Een grote-mensen-kamer voor Els. Wat is het verschil tussen 20 en 16 graden in de slaapkamers Vooruitzichten Hedwig Amelinkx bezorgt Herve koud stortbad Leiders houden been stijf Winst en verlies voor Herleving B Patro Tivoli op volle toeren Tweede nationale Heren: Wellen - St. Niklaas A X Tweede nationale Dames: Hasselt - Herleving A 1 Eerste provinciale Heren: Melsele A - Herleving A 1 Kieldrecht-Drive B 1 Drive C - St. Niklaas C 2 Drive A - St. Niklaas B 2 Tweede provinciale heren: Pacam A Kieldrecht B 2 Melsele B - Herleving B 1 Small Str. B - Elckerlyc A 1 Patro Tivoli A - St. Niklaas D 1 Derde provinciale Heren: Beveren A - St. Niklaas E 1 Beveren B r Temse A 2 Kemzeke - Peuk 1 Melsele C - Beveren C X Melsele D - Kieldrecht C 2 Drive D - Lebbeke 1 Elckerlyc C - Drive F 1 Wetteren A - Elckerlyc B 2 Herleving C - Patro Tivoli B X Vierde provinciale Heren: Kruibeke A - Herleving D 1 Mikeno - Kruibeke B 1 Temse B - Melsele E 2 Madeion - St. Niklaas F 1 Patro Tivoli C - Melsele F 1 Tissac C - Elckerlyc D 2 Dames eerste provinciale: Drive - Herleving C 1 Herleving B - Evergem B 1 Evergem A - St. Niklaas 1 C.V. DIENST VOOR ENERGIEBEHOUD 24 - 28.14 .1980 - De Voorpost Tweede nationale Heren Na aan huis ook de baas te zijn gebleven over het toch fel gedevalueerd Van der Veken, komt St. Niklaas A nu ook met een tweede thuiszege aandraven. Kan worden gesteld dat het bezoek van Herve de St. Niklase A-ploeg tot een uiterste inspanning heeft aangespoord, gezien het feit dat de Waaslanders te Herve tijdens het vorig Temse sloeg hard en verras seizoen anti-sportief en zelfs send toe. Dat het geen brutaal werden aangepakt, bevlieging was bewees dan komt de prestatie van Amelinckx ook in het twee- Amelinckx toch sterk op de dé -wedstrijdgedeelte, voorgrond. De man uit waarin Hoste en Frans Eerste provinciale Ondanks het feit dat het in alle lokalen tot uiterst span nende wedstrijden is geko men heeft zich niets aan de klassering gewijzigd. St. Niklaas B kreeg hekken sluiter Drive C op bezoek en prikte 13-3 eindcijfers op het bord De eindcijfers zijn evenwel geen preciese weergave van het vertoon de spel en het feit dat o.a. Gunter Corryn tweemaal in het verlies werd gedreven wijst er op dat de bezoekers zich tot het uiterst hebben verdedigd. Er zat evenwel heel wat meer spanning in de wedstrijd welke St. Ni klaas C tegenover dè on geslagen leidersploeg uit Sleidinge plaatste. Moet hier worden gesteld dat tegen de bezoekende kop man Johan Cornelis ook te St. Niklaas geen kruid ge wassen bleef dan tapten. Peter Daems en Regie De Neve uit hun beste vaatje. Dit hield St. Niklaas C uiteraard lange tijd in koers. Luc en Dirk De Bosschere spanden zich eveneens tot het uiterste in maar kenden niet de verhoopte meeval zodat zij élk met één op vier dienden vrede te nemen. Kieldrecht A was op bezoek bij Louise Marie en ook hier was de spanning niet uit de lucht al heet het dat kop man Cyriel Van Helsland en Luc Struylaert vrij gemakke lijk naar het maximum klom men. Voor Gary Vervoort verliep het heel wat moei zamer en ook Gunter Van Puymbroeck diende op nieuw twee matchen prijs te even. Alles samen was ieldrecht goed voor een 11. elsele A- Drive A kende ;n zenuwachtig verloop et een bezoekende ploeg 3 zich bepaald niet haar ortiefste kant toonde, ubleider Rosiers was niet spreken over de houding n o.a Dely die aan het rtste eind trok tegen Eric irstraeten en Paul Vereist, it is blijkbaar bij Drive A