«porten zo«É IS XV I ^.GOLFBILJART BASKETBALL ZAALVOETBAL SPORT DE... GROOTSTE SPORTZAAK WILLY OVAERE REDT RUPA A LIEFHEBBERSBASKETBALL TEGENSLAG VOOR K0SZEN-SINT ANTOON Klassering van derde provinciale B JEUGDHUIZEN Schuttersfestival Olfit in 't nieuw Liefhebbersvolley: U.F.O. 78 - Vilvoorde 2-3 f 14 - 28.11.1980 - De Voorpost liefhebben SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN In Ge en Hi leidsl tweet In reeks A ging de topper van het weekeinde door, tussen Rupa A en Hand in Hand B. Beide ongeslagen leiders hebben voor een thriller van formaat gezorgd. Rupa A startte het best langs Herman De Gols. Doch de bezoekers replikeerden langs Frans Heiremans. Patrick De Strooper zette Rupa terug op voorsprong, doch met Rutin Baeyens en Louis Monsieur nam Hand in Hand B een ernstige optie op de overwinning. Na een spannende slotpartij was het tenslotte Willy Ovae- re, die een punt voor Rupa A uit de brand sleepte, zodat de stand voorlopig ongewijzigd blijft. Nog in reeks A vielen er heel wat verrassingen. Radij zen A slechts op een matige achtste plaats klopte gezwind de derde gerangschikte Wel kom B, dat wel opende langs Felix De Reuze, maar lijdzaam moest toezien hoe ze door Patrick Derop en Robert Ver meulen op een achterstand gespeeld werden. Kamiel Steppe reageerde wel nog even, doch met Jean Pierre Van der Eist en André Van Laethem verwierven de Radij zen een verdiende overwin ning. Een andere verrassing kwam van Zandmannetjes B dat bij Turbo Cars B een gelijk spel weghaalde. Frans Bislot en Mare Grigorsky zetten de Zandmannetjes B 0-2 voor, doch Turbo Cars had in Johny De Naeyer en Erwin Dullaerts mannen, die het evenwicht herstelden. Zandmannetjes nam de optie op de overwin ning langs Jozef Moens, doch Jean Matthieu liet niet begaan. Verrassend mag eveneens de ruime 1-5 zege heetten van Koszen B in zijn vierpunten wedstrijd tegen Scotching A. Koszen nam onmiddellijk voor sprong langs Geert Rogge man, Cherie Dumoulin en Pe ter de Backer, alvorens Ronny Moeyersoen de Scotching-eer kon redden. Mare De Keghel en Julien De Cock verruimden de bezoekende overwinning Moorsel B heeft alleen in de aanvang op verzet gestuit van Faber A. De thuisploeg liep 2- 0 uit via René Vinck en Ro- main Saeyes, doch Marcel Van den Driessche milderde. Meteen was het Faberlied echter uit. André Van Goe- them, Roger Jansegers en Louis De Petter zorgden voor een ruime 5-1 zege. Ook Zandmannetjes A deed van zich spreken in de Ere-reeks, maar dan in negatieve zin. Het behaalde slechts een gelijk spel tegen hekkensluiter Joh ny Boys, dat meteen zijn eer ste kompetitiepunt binnehaal- de. Johny Boys opende langs Dirk Bouckenhove, doch de lokalen reageerden met Her man De Sitter en Willy De Waegeneer. Freddy Heck stel de de ploegen opnieuw gelijk, doch Richard De Sitter schonk de thuisploeg opnieuw hoop. Ijdele echter, want Louis Lowie zorgde voor een prachtig ge lijkspel. Voor de rest logische uitslagen, tenzij dat Moorsel duidelijk ging winnen bij De Post De bezoekers verzeker den zich in de aanvangsfaze onmiddellijk de overwinning langs Jean Pierre Moens. Ed dy Van Haut, Geert De Meyst en Kamiel Dobbelaere Eric Populier en Marcel Clabos overwinning dienden tot niets. Leider Turbo Cars heeft een gemakkelijke 0-6 zege ge haald bij Schoonaarde De