rovinciaal voetbal elpunten na de rust Weer drie keer Patrick Verheue tg om oog Geen reden tot juichen leder een helft Trainer Bauwens mist revanche niet Doelpunten getekend Eddy De Winter ildslag eindigt onbeslist mieuw verpletterd Diep gevallen Terug naar derde oelman Spruyt list strafschop Moedig verweer Uco de nieuwe leider Supportersklub S.K. Herdersem bindt de shoes aan SK Wichelen: mosselen en stoverij De Vónroost - 28.l¥.198Ö -!23 it de i 3t de week) Lokeren - F.C. Eksaarde 2-0 rby kon pas in het laat- Crets 52') k nog eroep lissing ond h vvartier de verwachtin- id mei mlossen. Toen gooide legen) Eksaarde alle remmen d bij 1 n kwam er ook span- ook al stond de eind- toen reeds op het Dat Eksaarde zich if op de vlakte had ge- escho en was enigszins be- (gjelijk. De bezoekers sten zowel libero Van als spelmaker Vervaet n. Een handikap die omaar weg te vegen is. ndien werd D'Hondt in het eerste kwartier aangetrapt en moest vervangen worden. Ge- bleef de schade be- tot een zware bloed- ng Het resultaat was et middenveld van Eks- nooit echt los kwam. !er daar ook Etienne De zelden aan zijn trekken S.O.S. Scheliebelle - Dynamo Beervelde 4d0 de 5 achi i het\ zestig doelp 5 ?ast|n ;eks op. VI ,c later schj 'I de i tegen een sterk spe- wact René Vermoens. De ayse spelmaker kwam wens dicht bij een doel- maar zijn schot scheer- e deklat, terwijl Mare wach de euw, la tieve ïmer ten v dan n verdi ten v< speel jte Boys - Kieldrecht 1 taesD a"ereerste seizoensne- p aag is hard aangekomen trainer Van Aerde. ral de manier waarop, bron van bijzonder veel tussies. De beslissende fer werd in de ultieme jut aangetekend door goed geïnspireerde Er- Van Camp, nadat deze bij jen opz te. A i a vol ti Wie t Van Damme net naast de staander door het gebrek aan stuwing van de bezoe kende middellijn was de snelle Chris De Cock een ge makkelijk prooi voor de ste vige lokale defensie. Na de rust dobberde de wedstrijd verder op een ma tig tempo tot op de 71' de opgerukte Pauwels te weinig tegenspel kreeg van Creve, en doelman Stevens had geen verhaal tegen het schot van de lokale rechtsachter. Eksaarde was nog niet beko men van deze opstopper toen Paelinck een hoek schop binnenkopte. De gas ten vochten nu terug met de moed der wanhoop, maar het middenveld liep op te zwakke benen om Lokeren in het defensief te duwen. Alleen een schot van De Vos dat net naast de winkelhaak scheerde kon doelman Braeckman even verontrus ten. Dat was dan ook het enige gevaar dat Eksaarde in 90' voetbal kon kreeëren. W.V.L. Een wedstrijd zonder veel geschiedenis gewoon om dat Scheliebelle een klasse sterker was dan Dynamo Beervelde. De bezoekers be perkten zich tot sportief ver dedigen wat hen ook lange tijd een eervolle skore op het bord liet houden. In de laat ste tien minuten werden het dan toch nog zware 4-0 cij fers. De lokalen voetbalden weer vlot en kompleksloos rond met deze keer Dirk De Moor als voornaamste uit blinker. Deze De Moor bleef twee maanden inaktief na een zware kwetsuur in de halve-finale wedstrijd voor de Beker van de bloemen- route tegen SK Kalken. Door de uitgebreide kern was er bij zijn terugkeer niet onmid dellijk plaats in het fanio- nteam tot vorige week Luc Pauwels eveneens gekwetst uitviel. Dirk onderstreepte vorige zondag zijn plaats in de basiself zeker waard te zijn. Iets wat ook Patrick Ver heue nog maar eens onder lijnde, voor zover hij dit nog hoefde te doen. De eerste drie doelpunten werden door hem aangetekend. Twee hiervan met het hoofd. Het vierde doelpunt was keurig voorbereid door Luc Schuddinck en werd afge werkt door Paul De Kegel. Met deze overwinning en het verliespunt van Tenstar Melle liggen de paarswitten nu weer drie punten voorop. Een