Door het geluk gediend Zeer middelmatige topper Dendermonde tijdens laatste kwartier leidersplaats waardig Handbalkalender H.C. Lokeren nu alleen leider! R.B. Dendermonde steeds met het maximum egelijke wedstrijd Snelheid uitgespeeld Voorsprong smelt weg Zwakke eerste helft pane De Voorpost - 21.11.1980 - 27 - Nationale 2' Landelijke Cl. Mechelen - Avanti Lebbeke 17-15 'jngekondigd als de topwedstrijd van het handbalweek- bracht Mechelen zelts voor nde is de wedstrijd Mechelen - Av. Lebbeke volledig na 18' (5-4). De Pauw stelt lengevallen. Mechelen, steeds zonder topspeler gelijk maar laat dan opnieuw itczak, kwam uiteindelijk, als minst slechte ploeg, als kort achter elkaar twee ge- erwinnaar te voorschijn, maar Avanti, zonder de gekwet- maakte doelpunten liggen en De Batselier en A. Maes, ontgoochelde volledig zodat de rust aanbreekt met een voor de thuisploeg echt idanks Lebbeke enige keeper Vinck een opgemerk- 9ev,eide 7-7 stand Ondanks op koesterde na een goe- te prestatie leverde in het de voor Mertens ingekomen tweede helft te Charleroi. Mechelse doel Avanti start Niricovic onmiddellijk start jkt nu dat men lang de te nochtans duidelijk gemo- met twee s,echte passen >theid niet benadert die tiveerd aan deze wedstrijd kan Avanti tot 7-9 uitlopen ti soms onweerstaan- De verdediging stapte ver en na wijst het scorebord maakte Ondanks veel genoeg uit om de Mechelse aan ^'a 10-12 kan Me ede wil bereikt Avanti al- schutters onschadelijk te chelen gelijkstellen juist na resultaat, zij het een maken maar langs de flan- het derde kwartier Toen ver, door zwoegen en ken kreeg de thuisploeg toch weten» en dit is nu juist enkele onverantwoorde kan- it, naar ons gevoel, de sen die gelukkig voor Avanti |e Landelijke lelden ant' spelers niet ligt. Het onschadelijk gemaakt wer beurt te zelden dat de ver- den door een goede Mer diging rustig wordt afge- tens. Nadat zowel Vermoe- st, een of ander automatis- sen als H. Maes elk een open r,0 me tussen een duo of een kans onbenut lieten, kon een af dejo wordt uitgeprobeerd of toen nog degelijk spelend Heist Z/K - H.B.C. Dender- schutter uitgeblokt Avanti tot 1-3 uitlopen na monde: 17-20 ach_ >rdt De Avanti supporters. 10'. Na 15' De Vlieger had zij zijn nog talrijk, rest pas 3-4 gescoord, miste kei de troost dat het moei- Avanti nog maar eens een slechter kan dan zaterdag open kans en het hard wer- Mechelen. Alleen al tij- kende maar toch met weinig ns de eerste helft werden inspiratie spelende Meche- gen open doelkansen ver- len kon via penalty opeens ranseld al dient gezegd dat aansluiten (4-4) en Liekens De wi Ploeg er! En 3 Op- lit zo- Hb. maar t leken ardaf werd j de die ild en riten! >t op hb. was het reeds lang duidelijk dat het eens te meer niet rond draaide in de feniks ploeg en als het duo Van Dessel Liekens Mechelen op 14-13 bracht 10' voor het einde mocht men het ergste vrezen voor Avanti. Trainer De Smedt kwam nu zelf op het terrein maar ondanks hij Avanti nog terugbracht tot 14-14 slaagde ook hij er niet in het raderwerk gesmeerd te doen lopen Twee schoten van Vermoesen werden kort daarop uitstekend gestopt Nationale Dendermonde heeft slechts tijdens het laatste kwartier de bovenhand kunnen ne men op een sterk spelend Heist-Zuiderkempen. Tij dens de eerste helft konden de Limburgers de Dender- mondse verdedigers voor problemen stellen via hun schutters uit de tweede lijn die regelmatig