Onbillijk resultaat 1 Verdiend voor de leiders Nationale voetbalkompetitie Voetbaluitslagen Punters Eendracht Aalst: flaters achteraan en falende spitsen Bulatovic (KV Mechelen): «Meer dan verwacht» Georges Heylens: «Ik begrijp het publiek niet» oethals (Beveren) 1 de tribune De UEFA-juniores van Eendracht Aalst haalden het bij AA Gent met 0-2. Momenteel staan ze op de tiende plaats met evenveel punten. Hun volgende wedstrijd spelen zij aan huis op vrijdag 21 november te 19u30. Dit op het terrein van SK Aalst. De wedstrijd Aalst-Mechelen werd door een minuut stilte voorafgegaan ter nagedachte nis van de verongelukte oud-scheidsrechter Luc Van Nuffel. De reserven van Eendracht Aalst speelden voor de derde maal gelijk: 7-7 op het veld van KV Mechelen. Zij bekleden de twaalfde plaats met 7 punten. Volgens Georges Heylens wordt Seraing kampioen van tweede nationale afdeling. «Se raing beschikt over het meest homogene elftal. Een uitstekende mixture van routine en klasse, gebaseerd op inzet. Nee, volgens mij kan nie mand Seraing van die titel afhouden,» aldus Georges. De provinciale juniores en scholieren mo gen niet meer trainen op het FFR-terrein als het regent. Eendracht betaalt wel verder de huur. Het is jammer dat mensen die de jeugdspelers hun ontspanning ontnemen op zondag in de tribune zitten kankeren over het «slechte jeugd beleid» dat Eendracht zou voeren. Niets is ech ter minder waar! Renaat GITS Eendracht Aalst-KV Mechelen 1-2 Eendracht heeft deze match in de eerste helft verloren. Tot deze konkluzie kwamen alle objektieve waarnemers in de perstribune, maar ook de meeste toeschouwers zijn met dergelijke redenering in het achterhoofd huiswaarts gekeerd. Aalst drukte van meetaf aan Mechelen in verdedi ging. Zo kwam er reeds gevaar op de 2de minuut toen Ferrera gepast de op rechts doorgespurte Van Roy bediende. Diens lage voorzet werd echter door Verbelen bij de eerste doelpaal weggegrabbeld. Mechelen, dat slechts twee man vooraan had gepos teerd, leefde van enkele sporadische tegenakties. Eén van deze kleine tegenstoten leverde op de 15de minuut echter een doelpunt op. de 0-1 vast te houden. De roodgelen speelden een 5-5 systeem met-De Rooy vooraan in de rol van vrij buiter. Aalst kwam eerder ge lukkig toch aan zijn tegentreffer. Op de 57ste minuut spurtte Ferrera achter een verloren bal aan. Kesselaers voerde een onnodige sliding uit, Verbelen had de bal bijna al in handen en Ferrera vond er niets beter op WEVE Ltd EVE GERARD XI* dan zich maar te laten Op de linkerflank werd maker aan de voet doch vallen over het gèstrekte Stallaert weggetikt door een puike Verbelen wist been van de Mechelse Lambrechts en Charels. opnieuw redding te bren- ausputzer. Tot grote hila- Eerstgenoemde kreeg gen. Op de 34' knalde De r|teit van het publiek rustig de tijd om de bal Smet nog maar eens wees scheidsrechter Pi- op het hoofd van de lan- naar doel en de botsen- rard naar be witte stip. ge Van Rooy te plaatsen, de, glijdende bal, die Mechelen was door der- Deze maakte dankbaar door de gladheid van het 9elijk gebaar blijkbaar gebruik van de geboden terrein dubbel zoveel met verstomming gesla- kans en gaf Van Geersom vaart had meegekregen, 9en want niemand pro- het nakijken (0-1). Aan dit kon door de bezoekende testeerde. Salvador die portier nipt in hoekschop een ongelukkige namid- verwerkt worden. bag kende, liet de kans Aalst bleef zich kansen niet onbenut. Op de 62ste kreëren, ondermeer voor minuut kompenseerde Salvador, Sergeant en scheidsrechter Pirard Ferreira doch het stuitte waarschijnlijk zijn vergis- profiteerde Mechelen om ofwel op een steengoede s'n9- wat voor Eendracht meer in het spel te ko- Verbelen ofwel werd de zware gevolgen had. Fer- werd door Verbelen ge- men. Op de 24ste minuut mogelijkheid gesmoord rera- bie een prachtwed- pareerd. juichten alle Aalsterse in een bos van Mechelse str'jd leverde, werd in het supporters voorbarig afweerders. De