le Wie had dit verwacht? Onstuitbaar Ondanks stormloop na de rust "Betere tweede helft KI5K OP 1e PROVINCIALE SPI Kijk op 2e Provinciale De weg omhoog! Vaster in het zadel iele zondaars Beslissende vrijschop Urbain Van den Berghe: Als je niet scoort, kun je niet winnen! lotte komt e-Heyvaert >lijk magis e hij het Ie ovenhoek. on daar n QQ SK Aalst is door zijn overwinning tegen de leiders uit enderhoutem opgeklommen naar de derde plaats in de ingschikking. Weliswaar nog met vijf punten achterstand, och indien men langs beide kanten zo blijft verder spelen de huidige kloof snel gedicht worden. SK was opportu- stischer dan de bezoekers die een onkennelijke partij fleverden. Van bij de aanvang drukte alst de «lijders» in verdedi- ing. Echt uitgespeelde kan- kregen noch Hoebeeck Dch Heyvaert. Op de 13' Dnden de plaatselijke sup- orters toch juichen. Een kombinatie Schoup- resulteerde in vrijschop op de linker van het strafschopge- Schouppe plaatste zich de bal en op een wer- magistrale wijze lepel- het leder in de rechter- Denderhoutem daar niet zoveel tegen over stellen; enkele sporadi sche uitvallen via Roosen en Kestens daargelaten. Op de 22' kwamen ze echter langs zij. Le Maitre gooide vanop de rechterflank een hoge bal voor doel. De hele SK-verde- diging had er zich waar schijnlijk op miskeken want Van Impe kon ongehinderd binnenkoppen. Aalst, dat zich vooral langs de flanken veel ruimte en gevaar wist te scheppen, kwam op de 35' opnieuw op voorsprong. Temmerman mocht vanop links een vrijschop nemen. De Aalsterse verdediging (SK Aaist-Denderhoutem Hij vond het hoofd van Hoe beeck die met een achter waartse kopslag doelman De Taeye het nakijken gaf. De enige mogelijkheid voor is geklopt: Dirk Van Impe (10) kopt binnen en het is 1-1. 3-2) (per) )e aanstormende Denderhoutemse aanvallers krijgen geen schijn van kans: de ial wordt krachtig weggetrapt (SK Aalst-Denderhoutem 3-2) (per) Denderhoutem kwam er nog op de 44' toen Roosen diep in het plaatselijke straf schopgebied was geïnfil treerd maar z'n achterwaart se pas werd zowel door Kes tens als door Van Impe gemist. Geel spektakel De tweede helft werd nog door drie opmerkelijke feiten gedomineerd. Twee doel punten en het gele festijn dat scheidsrechter Van Acker (liefst 8 gele kaarten) ten tonele voerde. Denderhoutem was uit de kleedkamers gekomen met de bedoeling om zo snel mo gelijk de gelijkmaker op het scorebord te krijgen. Aalst werd daardoor terug ge drongen op eigen helft. Op de 70' was het zover. Een trage opbouw, via De Lan- ghe die Kestens op rechts wegstuurde en waarbij diens strakke voorzet door de hoog opwippende Van Impe werd binnengekopt, resulteerde in een 2-2 stand. De vreugde van de bezoe kers was nog maar nauwe lijks getemperd toen SK voor de derde maal op voor sprong klom. Vanop 20 me ter knalde Temmerman in de linkerbenedenhoek. De Taeye wierp zich nog in een vertwijfelde poging naar de bal, doch hij was een gesla gen man. Aalst speelde rus tig op balbezit naar het einde van de wedstrijd. Zo werd, voor 2.300 toe schouwers, het trainersduel Blankaert-De Man contra Van Der Elst-Belfon door de «thuisleraars» gewonnen. Renaat GITS SK Aalst-Denderhoutem 3-2 De Voorpost - 28.11.1980 - 21 Zottegem - S.K. Lebbeke 1-2 De verrassing van de dag was ontegensprekelijk het resultaat dat S.K. Lebbeke behaalde bij het toch wel gereputeerde Zottegem. De ze ploeg klopte vorige wèek nog S.V. Lokeren met 6-0 cijfers. Dat Lebbeke er deze keer de volle winst zou op strijken had niemand ver wacht. Ook in Lebbeke niet. Clubleider Erich Buytaert had zelfs gezegd al heel te vreden te zijn met een gelijk spel. Lebbeke trad trouwens gehandikapt in het veld. Het mistte eerst en vooral Frank Van Den Broeck (griep) en Mare Meert (gekwetst). Toevallig zijn dit twee punt- spelers. Van Den Broeck die tot donderdagavond het bed moest houden werd uitein delijk, zij het noodgedwon gen toch meegenomen als wisselspeler. Dat