n dagelijkse aangelegen- id geworden moeilijkhe- n te maken wanneer niet es naar zin verloopt. Een itreurenswaardige men- liteit van een ploeg die idanks alles kampioen wil /orden. Te Melsele was er een reden tot paniek ge zien er met 3-13 werd gewonnen. Enkel Eric Ver- straeten en Paul Vereist slaagden er in enige repliek te geven. Herleving A was op bezoek bij Drive B. Zonder Hubert Van Langenhove en met Marcel De Bruyne hebben de Dendermondenaars zich flink verdedigd. De einduit slag 10-6 had anders kun nen luidden als men weet dat Marcel De Bruyne vier maal in de belle met luttele puntjes verloor, dat Jef De Maeyer, vorige week knap op dreef, op Drive nooit op toeren kwam, daarwaar Jean .Boudou twee- en kopman Dany Vermeulen het maximum lieten opte kenen. Samenvattend heeft de ze vende speeldag weinig of geen verandering gebracht aan de algemene rangschik king. Messagie dan ook hun steentje bijdragen. Kapitein en kopman Carl Van Camp had uiteraard niets anders nodig om ook op de gaspe daal te gaan staan. Het werd boven alles een spor tieve revanche. Het ligt voor de hand dat, Carl Van Camp en zijn maats nu heel anders tegen dè komende wedstrij den zullen opkijken. In dit verband wordt de verplaat sing naar Wellen uiterst belangrijk. Patro Tivoli verpletterde Maldegem. (vh) Dames provinciale Tweede provinciale Pacem Maldegem heeft bij zijn bezoek te Hamme moe ten ervaren dat met dit Patro Tivoli A niet te lachen valt. Slechts door Hedwig De Wilde werden de forfait- cijfers afgeweerd. Mare De Keyser liet niemand een kans en Paul en Pierre De Schoesitter en Erich De Clercq elk drie van hun vier wedstrijden, zodat 13-3 cij fers op het bord kwamen. Ook Elckerlyc A ging er hard tegenaan. Melsele B, ge raakte te Aalst nooit op toerental. Wel dwongen de bezoekers negen belles af maar hieruit wisten Hugo en Raf Verstraeten noch Jean Pierre Leclercq ook maar één matchpunt te puren. Het was Paul Verstraeten die voor de eerreddende punten zorgde tegen Cleemput en Kinck. Bij de thuisploeg spanden Mare De Bock en Mare Fleurinck de kroon met vier op vier. Small Street B wordt echter zware kost voor de Aalste- naars. Dit moest uiteraard St. Niklaas D dit weekend ervaren. Jo Snellings en Pierre Wuytack zetten zich schrap, maar kwamen niet verder dan één matchpunt. Voor Bruno De Witte en Kurt Moenssens zat er niets in (2-14). Herleving B kreeg Eikenlo B op bezoek en ook voor de Dendermondenaars betekende zulks een te moeilijke opgave. Hubert Van Langenhove liet zich niet beïnvloeden en won verdiend van Etienne De Deyne en Frank Van Lent. Pierre Eemans stelde zich eveneens flink te weer, maar uiteindelijk bracht zulks weinig aarde aan de dijk De ploeg met Pros Smits en Claeys als toon- aangevers is met Small Street B wel de sterkste uit de reeks - en hiertegen had een dan nog fel gehandicapt Herleving B zeker niets in te brengen (2-14). Voor Kiel drecht B openen zich betere perspectieven sinds Benny Van den Hende besloten heeft zich opnieuw met de zaken te bemoeien. Op Small Street D klom Kiel drecht B met het grootste gemak naar een 2-14 zege. Benny Van den Hende gaf met Stefaan Bleyenberg het voorbeeld. Franky -Dillis liet één steekje vallen tegen Van Geyte wat meteen drie op vier bete kende. Voor Patrick De Witte bleek de opstelling van Mireille Spittael bij Small Street een hindernis. Patrick liet ook één match punt te Gent - en waarom, dan niet deze knappe jonge speelster. Herleving B kreeg