verdien- zestienmetergebied wer- Stallaert kan de verdachte tackling van Immens niet ontwijken en gaat tegen de grasmat. (E. Aalst-KV Mechelen 1-2) (per) doelpunt ging wel een foutieve opstelling van Sergeant vooraf. Eendracht was door deze opdoffer enigszins aangeslagen en daarvan geant opnieuw niet vrijuit. Hij poogde in een ultieme inspanning de bal nog weg te koppen, doch hij verlengde ach terwaarts naar de al leenstaande Mechelse spits. Aalst gooide nu al les in het offensief maar de meeste aanvallen droegen niet verder dan het strafschopgebied. De enige grote mogelijkheid die de witzwarten nog kregen kwam er langs De Smet, maar zijn loeier Mechelen had aan twee uitschieters genoeg bert, De Smet, Ferrera, Salvador en Van Roy. KV Mechelen: Verbelen, Immens, Kesselaers, Brookes, Asselberghs, Crabbé, Lambrechts, Charels, Mertens, Van Rooy en De Coster. Doelpunten 15'Van Rooy 0-1 door 67' Salvador 62' Van Rooy Vervangingen: 75' Salvador Muylaert 85' Charels door Lisazo Geel: Lambrechts Toeschouwers: 4.500 Renaat GITS toen Imbert met een de gelijkmaker kwam er lelijk langs achteren on- om Aalst op de knieën te KV Mechelen bedierf de verjaardagspret van Gerard Desanghere en Leo De Smet strakke voorzet, die de hele Mechelse verdedi ging verraste, Ferrera be diende. Deze besloot te zwak in de handen van Verbelen. Eén minuut la ter had De Smet de gelijk- voor de rust niet. deruitgehaald. Het Aal- krijgen. sterse protest wuifde Pi- Versterkte rard echter weg. De daar- verdediging opvolgende tegenaanval Na de koffie kwam Me- werd door De Rooy op- chelen op het veld met de nieuw met sukscs afge- duidelijke opdracht om rond. Hierbij ging Ser- De ploegen Eendracht Aalst: Van Geersom, Stallaert, Van Kemseke, Cornelis, De Sanghere, Sergeant, lm- De trainer van KV Mechelen was na de wedstrijd \alst-Mechelen een gelukkig man. Ik heb daar alle tdenen toe, rekening houdend met het feil dat we naar Aalst waren gekomen voor één punt. Het werden er twee en dat is een uitstekende basis voor het derby tegen stadsgenoot Racing. We akteerden (oed geörganizeerd en konden 'rekenen op een tpportune Henk Van Rooy. die met zijn twee treffers -■ bisschien ztjn zelfvertrouwen kan teruggevonden hebben. Hij werd tenslotte bij Willem II weggehaald om doelpunten te scoren en tot nog toe maakte hij het tiet waar. Vandaag lukte het wel. en misschien betekent het een keerpunt voor de Mechelse aanvat. Eendracht Aalst werd eerder onverwacht te gra zen genomen door VK Me chelen dat naar de Dirk Martensstede was afgereisd om écn punt'buit te maken. Mechelen ging tenslotte met de volle inzet aan de haal en dat is. rekening gehouden met het plaatse lijk overwicht en de inzet van thuisploeg, iets teveel. Aalst heeft zijn eigen graf gedolven. Voor de zoveel- dringt door de Mechelse verdediging, maar Verbelen zal zijn schot bppen. (Eendracht Aalst-KV Mechelen 1-2) (per) ste maal werd op het cru ciale moment geflaterd en twee keer stond de Neder landse hoogopgeschoten spits Van Rooy op de juiste plaats om de bal voorbij doelman Van Geersom te tikken. Tweemaal stond li bero Sergeant onortodoks opgesteld. We beweren niet dat Sergeant globaal bekeken slecht speelde, maar Herwig zal ondertus sen wel ondervonden heb ben dat iedere misgreep ongenadig wordt afgestraft door vrijbuiters van het ka liber van Henk Van Rooy. Aalst kende zijn beste pe riode tijdens de eerste helft. Het speelde, nadat het op 0-1 achterstand was geraakt, zeer snedig. Het liet op het middenveld de bal goed cirkuleren en vooraan vielen enkele doel- rijpe kansen. Alles liep ge smeerd tot in het zestien metergebied. Eens in de zone van de waarheid was niemand bekwaam de bal een laatste en beslissende toets te geven. De spitsen misten duidelijk zelfver trouwen en voorts neutrali seerde doelman Verbelen drie ideale doelkansen. Aalst bracht de balans in evenwicht dankzij een zeer dubieuze penalty. Ref Pi- card paste de zwaarste sanktie toe op