het Dender- mondse centrum teisterden. Trainer De Nil schakelde tij dens de 2' helft over naar monde op voorsprong (16- 17), nog even kon Heist aan klampen (17-17) maar tij dens de laatste 7' zouden Van De Velde, Batselier en Van Cauwenberghe nog Reserven Heist Z/K H.B.C Dendermonde: 18 Reeds na de eerste helft stond de Dendermondse ze- voor een ruime 17-20 zege 9e vast (3-9) en tijdens het zorgen. H.B.C. Dendermon- tweede wedstrijdgedeelte de: Quisquater en E. Wuest, dreef H.B.C de voorsprong Van Cauwenberghe 5, Van hogerop. Scoorden: Bouteil- De Velde 9, Batselier 3, De le 8- Verleyen 2, De Proft 2, Bock 1, Segers 1, Bouteille, Gyssels 2, Van Kerckhove 2, De Nil, B. Wuest 1, Gyssels. Van Damme 1, Borny 1. '«ede tweede helft E.V. Aalst - Ganshoren: 23-15 Bnshoren, gepromoveerd ploeg weer met 11-7. Toch »ar 2' nationale zonder een slaagden de bezoekers er ®en defensie, verving jderlaag, slaagt er maar nog in de eerste helft af te ..^e'")er Qu|squater door E. et in zich waar te maken in sluiten met een 11 -11- score. Wuest en meteen vlotte het jin nieuwe reeks. De Brus- Onmiddellijk na de rust ging hef' wat beter- M Va" De jlaars slaagden er nog niet Eendracht er dan echt gemo- Velde, zowel aanvallend als jook maar één punt te win- tiveerd tegenaan en na een verdedigend de grote mijn- In en ook te Aalst bleek dat kwartier leidde de thuis- beer op het terrein, kwam nu |r (volgend seizoen wellicht ploeg dan ook met 16-11. volledig op het voorplan en A jnieuw in 1* Landelijke zul- Ganshoren had gedurende eindfase van de wed- p optreden. Het werd 15' niet gescoord en nu strUd toonde H.B.C. Dender- jchtans een degelijke wed- speelde Eendracht echt monde zlch duidelijk de be rijd in de Rozendreef maar voortreffelijk. De bezoekers ter®. P'°e9 Gedurende 20' bezoekers konden tijdens slaagden er niet meer in nog ep de wedstrijd zeer ge- f eerste helft enkel blijven echt in de wedstrijd te ko- 'Jkopgaand, Dendermonde nklampen omdat het bij men en een ontketend Aalst le,dde na 8 weliswaar met list toen niet zo best vlotte, dreef de voorsprong regel- maa/" via werd het liner-coach M. Wellekens matig hogerop Via 18-12 eerste kwartier afgesloten iet tijdens de rust waar- werd het 21-13 5' voor het n?et een 6"® sco.re- De thuis- lijnlijk een hartig woordje einde en enkele seconden Ploe9 toonde zich echt ge- proken hebben met zijn voor het laatste fluitsignaal vaarlijk uit de tweede lijn en Iers want tijdens de legde Steemans de 23-15 f"01 een 11-9 ruststand zag ide helft speelde Een- eindcijfers vast Scoorden het er niet zo best uit voor de lacht uitstekend. In aanval M, Bayens 6, D. Bayens 3, R-B.C.-ers. Twee minuten na laaide plots alles gesmeerd Simal 2, Van Der Borght 2, de rust werd het zelfs 13-9 I verdedigend, met Luc J.P. De Jaegher 1, Steemans en bij een 14-10 stand na 34' bens weer uitstekend tus- 6, De Cock 3, Behaege 1. CarT!-, Wuest dan P'aats in in lat en palen, sloot alles Reserven EV Aalst - l^et Pender"r,°"d®e doel Leen bus Nadat De Cock Ganshoren: 14-11 'isle r score had geopend wa- DezoeKenae arsiana 'b het de bezoekers die ge- Via 33 werd de rust bereikt schutters nu beter opgevan- irende 10' het scorever- met een 10-6 score. Tijdens 9en en geraakte de bal dan op in handen namen. Via de tweede helft moest Een- toch voorbij de Dender- en 2-3 werd het 3-3 langs dracht weliswaar wat gas te- j Bayens en dan gaf Een- ru9 nemen maar via 12-6 