Aalsters slachthuis maakt volgend jaar winst oor wanneer dubbelrichtingsverkeer op cityring IB. Sint-Maartenfeest bijna teveel succes MEDISCHE RISIK0KAART: STADSBESTUUR EN DOKTERS SLAAN HANDEN IN MEKAAR 3 wijzigingen werden aangebracht aan politiereglement -Studiedag over K.M.O.s meh pikkels of nterstoom breidt uit En breien maar... WACHTEND OP DE KOFFIE. De Voorpost - 28.11.1980 - 3 CVP a rmeer n voorc e geverj j e tstelling jj inrechte ;n stevic itie, r mdat van is vai igespro jitgezi0 jens mi n blijvei laties Damrm Aal: irmaal worden de voorgestelde wijzigingen aan het gemeen reglement op de politie van het wegverkeer door gemeenteraad zonder enig kommentaar goedgekeurd, ok nu was iedereen akkoord met de voorgestelde wijzi ngen. CVP-fraktieleider Ghis Willems, die de werking van verkeerskommissie een goed systeem vond, wenstte 'chter te vernemen waarom de nieuwe verkeersregeling de cityring, dat aanvaard was geworden voor de grote ikantie, nog altijd niet uitgevoerd werd! Volgens hem enden de punten die besproken werden «op regelmatige ijze behandeld te worden». De fraktieleider had in dit •rband vernomen dat bepaalde leden van het schepenkol- ge er zich zouden tegen verzetten. Willems was daarom in oordeel dat wanneer er geen unanimiteit was voor een ^lepaalde oplossing, het probleem diende besproken te rden in de gemeenteraad of in de verkeerskommissie d%lf. irgemeester D'Haeseleer rduidelijkte dat er een irkgroep bestaat, die zich 'er het probleem buigt. Het rslag van deze werkgroep u aan alle raadsleden op- stuurd worden, waarna de verkeerskommissie zich op nieuw over de zaak van de cityring zou buigen. Zoals bekend voorziet de nieuwe verkeersregeling o.m. het in-, voeren van het dubbelver- keer op de kleine ring alsook het omdraaien van de rijrich ting in de Zoutstraten. Voor het overige werden alle voorstellen goedgekeurd. Zo komt er parkeerverbod over een afstand van 20 meter in de Bundelweestraat te Gijze- gem. Op het plein begrensd door de Geraardsbergse- straat en de Kan. Colinet- straat wordt het stelsel van parkeermeters ingevoerd. In de Vredestraat komt ander zijds een systeem van half- maandelijks beurtelings par keren met blauwe zone. Ook in de Schoolstraat te Aalst wordt de blauwe zone regle mentering ingevoerd. In de Kruisstraat te Gijzegem wordt éénrichtingsverkeer ingevoerd voor motorvoer tuigen met meer dan twee wielen en voor motorfietsen met zijspan. Wat de Affli- gemdreef en de Aalsterse dreef betreft wordt een snel heidsbeperking ingevoerd. De snelheidsbeperking op de Abrahamsweg te Moor- sel wordt anderzijds weer in getrokken. In de Regelsbruggestraat, Vilainstraat, De Naeyerstraat en Rozenstraat wordt het halfmaandelijks beurtelings parkeren ingevoerd. De Denderweg, Vredestraat en Wilgstraat krijgen ander zijds éénrichtingsverkeer. In de Zwalmkouter, Oude Den- dermondsesteenweg en Ex- terkenstraat wordt het par keerverbod over een beperk te afstand ingevoerd. In de Erembodegemse Kor- testraat, nabij de sport- schuur in de Schoorstraat te Gijzegem, nabij het sport- en rekreatiecentrum, worden parkeerplaatsen voorbehou den voor mindervaliden. Parkeerverbod komt er ook in de Avouéstraat te Moor- sel, de Dorpsstraat te Mel- dert, de Kerkstraat te Gijze gem en de Kromme Elle boogstraat te Erembodegem en Hertshage te Aalst. Bij deze punten merkte raadslid Uyttersprot (CVP) op dat in Moorsel drie gevallen gesig naleerd worden van plaat sen waar een parkeerverbod ingesteld werd met de nodi ge borden zonder dat de ver keerskommissie hierover uitspraak gedaan had. Burgemeester D'Haeseleer noemde dit erg onwaar schijnlijk maar hij beloofde wel de zaak te zullen onder zoeken. Anderzijds kon hij zich niet voorstellen dat za ken aan de gemeenteraad