m Positie gehandhaafd De tijd dringt t maxeal Testa uitgeteld Zonder problemen feinig zaaks Spanning tot het einde Terug van weggeweest! ütogstaand volley Gemakkelijk oede wedstrijd, en overwinnaar Vlotte zege Volleybal - uitslagen Volleybalkalender Degradatiegevaar niet geweken Gemakkelijk Hoog niveau Verdienstelijke bezoeksters De Voorpost - 28.11.1980 - 25 Nationaal herenvolleybal Nationaal herenvolleybal R.S. Leuven - Rapid St.- Niklaas 3-0 iillis Waas - Assenede 3-1 Ijw-wit had niet zoveel Kite om zijn leidersplaats JJiandhaven, maar ander- s bood Assenedè wel af jtoe weerstand. Het werd spetterend spektakel er Sigivok beheerste rus- rae wedstrijd. De zege is lit in het gedrang geko- al kon Assenede de Ësploeg in set twee na- rkelijk op achterstand tsen. De thuisploeg nam in de beginset vlot de maat van z'n tegenstander met 15- 6 cijfers. Concentratiever zwakking veroorzaakte een stokken van het raderwet: bij een 2-9 stand liep L. Pies- sens een kwetsuur op aan de enkel (ligt een drietal weken in het gips) wat enige paniek veroorzaakte bij de mede spelers die duidelijk over hoop lagen met hun zenu wen, te meer Assenede zich vrij onsportief aanstelde door de scheidsrechter aan te manen vlug het spel te hernemen. Resultaat 3-13! Onverwachtse kentering bij de lokalen die een felle re monte inzetten (14-14) maar in het zicht van de eindmeet sneuvelden (14-16) mede door een beslissing van de tweede scheidsrechter. De derde en vierde herneming leverden nauwelijks enig probleem op: 15-7 en 15-8. Een vlot combinerend Sigi vok bleef alzo aan de win nende hand. Dit weekend trekt Sigivok naar Vosselare om. er een topper te spelen. Inderdaad, de nummers drie tegen één bekampen elkaar wat een hoogstaand en spannend vertoon voor spelt. Supporters, op post om uw ploeg aan te moedi gen in deze erg belangrijke ontmoeting. Winst betekent zoveel als Vosselare uitscha kelen voor het titeldebat. hb Het is vijf vóór twaalf voor de Klaasjes! De laatste vier partijen leverden een 0 op 12 gespeelde sets wat een tota le afgang weerspiegelt. Noodgedwongen schakelde men over op een 1-5 sys teem, met Muyldermans als spelverdeler daar Bauwe- raerts nog steeds niet kan aantreden wegens een kwet suur. Maar ook ditmaal werd er gefaald in z'n totaliteit. Er staat Rapid niets anders te doen dan zaterdag a.s. te winnen van hekkesluitef Olaerts Genk. Winnen is hier een «must». Traditioneel lie pen de bezoekers fel van sta pel en klommen in de eerste set zo waar tot een 3-9 voor sprong. Een opperbeste Boet bij Leuven deed het tij keren en de Red Star Boys kwamen langszij en konden de set naar zich toehalen (15-13). Het liep totaal mis in set twee die in een minimum van tijd werd afgehaspeld. De Klaasjes sloegen de bal in het blok en buiten zodat Red Star de setzege op een presenteerblaadje kreeg aangeboden! Van de harde tegenstand uit de beginset geen sprake meer: enkel een opeenstapeling van fouten en geen vat krijgen op de bal. (15-7). De derde set leek een kopie te worden van set twee want na amper enkele minuten spelen was het 11- 4. De Leuvenaars dachten dat toen alles in kannen en kruiken was. De concentratie verdween en het blok werd verwaarloosd. Langs P. Naes en Speleman kwamen de gasten terug tot 11-9 en zelfs 12-12. Maar enkele moeilijke opslagen, gevolgd door een aantal misverstan den bij de bezoekende re ceptie deden voor Rapide de deur dicht (15-12). Een blik op de klassering en u merkt de vrij triestige plaats van onze Wase ploegen: beide op de voorlaatste plaats met 2 overwinningen Arm Waasland Voor de Beker van België krijgt Rapid een klapstuk te verwerken: be kerhouder Ibis Kortrijk, hui dig leider in ere-afdeling komt op bezoek. Dat belooft alvast! hb itionaal herenvolleybal :te nie' en Al) - m Dejaerï alles Lokeren - Kuurne 1-3 i voor B bleeeren zit in de put, in het trijd felstraatje. Vraag is wie II Jdaaruit zal halen. Maar rover straks meer. Wat mei?de twee opeenvolgende oeval erlagen een heraankno- rt hield met de zege moest wor- ive-plO - w®rd een flop van je- Gerdi5te- Het bescheiden ii^jrne heeft de zwakke Teken duidelijk aan de tpakke gesteldhet heeft een ïtinger^ipend en ruziënd Testa elkaar de kaart geveegd en ge- ucht radeerd tot een «mid- itig da moter»! Eerst wat meer 1Qe 0D r de wedstrijd zelf. Bij de 'y sploeg ontbraken de ge- irde Meersman en G. Lo- zodat D. De Wilde van itaf aan z'n kans kreeg en je ook gretig te baat nam om te bewijzen dat hij een volwaardig invaller was! Vanzelfsprekend schaadden deze omstandigheden de co hesie en dat liet zich al vlug opmerken in set één: 3-0, 3- 6, 6-10. Een té krampachtig Testa kon op geen enkel mo ment tot vloeiend samen spel komen! De spelers wa ren bovendien te overmoe dig en dachten met Kuurne aan een zacht gekookt eitje. De «kleine» Loyez C. werd erin gebracht. Testa kwam langszij (14-14) maar moest toch de set aan de bezoekers laten (15-17). Alles leek toch wel in de goede plooi te vallen vooral na de ophef makende tweede setzege die Lokeren moeiteloos naar zich toehaalde (15-5). De kat kwam echter op de koord in set drie! Een bewogen en woelige set waar Testa het niet kon waarmaken en de eerste harde woorden vie len! D. Loyez werd uit de basis genomen wat heel wat wrevel verwekte. Dit knaag de aan het moreel van de ploeg die als geslagen op het terrein stond (3-15). Met C. Wuylens erbij ging Testa op zoek naar de gelijkmaker: bij 6-6 en 8-8 was nog alles mogelijk maar dan voltrok zich een tweede «drama»: H. Van Loocke kreeg het ook aan de stok met z'n coach en hoe A. Raemdonck en L. De Cae zich inzetten, voor een rustig Kuurne was een rom melig Testa geen belemme ring meer voor een onver wachte uitzege (10-15). Woe de en consternatie bij spe lers, bestuur en supporters. Wie zal de ongunstige wind doen overwaaien? Hopelijk werden de voorbije dagen aangegrepen om de kritieke situatie recht te zetten! In het belang van de ploeg én van de spelers! hb Nationaal damesvolleybal St.-Niklaas - Helchteren 3-0 Enigszins in de lijn der ver wachtingen, had Sinda wei nig of geen problemen met een zwak Helchteren, niet voor niets rode lantaarndra ger in de reeks. De eerste, net als de tweede herne ming verliepen alsof het een oefenwedstrijd gold. Rede nen genoeg om de zelfzeker heid van het jonge Sinda- team wat op te vijzelen (in het basisteam spelen er vier beneden de 19 jaar). Vooral Annemie Van Meersche speelt in dit verjongd team een bepalende en domine rende rol. Setresultaten 15-6 en 15-8. In de derde set maakte Helchteren een vuist en kwam door enkele con- centratiefouten bij de loka len aan een 0-7 voorsprong. De hoogste tijd om alle ex perimenten stop te zetten en een verbeten Sinda wist vooral door hoge passes en dito aanvallen het tij te doen keren. Helchteren, met de setwinst in 't oog, zette