koploper haalde het langs Jean Pierre Cours. Geert Lieb- brecht. Hendrik De Baere, Pat- riek Van Aerde, Raymond Van Liefferinghe en Romain Mee- se Ook Koszen en Hand in Hand kenden geen proble men, ook al was hun 5-1 over winning wat lichter uitgedrukt dan bij de ieidersploeg. Kos zen versloeg Welkom langs Frangois De Backer. Josee Lannoo. William Huylebroeck. Albert Volckaert en Mare De Backer. Frans Clothermans redde de Welkom-eer. Bij Hand in Hand een zelfde ver toon. Het liep 5-0 uit langs Peter Van der Linden, Hugo De Cock, Albert Barrez, Henry Baelde en Willy De Roeck, terwijl hier Willy Vari de Wiele de Kravael-eer redde. Cosmos kende eveneens geen proble men met Corso. Via Wilfried Van Rossem, Jean Pierre Steenhout, Roger Baeyens, Willy Heyvaert. Frits Wamback en Marc Van der Spiegel be haalden zij de forfaitscore. Pa lace was andermaal geen par tij voor Korte Stokken, dat voorsprong nam via Théo Van den Eede, Geert Van den Ee- de, Erwin Peerlinck en Luc Baeyens. Renaat Melcken- beeck milderde, doch Jacques Van de Velde legde de zware 1 -5 eindcijfers vast. De B ploeg daarentegen zette zijn heropstanding verder en bleef nu aan de winst op Cosmos C, dat met Pascal De Sterck wel het initiatief nam, doch dit dra moest afstaan aan Gilbert Everaert, Serafien Van Lan- genhove, Jan Van Buggen- hout en Mare De Pelsmaeker, Leo Van der Steen's overwin ning maakte de nederlaag al leen maar aanschouwelijker. Ook de andere kleintjes roer den zich. Hekkensluiter Faber B haalde een verdiend gelijk spel in hun strijd teqen Wel kom D De lokalen openden langs Julien Legiest, doch Da- ny Baeyens herstelde het evenwicht Met Emiel Van de Sijpe nam Faber B opnieuw het initiatief, doch ook Alain Swaelens kon de balans in evenwicht zetten. Yvan Van den Steen gaf zijn ploeg een optie op de overwinning, doch Robert Brewe zorgde voor een juiste puntendeling Sport vrienden A verraste eveneens met een gelijkspel tegen Krijt op Tijd A De ovengen waren normale uitslagen te noemen. Tenzij dat Welkom C met Stockmans, Clotermans, De Backer Schoonaarde B op een ruime achterstand speelde Georges Vervaecke bracht Schoonaarde B even terug, doch de overwinning van Dirk De Boeck betekende twee punten, en deze van Dirk De Troyer betekende niets. Leider Corso B liep 2-0 uit langs Wil liam Doran en Raoul Bornau. Pierre Paul Van de Keere deed hen heel even beven, doch met Marc Van Cauwen- bergh, Sylvain Van de Velde en Pierre Van Damme werd het nog een grote overwin ning. Johny Boys B blijft aan klampen. Het won nu vlot van Kasseistampers A. Gilbert Van Brantegem zette hem op voor sprong en Albert Verleysen redde de bezoekende eer, want Robert Verschueren, Freddy Bouckenhove, Michel Heck en Jean Kindermans vel den het verdikt Rupa B ten slotte behaalde een gemakke lijke 1-5 uitzege bij Radijzen B, via Paul Marroy,-Eugene Bis schop, Patrick Van den Abee- le. Bruno Van den Hauwe en Francois Van den Bossche. Johny Lecocq redde de Radij zen B eer. liefst De tc Snas verdi Wilde Miegl Nijs ogen de uil Golfbiljart Hand in Hand B. (Per) Erereeks Palace - Korte Stokken Zandmannetjes - Johr Boys 3- Koszen - Welkom 5- Cosmos - Corso 6- De Post - Moorsel 2- Hand in Hand - Kravael 5- Schoonaarde - Turbo Cars 0- Reeks A Welkom B - Radijzen A 2- Scotching A - Koszen B 1 - Kravael B - Scotching B 5- Moorsel B - Faber A 5- Rupa A - Hand in H. B 3- Zandm. C - De Leeuwken A o- Turbo C. B- Zandm. B 3- Rupa A. (Per) Opel GM speelde bij Sint Antoon een behoorlijke eerste helft, met een knap infiltrerende Geerinckx en een onhoud bare Van den Bossche. De thuisploeg teerde enkel op de preciese shots van Stuerebaut. Ruststand 30-39. Geduren de de tweede helft kende Koszen-Sint Antoon zijn traditio nele heropleving via een raak afwerkende renders en de ingebrachte Scheffthout. Bij Opel GM drong toen enkel nog Borms aan Halfweg de tweede periode kregen de lokalen eens te meer af te rekenen met tegenslag. Achtereenvolgens verdwenen Kiekeposs en Rubbrecht ge kwetst naar de bank. Deze laatste moest zelfs over ge bracht worden naar het ziekenhuis met een elle boogkwetsuur. Zonder zijn twee topspelers speelde Kos zen het nog klaar om slechts twee puntjes te kort te schie ten bij het eindsignaal. Tops corers voor Sint Antoon. Stue rebaut 19, Renders 16., Loos 12. Voor Opel GM: Borms 17, Geerinckx 12, Stadfeld 10, Van den Bossche 16. B.B.C. Den Beiaard was een te zwak ke partij voor de ongeslagen leidersploeg, die reeds bij de rust 61-17 leidde Na de kamp wisseling liet BBC Olfit de teu gels wat losser, doch bereik ten zonder problemen de cen- turyscore. via Steenhout 31, De Wilde 29, Van Callenberg- he 23, Van der Ghylen 14 en De Saedeleer 10 Hugh's Toff Shakespeare kende een ge makkelijk week, ook al diende het twee wedstrijden af te has pelen. Het gold hier nochtans de twee laatst gerangschikten, De Klok en Den Beiaard. Bij De Klok waren enkel Van Geert (17) en Cami (11) ge vaarlijk, terwijl Tony Van den Driessche (20) en Hedwig De Kegel (17) voor Hugh's uit de schaduw kwamen. Tegen Den Beiaard onderscheidde zich Van der Borght (17) De Kegel (14), en De Wolf (14). Beide partijen waren dan ook een gemakkelijke aanloop voor de vice-leider, voor zijn komende toppers Ondanks een knappe Van der Speeten (30) heeft Den Hoorn, zonder Ignace Van Stichel, en steeds zonder John Cooreman geen weer stand kunnen bieden, aan een in lengte bevoordeelde Rrcoh- Borgmansploeg. Reeds na 10' was de wedstrijd gespeeld 24- 10, dit vooral dank zij De Meyer en Gust Van Ghyse gem Bij de rust (42-24)) ver wachtte eenieder dan ook dat de lokalen de 100 puntenkaap zouden overschrijden, vooral omdat in die periode ook Sterck beter ging afwerken. De stand evolueerde naar 63- 38, na 8' en 81-49 na 15'. Doch in de slotfaze speelde De Hoorn de bal goed roftd, zodat Ricoh-Borghmans met 91-59 vrede moest nemen. Scoorden voor de thuisploeg: Veillefon 14, De Meyer 16, R. Van Ghysegem 10, Gust Van Ghysegem 22, Sterck 13, Coen en Teirlinck ieder 8. Bij de Hoorn: Van der Speeten 30, Thybaert 10, Van den Steen 14, van Wambeke 4 en De Swaef 1. Charlie's heeft hard moeten zwoegen om Cockpit kopje onder te hou den De bezoekers namen in de openingsfaze voorsprong via Jacques Rasschaert 7-10, doch Ciss Van den Steen en Koen Goubert verzetten de bakens 26-25. Na een gewel dige zij-aan-zij kreeg men een 36-60 ruststand. Na de kamp wisseling ontaarde de wed strijd als het ware. Bij geen van beide ploegen draaide het nog rond. De laakbare hou ding van de scheidsrechters was daar zeker niet vreemd aan. Het werd meer gevechts basket dan wat anders. Iets wat zeker naar de zin is