voorgelegd werden die niet in de verkeerskommissie be sproken werden. Soms wor den wel signalisatieplaten opgesteld om bij brandge vaar brand te voorkomen. Tenslotte werd overeenge komen dat op de agenda van de gemeenteraad de datum van de zitting van de ver keerskommissie zou ver meld worden. Op het kruispunt van de Dr. Carlierlaan en de Avaan- straat te Erembodegem wordt tenslotte de verplichte rijrichting naar links komen de uit eerstgenoemde laan ingetrokken. VEHE zaal Ikapi was veel te klein om al diegenen die aanwezig genoediren op het Sint-Maartenfeest van de vriendenkring van af aart Kredietbank een plaats te geven. Men had zich op opgefterdag 22 november 1980 zelfs genoodzaakt gezien een 'tomende tent te plaatsen om de grote toeloop op te dé Pla^n9en- Ongeveer 2500 belangstellenden een plaats geven inderdaad een opgave die in de betrokken zaal niet iakkellijk tot een goed einde kan worden gebracht, idat het echter in de eerste plaats ging om een feest lor de kinderen zaten deze laatsten in elk geval op de 1e plaatsen en hoevden zij van het spectakel niet veel te ;en. Even na drie uur deed de Heilige, geestdriftig istuwd door ontelbare jonge bewonderaars op een lardige wijze zijn intrede als iemand die zijn vak verstaat. -JEN- iepen is Dbehoeit kan trouwens niet an- diegenen die voor de klein- hillendsrs na het eeuwen en eeu- sten nog steeds de koningin pn te hebben uitgeoefend, van het circus zijn, de s diensjns dat Hij op zijn troon clowns. Het publiek waar- en he|d plaats genomen in het voor de show in feite was verdiefeijn van zijn zwarte knech- bedoeld wist het optreden jo's zijm. tussen de bergen ver- van de grappenmakers ten s bi|eeiisingen die stonden te zeerste te waarderen, maar van dichten om uitgedeeld te het is niet uitgesloten dat er brd®-, .«erd er zonder ver- toeschouwers zullen ge- die varjr tijdverlies met het pro- weest zijn die de indruk had- etsbanjamma gestart. Dit bracht den dat de clowns niet de t steedsdurende de gehele namid- allersterkste zijde zijn van ispijkerig een ononderbroken het circus Johny. Dat is wel Imsdogfieenschakeling van spec- het geval voor de sterren plattejtel, spanning, amusement van de namiddag, de zusters A F— Johny die met hun prestatie aan de trapezen echt en de gelijk circuswerk lieten zien. iktakel werd op een kun- Het zelfde kan worden ge le manier gebracht door zegd van de franse illusio- artiesten van het circus nist Guido Dollo. Zijn vinger- machtihnny. Zij brachten acroba- vlugheid kon wel worden Toen iwi op de grond evengoed gevolgd op de eerste rijen, voelen^ in het puntje van het dak, maar daar het publiek over- ntwerk waarvoor de me- talrijk was stonden velen motigj te meer dan eens de soms recht hetgeen voor an- veront >m inhield. Niet helemaal deren hinderlijk zal geweest i, geei onrechte overigens want zijn. Op een bepaald ogen- serriere nummers waren b|j|< stonden er in de ring zelf ioet zdor hun spectaculair tintje soms meer kijker dan arties- jebeuri t helemaal zonder ge- ten. Dat is echter een moei- n ertir. Het optreden verliep ijk te vermijden nadelig ge ven zi|f elijk sierlijk en soms volg van een organisatie •ïmbenemend, het ap- met een succes dat bijna us na afloop meer dan overweldigend kan ge ard. Na de spanning werd noemd worden, met dèspanning gebracht door Vroegere jaren qinq het te ziei feest alleen door te Brussel, maar doordat er gezocht werd naar een nieuwe for mule om de jaarlijkse orga nisatie een nieuw leven in te blazen, om de ietwat verwa terde toestand op een ande re leest te schoeien, werd de zorg voor het geheel deze keer in handen gegeven van het gewest Aalst. Dat het nieuwe leven er was kan niemand ontkennen. De uitdeling van de geschenken op het einde van