Willy Raemdonck stelt gelijk 6 5 f ft i <"_A 'c* Provinciaal voetbal Paul Vangenechten: één van de vele gele zondaars Luc Tassent overal bij «Uitslag had andersom kunnen zijn Haasdonk: niet verder dan een draw Proficiat Robert Meuleman S.K. Berlare houdt niet van geel Berlare had bondgenoot aan modder |Zes rozen Eerste nederlaag Doelpuntenkermis Te hoge Klinge score Bazel Uitslag zegt alles Verrassend maar verdiend. White Boys niet zonder moeite De Voorpost - 21.11.1980 - 23 rnetl n weri srd meer Gandasparta - Robur 1-1 tobur Moerzeke is tevreden net het punt dat het behaal- le bij het Gentse Ganda- ;parta. Clubleider Freddy De l/laere voegt er zelfs aan toe 1( lat die halve inzet niet alleen ^erdiend is, maar eigenlijk )p zijn tijd is gekomen. Ro-, )ur was immers in het eer- ite kwartier de dominerende jartij en had in die periode VOltre >ech toen een doeltrap van Willy Raemdonck op de loellijn en in de modder riaag >'eef hangen. Modder was ir immers te over op wat nen een echt «petatten- veld» noemde, fvooi ^alfw09 de eerste helft kwa is de ede jw g alle: ieeld van >end :eeds Ne Ie foi tGREMBERGEN - WIEZE 3-1 ijn men de lokalen op voor sprong en van dan af waren ze wel sterker vooral op het middenveld. Na de hervatting ging Robur op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam tot stand langs Willy Raemdonck, die als de beste acteur in het Moer- zeekse kamp werd geciteerd. Robur had nog kunnen win nen had nadien Leo Wuytack enigszins beter afgewerkt. Ook sloeg nog een poging van Albert Lelie tegen het doelhout te pletter. Globaal genomen is de puntendeling zowat de logische weergave na een wedstrijd waarin bei de ploegen zowat aan me kaar gewaagd waren. Robur Moerzeke wiens posi tie in de algemene rang schikking verre van schitte rend is, krijgt nu zondag St.- Gillis-Waas op bezoek. Voor de lokalen wordt het de hoogste tijd dat er een twee de seizoenzege wordt ge boekt. Dat zal men deze keer moeten realiseren zonder Willy Raemdonck. Die krijgt immers verplichte rust op gelegd tengevolge van gele kaarten. Ook zonder hem moet Robur tot het uiterste gaan. Wan neer het zich wat beter kan klasseren zal het rustiger kunnen voetballen. Dan wor den ook de resultaten na venant. E.D.M. Paul Vangenechten, mo menteel bij SV Temse spe ler-trainer is één van de ve len die volgend weekend in een geelgekleurd plunje op de strafbank zit. De anderen zijn Guy Rodrigo en Martin Van Daele (SK Sint-Niklaas), Paul De Bruyn (SK Beveren), Willy Raemdonck (Robur), Thierry Thuy (St.-Gillis- Waas), Marc Van de Winckel (Eendracht Meldert), Mare Mouton (Grembergen), Ja cques Schreurs (Berlare), Gi'h'W Robbrecht (Klinge), Jozef De Bruyn (Opstal), Erik Van Geit en Patrick Verlee (Doggen), André De Nooze (Wichelen), Philip Goethals (Eendracht Aalst), Pierre Wil- laerts (Baasrode), Rudy Claessens (Kruibeke), Thier ry Rilke (Rupelmonde), Alain Van Eeckhoorn (Wilskracht Moorsel), Frangois De Sterck (SK Aalst), Helverd De Neef (Herdersem), Rudy Catthoor (Haasdonk), Luc Maes (Ham- me) en Reginald De Maeyer (Kemzeke). (m) d Tweede opéénvolgende ze ge van de Grembergse der de provincialer. Vorige week nze \was dat met de hakken over djde sloot. Tegen Wieze ging en hdat met brio. Metéén heeft zijn Grembergen ook een flinke evan sprong gemaakt in de klas sering. Dat was wel noodza kelijk, want twee weken ge- trom leden zag het er maar po vertjes uit. Tegen Wieze zag Kemzhet er in het begin van de lekno wedstrijd niet bijster ovem rooskleurig uit. Een ongeluk- cig kopduel van Van Hese q ^belandde in eigen doel. Ge lukkig kon