veiligheidsmarge die goed van pas komt want er komen nu twee zware op drachten. Zondag de ver plaatsing naar Eendracht Laarne en een week later de topper aan huis legen SK Overmere. Veel zorgen maakt trainer Roland Huyle- broeck zich evenwel niet: «Wij hebben de goede kon- wel niet want de weten- vier kunnen halen. Dan zal ditie te pakken, terwijl onze schap dat zij tegen de leider- onze positie er ook al heel komende twee tegenstre- sploeg in het veld komen zal wat gunstiger uitzien.» Is die vers eerder een moeilijke pe- hen bijkomend motiveren, soms nog niet riant genoeg? riode schijnen door te ma- Toch meen ik dat wij de fco- (rm) ken. Ik onderschat hen even- mende twee weken drie op S.K. Overmere - Zaffelare: 4-2 Valentino's Overmere - Kalken 2-2 uiten eker ipel (Jonortodoxe manier laat- man Colman had uitge- ikeld en de bal haarfijn leper! rbij doelman Baetens /erde )of. voider in de wedstrijd was Polderploeg reeds zeer d te voorschijn gekomen geraffineerd combina- wat n pel en dieptepasses die md gevaarlijk werden ilder rtwee aalvlugge spitsen, was trouwens op een deze uitbraken dat ex- kleinsjdaspeler Van Camp de avet. >d opende. Vanaf het der- an n< kwartier kreeg de thuis- roep ig ook plots meerdere •genheden, maar Ver en Raemdonck beslo- ongelukkig. Ook in de -2 tweede helft stelden de Klaasjes alles in het werk om de situatie recht te trekken. Toch moesten ze tot de 85ste minuut wachten voor aleer Luk de Gendt met een gewiekst lobballetje de stand in evenwicht kon brengen. Deze juiste weergave bleef zoals eerder gezegd niet be houden zodat de groen-wit- ten al bij al een slechte alge mene repetitie hielden voor het toptreffen tegen co:lei- der Sombeke. Voor deze partij zal oefen- meester Van Aerde wellicht weer zoveel mogelijk een beroep doen op routine, zoals doelman Piessens, die na 2 zondagen strafrust weer paraat is, en waar schijnlijk ook op Gino Ver schaffeit en Lucien Moerloos die na aanslepende kwetsu ren de shoes weer aan binden. Manil Na afloop waren beide ploe gen duidelijk tevreden met het resultaat. De gastheren hadden immers voor de rust gedomineerd terwijl Kalken na de rust de betere ploeg was. Een puntendeling was dan ook een logisch resul taat. De wedstrijd schoot zeer snel op start waarbij Rudi Bogaert voor de nodige im pulsen zorgde. Maar Kalken beet fors van zich af en kon de gastheren een half-uur op afstand houden. Toen schoof de opgerukte Rogiers een kans in de voeten van Peter De Saedeleer en de Valentino's mochten juic hen. Een stim'ulans voor de gastheren die nu alle regi sters open trokken en 5' voor de rust ook beloond werden. Mariman werd voor de grote backlijn gepakt en Rudi Bo gaert knalde de vrijschop onhoudbaar binnen. De Va lentino's zaten meteen op rozen. Maar op slag van rust werd de lokale vreugde nog getemperd. Op een snelle tegenstoot van de gasten duwde doelman De Saede leer de bal tegen de deklat en Moreels kon met succes hernemen. Een treffer die ook na de rust nog effekt had want een sterk gemotiveerd Kalken stapte onmiddellijk zonder kompleksen in het of fensief. De gelijkmaker kon dan ook niet uitblijven en op de 65' was het zover. De lokale defensie werd volle dig uitgespeeld en Ost knal de binnen. Kalken liet nu wat stoom af en ging voorzichter spelen zodat de Valentino's meer in de wedstrijd kwamen. Het duel bleef dan ook bijzonder spannend tot de slotsekonde maar de stand werd niet meer gewijzigd. W.V.L. Ondanks het goed resultaat was er bij S.K. Overmere geen reden om te juichen. Tegen een zwak Zaffelare ak- teerde vooral de lokale de fensie duidelijk ondermaats. Gelukkig gaven de bezoe kers zomaar een paar doel punten kado terwijl de aan vallers van Zaffelare een pak uitgespeelde kansen