hofstadegijiegem Jaarlijks Sint Cecilia-Concert nieuw hoogtepunt F. BAEYENS 20 JAAR DIRIGENTE Klein stukje Rusland 60 jaar K.A.V. Hofstade HEKELEERTIES Edelweisjes vieren 25-jarig bestaan geknipt (tussen haakjes) De Voorpost - 28.11.1980 - 9 Het is sedert jaren een vaste traditie dat de Koninklijke melodie van Der Linden- Fanfare Sint Cecilia van Hofstade een Concert verzorgt in baum van Schubert te on- de zaal van het Patronaat. Telkenmale, en ook nu weer derkennen. Uit de meer dan groeit de avond uit tot een echte concertavond waar de vijfhonderd liederen die talrijke liefhebbers van de harmonie- en fanfaremuziek Schubert componeerde is reeds weken op voorhand naar uitkijken. De zaal zat dan dit wellicht een van de ook opnieuw meer dan behoorlijk vol, niet alleen voor Sint meest ontroerende heimat- Cecilia zelf maar eveneens voor het koor Cantata dat werd liederen. Zijn muziek is het uitgenodigd om voor variatie in het programma te zorgen, klankgeworden begin in de Welluidende fanfare-muziek van een bandopname zorgde romantiek, zuiver nog, onbe- vooraf voor de gepaste stemming en toen het doek opging dorven, idealistisch en op- voor de heer Albert Veldeman en zijn musici werd het vlug recht natuurlijk en spontaan, duidelijk dat de kwaliteit van hun klanken weinig of niets Schuberts muziek is de moest onderdoen voor die van de opname. In acht vorige volksconcer- Het derde nummer van het ten - dit was het negende eerste deel bestond uit «mu- heeft men steeds getracht zikale stuntten» van Frans twee specifieke pro- grammadelen aan te bieden. Schubert in bewerking van Albert Veldeman. Het werd jeugd van de romantiek. Spaans De Habarnera is een Spaan se dans afkomstig uit Cuba. Een van de beroemdste composities in dit genre, «Jalouzie» van J. Cade werd ten gehore gebracht. Een perfekte vertolking van Ja louzie is beslist niet gemak kelijk en het vergde van de muzikanten dan ook een grote vaardigheid om het publiek met de dromerig-ro- mantische klanken te beko ren. Nadien werd vervolgd met echt Spaanse muziek geschreven door een Duit ser, Spanisch Eyes van Kaempfert, beslist een ka rakterstukje dat zich in het bijzonder kenmerkt door een goed uitgesponnen, overi gens welbekende melodie, (hoorde ik daar niet meeneu- riën) met een strak gehou- ieën" ~M ozarT en "Schubert tor, tenminste «Als ik goed <j"J!"S° a„Ssioneei kwamen er even bij te pas, ben ingelicht», zo zei hij (een {m Het Droqramma v0r. mocht men niet stellen dat b|,ase™at°r babb°" 9°«c[in- melde ,oen een se|ek,ie ui, het de moeite niet loonde. 9elicnt te zijn). Cantata Bij de samenstelling van het bracht enkele klassieke stuk- jes die veel bijval oogstten, het bijzonder was dat het in die zin dat een deel als een korte compositie, een zuiver klassiek of quasie zui- fijn stukje salonmuziek op ver klassiek kon doorgaan een liefelijk, bekoorlijk en en het andere deel eerder als welgekend thema. Om het lichte muziek, kon bestem- deel voor de pauze af te peld worden, wat de engel- ronden kon het publiek ge- sen zo typisch «entertain- nieten van drie duo's voor ment-music» noemen. trompetten gebracht door A. Reeds vele grootheden van Veldeman en Willy Hertsens de klassieke muziekwereld die lieten genieten van enke- kwamen tijdens de vorige Ie thema's uit gekende avonden aan bod, weliswaar opera's, in bewerking voor fanfare. Zo bijvoorbzeld Franz Lehar, Cantata Johan Strauss, Edward Het instrumentaal gedeelte Grieg, Jacques Offenbach, werd welkom afgewisseld Verdi, Mozart, Schubert en door het optreden van Can- Rossini. Omdat het pro- fata, een