Wie volgt fc^niMary Purcell op in trofee van het Waasland Betty Van Steenbroeck, Persoons ir^fl^opurobBr: en Jennis in de jeugdkategorieën! Welkom te Sinaai op de zevende trofee van het Waasland! Trofee «De Voorpost» voor veteranen te Sinaai Lijst borstnummers buitenlandse atletes Anne-Marie Van Nuflel: tweede te Hannuit Technische gegevens voor 7de trofee van het Waasland vera i ppe yaint pie n verto voett verw ten be/1 18 - 21.11.1980 - De Voorpost Reeds jaren een traditie dat de trofeeën geschonken door De Voorpost telkens voor de kategorie der vetera nen zijn Beide trofeeën zijn respektievelijk voor de indi viduele zege en de ploegen- rangschikking. De eerste uitgave was voor de Boomse De Schoen- maeker. en dan schrijven wij 1976. De andere drie uitga ven zijn naar onze Noorder buren gegaan met telkens een zege van Corry Konings. De atlete uit Roosendaal is gestopt met het aktief aan wedstrijdsport doen. Vorig jaar liep zij haar laatste wed strijd in Sinaai. En wie zal nu in die kate gorie, die soms wel eens vergeten wordt, de favoriete zijn? Weerom is er een Ne derlandse bij de favorieten te melden, namelijk Thea Heel interessant is het te weten wie de buitenlandse atletes zijn en met welk nummer ze lopen. Hier volgt u ter informatie deze nummers en namen. 1. Deirdre Naegle, Ierland; 2. Fionaula Morrisch Ierland, 11. Ruth Smeeth, Engeland; 12. Paula Fudge, Engeland; 21. Carla Beurskens, Nederland A; 22. Annie Van Stiphout, Nederland A, 23. Magda Wiegman, Nederland A; 26. Elly Van Hulst, Nederland B; 27 Jo Van Gerven, Nederland B; 28. Karin Denijs, Nederland B; 29. Brigitte Denijs, Nederland B; 30. Ellen Van Gremberghe, Nederland B, 41 Fernande Schmitt, Luxemburg; 42 Mireille Disivicour, Luxemburg; 51. Annick Loir, Frankrijk, 52. Frankrijk; 61. Wilma Zu- <rowski Polen (onder voorbehoud) Bij de juniores. 71 Maaike Persoons (Nederland). Bij de veteranen 81. Thea Martens (Nederland) en 82 Gerda Van Kooten (Nederland) Mertens. Zij behaalde vorig seizoen nog een 9de plaats op de Nederlandse ranglijst seniores op 3000 m. Maar ook nu kunnen onze dames een vinger in de pap te brok kelen hebben. Misschien wordt het de tweede Belgi sche zege in het bestaan van deze trofee voor de vetera nen. Godelieve Roggeman is eveneens een grote kandida te, vorig jaar lag de huis moeder uit Aalst niet zo ver onder de prestatie van Ko nings en wie weet zal Gode lieve komende zondag niet op het hoogste schavotje staan te Sinaai. Voor ons lijkt dat een goe de zaak Sant in eigen land. mag men wel zeggen, want Aalst is tenslotte ook nog Voorpostgebied. Wel is het Looise geweld weer aange kondigd, maar op Belgisch vlak zien wij geen direkte bedreiging voor Roggeman. Zijn de veteranen zoals al tijd de laatste wedstrijd, met soms mindere kijkers dan de vorige, zondag zal men moe ten blijven kijken want ook daar steekt spanning in en hei terrein ligt er dan nog zwaarder bij dan de seniores het nog onder de voeten zul len krijgen. Een reden te meer om ook deze mensen terecht, uw aanmoedigingen in ontvangst te laten nemen. CHRIS De Aalsterse atlete Anne-Marie Van Nuffel heeft te Hannuit beslag gelegd op de tweede plaats in de aldaar georganiseerde veldloop. Bij de heren haalde De Vogel een vijfde plaats. Het soete land van Waas groet U met de gastvrij heid U veldloopsport te laten meebeleven op het hoogste vlak. Belangloze inzet van de Belsi atle tiekkern en de steun van de vele sponsors