Effekt trainerswissel? Als een volwaardige ieidersploeg Armoe troef Peer gestoofd Moedig verweer 26 - 21.11.1980 - De Voorpost Nationaal herenvolleybal Nationaal herenvolleybal Veurne - St.-Gillis-Waas: 0-3 VC Temse - Seraing 3-2 Rapid - Opglabbeek 0-3 De ploegen uit het Waas land hebben met wisselend succes het weekend door- sparteld. Enkel Temse bleef aan de winnende hand. Ra pid daarentegen kon het te gen Opglabbeek niet klaren. Niet dat het talent ontbreekt maar de spelers maken daarom nog geen geheel. De vrij onregelmatige pres tatiecurve zal wel, in de loop van de komende weken, de aanleiding worden tot een ernstige bezinning. Tenzij zaterdag a.s. te Leuven de puntjes worden wegge kaapt. Maar wie neemt dat voor waarheid aan? Dat nieuwelingen als K. Hey- ninck, P. Milants en P. De Gendt overlopen van talent hoeft geen betoog. Maar in geburgerd raken in een nieuw systeem, vraagt we ken aanpassing. Eens die co hesie een feit, staan er Rapid allicht betere tijden te wach ten. De vraag is of deze min der gunstige periode nog lang mag aanslepen wil het moreel en de verstandhou ding onder de spelers, en de leiding legt er de nadruk op dat er van enige problemen geen sprake is, niet onder het nulpunt dalen. Wegens een opgelopen voetkwet suur in de gewonnen beker ontmoeting te Lessen moest A. Bauweraerts verstek laten gaan. Geen nood echter want Rapid leek naar een prachtige setzege te streven: 7-1, 10-5. Plots viel alles stil. Zo stil zelfs dat de receptie het liet afweten en dan... ja dan is alles verloren Boven dien was de hoofdscheids rechter zeker niet Waas-ge zind. Ook dat speelde partei bij de thuisspelers en knaag de aan het vertrouwen. Op glabbeek, dat zeker nie meer geloofde in setwinsi raakte onverwachts aan eefl 14-16 en zat meteen op heH goede spoor. Een ongrijpba^ re Wittak (overgenomen vj Horman) zorgde bijna op z'rfn,? eentje voor vlotte setwin sten: 7-15 en 10-15. Rapi kwam de klop van set nooit meer te boven. De w. was er wel maar het ploeg-, spel ontbrak des te meer! En tegen een vechtlustig Op glabbeek betekende dit zo veel als de doodsteek. kl goede. Tijdens de vierde set namen de bezoekers het ini tiatief met fraaie kombina- ties en een steenharde ver dediging, waardoor het Ju- venesblok het begaf en het 12-14 werd. La Louvière werd de setbal ontfutseld, en met enkele mooie aanval len kon de thuisploeg de stand in evenwicht brengen. Na de rust lieten de Zele- naars punt na punt aanteke nen; zodat iedereen dacht «het is gebakken»! Maar toen gebeurde het onmoge lijke. De haantjes bleven zich hardnekkig verdedigen. Hun aanvalsgolven zaaiden weer ontreddering in de thuisran- gen en Juvenes raakte ver strikt in de eigen kombina- ties (zenuwen?). Met vijf wedstrijdballen op 14-5 was het nog de bezoekende ploeg die de thuisploeg het vuur aan de schenen legde, en uiteindelijk loon naar werken kreeg. Reserven. Juvenes - La Lou vière: 2-1 Nationaal damesvolleybal Peer - P. Kruibeke2-3 Het zit weer snor in Kruibe- ke met de volleybal: de heren prijken aan de leiding in 1e provinciale terwijl de dames het even goed doen: zij staan op een gedeelde tweede plaats met één wedstrijd minder gespeeld als koploper. Eisden. Het werd een formidabele ont moeting te Peer over een tijdsduur van twee en een half uur waarbij de spanning te snijden was Pardaf mocht in z'n basis opstelling het