de namid dag verliep zelfs min of meer in een chaotische geestdrift die slecht met moeite in de hand kon worden gehouden, maar die eens te meer een bewijs was voor het onge kende welslagen van de on derneming. A.D.B. S A F I R m o Onverstelbaar, geen half vrij plaatsje meer in de Okapi-zaal die met meer dan 2500 kinderen tot ir de nok gevuld was voor de kindernamiddag. (Per) iaar d dot d Ion ooi eft, on inderer dat d iet eei rlijk ij, nod erkt chenei 'on d< latsen zeerst Het Centrum voor de Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel organiseert in samenwerking met A.M.V., N.C.M.V., gesubsidieerd door C.E.M.O.V. een studiedag over «De Juridische vormen voor K M O 's. ,°P het programma probleemstelling, geschikte juridi- ctHsche vorm voor een K M.O., juridisch, administratief en sociaal statuut van de familieleden in een midden- standsbedrijf, de sociale aspekten voor de vennoten d°van een PVBA en besluitvorming. Uiteraard gevolgd d°or een rondvraag met mogelijkheid tot diskussie. m®'Inleider is Robert de Pauw en als debatleider fungeert a"Etienne Bogaert. oa,|De studiedag heeft plaats in 't Land van Riem» op Brs woensdag 3 december te 19.30 u Aan de deelnemers wordt een syllabus ter hand ™P< jesteld. -- eipeze studiedag is de inzet van een reeks over bedrijfs- Jkonomische, fiskale en boekhoudkundige volma- tingsaktiviteiten voor de K.M.O Wie vroeger bij de dokter kwam kon meteen van de gelegenheid gebruik maken zich (gratis) een «medische risikokaart» te laten schrijven. Sinds korte tijd kun je daarvoor niet alleen meer bij de dokter terecht. Het kan voortaan immers ook gebeuren bij de stadsadministratie, met name bij de dienst «Burgerlijke Stand». Het initiatief als dusdanig gaat uit van het departement «Volksgezond heid». De «medische risikokaart» is een strikt persoonlijk document waarop de arts de risiko's noteert die de gezond heid van de betrokkene loopt, en waarop bijvoorbeeld ook elke kwaal wordt aangeduid die in welbepaalde omstan digheden een speciale of onmiddellijke tussenkomst ver eist. Ook de medicatie die genomen wordt (en die niet mag genomen worden) en de toegediende inentingen staan erop vermeld. Wanneer de persoon in andere arts dan de persoon kwestie helemaal niets over- lijke huisarts het slachtoffer komt heeft de kaart natuur- plots bijstand moet verle- lijk weinig zin Het is pas nen, heeft hij een document wanneer hem bijvoorbeeld waarop hij zich kan steunen een ongeval overkomt, of om vooral niet de verkeerde wanneer hij plots ernstig eerste zorgen toe te dienen, ziek wordt (hartaanval...) dat Wie de «medische risiko- de kaart niet minder dan Ie- kaart» bezit draagt ze dus vensbelangrijk kan worden, liefst steeds bij zich... Men Wanneer in dergelijke om- weet maar nooit... De kaart standigheden immers een is zoals gezegd strikt per soonlijk. Niemand heeft het recht er inzage van te vra gen. werkgevers, verzeke ringsagenten, politie of rijks wacht hebben er geen uit staans mee! De kaart is trou wens grotendeels opgesteld in codevorm: een leek kan niet overweg met de Cl, Dl, IM, OAC, PSD en andere co des die enkel door dokters te begrijpen zijn. De kaart was al een paar jaar te verkrijgen bij de artsen in heel Groot- Aalst. Elders in het land is een dergelijke risikokaart on bestaand, en Aalst verricht hier dus opnieuw baanbre kend werk. Tot nu toe waren er zo'n 20.000 «medische ri- sikokaarten» in omloop. Nu verleent de stad dus ook haar medewerking, en wel op voorstel van de dokters zelf. Het was de Geneeskun dige Kring, het overkoepe lend orgaan van alle artsen uit Klein-Aalst, die het voor stel deed aan de Adviesraad van Volksgezondheid. De adviesraad werkte het ont werp uit en diende een voor stel in bij het College van