Grembergen vijf minuten later de stand in evenwicht brengen. Leo Van Cauwenberghe was auteur van een doelpunt dat hij tot stand bracht van uit een bie- zonder scherpe hoek. Twee collega's van hem waren evenwel in deze actie betrok ken. Eerst had Christiaens op de doelman besloten die de bal had moeten lossen zodat hij in de voeten van Van Cauwenberghe terecht kwam. Maar eigenlijk was deze mooi opgezette actie van uit het middenveld ver trokken waar Luc Tassent voor de gouden voorzet had gezorgd. Diezelfde Tassent was ook in het tweede Grembergse doelpunt be trokken. Hij bediende Jan Van Damme die nadien het duel met de doelman won. Opvallend in deze wedstrijd was wel het feit dat het meeste bezoekende gevaar vanuit de tweede lijn kwam. Vanop grote afstand nam Merckx geregeld doelman Luc .De Lathouwer onder vuur In de tweede helft bleef Grembergen overigens de situatie beheersen. Chris tiaens zou met een derde doelpunt voor rust zorgen in de plaatselijke rangen. Te vermelden is wel dat deze voetballer zijn eerste doel punt in deze kompetitie luk te. Grembergen moet zon dag op uitstap naar Berlare. Dat wordt in geen geval een gemakkelijke opdracht. Bo vendien ontbreekt Mare Mouton. Die moet een gele speeldag uitboeten. Het ziet er naar uit dat men in Grem bergen een beroep zal doen op Raymond Van Holle- winckel om de geschorste Mouton te vervangen. E.D.M. >eb eg<Derde Provinciale C: Kerksken - Terjoden 2-1 Geen geluk Melsele - HO Kalken 0-1 Kalken geraakte in de laatste Melsele heeft het duel voor tien minuten aan een verras- de eerste plaats met het one- send (en winnend) goaltje ven goaltje verschil: verlo- na een hoekschop. Niette- ren Het had net andersom genstaande deze nipte ne- kunnen zijn, doch geluk en derlaag waardoor Kalken tegenslag spelen mee in der- vveer wat verder van de gelijke matchen. Waaslanders wegklimt, 75 van de 90 minuten zwaai- kreeg de voltallige ploeg een de Svelta de skepter, maar g0ede kwotering mee met de bezoekende keeper leek Bosman, De Baere en Van in een genadedag en stopte Strijdonck als blikvangers, alle schoten. (mj In Haasdonk werd ver wacht dat Red Star het volle pond zou halen uit de match op Kallo. Het bleef bij een scoreloze draw. Trainer Cor- nelis meent dat zijn discipe len niet meer verdienden dan een schamel puntje: de ploeg draaide niet en voor aan liep het vierkant. «Dat is geen nieuws Benny Daman voetbalde voor eigen pu bliek, werd door de thuis- fans op de korrel genomen, werd nerveus en bracht er weinig van terecht. Boven dien kon hij met trainen we gens ziekte, zodat Benny in Voorzitter Matthijs zet Robert Meuleman in de bloemen. Dat mocht wel: Robert voetbalt reeds tien seizoenen voor Vlierzele (per) Benefiet-match Vlierzele - Toekomst Borsbeke 0-2 allesbehalve ideale omstan digheden aan de kick-off was. Luc Catthoor is al een paar weken in minder goeie konditie. Voorts werd Dias- son vooraan uitgespeeld als vervanger van de vermoeide Danny Vergauwen. Maar Diasson is nu eenmaal .geen spitsloper Er staat Haasdonk een nieuwe moeilijke opdracht te wachten: een trip naar Bazel, één van de favorieten op de titel. Het wordt knok ken voor minstens één punt. M. Op dinsdag 11 november vierde men te Vlierzele spe ler Robert Meuleman. Meu leman verdedigt reeds tien jaar de kleuren van Vlierzele en hiervoor werd hij door clubgenoten en supporters in de bloemen gezet. Voor zitter Matthijs bracht hulde aan deze clubspeler die met rood-wit jarenlang wel en wee deelde. Na de huldiging trad de thuisploeg in het veld om een wedstrijd te spelen tegen tweede provin cialer