racht de indruk naar een kwam de Aalsterse zege iime zege te zullen steve- nooit meer in gevaar Scoor- fn; 7-3 na 19'. Ganshoren den' G. De Jaegher 2, R De te|n echter enkele onoplet- Doncker 1, Cooreman 6, R mondse verdediging dan was keeper Wuest duidelijk bij de zaak. Onder impuls van vooral Van De Velde werd nu aan de achterstand geknaagd en met nog één enndheden in de Aalsterse Bayens 1, Vinck 1, Van Her- kwartier te spelen stonden (jJrdediging uitbuiten om reweghe 1, De Coster 1, Cor- de_ Pi?e9?n opnieuw gelijk hetr''ik ,e ste"en (7-7) maar 4' nelis 1. i hetfor de rust 'eidde de thuis- ladatj- ploe- i dat ikun- aan ver- wed- iktie- jofd- (16-16) Drie minuten later bracht Van De Velde Dender- B. Wuest (HBC Dendermonde) scoort tegen Heist- Zuiderkempen (eva) ax Lebbeke - Turnhout: 13 ax Lebbeke, opnieuw eer- geklasseerd aangezien lenspiegel verloor tegen isja II, toonde zich tegen kkensluiter Turnhout een lardig leider. De bezoekers lagden er nooit in Ajax ik maar even te bedreigen ondanks tijdens de eerste lift de Ajax-verdediging kele steken liet vallen, het scorebord toen eds 13-8 aan. Ajax startte paald goed en het eerste 'artier werd afgesloten een 8-2 voorsprong maar nadien vlotte het wel even minder. Tijdens een tweede helft waarin Ajax na 10' reeds met 18-10 leidde was er van een echte wed strijd eigenlijk geen sprake meer. Trainer Multael kreeg ruim de gelegenheid om de automatismen aangeleerd op training, in wedstrijdver band uit te proberen Turn hout bood amper nog enige weerstand en via 25-11 werd de 27-13 einduitslag bereikt. Ajax Lebbeke: De Bruyn Dierick, Quidé 1, Van Geel 1, M. Huyck 4, Vermeiren 1, Van Medegael 2, Jacobs 1, D. Huyck 4, Hendrickx 8, De Busschere 4, Hofman 1. Reserven: Ajax Lebbeke - Turnhout 21-7 Gemakkelijke zege van de Ajax doublures die aan de rust reeds een 12-3 voor sprong telden. Ajax: Dierick, Keppens 2, Vinck 4, De Wit 2, Sanders 4, Bosman 1, D Vermeiren 1, Van Gaever 1, Bosteels, M. De Decker 5, De Saedeleer 1. door keepen Vinck en langs de hoeken werd Avanti tweemaal voor schut gezet 16-14 Met nog 2' te spelen betekende uiteraard het ein de voor Avanti en het tech nisch mooie doelpunt van De Vlieger op pas van De Smedt kon de pil niet ver zachten. Avanti. Mertens en Nincovic, De Vlieger 2, De Smedt 1 Van Gucht, H. Maes 1, Vermoesen 3, Cor nells 1, Verhofstadt 1. M. De Bruyn 4, De Pauw 1, Moonen. H.C Lokeren - S.P.W. Me nen: 25-21 H.C. Lokeren blijft het steeds maar beter doen. De ploeg van voorzitter P. Van Dam me overwon nu het sterke menen en prijkt nu zelfs al leen aan de leiding! Aan de hand van het scoreverloop kunnen wij afleiden dat er het spannend aan toe is gegaan Lokeren leek tijdens het eer ste kwartier op weg naar een ruime zege. Onder impuls van P. Rombaut sterke eerste helft leidde Loke ren met 3-7. De West-Vla mingen kwamen echter sterk opzetten en er waren drie opeenvolgende doel punten nodig van Rombaut om via 8-8 met 11-10 de rust te bereiken. Het begin van de tweede helft leek in het voordeel van de bezoekers te gaan verlopen (13-12) maar via Trienpont - Rom baut en Caudron werd het derde kwartier afgesloten met een 14-18 score. De wedstrijd leek gespeeld maar het sterke Menen wou niet begeven en met nog 8' te spelen wees het score bord 18-19 aan. Lokeren diende nu alle hens aan dek te roepen. St. De Swaef en Caudron op 7 m. worp maakten er 18-21 van maar de bezoekers