oQmQQntQraqd GHIS WILLEMS LANCEERT VIJFPARTIJENPAKT VOOR PERSONEELSBELEID Gemeenteraad herdacht oud-schepen Ringoir VANDERBEKE WIL DAT GELOVIGEN ZELF MEER BETALEN Uitstekend debat over stadsfinanciën Vreselijk De Voorpost - 21.11.1 ie Amper drie daggen na zijn overlijden herdacht de Aalster- se gemeenteraad van 12 november jl. zoals kon verwacht mogelijk worden het overlijden van oud-schepen Benoni Ringoir. mee steeds een open dialoog dat de heer Ringoir in 1938 was. Hij wees lid werd van het stedelijk hierbij op de grote inzet van feestkomitee. Onder zijn de heer Ringoir die sterk impuls had in 1946 de toe- CVP-fraktieleider Ghis Wil- politiek boegbeeld van de meegeholpen had aan het nmalige «Handelsfoor» ditet Imavo-lnstituut voor Marxistische Vorming speelt het ertteeds opnieuw klaar om voor een geïnteresseerd publiek mjen interessant spreker uit te nodigen over de meest geiiteenlopende onderwerpen. Afgelopen vrijdag was het de gsieurt aan volksvertegenwoordiger en CVP-fraktieleider eriïhisleen Willems om; te handelen over de stadsfinanciën, ipecifiek deze van Aalst. Meteen ging hij in op een iotitnodiging die hem langs de pers om door Raymond De irdlmet gericht was geworden. daUhoewel Ghis Willems zijn voordracht zeer goed voorbe- lideid had (hij had een tekst van 16 bladzijden opgesteld) est'eek bij het klassieke debat tussen spreker en toehoorders ndJ&t hij niet helemaal vertrouwd was met een «marxistisch» nefubliek Autonomie Volksvertegenwoordiger Willems begon zijn uiteen zetting met erop te wijzen d^at de CVP en de KP in feite eule enige twee oppositiepar- oei|en in Aalst zijn, waardoor alfi) volgens hem zeer dicht bij laiflkaar staan. Anderzijds was geiij van mening dat beide jerfartijen wezenlijk dezelfde reijociale bewogenheid heb- eePen: de CVP vanuit het evan- aajelie, de kommunisten van- lit de marxistische leer. En- tel het geloof en de klassen strijd zouden mekaar schei dden. Even verwees de inlei- rofer naar de huidige pole- :ijmiek in en buiten de pers /aqoen hij stelde dat er eensge- zaljndheid is in de CVP zoals aniooit voorheen, «dat zulks eefoor de andere partijen een alseden kan zijn om de CVP die anjich opstelt als een hecht JVOlok aan te vallen en o.m. JMiaar fraktieleider tot schiet schijf te nemen». Dat ook anwege het feit dat de CVP lie standen vertegenwoor- igt, hij een schietschijf is erwondert de heer Willems bovenmate «temeer aar ik de innerlijke zeker- eid heb dat ik de geest van arbeidende klasse in mij raag van huis uit», tilaan bereikte de spreker Idus het te behandelen on- irwerp niet zonder er eerst e nadruk op gelegd te heb- en dat hij een fervente oorstander van de gemeen- jlijke autonomie is. Noch- sns is hij ook realist. Aldus iet de CVP-fraktieleider lie er de regels voor de aan werving en bevordering van et personeel door de staat ipgelegd, wanneer de ge- neentebesturen en de voog- ijoverheid niet in staat zijn en eerlijke aanwervings- en evorderingspolitiek te 'aarborgen. n dit verband wenst hij geen "gemeentelijke autonomie »n koste van een slecht Beheer. Kldus kwam de volksverte- jenwoordiger tot de lemeentelijke financiën, poals verwacht behandelde lij hierbij ook de tussen- omst van de centrale rege- ng en eerste ware aanslag op e fiskale autonomie was de !t van juli 1960, die de emeentelijke octrooirech- afschafte. Ter vervan- ing werd het gemeente- Dnds opgericht. Door de /et van 29 oktober 1919 werden de gemeenten in irote mate verboden recht- treekse belastingen te hef- Bn. Deze wet werd door een ndere wet van 22 januari 931 enigszins verlicht ver- lits de gemeenten toen op 'elbepaalde taksen, opcen- emen mochten heffen. Wat is men met een auto- omie zonder de middelen» roeg Willems zich af. Vol- ens de direkteur van het lemeentekrediet zouden de emeentefinanciën echter «zond zijn «Ware het niet at de staat aan zijn oor- pronkelijk opgenomen ver lichtingen niet te kort zou ïmen». Pe spreker kloeg aldus het ërjeit aan dat de