Toekomst Borsbeke. De gasten kwamen in de eer ste helft op voorsprong via Tavernier en na de rust ver hoogde Wim De Moor de score. In deze wedstrijd ken de de gevierde weinig suc ces bij het afwerken, daar waar hij in de kompetitie weinig zondagen laat voor bijgaan zonder te scoren. Borsbeke won uiteindelijk met 0-2. Naast feestvarken Robert Meuleman speelden bij lokalen nog zijn broers Rudy en Luc, zijn neef André Meuleman, doelman Jan Van De Keere, Dirk De Vriendt, De Braeckeleer, Emiel Van Den Broeck, Van Wassenhove, Hubert Berck- moes, Freddy Braeckmans, Van Boxstael, Wim Osselae- re, Pierre De Poortere, Mark Van Paemel, Etienne De Coensel en Henri Verrick. Laten we hopen dat Robert Meuleman het nog eens tien jaar volhoudt. (J-G.) chte x ir°epS[ einflEen technisch sterk Terjoden heeft het op Kerksken niet :unnen waarmaken. Al hun technische vaardigheid ten ;pijt, kon de leidersploeg, :ijn spel niet ten volle ont plooien, op het moerassige Kerksken-terrein. Daarom beschikte de thuisploeg zon dag II. over een dosis inzet, om de besten te doen sneu velen. Vooral dan in de eer ste wedstrijdhelft was Kerks ken één en al overgave Die •vergave werd in de 38' be kroond met een doelpunt an Luc De Ryck. Kerksken probeerde onmiddellijk deze voorsprong te vrijwaren zo dat Terjoden naar het einde toe van de eerste helft, de teugels stilaan overnam. Na de 1-0 ruststand was Terjo den na de koffie de domine rende partij, wat leidde naar de gelijkmaker aan de 65' via* Houben. De leiders voelden de overwinning in hun be reik en bleven beuken, doch meermaals zagen zij zich ge stopt door de slechte staat van het terrein. Hun korte voorzetten bleken steeds iets te kort, zodat een lokale voet er tussen kon. In het slotkwartier, toen iedereen verwachte dat de punten toch naar bezoekende zijde zouden gaan, viel het verdict aan de overzijde. Op één van de karige plaatselijke coun ters, kon Vocaet aan de 85' doelman Philips verslaan. Wim Philips had de plaats van de gekwetste Leo Van den Steen onder de lat moe ten innemen, toen de basis doelman na een botsing het terrein diende te verlaten. De zegsman van de leiders weet deze nederlaag in de eerste plaats aan de slechte terreinstaat, en in de tweede plaats, aan de nog steeds afwezige Eddy Everaert, die hopelijk binnen 14 dagen te rug zijn plaats zal innemen. Met hem erbij, krijgt onze aanval zoveel meer stootkracht, en vallen doel punten op de meest onver wachte momenten. Gelukkig voor Terjoden, verloor ook co-leider Burst, zodat de toe stand in de klassering voor lopig ongewijzigd blijft In de Berlaarse voetbalkrin- wordt getoond wanneer een gen werd deze week nog ernstige overtreding wordt van gedachten gewisseld begaan. Maar waarom de over de jongste wedstrijd, ref voor onbenulligheden zo Die liep goed af voor deze dikwijls het karton uit zijn derde provincialer. tipzak opdiepte, begrijpt Maar over de houding van men niet. Ook de twee gele scheidsrechter Herman kaarten die aan de lokalen Lambrechts had men zijn werden getoond waren mening. Die man haalde niet geenszins op hun plaats, minder dan zes gele kaarten zegt men in Berlare. Blijk- boven. Vier Berlaarse spe- baar heeft die man zichzelf Iers werden er het slachtof- in de belangstelling willen fer van. Gino De Wilde, Chris plaatsen. Maar op die ma- Gabriels, Willy Van Linter en nier... Dat ziet men alleen André Leon. In Berlare gaat maar in een circus, men ermee akkoord dat geel E.D.M. Dat zijn de vier Meulemans in de ploeg van Derde Provincialer Vlierzele: André, Luc en Rudi en de gehuldigde Robert, (per) Derde Provinciale D: Wilskracht Moorsel - Berlare 1-2 Ihoewel Berlare deze wed strijd verdiend gewonnen leeft, dient men toch aan te stippen, dat zulks op een nsrijke manier tot wording iwam Van meet af aan na- len de gasten het initiatief, loch éénmaal voor de plaat- lijke doelmond, geraakten i zij klem in de modderpoel, I die voor het lokale doel lag. e ki Die modderpoel zou even la- A ter de bondgenoot van de (2 bezoekers worden. In de 23' k V bleef een slechtgericht be zoekend schot in die modder Wal "ST.