krijgen wij op zondag 23 novem ber de 7de uitgave van de «trofee van het Waas land». «Wij zijn er weer» of «Sinaai wij komen» waren slogans van de vo rige jaren. Wie dacht dat André Roets met zijn veldloop de hoogste tre de had beklommen vorig jaar komt bedrogen uit. Nog vroeger dan het ge pland was is de duivel doet al Roets beginnen werken aan deze veld loop. Wij schrijven maart 1980!!! Ondertussen heeft de man niet stil ge zeten en met een affiche naar voor gekomen die de stoutste verwachtin gen overtreffen. «Ik weet dat sommige atletes bang zullen zijn tussen al die groten te lopen, maar ze mogen niet vergeten dat iedereen een prijs krijgt en de Belgische meisjes zullen zeker niet tekort gedaan worden. Ik denk dat het de moeite is eens te lopen of te mo gen lopen tussen al die grote veldloopnamen. Trouwens ik vind het fijn te horen van Maaike Per soons die toch niet de eerste de beste is: Mijn heer mag ik meelopen in jullie wedstrijd? Dat al leen laat vermoeden dat sommigen fier zijn die wedstrijd gewonnen te hebben omdat hij nu ook in het buitenland ge waardeerd wordt. «En verder verklaard dhr. Roets; Nu hoeven ze eens niet ver te rijden om een wedstrijd van inter- Komende zondag wordt het anders zo rustige dorpje met Carla Beurskens en dat hebben zij inderdaad, Sinaai weerom een mierennest van aankomende de niet te onderschatten zeker Fernade Schmitt zal auto's en autobussen. Het is dan weer veldlopen Marga Wiegman. Elly te volgen zijn terwijl wij geblazen in de omgeving van de fonkelnieuwe sport- Van Hulst en de gezus- wel minder weten over hal. Afdeling Belsi van A.C. Waasland richt daar voor ters Denijs zijn ook geen Mireille Divisicour maar fe 7e maal hun «Trofee van het Waasland» in. Een onbekenden voor onze dat best verrassend kan vedstrijd die op het Europees vasteland tot één van kontreien. Als wij schrij- zijn in de wedstrijd zelve. Ie beste is gegroeid en dit na slechts «zeven» jaar. ven dat Luxemburg ook Van Franse zijde krijgen Xndré Roets met zijn medewerkers mag terecht fier een tweetal afgevaardig- wij terug Annick Loir met ijn dit op zo'n korte tijdspanne te hebben verwe- den stuurt, zou men best nog een atlete, maar die :enlijkt. Dat die dag weerom honderden de spikes gaan schokschouderen is nog niet gekend, dus uilen aanbinden is reeds een vaststaand feit. en zeggen, wat, hebben ook hier blijkt wel een 'anaf 13 uu 's d die ook veldloopsters? En vraagteken te staan wat -eldlopen te zien voor de ■cholieren in de vorm /an een estafettewed- indivi-^ ma met liefst 11 wedstrij den. Met als voorlaatste de seniores waar men Aan voorspellingen wagen nog dat de kampioene uit doen. Bij de scholieren is klinkende namen mag in de jeugdreeksen is altijd die kategorie (ireta Bergh- Christel Jennis de grote fa- verwachten. Wie de op- een moeilijk iets geweest, man uit Opwijk, felle vor- voriete. En in de andere volgster is van Mary Pur- Toch krijgen wij te Sinaai deringen heeft gemaakt op reeksen zullen wij zeker de cell is moeilijk te zeggen, al de Belgische kampioenes atletiekgebied en zeker op namen terugvinden van een De Ierse zelf is niet aan- aan de start en in vele wed- veldloopgebied. Of die vol- Van Looy Carine. Lutgar- wezig dit jaar, reden die strijden de eerste drie van doende zullen zijn om Be- de Verschueren en Linda vorige week in één van dit kampioenschap. tty van de zege te houden Van de Driessche. onze bijdragen ver- Won vorig jaar Betty