endracht Aalst: diende curve... Trainerswissel deed het Hef Peeters de vedette Nationale voetbalkompetitie Voorzitter Daeleman: Eendracht Aalst terug naar de basis Haesaert boos om beslissingen van Peeters Wat met Johan Dierickx? (E. Aalst) De Voorpost - 28.11.1980 - 19 Eendracht werd zaterdagavond op Charleroi voor en duidelijke 3-0 realiteit geplaatst. Het kan zijn dat e cijfers te zwaar zijn uitgedrukt rekening houdend et het wedstrijdbeeld en de manier waarop de >kkensluiters een paar doelpunten cadeau kregen an de wedstrijdleiding: een strafschop en een itwistbaar doelpunt dat op aandringen van de rensrechter werd gevalideerd door de scheids- chter. Het neemt echter niet eg dat Eendracht mo- lenteel een moeilijke ariode doormaakt. Na »n betrekkelijk goede jrste helft tijdens de- elke Eendracht de even- ïie was van de thuis- öeg, werd de tweede me een heruitgave van s jongste België-Hol- nd. Trekken en duwen zjji rerden plots schering en slag. De Karolingers ■esenteerden dat intimi- ïnssjatievoetbal professio- I. Bij de Eendrachters ^an hun kant verliep de anse aktie te doorzich- Bog. Met alle gevolgen Jjandien. Bij Aalst zwijgt rghe score-machine reeds en drietal weken langs Ie kanten. Het kanon Bn Salvador is vastge- >est. Op het middenveld het zoeken naar een epalende figuur. Trainer iylens nam in de loop Gar van vorige week een zwa re beslissing met Jean Arnolis uit de kern te wer ken. Volgens ingewijden wil Heylens nu al bouwen aan een toekomstgerich te ploeg voor volgend seizoen. We menen dat de Aalsterse coach, zijn goede intenties ten over staan van Eendracht ten spijt, zijn beslissing zal dienen te herzien, om met het oog op het ver garen van de broodnodi ge punten weer te grijpen naar zijn basiselftal dat zo hoopvol de kompetitie in zette. Een andere gok van Heylens was het inscha kelen van Stallaert op het middenveld. Ook dat liep falikant af. De Brusselaar is een ideale flankverde diger, met van tijd tot tijd een aanvallende funktie, maar rondom de mid dencirkel verliest hij heel wat van zijn mogelijkhe den. Erwin Verpeten kreeg weer de kans om zich door te zetten in de kern. Hij mist duidelijk kompetitieritme en kan derhalve niet beoordeeld worden op zijn echte waarde omdat de ploeg niet goed speelt. Georges Heylens staat voor geen gemakkelijke taak. Een dracht vertoont duidelijk een dalende curve. Het hoogtepunt kwam zeer duidelijk te vroeg in deze kompetitie. Hopen we nu maar voor de onmiddel lijke toekomst van het Aalsters team dat deze malaise tot het verleden behoort wanneer na de jaarwende de terugwed strijden worden aangeva- t want dan worden de prijzen uitgedeeld. On dertussen blijft het voor Heylens een zoeken en tasten om uit het huidig spëlerspotentieel een for matie samen te stellen die door de december maand zonder veel kleer scheuren geraakt. A.B. Olympic-Eendracht Aalst 3-0 Het gezegde «nieuwe bezems vegen goed» kan best van toepassing gebracht worden op Jean Claes. Sinds hij het roer bij de Doggen in handen nam blijken die van het ene sukses naar het andere te wandelen. Dat heeft Eendracht ook tot z'n schade en schande moeten ondervinden. Van schande was er tijdens de eerste periode zeker geen sprake. Integendeel, de wit-zwarten voetbalden fris van de lever en met vlotte kombina- ties werden de plaatselijken letterlijk en figuurlijk van het kastje naar de muur gespeeld. De afwerking liet echter veel te wensen over. Imbert, Ferreira en De Smet kregen glasheldere kansen op de voet geschilderd