optreden van Mireille Rogiers verwelkomen die een uitstekende verrichting weggaf. In set één bleef het voortdurend op en neer gaan: 5-5, 8-8, 10-10 en zelf, 16-16. Twee prachtige aan vallen schonken de bezoek sters de zege (16-18). Peer bracht z'n kapitein op het terrein ('n talentvolle speel ster die te klem bevonden werd voor de nationale ploeg) maar ook nu bleef alles zoals in set één: 6-6, 10-10, 13-13. Enkele krach tige services van de lokalen en de wedstrijd kon herbe ginnen (15-13 en 1-1). Ook in de volgende beurt liep het gelijk op: 7-7, 10-10 maar enkele betwistbare beslis singen van een slecht lei dend limburgs duo (ze be nadeelden beide partijen) deden de balans overhellen in set vier: met aanvalsspel, daf stelde orde op zaken in set vier: met aanvalsspel, fris van de lever, speelden[ar de bezoeksters de lokalen in|^® de vernieling (1-6, 4-11 era 7-15). Identiek scenario inL de slotset waar Pardaf defo totaal ontredderde Peerseh formatie op een 5-14 ach-Prc terstand trakteerde, maar!.2 zelfs 8 matchballen blekentgj niet voldoende voor. Pardafj v om uit te maken: het werdlns 14-141 Verwarring bij de'9e bezoekende formatie dievar toch het hoofd koel hield en"~ met 14-16 te besluiten!, u Zaterdag komt Hamont op bezoek! hhi hb-«ei Nationaal damesvolleybal Eisden - St.-Niklaas: 3-2 moest m set v'er en v'jf steeds zonder J. Van Moor- De recente minderwaardige prestaties waren niet van aard om met gerust gemoed naar de mijnstreek af te rei zen, te meer Eisden welis waar met één wedstrijd meer gespeeld aan de kop van de rangschikking staat met slechts één verliespartij. Harde noten om kraken voor de Sinda-ploeg, die het, bui ten alle verwachtingen, uit stekend heeft gedaan. Voor het eerst ook traden Hilde Pincé en A.M. Van Meersche op het voorplan als topaan- valsters en dat was reeds een lange tijd geleden. In de eerste twee sets viel er nau welijks enig klasseverschi! te bespeuren, beide teams streden hardnekkig om de punten en de setzege die eerst naar Sinda ging (13-15) maar in set twee stelde Eis den gelijk. De wedstrijd ken de nadien een ware meta morfose: Sinda lukte een ware stunt door de thuis ploeg op een memorabele 1- 15 te trakteren. Eisden voel de de eerste nederlaag in de nek, zette alles op alles en een fysiek verzwakkend Sin twee zware nederlagen hem, dat zich in het vooruit- casseren: 15-3, 15-7. Een zicht van een gunstiger ka niet zo imponerende leiders- ploeg hield alzo verdiend de puntjes aan huis tegen een opmars in te zetten, dapper St.-Niklaas, nog lender, blijkbaar wil klaarsto men om de noodzakelijke Heren: 1e Provinciale Lokalen kansloos Denderhoutem - Baasrode: 1-3 VC Steendorp, pas gestart in de 4de provinciale speelt de pannen van het dak. (dw Druk weekend in Baasroodse Sporthut Zeer goede start van Baasro- Opmerkelijk was ook de re de die met een degelijk vol- servewedstrijd waarbij de leybalvertoon aan de lokalen jeugd mede is aangetreden, geen kans gaven en de eer- er stonden vier jeugdspelers ste helft met 7-15 voor zich op het terrein; met een zeer Voor volleyballiefhebbers is namen. Ook de tweede set genietbaar vertoon wisten er deze week andermaal bleven ze het hoge woord ook zij met 1-2 te overwin- heel wat op het programma voeren en brachten het na 7- nen. Dit geeft vertrouwen te Baasrode. 