Burgemeester en Schepe nen, dat het enthousiast goedkeurde. Voortaan wordt de kaart uitgereikt bij de aan gifte van een geboorte. Het is uiteraard een arts die ze moet invullen. Naarmate het kind ouder wordt, en later volwassen wordt, worden de verschillende luiken inge vuld: inentingen, bloed groep, verschillende kwalen en risico... ledereen kan de kaart gratis bekomen bij zijn huisarts, of ook op eenvou dige aanvraag bij de Dienst Volksgezondheid van de stadsadministratie (tel. 77.11.11, toestel 312). Een verloren kaart wordt even eens gratis vervangen. PHR MEN OEIR hei van de weik azoei 'n betjen oeveraal te looisteren geleigen. En wad hem ek g'hoeird, woroever klap pen de mensjen 't miest? Ja. booiten oever de voebaal of over 't weir. werd er 't miest gesproken oever de slechten toyd. Vroeger joren, as ekik nog klein was tèn sproake z oever de kriezes Naa noeme ze dad mfloosje of azoei nog ander gelierde woerden. Mor 't komt toch allemol op 't zèlste neir: dat allemaan minder poeng in zenne zak kroygt en veil mier moet ooitgeiven En hem nimmer zuveil kaan permeteiren as oever ie- negste joren as 't nog «goien toyd» was. En zeggen dammen tén oeik ni kontent 'n woren Omdammen ni beiter 'n wisten en peisdegen dat dad attoyd kost blei ven dieren. As ge ne kier bepeist dat er naa al van die groeite koppen van de seindekoten zèn die oeik zeggen (en meh here groeite kop schilderen) dammen «ons moeten 'n betjen inha- ven». En dat er ne kier serjeis moet oever geklapt werren. Hemme ze tèn ghiel dennen toyd doveiren ni serjeis geweist? Ge zojje 't gon moete peizen hein. Of beginne ze naa mor iest in te zing da ze meh aal heer oyssen meh of teige reiden 't zu veir gebrocht hemmen as dammen naa stoon? Mor wacht zee... ons goevemement heug'het naa gevonnen! Ze zeilen da ne kier gon arranzjeiren... En ze zèn ons al on 't arranzjeiren. Allemaan moet eh wah minder verdienen en eh wa mier betolen. Simpel hein? En 't zal rap gebakken zèn! Want ze vraogen oeik no aal de weirkgeivers van nog h betjen mier sengen in heer affeeres te steiken omdat er mier weirk zol kommen 't Es allien mor spoyteg dat die weirkgeivers oever 't algemien kenne voejer tellen as tot droy. en da z' oeik weiten dad hoe mier da z' in heer kommer-se steiken, hoe mier da ze dor meigen op betolen. En da ze meh heer zelste geldj in 't boiteland veil mier kenne verdienen meh veil minder ambras 't Gien da ze tèn vanoygest oeik zeilen doeng! Hoe zojje zelfzèn? Want belastingen betolen 'n es nog ni zu eirg, as ge wetj wa da er meh a sengen gebeirt. en da 't goe bestedj es. En as ge ziet dat er van hoeigerhand 't veirbeldj gegeive werd! Mor wa zing men naa? Awei ja, 't gein da z' op onzen nek lappenmor van heer zelf., jakken! Dad es na al ne ghielen toyd da z' attoyd op 't zelde on 't jakken zen en dad 'n heit nog niet ooitgedoon. te kontrore. En worom 'n zolle ze tèn ne kier 't kontrore ni probeiren? Gelèk as z' op 'n ander doeng? En ne kier 'n proboosje meh de belastingen te verminderen Want naa: hoe mier da ne mensj moe lammeren, hoe minder goeste dat 'n heit ver hem iet te koeipen vanoyges. En hoe minder dat er gekocht werd. hoe minder weirk dat er es. En hoe minder beiteiwei dat er in kas komt... enzuvoesj! Mor as ne mensj moer oeverhaaft van zèn prei woor dat 'n ver gewerkt heit, kroygt 'n oeik mier goeste ver hem iet nief te koeipen. En hoe mier dat er gekocht werd. hoe mier weirk dat er es. En hoe mier beiteiwei dat er in kas komt enzuvoesj! Ejje 't weg? Dades allicht wel eh wa simpel ooitgeleid, mor 'n zol 't leste ni bei ter zen as 't ieste? In elk geval, slechter 'n kaan 't toch ni zèn! En as ge ne kier bepeist da ze naa in Zwitserland beginnen te stoemelen omdat den naft dor naa zu dier es as binsjt