Ifaluintjes Veldwachter Albert De Gols van Moorsel or ip welverdiende rust ats te laanderen Davidsfonds Impe V0N(C)KIES MEIVISKOPIES be?'S De Voorpost - 28.11.1980 - 7 espr< uari 3t da bovr dek Bisteren 13 november, ging de laatste Moorselse veld wachter op rust en verliest deze Aalsterse deelgemeente ^eens te meer een stukje van haar identiteit, van haar ligenheid. Vierentwintig uur op vierentwintig stonden veldwachters mmers ten dienste van de plaatselijke bevolking en, al renden ze uiteraard vrolijke dagen en uren, vaak kwam er sok nachtwerk bij te pas. jrtbS alt. van goejjr orbe id in iet t. He it vo ;ktor anbn ven: iet e wo igrijk 378 leg n iEen veldwachter moest ai- o|ijd paraat zijn», zegt ons i dbert De Meyst, geboren te boorsel op 13 november 1915 en sinds het bereiken ran de leeftijd van 65 jaar liet meer de oudste aktieve aandelijke politieambtenaar ran Groot-Aalst maar terug ewoon burger. kollega, Albert De Gols, j ing reeds met rust doch De fleyst was eerder een late oeping en totaliseerde geen ienstjaren genoeg om leds op 60 jaar van eerj welverdiende rust te kunnen enieten weede uit een landbou wersgezin met zes kinderen het Kattestraatje, de traat waar Pee Klak woonde n waar hij als kind dagelijks linnen en buiten liep rolgde Albert de lessen in de laatselijke gemeenteschool waar hij Juffrouwen Raes en lerghman en meesters De oose, Moens en Lion tot ierkrachten had. Zoals trou wens de andere leden van ijn familie was Albert een egenadig leerling doch leer dan de basisschool zat r, althans voorlopig, met in. 1et te veel mankracht thuis, vee meisjes en vier jon- ens, ging men over tot spe- ialisatie en men werd bloe mist. De zaak vlotte goed en tot de oorlog, als spelbreker, optrad liep alles gesmeerd. Tijdens de bezetting werd het uiteraard in dit vak wel een stukje moeilijker zoals trouwens voor de meeste mensen. Na de oorlog ge huwd met Elisa Vermeir, was hij reeds goed op dreef in de bloemisterij doch werkte nog niet zelfstandig. Toen oud-veldwachter Pie- ter Hendrickx in 1953 met rust wilde gaan kwam hij bij Albert De Meyst. «Albert, ik ga met pensioen. Hebt ge er nog niet eens aan gedacht om mijn opvolger te wor den?». Daar ik nog steeds thuis werkte viel dat aan zoek, ook bij mijn echtgeno te, in goede aarde. Ik deed mijn stoute schoe nen aan, trok de baan op, ging te rade om te weten wat me te doen stond. Met zeven kandidaten van Moor sel trokken we naar Gent naar 't examen en ik alleen was geslaagd. Gewoon na een boekje met onderrichtin gen over onze toekomstige taak te hebben gelezen. Ik stelde me kandidaat, werd verkozen want kandidaten van buiten de gerfieente hadden uiteraard geen kans en op 15 juni 1954 werd ik Albert De Meyst, veldwachter te Moorsel, bijna op pensioen. (Per) officieel benoemd en op 1 juli kwam ik in effektieve dienst. Albert De Gols die van dan ook veldwachter samen met mij. Een veldwachter heeft meer bevoegdheid dan een agent. Hij is immers 'e Langeroot lebbeke wil de «Langeroot», een huizenloze kouterbaan, echttrekken en verbreden. De gaafste, de rustigste, de peest ongerepte van uren in de omtrek Wil men ook in de ieriferie van Baardegem en Moorsel in de euforie van Pas- in Steenbeek blijven?, vraagt zich Werkgroep Leefmilieu af. j)f heeft men gewoon te veel geld? {arochieraad parochieraad van het najaar heeft plaats in de paro- liezaal op dinsdag 2 december te 20 u. ledereen is er 'elkom Men kan er punten aan de dagorde stellen ter ispreking waar zo mogelijk erkenning mee kan worden jehouden lerfst bezinning lp woensdag 3 december te 15 u in de parochiezaal ispreking over «Geloven maakt gelukkig». Daarna koffie- iauze en bezinning in de kerk met lof. idereen, jong en oud, is er uitgenodigd. "ïe Kleine Profeet Jeze sacromusical belooft iets énigs te worden. 