programma wetten van de laatste jaren et gemeentefonds stilaan (gebouwd hebben. Sinds 973 werden aldus ongeveer "I miljard aan de gemeen- n ontnomen Hierbij maak- hij een vergelijking met de izittingen van de katholie- t kerk die door de Franse evolutie afgenomen wer en maar die sindsdien ge- ompenseerd worden door szondegingsregeling en Bsenkomsten ten laste van i gemeenschap Ander- jds bemerkt men dat een wetsvoorstel van de heer 'illems tot wijziging van de 'et Vandervelde (omtrent terke drank) door de staat vergenomen wordt met dit Srschil dat de inkomsten an de tapvergunningen niet inger naar de gemeenton laar naar de staat zouden laan Ghis Willems wees ook op twee voorstellen van de Ver eniging van Belgische Ste den en Gemeenten waar door langs de sektor van het OCMW om de gemeentefi- nanciën gedeeltelijk zouden verbeterd worden. Aldus is er een voorstel tot terugbe taling van de totaliteit van het bestaansminimum door de Belgische Staat (wat 1 miljard zou betekenen) en tot wijziging van de wet van 1963 op de ziekenhuizen waardoor het tekort dat moet gedekt worden door de gemeenten, (wat 1,5 mil jard zou betekenen). Personeel Wat het personeel betreft wees de Aalsterse CVP-frak tieleider erop dat 52 van het stadsbudget gebruikt wordt voor personeelsuitga ven, wat bijna een unicum in het land is. Indien men nog meer personeel zou aanwer ven (o.a. voor de Friac-ge- bouwen) zou men volgens hem misschien de 70 kun nen benaderen. Het feit dat men alles en nog wat in eigen beheer deed in Aalst leidde volgens hem naar het werken boven de eigen mid delen. Deze toestand is niet langer houdbaar en daar door is men verplicht te mil deren en te matigen. Het ideaal was volgens de heer Willems de «Tewerk stelling voor iedereen», dus het recht op arbeid. Hierin zag hij twee voordelen. Ten eerste dat men enkel nog zal te doen hebben met echte werkwilligen, en ten tweede dat iedereen zal werken voor een nuttige arbeid. Voor de ze ideale doelstelling zou moeten geijverd worden. Al dus wordt arbeidsvreugde geschept bij diegenen die nu geen werk vinden. Ten twee de wordt er iets gepresteerd voor de gemeenschap, ter wijl terzelfdertijd de misbrui ken uitgesloten worden. Meteen zouden ook de zoge naamde «bedelpartijen» bij de politiekers om aan een werkje te geraken ver dwijnen. Als er algemene tewerkstel ling is zouden de tewerkge stelde werklozen die nu bij het stadsbestuur werken geen vrees moeten hebben om hun ontslag te krijgen, want ze zouden vlug ander werk hebben. «De stad moet er wel voor zorgen dat zij niet boven haar middelen gaat» aldus nog steeds de gastspreker. Een beter onderzoek naar de opvang van werklozen zou trouwens een sanering van de uitgaven van de gewone begroting van 165 miljoen kunnen betekenen. Deze 165 miljoen zouden bespaard worden als volgt; 75 miljoen door uitstel van promotie in het kader en 35 miljoen door onderzoek van de opvang van werklozen binnen de normale perken zoals de andere steden. Het verminderd aantal werklo zen kan dan weer leiden tot een daling met 5 miljoen van de werkingskosten. Tenslot te zou men 50 miljoen kun nen besparen door het op houden met de financiering van werkingskosten en een grotere spreiding van de uit gaven door meerjarenplan ning Het huidige stadsbestuur diende volgens Ghis Wil lems dringend over te gaan tot het opstellen van een in ventaris van de huidige si tuatie. In dit verband moet er gewerkt worden met plan ning waarbij de financiële reperkussie moet nagegaan worden Op basis van de bekomen gegevens dienen dan de prioriteiten in die planning te worden vastge legd. Als de jaarlijkse last te zwaar wordt, dient deze gespreid over meerdere jaren Vol gens de heer Willems begint alle beleid in het Kollege en hangt do doelmatigheid af van do overtuigingskracht van de schepen van Finan ciën. Tenslotte diende vol gens hem de draad van de Centrumsteden opnieuw op genomen te worden. Schepenkollege Vervolgens nam de CVP- volksvertegenwoordiger