-GILLIS - SINAAI 6-0 iendracht St.-Gillis heeft op Je dag dat de wapenstil stand werd herdacht een ge- 5 M ierale repetitie gehouden 1 dl egen K A V D Het won toen n 'lot met 5-0 cijfers. Wij voe- 'ht jen hier wel aan toe dat de v( )endermondse eerste pro- 'incialer niet met zijn volle- 3r (3dig elftal aantrad. Maar St.- steken. De Grauwe was goed gevolgd en versloeg van dichtbij de plaatselijke portier. Wilskracht reageer de onmiddellijk, maar ge raakte niet verder dan een schot op de deklat. Ook.hun verdere reakties kenden geen resultaat zodat de 1-0 ruststand verdiend, doch ge lukkig mocht genoemd wor den voor Berlare. Onmiddel lijk na de koffie, herhaalde zich de faze van het ope ningsdoelpunt. Nu echter gold het een terugspeelbal, die in de modder bleef ste ken, wat aan Vercauteren toeliet de score te verdubbe len. Wilskracht voelde zich bekocht en zette alles in de aanval, en onmiddellijk ken de men succes langs Stefan Van Waeyenbergh, die met een fraai schot in de verste hoek besloot. Nog een tien tal minuten maakte de thuis ploeg jacht op de gelijkma ker, doch verder dan een schot van Verleysen kwa men de Wilskrachters niet. In het laatste halfuur waren de bezoekers, de betere, zo- het kleinste verschil kon ge- dat hun overwinning met rechtvaardigd worden. Burst - Boekei 1-2 1 Gillis liet zich toen al bewon deren als een ploeg met fris- zvv se ideeën die niet alleen in ïchl Btaat is om te dreigen, maar °°fcok kan afwerken )at werd deze keer tegen Sinaai tenvolle bewezen. Jn v 3ing het hier weliswaar om zwakke tegenstander lieten de bezoekers na" 'oornamelijk op het mid- 1 vc lenveld een betere indruk aPP lan hun rangschikking laat u'ts 'ermoeden Eendracht wist positie te scheppen door al na twee minuten voor voor sprong te zorgen langs De Bleeckere Bij dit doelpunt was ontegensprekelijk wel wat geluk gemoeid. Het ging hem hier om een afstand schot, dat wel hard genoeg was getrapt maar via een bezoekend been van richting veranderde. Geen enkele doelman had zoiets kunnen verhinderen. Toen nog voor de rust Tony Collewaert de cijfers verdubbelde zag het er gunstig uit voor de Een- drachters In de tweede helft bleken ze zelfs nog produc tiever Leo Putteman. Mare De Feyter, Frankie Van He- cke en Frans Peeleman na men ieder nog een doelpunt voor hun rekening. Vooral Frans Peeleman was auteur van een puik doelpunt. Als voorstopper rukte hij op, doorploegde het midden veld, zette niet minder dan vier tegenstrew- - ■*- wind om zijn rush dan met een doelpunt te bekronen. Eendracht heeft door deze zege een confortabele posi tie ingenomen, in de alge mene rangschikking. Het staat nu als tweede gerang schikt op twee punten van leider Kalken De volgende tegenstrever is Wilskracht Moorsel. Aan deze ploeg heeft Eendracht St.