Drie roxen na rust losé De Cauwer: «Ik wilde nooit kermiskoerser zijn» «Even schrik gehad» Zeelse bokstrainer Jozef Van Driessche: «Waarom zoveel negativisme?» Eric Delmulle: LEJEUNE- P0 De Voorpost IRIJDAG 28 NOVEMBER 1980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.4a60 Een breed glimlachende Eric Delmulle trad ons na afloop van de wedstrijd tegen Union Doornik tegemoet met de boven alles eerlijke verklaring. «Toen Gilbert De Groote uitviel zat ik even met de handen in het haar. Ik had immers geen verdediger voorhanden Rudy Van Belle die vorige week in de slotminuten inkwam kwetste zich opnieuw tijdens de donderdagtrai ning. Ik moest bijgevolg Droessaert inhalen die reeds een wedstrijd met de invallers in de benen had. De ploegwijziging bracht dus problemen met zich. Het verliep minder soepelzodat ik me verplicht voelde tijdens de rust nieuwe opdrach ten toe te wijzen. Die hadden de verhoopte uitwerking. Toon Pfaff wist zich in de midden- strook opnieuw uit te leven en bracht het tot een knappe prestatie, wardoor de kritiek het zwijgen zal zijn opgelegd. Ook Guy Droessaert bracht het tot een zeer flinke prestatie en met hem King die in de laatste minuten nog werd ingehaald en ei zo na nog scoorde. Dit alles wijst op de schitterende mentaliteit onder de spelers. De opdracht in verband met de wedstrijd tegen Doornik luidde: zo snel mogelijk op voorsprong komen. Niemand dien de speciaal in het oog te worden gehouden, want de 11 door Doornik aangetekende doel punten werden door 10 verschillende spelers gescoord. Doornik heeft uiterard geen typische doelschutter. Uiteindelijk is alles dan toch zoals verwacht en verhoopt verlopen. De stemming bij Jong Lede is optimaal. Wel verdient Jong Lede door zijn prestaties een nog wel ruimere belangstelling. Nadat zowat 2600 toeschouwers de wedstrijd tegen Stade Leuven hebben bijge woond waren er thans 1500 betalende toe schouwers. Toch eerder matig voor een ploeg die in de kop speelt. Dit belet helemaal niet dat er van verpozen sprake is. Voor de wedstrijd tegen en op Rotselaar wordt opnieuw de alge hele inzet verwacht van alle spelers. De kans om alvast als leider de heenronde af te sluiten moeten we grijpen. Het wordt mogelijks nog wel hard knokken om zulks te bereiken want achter Lede wil blijkbaar niemand van begeven weten. CV. ig Lede-Union Doornik 3-0 :en dankbaar applaus van de entoesiaste plaatse- e supporters begeleidde de leerlingen van Eric imulle naar de kleedkamers na afloop van de (dstrijd tegen Union Doornik die op een voor hzelf sprekende 3-6 zege was geëindigd. Die irwinning kwam er dankzij een schitterende tede helft tijdens dewelke de ganse ploeg op- luw naar een hoger toerental klom om uiteindelijk n toch de versterkte en gereputeerde Doornikse lensie aan flarden te schieten.. Ook in de eerste speel- helft was Jong Lede reeds dicht bij een doel punt gekomen maar toen had doelman Druart ge luk: de kopbal van Bom- beke sloeg tegen de dwarsligger te pletter. In deze periode was groen wit uiteraard ook niet zo overtuigend en het leder bleef in de middenstrook \nbeke (Lede) knalt naar doel, maar keeper Druart was bij de pinken (Jong tie-Union Doornik 3-0) (per) doorgaans te lang han gen. Oorzaak van dit alles was het vroegtijdig uit vallen van Gilbert De Groote, wat Eric Delmulle noodzaakte Guy Droes saert in te brengen. Zulks had tevens verschuivin gen achteraan en in het midden tot gevolg. Vrij snel werd het Delmulle duidelijk dat Herman Oosterlinck zich met zijn nieuwe rol minder in zijn schik voelde. Met de rust werd hieraan verholpen. Toon Pfaff kwam op nieuw in het middenveld, terwijl Herman Ooster linck als voorstopper tot een heel wat hoger ren dement kwam. Jong Le de klom onmiddellijk na rust naar een hogere ver snelling. De bal werd op nieuw snel van man tot man gespeeld en de te- rugplooiende Doornikse defensie stond onder steeds toenemende druk. De zo nodige doelpunten konden niet uitblijven, te meer daar de bezoeken de doelman met toene mende preciesheid op de korrel werd genomen. De openingstreffer van Uyt- tenhove en het hierop snel