bleven aan klampen (20-22). Rombaut, St. De Swaef en Schalkens maakten er toen 20-25 van wat meteen de ruststand betekende. Loke ren mag nu zeker tot een sterke titelkandidaat be stempeld worden. Scoorden Sonck 3, Rom baut 8, Caudron 5. Trienpont 6, St. De Swaef 2, Schalkens 1 Mechelse: Buggenhout 5-7 Buggenhout heeft het deze keer niet kunnen waarma ken. Niet dat de bezoekers zo sterk waren maar vooral om dat de ploeg van trainer De Proft de open doelkansen onbenut liet. Nu is het wei zo dat de aanhoudende regen handbal onmogelijk maakte en vooral tijdens de tweede helft zouden waterpolo-spe- lers zich beter thuis gevoeld hebben in deze omstandig- hede De lage score duidt voldoende aan hoe moeilijk het was iets zinnigs te doer, met de bal Mechelen maak te van de omstandigheden gebruik door zeer ver ui', te stappen op de Buggenhout- se schutters aangezien het vrijwel onmogelijk was dat de pivotspeler de bal ook maar zou kunnen vasthou den. Na 10' leidde Mechelse met 0-2 en via 1-2 werd de rust bereikt met een onwaar- schijnlijke 1-4 stand On danks keeper Vermaesen tij dens de tweede helft zeer degelijk werk deed, kon Mechelse tot 1-7 uitlopen na 43' spelen. Het laatste kwar tier leek de thuisploeg zich dan toch aangepast te heb ben aan de abnormale wed strijdomstandigheden en naderde nog tot 5-7 4' voor het einde. Verder geraakte de thuisploeg echter niet zo dat Mechelse toch vrij ver rassend met beide punten aan de haal ging. S.K. Grembergen - Jo- chewoa Aalst (afgelast) Aangezien de Grembergse sporthal nog maar eens her schapen werd in een echte glijbaan kondensatie namen de scheidsrechters het logisch besluit het ter rein onbespeelbaar te ver klaren 3' Landelijke H.C. Leuven 2 Brabo Denderbelle: 10-25 Een zeer onvolledige thuis ploeg kon niet optornen te gen Brabo dat hier wellicht de gemakkelijkste zege boekte sinds zijn ontstaan. Scoorden: Van Goethem 4, Verpoest 3. J. De Bisschop 3. D Uyttersprot 3 W. Van Lembergen 4, Heuvinck 5, De Smedt 3. Anderlecht 2 - Buggen hout 2 20-18 Nadat Buggenhout 2 een 1-5 voorsprong had opgebouwd kon de thuisploeg het initia tief overnemen en bij de rust leidde Anderlecht 2 dan ook met 13-11 cijfers. De wed strijd bleef aangenaam om volgen maar bij een 15-15 stand na 35' bleef geduren de 10' de score ongewijzigd. Tijdens het laatste kwartier kon Anderlecht een nipte ze ge in de wacht slepen. Scoorden: Brouillard 3, Van Damme 6, De Smedt 4, Vrij- ders 3, P. Vermeir 1, Sekhou- ri 1. Dameshandbal Kompetitie 1" Landelijke dames Zat. 18 uur E.V. Aalst - R.B. Dendermonde 3* Landelijke Heren Zond. 15.15 uur H.C. Leuven 2 - Temse BEKER VAN BELGIE Voorronde Heren Zond. 15 uur Denderbelle - D.B. Kortrijk Zat. 15 uur Buggenhout - Izegem Zat. 17.45 uur S.K. Grember gen - Temse Zond. 15 uur De Panne - Lokeren Zat. 17 uur Apol. Kortrijk - Jochewoa Aalst Driehoekstornooi te Lebbeke Zat. 18 uur V.H.V. Ploeg Gazellen (Nederland) Avanti Lebbeke. R.B. Dendermonde Houthalen: 19-10 Leider Dendermonde liet on middellijk zijn bedoelingen blijken en via 3-1 werd het 5- 2. De bezoeksters kwamen echter vrij onverwacht nog sterk opzetten en via 5-4 en 6-5 werd de 7-5 ruststand bereikt. Na de rust toonde Ros Beiaard dan duidelijk dat zij niet toevallig onver slagen aan de leiding staan. Via doelpunten van Doorns, Heirman en Hermans, ging het van 8-6 naar 13-6 vooral eer de Limburgse meisjes nog eens konden tegensco- ren. Drie