heeft in Zottegem zijn vruchten afge worpen. In de eerste helft domineerden de lokalen. «We hebben in die periode ongeveer een halfuur alle kleuren van de regenboog gezien» vertelde secretaris Huyghens. «Dit wil niet zeggen dat we niet hebben gedreigd. We zijn twee keer uit de omknel ling geraakt, langs Vereec- ken en De Waegeneer. Laatstgenoemde trof daarbij de paal. Aan de rust hebben we Vereecken vervangen door Frank Van Den Broeck. Onder impuls van Jean Pier re Lippens zag men van dan éf een gans ander Lebbeke dat overduidelijk meester van de situatie bleef. In nauwelijks twintig minuten tijd werd de opgelopen ach terstand in de eerste helft in een voorsprong omgezet. Auteurs van die doelpunten waren Hans Schoning die met een keihard doelschot succes kende. Kort daarna was het de beurt aan Frank Van Den Broeck om zijn re putatie als prijsschutter nog maals te onderstrepen.» Overdreven is de uitslag in geen geval zegt clubleider Huyghens. Er zaten nog een tweetal doelpunten in. S.K. Lebbeke is in ieder ge val op weg om dat te realise ren wat niemand voor de start van de kompetitie durf de vooropstellen. Als het in Zottegem kan winnen en er bovendien een achterstand tot een overwinning kan om buigen mag het dit seizoen tot de kandidaten worden gerekend. Nu winnen voor eigen volk is de opdracht. Dan heeft het de wind in de zeilen. Lokerse SV-Evergem Center 0-3 ,A.V. Dendermonde - Kemzeke 1-1 loch vooraleer die tweede leiding tot dit doelpunt kon elft veel kon goedmaken niet stommer. Kemzeke, on- fas er eerst nog de wed- middellijk snel jagend en op trijdstart die de thuisploeg de man spelend, sloot een eel krediet deed verliezen, draaiende Turneer in die de let kon natuurlijk weer niet grootste fout maakte die een lechter beginnen voor de speler kan doen, hij ging te- aars- blauwen die eens te rug naar zijn eigen doel en •neer met een gewijzigd speelde de bal terug naar ;rd d?am moest aantreden. Ju- het centrum van zijn verde- nisv arde nutt Dr lersteld was van een hard- ipdo iekkige griep, gest Jaarbij kwam dan nog dat Dendermondse schoenen Ti v Cemzeke al na 1 minuut op zakken... en die moed bleef Ayoorsprong kwam. De aan- daar tot trainer De Roeck Jen Van den Broecke en De diging waar Van Poucke net- inder zijn beide voor enkele jes rond het leder liep en veken out en dienden ver- Dirk Roelandt zonder dankje- 'angen terwijl Zaman pas wel te zeggen de bal meepik te en droog binnenschoot. Men zag de moed zo in de mtKBlAO tijdens de rust het nodige deed opdat de thuisploeg met veel goede wil aan een veel betere tweede helft zou beginnen. Tijdens die eerste helft kre gen beide ploegen nog één kans. Rond het halfuur was het Waegeman die een mooie voorzet van Verstrae- ten voor langs kopte, even voor affluiten was het weer Dirk Roelandt die een dralen in de plaatselijke defensie uitbuitte en alleen naar Hey vaert trok. De Dendermond se goalie liet zich echter niet vermurwen en beleefde voor de rest een erg rustige namiddag. Na de pauze speelde Kemze ke nog nauwelijks mee. Al na vier minuten trapte Joris van ver en moest Rodrigo een mooie save opdiepn om onheil te voorkomen. De gelijkmaker kwam er even na het uur. Een korte hoekschop tussen Verstrae- ten- Catrysse draaide uit op een drop die eerstgenoemde naar de eerste paal zond waar Gevaert hoog opwipte en tussen drie verdedigers raak trof. De thuisploeg zou het laatste kwartier nog verder blijven drukken doch er niet meer in slagen de winning-goal aan te tekenen. «Hoe is het mo gelijk, zegt de Dendermond se oefenmeester De Roeck, dat een ploeg voor rust zo slecht, na de pauze zo qoed vaatlA//e hens aan dek bij Kemzeke, maar noch Eddy Van A.JPen Driessche, noch Jaak Joris kunnen bij de bal, zodat de Dendermondenaars op hun stappen mogen terugkeren (KAV Dendermonde-Kemzeke 1-1) (wvc) Deftinge - Oudegem 0-2 Lokerse SV heeft een der de opeenvolgende neder laag moeten inkasseren. Net in een periode dat