mannenkoor dat gramma van dit negende een emanatie is van het ge- volksconcert wat minder kende koor Cantate Domino klassiek gestoffeerd was al- uit Aalst, aldus de presenta- 25 jaar Edelweisjes. Dit wordt gevierd met een jubelkonsert op 29 november in het Erembodegems patronaat (Per) In 1955 is het begonnen. Na de opvoering van een kinderto neel «De boze heks», gespeeld door meisjes uit het tweede leerjaar van de lagere meisjesschool, toen onder leiding van juffrouw Irène Van der Vinct, vond de onderpastoor van de parochie. Eerwaarde Heer De Smet dat deze kinderen met hun keurige taalvaardigheid ook mooie liede ren zouden kunnen zingen. En zo begon het. Eerwaarde Heer De Smet gaf aan juffrouw Irène de opdracht om een vijftiental kinderen uit het tweede en het derde leerjaar uit te kiezen die goed konden zingen. Aan dit groepje leerden juff. Irène en de onderpastoor enkele eenvoudige een stemmige liedjes aan met een keurige artikulatie. Deze liedjes werden toen ter gelegenheid van een viering van het Davidfonds gezongen. Willem De Meyer die toen aanwezig was moedigde de onderpastoor sterk aan om op de ingeslagen weg verder te gaan. programma heeft de verant woordelijke muziekdirekteui de operette showboat, een waterval van betoverende melodieën, het ontroerende hoofdthema ontleend aan Bert Veldeman nogmaals ^-^ -or de uhvoering van .egrospirS gestreefd naar de nod.ge af- Jjrt ABC van Mozart In hun Q|d mgn rjyer djt a||es Qp een manier die van dit deel een van de hoogtepunten van de avond maakte. wisseling bij de keuze van de tweede optreden brachten composities, van het speelse naar het volkse, van het klas sieke naar het moderne gen- va" ,,cl LU« vioacujc III TraHjfjpnptrnilw wprri hpt re om te besluiten met een de s™|k °e ™aarda" negende volksconcert beslo- werk van eigen bodem? ring was dermate groot dat tea me, een „erk van een diverse volksliederen waaronder vooral de bewer king van het Loze Vissertje ring was dermate groot dat Cantata reeds werd aange zocht voor het tiende con- Identificatie Elk muziekgenre als logisch resultaat van creativiteit, ge voelsuitdrukking, sociale be- c- wogenheid en techniek kan S;nt Cecilia Dam terug haar Vlaamse componist name- cert waarvan nu reeds werd gezegd dat het iets bijzon ders zal worden. leiden tot een zekere graad van zuivere kunst maar dat ?an »«"9en met een zeer vermindert niet noodzakelijk e,vend'9a showmars van Mario Panzeri-Pilot. Men het luistergenot. Het muzi- van Aalst en Dendermonde, wiskundige en komputer- het Vlaamse strijdlied bij uit stek van de hand van Ar- mand Preud'homme. plaats "In" Vm ónmTddelTiJk ^gend jaar op 28 novem- 1 ber heeft de jubeluitgave plaats van het tiende Volks concert. Men hield er nu reeds aan om de aanwezi gen alvast uit te nodigen. A.D.B. kaal belevingsvermogen bepaald 9aen Scha- hangt immers in de ee"ste z„n om reeds plaats af van de wijze waar- b,> de eer,ste ;"aten vad ha< op de luisteraar er in gelukt daaropvol9e"da ™erk da zich te identificeren met de uitgevoerde werken. Men moet dus de elementaire ge voelens die er in voorkomen zoals vreugde, romantiek, angst, weemoed en verdriet, in zich trachten te absorbe ren om aldus een brug te slaan tussen de gevoelens en de motieven die de toon dichter in zijn muziek heeft willen verklankt zien. Het is dan ook de eerste verdienste geweest van de dirigent en zijn muzikanten dat deze ge voelens werden aangevoeld en ondergaan en waardoor tot een perfekte uitvoering werd gekomen. Gewoontegetrouw ging het programma van start met een opwekkende mars waar voor Bert Veldeman