den oerlog. as 'n meh zeigelkes was.En tèn kost 'n nog minder as hier ba ons! Want wajjer stoon, kwestje van de proys van naft en konsoerten. wel veir on de kop peis'ek 't Es dorom da z' er naa verom beginnen oever te klappen van weir zuveil meigelèk gebrooik te maoken van hoelje. In d' elletrikfabriken en zoei. Minder mazoet en naft, mor mier koelen Door kaan wel iet van woor zen zee, mor 'k zing toch nog ni ghiel goed hoe da ze da gon flikken. Allei. ziede'gè d' ottobissen al meh hoelje royn. Men ne sjoffeur en ne stoeker9 En wa goon ze tèn meh aal die schrammoelje doeng? Naa maoken d ottomobils en de kammejongs allien mor domp en stank, mor tèn zollen de zéppen vol schrammoelje liggen. En kwestje van allemol verom mier mej den troyn beginnen te bollen... worom hemme ze tè, oeveraal de mieste ralzjen opgebroe- ken, gelèk as hier 't Moeiselroetjen? Of t woort da ze die allemol verom ginke leggen en dat er domei weir mier doppers kennen on t weirk gezetj werren9 Dad es allicht oeik 'n manier van te besporen. Gelèk as hier on 't stad. Woor da ze nen dikken ottomobil noeideg hooin ver den dinsjt. Den dinsjt die moe gon zing of dad aal 't weirkvolk van t stad wel goed on 't weirk es. En denne dikken ottomobil van oever 't halfmiljoeng. door most 'n bank vanach ter in stoon. Want anders 'n kost er dor nimma ni meh mei royn En moste ze mor zesting persent beiteiwei betolen. Naa es da voyfentwintjeg gewor- ren. Mor allei, 't er kaan mor imand goe meh zen Wadde? Ofdat er oeik 'n manier es ver te besporen? Joot. mèn oeir! r-kkf >- KJ' e zocr" ok vee ien alk ernieti* ilm èlege elgiun [Aalst In onze volgende editie zullen wij een uitvoerige reportage brengen over het nog steeds in volle expansie zijnde Interstoomkomplex. Deze uitbouw werd vorige week nog eens extra belicht door de aankoop van twee reusachtige stoomketels die voor een verhoging van de produktiekapaciteit moeten instaan. «Die aankoop was noodzakelijk geworden omdat het stoomgebruik zich alsmaar meer uitbreidt. Op dergelijke wijze kunnen we dan ook voldoen aan de vraag, die in de winter zeer hoog ligt, van het kliënteel. De beide mastodonten mogen ook gezien worden in het kader van overlapping voor andere.niet langer aan de nodige eisen voldoende ketels De kapaciteit van dergelijke grootmacht is 53 ton per uur, zodat we nu meer dan het dubbele van vroeger aan reserve kunnen opslaan. Hun in gebruikname laat zich situeren rond 1 februari». Aldus de deskundige uitleg van de heer Yserbyt. Wie meer wil te weten komen over de funktionering van Interstoom zal volgende week zeker zijn gading vinden Renaat Gits Eind 1979 besloot de Aalsterse gemeenteraad het stede lijk slachthuis, waarvan de deficieten steeds hoger oplie pen, in koncessie te geven aan een privé-persoon. Met de begroting van deze stedelijke regie van 1981 werd bewe zen dat men een goede keuze deed. Inzonderheid schepen Van den Eede van Financiën mag fier zijn op de gekozen oplossing. Het begrotingsontwerp voor 1981 werd opgesteld op basis van de reeds gekende resultaten van de periode van 1 september 1979 tot 1 september 1980. Men baseerde zich hierbij niet op de resultaten van gans het jaar 1979, omdat er eind 1979 een verandering in de uitbatingsvorm optrad. Te oordelen naar de resultaten die de koncessie- houder inmiddels bereikte, mag men reeds voor 1981 een merkelijke verbetering van de toestand vooropstellen. De verhoging van de van verhuringen (bedrijfs- slachtcijfers van 40 801 in lokalen, kantine enz.) Deze 1979 tot 110.225 in 1980 inkomsten dienen dan (van 1 1 tot 30 9 1980) heb- voornamelijk voor perso- ben trouwens reeds geleid neelsuitgaven en voor af- tot een merkelijke uitbrei- schrijvingen. Anderzijds ding van het tewerkgesteld deelde