het beleid van het Schepenkolle ge sinds 1977 op de korrel. Volgens hem was elk lid van het kollege diensthoofd. Als een dienst dus slecht werk is het volgens hem de schepen die slecht werkt. Men mag nooit verwijten naar het per soneel zelf richten. Hij vond dit alleszins geen goed systeem. Indien de CVP binnen twee jaren terug mee zou bestu ren, moet van dit systeem afgezien worden. «Ik sta daar alleszins op aldus Wil lems». Het systeem bestond volgens hem trouwens ner gens anders. De schepen moet intstaan voor het be leid en niet zozeer voor de uitvoering instaan. Dit laat ste kan immers leiden tot verwaarlozing, tekort aan kontrole, geen samenhang tussen de diensten, enz. Wat de verplaatsingskosten betreft signaleerde de CVP- fraktieleider dat, ondanks de 4 auto's die ter beschikking staan van het schepenkolle ge, er toch nog enorme be dragen uitgekeerd worden aan verplaatsingskosten, en dit zonder detaillering. Dit kon volgens hem aanleiding geven tot misbruiken zoals bij schepen «Benzinemans» in Ninove. Hetzelfde gebeurde volgens hem met de telefoonkosten. Volgens Willems zijn er te veel toestellen die zonder kontrole gebruikt worden. Ook voor de elektriciteit en de verwarming op het stad huis is er geen kontrole, noch voor het magazijnbe- heer. De materialen gaan er buiten op gezag van de bri gadiers, maar wat er nadien mee gebeurt weet men niet. Alle materialen worden niet steeds ten voordele van de stad gebruikt. Indien dit wel gebeurt zou de brigadier dit moeten bevestigen, zoniet moeten de overschotten te ruggegeven worden. Naast de bureelbenodighe- den leverde de spreker ook kritiek op het feit van het (uitgebreide) kabinetsperso- neel. Deze kleinigheden noemde hij symptomatisch voor de grote mankementen, die voortvloeien uit een ondoel matige kontrole. In feite ging het hier om de opsomming van kleine misbruiken. Misbruiken Middelgrtoe misbruiken noemde Ghis Willems reeds het feit dat er voor miljoenen voetpaden aangelegd wer den in Aalst waarvoor soms wel en soms geen verhaal- belastingen betaald werden. Ook bij vernieuwing van voetpaden voorziet het be lastingsreglement op de ver- haalbelastingen een tussen komst van de aangelanden. Dat reglement wordt vol gens Willems niet toege past» en dat gaat hem over vele miljoenen» Hij verdui delijkte wel dat dit niet bete kende dat hij voorstander was van verhaalbelastingen, maar een diskriminatie in de inning kon hij niet aan vaarden. Tot de grote misbruiken re kende hij het volgens hem verkeerd gersoneelsbeleid en de megalomanie van Openbare Werken. «Alles gebeurt in luxe» aldus de CVP-fraktieleider Als voor beelden citeerde hij het Cul tureel Centrum, het zwem bad, en de huis voor de Kei- zershallen, het Huis De Bol le Ook verweet hij het stads bestuur een megalomanie in de aankopen. Andere aan klachten werden geformu leerd tegen het gebruik van de stadsvoertuigen, tegen de staat van het wegdek in Aalst. In dit verband zei hij letterlijk: «Wij hebben zo veel personeel, wij hebben zoveel machines, wij hebben zoveel auto's, en als het er dan op aankomt; dan moet dat gebeuren door een parti- kulier die daar voor 13 mil joen werken mag uitvoeren en die niet kan beletten dat wij over één van de slechtste wegdekken beschikken van het ganse land» Willems drong dan nog maals aan op het voeren van rendabiliteitsstudies en op het bezuinigen in het be heer, zeker wat de departe menten van openbare wer ken en leefmilieu betreft. Slot In zijn eindkonklusie was Ghis Willems van mening dat Aalst hoger diende te mikken dan in het verleden. «Als mastodontstad is Aalst maar middelmatig vergele ken bij steden als Kortrtjk, Leuven enz. Men zou van Aalst andere initiatieven mo gen verwachten dan mega lomanie van de aankopen en van de personeelsbezetting, aldus Willems die pleitte voor een goede personeels politiek, die goedkoper is en efficiënter. In zijn eigen naam lanceerde hij toen het voorstel van een 5 partijen- pakt «die over