mocht verwacht worden dat de Lo kerse roodwitten zich vast zouden ingraven aan de top. Vooral de laatste twee zware nederlagen voor eigen pub liek zijn hard aangekomen. Het waren dan ook stuk voor stuk verrassingen van for maat. Maar ondanks de zwa re cijfers kan de ploeg van Prudent Bettens geen ge brek aan inzet verweten wor den. Achteraan zijn gewoon een paar mensen uit vorm en in de vuurlijn komt men steeds moeilijker tot scoren. Vooral tegen een ploeg die achteraan sterk gegroepeerd speelt komt het gebrek aan punch en kracht tot uiting. De zware nederlaag tegen Zottegem was overigens niet zonder gevolg geble ven. Michael Van Bocxlaer was zelfs uit de selektie ver dwenen terwijl Van Rumst en Dupont naar de bank wer den verwezen. Ollevier werd achteruit getrokken als libe ro, terwijl Ott rechtsachter werd, Goyvaerts in het mid denveld kwam en Dullaert opnieuw een kans kreeg in de spits. Een forse aanpas sing dus maar die nieuwe selektie kreeg nauwelijks de kans om zich in te spelen want reeds op de 12' kon De Vuyst een hoekschop voor bij de falende doelman Van den Bogaert deviëren. Met een was de rust uit de lokale ploeg verdwenen maar toch resulteerden een paar kan sen uit de Lokerse reaktie. Eerst moest doelman Lip pens een schot van De Maer met de voet afweren en even later diende de bezoekende doelman een schot van Eve- raert in twee tijden te red den. Maar op de 26' werd Lokerse voor een moeilijke opgave geplaatst toen Van Eenaeme een vrijschop van Ghellinck kon benutten om de bezoekers op 0-2 te bren gen. Een treffer die Lokerse moeilijk kon verteren en in het derde kwartier liepen zo wel De Backer als Van Een aeme nog dicht bij een der de treffer. Rood voor Van Rompaey Tijdens de rust had Bet tens blijkbaar het vertrou wen van zijn troepen kunnen herstellen want Lokerse trok onmiddellijk met man en macht in het offensief. Ever- gem werd met de rug tegen de muur gezet en zelfs ge routineerde jongens als De Zutter en Ghellinck konden geen rust brengen bij de be zoekers. Dullaert duwde een kans in de voeten van Van Rompaey, térwijl een verras send schot van Van Dries sche doelman De Visscher tot een geweldige redding verplichtte. Zelfs een scher pe tegenstoot van De Backer kon Lokerse niet afremmen en er hing dan ook doorlo pend een doelpunt of een strafschop in de lucht. Ever- gem geraakte immers niet meer uit de strafschopzone. Vooral De Maer speelde reu- zesterk en vuurde een paar geweldige kogels af maar De Visscher pakte alles. Toen kwam een anti-cli max. Bij een nieuw aandrin gen voor een strafschop kreeg Van Rompaey eerst geel wegens protest en toen hij niet wilde wijken, zelfs rood. Een nieuwe tegenslag die Lokerse moeilijk ver werkte. Evergem kon het spel meer naar het midden veld verleggen en de kansen werden schaarser. Een ver rassend schot van Everaert bracht De Visscher nog in moeilijkheden maar op de 81' werd Bultinck knap in de diepte gestuurd en meteen lag de eindstand vast. Buitenspelers Uiteraard was de ontgoo cheling bij Lokerse enorm groot. Vooral omdat men juist op deze wedstrijden had gerekend om een greep naar de leiderstroon te doen. Maar juist nu is doelman Van den Bogaert het ver trouwen kwijt maar ook vooraan moet er meer punch komen. Een nieuwe poging met Van Renter- ghem in de spits lijkt ons de beste oplossing om voor meer ruimte en kracht te zorgen. Eddy Van Driessche onderneemt zijn zoveelste poging. Ook ditmaal slaagde de Dendermondse prijsschutter niet in zijn opzet. (KAV Dendermonde-Kemzeke 1-1) (wvc) K.S.V. Temse - Vrasene 2-0 kan akteren. Het middenveld was niet ons sterkste punt vandaag. Na de rust ging het nochtans stukken beter en werden de flanken beter be nut waar Waegeman en Cat rysse beter werden aange speeld. Het is natuurlijk spijtig te noemen dat we voor de zo veelste maal met een ver timmerd elftal moesten aan treden.» Zondag bij Boelare wacht Dendermonde een moeilijke verplaatsing... en winst is