1% BfINANCIELE TOESTAND AALST ZORGWEKKEND POLLE KEIPERNOAGEL HOUDT TITEL IN AALST •ACT: Zes personages zoeken een auteur» jchitterend BELFORTKELDER HEROPEND letlMai van liiitr - Editie Aalst iyerplaatsingsonkosten personeel fusiegemeenten kosten te veel VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN VRIJDAG 21 NOVEMBER 1080 33' JAARGAN6 NR. 46 - 26 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481 36 BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 AALST Jel. 21.23.22 Kattestraat 73 Tel. 21.56.00 AALST nciele problematiek van de stad Aalst kwam ie jongste raadszitting weer meermaals ter spra- alleen was er de klassieke afhandeling van een seks leningen, maar ook de begrotingen van de van de Stedelijke waterregie en deze van buis dienden goedgekeurd te worden. Daar- er nog een begrotingswijziging (de derde van een voorstel van oppositielid Chris Lievens- het toekennen van een plaatsingsvergoeding de personeelsleden. hij in regel is met de beta- wees raads- lingen tegenover de Rijks- erop dat maatschappelijke Zeker- dat het ook eens noodzake lijk was om een inventaris op te stellen van het stads- patrimonium. Terloops wees hij erop dat er vroeger eens gediskussieerd werd over de aankoop van verf. Na onderzoek bleek dat de aankoop overeenstemde met 1 kg. verf perd dag en per schilder wat hij zeker niet te veel noemde. Oppositielid Raymond Uy- tersprot (CVP) was het met deze mening eens maar ves tigde er toch de nadruk op dat er geen prijsberekening was bij nieuwe realisaties. Aldus diende men leningen goed te keuren voor de aan koop van 400.000 fr. ste nen maar waarvoor deze stenen gebruikt werden was niet gekend aan de Raadsleden. «Wij zien alleen wat uitbe steed wordt aan werken in privé-hEinden» aldus Uyt- tersprot, die aandrong op het bekend maken van dc kostprijs van werken in ei gen regie. Begrotingswij zaging De diskussie tussen meer derheid en oppositie kwam pas goed op gang toen de begrotingswijziging nr. 3 ter sprake kwam. Schepen van Financiën Van den Ee- de verduidelijkte dat het hier om de toepassing van een K.B. van 26.9.1980 ging waarbij voor de jaren 1977, 1978 en 1979 een vakbondspremie toegekend werd aan de gesyndikeerde personeelsleden. Rekening houdend met een som van 530 fr. per jaar komt men aldus tot een uitgave van 1.219.530 fr. in totaal. Naast verhogingen van 275.000 fr. voor aankoop van voedingswaren voor de kinderbewaarplaatsen was er ook nog een verhoging van 949.000 fr. aan de fa- kultatieve uitgaven. Dank zij een «administra tieve missalg» waren de kredieten voor de aan te gane leningen echter te hoog geschat zodat hierop kon bespaard worden. Alles bij elkaar komt men aldus tot een tekort van 366.371.207 fr op de be groting van 1980. Vervolg op pag. 4 id van de stadskas. De gevoerde en nog uit te voe- zing ?.oor van de P"ns van Oost-Vlaanderen. De karnaval- Roland I, prins van Gent ny I prins van Lokeren zocht hun eigen stad meer men- van Aagen, de Prins '-frakt.ip vervette ren woriron non Bof kuit,,, wereld was er goed vertegenwoordigd. Een delegatie van bracht een sketch. Was de zijn inspiratie bij Sint-Maar- sen zouden kunnen mobili- ■fraktie verzette zich ren werken aan het kultu- •m ook tegen de nieu- reel centrum en aan het nieuw zwembad. de Prins van Europa luisterde het feest door zijn aanwezig- inspanning van deze kandi- ten. Als kind verkleed, had seren. .11 11C1 - Reeds hel<loP uw voor een bedrag heid. Etienne Bogaert vond miljoen geleend de gevolgde procedure al- £rd. Het feit dat in een leszins niet normaal. JOgenjrige zitting de leningen Op vraag van hetzelfde Veri een drafje afgehandeld raadslid toonde schepen De ïrijverpden, getuigde volgens Neve zich akkoord om een 7 CCD Do^m van 8011 ffebrek aan nieuwe inventaris op te la- "a'£fHwas zaterdag te klem. Voor de zevende maal in de Het optreden van de kandi- Li'ban3kommerni8 voor de toe- ten maken van de reeds uit- G.A.K.G. De Gaa Lowies ging de verkie- daten Lato Gas e Kuyè