voldoende lange termijn zou lopen, zo danig dat wie in een volgen de legislatuur van goede wil is (vergelijkende examens, samenstelling jury) niet af- gestrafd wordt in de daarop volgende legislatuur en als een onnozelaar zou moeten aangezien worden. Als alle partijen tot zo'n akkoord be reid zijn dan is er voor wat het personeelsbeleid betreft, op niveau gewerkt. Met alle nuttige gevolgen, een grote stad als Aalst waardig», (ein de citaat) De stad Aalst diende vol gens hem alleszins de uitga ven te milderen en zich aan strengere regelen en nor men te houden. Debat Na een korte pauze werd onmiddellijk gestart met een ganse reeks (soms delikate) vragen, waarbij duidelijk te merken viel dat volksverte genwoordiger Willems zich bij sommige wat onwennig voelde. Zo werd vanuit ver schillende zijden, o.a. ook de inleider en gespreksleider Raymond De Smet gewezen op de rol van de staat, die haar verantwoordelijkheden ontvlucht. Ook de sober- heidspolitiek van de rege ring werd aldus op de korrel genomen. Anderzijds werd vanuit het publiek wel de lof gezwaaid over het beleid van bepaalde schepenen zoals Van den Eede, De Neve en Monsieur. Hierbij werd de huidige toestand vergele ken met deze onder een CVP-bestuur en met een CVP-schepen. Hierbij preci seerde de heer Willems zelf dat hij geen goedkeuring of afkeuring van bepaalde schepenen had willen uit spreken en dat hij trouwens de grootste eerbied had voor schepen Van den Eede. Wat het vijfpartijenpakt be treft wenste hij dit uitge voerd te zien in al zijn kon- sekwenties ook voor de CVP. Nochtans had hij hiertegen in eigen kring ook tegen stand. Wat de tekorten van de kerkfabrieken betreft, waarop ook kritiek kwam, stelde de heer Willems dat dit geen heilig huisje of geen donker hoekje mocht zijn. Hij had alleszins geen bezwaar dat de begrotingen en reke ningen kritisch zouden on derzocht worden. De tussen komst van Vanderbeke in de jongste gemeenteraad. Over het probleem dient al leszins nog nagedacht te worden. Ondanks het feit dat ver schillende aanwezigen be vestigden dat zij wel ver haalbelastingen betaalden bleef Willems erbij dat er gevallen bekend zijn van straten en personen, die geen belastingen op het leg gen van voetpaden be taalden. Wat betreft de fusies van gemeenten was de gastspre ker van mening dat deze in Aalst wel goed voorbereid waren o.a. door de oprich ting van een dienst organi satie-informatie. Deze was echter bedoeld als een dienst tot interne informatie en niet als een reklamebu- reau voor de Burgemeester. De fusies werden aldus in Aalst volgens hem goed voorbereid, maar slecht uit gevoerd Wat de autonomie van de gemeenten betreft was hij van mening dat hij realist was Nationaal is men im mers ook krap bij kas zodat er vanuit deze richting geen toegevingen mogen ver wacht worden. De teloor gang van de gemeentelijke autonomie maakte hem trouwens niet slapeloos. «Ik lems wees erop dat wijlen Katholeike Middenstands- de heer Ringoir. na oud- bond. Schepen Ringoir idustnaüseêrd'Aalst burgemeester Jozef Borre- heeft ook heel wat geluk Q zljn ^achTeel SP- man de tweede bekende fi- beleefd aan de opgang van fraktieleider Jan Vanderbe- guur was, die op korte tijd zijn kinderen, waarvan één ke W1jien de heer Ring0ir overleed. Sinds 1946, op een gekend professor werd iemand open 40-jarige leeftijd was de aan de RUG. was - - heer Ringoir, met zijn ak- Burgemeester D'Haeseleer den tief politiek leven begon- onderstreepte op zijn beurt nen. Hierbij was zijn ambt- de grote verdienste als speriode als schepen van Fi- schepen en beschreef de nanciën, van 1959 tot 1970 persoon als iemand waar ^hT zijn meest markante perio- men steeds met veel eerbied aan de. Als self-maee man werd en trots zal aan terug den- aanwezi,:enJ minuut het een schepen met stiel- ken. .Duidelijk ontroerd stilte hielden ter nagedach- en dossierkennis. Volgens besloot hij zijn korte hulde tenis van de overieden oud- de heer Willems vond hij- met de