van oude ratten als de gebroeders Goubert, Cisse Van der Steen en Eric De Luyck In dat tumult hielden zij na een 56-52 stand het hoofd koel, om een op dol geraakte Cockpitploeg bij wie Guy Van den Hauwe, Jacques Standen Erereeks Turbo Cars 19, Kos zen 17, Hand in Hand 16, Cosmos 16, Zandmannetjes 12, Korte Stokken 12, Moorsel 11, Welkom 10, De Post 8, Schoonaarde 7, Kravael 6, Corso 4. Johny Boys 1Palace 1. Reeks A Hand in Hand B 20. Rasschaert en Wim Possé op het doktersrapport versche nen, om een nog grotere af stand te spelen. Topscorers voor Charlie's: Koen Goubert 26. Vermoesen 17, Van den Steen 13, De Luyck 10. Bij Cockpit-Zorba: Ferre Van den Hauwe 20: Jacques Ras schaert 14: Possé 11 en Guy Van den Hauwe 8. Stand Olfit 16, Hugh's 14, Opel, Borghmans en Charlies 12, Cockpit en Sint-Antoon 8. Olympia 6, Terlinden en De Hoorn 4, De Klok en Den Bei aard 0. A.V.H. Rupa A 19. Welkom B 17, De Leeuwkens 14. Moorsel B 14, Turbo Cars B 12. Radijzen A 11, Cosmos B 10. Scotching A 8. Koszen B 8. Faber A 6, Kravael B 6, Zandmannetjes B 3. Scotching B 3. Zandman netjes C 2. Reeks B: Corso B 21, De Leeuwkens B 20, Johny Boys B 16, Schoonaarde B 15. Ru pa B 14, Welkom C 13, Krijt op Tijd A 13, Palace B 10, Cos- mos C 10. Welkom D 10. Sportvrienden A 9, Kassei stampers A 8, Radijzen B 8. Cosmos D 6, Faber B 3. Sport vrienden B 0. A.V.H. Reeks B Cosmos C - Palace B 2- Welkom C - Schoonaarde B 4- Jony Boys B - Kasseist. A 5- Corso B - Cosmos D 5- Sportvr. A - Krijt op Tijd A 3- Faber B- Welkom D 3- De Leeuwkens B - Sportvr B Radijzen B - Rupa B ZAALVOETBAL Jeugdhuizen Spokuon - Eureka II Jome - Twentiers Tanu - Terlinden Zenith - Ypsilon I VOETBAL 10-0 Ff t Het is voor derde provinciaieklubs haast onmogelijk de gang van zaken in hun eigen reeks te volgen Op aanvraag van de vele klubs, die in derde provinciale uitkomen uit ons Voorpostgebied, drukken wij dan graag de juiste klassering af van die reeks: 1. Erembodegem 9 9 0 0 759 449 18 2. Moerzeke 9 9 0 0 694 490 18 3. Sportief Temse 10 7 3 0 862 718 14 4. De Pinte 10 6 4 0 616 525 12 5. Astene '10 6 4 0 574 541 12 6. Hellas II 5 3 1 688 583 11 7. Witte Sterren 9 5 4 0 507 467 10 8. Old Stars 9 4 4 1 670 588 9 9. Donalds 9 4- 5 0 511 574 8 10. Haaltert 9 2 7 0 464 581 4 11. Haantjes II 9 1 8 0 453 699 2 12. Buggenhout 9 1 8 0 203 363 2 13. Bolas Dendermonde 10 0 10 0 522 777 0 A.V.H. K.B.L.V.B. -M.T.S.A. Zondagreeks Inno - Nieuwe Wijk I Jsboerke - Amapola Morta - Adelaars Timarcha - Beukenhof Real Familial - Cosmos De Zwaan - Sunset Star Boys - Juventus 2-0 Zaterdag I reeks Leeuwerik - Endoka 2-5 Heipias - Melckenbeeckvr. 2-5 Dhondt - Lada Boys 2-1 DDT - Rode Duivels 0-J Tinne Boys - Nieuwe Wijk 4-' Simca Boys - Camu 4-1 Rayo Espanol - Jaca 2-1 Zaterdag II reeks Parking - Kruis 1 -5 Giwo - Royal 3-5 Excelsior - Apostelken 3-( Blauwe Vlam - J, Timarcha 10-5 Cobilas - Kloksken 3-5 Haltvrienden - Heizijde 2-5 S.E.T.O.K. Heren Post - Leeuwerik 0- Apostelken - PZN 3- Wembley - Groen Wit 0- Arendzonen - Blauw Wit 5-3 Polonia - Ocarina 1 -2 O.C. Aalst - Moorselbaan 4-1 Tripoli-Tijl Snas 3-5 Zondagvoormiddag had de voorstelling plaats van de basketbalploeg Olfit Aalst Hun sponsor zorgde voor een volledige sportuitrustinq. We wensen deze ploeg heel wat knappe prestaties toe. (Per) Eureka II dat