reeks leningen. Ander- Bi netjds wees hij erop dat er vroeger werd er een derge- fegria?g steeds geen algemeen lijke inventaris aan de an is o.a. over de uitgaven raadsleden overgemaakt, tn de volgende twee jaar. Bogaert (opnieuw hij) was aroy N &eraken stilaan zon- vervolgens van mening dat }r middelen» aldus Bo- er besparingen mogelijk lert die erop wees dat waren op de uitgaveposten (hepen Van Den Eede no- voor aankoop: van mate 's maakt voor het sche- riaal. Schepen De Neve was inkollege die echter onbe- het hiermee helemaal niet 1-Cfroken blijven eens en deelde mee dat de zijn antwoord wees Sche- stad Aalst zoveel mogelijk I0 in Van den Eede (PVV) werken in eigen regie choel°P dat resultaten van wenst uit te voeren. Het saneringsplan in de stadsbestuur beschikt trou- itvolgende begroting wens over zowat 100 arbei- len te zien zijn. ders die moeten kunnen ikele leningen zorgden werken Verder nodigde de jouwens nog voor kom- schepen het raadslid uit om is wees, op- een bezoek te brengen aan "Jleuw op vraag van de heer de nieuwe stadsmagazijnen pgaert schepen van Open- om zich aldus een beeld te i Werken Jan De Neve vormen over de kontrole op IJ) erop dat de aannemer de uitgaande produkten en 1 instaan voor het le- op het verbruik ervan. de Hierbij wordt gerekend op fciveringsinstallatie in het de medewerking en de feuwe zwembad op dit ernst van de ploegbazen fenblik kan bewijzen dat Schepen De Neve meende kwam zijn uitkledingsnum- mer weinig of niet over. Ro zijn voor de Aalsterse kandi- mannen van Leuven, de Or- daten omdat deze dan in de Van den Ezel, de F de derde leeftijd, de Het Hof der ware vi P^feren en plaatsen Duivel doet-t-al William Hereman, een zeer verdienstelijke karnavalfiguur werd door de prins in de bloemetjes gezet. (Per) daat misschien groot toch hij een gesprek met de Heili- De jury stond onder het Keizer Jules I van Sii ge man. Bert I deed in zijn nummer een oproep om voor hem te stemmen. Het zangnummer met het jongetje was niet onaardig. Zerehun Zum Zum bracht samen met drie danseresjes een Disco dansnummer. Op gemerkt mag wel worden dat de Prins van Zelzate niet goed weet hoe hij de been tjes moet zetten. Wat heeft zo'n nummer. Paul I, in Aalst beter gekend als Polle Keipernoagel zocht zijn inspiratie bij de Pierrots. Deze zijn de laatste tijd zeer actueel. In zijn 2 muzikale nummers hekelde Paul de toestand in Aalst. Onderwer pen als de Grote Markt, de Kulturele Put, de Politiek kwamen goed aan bod. Zijn trompetnummer, met de vermaarde melodie Oh mijn Papa deed menig luisteraar koud worden. Wat bovendien door het tal rijke publiek zeer gesmaakt werd was het Ballonnum mer op de melodie van Yvan Guillini Wintermemories. Het optreden van Prins Paul toonde nog maar eens aan hoe sterk men in zijn schoe nen moet staan om Prins van Aalst te worden. ^t Progressief Aalsters Collektief Theater (PACT) heeft het van Luigi Pirandello «Zes personages zoeken een teur» op een onnavolgbare wijze op de planken ge acht. Een schitterende opvoering met een keur van rsterangs tonelisten. Daarom breken wij ditmaal met ize traditie. Geen karakterontleding maar een korte schouwing van het spektakel en in onze volgende editie n uitgebreid gesprek met de akteurs en aktrices over de •zet en de beleving van het personage dat ze vertolkten, aar vooraf nog dit: op zaterdag 22, zondag 23 en maandag november, telkens te 20 u.. speelt Pact nogmaals dit houwpel. Het vindt plaats in de zaal Madeion op de ote Markt te Aalst en het is een absolute «must» om deze •voering te gaan bewonderen. Want één ding is zeker: bij let komt in staat van be- en verwondering. inhoud. Van zodra men Jn voet in de zaal zet wordt fen ondergedompeld in het •beuren. De zogenaamde fcisseur Dolf Sedeyn (de Ihte regisseur is Anton bghen) voelt een polemiek i uitgave van WTGEVtHIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.' 