woorden: «Benoni SChepen zelf het beheren van finan- Ringoir heeft niet voor ciën een moeilijke en boven- niets geleefd». Namens zijn Carrièrz dien ondankbare taak, die partij noemde PVV-fraktie- Dank zij een persmedede- hij nochtans met grote eer leider Richard De Gols de ling van het stadsbestuur wijzigende beeld van ge- voor andersdenken- «Men wist wat men onderstreepte op zijn beurt aaxi hem had» zo voegde hij eraan toe. Ook VU-fraktie- leider Jan Caudron sloot bij de huldeblijken Terwijl tot slot alle iemand ir- kwamen wij nog te weten plaats in de stadsmeisjes school aan het Vredeplein. Nadien verhuisde deze naar het Koninklijk Atheneum en naar de gebouwen van de Couverture, die aange kocht werden toen hij sche pen van Financien was. Het was ook op zijn voorstel dat ter gelegenheid van de jaar beurs een bloemenweek weerd georganiseerd Zijn troetelkind was onge twijfeld de Brandweer waar hij in 27.10.1930 benoemd werd als korporaal-sekreta- ris om op 6.1.1.1958 1ste luitenant te worden. In het korps was hij trouwens zeer geliefd, mede door het feit dat hij een uitstekend organisator was. VEHE en veel verdienste vervulde, overledene Dank zij het feit dat hij gedurende enkele jaren boekhouder was geweest in een grote Aalsterse moute rij beheerde hij later de openbare gelden «Als een goede huisvader» en met «leepheid». Ere-schepen Ringoir was zowel lid van muziekmaat schappijen als van de vrij willige brandweer, waar hij alle rangen doorlopen had zodat hij de graad van ere- luitenant verkreeg. Het feit dat hij zijn zekere bediendenloopbaan na een Reeds TOleden week gaven wij in dit weekblad een draagt. J J wisseiae voor een zeil overzicht van de tussenkomst die de stad Aalst volgend «Wij rooms-katholieken opgeze te middenstands- jaar te betalen voor de 16 kerkfabrieken, die op moeten ophouden om de an- zaax aanzag oe ovf-iraK- grondgebied gelegen zijn. tieleider als een teken van a levensmoed. Samen Begrotingen van kerkfabrieken goedgekeurd wijlen schepen Laurent De iggi ter sprake kwamen in Wolf werd hij trouwens het de gemeenteraad Belgisch parlement dat vol ledig buiten spel gezet is en waar de partikratie regeert» aldus Willems, die met deze uitspraak heel wat reakties uitlokte. ders denkenden te laten op draaien voor de kosten die Toen de begrotingen voor ven oordeel dat deze dien- VOOI.tvloeien onze 1QB1 t»r onrairo Vwamflii m den gespreid te worden - - over verschillende jaren, schepen van Financiën Van rekening houdend met de tiririi.ri[ii den Eede erop dat de uitga- budgettaire toestand van de ^^ht. 'o"p het fëit"dat de ven voor de erediensten een stad. Moslimgemeenschap in stijging vertonen van zo- In zijn tussenkomst wees Aalst nog steeds geen gebe- wat 7 tenoverstaan van Dr. Vanderbeke (VU) erop dshuis heeft Hier pleitte 1980. Uiteraard verschillen dat de indrukwekkende zij sterk van kerk tot kerk. waslijst van toelagen bij loofsovertuiging» aldus nog steeds Vanderbeke. Het raadslid vestige tevens de hij voor het terbeschikking stellen van een zaal voor Zo dalen de uitgaven van hem toch een paar beden- deae godsdienst door het D T DiiotonH voor l.,norr onnlon A M,,o ttron O.L. Vrouw Bijstand zeer kingen opriep. Aldus was gemeentebestuur of een Ghis Willems nam ook nota sterk terwijl deze van de hij van mening dat de kerkbestuur Zoals zovele van het feit dat één van de Baardegemse St.-Margare- kerkfabrieken er bij de ge- andere keren zat ook aanwezigen van oordeel takerk zeer hoog blijven, lovigen dienden weer het venijn in de staart want Vanderbeke, die pre ciseerde dat hij geen kritiek was dat bepaalde wegen- Wat de wedden en lonen dringen dat zij wat royaler want werken niet degelijk uitge- betreft betreft is dit op één over de financiële brug zou- ciseeruo.. m voerd werden, en dat niet de jaar tijd bv. 675.000 fr. In den komen. Het stoelgeld is had op^de^AaJsterse Werua materialen gebruikt werden de deelgemeenten is de evo- aldus sinds twintig jaar of verkondigde