Van betwijfelen wij. maar een Wees dus zeker op tijd le-1 scheen, maar Naegle Steenbroeck bij de scholie- wedstrijd moet natuurlijk zers want te 14.30 u. wordt en Morrisch vertegen- ren. dan is de Looise atlete altijd gelopen worden en de eerste start gegeven woordigen deze maal het dit jaar juniore. Het zal ook op fysisch en psychisch voor de pupillen en de «groene eiland» en dat is niet van zo'n leien dakje vlak moet men in zulke scholenwedstrijd begint niet voor niets dat de Ier- lopen voor haar dan het wedstrijden sterk staan, reeds vroeger, men kan se Atletiekbond beiden voorbije jaar, want nie- sport beleven te Sinaai ko- heeft afgevaardigd. «Het mand minder dan Maaike Voor Greet Geeroms is het mende zondag want de is om zege te doen, zoals Persoons doet de lange ver- weerom de tijd om zich in wedstrijd is enig in zijn vorig jaar» is de kom- plaatsing uit het noorden de kijker te lopen zoals te soort! mentaar uit Ierland. Dat van Holland naar het Vorselaar. wat eveneens (Chris) de veldloopwind vanover Waasland. Komt daarbij Nelly Aerts zal willen het kanaal komt is ook te merken aan de Engelse ploeg die zeker evenzeer als favoriet geldt met Ruth Smeeth en Paula /.c V'f' Fudge. Beiden hebben een gevuld palmares en f»- Tm|| JH| Om JA kunnen uitstekende tij- lB| r X Mm den over 3.000 m voor- \n 'j |V| leggen. Voor ons moet W Wg men hier de winnares BSttfljflHE -- zoeken. Wij zijn nog niet vl veel bedrogen uitgeko- fifj IjfPfr MMÊÊ men met onze voorspel- -ijfil' ftit'jt .jHtffwlB lingen en dus wordt het mt'/.T jjp- Ilm zeker de beste beentjes m voor te zetten voor de j rest van het deelnemers- yf veld. Veel bekende na- -L. S^O L men en in een andere sSkSSB bijdrage kan men lezen wat eik gepresteerd heeft ^A^JXjigj'^Hbv jfl zodat ook U lezer een prognose kan maken die U zeker kunt gaan be- wonderen op 23 novem- 1 Egfc ber. Wie eenmaal de 91 «trofee van het Waas- land» heeft gezien komt zeker terug, omdat uit de- ze veldloop een speciale sfeer vloeit. Nederland ■"*>- -Jy': heeft ook altijd een vin- .V-vr ger in de pap gehad bij deze wedstrijden en ook v'v nu heeft de Nederlandse - Atletiekunie een zeer sterke ploeg afgevaar- digd met Annie Van Stip- - vroeger reeds na res van de trofee, Jo Spanning, veel atletes en een massa volk: dat komt er automatisch bij in de Van Gerven en enkele zevende «Trofee van het Waasland» (dm) sterke nieuwe gezichten de wedstrijd toch mis schien spannend kan ma ken aangezien het hier ook één van de beste francaises zal zijn. Over de Polen weet men niets en het is moeilijk te zeg gen of deze meisjes de toelating zullen krijgen om naar Sinaai te komen. Antwoord van de Poolse bond is nog niet in het bezit van de inrichters. Maar dan komen onze ei gen Belgische veldloop sters naar voor. Enigszins verzwakt door de afwe zigheid van Marie Christi ne Christiaens op kollek- tief vlak, maar indivi dueel künnen ze zien hoever het met de Belgi sche top staat tegenover de andere landen. Was vorig jaar Anne Marie Van Nuffel de eerste Bel gische op een knappe 2de plaats, dan zien wij dit jaar echter een Franci- ne Peeters of Mimi Steels als eerste landgenote te eindigen. Maar niets zegt dat een goede dag een Van Neffel, lllands of Deurbroeck eens uithaalt. Uitkijkend zullen wij wel staan naar onze streek- meisjes met Ria Van Lan- deghem die voor eigen publiek loopt. De Puiveld- se atlete wist zich ook vorig jaar te plaatsen bij de eerste twintig, maar