13 tot 10-15. Waar het er voor de toekomst. In de competitie eerste pro- eerst naar uitzag dat het een 3-0 ging worden bij een 4-5 stand liet Baasrode het ini tiatief over aan Denderhou- Zonder pardon tem die de derde set dan met 15-5 behaalde. Opslag 3e Provinciale A: Denderleeuw - Lebbeke: 0-3 en receptie bleven hier wel Adel'?chkwel te herpakken de twee nederlagen heeft volgen tot 7-7. Toen moest en na 7-13 werden de punt- Lebbeke tich goed herpakt zi| de rol lossen en via aan- ies met 12-15 meegenomen, met een denderende 0-3 te- vahen van Paul Troch liep ge. In de eerste set moest Lebbeke naar een 7-15 winst In de eerste set moest een goed aanklampende Denderleeuw zich toch ge wonnen geven bij een 13-13 stand, en dit na goede opsla gen van Paul Vercauteren (0-2). De derde set liep gelijkgaand (4-6, 6-6 en 8-8) Toen ging Lebbeke iets vlugger spelen en liep uit tot 8-13. Door een (13-15) (0-1). Wegens dit ver- paar slechte recepties kwam lies was de thuisploeg hun Denderleeuw terug tot 13- koncentratie kwijt en kon Dames: 1e Provinciale Na hard 13, Lebbeke trok dan de op slag naar zich en door het goede blok van Robert De Meyer kwamen de bezoe kers aan set- en matchwinst 13-15 (0-3). vinciaal spelen de dames te' 16 uur tegen Watervliet enr11 nadien te 19u30 is het der! beurt aan de heren die hetp* moeten opnemen tegen hetfor sterke Wondelgem Nadat,— de voorbije week beide ploe gen hebben bewezen dat zij slechts toevallig een minde re dag doormaakten en dat zij met de besten meekun nen, mag men zich wel aan een spannende strijd ver wachten. De reservewed strijden beginnen respektie- velijk één uur vóór de hoofd- wedstriidpn De jongens-juniores spelen zondagvoormiddag te 11 uur tegen St.-Amandsberg en dit eveneens in de Spor thut. Daar het er gaat tegen een der sterkste ploegen uit de reeks zullen de Adec-jon- gens er alles op zetten om hun ongeslagen leider splaats te behouden zodat men zich ook daar aan een spannend vertoon mag ver wachten. De verrichting die Sigivok in Sigivok steekt boordevol Ook in set twee was de i 4Êtk de «Bachten de kupe» streek zelfvertrouwen: de ploeg thuisploeg nauwelijks beter; ly',-J* weggaf, kreeg een uitsteken- draait goed, mentaal is de het scoorde wel enkele punt- 'MZ&SÉ^L de kwotatie van de lokale ploeg in goede handen en jes meer maar kon nooit r/fimSB clubleiders. Er waren nau- het siert coach Van Buynder voor enig tegengewicht zor- - 'j welijks vijfenveertig minu- dat er nauwelijks tegen over- gen (7-15). Er waren toen M|Hfó. l ten nodig voor blauw-wit dreven zelfoverschatting vijfentwintig minuten ge- :''fej«9P§ om zegevierend naar de wordt gezondigd. Zo vertrok speeld. In de slotset zag het kleedkamers te trekken. Spij- blauw-wit uiterst voorzichtig ei" a' even benard uit: Sigi- tig van die verre reis... maar in de partij, indachtig het 15- vok's pletwals hield aan (1-6) 9 im&jy liever zo naar de grensstreek 1 verlies vorig seizoen. Maar maar stokte plots. De con- r afzakken dan met een druilig nu kreeg Veurne van hetzelf- centratie verzwakte, nogal sf ^B9|^ gezicht na een nederlaag. de laken een broek: 3-15. logisch bij zo'n meesterschap, en Sigivok iifjL jp-- - won tenslotte moeizaam -SP Nationaal herenvolleybal met 13"15- Veurne, zwakjes jmgfe 9 7 over t geheel van de wed- NR-g* Ma* fmiAM —A,. strijd, moest achteraf toege- ^9"-» a lYIBl ZBVen man ven dat zij nog nooit op zo'n '«i!: manier zijn