052/21.40.60 Bankrek K8 442-8601481-36 met het publiek. Tevens worden aan en opmerkin gen gemaakt op de man van de belichting en van de bandmontage. Je ziet de toe schouwers denken: «Wat is me dat hier allemaal». Het lijkt werkelijk of men in een wereld van onderlinge tor- mentatie is terechtgekomen. Tot wanneer de voorstelling plots begint. De aanwezigen worden verplaatst naar een schouwburg waar een aan tal repeterende beroepsspe lers een bepaalde akte in studeren. Ineens komen er echter zes personages als uit het niets opduiken. Ge huld in zwarte rouwkledij scheppen zij een sfeer van ongeloofwaardigheid en argwaan tussen hen en de professionele akteurs. De woordvoerder van de zes personages, Herman Ra- vyts, vertelt de levensloop en de pijnlijke omstandighe den van waaruit ze gedwon gen werden om op zoek te gaan naar hun eigen identi teit. Aanvankelijk hebben de beroepsspelers geen in- guren. Maar gaandeweg teresse voor het verhaal van vallen de monden open, de zes, als uit een metabo- - lisch geheel ontsproten, fi- Vervolg op pag. 4 De jury In tegenstelling tot vele ver kiezingen heeft het publiek Polle, de muzikale klown kan niet alleen een ballon laten geen stemrecht. William misiceren maar kan heus trompet spelen, (Per) Herreman voorzitter van de organiserende beweging zei voorzitterschap van Simon Dendermonde, Prins Antoi- dat de enige reden waarom D'Hondt, deken van de Prin- ne van Aalst (vroeger Prins dit niet gebeurt, is dat hij sencaemere van Aalst. Hij niemand wil bevoordeligen. werd bijgestaan door een af- Het zou immers makkelijker gevaardigde van De Pieter- Vervolg op pag. 4 Op vrijdag 14 november werd de prachtig gerestaureerde Belfortkelder voor heropend verklaard. Deze gebeurtenis ging hand in hand met de voorstelling van dichter-kunst- schilder Fons Macharis. Schepen van Kuituur Her man Roels, die het wel komstwoord verrichtte, stel de Fons Macharis aan het publiek voor. «Deze man is niet alleen dichter schil der maar ook muzikant en hijs »oor los nummer Jaarab. imaand 3 maand Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst iel. 05370.4119 26 F 1.170 F 600 F 310 F De voltallige PACT ploeg, knap werk. (Per) toneelspeler. Op een auto- didaktische wijze heeft hij deze kuituureigenschappen verworven. Daarom ver dient Fons onze grote be wondering. Tevens is hij een gevoelsgeladen iemand die zijn eigen visie en ge loofsuiting in thema's als de mens zee en land op een originele manier op doek weet te zetten. Een fijnge voelig man met een voorlief de voor de natuur» aldus Herman Roels. Tot slot feli citeerde hij de kunstschilder met zijn mooie werken en wenste hem nog een grote toekomst. Jozef Van Overstraeten had het in zijn redevoering zowel over de Belfortkelder als over de kunstenaar die aan deze opening meer kleur gaf. Hij belichtte vooral de artis ticiteit die het gebouw mo menteel uitstraalt en hij vond het de ideale plaats om «kunst voor kunst» in onder te brengen. «Het is één van de meest rustieke heel België; zowel voor wat betreft belichting als inrich ting. Daarom is het ook een zeer geschikte achtergrond om Fons Macharis tot zijn recht te laten komen. Deze kunstenaar, van geboorte afkomstig uit Denderbelle, is niet alleen uitgegroeid tot een volwaardige Aalstenaar maar is tevens een rasar tiest. Naast zijn 25 jarige toneelervaring bezit hij ook nog een uitstekende muzi kaliteit. Zijn poëtische ga ven geeft hij gestalte in een voudige gedichten. Zijn schilder- en dichtkunst staan niet kontradiktorisch tegenover elkaar maar vloeien ineen tot een harmo nieus geheel. Fons Macha ris is een gelukkig man die het aandurft om een stap in het onbekende te zetten». Hiermee maakte Jozef Van Overstraeten een allusie op de naam van de kunstenaar. Daarna schetste hij de evo lutie die Macharis doorge maakt heeft; aanvankelijk behandelde hij thema's waarin vooral het meisje en het moederschap een voor aanstaande rol speelden. Vervolg op pag. 4 Schepen Roels had het vooral over het poëtische kant van Fons Macharis (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 1