doch de loop van hun kanon scheen vernageld. Na de voorbereidingsmatchen is Johan Die rickx, tot verleden seizoen een vaste waarde in de kern van Eendracht Aalst, uit de voetbalcir- kulatie verdwenen. Johan Dierickx (28) die werkzaam is in een zelfbedieningszaak en der halve ook 's zaterdags moet arbeiden, krijgt geen gelegenheid meer om zich tot de kompeti tie voor te bereiden in het reserventeam. Hij traint regelmatig maar het kompetitieritme krijgt hij onmogelijk in de benen. Jammer voor een kracht als Johan, die tot vorig jaar geroe pen was tot een van de betere spelers in tweede nationale te behoren. ABL Dit bleek voor de thuis ploeg het sein te zijn om zelf de offensieve drang in daden om te zetten. Rond het halfuur verloor Eendracht langzaamaan de greep op het gebeu ren en het kon die trou wens nooit meer herne men. De rust kwam er echter met een blanco stand. Hard Na de koffie trainer Claes had zijn manschap pen tijdens de rust blijk baar duchtig de levieten gelezen tapten de Dog gen uit een ander vaatje. Ze gingen er keihard tegenaan zodat Aalst, dit intimidatievoetbal min der goed verterend, met de rug tegen de muur gedrukt werd. Nochtans hadden de bezoekers op voorsprong moeten ko men toen hen zomaar een strafschop, wegens handspel van Cuypers, ontnomen werd. Aan de overzijde luidde echter wel de bel. Sergeant haalde Celli onderuit en Martiniez aarzelde niet om Van Geersoms netten bol te zetten. Dit gebeurde op de 66' en vijf minuten later was het weer roos. Goretti mocht een hoek schop trappen en Celli, de uitblinker van deze partij, klom gepast in het luchtruim. Met een forse kopstoot ontnam hij Een dracht alle hoop op een gelijkspel (2-0). Olympic speelde nu ty pisch Engels voetbal: de bal zo snel mogelijk in het hok van de tegenpar tij krijgen. Dat uit derge lijke speelwijze nog een doelpunt voortvloeide is dan ook best te begrij pen. Op de 80' speelde Goretti iedereen op een hoopje en rondde zelf af. Eendracht, dat de laat ste weken wat ter plaatse De Doggen van Olympic zijn in feite niet zo ziek want de «Montignies-kliniek» verlaat je niet zonder schrik! blijft trappelen, moet zich volgende zondag tegen Diest rehabiliteren. De ploegen Olympic: Tosini, Cuy pers, Martinez, Delanghe, Mauro, Deproot, Demol, Celli, Goretti, Ferrera, Parisi. Eendracht Aalst: Van Geersom, Verpeten. Van Kemseke, Cornelis, De- sanghere, Sergeant, De smet, Stallaert, Imbert, Salvador en Ferreira. Doelpunten 66'Martinez 1-0 (strafschop) 72' Celli 2-0 80' Goretti 3-0 Scheidsrechter: Magerat Geel: Verpeten en Deproot Toeschouwers: 3.000 Renaat GITS !lub Brugge-SC Lokeren 3-2 Lokeren is er na een weliswaar verloren, maar >ch erg verdienstelijke wedstrijd op Olympia in I geslaagd zijn blazoen weer wat op te poetsen. Iets lV(!riat wellicht het moreel van zowel spelers als sup- rters zal ten goede komen. Erg belangrijk overi- mkjens met de Spaans-Europese ontmoetingen voor |e deur. Al bij al kan gesteld worden dat de 3-2 overwin ing van Club Brugge een juiste weergave in cijfers l van wat er zich gedurende 90 minuten binnen de jnen afspeelde. Twee ploegen die zeker voldoende oetbalkwaliteiten in hun rangen dragen, werden i,'(«7«reid gevonden dit eindelijk ook nog eens met de lige inzet te etaleren. Zij maakten van de weekendtopper een ontmoe- Ing deze naam waardig, gekruid met vijf doelpun- zes gele kaarten en twee strafschoppen, iheidsrechter Peeters kreeg geen gele kaarten. Wel hij na afloop zowat de meest besproken figuur net al