zich schrap maar kon z'n doel niet realiseren (15-13) en keerde punteloos huis waarts. De grote gestalte bij de thuisploeg hielp vooral bij 't blokwerk: C. Pierens, E. Vercruyssen en A. Van Meersche speelden haast feilloos in dit onderdeel. Sin da won verdiend deze partij en startte meteen z'n op mars. De voorbije wedstrij den werden steeds in de be slissende set in extremis met 15-13 verloren wat een ongunstige plaats in de klas sering veroorzaakte! Een weinig meeval ontbrak steeds! Staat dame Fortuna de komende weken aan Sin- da's zijde? hb Itionaal damesvolleybal Kruibeke Hamont 3-1 ivoorbije ontmoeting van daf kreeg «een bar- tht» als kwotering mee. n was tevreden met het pikte resultaat, over de Btechnische kant van de k echter zeer ontgoo- Id. Als excuus hoor je i wel vaak dat je pas tot bi volleybal komt als de pnstander het toelaat of irin een belangrijke rol I meespelen. Een niet te kennen vaststelling te er Hamont zich in Kruibe- slechts aanmeldde met ge en schrijve 6 speel- rs die zowel de reserven- de hoofdwedstrijd voor I rekening moesten ne- Vanzelfsprekend be nen de bezoeksters vrij id opgewarmd de partij de 1-2 zege bij de reser- wat de eerste nederlaag de Kruibeekse invalsters éld); zij klampten, hoe- technisch een trapje la- dan Pardaf, verbeten 5-5, 8-8, 8-10 maar moesten naar het einde toe de rollen lossen (15-11). Het zelfde patroon ontwikkelde zich in set twee waar de lokale coach Schroons op de experimentele toer ging zo wel wat speelsters als sys teem betrof. Daar maakte Hamont gretig gebruik van om verrassend gelijk te stel len (10-15). Set drie en vier werden feller en zonder ex perimenten aangepakt met als logisch resultaat 15-7 en 15-7. Wat het gekwetsten lijstje betreft werd M. Ro giers, vorige week heroptre- dend na een lange inactivi- teitsperiode, voorzichtig heidshalve op de bank ge houden daar een nieuwe kwetsuur gevreesd werd. Rond Helga Van Put valt er minder gunsig nieuws te melden: het genezingspro ces verloopt langzaam en moeizaam zodat van herop treden de eerste weken niets zal in huis komen! Zaterdag speelt Pardaf weer in «ei gen» midden; deze keer komt Neerpelt op bezoek. hb 3e Provinciale A Heren DENDERMONDE - GENT: 3-1 De plaatselijke schenen pas een set na de bezoekers te willen starten, in de eerste set was het in elk geval een- richtingsvolley. Onstuitbaar in de aanval was de Gentse klassespeler De Vriese. Ook in de tweede set kwam de motor van Gilvoc moeilijk op gang. Door vlotte combi naties op De Vriese en de ervaren De Vetter kwam Gent weer op voorsprong 4- 10. En toen werd Gilvoc wakker: in één ruk werd de positie rechtgezet: er werd intelli genter en meer geconcen treerd gespeeld. De plaatse lijken konden hun uiterst snel tempo aan de bezoe kers opdringen en in één ruk werd uitgespeeld. Het werd dus 1-1. Nu draaide Gent vierkant. Er werd meer gezeurd dan tegenstand geboden en daarmee was het voor Gent bekeken. Het mooiste volley werd toch vertoond in de vierde set. De bezoekers konden uitlopen tiot 1-5 en 6-9. Toen viel Gent stil en Gilvoc kon de kloof overbruggen 11-10 en 12-11 uit drie matchbal- len konden de gastheren niet besluiten, en Gent kwam bij tot 14-14. Een ace van Marckx en een sukses- vol afblokken van De Vetter door Van Beveren, weer puik brachten verluchting voor de talrijk opgekomen Gilvoc- supporters. Heren 4e Prov. B WICHELEN - WETTEREN: 3-1 Provinciaal - Heren IASRODE - WONDELGEM: 2-3 isrode liet zich wel ver- sen door de vlugge start i de bezoekers en moest eerste set met 8-15 af- an In een verder echt siende strijd en met zeer genieten volleybal wist zich daarna te herpakken met 15-10 gelijkheid te ingen. Aan beide zijden 5 er nu totale inzet maar Baasrode kon niet beletten dat de derde en vierde set naar de gasten gingen. Me de onder impuls van een goed draaiende Johan Aerts kwam het tot een 2-2 stand. Opnieuw lukte het Wondel- gem de kloof te slaan en de voorsprong tot het einde te behouden. Toch waren de toeschouwers verre van ont goocheld en vol lof voor de inzet en prestaties van de beide ploegen. Na een serie nederlagen heeft Wichelen zich herpakt met een denderende 3-1 ze ge tegen een nochtans re gelmatig spelend Wetteren. Na een bliksemstart van de thuisploeg die gemakkelijk uitliep tot 7-2 keerde Wette ren langzaam maar zeker te rug en eindigde zelfs nog sterk met een 11-15 setzege. Wichelen liet zich hierdoor helemaal niet vgn de kook brengen. Via de goede aan vallen van Vaeghenende en Van der Linden en het blok Temmerman - Bauwens werd de tweede set door de thuisploeg gewonnen met 15-10. De derde set liep ge- lijkgaand op tot 13-13. Twee goede opslagen van De Mol zorgden voor de volgende setzege 15-13. De vierde set werd een zenuwoorlog die zeker in het nadeel van de bezoekers uitviel. Verstrae- ten deelde een paar steen goede passen uit en via een smash van Temmerman kwam de thuisploeg aan set- en matchwinst 15-9. ■veren - Vitesse Kruibeke: 2-3 1e Provinciaal - Dames: BAASRODE - WATERVLIET: 3-0 Met een vlot spel hebben de bezoekers zodat ze onbe- Baasrode-meisjes er zeker twist met 15-12, 15-4 en 15- niet alles moeten uithalen 10 konden afwerken. Dat het om met afgetekende cijfers Baasrode verder niet aan de puntjes binnen te halen, goede reservespeelsters Toch hebben we nog heel ontbreekt mag blijken uit de wat misse opslagen gezien uitslag van de reservewed- maar de voor de rest goed strijd die zij met 15-3,15-3 en samenspelende ploeg was 15-0 wonnen, wel heel wat sterker dan de Jeugdwedstrijden Heren - Junioren: JUVENES - URSEL: 3-1 Deze terugwedstrijd tegen Ursel moest in feite een klin kende weerwraak zijn voor de heenwedstrijd welke de plaatselijke junioren zeer smadelijk verloren. Niets is minder waar geworden, want de bezoekende ploeg verdedigde zich met hand en tand, waardoor zij zelfs een set uit de brand sleepten. In de eerste set was het al Juvenes wat de klok sloeg, maar Ursel liet het toch nooit verder komen dan twee tot drie punten ver schil. De tweede set bracht dan wel voor de Zeienaars de verrassing. De bezoekers hielden in het begin van de set gelijke tred met de Zeie naars, maar schakelden na dien over naar een hogere versnelling en* lieten de Ju- venesboys achter zich, om dan naar het einde toe eer der gemakkelijk te winnen. Deze setnederlaag kende HEREN EERSTE AFDELING Geraardsbergen - Kruibe ke 3-2 Baasrode-Wondelgem 2-3 Temse - Moerbeke 1-3 Bazel - Destelbergen 1-3 St.-Niklaas - Denderhou- tem 3-1 TWEEDE AFDELING A Elversele - Zomergem 3-1 Nieuwk. - De Klinge 3-0 Zele - Steendorp A 0-3 Kemzeke - A - Lovendeg. A 3-0 Beveren - Kruibeke 2-3 TWEEDE AFDELING B Kang. Aalst - Nazareth 2-3 Deinze - Kuk. Aalst 2-3 DERDE AFDELING A Dendermonde - Gent 3-1 Kallo-Sinaai 3-1 Lovendegem - Zele 3-0 DERDE AFDELING B Lede - Eine 3-2 Meerbeke-Idegem 3-2 Hemelveerd. 