de Ju niorenmars koos van Johan Wickers, Deze Hollandse komponist is een specialist in het schrijven van mars muziek. Zijn harmonische uitbouw en van een feeste lijk karakter. De suite van populaire dansen was een compositie van Van Hendrik Altink. Vijf delen konden worden onderscheiden; een intredemars met een plech tig ritme in de voordracht, (Jaarna een gavatte, een klassieke dansvorm die de meesten herkenden als een franse dans in vierkwart- maat met een opmaat van twee tellen. In de franse sui te was de gavotte een gelief koosde dansvorm dikwijls gevolgd door een tweede, gespeeld op een doedelzak. Hier viel vooral de pastorale en de landelijke sfeerschep ping op. Derde deel was de mazurka, een oorspronkelij ke Poolse nationale ronde dans, met een tempo dat èlleszins trager is dan een polka of een wals gespeeld door Sint Cecilia verkreeg deze mazurka een opwek kend en volks karakter, aan- jenaam om te beluisteren fet vierde deel vormde de walsvorm in al zijn aspecten Het voornaamste kenmerk van de meest gangbare wals in driedelig tempo is zijn meeslepend karakter wat in deze compositie, gelet op haar speciale vorm, minder tot uiting kwam. De suite werd besloten met de galop, een vrolijk dansgenre dat le vendig werd voorgedragen. Onder deze raadselachtige titel programmeert V.T.B.- V.A.B. Erembodegem op donderdag 4 december a.s. te 20 u. in de raadszaal van het oud-gemeentehuis van Erembo degem, een dia-voordracht die ongetwijfeld heel wat reis- lustigen zal interesseren. Want die avond zal Petro de Smedt, samon met Marleen Lekime, even een blik werpen op dit onmetelijk en zeer gevarieerd land met miljoenen inwoners dat trouwens één van de meest fascinerende landen ter wereld geworden is. Petro de Smedt, is niet al- de Sovjetregering. leen bekend stadsbeiaardier Aan de Noordoostelijke Zo verder Toen het Sint Janberch- manskoor zijn eerste koora vond gaf werd het groepje uitgenodigd om als gasten enkele frisse kinderliederen ten beste te geven. Dat was meteen het eerste echte op treden als kinderkoor: De Edelweisjes. «Edel en wijs», zo werd aan de kinderen voorgehouden dat ze moes ten optreden en zijn. In het repertorium van de Heer De Smet en juff. Irène kwamen toen de volgende nummers voor: de tromme laar, de Bremermuzikanten, Sikkebaard, Toontje, Pietje Nieuwsgierig, die Forelle, Garnaalvrouwke, de koffie kan, enz. Het jaar 1960 bracht een nieuwe dirigente. In dat jaar werd onderpas toor De Smet verplaatst en het koor werd overgenomen door Frangoise Baeyens, die pas afgestudeerd was aan de normaalschool. Het aantal koorleden werd uitgebreid van het derde tot het zesde leerjaar. Daar waar aanvankelijk uitsluitend een stemmige liederen het re pertorium vulden bracht de nieuwe dirigente al spoedig de meerstemmigheid in. Op de jaarlijkse kooravonden van Sint Jan Berchmans wa ren de Edelweisjes er steeds bij tot in 1976. In 1963 nam het koor deel aan het natio naal ANZ volkszangtornooi in Sint-Niklaas. Uit al de pro vinciale schiftingen kwamen de Edelweisjes op de 5e plaats met 77 ten honderd van de punten. In 1968 waren ze te gast op een kooravond te Lede en het jaar nadien noteerde men een reeks afwisselende aktiviteiten: een kunstcon cert in de parochiekerk, ere- mis van Georges Janssens, jeugdmis in Gijzegem en Hofstade, deelname aan het Gala-koorzangfestival in Ne- derboelare met felicitaties een puike indruk en een der de plaats. Van 1966 tot 1974 werd deelgenomen aan de provinciale koorzangtor- nooien in derde divisie en er werd telkens gepromoveerd naar tweede divisie. Bijzon dere