naargelang de woordvoerders, benamingen m omschrijvingen die het ganse gamma van bars- acht over zondebok naar uitstekend doorliepen. <T*>d ie H Zij """jng u« lersf"' z ic.Jcheid hi Lubanski, die in het rugse klubblad onder jn foto de, al dan niet rechte vermelding neekreeg van «beste Lo- ;rse aanvaller» werd johnsen als Magyar geel. i/oeoals te verwachten was Zij hadden nog wat on- p de bank gelaten. Een zacht nagepraat en nage- kun levig middenveld met duwd na een kopduel, ivee snelle spitsen (Gud- Nog een minuut later op- >hnsen en Larsen) leek p Club Brugge inder- iktiek. Reeds van in de aan- angsminuten konden de ten dus voor Gudjohnsen ngeveer 18.000 toe- :houwers zich opwar- len. Een poging van Fili- ovic die op de staak af- ■win(etste verwittigde de be- >eg, aekers. Het antwoord '•etan de Waaslanders liet iet lang op zich wach- ïn. Een center van de dit uitstekende Lato 'erd door Larsen over- Zijn voortdurend bekriti- enomen. Een andere zerend optreden kostte kende Walter Meeuws stuurde de bal links van Hoogenboom (1-0). Amper een minuut la ter kregen zowel Gud- nieuw geel, nadat de wegdribbelende Gud- ad een te verdedigen johnsen door Ranson Amaai Die durft IK ben hier de beste werd onderuit gehaald. Minder prettige momen die trouwens over de ganse wedstrijd geno men als zwakste akteur werd genoteerd. Enkel in het slotkwartier kwam hij in het stuk voor. Als er zes gele kaarten gegeven worden. Wie krijgt er dan zeker één? U raadt het: Preben Larsen. itblinker Van de Walle idde laag uitvallend met e voet. Meteen was de hem nog maar eens een scheidsrechterlijke note ring. Tussen al dat geel fedstrijd gestart waarin werd er ook nog gevoet- if Peeters voor de nodi- e diskussiestof zou zor- Zes gele kaarten, vee strafschoppen bald. Larsen was na een korte vrijschop dicht bij een doelpunt, maar zijn schot ging naast. Voor ijf doelpunten zijn ele- Brugge centerde Sören- nenten genoeg om 4.ioetballiefhebbers een antal weken naar tadion te lokken. Hympia werd het alle- laai binnen 90 minuten eleefd. De eerste strafschop 0-kerd reeds na een kwar- 2-ier gefloten. Somers ing Sörensen achterna. 2'lij het binnendringen sen erg gevat. Hoogen boom ging onder de bal uw door en Magyar kopte Op over een leegstaand doel. Nog voor de rust werd de mond van Ver- heyen gesnoerd door het vijfde geel. De doodsteek voor Lo keren viel kort na de rust in amper enkele minuten tijd. Sörensen zwenkte na gaande faze was immers de vlag van de grens rechter in de hoogte ge gaan en daar wou men de scheidsrechter attent op maken. Peeters ging er evenwel niet op in (2- 0). Nog niet helemaal ge koncentreerd kreeg mer dan de derde goal bin nen. Sörensen, voor de derde maal betrokken in een doelpuntenfaze ont futselde na een scheids- rechtersbal het leder aan zijn landgenoot Preben Larsen. Hij trof in eerste instantie de vuisten van Hoogenboom. Bij een nieuwe poging kwam de bal ongelukkig terecht te gen de arm van Laroy en devieerde naast Hoogen boom binnen (3-0). Wie de wedstrijd ge speeld achtte, gokte mis. Lokeren kon, en dat is toch wel een belangrijk punt van verdienste, de moed opbrengen om te blijven doorvechten. Met sukses overigens. Larsen ging na een lan ge voorzet zijn recht streekse bewaker Ver- hoosel voorbij en liet met een opwippende bal doelman Van De Walle geen kans (3-1). Bij het tweede doel punt, dat toch wei naar kompensatie rook, hielp Peeters een handje. Gud johnsen werd onder de bal doorgeduwd op een manier zoals er meerdere keren in