2 - Steenh. 0-3 Evergem - Kruishoutem 3-0 Denderm. Maldeg. 3-1 ATB St.-Nikl. - Ursel 3-0 DERDE AFDELING A Lede - Hofstade 3-0 Wetteren - Lebbeke 0-3 Oudegem - Beervelde 3-0 Aalst - Schellebelle 3-1 DERDE AFDELING D VC Temsde B - Kruibeke B 3-0 KI Temse - H. Temse 0-3 Kemzeke - Melsele 3-1 St.-Niklase C - Stekene B 0-3 Bazel - Nieuwerkerken 0-3 VIERDE AFDELING A Borsbeke - Lebbeke 3-2 Denderl. - Berlare 1-3 Schelleb. B-Oudeg. 3-2 VIERDE AFDELING D Moerb. W.B. - St.-Niklaas B 3-0 Lokeren B - Eksaarde 1-3 St.-Gil. W. - Steend. B 3-0 Temse Bel.-Temse 3-1 Bazel Bel. - St.-Pauwels 3-0 Waasm. - Kemzeke B 3-0 ff DAMES EERSTE AFDELING Kieldrecht-Berlare 3-1 Baasrode - Watervliet 3-0 St.-Gil. W. - Merelb. A 1-3 TWEEDE AFDELING A Lokeren - De Klinge 3-0 Zele-Evergem 3-1 St.-Nikl.-Moerb. W. 1-3 wel zijn oorzaak in een stok kend penetratiesysteem. In de derde spelbeurt werd terug overgeschakeld naar het -gewone spelpatroon, met als gevolg dat de junio ren rustiger gingen akteren en het spelbeeld bepaalden, zonder daarom van een echt meesterschap te kunnen spreken. Dit gebeurde wel in de vierde set, waar Juvenes van bij het begin met scherp begon te schieten om aldus op overtuigende manier te winnen. Setstanden: 15-12, 9-15, 15- 11, 15-5. HEREN 1e PROV. Zon. 30.11 om 18.30 u Zat. 29.11 om 15.00 u. Zat. 29.11 om 19.30 u. Zat. 29.11 om 20.00 u. Zat. 29.11 om 16.00 u.: Zat. 29.11 om 20.00 u.: HEREN 2e PROV. A Zon. 30.11 om 20.00 u. Zat. 29.11 om 18.30 u.: Zat. 29.11 om 21.00 u.: Zat. 29.11 om 21.00 u.: Zat. 29.11 om 20.00 u.: Zat. 29.11 om 20.00 u.: HEREN 2e PROV. B Zat. 29.11 om 17.00 u.: Zat. 29.11 om 16.15 naarde HEREN 3e PROV. A Zat. 29.11 om 18.00 u.: Zon. 30.11 om 10.30 u. Zat. 29.11 om 15.00 u.: Zat. 29.11 om 15.30 u.: Zat. 29.11 om 18.00 u.: Zon. 30.11 om 19.00 u. HEREN 4e PROV. A Zon. 30.11 om 19.00 u. Zat. 29.11 om 16.00 u.: Zat. 29.11 om 15.00 u.: HEREN 4e PROV. B Zat. 29.11 om 17.00 u.: Zat. 29.11 om 19.00 u.: HEREN 4e PROV. D Zat. 29.11 om 18.00 u.: Zat. 29.11 om 19.30 u.: Zat. 29.11 om 15.00 u.: Zat. 29.11 om 16.00 u Zat. 29.11 om 18.30 u.: Zat. 29.11 om 10.00 u.: DAMES 1e PROV. Zat. 29.11 om 15.00 u.: Zon. 30.11 om 10.30 u. Zon. 30.11 om 18.00 u. Zon. 30.11 om 10.30 u. Zat. 29.11 om 17.00 u.: Zon. 30.11 om 15.00 u. DAMES 2e PROV. A Zat. 29.11 om 16.30 u.: Zat. 29.11 om 18.30 u.: Zat. 29.11 om 15.00 u.: Zat. 29.11 om 16.30 u.: Zat. 29.11 om 16.00 u.: Zon. 30.11 om 16.00 u. DAMES 3e PROV. A Zon. 30.11 om 10.30 u. Zat. 29.11 om 16.15 u.: Zat. 29.11 om 15.00 u.: Zon. 30.11 om 16.00 u. Zon. 30.11 om 10.30 u. Zat. 29.11 om 14.30 u.: Zat. 29.11 om 16.00 u.: Zon. 30.11 om 15.00 u. Denderhoutem - Kruibeke Wondelgem - St.-Niklaas Heurne - Baasrode Moerbeke - Zulte Destelbergen - Temse Bazel - Geraardsbergen Kruibeke - Zomergem De Klinge - Beveren Steendorp A - Nieuwkerken Lovendegem A - Zele Stekene - Kemzeke A Evergem - Elversele Kuk. Aalst - Ninove u.: Kangoeroes Aalst - Oude- St. Amandsberg - Sinaai Zele - Belsele Wachtebeke - Lovendegem Melsele - Kalken Gent - Eeklo Dendermonde - Kallo Oudegem - Hofstade Lebbeke - Ninove Berlare - Borsbeek Aalter - Wichelen Schellebelle A - Deurle Kemzeke B - St.-Niklaas B Eksaarde - Waasmunster Steendorp B - Lokeren B Temse - St.-Gillis-Waas St.-Pauwels - Temse Bel Bazel Bel. - Moerbeke Waas B St. Amandsberg - Zomergem Watervliet - Gent Merelbeke A - Baasrode Berlare - St.