overklast als jfe 9 Chièvres - R.T. Lokeren 3-2 door St. Gillis. Een betere f' K'" referentie is er niet voor het w sl- mSS 'ËtW- Wie in de heksenketel van sneller ritme en Lokeren, dat klasrijk bezoekend team dat Chièvres wil winnen, moet z'n inspanningen uit de aan- zowel in blok, aanval als ver- wel over een klasserijk team vangsset wat moest beko- dediging uitmuntend ak- 'W—- - m £00SS beschikken. De Waaltjes wa- pen, moest in de thuisploeg teert! De komst van Assene- "*C-, -y/pyfm-'y JÉ9 nen zich in eigen huis haast z'n heer en meester erken- de kan enkel maar een be- -L mS 'r- onklopbaar. En met reden! nen (6-1, 12-6, 15-10). Chi- vestiging brengen voor het Want zij spelen niet alleen èvres ging op z'n élan verder thuispubliek. Het Steendorps blok was soms drie man sterk een zeer snel spel, maar be- met sterk gevarieerd aan- hb (Steendorp-Kemzeke 3-2(dw) schikken tevens over een valsspel. Toch weerde Testa uitmuntende fysiek! zich dapper en kon, zij het En bovendien krijgen zij wel moeizaam, verbeten aan- gewild of ongewild de klampen. (8-8) Enkele du- Heren 4e Nationale C jteun van een zevende man bieuse scheidsrechterlijke de scheidsrechter zodat beslissingen (een Waals Jj| rfg foilt Vlaams-Waalse toenade- duo) en gedragen door een ig zeker niet wordt bevor- helse spionkop bezegelden JUVENES - LA LOUVIERE 2-3 "rd. Dat ondervond Real Testa's lot. (15-8) Alle hens •sta vooral in de beslissen- aan dek bij Lokeren in set Qe Zeienaars hebben in deze set waar het voor ieder- vier. Een ploegwijziging Ie- wedstrijd gefaald Spijtig ge- (i duidelijk was dat de be- verde concreet resultaat. 1- noeg gebeurde dit ook in de akers niet mochten win- 8. H. Van Loocke, tot dan vrij laatste set toen een 13-2 In een afgeladen zaal moedeloos, kreeg een injec- voorsprong' werd prijsge- p Lokeren onverdiend zijn tie en de gelijke setstand geven, aede nederlaag in succes- was een feit (6-15). De thuis- Nochtans begon het goed op. Een geprikkelde ploeg, verrast door het ver- met een v)otte voorsprong' "ez, samen met A. Raem- lies van twee sets, was dui- tot 10-o, maar men zag toen »ck en T. Meersman, delijk gewaarschuwd. Het reeds dat de Waalse haan- -gden voor een schitteren- kreeg daarbij de hulp van de tjes zich zo maar niet gjngen uitgangspositie (1-5). En- scheidsrechter die bij een 6- gewonnen geven. Na deze bikkelharde opslagen 6 stand twee flagrante fou- aanvangsset bleef het tij de lokalen en alles viel te ten door de vingers zag en (jens de tweede spelbeurt 'beginnen (6-5). Het be- voor een 8-6 zorgde. Dit geruime tijd 1-1, maar La /ekend blok kreeg vat op de sneed bij de bezoekers de Louvière kon de kloof steeds xale aanval en zat meteen benen af en voor Chièvres breder maken langs 1-2, 3-4 p rozen (6-9). Leo De Cae was het een koud kunstje uit naar g-13. Toen kreeg de eed vervolgens zn duit in te maken (15-6). thuisploeg enkele positieve .et zakje en bezorgde Loke- Bij Lokeren was men tevre- impulsen, waardoor zij op ren setwinst (12-15). Con- den over de prestatie en ver- dezelfde hoogte kwamen sternaue bij het talrijk pu- zekerde mep ons dat Kuur- (,3.,3| maar 2|j b|eek ni bliek! Het was te verwachten ne, de volgende tegenstan- bij machte de se, dat Chievres aan deze toe- der het kind van de rekening af ,e ronden Een Maede stand wat zou veranderen wordt. verliesset kwam het entoe- de