-Gillis geen prettige herinneringen. Het heeft er de laatste jaren zelden punten gewonnen Maar Moorsel is blijkbaar niet meer die ploeg van vroeger. Het verloor nu zelfs op eigen veld van Berlare. Bovendien is het zijn spits Eddy Van Den Driessche kwijt en dat was de man die voor de productiviteit zorg de. Deze keer mag Een dracht zich niet bij voorbaat verloren geven. E.D.M. Het is er dan toch van geko men. Burst inkasseerde de eerste hederlaag van het sei zoen. In eigen huis nog wel. Op een modderig terrein kwam Boekei rond de twin tigste minuut 0-1 voor dankzij Rasschaert Twee minuten later verdubbelde het op gelukkige wijze de voorsprong. Een afscham- per werd door de lokale spe ler Moernaut in doel ver lengd. De resterende twintig minuten in de eerste helft ging de partij gelijk op. Na de pauze zette Burst de tegenpartij onder voortdu rende druk en reeds in de vijftigste minuut hadden de thuisspelers hiermee suc ces. Ronny Van Aerde zorg de voor de aansluitingstref fer. Boekei trok een muur op voor zijn doel en trapte alle ballen zo ver mogelijk weg. Het slaagde er in de tweede helft slechts een drietal keer in het spel naar de speelhelft van Burst te verleggen. De constante druk van de loka len ten spijt viel er geen tweede doelpunt meer. Burst verloor voor het eerst, niettegenstaande de leiders- ploeg meer verdiende. Vlierzele - Sp. Geraardsbergen 5-1 En goed akterend Vlierzele, kopte hij in. Zeven minuten dat verscheidene gekwet- later verdubbelde een laag sten repekureerde, heeft uitvallende Van Paemel de weinig moeite gehad met stand. De lokalen beleven staartploeg Geraardsber- komen en zes minuten voor gen. De gasten kwamen rust maakte Berckmoes er 3- nooit gevaarlijk opzetten en 0 van met een vluchtschot. konden zelden kansen Na de herneming ging Vlier scheppen. Reeds na dertien zele door en het was op- minuten bracht een sterk nieuw Braeckmans die num- spelende Freddy mer vier binnenkopte. De Braeckmans de thuisploeg pas gevierde Robert Meule- op voorsprong. Op corner man lokte even later de be zoekende doelman. Een tie- tal minuten voor tijd moe.. Jos De Bolle het eerredde- doelpunt voor Geraardsbt gen aantekenen. Bij Vlierzele speeld Braeckmans en Berckma een betere partij. Ook de jc ge Wim Osselaere prestee, de opmerkelijk goed. De: zeventienjarige wordt in toekomst een vaste waaror- in het rood-witte geheel Baasrode klopt Thor Meldert Baasrode, vorig jaar wegge zakt uit «Tweede» heeft te gen Thor Meldert eèn be langrijke overwinning be haald. Blikvanger in de ploeg was Rik Dhaen die twee keer scoorde. Goed bloed liegt niet en «pa» Luc Dhaen was in zijn tijd ook een voetballer die de goal wist staan. Niettegenstaan de de twee doelpunten van Baasrodes jonge belofte werd het slechts een zege in extremis Meldert hield im mers lang de 2-2 op de bord jes. Spelertrainer Steyle- mans maakte er 3-2 van en Baasrode was meteen twee punten rijker. (m( In De Klinge kon iedereen zich verzoenen met de ne derlaag, doch de 0-4 score wordt fel overdreven genoemd. Het begon slecht voor de thuisploeg want reeds in het eerste kwartier kwam Bazel, na een slechte terugspeelbal van De Munck, op voor sprong. Klinge begon na dien de wedstrijd te domine- ren en drukte zelfs tot ^jgp 0 4 minuten voor affluiten. Tot op dat ogenblik stak er een drawkans in. Toen gebeurde het: Robberechts haalde in het strafschopgebied een tegenstander onderuit en Borgeys liet de kans niet lig gen. Franky Maes scoorde nog twee keer tegen een Klinge dat moegestreden en ontgoocheld naar het matcheinde uitkeek. S.K. LOKEREN - GERDA: 0-0 S.K. Lokeren en Gerda zijn er nooit in geslaagd om de wedstrijd op een behoorlijk Mere - Nieuwerkerken 1-0 FC Mere. (Per) Mere heeft verrassend maar verdiend gewonnen van Nieuwerkerken. De gasten, voor enkele seizoenen nog in eerste provinciale, speel den in de eerste helft goed mee en de