een ogenblik dat iedereen zich verwacht te aan een vrijschop buiten het strafschopgebied. Sal vador, tot dan toe nergens, liet de kans niet onbenut. Nadien geraakte Mechelen weer onverwacht en onver diend aan de winning-goal. Aan de basis ervan lag een fout op Ferrera. De scheidsrechter wuifde het foutief Mechelse ingrij pen weg en op het ogenblik dat men in het Aalsterse kamp nog aan het zaniken was over zoveel onrecht, stond de Eendracht-defen- sie nog uit verband. Ser geant blunderde met een achterwaartse kopbal en Van Rooy zette Van Geersom voor schut. Aalst, tijdens het laatste kwartier over zijn beste krachten heen. kon niet meer terug slaan. ook al werd gehoopt dat de jonge Muylaert die in de vuurlinie werd ge stuurd om de ontgooche lende Salvador te vervan gen. hieraan nog wat zou kunnen sleutelen. Na die tweede opeenvolgende ne derlaag. én tegen Tongeren én tegen VK Mechelen. is het duidelijk gebleken en dient de balans opgemaakt nu één derde van de kom petitie achter de rug is. Aalst speelde op Tongeren en tegen Mechelen inhou delijk «betere wedstrij den». maar verloor telkens. Er schort «aanvallend» wat. vooral nu Salvador, een totaal gemis aan zelf vertrouwen, en Van Roy. fysisch te zwak om een or gelpunt te plaatsen, mo menteel niet op hun beste benen lopen. Bovendien moet achteraan sneller en Na de wedstrijd was het een ontgoochelde George Heylens die ons te woord stond. «We hebben de kansen gekregen, vooral in de eerste helft, maar we hebben ze niet benut. En om te winnen in voetbal moet je gewoon meer scoren dan de tegenstrever. Mechelen heeft dit van daag gedaan. Hun twee doelpunten zijn te wijten aan fouten in onze verdediging. Ik werp niemand een steen, want heden is het die en morgen een ander. Op training zullen we probe ren om deze onnauwkeurigheden uit het sys teem te werken. Wat onze jongens echter ontberen is het nodige zelfvertrouwen. Daarom begrijp ik het publiek niet. Een speler zoals Salvador, die toch onze goalgetter is, laat snel de moed zakken. Dat komt omdat de suppor ters na de eerste mislukte aktie hun ongenoe gen reeds uiten. Dat ze hun woede op mij afreageren, dat kan mij helemaal niet schelen. Hun eigen spelers moeten ze echter aanmoedi gen, dat komt het spektakel ten goede en dan hebben ze ook waar voor hun geld gekregen.» Op de vraag of de periodetitel niet al te zeer heeft gespeeld bij het witzwarte team ant woordde Georges: Sommige spelers zijn nog niet rijp genoeg om dergelijke spanning op te vangen. We gaan gewoon verder werken en dan zullen we wel zien wat er uit de bus valt.» Renaat GITS harder getackeld worden lend gellaterd worden, en mag niet meer zo opval- Beringen - SC Lokeren Cercle Brugge - SK Beveren SK Sint-Niklaas - Oudenaarde 4-0 Eendracht Aalst - VK Mechelen 1-2 Racing Doornik-Jong Lede 1-1 Eendracht Zele-Menen 1-0 SK Lebbeke - Standaard Denderleeuw 3-1 FC Denderleeuw - KAV Dendermonde 3-1 Kemzeke - Lovendegem 1 -4 Lokerse - Zottegem 1 -6 Heirnis-Temse 1-3 Gandasparta - Robur 1-1 Destelbergen - St.-Gillis-Waas 0-2 Vrasene - Wippelgem 1-1 Adegem - Excelsior 5-1 Maldegem - Sint-Pauwels 5-1 Oudegem - Gavere 2-0 Eendracht Meldert - Appelterre q-0 Buggenhout - SK Aalst 1-5 Burst-Boekei 1-2 Oudenhove - Bambrugge 5-1 Kerksken - Terjoden 2-1 Vlierzele - Sparta Geraardsbergen 5-1 Mere - Nieuwerkerken 1-0 Grembergen - Wieze 3-1 Stekene - Waasmunster 2-2 Klinge-Bazel 0-4 0-1 Kallo - Haasdonk Melsele - HO Kalken Wilskracht Moorsel - Berlare Baasrode - Thor Meldert Eendracht St.-Gillis - Sinaai Standaard Gent - Schellebelle Laarne - SK Overmere Valentino's Overmere - SK Beervelde Ede - Erondegem Welle - Erpe Westrem - Serskamp Massemen - Oordegem Edixvelde - Smetlede Lutterzele - Herdersem Baardegem - Rapide Lebbeke Doggen - Wichelen Schoonaarde - Schroevers Moorsel Gijzegem - Opstal Appels - Opdorp Boonwijk - Erembodegem Sombeke - Straatje Stekene Kieldrecht - Verrebroek Moerbeke - Kruibeke Rupelmonde - Meerdonk Klein Laar Vrasene - Heikant Zele SK Lokeren - Gerda Hoogeinde - White Boys fcing Doornik-Jong Lede 1-1 •Jong Lede bracht het op Racing Doornik tot een ■Sereen bevredigende prestatie. Groenwit was de üminerende ploeg in de eerste speelhelft waarin j?.