50 jonge Tiensen van Baardegem en omstreken treden met «de graankorrel» van Groot- Bijgaarden op op zaterdag 6 December in zaal «Ons Huis», Hoogstraat $K Baardegem frijzen van de tombola af te halen in zaal «Ons Huis» tot linde november 1980. Dringend dus! ilissie-expo If dagen lang was er een missietentoonstelling in de jarochiezaal die veel bijval genoot. Oude Russische ikonen, 4ude en nieuwe voorwerpen uit Afrika en Azië eo allerhan- jerzij|e handwerk waren er te zien en te koop. 1947 politie-agent was, was hulpofficier van de proku- Cecilia Bij het Ceciliafeest nam de vroegere dirigent, Jos Van de Velde, in plaats van de ontslagnemende chef Jef Coppens, de leiding van de harmonie. Zulks echter slechts tot uiterlijk december 1980. Belotting In café «'t Bolspel», belotting voor het kampioenschap op zaterdag 29 november en zaterdag 6 december, telkens te 20 u. Inleg 30 fr. 300 fr. vooruit. Voorlopig klassement na twee speeldagen: 1 Jansegers Frans (3439), 2. Edward De Meersman, 3. Godelieve Coppens, 4. Benny Moens, 5. A. Pieters-De Wolf, 6. Marcel Van Cottem, 7. Gilbert Schuddier, 8. Pieter De Ryck, 9. Alfons De Brucker, 10. Charel Buys. 150 jaar Vlaamse Beweging Dia-voordracht door Herman Bosteels op vrijdag 28 novem ber te 20 u in «'t Brouwershuis». Daarna gelegenheidsrede door Jozef Van Overstraeten. reur des konings inzake veld- en boswetgeving. 26 jaar lang is «champetter Albert» te Moorsel in funktie geweest quasi zonder enige onderbreking en in aktieve dienst, zonder enige touw trekkerij wat tegenwoordig bijna abnormaal begint te worden, wilde hij aktief blij ven tot zijn definitieve op ruststelling. Moorsel was voor de politie een nogal rustige gemeente. Wel werd er eens een dode gevonden en waren er wel wat zelfmoorden doch op hefmakende dramatische gebeurtenissen maakte Al- bert De Meyst tijdens zijn karrière niet mee. In de ver kiezingsperiode van '46 was het anders te Moorsel met de drie opeenvolgende stembeurten niet zo rustig maar dan was De Meyst nog geen veldwachter. Op het gemeentehuis te Moorsel vormde het perso neel een echte ploeg: burge meester, sekretaris, twee be dienden en twee veldwach ters, ze kwamen allemaal bi zonder goed overeen. Toen dan in 1964 Raymond Uyt- tersprot burgemeester Cau- dron opvolgde ging het eveneens bizonder goed. Burgemeester Uyttersprot kwam voor zijn personeel met verbeteringen voor de dag waar ze zelf niet aan gedacht hadden. Plezante anekdoten heeft de champetter genoeg beleefd in zijn loopbaan te Moorsel. Zo had eens iemand van de gemeentehuisploeg een mooie, nieuwe lederen handschoen gevonden. Een echter slechts. Ze werd bij de verloren voorwerpen ge klasseerd. Een tijdje later werd aan die persoon ge vraagd of hij de tweede nog niet had gevonden. Spijtig genoeg niet, zegde hij. An ders was ik de eerste zelf wel, komen afhalen op 't ge meentehuis... Een andere keer kreeg Albert De Meyst thuis bezoek van een Moorselaar. «Champet ter, ik ben mijn fiets kwijt!». Een paar minuten later kwam een Baardegemnaar met dezelfde klacht bij de veldwachter waarna de tele foon rinkelde met de bood schap dat op 100 m van het huis van de eerste klager een fiets aan de deur stond, fiets met de nummerplaat van de Baardegemnaar. Nu kon de veldwachter zijn Sherlock-Holmes-brain laten funktioneren en hij besloot dan ook met te zeggen aan de eerste klager dat die de fiets van de Baardegemnaar had gepakt om naar huis mee te rijden nadat zijn ei gen fiets was gestolen. De man bekende en er werd eens gelachen met het voor val. In Dendermonde bleef het echter bij deze lachbeurt niet. Zolang te Moorsel de rijks wacht een brigade had bleef ons werk nogal