volgend kopbaldoel- punt van Dieltjens bracht rust en zekerheid in de lokale rangen. Het was opvallend hoe weinig de Unionisten, eens in het verlies gedrongen, nog wisten tegen te doen. Buiten een faze waarbij De Caluwé betrokken was, kregen we geen aanvallend Union Door nik te zien. De bezoekers waren blijkbaar niet naar Lede gekomen met een andere opdracht dan te pogen de brilstand op het bord te houden, hierdoor hun reputatie van sterk verdedigende ploeg ster ker stellend. Het heeft niet mogen baten. In een daverende tweede helft werden de Doornikse Unionisten met zuivere en snelle aanvalsakties in de vernieling getrapt. De verdediging, in tien wed strijden slechts achtmaal geklopt, kreeg op Lede in precies een halfuur tijd driemaal het nakijken. Zulks pleit dan toch voor de produktiviteit van de Dieltjens kopt de bal voorbij de wanhopig graaiende Doornikdoelman Druart. (per) maakte doelpunten tegen 8 toegestane nu duidelijk de koord houden. Dat ie- leiders, die met 22 ge- dereen bij Jong Lede op getogen was over deze prachtige zege ligt voor de hand en meer en meer aanhangers beginnen te geloven dat hun ploeg in staat moet zijn de poort naar tweede nationale te forceren. Volgens Eric Delmulle blijft het nog te- vroeg om desbetreffend een uitspraak te doen. «Laten we het einde var de heenronde afwachter eerst dan kunnen we a wegen of een dergelijke kans er in zit.» Ondertus sen maakt Jong Lede zich reeds klaar om op Rotse laar in eigen vesting te gemoet te treden. «Een nieuwe moeilijke op dracht. Het keiharde Rot selaar kan het Lede moei lijk maken. Mijn spelers zijn evenwel gewoon ge raakt aan het feit dat ze er iedere week opnieuw hard moeten voor knok ken, en dit moet ook op Rotselaar tot uiting ko men,» aldus Delmulle die de zaken van week tot week blijft bekijken zon der zich te laten meesleu- Uyttenhove heeft zijn waakhond afgeschud en dribbelt keeper Druart: Lede leidt ren in de draaikolk van met 1-0. (per) voorspellingen en pro- nostieken. 'negatieve' reklame be- daarmee leren leven. Ze schouwd en kun je op die wéét dat ook van op het manier je job verspelen? moment dat ze met herr JDC: Er is geen enkele trouwt, firma die in een doping- q\/P: Maar een kerm. zaak wil betrokken gera- koereur gaat toch 's mi ken. Men zegt dus zeker dagS naar z'n dagtaak er niet «slik maar» of zo. komt 's avonds terr DVP: Jij bent gehuwd? naar huis? JDC: Bijna vijf jaar. Ik heb JDC: Ja, maar i een dochtertje, Debbie, vrouw wist op voorh dat op 26 augustus vier dat ik nog liever c jaar wordt. wielrenner zou zijn, DVP: Hoe reageert de 20 0en' familie? Het is voorbij. José JDC: In het begin is dat J;«uwer kapt erm tof natuurlijk, zo'n reizen ?°ch ,h" "J"* 'n naar het buitenland, "eu als ad,unkt-sportt maar later... ja, de vrouw van een wielrenner moet stuurder, als assiste van Fred De Bruyne. H wordt even wennen. Boxing Club Zele kreeg Nadat ze de kommentaren vorjge vrijdag het vertrou- in de nationale pers hadden wen van het publiekf We ra- gelezen, keken de Zeelse men het aantal toeschou- boksfans erg sip. wers zowat tussen de 1000 Manager-promotor Jef en de 1200. Ondanks het ver- Van Driessche stelt zich in lies van twee plaatselijke be- dit verband vragen: «Ik be roepsboksers, mochten de grijp het negativisme niet organisatoren eveneens een van een deel van de nationa- goede kwotering zetten ach- Ie pers. Ik vraag me werkelijk ter de sportieve kant van de af welke elementen er spe- meeting. Men had boksen len bij het beoordelen of ver- op een vrij hoog peil ge- oordelen van een boksmee- kregen. ting (lees door pag 30) h al wat oudere wielerliefhebber zei het onlangs b: «José De Cauwer is de beste renner die Temse It gehad heeft». Een uitspraak die kan tellen als jn weet dat daar kleppers als Juul De Schepper, loor De Rijck en Walter Muylaert aktief geweest We praatten met José. Een round-up van zijn (rière. Voor je bij de be- isrenners zat, werd ëmse niet zoveel aan- :ht aan jou besteed als n bijvoorbeeld André man. Heb je daar ie verklaring voor? ié De Cauwer: Er was ji groot verschil tussen pré en mij. André's va- I