dringend nodig wil men weer vooraan postvatten, (gdp) Door de overwinning tegen een moedig Vrasene en het verlies van de naaste con currenten staat Temse se dert zondag alleen aan de leiding. Gemakkelijk hebben het de K.S.V.'ers niet gehad tegen de zwartwitten die op basis van het geleverde spel een betere plaats in de rang schikking verdienen. Vrasene liep snel van stapel maar de Temse verdediging waarin Jozef Van Gasse de geel geschorste Paul Vange- nechten verving, klaarde de eerste aanval op. Het eerste gevaar kwam van de thuis ploeg. Na een vrijschop leg de Paul Fobé de bal in de voeten van Bynoe, die te veel tijd nodig had. De Tem- sespits woog op de Vrasen- se defensie, herhaaldelijk werd Paul Fobé foutief ge stuit door zijn belager Vle gels. Toen de ref die vlegel- streken beu werd toonde hij de bezoeker geel. In de 21ste minuut werd het ijs gebro ken. Een fraai technisch nummertje van Franky Van Buynder lag aan de basis. In één beweging schakelde hij twee man uit paste dan naar Edwin Bynoe, die met een afstandsschot doelman Buys kansloos liet (1-0). Vrasene, op sleeptouw ge nomen door Heyrman, kwam rond het half uur dicht bij de gelijkmaker. Een keuri ge sliding van Hubert Verbe- ke hield Barthier van een schietkans. En bij de daaruit volgende hoekschop kon van De Vijver op doel knal len maar met een pantser- sprong verwerkte Robert Van Lombergen het leder. De aanvallen wisselden voortdurend van kamp. Een actie Bynoe Fobé werd nipt naast besloten. Een kopbal van Edwin By noe werd door doelman Buys knap gestopt. Nog een poging van Franky van Buynder leverde een hoek schop op en even voor rust sprong Spittaels zijn portier op de doellijn bij. Met een 1- 0 score werd een nooit ver velende eerste helft afge floten. Na de koffie kwam bij de bezoekers Kindt in voor Heyrman. Vrasene maakte jacht op een doelpunt. Fran ky Van De Vel werd op zijn beurt bij een fout met geel bedacht. Het eerste doelge- vaar kwam weer van Temse maar doelman Buys redde knap het schot van Paul Fo bé in de 12e minuut. Hierna zou Vrasene het laken naar zich toe halen. Het aanvalstrio Ludo Larde- noit. Van De Vijver en Bar thier had veel verdiensten, maar de thuisverdediging werd onder de druk echter zelden uit verband gespeeld. Het doelpunt viel niet langs de kant waar men het ver wachtte. In de 74e minuut counterde Temse Fobé rukte op en besloot in de rechte r- beneden hoek (2-0). Van D' n Berghe kwam toen in voir Smet. Vrasene bleef strijde i, maar Temse bleef mees r van de situatie. zitten heel wat gele [tondaars volgende weekein de op het strafbankje: Dirk üevos (SC Lokeren), Patrick Van Ransbeeck (Rapide Leb- eke), Karei Van Hecke Kemzeke), Johan Meert (SK ebbeke). Raphaël Van den ossche (Bambrugge), Rob- >y Maes (Bazel), Jean-Pierre Pannecoucke (Hoogeinde), Mare Blommaert (Gerda), i Etienne Tibbe (Rupelmon- de), Marnix Brusselmans (SC Lokeren), Guy Dobbenie (Jong Lede), Herman Lelie (Robur), Dirk De Schepper (Haasdonk), Patrick Dullaert (St. Gillis-Waas), Geert Gel- dof (Appels), Philip Bollaert (Klein Laar Vrasene), Patrick Bael (Erpe), Aldo De Smet 4 (Oudegem), Hugo Creve (Si- naai), Luc Peeleman (Een- j< dracht Sint-Gillis), Dirk Cre ve (Eksaarde/, Alois Van Damme (White Boys), Eduard Beernaert (Waas munster), Ronny Van Keer (Eendracht Meldert), Ra phaël Schelpe (SK Aalst), Pe ter Pieter (Appels.) Er zijn evenwel ook een aan tal schorsingen uitgespro ken door het P.K. Oost- Vlaanderen, Tot en met 15 december: Luc Blossens (St. Gillis-Waas). Tot vrijwillige verschijning: filip Roels (KAV Dendermonde). Tot 30 juni 1981: Bruno Meskens (Rapide Lebbeke). Er zijn ook schorsingen op geheven: Lieven D'Hollan- der (VW Hamme), mag nu reeds opnieuw meedoen Guido Kayser (Klinge) mag op 15 december opnieuw worden opgesteld. Daar zijn we weer, de man nen van Hagem. Net zoals vorig seizoen trouwens ook toen men na een zwarte pe riode omhoog klom en zelfs nog ging meespelen voor de