-Gillis-Waas Stekene A - Kieldrecht Ronse - Oudenaarde Ursel - Zelzate Dp Klinge - ATB St.-Niklaas Evergem - Lokeren Moerbeke Waas - Zele Maldegem - L. St.-Niklaas Dendermonde - Aalter Schellebelle - Oudegem Aalst - Lede Heusden - Waasmunster Nieuwkerken - St.-Niklaas B Melsele - KLJ Temse Stekene B - Kemzeke St.-Niklaas C - VC Temse B M. Temse - Bazel Heren - 4e Nationale C: Jeugdwedstrijden weekend van 29 30 november veren heeft het tegen Vi se Kruibeke bijna kunnen ar maken. esse, tweede in de rang- likking, beschikt inder- 3d over een goed uitge- iiwde ploeg. Tegen dit Vi se heeft Beveren verre- g zijn beste wedstrijd van seizoen gespeeld wt#m werd om iedere bal ge- Ijch,en' lan9s beide zijden Jj n het net. Beveren, in de nvangsfaze zeker de kalm- ploeg, kon de eerste set >t binnen halen. tweede set gaf een totaal der beeld. Beveren leek IjPJjij tketend en Vitesse moest ht het spel ondergaan. De zoekers konden niets in- engen tegen die pletrol. it hierin verandering zou men was te verwachten, e koerswijziging kwam er n ook in de derde set. De verse knapen, die in de rste sets werkelijk boven n normale niveau waren gegroeid, snakten naar Derde, vierde en vijfde set gaven praktisch allen een identiek spelbeeld. Een be zoekende ploeg die steeds beter ging spelen en een Be veren dat enigszins over zijn hoogtepunt heen was. Wanneer wij voor de eerste sets de ganse Beverse ploeg als uitblinkers kunnen ver melden, zo moeten we ook zeggen dat nadien ook ieder een wat terugviel. Recepties kwamen een ietsje onzuiver, de spelverdelers hebben het wat moeilijker om het spel echt goed te verdelen en de aanvallers werken wat min der sekuur af. In ieder geval was het een prachtige wed strijd met twee goede teams die uitstekend volleybal brachten. Spijtig dat zo'n match maar één overwin naar kent. 2e Prov. A dames DENDERMONDE - MALDEGEM: 3-1 Een vlot spelend Dender monde gaf in de eerste set de bezoekende dames geen schijn van kans van 2-2 speelden de plaatselijken gewoon uit, De tweede set werd het boeiends. Gelijkopgaand tot 9-10 had Dendermonde geen verhaal tegen de sma shes van Blankaert In het derde speldeel viel waarlijk genietbaar volleybal te bekijken. Van het begin tot het einde zeer spannend, en de twee ploegen die hun beste krachten aanwendden. De 4de set werd gemakkelijk uitgespeeld door de plaatse lijken tegen eeen uitgeblust Maldegem. Setstanden: 15-2, 9-15, 15- 13, 15-3. Dames: 2e Provinciale A JUVENES ZELE - EVERGEM: 3-1 De wil om te winnen en de vrees om te verliezen bij bei de zestallen, maakte er een spannend geheel van, met puik damesvolleybal. Spijtig genoeg waren de Zeelse supporters niet in zo grote getale aanwezig om dit wa penfeit mee te maken. Tijdens de eerste set bleven beide ploegen aan elkaar ge waagd, met een «iets aan vallender spel van Ever gem» wat dan ook setwinst opleverde. De Zeelse dames hadden hun lesje geleerd en met puik opgezette aanval len drukten zij de bezoekers in verdediging. Toch poog den deze laatsten hun aan vallend spel weer kans te geven, maar door deze over haasting staken zij de thuis ploeg nog een handje toe. Heren kadetten: Belsele-V.K. Aalst Scholieren: Zele - Temse Bazel - Belsele Stekene - Destelbergen St.-Amandsberg - Kruibeke Denderwindeke - Aalst Junioren: St.-Niklaas B - St.-Niklaas A Ursel - Baasrode Kalken - V.K. Aalst St.