had een «melkron- Het betekende dat met vele mensen in itakt kwam, terwijl ik- helemaal aan de rand Temse woonde en rendien bijna niet bui- kwam. Ik stond wel in krant en zo, maar er niemand die ver- edde dat ik van Temse was. Zo heb ik er is tijdens een juniores- dstrijd 60 van de 70 voorop gereden en wist de speaker nóg dat ik een lokaal ren- was. Werd je van huis uit timuleerd om renner vorden? Waren er nog ners in je familie b.v.? Neen, helemaal Ik ben eigenlijk be- inen als voetbalspe- Wielrennen was vol- is mijn vader iets min waardig, voor eigen- dige jongens enzo. Dat was zo de ópyatting in die tijd. DVP: Heb je een of ander gewonnen in die tijd? JDC: Als junior won ik twintig wedstrijden en als liefhebber jaarlijks tien a twaalf. Ik kwam naar huis met een auto die de laureaat van de Grote Priis Meert in Nieu- werkerken-Aalst kreeg, was eerste in een «Ster- rit» en ik ben meege- weest naar de Vredes- koers. DVP: Hoe ging dat? Men vertelt steeds dat die Vredeskoers zo lastig is... JDC: Voor mij is het er erg tegengevallen. Ik deed een nogal erge val, werd ziek (een «negen oog»). Gedurende drie dagen reed ik van de aan komst naar het hospitaal en van het hospitaal naar de start. Toen het dan op de koop toe begon te re genen, verplichtte de koersdokter mij op te geven. DVP: Wie waren je ploegmaten in die tijd? JDC: Theo Dockx, wijlen Isidoor Weemaes, Rudi Reypens... DVP: Zo te horen heb jij het dan nog het verst geschopt? JDC: Van die mannen wel, ja DVP: Hoe kwam het dat niet de besten geselek- teerd waren? JDC: Het was in het jaar Ronny De Schepper, voorzitter van FMF Temse, Fred De Bruyne en José De Cauwer kijken bezorgd. Is de toestand van de moderne wielersport zo ernstig? José De Cauwer spreekt erover in De Vlam, Leie 47 te Temse op vrijdag 5 december om 20 uur. (foto L. Geeraerts) van de Olympische Spe len en de kern die hier voor aangewezen was, mocht niet deelnemen. Vandaar dat ze dan «de tweede rij» namen. DVP: Wie was jouw groot voorbeeld toen je wielrenner werd? JDC: Rik Van Looy na tuurlijk. Van Looy was de favoriet van mijn vader en «dus» ook de mijne. Twee jaar later was mijn vader een hevige Merckx-fan. Ik niet. Ik vind dat het niet gaat. Er zullen niet veel Van Looy- supporters zijn, die na derhand Merckxisten werden. DVP: Je eerste prof jaar zat je bij Van Impe... JDC: Neen, ik ben gestart bij Hertekamp met Peirs- man, Van Landeghem, Buckaki, allemaal man nen uit het Waasland. Dat jaar klopte ik te Belsele Roger De Vlaeminck en Staf Van Roosbroek in een massaspurt. Maar toch, van zodra ik prof geworden was, had ik me al voorgenomen geen kermiskoerser te blijven. DVP: Geen lofwaardige ambitie. Maar mag ik hier even teruggrijpen naar een interview met Merckx in Miroir du Cy- clisme: Merckx vindt zoals iedereen waar schijnlijk dat de kalen der overladen is, vooral, zegt hij, voor de kleinere renners want die moeten buiten de wedstrijden waarin ze knecht moeten spelen, nog al die kleine koersen afdoen om de boter op hun brood te verdienen. JDC: Een nieuwe «rol» voor de helpers blijkt te zijn, het uittesten van do- pingprodukten: de knecht neemt een of an der nieuw stimulerend middel en als hij dan al eens naar de kontrole moet (b.v. door loting of door een «toevallige» overwinning) en hij rea geert negatief dan kan de 'chef' het middel ook ge rust nemen. DVP: Zou het niet kun nen dat het zo in z'n werk is gegaan in het geval van bijvoorbeeld Rachel Dard? JDC: Ik vind dat nogal ver gezocht. DVP: Het is toch zo dat jullie een veel groter risi co lopen dan de 'groten'. Als jullie een straf oplo pen, dikwijls veel zwaar der dan die voor een 've dette' zal daar geen haan over kraaien (ook prof. De Bakker betreurt dit). JDC: Ja, dat is overal zo natuurlijk. De wet van de sterkste. Ik vind dat niet goed, maar ik denk niet dat men daaraan veel kan verhelpen. DVP: Wat is de rol van de firma daarbij? Enerzijds willen de bazen dat je zoveel mogelijk in het nieuws komt en de beste manier daarvoor is nog steeds winnen, maar an derzijds worden do- pingsaffaires toch als

De Voorpost | 1980 | | pagina 17