veroordeeld werd tot forfait voor het ganse seizoen wegens talrijke forfaits, heeft andermaal het officie- Ie forfait moeten aanvaarden, doch kwam wel vriendschap pelijk uit tegen Spokuon. Spokuon won met duidelijk 9-2 cijfers, hoezeer een verdienstelijke bezoekende doelman zich ook inspande. Ypsilon heeft tot bij de rust gelijke tred met Zenith kunnen houden. Na de kampwisseling ging het volledig door de knieën Situatie waarvan de thuisploeg gebruik maakte, om zijn overwicht met de nodige doelpunten uit te drukken. 14- 4 Terlinden verdiende zeker beter dan het 2-1 verlies tegen Tanu. Reeds in de aanvangs faze speelden zij met uitste kende aanvalsbewegingen de Tanudefensie uit verband, doch faalden bij de afwerking, hetzij door tegenslag, hetzij door onbegrijpelijke reddingen van de lokale portier. De doel punten vielen terwijl aan de overzijde. Toen Terlinden alles op alles zette na een 2-0 ach terstand, kwamen zij terug tot 2-1 en misten in de slotsecon den nog een strafschop. Echt geen meeval voor de Terlin- denploeg. Jome-Twentiers werd een hoogstaande partij, gekruid met liefst 18 doelpun ten. Reeds na 2' konden de bezoekers de stand openen, doch na 4' kwamen de lokalen verdiend langszij. Een doorlo pend overwicht nadien van Twentiers liet hen toe om bij de rust uit te lopen. Na de rust ging een moedig Jome defini tief door de knieën, en kregen zij nog acht treffers te incas seren. Stand Bosveld 12. Twentiers 9, Tuf Tuf 9. Tij! 9, Zenith 8. Tanu 8, Spokuon 7. Pallieter 6, Terlin den 6, Ypsilon 4, Efsee 4, Eureka I 2, Jome 0, Eureka II 0. A.V.H. S.E.T.O.K. Vrouwen Leberg - Ladies 2-3 D.V.V. - Hardy 4-0 o.v Korporatief Reeks A Callebaut A - SAF 1-1 Amylum - VVTA 1-1 Post Eremb. - Bouw 1-0 Reeks B Callebaut B- Honda 0-5 Resocub - FFR 1-4 Basketbal Hugh's - Den Beiaard 61 -38 Terlinden - Olympia 0-20 FF Borghmans - De Hoorn 91-59 Olfit - Den Beiaard 107-43 De Klok - Hugh's 38-i Sint Antoon - Opel 61 -63 Cockpit - Charlies 59-75 Deze topwedstrijd tussen twee aan elkaar gewaagde ploegen is uitgegroeid tot een onge meen boeiend spektakel. Dat de thuisploeg zich uiteindelijk gewonnen moest geven was te wijten aan, enerzijds de sterke homogeniteit van de bezoekers, anderzijds aan een taktische blunder in de vijfde set. Na ettelijke setballen kon U.F.O. in de eerste set met 17- 15 het pleit in zijn voordeel beslechten. Blijkbaar was de thuisploeg hierdoor zo uitge put dat ze de tweede set zo maar met 4-15 uit handen gaven In de derde en vierde set kre gen we telkens een wisselend spelbeeld te zien. Beide teams hielden elkaal goed in even wicht wat een 16-14 en 12-15 standen getuigen. Er was een beslissende set nodig. Een nek aan nek ge vecht tot 8-7. Dan gingen de plaatselijken volledig door de knieën Een niet tot in de punt jes voorbereid taktisch maneu ver was daar de oorzaak van. Met 7-15 werd deze wedstrijd die 2.15 u. geduurd had, in het voordeel van de bezoekers af gefloten. Ploeg: U.F.O.: Bruyland, De Waele, Podevijn, Temmer man, Van Assche, Van Der Steen en Tas. Renaat Gits Minivoetbal 1e Nationaal Falk Zottegem - M. Martens Sport 8-2 2e Nationaal Stylor Aalst Bergougnan Gent 2-2 MV. Zele - Witte Leeu Aalst 6-5 3e Nationaal L. Grapho Zele - Resocub Aalst 5-4 Jean aan v Sferct Faber De rr Man< (12),'

De Voorpost | 1980 | | pagina 14