de heer Van den Ee- personeel, wat in deze tijd de mede dat ingevolge het zeker een verheugende stijgend aantal slachtingen vaststelling is het noodzakelijk zal zijn om Geldelijk worden ander- het personeel aan te passen, zijds de vroegere verliezen Raadslid Jan Caudron (VU) reeds omgebogen tot een stelde zich hierbij vragen winst van ongeveer over het aantal keurders in 850.000 fr.. dit ondanks het slachthuis. Een K.B. het feit dat men boekhoud- voorziet immers l keurder kundig nog steeds een ver- per 20 OOO slachtingen. In lies van 3 miljoen voor- het Aalsterse slachthuis opzet. zouden er aldus teoretisch In zijn uiteenzetting aan 11 keurders dienen te zijn. de raadsleden op 12 novem- De keurrechten die ontvan- ber jl. deelde schepen Van gen worden moeten trou- den Eede nog mede dat men wens dienen om deze keur- volgend jaar een slachtcij- ders te betalen. Schepen fer voorziet van 200.000 Van den Eede (PVV) ant- varkens en 20.000 runde- woordde dat het ministerie ren Dit betekent voor de van Volksgezondheid voor stad een inkomen van 12,6 Aalst een norm van l keur- miljoen aan keurrechten der voor 35.000 slachtin- verhoogd met zowat 4,5 gen aanvaardt Op dit ogen- miljoen frank inkomsten blik zijn er trouwens 4 full time en 1 part-time veearts werkzaam. Het verschil in het aantal keuringen per veearts was volgens hem te verklaren door het rende ment van een openbaar be stuur tegenover een privé- instelling Schepen Blommaert (VU) verduidelijkte op zijn beurt dat de aanwerving van keurders in tijdelijk ver band op basis van één keur der per 35.000 slachtingen op dit ogenblik in onder zoek is. Oppositielid Bogaert (CVP) wenste van zijn kant dat. de gunstige evolutie van -het slachthuis verder goed zou gevolgd worden. Hij noemde de opmerking van zijn kollega Caudron een flater Zijn partijgenoot Julien Vinck merkte ter loops op dat het een geluk was dat men het slachthuis niet sloot. VU-fraktieleider Caudron antwoordde op zijn beurt dat het koninklijk besluit voorziet dat de stad geen winst mag maken uit de keurrechten «Dit is een loutere veronderstelling en het is zeker niet verboden winst te maken,» aldus schepen Van den Eede. Toen ook nog raadslid Van Mossevelde (VU) wenste tussen te komen om op het belang te wijzen van pnvé- instellingen, vond de bur gemeester het blijkbaar ge- raadzamer om de diskussie te sluiten en naar een vol gend agendapunt over te stappen. VEHE Door de hulporganisatie 0X- FAM (waartoe ook de We reldwinkel in Aalst en Erpe- Mere behoren) werd on langs een nieuwe aktie op het getouw gezet. Daartoe is nu eens geen baar geld, maar wel een dosis handen arbeid vereist. Met het doel zoveel mogelijk grtoe bed dekens te bekomen (voor nood- en rampengebieden in de wereld) wordt ge vraagd kleine vierkantjes te breien (20 cm op 20 cm). Ook wolrestjes zijn welkom. Inlichtingen: OXFAM-We- reldwinkels. Hopmarkt 11, Aalst alwaar met open ar men alle vierkantjes aanv aard worden. Terloops: Met een speciaal uitgegeven berichtenblad en petitieslag steunt deze is ook een nieuwe editie van WW momenteel ook de Ierse «Nieuws uit Wereldwinkel» gevangenen in hongersta- verschenen. Dit tijdschrift is* king voor het statuut van gratis te verkrijgen, politieke gevangene. Recent (Peter) We moeten er iets aan doen, zei de burgemeester van Firenze, en hij bedoelde de grote plaag van de pick pockets. Bij de politie richtte men dus een speciale brigade op, die een opleiding van zes maanden kreeg, en dan de straat opgestuurd werd. Een week later waren er vier agenten hun portefeuille kwijt, en zes het politieinsigne. Van één had men ostentatief de veters uit zijn schoenen gegapt. De burgemeester heeft zijn brigade voorlopig opge doekt.

De Voorpost | 1980 | | pagina 3