een wedstrijd gebeurt. Dit keer was hij evenwel konsekwent en floot strafschop. Specia list Verheyen zette feil loos om (3-2). Hiermee Eén en ander dient ge- geholpen de pil die na de rust quasi situeerd in de zenuwach- hekelen, onafwendbaar werd, tige sfeer die er na de Het is de eerste maal enigszins verguldend. ontmoeting op Olympia dit jaar dat ik een Club scoorde dus drie- jn de Lokerse kleedkamer scheidsrechter bekriti- maal, Lokeren tweemaal, heerste, maar feit is dat seer, maar na zo'n twee Toevallig of niet telde de Lokerse oefenmeester cadeaudoelpunten kan ik Club ook drie uitblinkers: Haesaert niet mals was niet langer zwijgen. Fou- Van de Walle, Sörensen voor scheidsrechter ten zijn fouten en mogen en Meeuws, Lokeren Peeters. dan ook openbaar wor- twee: Lato en Dalving. «Het is gewoon schan- den gemaakt. Zelfs al ko- Robert COREMANS dalig zo doelpunten te- men die van ivoren to gen te krijzen. Eerst fluit rens. Daar kan nog aan De ploegen: de scheidsrechter een toegevoegd worden dat Club Brugge KV: Vande strafschop die er geen de betrokken scheids- \A/ollö Philinna R o o t i i r\ o Eendrachtvoorzitter toch kwijt zijn, ben ik er- Frans Daeleman beves- van overtuigd dat hij ons tigde ons wat hij reeds momenteel nog grote vorige week verkondigd diensten kan bewijzen had: Aalst is momenteel De verjonging is uitste- over zijn hoogtepunt kend, ik juich ze zelfs toe heen. maar routiniers blijver «Dit wil niet zeggen dat noodzakelijk.» het zo zal blijven. Nee, we maken enkel een minde re periode door en ik ben er stellig van overtuigd dat mijnheer Heylens de juiste aanpak weet om En wat met Johan Die rickx? Voorzitter Daeleman «Johan is voor de aan vang van de kompetitif ons door dergelijke moei- vijf weken gekwetst ge lijke tijd heen te slepen, weest. We hebben hen Het is pas in februari dat dan een tijd niet gezier het echt menens wordt. maar na het uitdelen var Wat ik echter jammer een boete, wat ik trou vind is dat veel ploegen wens betreur, is hij terug zich schuldig maken aan gekomen. Zijn inzet op intimidatie- en resultaat- training is uitstekenc De Olympia-vedette heette Peeters Jan hij hield met gele kaarten en penalties de vlam in de pan! voetbal. Wij proberen het publiek spektakel te bie den, maar als je alleen staat, gaat het ook niet. Dan rest er ons maar één oplossing en dat is even eens overschakelen naar dat gehate resultaats voetbal,» aldus de heer Daeleman. Op onze vraag of aan de vertrou- wenskrisis die bij sommi ge spelers diep ingewor teld blijkt, een mouw kan gepast worden, ant woordde de voorzitter: «Salvador vooral is erg getroffen. Hij krijgt echter niet de nodige steun van- op de flanken en vanuit Toeschouwers: 18.000 52| Sörensen Doelpunten 70' Larsen 15'Meeuws 1-0 87'Verheyen 48' Ceulemans 2-0 Gele kaarten: 3-0 Gudjohnsen, Ranson, 3-1 Larsen, Verheyen, Snel- 3-2 ders. Magyar. Scheidsrechter: Peeters. maar hij moet het bewij zen tijdens de wedstrijd Het enige wat we var hem verlangen is dat hi kan aantreden tijdens d( thuiswedstrijden met dt reserven.» Stelt trainer Heylen nog vertrouwen in hem Voorzitter Daeleman Absoluut. Kijken we maai naar Erwin Verpeten. Hi is ook zo lang uit het fa nionelftal geweest maai op Olympic liep hij ei toch bij. Waarom zou dat mei Johan niet kunnen? Maar kom, onze eerste het middenveld. Daarom zorg situeert zich nu vooi pleit ik ervoor dat we te- volgende zondag. Dan ruggaan naar onze basis- moeten we winnen van opstelling. Dat wil zeg- Diest. Als we dat kunnen