in de reden maar toen in 1965 de gen darmerie te Moorsel ver dween kwam men met alles en nog wat bij de eigen veld wachters. Gelukkig kwam ik met mijn kollega zeer goed overeen en konden we alles om ter beste regelen. Ver keersongevallen en vooral huishoudelijke moeilijkhe den waren schering en in slag in ons dagelijks werk. Met de realisatie van de fu sie in 1977 werkte ik niet meer te Moorsel maar wel te Aalst waar ik bedrijvig was bij het inwerken van de straf registers van de gefusio neerde gemeenten in die van Aalst zelf. Toen kollega De Gols de taak echter alleen niet meer aan kon kon ik na zes maand te Aalst te heb ben gewerkt weer te Moor sel aan de slag. Buiten het zuiver politioneel werk was er zeer veel administratief werk. Zo de hondentelling, de paardentelling, de han delstelling, de ekonomische telling maaif vooral de land bouwtelling. Verbetering voor ons was alleszins dat eens onze uren geklopt we vrij waren. Veldwachter De Meyst wordt nu vervangen door de 33-jarige politiebrigadier Herman De Pelsmaecker, neef van de ons allen beken de Louis De Pelsmaecker. Samen met politie-mspek- teur Frans Van Vaerenbergh vormt hij nu het politieteam dat voor de Moorselse inge zetenen orde en wet moet doen eerbiedigen. LH rk) ng telkepr ame fr. p oor i eers igelij cht bneel iS.A. Herdersem brengt op zaterdag 6 te 20 u en zondag 7 jficember te 19 u in het Parochiaal Centrum, Grote Baan, Arme Miljonair» voor het voetlicht. 'jjet de leidersploeq durft de KSA het aan een studentikoos ojneelspel op te voeren van M. Janssens en A. Vander Lugt. _*>el van deze KSA-akteurs is niet een hoogstaand artistiek "fneelwerk op te voeren doch wel bezorgen van volkse ijitspanning en amusement voor iedereen. Lachen gebla- i alleszins! fen avondje uit met het zangkoor p zaterdag 29 november vanaf 19.30 u en op zondag 30 naf 19 u in het Parochiaal Centrum «Een avondje uit met :t koor». Lustrumviering van het kabaretprogramma. ing en muziek van alle tijden en alle genres, Inkom gratis aatsbespreking (50 fr.) bij de leden van het koor of bij :hiel Hutsebaut, Grote Baan 34 Tel. (053) 21.97.79. rigent gevraagd a een incident Coppens-De Wolf is de kandidatuur bij de Harmonie «Concordia et Docilitas» Herdersem open- irklaard. Dit muziekkorps speelt in eerste divisie en is ikend om zijn binnen- en buitenlandse optredens met zijn ajorettenkorps en drumband, kandidaten die een dirigentdiploma kunnen voorleggen zo mogelijk de repetitie kunnen verzorgen op zaterdaga- ind genieten de voorkeur. Kandidaturen met curriculum :ae te sturen vóór 15 december 1980 naar voorzitter Achiel tyet. Grote Baan 171, 9390 Herdersem-Aalst >or d en ilde I ijn ti Schooletentje Bij het geslaagd etentje in de gemeentelijke jongensschool was ook een hesp te winnen. De meeste raders hielden het bij een gewicht variërend tussen 5 en 6 kg. Enkele gingen echter zelfs tot 8 en 9 kg. In werkelijkheid woog ze 4,910 kq. Harry De Smedt, Mutsereelstraat, die de hesp won had op 1* gram na volledig nauwkeurig geschat met 4,910 kg. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend- Alma en Albert Van Langen- hove. Wijk «Mutsereel» De 33 huizen van de nieuwe wijk werden definitief toegewe zen. Vóór enekele weken had een informatievergadering plaats te Welle in «Botjeshof» Van de 33 huizen zullen er 14 worden bewoond door Meldertse gezinnen. Er zijn drie types huizen met prijs schommelend tussen de 2.150.000 en 2.357.000 fr, te betalen in 20 of 25 jaar. Elk huis staat op een oppervlakte van 6 are Langs de buitenzijden mag er niets worden aan gewijzigd. De sleutels zullen waarschijnlijk worden overhandigd in april zodat de kersverse eigenaars er reeds wat kunnen in werken en schikken. Tegen de verlofperiode