titel. Bij Deftinge begon men uit stekend want de thuisploeg kwam er eigenlijk tijdens de eerste helft praktisch niet bij te pas en moest zich inspan nen Dannijs en Lambrecht van doelpunten te houden. Wie er niet gehouden werd was Van den Berghe die van een hoekschop profiteerde om het eerste Oudegemse doelpunt te scoren. Deftinge reageerde verwoed en het eerste halfuur van de tweede helft moest Oude gem regelmatig terugplooi en onder de plaatselijke aan- valskracht. Doelpunten kwa men er echter niet, een be wijs van de degelijkheid van het Oudegemse verdedi gingswerk. Toen de Deftingse adem- voorraad was opgebruikt stak Oudegem weer de neus aan het venster en puurde uit twee kansen langs Dan nijs een tweede treffer. Spijtig genoeg echter moest Oudegem het slot met tien afhaspelen want Van den Berghe beging één zware fout te veel en werd met een tweede gele rodevan het terrein gestuurd. Zondag tegen Borsbeke moet Oudegem zijn suppor ters weer op een zege kun nen vergasten. De derde van een hopelijk lange rij. (gdp) Sint-Pauwels - Heirnis: 1- 0 Twee weken geleden prijkte Heirnis nog* sterk aan de lei ding van het klassement in tweede provinciale A. Na hun Wase campagne die een nul op vier opleverde is het sterkste geheel uit het sei- zoenbegin naar een tweede plaats verwezen door hun tegenstander van verleden week K.S.V. Temse. Zondag waren de Meetjes- landers alweer niet aan het feest, want de Samsonploeg moest een smadelijke 5-1 nederlaag wegwissen. Dit is niet makkelijk verlopen doordat de spelbepalende fi guur en kapitein, Ronny Her- remans, nog steeds niet kan aantreden door kwetsuur. Toch maakte het niet afge vend spel van Herleving het gebrek aan talent goed, en leverde vooral Motika een knalverrichting. Bestendig zaaide Rudy gevaar voor het doel van de gasten en kon de nul van het bord schieten door een feilloos omgezette vrijschop. In de tweede helft had de thuisploeg duidelijk het bes te reeds gegeven, maar maakte het speelveld nu zo klein dat de als zeer produk- tief aangeschreven aanvals- lijn weinig of geen vat kreeg op het spel. Integendeel, thuisspeler Van de Velde liep nog tegen de beste kans aan, wanneer hij een verloren gewaande bal nog kon bijhalen, maar te lang weifelde. Door deze hartversterkende zege behoudt Herleving voe ling met de zeer uitgebreide groep achtervolgers, zodat de Waaslanders het allemaal nog niet moeten opgeven. Manil In Deftinge maakte Urbain Van den Berghe (Oudegem) twee fouten die volgens de ref goed waren voor twee gele kaarten. Twee keer geel is rood. Dus. Zwaar zal de straf niet zijn. Ofwel komt Van den Berghe er met één zondag vanaf, ofwel krijgt hij een waarschuwing of een blaam. m Excelsior - Ol. Gent 0-0 Zoals bij vorige gelegenhe den, muntte de Heistraat- ploeg zondagmiddag weer uit in het missen van ettelij ke open doelkansen. En als men dan een tegenstander treft die, zoals Olympia Gent, het onnodig vindt om één enkele offensieve daad te stellen, dan is het ook begrijpelijk dat de grootste verliezer bij dit alles de toe schouwer is. Ook nu pakte speler-trainer Mark Nijs uit met een sterk vertimmerde ploeg, maar wat hij ook bedenkt, de gere nommeerde goalgetter van de eerste matchen, Verberckmoes, had weer zijn kruit in de kleedkamer gela ten. Desondanks domineer de groen-zwart doorlopend de Stroppen, die vooral mochten vertrouwen op h jn kordate verdediging en jn bijna onklopbare laat te man. Aals de gastkeeper c m toch even geklopt leek, st tt- te het doelhout een st ak schot van Luk Vereecken, ie zijn spitsbroeders in de a i- val de goede weg wou p- helpen. Door deze zevende drawi is de Nijsformatie goed >p weg om het recordaai ;al drawns van 13 uit het j ei- zoen 1979-1980 te brekm. Hieraan zal de getrouwe Ex- celsiorfan echter geen bood schap hebben zolang zijn ploeg met gedegen spel r iet de broodnodige punten sprokkelt om uit de bedreig de zone weg te komen. Manil

De Voorpost | 1980 | | pagina 21