overschakeling naar een Hb. siasme in de In de sporthal te Appels speelden de Oudegemse meisjes tegen Lebbeke (piet hermans Het effekt van de trainers wissel heeft niet lang op zich laten wachten. Vic Ernon pas in functie als ad interim-trainer en gele- genheidscoach - voorzitter Pannier hebben met Temse een eerste stap in de goede richting gezet. Voor de bik kelharde competitiestrijd tel len enkel de winstpunten, maar de supporters hebben terug een strijdend en bij -momenten knap akterend Temse gezien. Die bijna twee uren en dertig minuten volleybalspektakel bood Temse beleefde een goede wedstrijdaanhef 7-2. Foutie ve recepties van het thuis front lieten Seraing toe al te rvemakkeiijk punten te verza melen van op de service plaats 8-8. Een goed blok van Gilbert De Lamper en Mare Hofman bracht Temse op voorsprong 9-8, een voorsprong die het zou uit bouwen Met 15-11 werd de eerste stap in de goede rich ting gezet. Met Benny Hey- ninck aan de opslag startte Temse goed in de tweede set 4-0. Meteen een eerste time out van Seraing. Met enkele rake plaatsballen sloeg Seraing terug 6-6. Het duurde een hele tijd tot het 9-9 werd. Toen konden de oezoekers vooral voor sprong nemen 10-15 (1-1). '"^e derde set was in het Se- amg-voordeel Met 6-15(1-2) zag de situatie knokken St.-Amandsberg - Baasrode: 3-2 St.-Amandsberg, reeds een paar seizoenen titelkandi daat in eerste provinciaal, heeft tegen Baasrode hard moeten knokken om op het nippertje de puntjes te be houden. Na een bliksemstart met een voorsprong van 8-1 liet Adec zich enigszins van de wijs brengen om toch de eerste set en daarop zelfs ook de tweede set af te staan. Dan slechts werd be gonnen aan het opbouwend werk in die mate dat weldra de stand op 2-2 werd ge bracht. Door beide ploegen werd nu alles ingezet en zeer goed gespeeld met gelijkop- gaande standen; zelfs kon Baasrode het brengen tot 13-11 om tenslotte nog eer vol te bezwijken. Het plaat selijke publiek betitelde de match als de beste van het seizoen en Baasrode hun sterkste tegenstrever. Jongens-juniores: St.- Niklaas - Baasrode: 0-3 De Baasrode-jongens heb ben hun zegereeks voortge zet en blijven ongeslagen aan de leiding. Ze waren werkelijk té sterk voor Sint- Niklaas waar ze het met 5- 15, 5-15 en 9-15 afmaakten. We vragen ons af welke ploeg in staat zal zijn om hen de titel te ontnemen. Meisjes-juniores: Baasrode - Zottegem: 3-0 Jeugdwedstrijden SCHOLIEREN: JUVENES - BELSELE: 2-3 Opnieuw faalde onze scho- lierenploeg door een gebrek aan verstandhouding, en een paar foutieve tussen komsten van de coach. De lokalen begonnen met een lichtjes gewijzigde op stelling, die tijdens de eerste twee sets zijn vruchten af wierp. Tijdens de derde set werden de teugels wat los- voor Temse er niet zo mooi uit. De vierde set kende een evenwichtige start 3-3. On der impuls van Mare Hof man en de voor Danny De Ben ingekomen Erik Bosse- rer werden punten aangete kend. Benny Heyninck ont popte zich toen weer tot de spelverdeler 11-4. Was Tem se te gerust in de situatie of wilde Seraing een laatste krachtinspanning doen om een vijfde set te vermijden? De bordjesman moest van plaats wisselen, de bezoe kers kwamen tot 11-8 terug Temse herpakte zich en kon langs Luc Van de Velde de set afronden: 15-10 (2-2). De vijfde set werd de samen vatting van de wedstrijd: goed volleybal en vooral spannend. Het