hopen de eigenaars de huizen te kunnen betrekken. Hopduiveltjes Voor de aktie 11.11.11 haalden de Meldertse Hopduiveltjes een schitterend resultaat. Niettegenstaande het koude we der was het enthousiasme bij de autowas onbegrensd. Voor Tana Toraja, de ontwikkeling van een landbouwcoöperatie^ verzamelden ze 45.620 fr. Proficiat. Driekoningenavond De Meldertse Scouts en de Culturele Kring organiseren op zaterdag 3 januari 1981 te 20 u een Driekoningenfeest. Inkom 40 fr. Voorverkoop 30 fr. Nadere détails volgen. Uitstap Autocaruitstap met VTB naar «Brugge, die scone» op zaterdag 6 december. Instappen Affligem-Vijfhoek te 13.20 Eindejaarstentoonsteliing Ten voordele van de lokale en regionale missionarissen eindejaarstentoonsteliing in het Affligems Kultureel Cen trum met geschenken uit tientallen vreemde landen. Muziekakademie Op vrijdag 12 december te 19 u personeelsfeest met gezellig samenzijn van de stedelijke akademie voor muziek, ballet en toneel in zaal Breughel, Aalstersesteenweg. Op het menu: aperitief, Normandische tongen, tomaten- roomsoep, gebraad Orloff, fruitsorbet, mokka. Prijs 450 fr, dienst en BTW inkluis. Inschrijvingen ten laatste op 4 december in de akademie, Schoolstraat 19 te Aalst. Levensmoed Op zondag 30 november organiseert de plaatselijke KAV- afdeling een namiddag voor alleenstaanden over «Levens moed, een blijvende opgave». KLJ Vergadering op zondag 30 november in het zaalken voor de vergeetmijnietjes en in het heem voor de elfjes. Davidsfonds Impe hield haar algemene ledenvergadering. Dit ging gepaard met een uitgebreid mosselfestijn, waar de bestuursleden Jef Van Wesemael en Piet Rooms hun status van gelegenheidskok alle eer aandeden. Hun dames hiel den hierbij wijselijk een oogje in het zeil. Ondanks het bonte karakter van de avond, schonk men voorzitter Gerard Impens toch nog de gelegenheid om het jaarpro gramma 1980-81 officieel bekend te maken. ibversiefje Je op het oud-kerkhof te Herdersem door Werkgroep efmilieu lerdersem eert er zijn groten en doden, if De Cock tussen distels en doornen, wagen vlak op je grootmoeders knoken» oedgevers irdersemse bloedgevers werden gehuldigd. Luc Willems eeg een diploma voor 10 bloedgiften. Oscar Arts het onzen ereteken voor 20 bloedgiften en Remi Saeys het geringsdiploma voor meer dan 40 bloedgiften Proficiat! '-Feest iel belangstelling v'CC.r het jaarlijks SP-feest mettegen- «bfeande het slecht weder. Minister .Mare Galle werd ver- icgenwoordigd door M V.D Speeten. AiO)S Van den Bos- he, federaal voorzitter, had het over de politieke toestand n 75-tal deelnemers zetten zich aan de feestdis. The greatest! Op zaterdag 29 november in Bar Frieda, Waverstraat 30, «The King», entertainment met DJ James and discobar and orchest. The greatest on the earth' Moorsels kerkhof Een «subversiefje» van Werkgroep Leefmilieu: «Laat je hier begraven dan ben |e twee maal dood. Eens in gewi|de aarde, eens in 't vergif dat de gemeente spoot». SP-Belotkampioenschap Op zondag 7 december in lokaal «De Rode Roos», Ekster- kenstraat, te 18 u stipt, tweede kaarting voor het kampioen schap 1980-81. Zoals steeds mooie prijzen en een beker geschonken door Minister Mare Galle Een programma waarop ik niet dieper zal ingaan, maar dat door zijn diversiteit toch een zekere aantrekkelijkheid uitademt. De geslaagde ko- mernatie van kulturele aan gelegenheden met aangena me uitstapjes, zal de deelne mers ongetwijfeld boeien. Daarna gaf de voorzitter het woord aan zijn jonge en dy namische sekretaris, Denis De Pauw. Hij verheugde zich over het steeds toenemende ledenaantal en over de werk kracht van de knappe be- stuursploeg. Hij prees ver der nog de dynamiek van E.H Pastoor Piryns en voor zitter Gerard Impens, en