gen met Arnolis in de zal alles opnieuw in goe ploeg. Ondanks het feit de banen komen.» - dat trainer Heylens zegt Renaat GITS dat we Jean volgend jaar heeft, an het strafschopgebied een" persoonlijke aktie de Deen plat. Tot naar binnen, Filipovic trof 0-lm9 pluchting van de enen, 3. Dt verwondering van de nderen, wees Peeters 4- riet een militaire autori eit naar de penaltystip en van vertrouwen bla de staak en Ceulemans trapte de terugspringen de bal binnen. Fel protest van de bezoekers met Hoogenboom in een hoofdrol Bij een vooraf- Peeters kon achteraf wor- uitleg: den vernomen dat de ge- «Er is eindelijk na zo- Ie noteringen volgende veel tijd nog eens met de punten opleverde: Lar- nodige inzet gespeeld, sen en Verheyen 2 pun- De beschamende presta- ten, Gudjohnsen en Snel- tie van tegen Luik moest ders ieder 3 punten. De zo vlug mogelijk uitge- twee spelers van Brugge, wist worden. Ik geloof Magyar en Ranson kre- dat we daar vandaag te gen beide een a-notering, gen een sterke tegen- 3 punten dus. Over het al stander in geslaagd zijn. dan niet buitenspel bij de We hebben drie goals tweede Brugse goal zei kunnen maken, maar het Peeters dat de speler hadden er gerust meer- waarvoor werd gevlagd dere kunnen zijn.» Walle Philippe, Bastijns was,nadien negeert "hij rechter niet eens de tech- niet aan het spel deel- Op een diplomatische Alfons, Meeuws Walter, de grensrechter toen die niek van de arbitrage on- nam. Een interpretatie manier ontweek hij iede- Verhoosel Patrick, Ran- bij de tweede goal bui- der de knie heeft. Na een die hij inderdaad mag ge- re kommentaar op de son Dirk, Ceulemans Jan, tenspel signaleerde. Op incident tussen de keeper ven. De vlag van de scheidsrechter. «Als mijn Vandereycken, Filipovic, zo-n ogenblik dat je 2-0 en Gudjohnsen trapte grensrechter is enkel een kollega van Lokeren kri- Magyar, Courant en Sö- achterkomt, sta je ge- een Brugs verdediger de adviserend en signale- tiek heeft op de scheids- woon k.o. Ik wil hier geen bal buiten zonder dat er afbreuk doen aan de ver- gefloten werd voor fout. dienste van Club Brugge Normaal een inworp dus. want uiteindelijk vind ik Peeters geeft echter een de overwinning ver- vrijschop voor Brugge op de plaats van het ge laten de manier waarop beurde.» de scheidsrechter hierin Van scheidsrechter rensen. SC Lokeren: Hoogen boom, Snelders, Des- chrijver, Dalving, Ver- r- am uw y »wi heyen, Somers, Mom- diend maar kan nje, na mens, Gudjohnsen, La roy, Lato, Larsen. rend instrument. rechter is dat zijn zaak en Trainer Gress kon zijn zijn volste recht. Maar of perspraatje in een totaal men nu tevreden is of andere sfeer afwerken, niet over de arbitrage, Met de glimlach en ont- het verandert toch niets, bloot bovenlijf gaf hij in dus onthou ik mij dien een speciaal daartoe be- aangaande van ieder stemd lokaal volgende kommentaar.» Rony Somers, wiens duel met Sörense. Club Brugge een strafschop opleverde, was al even min als zijn trainer te spreken over het scheids rechterlijk optrede- «Het was zeker vas' geen penalty. Ik h Sö rensen zelfs heemaa niet aangeraakt. Hi kwam overigens achtera zelf mee lachen en be weerde zelfs dat het geer penalty was, maar dat hi toch mocht proberen. Er het lukte dan nog ook want Peeters liep er blin delings in. Ook bij de pe nalty die wij kregen was er geen strafschopover treding. Hij floot duidelijk een kompensatiepenalty al was de belangrijkheic van de hunne wel enigs zins anders.» R. Coreman:

De Voorpost | 1980 | | pagina 19