opeenvolgende treffers van Heirman en daarna van L. Hermans zorg den voor de 19-10 eindscore. R.B Dendermonde: R. De Donder, B. Van Der Jeught, S. Roman, Broothaerts 1, Coen 3, Heirman 5, Hermans 5, Doorns 5. Jeugdhandbal Oost-Vlaanderen - West- Vlaanderen: 21-20 De Oost-Vlaamse kadetten troffen in hun West-Vlaamse leeftijdgenoten een bijzon der sterke tegenstander. Het werd een volledig gelijkop- gaande partij waarin beide ploegjes bewezen dat zij het ABC van de handbalsport reeds een tijdje onder de knie hebben. Tijdens de eer ste helft waren het vooral de bezoekers die langs hun sterke tweede lijn het wed strijdverloop bepaalden. Via 6-8 na een kwartier en 9-12 werd de rust bereikt met een 14-15 score. Na de rust stel de het technisch sterkere Oost-Vlaanderen alles in het werk om de wedstrijd in hun voordeel te beslechten maar de bezoekers bleven steeds replikeren vanuit de tweede lijn. Het was slechts tijdens de laatste seconden dat Oost-Vlaanderen via een pe nalty het pleit kon be slechten. O. Vlaanderen: Van Hove, Verbeeck 1, Van Biesen, Van Den Abeele 3, Hertsens 4, Ruysbergh 1, Van Rans- beeck 2, Van Den Steen 4, Heirbaut 2, Wesemael 1, Van Vooren 3. Miniemen Avanti 2 - Avanti 113-14 Rust 7-6 Ondanks langdurig over wicht moest Avanti 2. met Johan Wairaevens als uit blinker, de overwinning la ten aan de leiders, die noch tans zwak in verdediging ak teerden. Avanti 2: Costanzo, De Proft 4, Vlassenroot 5, De Batse lier, Cooreman, Buytaert, Michiels, Bourgeois, Wairae vens 4, Van Den Abbeele, Abbeel. Avanti 1Van Hove, Pesse- mier 1, De Visscher 3, Van Biesen 7, Keppens K. 1, Kep pens J. 1, De Donder 1, Van Der Jeught, Smekens Scholieren Oost-Vlaanderen - Ant werpen: 13-20 De Oost-Vlaamse scholie ren, gemiddeld één tot twee jaar jonger dan hun Ant werpse tegenstanders, moesten zoals verwacht vre de nemen met een neder laag. Trainer-coach De Vlie ger was echter niet volledig tevreden over de prestatie van zijn spelers en is beslist als hij beweert dat de O. VI. scholieren heel wat beter kunnen. Een ander voordeel voor de bezoekers lag in het feit dat men gewoon de scholierenploeg van Olse Merksem had afgevaardigd wat natuurlijk de homogeni teit ten goede kwam. De Oost-Vlamingen, met amper twee gezamelijke trainingen, werden van bij het begin op achterstand geplaatst zodat bij de rust reeds 6-12 cijfers op het bord prijkten Gedu rende 20' in de tweede helft vlotte het heel wat beter bij Oost-Vlaamderen (9-14 en 10-15) maar uiteindelijk werd het toch nog 13-20. O. VI.: Van Pottelbergh en Ver meiren, R. Bayens 1, F. Van Gucht 5, F. Bomon 1, E. Van Temsche, J. Van Onsem 2, L. Van Mol 1, E. Parys 1, F. De Ridder, J. De Pauw 1, D. Verguit 1 Avanti 1 - E.V. Aalst: 20- 11 Gemakkelijke overwinning voor de Lebbekenaars die bij Avanti een zekere noncha lance teweegbracht zodat de 2' helft voor de handballief hebber niet veel zaaks bracht. Collectief in aanval en een goede Vermeiren in het Avanti-doel, zorgden er voor dat de thuisploeg com fortabel leidde met 10-3 bij rust ondanks de uitstekende prestatie van K. Van Pottel- berghe bij Eendracht. Na de pauze was de concentratie bij Avanti zowel in aanval als in verdediging weg en ga ven balverlies en ondoor dachte shots een 11-8 score voor de 2° helft. Avanti: Ver meiren, Daelman 1, Van Gucht 7, Verheyden 4, De Smedt 1, Van Damme 2, De Ridder, De Pauw 4, Wau- mans 1. E.V. Aalst: Coore man 4, Bayens 