ook over de stiptheid van de ge droomde schatbewaarder en «kok» liet hij zich in lo vende bewoordingen uit. Net als Henri De Rick we gens zijn administratieve kwaliteiten niet vergeten werd, besteedde men ook enige aandacht aan de ben jamin van de bestuursploeg, Piet Rooms en dit omwille van zijn verzorgde Public- Relations taak. Sekretaris Denis De Pauw drukte zijn hoop uit om in het nieuwe jaar de kaap van 70 leden te overschrijden, waartoe hij de belangrijk heid van jeugdparticipatie onderstreepte. Men beklemtoonde verder de Vlaamse gerichtheid en de socio-kulturele functie van het Impse Davidsfonds. Ongetwijfeld ontstaat er hierdoor een zekere onder linge band, waardoor het aanzien van Impe in groot- Lede zonder twijfel aanzien lijk zal stijgen, ondanks zijn beperktheid. Vooral het Vlaams bewust zijn dat in de harten van vele Impenaren leeft, mag men niet uit het oog verliezen. Pioniers als Denis De Pauw en Gerard Impens, die jaren geleden hier de omstreden «jubileumviering organi seerden» en dat nog steeds doen, liggen hieraan ten grondslag. Impe wordt met voor niets het «Diksmuide van Oost-Vlaanderen» genoemd De sympathieke Jef Van We semael maakte nadien enke- ie guitige opmerkingen over de kastoestand, die er eerder bedenkelijk uitzag. Maar toch oordeelde hij het Impse Davidsfonds nog «rijk» ge noeg om rustig verder te evolueren Door deze geruststellende vaststelling gesterkt, werd er nog tot in de late, of beter gezegd tot in de vroege uurt jes verder gefeest. Vervolgverhaal van Sylvain Van der Gucht Clara verbleekte. Deze woor den schenen haar maar al te onheilspellend. Ze besefte dat het leven van Colas, haar lieveling, in gevaar was. Niettegenstaande al haar verkleefdheid aan de Bende zou ze trachten Colas te redden. Haar herberg, die de ganse dag vol volk was geweest dat de moord wilde bespreken, was nu gesloten. Clara wachtte op de komst van Colas. -Eén voor allen-, hoorde ze aan de deur en Colas stond, helemaal bleek, voor haar. Zwaar zuchtend liet hij zich neervallen op de stoel bij het haardvuur. Geef me te drinken, ge bood hij. Een heet vuur ver schroeit mijn ingewanden.' God, wat heb ik vandaag af gezien. Ik wilde dat ik zelf dood was. Gij, heks, zijt de schuld van alles. I)oor V ben ik in de strikken van die Binders geraakt... Had ik U nooit gekend en gij me nooit de medaille in de handen ge duwd ik zou nooit noch Vos- selaer noch Sprietvlechter hebben gekend. Na alle eten te hebben gewei gerd ging Colas naar boven. Daar zou hij zich kunnen wassen en andere kleren aantrekken. Haat en woede borrelden in hem op tegen Vosselaer, tegen Sprietvlech ter... en tegen Clara. Hoorde hij daar beneden geen deur open en toegaanHoorde hij Clara niet fluisteren tegen een voor hem onbekende Ge bedriegt me. Er is hier iemand geweest. Vuile heks' Ik verbied l' dat te zeg gen, moordenaar, wedervoer Clara. In woede ontstoken sprong Colas op Clara toe, wrong haar de leden doch Clara, lenig als een kat, wist hem te ontkomen. Hijgend liet het meisje nu driemaal de schreeuw van de kerkuil horen. Op hetzelfde ogenblik ver brijzelde een steen het ven ster, een grijnzend gelaat verscheen in de opening, twee schoten weerklonken, een akelige kreet door scheurde het nachtelijk duis ter en het geplof van een lichaam deed de huisraad waggelen. De man op de ladder was reeds verdwenen, in de ka mers lag iemand reutelend op de grond, een gestalte stond stil en met hevige schrik bevangen recht in de kamer. Clara, mompelde einde lijk een stem. Een rochelende stem ant woordde nauwelijks. Clara lag bewusteloos op de grond. Builen weerklonk het getoe ter van een hoorn, deuren werden opengeworpen, voet stappen weerklonken op de steenweg en champetter Dréas verscheen