gelukwensen kwamen na de deelname aan de ra- dioschoolkoorwedstrijd in 1976. Ontroerend Voor de eerste maal brach ten De Edelweisjes in 1970 een ontroerende kerstsfeer in de gevangenis te Dender monde. Tot 1977 werd het een jaarlijkse traditie. «On vergetelijk, fantastisch, ont roerend», waren de reakties in de vele brieven van de gevangenen. De nieuwe wet laat geen kinderen beneden de veertien jaar meer toe in deze instellingen. Tien jaar lang reeds verzorgt men de hoogmis ter gele genheid van kerstmis en pasen. De laatste twee jaar werd de kerstnachtmis in samenwer king met het vouwenkoor Singhet Vro een prachtig ge heel. Vijf jaar geleden zon gen de kinderen als engel tjes in het toneelstuk «En waar de sterre bleef stille staan» een stuk dat werd F. Baeyens, 40 jaar dirigente van het kinderkoor. (Per) opgevoerd door Vast Als Eik. De Edelweisjes brachten vreugde op verschillende kerstfeesten bij de bejaar den, gehandicapten en K.A.V. In het rusthuis in Haaltert en in Lede waren ze bij gelegenheid van de Week van de Derde Leeftijd heel wei gekomen. Al het voorgaande is slechts een zeer beperkte greep uit de ontelbare reeks aktivitei ten van de voorbije vijfen twintig jaar. Alles is dus niet vermeldt maar men mag in Hofstade fier zijn op dit kin derkoor dat bijna enig is in de streek. Jubelkooravond Op zaterdag 29 november om 20 uur wordt het in de zaal van het Patronaat een feestavond, een jubelavond! Een avond waarop drie kin derkoren hun zuiverste stemmetjes zullen laten klin ken. De Edelweisjes om te beginnen, het kinderkoor De Denderkantorij en het Orf- instrumentarium van K. Ghijsel. Het vrouwenkoor Singhet Vro verzorgt een gastoptreden. De aanwezig heid van de koorliefhebbers van Hofstade zal zowel voor de kinderen als voor de diri genten een sterke aanmoe diging betekenen. A.D.B. muur van het Kremlin ligt het Rode Plein waar, op be- specialist, maar tevens ook langrijke feestdagen, spekta- nog vertaler en student. Hij kulaire parades met raket- reisde zelf zowat de hele we- ten, tanks en troepen gehou- reld rond. Daarnaast heeft den worden, hij ook nog in de Esperanto- De weergaloze Sint Basilius- kathedraal bezielt dit plein waar het steeds bruist van leven. beweging reeds heel wat baanbrekend werk verricht. Rusland heeft hij ook reeds bezocht. En ook tijdens die Wanneer men Moskou be reis heeft zijn kennis van Es peranto, een volwaardige, internationale taal, een voor name rol gespeeld. zoekt, is aan de overkant van het Rode Plein de Goem, het unieke staatswarenhuis, en ook het wereldvermaarde Met passende dia's en reis- Bolsjoi-teater, dat een zeer herinneringen wordt ieder- belangrijke rol gespeeld een de kans aangeboden, dit heeft in de geschiedenis van Oosters land met heel wat de opera en het ballet, een toeristische bezienswaardig- bezoek overwaard. Petro de Smedt en Marleen Lekime zullen iedereen die Wat interesseert u het donderdagavond ook graag meest, steden- of natuur- de weg tonen naar Sotsji, de heden, een klein beetje beter te leren kennen. Zestig jaar, tien jaar meer dan een halve eeuw. Zo lang reeds Werd de noodzaak aangevoeld om aan de vrouwen uit het werknemersmidden betere vormingskansen aan te bieden. Vooraleer het zover is gekomen is er echter zeer veel aan voorafgegaan. De KAV hofstade werd opgericht in 1920, toen ook op Nationaal vlak de beweging van start ging. Op nationaal vlak werd er gepland, voorbereid en gestudeerd. Langs speciale studiewerken kregen de arbeid sters-militanten, onderwijzeressen en syndicale afgevaar digden een intense opleiding. Uit hen groeide