2, Vinck 3, Cornelis 1, De Cock 1. Weekeinde 22-23/11 Miniemen Zat. 14 uur Scaldia - Avanti 1 Zat. 14 uur E.V. Aalst - Ajax Kadetten Zat. 15 uur Scaldia 1 - Avanti Zat. 17 uur Ajax 2 - Ander lecht Scholieren Zond. 14 uur Avanti 2 - Olse Merksem tenor - Rosis Aalst: 21- gen het sterk spelende enor Wilrijk heeft Rosis meer dan degelijk ge- eeld. De Aalsternaars lie- in feite de overwinning g ontglippen, toen zij zich dens de laatste 5' lieten trappen op enkele fouten de verdediging. Keeper srtens stopte eens te meer >enalty's en J. Meert, her- ild van zijn vingerkwet- bewees opnieuw zijn ede konditie De eerste ilft verliep vdlledig gelijk- igaand en via 5-5 na 13' 'rd de rust bereikt met een 10 score. n beurten namen de ploe- n de leiding en met nog n kwartier te spelen stond score gelijk (15-15). A. londt bracht toen Rosis nieuw voor en een weer rk spelende P. Bomon 'akte er zelfs 15-17 van ïnor kon echter gelijkstel- 10' voor het einde maar i ontbrak het de Rosis rdediging aan wedstrijd- ncentratie en hiervan kon thuisploeg gebruik ma- om tijdens de laatste 5' laken naar haar kant te kken. Scoorden: P. Bo- Meert 5, D'Hont 2, 18 Man 1 Sparta Aalst - Hechtel: 18-18 Ondanks een gelijkspel te gen Hechtel ons een degelijk resultaat lijkt na een periode van mindere uitslagen, is men te Aalst toch van ge voelen dat er een puntje ver loren ging. Sparta nam in derdaad een schitterende start en onder impuls van W. Bomon en een uitstekende W. Van Delsen werd het 7-3. De Limburgers lieten echter niet begaan en aan de rust leidde Sparta nog amper met één doelpunt (9-8). De tweede helft verliep zeer ge- lijkopgaand maar via 12-13 werd het toch 14-16 10' voor het einde Hechtel bleef aan de leiding (17-18) en het was slechts tijdens de laatste se conden" dat Aalst de gelijk maker kon scoren Scoor den: Mens 6, K. Bomon 1, W. Bomon 8, J Bomon 1, F. Bomon 1, G. Corthals 1. Reserven: Sparta Aalst - Hechtel: 16-23 Sparta met een piepjonge reserveploeg speelde een verdienstelijke wedstrijd. Na de eerste helft wees het sco- Basketbal Hermes St. Leuven Dat Hermes na een slechte prestatie toch nog de twee punten thuishield, mag gro tendeels als een faktor geluk bestempeld worden. Exact 39 minuten en 57 sekonden op achterstand staan en dan nog winnen is niet aan ieder een gegeven. Toch kon Sau- viller drie sekonden voor tijd Rillaert bereiken die na een foutieve voetbeweging van onder de ring de zege veilig stelde. Consternatie bij de bezoekers en uitbundige vreugde bij Hermes, de run naar de titel kon verder gaan. De wedstrijd startte voor Hermes ongewoon want niemand vond de juiste zet tegen Leuven De bezoekers liepen uit tot 0-9 en pas na 9 minuten kwam het eerste velddoelpunt van Hermes 2- 11 Meteen kon een verbeten achtervolging worden inge zet. Landeloos-Lemmens werden door Van der Meu ten oordeelkundig uitge speeld en spelverdeler Dis- cart zorgde voor taktisch fronten dwars zat. Oelbrandt zat in de greep van Lande- loos en het was slechts na 15 minuten dat de Hermes-in ternationaal zijn eerste doel punt lukte. Gelukkig was Van den Bergh de man die zijn ploeg in koeFS hield maar toch moest Hermes de be zoekers naar een 32-44 rust stand laten gaan. Na de her vatting stelde Hermes weer Aerts op maar ook dit was boter aan de galg. Geen en kele vleugel lukte punten en de inbreng 'van De Block bracht dan toch kentering. Waar Lemmens Landeloos naar de bank werden geroe pen door coach Huysecom voor foutenlast, kon Hermes na 13 minuten naderen tot 63-69. Sauviller bracht even de quick break op gang maar kon toch nooit beletten dat Discart zijn ploeg rechthield Na 17 minuten bleef de spanning te snijden. 