onbe nut lieten. Overmere kwam trouwens reeds na 5' op achterstand toen de bezoekende rechts buiten gans de verdediging oprolde en onhoudbaar bin- nenknalde. Een opstopper die Overmere niet zo vlug kon verteren. Het duurde tot de 31' vooraleer Buysse in de diepte werd gestuurd en de gelijkmaker scoorde, on dertussen had Zaffelare reeds ruime mogelijkheden onbenut gelaten om Over mere verder in het verlies te ^Juwen. Ook na de herneming ging Overmere zeer zwak van start maar weer slaagden de gasten er niet in om hun voortreffelijk aanvalsspel met succes af te ronden. Pas toen Overmere met lange ballen ging werken, kwam er meer ruimte. Toch kwamen de gastheren fortuinlijk op winst toen een mislukte cor ner van Van der Stricht in een geharrewar resulteerde waar Van Overmeiren met een hieltje een einde aan stelde. Een treffer die de gasten duidelijk demorali seerde waarvan even later De Cock gebruik maakte om er met een knap vluchtschot 3-1 van te maken. Zaffelare was nu wel verplicht om of fensieve risiko's te nemen en dit leverde kansen en een tweede bezoekende doel punt op. Met een 3-2 op de 80' zat de spanning terug in de wedstrijd vooral daar de verdediging van Overmere .zeer onzeker akteerde. Maar in de slotminuten kon De Cock een misverstand in de lokale defensie benutten om Overmere definitief buiten schot te brengen. WVL Bezoekers verdienden beter Heikant - Hoogeinde: 3-1 Heikant heeft tegen Hoog einde een zwakke partij ge speeld en kreeg met de volle inzet dan ook meer dan het verdiende. Slechts spora disch slaagden de gastheren er in zich door te zetten en moesten voor de rest het initiatief laten aan de verras send sterke bezoekers. Heikant werd trouwens reeds na 5' in het verlies geduwd toen Vergeylen een hard schot loste en Van Gy- sel met succes hernam. Hei kant reageerde fel en doel man Marin moest een schot van Van Driessche over de lat duwen. Geleidelijk kwam Hoogeinde terug het initia tief opeisen en speelde een drietal open doelkansen bij elkaar die evenwel gemist werden door Smet. Slechts in de slotminuten van de eerste helft kon Heikant het initiatief in handen nemen maar Eekhout knalde op de doelman terwijl Van Dries sche een vrijschop tegen de deklat kanjerde. Ook na de rust bleef Hoog einde verrassen en de gas ten kwamen zeer dicht bij een tweede doelpunt. Beek knalde zelfs tegen de staak. Maar in het laatste half-uur gingen de bezoekers dan toch door de knieën. Eerst kon Van Driessche Heikant langszij brengen na aange ven van De Beule terwijl een kwartier voor tijd De Vlee- schouwer een inzenden van D'Hollander in de vlucht overnam en Heikant meteen op voorsprong knalde De gasten beschikten niet meer over de nodige veerkracht om nog te reageren zodat Heikant de volle winst kon thuis houden zij het wel na een zwak vertoon. W.V.L. Gerda - Sombeke 3-0 Met bijzondere hardnekkig heid zijn de Klokkedreefjon- gens er in gelukt een zeer betekenisvolle overwinning voor hun oefenmeester af te dwingen. Jazeker, Sombeke- naar Walter Bauwens was tot voor kort trainer bij de White Stars en waagde in het tussenseizoen de over gang naar de Sint-niklase groen-witten. De Sombekenaars gingen er van bij de aanvang kien tegenaan en creëerden heel wat kansen. Na een tiental minuten ging Gerda echter duchtig meevoetballen langs hun superaktief mid denveldtrio. Rond het hal fuur leverde dit ook twee onvervalste treffers op: eerst langs Franky De Prijc- ker, die op sublieme wijze een rechtstreekse vrijschop in doel knalde van op 35 meter, vervolgens langs Pauwels, die een verre cen ter met het hoofd verlengde. Na de kampwisseling dacht White Star op lakonieke wij ze terug te keren, maar het was vooral de verdienste van de thuisdefensie dat er