dat zolang dé zoals vereist. lutie daarentegen gun- meer niet aangepast gewor- R K Kerk de Wat het feit betreft dat de stiger. De ontvangsten van den. (één a twee frank) «In de schiet CVP, ondanks de benarde fi- de kerkfabrieken zijn sta- een tijd dat er 250 fr. wordt door franstalige preken toe nanciële toestand geopteerd tus-quo, doch dalend voor gegeven voor een toegangs- te staan aan de Vlaamse had voor Intergem, i.p.v. de kerk van Mijlbeek. kaart voor een voetbalwed- voor een zuivere interkom- Wat de post kleine uitgaven strijd is vijf frank niet te munale, herinnerde de spre- betreft is de toestand onge- veel» aldus Vanderbeke. ker eraan dat andere cijfers identiek. Ook kust en franstalige missen het Vlaamse Wemmei, hij weigerde nog enige ker- deze Hetzelfde geldt volgens het keiijke begroting goed te de Schepen de priester die de mis op- dan deze van Interregies be- voor de post verschillende raadslid voor het offician- wezen dat Intergem voorde- waartoe vb. het huren van tengeld waar men nog Meteen het de Burgemees- liger voor de gemeenten gebouwen behoren ligt de steeds 100 fr. vraagt voor ter overgaan tot de stern- was. De CVP hechtte trou- situatie ook op ongeveer een misintentie. Dit bedrag van het agendapunt, wens meer geloof in een pri- hetzelfde peil. Wat de bui- vond hij een kleinzalig-aal- éénparig uitgezonderd vé-uitbating. «De CVP-natio- tengewone uitgaven betreft moes dat bestemd is voor Vanderbeke goedgekeurd naai was trouwens ook voor- (voor werken aan en in ge- het levensonderhoud van werd stander van Intergem» zo bouwen) voegde hij er terloops aan toe. Wat het voorstel tot verho ging van de tussenkomst van de gemeenten in de te korten van de ziekenhuizen betreft was de heer Willems van oordeel dat dit niet tot gevolg zal hebben dat het ziekenhuis zal achteruit ge stoken worden tegenover het hospitaal. Twee zieken huizen in Aalst bevorderen volgens hem de gezonde konkurrentie, dit in tegen stelling met andere steden waar de privé-ziekenhuizen opgedoekt worden (vb. Ge- raardsbergen). In tegenstelling met één van de aanwezigen die kritiek had op het feit dat men van elke inwoner eist dat hij 150.000 fr. als hij geen gara ge bouwt, vond hij deze be slissing goed. Wel had hij belangstelling voor het voorstel om voor de inwo ners in de centrumstraten een mogelijkheid te geven om zoals in Nederland een voorkeursbehandeling te geven... Ook het feit dat de CVP niet geantwoord had op een brief uitgaande van een ou- derkomitee van één der ste delijke onderwijsinstellingen over de toekomst van het stedelijk onderwijs werd door het publiek aange klaagd. «Ik moet die brief verloren zijn» zo beweerde de CVP-fraktieleider wat na tuurlijk voor enig gelach zorgde in de zaal. Alleszins bevestigde hij de aanhanke lijkheid van zijn partij aan het stedelijk onderwijs. Op een aantal andere op merkingen werd ook gezien het reeds gevorderde uur niet zozeer meer ingegaan, maar alles bij elkaar een zeer interessante avond, ondanks de soms totaal tegenstrijdi ge standpunten tussen K.P. aanwezigen en de CVP volksvertegenwoordiger in alle gemoedelijkheid beslo ten. Op een bepaald ogen blik beweerde trouwens één van de aanwezigen dat hij, op basis van wat de heer Willems verteld had, hoopte dat deze de volgende Burge meester van Aalst zou wor den. Of het ook in zijn ambi tie lag heeft Ghis Willems niet verteld. VPUP Vrijdagavond had er op de grens Haaltert-Erembodegem een vreselijk verkeersongeval plaats. Een tankwagen verloor er zijn achtertrein, (de laatste wielen) slingerde over de baan en kwam tientallen meters verder tot stilstaan. Een minibusje hod net een vrouwenvereni ging afgehaald van het zwembad en kwam in aanrijding met de wegreus. Resultaat; één dode en vele zeer zwaar gewond De stortregen zit er wellicht voor een stuk tussen maar de verzekeringsmaatschappijen zullen nog lang onderzoeken hoe zo'n ongeval kan gebeuren (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 5