een dub bel programma af te wer ken. In de eerste plaats de inhaalwedstrijd tegen Loui se Marie A dat naar de St. Gillisse sporthal was geko men met o.a. Sabine Bour- deaud'Hui (B6) en zus Nata lie (C6) met Pascale Jans- sens als derde speelster. Zoals verwacht was tegen dit team weinig aan te vangen. Dit belette evenwel niet dat Marieke Ost en Gerda Van Geirt voor een flinke weerstand zorgden zodat de nederlaag bepaald binnen de perken werd gehouden. Er zat uiteraard zelfs meer in dan een 2-8. Dit werd trouwens sterk gesteld door de Herleving C ploeg, welke eveneens te gen Louise Marie achter de tafels kwam. Bij afwezig heid of beter gezegd gezien de vaste pions Duquesne- en Van Hauwermeiren aan de slag waren in de nationa le kampioenschappen van de gehoor- en spraakge- stoorden, dienden de aller jongsten uit de Herlevingfa- milie het tegen deze gerou- tineerden uit Ronse op te nemen. Uiteindelijk zorgden Ann Vermeulen en Carla Veyt voor een behoorlijke repliek. Mits een tikkeltje meeval kon best hetzelfde resultaat als bij de B-ploeg zijn op het bord gekomen. Ann Vermeulen miste tegen Pascale Janssens wat aan overtuiging om het tot een verdiende overwinning te brengen. Iets waarin Carla Veyt uiteindelijk dan toch slaagde. St. Niklaas diende het zonder Linda Corde- mans te stellen tegen HNO Gent. Dit belette niej Sabine Colman en Alj Pauw naar het klommen. Ann Dejaerf de de eer en alles was zulks goed voorl Voor Herleving B blei nog de wedstrijd Drive A en hierin liet# Dendermondse meisjLg niets aan het toeval ierla Marianne Dewart hield) vankelijk de Driverploj koers maar toen Gerd# Geirt en vooral Marikff', zwaar gingen uitpakkef len de verwachtingeryPe, de bezoekers in elkaarj de Viviane Van Gucht 3radl zich in een gunstig daJm°' wat de totaalzege opr.® -|Q l(\-A\ BSP|C erde zoi jetaf leken de (6-4). De energiekrisis heeft ook een goede kant: wij zullen willens nillens leren dat het gezonder is te leven met lagere temperaturen binnenshuis. De Belg heeft het namelijk graag knus en warmpjes. Resultaat: woonkamers, slaapkamers, keukens, waar konstant temperaturen van bij de 25 graden heersen. Voor de tropische kamerplanten is het misschien uitstekend... maar voor gewone stervelingen is het minstens een vijftal graden teveel. 20° in de leefvertrekken is ruim genoeg en 16° in de slaapkamers is de ideale temperatuur om 's morgens fris en monter uit de veren te wippen. Dat betekent echter geenszins dat je dag-en-nacht 20° of 16° moet stoken in vertrekken waar je de helft van de dag amper verblijft (keuken, badkamer, studeerkamer, atelier, garage, enz. Daar volstaat dikwijls een onderhouds- temperatuur van enkele graden. Experten hebben uitgerekend dat je met een beetje waakzaamheid, in een middelgrote woning tussen de 15 en 20.000 frank per jaar kunt besparen. Al eens uitgerekend wat je daarmee kunt aanvangen? Langer met vakantie, stereoketen uitbreiden, nieuwe kamera... Of je kunt er de kamer van dochterlief mee inrichten zoals het haar lief is Ze droomt daar al jaren van. En aan die eerste, echte, eigen kamer zal Els nog met vertedering terugdenken, lang nadat zij vergeten is, hoe wij in 1980 op de olieprijzen hebben gesakkerd. Is er één betere reden om morgen de termostatische kranen een kwartslag dicht te draaien? Energie besparen levensstandaard bewaren. i we loi v ènst jrin j me kenr erH slee jge rs di jde I re nen d o de wa de éld) tec da 5

De Voorpost | 1980 | | pagina 24