-Amandsberg - Zele Dames scholieren: Zele A-Zele B Junioren: Erwetegem - Baasrode Lessen - Juvenes Zele: 3-0 Een gemakkelijke zege van de club uit Lessen in een wedstrijd die alles bij me kaar 58 minuten geduurd heeft. Bijna de hele wed strijd kregen de toeschou wers éénrichtingsvolleybal te zien. Tijdens de eerste set dien den de Zeienaars zich aan te passen aan de vloer, die hen op verraderlijke manier in hun spelen hinderde, waar door de eerste set na vijftien minuten werd besloten. Juvenes was vruchteloos op zoek naar een middel om het Waalse blok te omzeilen, waardoor het eigen blok nooit tijdig ter plaatse was om de aanvallen van de thuisploeg te kunnen keren. 2o dienden zij punt na punt toe te staan, met een herop flakkering op 13-6, waardoor de stand tot 15-9 kon gemil derd worden. De bezoekers kenden in de derde set ein delijk een begin van goed opgebouwde aanvallen, wat resulteerde in een 0-3 voor sprong. De Lessenaars ble ven waakzaam en grepen el ke kans om de bordjes gelijk te hangen. Toch bleef het gelijk opgaan tot 10-10, maar uiteindelijk was het de thuisploeg die verdiend de wedstrijd wonnen. Zele blijft met Kavoc de laatste plaats delen met twee gewonnen matchen op zeven. Setstanden: 15-4, 15-9, 15- 11. 30.11 om 10.00 u. 29.11 om 15.00 u 29.11 om 15.00 u 29.11 om 16.00 u 29.11 - om 9.30 u 29.11 om 10.30 u 29.11 om 10.30 u. 30.11 om 10.00 u. 29.11 om 10.30 u. 29.11 om 9.30 u. 29.11 om 17.00 u. 30,11 om 9.30 u. 1e Prov. dames: KIELDRECHT - BERLARE: 3-1 De twee volgende sets had Juvenes de wedstrijd volle dig in handen, en niettegen staande de lage setstanden het tegendeel laten uitschij nen, bleef het volleybalpeil op een hoog niveau staan. Met een 3-1 overwinning van de Zeelse meisjes moest ook de bezoekende ploeg niet onderdoen voor hun vandaag sterkere tegen stander. Setstanden 14-16, 15-11, 15- 8, 15-4. Scholieren: ZELZATE - JUVENES 0-3 Een fel betwiste wedstrijd waarin Juvenes scholieren bewezen, dat het zonder «morren en klagen» het veel beter gaat. Hopelijk doen zij op de ingeslagen weg verder. Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd, maar de vin dingsrijkheid van de Zeie naars onder leiding van een Ondanks het ontbreken van drie basisspelers en van trai ningsmogelijkheden in zaal, speelden de bezoeksters toch een lovenswaardige partij. Aan de eerste set werd in elk geval door Berlare vlot be gonnen (0-5). Hierna vielen de bezoeksters stil (10-5). In een wanhopige poging kwam Berlare toch terug (10- 10), maar vooral een slechte receptie besliste over de eer ste zet. De tweede set was gelijkaar dig van de eerste, alleen werden de rollen omge keerd. In de derde maakte Berlare een 7-2 achterstand goed, maar elke opslag van de Donkmeisjes werd over, bui ten of in het net geslagen, gebrek aan concentratie dus. Kieldrecht maakte van deze geschenken dankbaar gebruik. De vierde set werd in dezelf de trant verder gezet, Kiel drecht liep uit tot 8-0 en 14-5. Een laatste stuiptrekking van Berlare bracht deze ploeg te rug tot 14-12, maar een laat ste opslag van Kieldrecht sloeg voor Berlare elke illu sie stuk. Setstanden: 15-10, 12-15, 15-12, 15-12. coach in zijn dagje, maakte de kloef vertier uitgediept, dat zij de opgebouwde voor- zodat de Juvenes-scholie.en sprong, al was het maar Dp een mooie wedstrijd mo twee puntjes, konden be- gen terugblikken. !™"den- Setstanden: 13-15, 14-16, Tgdens de laatste set werd in.iK

De Voorpost | 1980 | | pagina 25