dit jaar is zij wel sterker geworden en sneller. Over de Aalsterse Ingrid Van Marcke wordt ook veel goeds verteld en Marleen Beirnaert nadert ook stilaan maarzeker de konditie, maar ook de uit slag van vorig jaar in- Verandering is er wel te merken zowel op de scholen wedstrijden dan op het terrein. Vanaf 13 uur wordt de start gegeven voor de scholenestafette. Wedstrijden voor pupiilen en miniemen met jongens of 8 meisjes die elk 200m zullen lopen. Deze wedstrijd grijpt plaats op het B voetbalterrein alwaar de aankomst is van al de wedstrijden. Slechts de kadetten lopen, evenveel in aantal, 400m, wat neerkomt op de kleine ronde. En dan krijgen wij te 14.30 uur de start van de aangeslo tenen. Pupillen geboren in 1971: aanloop 1 kleine ronde Pupillen geboren in 1970: aanloop 1 kleine ronde Miniemen geboren in 1969: aanloop 1 kleine ronde Miniemen geboren in 1968: aanloop 1 kleine ronde Kadetten geboren in 1967: aanloop 1 grote ronde Kadetten geboren in 1966: aanloop 1 grote ronde Scholieren geboren in 1965: aanloop 1 kleine 1 grote ronde Scholieren geboren in 1964: aanloop 1 kleine 1 grote ronde Juniores geboren in 1963-62: aanloop 2 grote ronden Seniores geboren in 1961 en vroeger: aanloop 1 kleine 3 grote ronden. Veteranen vanaf 35 jaar: aanloop 2 grote ronden. Kleedkamers zijn voorzien in de sporthal en zaal Volkshuis, Vleeshouwerstraat. Prijsuitreiking: zaal Volkshuis; pupillen-miniemen zaal Dorpspaleis: kadetten - scholieren - juniores - seniores - veteranen Parkeren; in de omliggende straten Ingang terrein: langs de OCMW ingang of kant Hooi- manstraat. Dus langs de kant voetbalterrein Herleving is er geen ingang. Met medewerking en financiële steun van: Weekbladen De Voorpost en De Cirkel - Bloso National - Stadsbestuur St-Niklaas - Stedelijke Sportraad - Gaf Belgium - Coca-Cola - Schoenen De Vos, Sinaai - Onderhoudsprodukten Masta - Sportartikelen Nike - Kredietbank - BAC Volksverzekering - TV Sport J.P. Wilssens - Primavera - Bloemencenter - Medica Ortho pedie - Eros - De Sportkringer - Bloso Provinciaal - De Gazet van Antwerpen. Voorverkoop kaarten: Café Europa, Markt Sint-Niklaas Café Dorpspaleis, Vleeshouwerstraat Sinaai Willy Van Hove, Puidreef 9 of 7 Belsele Paula Fudge (Engeland) (links) en Carla Beursken (Nederland) zijn er eveneens bij. (ar) dachtig loopt de Waas- munsterse atlete altijd sterk in Sinaai. De «nieu welingen» Bernadette Buysse en Marleen Chris tiaens zullen ook zeker niet onder de slof willen liggen van hun oudere tegenstandsters. Uit de Antwerpse gouw krijgt men ook een sterke af vaardiging met Verhaert, Aerts en misschien Var Emelen, terwijl Marin< Van Steenbroeck de Lim burgse hoop is. Chri: Staut, vorig jaar winna res bij de pistiers, zal he nu over een langere af stand het moeten waa maken samen met enkelf «militairen» w.o. Var Campo, Verkest Michaux. (Chris nationaal allure te kun- ken tijd noch moeite 7de Trofee van het Waas| nen bekijken of eraan spaart om alles in goede land nog meer cachet 1 deel te nemen. «Wij be- banen te leiden. Gans het geven en de honderdeil grijpen maar al te goed Waasland wordt ver- atletes toe te juichenf de Belsi-voorzitter die wacht op terreinen rond- Mis zeker deze trofef werkelijk de laatste we- om de sporthal om de niet. Tot zondag... Jong talent op het podium met Betty Van SteenbroeckHet kan, want ook zij is bij in de zevende «Trofee van het Waasland» (dm)

De Voorpost | 1980 | | pagina 18