begon noch tans niet hoopgevend voor de thuisformatie, die wel eens een steekje liet vallen. Met weinig moeite kon Se raing tot 1-5 klimmen. Toen maakte Seraing terug een vuist en in heel wat duels boven het net toonde het zich het sterkst. Erik Bosse- rer bracht de beide teams terug naast elkaar 6-6. Maar de korte set-up in het mid den van het net, die in de vorige sets ook al als een moordend wapen op Temse neerkwam maakte dat Se raing met 6-8 van speelhelft wisselde Luc Van de Velde en Patrick Van Eynde tilden Temse terug bij Seraing. Het werd toen een hardnekkig duel om afstand van elkaar te nemen. Bij Temse onder scheidde zich toen Gilbert De Lamper. Er werden langs beide zijden punten ge sprokkeld 11-11 Toen plaat ste Temse zijn laatste jump. Een goed blok van Patrick Van Eynde en Erik Bosserer maakte 14-11 en bij een smash van Gilbert De Lam per was de vreugde com pleet bij de thuisploeg 15-11 (3-2). VC Temse bedankte trainer coach Willy Mertens Vorige week nam het be stuur van VC Temse het be sluit om Willy Mertens voor zijn bewezen diensten te be danken. De penibele situatie waarin VC Temse zich be vond was daar niet vreemd aan. Maar moet een team dat met degradatie bedreigd is al onmiddellijk zijn trainer buitenzetten' Voorzitter Pannier: «Bij het begin van de kompetitie voelde het be stuur al dat het Temse-schip begon te zinken. Het be stuur heeft nu ingegrepen omdat redding nog mogelijk is. We mochten niet wach ten. De aanwerving van Vic Ernon, tevens nationaal trai- Kemzeke kreeg een diploma als kampioen van III Provinciale A en volleybalt weer in de top. (dw) ner, geldt tot januari. Als zijn trainersschap voor het nationaal team verlengd wordt zullen we een beroep moeten doen op een nieuwe trainer. In het andere geval zal met Vic verder onder handeld worden. Ondertus sen hopen we dat met de trainerswissel het vuur te rug in de pan slaat.» Benny Heyninck De spelverdeler vah Temse werd opgeroepen bij de minder dan 25 jarigen bij de nationale ploeg. Dames: 2e Provinciale A Te sterk De Klinge - Juvenes: 3-0 Een moedig Juvenes heeft in de eerste en derde set toch iets in de wedstrijd kun nen leggen, maar waren uit eindelijk niet opgewassen tegen deze tegenstander Met goede opslagen en vooral legballen kon Zele aanvankelijk op gelijke hoogte blijven, maar de thuisploeg kombineerde mooi, waardoor het zwak blok van de bezoeksters nog meer wegdeemsterde. Tij dens de tweede set bleef De Klinge rustig verderspelen, maar een paar gemiste thui- saanvallen gaf Juvenes de kans om de stand te milde ren. De laatste set werd een recital van slechte opslagen en recepties bij de be zoekster. Ook de meisjes, die het thuis moesten opnemen tegen Zottegem, hebben zich doen opmerken door 3-0 overwin ning tegen Zottegem. Het is opmerkelijk hoe dit ploegje, dat nog in de leerschoenen steekt, er de laatste tijd is op vooruitgegaan. Men voelt goed aan dat de wil er is om bij te leren en met dergelijke inzet en een goede leiding zullen we ook nog van hen horen. ser gelaten en het negatieve spel zat opnieuw op de wa gen, wat dan ook verlies be tekende. Wat men probeer de (of probeerde men wat te weinig!?) in de beslissende set, de nederlaag was niet meer te ontwijken. Met een betere geest in de ploeg zou den de mogelijkheden alles zins verhogen. Jongens doe er iets aan!

De Voorpost | 1980 | | pagina 26