zelden of nooit een uitge speelde kans werd toege staan. Nadat de Sombeke- «storm» eigenlijk meer een briesje was overge waaid, greep de thuisploeg weer resoluut het initiatief met bijna onmiddellijk succes. Het broederpaar De Prijcker tekende voor een knappe goal: Ronny tilde de bal van- op links naar Franky, die de bal een meedogenloze loeier meegaf. Trainer Bauwens hoopt dat deze zeer verdiende zege een aanloop is naar een be tere periode. Een bevesti ging kan hij reeds krijgen in de zware verplaatsing naar F.C. Eksaarde Misschien een gelegenheid voor groen-wit om hét wagonnet je weer aan te pikken, ver mits top (Sombeke - White boys) en subtop (Klein Laar - Kruibeke) in directe confron taties zijn gewikkeld. Manil n h^de provinciale G; Ift. fstade - Appels 2-2 A.V. toeschouwers kregen te stade een gekruid spek- •I te zien. Er vielen doel- iten, er was sensatie, nning en strijd. De eerste t hielden beide defensies nacht in handen en bleef ov brilscore op het bord. keep n reecjs werd echter dui- jk dat scheidsrechter Van Sijpt, die overigens ;ng maar correct floot, moeilijke momenten in ke droi ackli ssetu akke r pro 3* V iden te wachten. Zowel Hofstade als bij Appels enkele spelers die de 'I rbije België-Nederland Ult fhtten te imiteren. Er d hard en ruw gevoet- Na de herneming kon ze 'els, dat de iets betere eg was, rond het uur op ,pt fschop scoren Wilskracht Hofstade poogde terug te slaan en het was Dirk De Man die tien minu ten voor affluiten gelijk stel de. De bezoekende doelman was het helemaal niet eens met de beslissing van de spelleider en ging deze te lijf. De goed leidnede Van der Sijpt haalde na een vijf tal gele kaarten nu ook een rode kaart boven. Na een onderbreking van tien minuten ging de wed strijd verder en Wilskracht stond twee minuten later ^oor De zenuwachtig akter- snde verdediging van Ap- oels liet een steekje vallen sn de laatste man klopte zijn eigen doelman. Iets voor tijd kwamen de gasten langszij en legden zo een billijke eindstand vast. (J.G.) Wichelen - Moorsel 2-1 Er zit opnieuw vaart in S.K. Wichelen. Tegen Schroevers uit Moorsel boekte het zijn derde opeenvolgende over winning Even nog in herin nering brengen dat de Wic- helse vierde provincialer zijn seizoenaanhef bezegelde met vijf overwinningen op een rijtje. Dan kwamen de moeilijkheden op F.C. Boon- wijk. Een eerste nederlaag en de uitsluiting van Eddy Van Puyvelde. Dezelfde week vernam men dat het P.C. een schorsing tot begin februari had uitgesproken. Het verlies op Boonwijk was het begin van een reeks van vier nederlagen. Oorzaak? Volgens de clubverantwoor delijken het uitvallen van Ed dy Van Puyvelde. Kijk, zegt clubleider Victor Van der Putte, Eddy Van Puyvelde is onze sterkste aanvaller. Hij heeft een uitstekende balbe handeling en kan ook in het centrum van de aanval zijn tegenstanders omspelen. Het uitvallen van deze spits betekende dat we naar een ander systeem moesten overschakelen. Dat gaf niet direct het gewenste resul taat. Nu zijn we er blijkbaar opnieuw bovenop. Tegen Schoonaarde werd opnieuw met de zege aangeknoopt. We kregen ook de Doggen uit Erembodegem klein en nu zondag versloegen we Schroevers Moorsel. Een gunstige evolutie zou men toch wel hieruit mogen be sluiten. In de eerste helft was Wiche len weliswaar het gevaar lijkst voor doel. Maar op zijn geheel genoemen bleek Moorsel technisch een wat hoger trapje te bereiken. Na de hervatting namen de lo kalen meer het initiatief. Rond het kwartier ontving Eddy De Winter uit het mid denveld een doorsteekpas. Hij maakte gebruik van een aarzeling in de bezoekende defensie. Meteen kon de plaatselijke aanhang voor het eerst juichen. Van die zelfde speler die blijkbaar de conditie der grote