanpassen van de sani taire installaties. 9. Gedeeltelijk vernieuwen van de elektrische installa ties en uitbreiding ervan. 10. Verfraaien van de bui tenmuren. 11. Aanleg (verdeling in vakken) van de parkeer ruimte. Zonderling bij deze opsom ming van werken is wel dat alle leden van het stadsbe stuur het blijkbaar met deze voorkeurreeks niet eens zijn, vermits men juist met de heraanleg van de parking achter de Keizershallen zal starten. Niets vermindert echter in de waarde van de geformuleerde voorstellen. VEHE Zoals reeds aangekondigd op haar perskonferentie van 8 oktober jl. organiseert de Regionale Aktiegroep Leef milieu Dender en Schelde (Raldes) op 13 november 1980 in de Stedelijke Lagere School; Binnenstraat 157 een openbare milieules. Prof. Ir. G. Patfoort, lid van de Raad van Beheer van Ral des zal er alle geïnteresseer den (inzonderheid leerkrach ten) een soort van ideale mi lieules geven over drie ak- tuele onderwerpen: vaste af val, energieproblemen en al ternatieve energiebronnen. Deze les werd vooral geba seerd op het zogenaamde milieulessenpakket dat Ral des dank zij een BTK-projekt kon samenstellen, en waar over wij reeds vroeger in dit weekblad handelden. Signaleren wij terloops dat Prof. Patfoort internationaal bekend is als specialist inza ke recyclage van afvalstof fen (o.m. in funktie van hui zenbouw in ontwikkelings landen) en is tevens stichter van de Energofielen-werk- groep in Vlaanderen. VEHE

De Voorpost | 1980 | | pagina 3