*'ch meerdere kansen wist te scheppen waarvan ijitig genoeg slechts één werd benut. Na rust f-nde Lede zich schrap te zetten om de Racing prmloop op te vangen, maar bleef niettemin ge- J In de tribune van Racing Doornik werd ook trainer van Beveren de h Goethals opgemerkt Ithe na afloop zijn bewondering uitsprak over het vertoonde spel, het tempo en het hoogstaand voetbal. «Zoiets had ik in derde nationale niet werwacht. De balvaardigheid, algehele inzet en l['n voor samenspel konden me bekoren». beter kompliment konden deze ploegen bezwaarlijk verwachten. vaarlijk op de counter. Had de ploeg toen een tikkeltje meeval gekend, dan was er tien minuten voor het einde een 0-2 stand op het bord gekomen. Heel wat Leedse sup porters en ook plaatselij ke aanhangers zagen een kopbal over de lijn gaan alvorens hij door een plaatselijke verdediger uit het doel werd gekopt. Twee minuten later viel de gelijkmaker. De draw is zowel voor de thuis ploeg als voor ons ge rechtvaardigd. Het is uit eraard een open wed strijd geworden waarin de twee ploegen zich ten volle hebben gegeven aan een tempo dat heel hoog lag. Daarnaast wa ren er langs beide kanten vloeiende aanvalsakties die het spektakel nog aanzienlijk verhoogden. In de eerste periode was Jong Lede onbetwistbaar de baas, maar het viel andermaal niet mee bij de afwerking. Een zeer bedrijvige Dieltjens zorg de in de 22ste minuut voor een enig mooi kop- baldoelpunt. Lede bleef aan bod. Dieltjens en Uyttenhove kwamen in deze periode zeer dicht bij nieuwe doelpunten. Dit betekent evenwel niet dat Racing Doornik onge vaarlijk bleef. Op een tegenstoot omstreeks het halfuur was er een ge weldige refleks van Ro ger Van den Bossche no dig om de gelijkmaker te voorkomen. In de perio de na rust werd Lede sterk onder druk gezet maar de spitsen werkten hard mee om voor ver luchting te zorgen en via snelle uitbraken nieuw gevaar te gaan scheppen voor de Racing doel- mond. Het doelpunt dat evenwel beslissend zou zijn geweest kwam er niet, of kwam althans niet op het bord. Bij een 0-2 had zelfs een reuzesterke ploeg als Racing Doornik het best kunnen verge ten. Hoe ook weinigen zullen het Jong Lede na doen want om bij een nloen als Hit Doornik punten te oogsten moet men werkelijk goede pa pieren bezitten,» aldus trainer Delmulle, die er nog aan toevoegde dat precies dit gelijkspel de beste propaganda in houdt voor het treffen van zondag tegen Union Doornik. De trainer van Jong Lede is tevens van oordeel dat groen-wit nu moet bekwaam zijn de eerste ronde als leider af te sluiten. Na de thuis wedstrijd tegen Racing Doornik wachten immers nog de verplaatsing naar Rotselaar en de thuis wedstrijden tegen Ber gen en Zele. Op Racing Doornik werd met dezelfde ploeg aanaetreden die teaen Stade Leuven speelde. Kino en Van Belle zaten op de bank en werden er in de eindfaze ingehaald. Rudy Van Belle precies na het gelijkstellend doel punt van Doornik en in vervanging van de hin kende De Groote, Kino even voor het einde voor Uyttenhove. De moeilijkste ver plaatsingen van de heen ronde zitten er op zodat over een viertal weken Lede als herfstkampioen kan gevierd worden. C.V. Kosteloze zitdag door het Rijksinstituut voor zelfstandigen te: Aalst, stadhuis 11 december van 10 tot 12 u. Beveren, Stationstraat 2,2 december van 10 tot 12 u. Buggenhout, gemeentehuis 11 december van 10 tot 12 u. Dendermonde, stadhuis 22 december van 10 tot 12 u. Erpe Mere, gemeentehuis 17 december van 10 tot 11 u. Hamme, gemeentehuis 1 december van 10 tot 12 u. Lokeren, stadhuis 10 december van 9 tot 11 u. Temse, stadhuis 5 december van 10 tot 12 u Zele aemeentehuis 9 december van 10 tot 12 u.

De Voorpost | 1980 | | pagina 19