dagen te pakken heeft, werd nadien nog een doelpunt afgekeurd voor buitenspel. Lang zou het niet duren vooraleer hij opnieuw van zich liet spre ken. Met een tweede goal werd de lokale zege als het ware veilig gesteld. In de laatste minuut wisten de be zoekers nog de eer te redden maar toen was het kalf al verdronken. In Wichelen was men uiteraard tevreden met het resultaat. Men voegt er bovendien aan toe dat er niet minder dan negen eigen spelers aan de wedstrijd deelnamen. Dat is een weel de in vergelijking met som mige vreemdelingenlegioe nen. Volgens de kalender krijgt Wichelen nu zondag een weekend rust gegund. Nadien moet het naar Hof stade. Toevallig de ploeg die Moorsel nu zondag al moet bekampen. E.D.M. Vierde provinciale H: Gijzegem - Boonwijk 0-5 Wilskracht Gijzegem had zich de laatste weken over een mindere seizoenstart heengezet. Hierbij wist men zelfs de felbevochten derby bij Hofstade te winnen. Boonwijk bezorgde de groenzwarte formatie dan ook een koude douche door met harde 0-5 cijfers de jon gens van trainer Roeland in te blikken. De score mag nochtans overdreven ge noemd worden. Het was vooral dankzij domme fou ten in de lokale verdediging dat Boonwijk op voorsprong kon komen. Twee slechte te rugspeelballen zorgden voor een 0-2 stand. Gijzegem poogde weliswaar de kloof te dichten en lag in de twee de helft duidelijk boven. Boonwijk strafte Gijzegem in de slotfase van de wedstrijd echter verder af en zette nog driemaal de netten van de thuisdoelman bol. Boonwijk is de voorbije speeldagen omhoog geklommen in de rangschikking. Meerdere ploegen zullen het verbeten vaststellen. De club speelde immers de meeste wedstrij den in het defensief maar lukte er toch in vaak betere tegenstanders de das om te doen. Ook Gijzegem heeft dit moeten ondervinden. (J.G.) Vierde provinciale G: Erpe - Westrem 4-0 Vele supporters van Oranja dromen er wellicht van dat hun club volgend seizoen opnieuw in derde provincia le speelt. Zondag bewezen De Kuyper en zijn maats nogmaals dat de titel geen te hoge doelstelling is voor de club. Westrem werd van in de beginfase in het verlies gespeeld. Na een kwartier knalde de wederoptredende Erwin Bogaert nummer één binnen. Rond het halfuur verdubbelde Rudy Maes de score en na de herneming wist dezelfde Rudy Maes de bezoekende doelman nog tweemaal te verschalken. Bij Erpe leverde Benny Schalck een opgemerkte prestatie in verdediging. Walter De Kuyper was an dermaal een sleutelfiguur in het elftal en Rudy Mars blonk natuurlijk uit door zijn hattrick. Een verdiende over winning van Erpe dat nu nog moet afrekenen met Masse- men om de poort naar een hogere reeks open te duwen. (J.G.) irde Provinciale G: •ndegem - Smetlede 1 goed vertrokken Eronde- is na enkele wedstrij- stilgevallen en zakt nu Is verder weg in de itijgschikking. Met vijf pun- komt de club in aanmer- voor de rode lantaarn etlede, een ploeg uit de •epdenmoot, veegde de r aan met de thuisploeg andermaal een resem doelpunten diende te slik- '5 ken. Er bleef voor Eronde- gem slechts weinig meer over dan een eerreddend doelpunt. Wil men niet defi nitief wegzakken in de rang schikking dan is de club drin gend toe aan een nieuwe start. Maar wie zal de nodige impulsen geven om de her opstanding te bewerkstel ligen. (J.G.) Uit het laagste schuifje Opdorp - Baardegem 0-1 Het duel tussen het laatstge- rangschikte Red Star Op- dorp en de ploeg die nauwe lijks een paar punten meer telt, is uitgedraaid om een overwinning voor de minst slechte van de twee. Of dat nu verdiend of niet verdiend is laten we in het midden. Feit is dat er in deze wed strijd van enig spektakel niet het minste sprake was. De eerste helft was nauwelijks beter dan de tweede vijfen veertig