wedstrijd was gelijkopgaand. Na de koffie kon de thuisploeg meer en meer zijn stempel drukken op de match. De bezoekende doelman Vermoesen diende dan ook regelmatig zijn kun de te tonen. Ook de lokale portier moest bij de welis waar schaarse tegenstoten het onderste uit de kan ha len. De Naeyere hield zijn doelvlak ongeschonden. Het was zeven minuten voor tijd, toen haast iedereen ging be rusten in een scoorloos ge lijkspel dat Mere dan toch op voorsprong kwam. Een vrij schop van speler-trainer Van den Haute werd door Calle- baut met het hoofd in doel verlengd. Een nipte overwin ning voor Mere dus, maar een volledig gewettigde ze ge vermits de thuisploeg zich vooral in de tweede helft de betere toonde White Boys Sint-Niklaas heeft er in Meerdonk geen spelletje van kat en muis van gemaakt. Dat had een beetje te maken met de afwezig heid van Ronny Colman en keeper Patrick Piessens die op het «gestraftenbankje» zaten. Ronny Baetens en Eric Hoof, twee juniores, werden ingehaald en deden het pri ma. Ronny als doelman, Eric als verdeuiger. Alleen een gebrek aan ervaring kon geen van beiden wegmoffe len, doch dat kan geen ver bazing wekken. Het werd tenslotte een 0-2 zege na een strafschopdoel- punt van Luc Van Lierop en een fieldgoal van Eddy Van Raemdonck. Eigenlijk kwam nog een derde junior op het Meer- donkse terrein: toen «laatste man» Guido Verschaffeit er met een kwetsuur uitging, werd de jonge William Marckx ingehaald. Die deed het uitstekend. niveau te tillen. Bovendien waren de betere spelers vooral in de onderscheiden verdedigingen te vinden, zo dat nauwelijks reële kansen opgetekend werden. Alleen Paelinck kon voor Lokeren voor enige dreiging zorgen maar door een goede onder linge dekking in de bezoe kende defensie werd ook dit gevaar bezworen. De schuld treft niet alleen de offensieve sektoren. Beide ploegen sloegen immers te gretig het middenveld over zodat de aanvallers zelden in behoorlijke omstandighe den werden aangespeeld. Daar zaten de weersomstan digheden voor een groot deel tussen, want vooral een scherpe wind zorgde voor problemen. Een gang van zaken die uiteindelijk Loke ren heel wat troeven uit de hand sloeg want bij de blauw-witten van de Putte nen ligt het aksent toch wel op het middenveld waar vooral de technische sterke René Vermoens lijn in de akties kan steken. Stekene laat zege liggen Het zag er voor Waasmun ster erg bleek uit in Stekene: tegen een 2-0 achterstand optornen bleek geen lachert je. Toch slaagde Sparta erin de kloof te dempen. Die achterstand kwam er na twee strafschoppen, telkens veroorzaakt door Jos Van Cleemput die een handfout bestraft zag en ook moest boeten voor een andere fout. Telkens zette Kris Fer- ket feilloos de penalties om. Na de citroentjes sloeg Waasmunster keihard terug en De Bondt scoorde twee maal, genoeg voor de helft van de buit. (m) Gestopt Gijzegem - Opstal 0-1 Wilskracht Gijzegem maakte de laatste weken furore. Het wist niet meer wat verliezen is. Opstal heeft de jongens van trainer Roeland op nieuw met beide voeten op de grond gezet. De thuis ploeg begon nochtans sterk en Elie De Loose kwam reeds in de eerste minuut alleen voor de bezoekende doelman die redde. Opstal toonde een beter samenspel en was defensief erg sterk. Na de rust, en met wind- voordeel, ging Opstal dan ook meer aanvallend spelen. De gasten bleven meestal gevaarlijk op verre schoten. In de twintigste minuut haal de doelman De Coster een bal uit de winkelhaak. Hij duwde hem op de dwarslig ger maar de terugbotsende bal werd door een bezoeker

De Voorpost | 1980 | | pagina 23