met zijn mannen. Gauw. gauw. doorzoekt het huis, mannen, er is hier iets dramatisch >gebeurd.' Op ronde had Dréas immers de dubbele losbranding ge hoord. Bedacht op zelfbe houd was Colas langs de ge plaatste ladder weggekropen doch. toen hij in de tuin wil de vluchten zag hij dat het huis omsingeld was. Onder een afdak verborg hij zich zo goed mogelijk. Een gendarm had hem echter bemerkt en gebood hem zich over te ge ven. De gendarm had een pistool in de hand doch door de spleet van het beschot kwam een losbranding van elders en Colas werd dodelijk getroffen. De gendarm sprong, drie voet hoog. Men trachtte de onbekende schut ter te vinden. Vruchteloos. Deze was spoorloos ver dwenen. Dréas deed de lijkschou wing. Hij herkende Colas waarheen hij reeds zo lang zocht. Voor de veldwachter had Colas loon naar werken ontvangen. Clara vond men in een grote bloedplas uitge strekt. Getroffen door twee kogels. Men dacht dat ze hei slachtoffer was geworden van een laffe aanslag ge pleegd door Colas. Toen des anderendaags voor bijgangers langs de herberg stapten lazen zij tot hun gro te verwondering de volgende op de muur geschreven zin: ■Zo straffen Binders allen die hen in de weg staan of de Bende willen verraden». Geruime tijd later, toen bo ven vermelde gebeurtenissen reeds vervaagd waren in het brein van de mensen, had de waard van de herberg In de Hope van Vrede, herberg, bij Adriaan Clercker. logeert men te voet en te peerd», zijn instelling gesloten. Al te vaak gebeurde het immers dat in deze beroerde lijden lastige soldaten van zijn gastvrijheid gebruik maak ten zonder te betalen. Vroeger een stoere man was baas Clerc er nu een bejaar de grijsaard, een weduwnaar met twee kinderen: de reeds genoemde Jan. 25 jaar, en Roosje. 17 nauwelijks. Jan was een wapenmaker doch toen de Fransen ver schenen. de Boerenwacht werd afgeschaft en gedreigd werd dat alle wapens zouden moeten worden ingeleverd, vreesde Jan zonder werk te zullen vallen. De knecht van de Aalsterse oliekoopman Frans De Wi ner. die nogal eens op door tocht naar Gent met zijn ge span in de "Hope van Vrede- afstaptehad Jan aan wa pens bezig gezien en Jan zou dan ook het geweer van Frans De Winter moeten in orde'brengen. Toen Jan dan het lijk van de arme Rigault naar Oordegem had helpen brengen was hij terug naar Aalst gegaan waar hij het geweer aan De Winter over handigde. Deze stelde hem voor, horende dat er voor een wapensmid nief veel werk meer was, bij hem te komen inwonen. Hij zou hem wel aan 't werk zetten als bedien de of als paardenknecht. Na lang aarzelen, mede door het feit dat vader Clercker zich met zijn enige dochter zo eenzaam zou voelen te Oordegem, was Jan naar Aalst getrokken om de heer De Winter voor zijn aanbod te danken. Het was nu reeds donker geworden en Jan. die van in de voormiddag weg was. was nog niet weerge keerd. Vader werd terdege ongerust. Eindelijk hoorde ze voetstappen en werd de herbergdeur geopend. Niet zoon Jan doch twee vleeshou wers uit Aalst met twee hon den traden binnen. Het waren Boon en Van Branteghem. twee mensen die Roosje kende. Slechte tijden, zei Boon. Inderdaad, zei Roosje, die de geschiedenis vertelde van een jongman van Berlare die geld was gaan dragen naar notaris Vosselaer doch niet meer terugkeerde. Men vond zijn lijk 's anderendaags.' En onze Jan is ook nog niet thuis, zuchtte de onder tussen binnengekomen baas Clercker. Ik ben er helemaal niet gerust in. Weldra vertrokken beide lie den die nog een hele tocht voor de boeg hadden en mor genvroeg moesten slachten. Te 10 uur gingen beiden naar bed doch konden de slaap niet vinden. Rond twee uur in de morgen hoorden ze een pistoolschot... (wordt voortgezet

De Voorpost | 1980 | | pagina 7