minuten. Tien minu ten voor het einde viel het enige doelpunt. De lokalen poogden deze achterstand nog op te halen maar hier voor bleek de aanval veel te zwak. Kortom een wedstrijd die weinig belangstelling trok en rekening houdend met de plaats die de beide ploegen innemen eigenlijk niet zoveel aaandacht ver diend. Opdorp weet inmid dels dat het nu zondag in Lutterzele voor het vuurpele- ton zal komen te staan. De opdracht zal allicht luiden de schade zoveel mogelijk te beperken. Baardegem van zijn kant kan misschien pun ten winnen. Het krijgt Erem bodegem op bezoek en die ploeg is in geen geval van een beter allooi. E.D.M. Vierde provinciale G: Oordegem - Ede 2-3 Oordegem diende fel gehan dicapt te vertrekken tegen Ede. Liefst vier basisspelers bleven aan de kant. Speler trainer Bovijn, Chris en Pat- riek De Clercq en Paul Van Impe waren out. Ede profi teerde daar in de eerste mi nuten van en kwam 0-2 voor. De thuisploeg reorganizeer- de zich naderhand en kon nog voor rust milderen. Van Hege zorgde voor de aan sluitingstreffer. Ede was op nieuw iets beter bij de aan vang van de tweede periode en klom naar 1-3. Walter De Moor zorgde dan voor 2-3 en Oordegem ging resoluut op zoek naar de gelijkmaker. Ede plooide terug en bracht, wanneer de druk te groot dreigde te worden, verse krachten in. De stormloop van Oordegem liep dan ook te pletter op een muur van de bezoekers. Niettegenstaande de neder laag leverde Oordegem een puike prestatie af. Vooral Van Hege, Coppens en Van Uyttendaele lieten zich in gunstige zin opvallen. (J.G.) Korporatief voetbal: Durme-Waas si •tal - Lutterzele 2-1 idracht Opstal heeft de terzeelse titelambities is di flinke deuk gegeven inke ir deze nederlaag, en de stra 1st van leider Herdersem •ks i ut de St.-Gillisse wijk- srod eg op drie punten te raar 8n van de leider, welis- Itaa ar met een minder ge- et i elde wedstrijd. Twee we- ;iden geleden prijkte Lutterze- alke alleen op kop. Het ver- ng. telde nu in twee wedstri|- on i vier punten en dat is ziclinig hoopgevend. Het kon d voorbije zondag bij Een- ovin cht Opstal nog zwaarder htei i geslagen. De lokalen die •rkei riers aan de rust met 1-0 tstrij i de leiding stonden, na o| i doelpunt van De Waege- dier, hadden in die eerste iilliS ft nog twee keer op het rodi elhout besloten. Na de "•kei npwisseling slaagde Lut- r wi zele er wel in op een door- tak voor de gelijkmaker te gen Dat was een verras- •de wending in een wed- strijd die doorlopend door de plaatselijken werd geleid. Kort na die gelijkmaker kreeg Opstal een penalty toegewezen. Doelman Mari no Spruyt zou zelf die taak op zich nemen. Zelfverze kerd snelde hij naar de over kant van het veld om het zogezegd en met veel ver trouwen eens te gaan «ar rangeren». Groot was echter de ontgoocheling voor Mari no toen hij de bal meters ver naast het doel zag vliegen. Dat was een opstopper voor de lokalen Toch bleven ze de wedstrijd naar hun hand zetten. Dat leverde hen in het laatste kwartier het ver diende winnend doelpunt op langs Bouchez. Opstal was de betere ploeg. Dat gaf men ook in het bezoekende kamp na afloop toe. Voor de Buggenhoutse vier de provincialer staat er ko mend weekend een zware opdracht op het program- Sinds de aanvang van hui dig seizoen, heeft S.K. Her dersem nu ook zijn spio nkop, en de daarbijhorende supportersklub. Onder im puls van Mare Schepens, Anna De Cock en Pros Van der Steen, een trio dat zich voordien reeds verdienste lijk maakte in het S.K. leven, werd een supportersklub op gericht. Deze klub, die met rasse schreden leden aan trekt, heeft zich ook op steu nend vlak reeds laten gel den. Door verkoop van trui en, geel-blauwe petten, en andere tombola's, werden de nodige financiën verg aard om aan alle ploegen, zegge en schrijve alle ploe gen een wedstrijdbal te schenken. Een daad, die bij het S.K.