71-75 en toen Oelbrèndt dan ook losbrak 75-77 was alles mo gelijk. Rillaerts werd op nieuw opgesteld-en ook Lan deloos-Lemmens versche nen op het terrein. Voor Her mes was de inbreng van Ril de. De Antwerpenaar scoor de 79-79 en kon ook zoals hierboven beschreven nog de zege uit het vuur slepen. Punten. Hermes: De Key- zer 0-2, Sauviller 2-6, Ver- donck 2-0, Van den Bergh 14-0. Oelbrandt 2-15. Raman 6-2, Rillaerts 6-8, Aerts 0-8, De Block 0-7. Leuven: Landeloos 10-2, Van Meenen 3-8, Lemmens 9-4, Descart 4-9, Van de Stock 2-3, Van der Meulen 14-4, Vercammen 0-3. WEGA Melie Vogelh. Melsele Een verstandig spelend Melsele is erin geslaagd zich uit de gevaarlijke zone los te werken. Is Melle-Vogelhoek geen hoogvlieger, toch moet elke Waaslandse ploeg op letten in het Gentse. De thuisploeg was met Ver- speeten wel enigszins ge vaarlijk maar kon toch geen tegenzet vinden om het ge vaar Laureys onder ring te bezweren. Kwam daarbij dat Melsele wanneer nodig de tegenaanval knap uitspeelde Halfweg was reeds een tien- puntenkloof gemaakt 28-37 in het voordeel van Melsele en oordeelkundig zette Stout dan zijn troepen in slagorde om dit voordeel te behou den. Melle moest risiko's ne men en elke fout werd door een pijlsnelle Van Goethem uitgebuit Verdiende zege van Melsele dat nu rustiger kan ademen en waarschijn lijk op weg is om het behoud te verzekeren. Punten: Melsele: Van de Keybus 10, Martens 6, Stout 4, Laureys 15, Van Goethem R. 6, Van Goethem Fr. 24 Melle: Verspeeten 13, De- grijze 9, Brown 6, Boon 2, Boubels 5, Lateire 4, Gorleer 14. WEGA Vlierzele 80 Eenh. Bazel 93 Vlierzele heeft de vijfde nederlaag van het seizoen opgelopen Ondanks het feit dat men bij de rust een vijf- punten voorsprong had op gebouwd (47-42) kon men toch niet belatten dat de twee puntjes naar de bezoe kers uit Bazel gingen. Bij de thuisploeg waren het vooral Van Der Maelen met 35 en Lievens met 24 punten die het kommando voerden. Bij de bezoekers waren het Pie- ters, Willems, Van Renter- ghem en Toté die de korven aantekenden. Dit verklaart meteen de oorzaak van de nederlaag voor Vlierzele. De twee voornoemde sterspe- "f1 Iers werden te weinig bijge staan door hun medematen. Bij Eenhoorn werden de punten gelijk verdeeld. Vlier zele moet zich dringend her vatten wil men niet in de degradatiezone belanden. Ploeg: Vlierzele: Lievens 24, Marcoen 11, Van der Maelen 35, Stevens 6 en Go- vaert 2. Renaat GITS Rubac St.-Niklase 61 90 Hekkensluiter Rubac zorg de weer met slow basket voor een evenwichtige eer ste helft. Bezoeker Sint-Ni- dit een bevredigende presta- J tie maar Sint-Niklase, derde in de rangschikking, was dit niet normaal. Gelukkig gin gen de Klaaskens na de rust uit een ander vaatje tappen. Willaert bleek weer aanval- klaas met in zijn sas op het lend sterk in de raket en De kouwelijke buitenterrein liet Poortere-Sauviller zorqden zich hierdoor enigszins in voor afstandsworpen De slaap wiegen en moest toe- snelheid werd opqedreven zien hoe Jansegers-Ver- en Rubac ging nog maar schooren hun ploeg in strijd eens roemloos ten onder bil hielden tot bij de rust 33-36 gebrek aan volwaardige in'

De Voorpost | 1980 | | pagina 27