-bestuur zeker niet onopgemerkt voorbijgegaan is. Onopgemerkt kunnen die ongeveer 150 man niet blij ven. Een groot deel daarvan is steeds paraat op iedere wedstrijd in de blauw-gele S.K.-kleuren en heeft het no dige sirenemateriaal voor ma. Een uitstap naar Racing Boonwijk valt in geen geval te onderschatten Ook deze ploeg is ambitieus, won bo vendien vorige zondag met 0-5 bij Gijzegem, en zal zeker ook voor eigen volk willen schitteren. Doelman Spruyt zal in St.-Gillis alvast meer werk hebben dan hij lief heeft. Voor Lutterzele kon digt zich een formaliteit aan. Aan huis spelen tegen rode lantaarn Red Star Opdorp moet een gelegenheid zijn om de scoormachines op nieuw op gang te krijgen. Een gelegenheid om het ge schokte vertrouwen enigs zins te herstellen. E.D.M. handen. Dezen en ook ande re leden gaan op zaterdag 6.12.80 vanaf 17u.30 ook de voetbalshoes aanbinden voor een echte vriend- schapppelijke wedstrijd. De ze wedstrijd gaat door aan het terrein van de Lange Haag. Nadien kunnen eetlus- tigen hun magen vullen met kip en frieten in de kantine van S.K. Herdersem tegen de prijs van 150 fr. voor niet- leden en slechts 50 fr voor de leden van de supporter sklub. 's Avonds kan men op de dansvloer tot in de kleine uurtjes plezier maken. Voor inschrijvingen voor dit etent je en die disco-avond in lo kaal Den Engel, Grote Baan, Garage De Cock, Grote Baan en Vishandel Mare Sche pens, eveneens Grote Baan, alsook bij de pluimveeslach terij Pieters aan de Pontweg. A.V.H. Na een vlotte zege tegen een numeriek gehandikapt Eksa is Uco de nieuwe leider ge worden in het Durme-Waas- land gewest. Maar die stand geeft wel een vertekende si tuatie aangezien Vapo, dat op twee punten volgt, twee wedstrijden minder ge speeld heeft. Meteen zijn wel de twee voornaamste titelkandidaten genoemd maar ook Desatex en Telelec zijn nog niet volledig uitge teld. Eksa kon tegen Uco wel 20' stand houden maar toen werden de gastheren in min der dan een kwartier in de vernieling gespeeld. Pae linck en de gebroeders Tolle- naere prikten dan ook een veilige 0-3 voorsprong op het bord. Antoine Tollenaere maakte er op strafschop zelfs 0-4. van na de herne ming waarna Uco toch het tempo liet zakken. Meteen een gelegenheid van Eksa om meer in de wedstrijd te komen en via Danneels te milderen. Christiaens sloeg wel snel terug maar in de slotminuten kon De Nul de 2-5 eindstand vast leggen. F.C. Boel moest zich bij Tele lec beperken tot moedig ver weer maar dit kon niet ver hinderen dat de gastheren de volle inzet thuis hielden. Daarvoor zorgde Van Garsse die voor de rust het lokaal overwicht met twee treffers honoreerde en na de herne ming een puike hattrick op het bord knalde. Manta had het wel moeilij ker op het veld vtin Ourson dat zich nooit in de verdruk king liet spelen. Het werd dan ook een aantrekkelijk duel met offensief voetbal en een pak doelkansen. Maar de afwerking bleef wel ver beneden peil. Het was dan ook pas 2' voor tijd dat De Pieker de bezoekers de volle inzet kon bezorgen. W.V.L. Uitslagen en klassering Ourson - Manta 0-1 Telelec - FC Boel 3-0 Eksa - Uco 2-5 1. Uco 15 2. Vapo 13 3. Desatex 11 4. Telelec 11 5. Manta 8 6. Eksa 5 7. FC Boel 2 8. Ourson 1 PR. Tijdens het weekeinde van 29 en 30 november organi- zeert SK Wichelen in de rui me voetbalkantien een twee daags mosselfestijn. Tegen goedkope prijzen dan nog. Wie liever stoverij eet, kan dat. Men kan ook kiezen tus sen brood en lekkere frietjes. Nu de fanionploeg een zon dag mag rusten, kan er best eens gefeest worden. De klubkas zal er goed bij varen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 23