in 1920 een groep sociale werksters die bekwaam is om onder de leiding van Marie Baerts een nationale vrouwenbeweging in het leven te houden. In het zelfde jaar wordt het Nationaal Verbond der Christelijke Vrouwengilden ge sticht, later genoemd de Christelijke Arbeidersvrouwengil- de, de KAV. schoon? In Rusland leiden alle wegen naar Moskou, gelegen aan de Moskwa. Het is de hoofdstad van de eigenlijke Federale Sovjet- Republiek Rusland, maar parel van de Kaukasus. gele gen aan de Zwarte Zee. waar ongetwijfeld een aangena me zomervakantie kan door gebracht worden in komfor- tabele hotels, motels, sau na's of kampings, waar tea- ook van de Sovjetunie die terliefhebbers het teater van talrijke verschillende bevol kingsgroepen telt, elk met eigen gebruiken, levenswij- Sotsji zeker en vast zullen bezoeken en., waar Espe rantisten uit het Aalsterse ze en taal. In deze stad wer- ,*een ontmoeting hadden met den dit jaar de Olympische een «vreemde» Esperanto- spelen georganiseerd. groep Wie op doorreis maar een A|(es samen word, het een paar uur over heeft, moet boeiende dia-voordracht zeker en vast het Kremlin voor iedereen bezoeken, het geografische en historische hart van de Sovjet-hoofdstad, een schat kamer van de kunst en de geschiedenis van het Russi sche volk en ook de zetel van E.D.E In het Staatsblad versche nen de statuten van de nieu we vereniging. De formule ring was nog duidelijk ge bonden aan het ogenblik van verschijnen: heeft tot doel het oprichten van inrichtingen opgevat naar het principe van de katholie ke zedenleer en die bijdra gen tot de verbetering van den toestand van de vrouw en kind» In de teksten voor de leden wordt het wat vlotter uitge drukt. Het veelzijdig pro gramma zag er onder ander als volgt uit: strijden tegen het dure leven door het in richten van gezamenlijke aankopen van bijvoorbeeld kledingstukken; verzekering tegen ziekte, ongeval en ou derdom, het bekomen van betamelijke werkvoorwaar- den, het beschermen van vrouwenarbeid enz. Stilaan het ledenblad «Vrouwenbe weging» dat de ideeën van de beweging thuis bij de vrouwen gingen houden vanv«her boekje» zoals zij «Vrouwenbeweging» meestaf noemen. Ze leerden er door lezen en wat belang rijker is, ze leerden er beter mee leven. Tijdens de oor log mocht het blad zonder toelating niet meer verschij nen. Het papier werd in be slag genomen. Met behulp echter van veertien verschil lende drukkers werd er een kleiner blad bezorgd met veel tips om zuiniger te leven. In 1939 vyerd de vrouwen mutualiteit «Ons Vooruit zicht» gesticht. De bedoeling was aan de vrouwen bijko mende voordelen te geven bij verblijf in het ziekenhuis, geboorte of ter gelegenheid van een huwelijk. De solida riteit tussen de vrouwen on derling komt hier op de eer ste plaats: met een kleine maandelijkse bijdrage wor den andere vrouwen uit de moeilijkheden geholpen. Na de oorlog, in 1946, zag de beweging er verrassend jong uit. De mensen even eens. Gedaan met pothoed- jes en zwarte mantels. De na-oorlogse vrouw is zelf verzekerd en fleurig gekleed. Gehuwde vrouw De KAV heeft zich steeds ingezet voor de sociale be- langenverdediging van de gehuwde vrouw en de leden van haar gezin. Soms lag de nadruk sterker op dit gebied zoals in de jaren zestig. Toen werd gewerkt aan een nieuw juridisch statuut voor de ge huwde vrouw. «Weg met de wetten van ce Code Napo léon», die van de gehuwde vrouw een tweederangsbur ger maken. De vrouw uit het werknemersmilieu huwde meestal zonder contract en viel dus onder het stelsel Vrij podium Jeugdklub Pallieter richt begin volgend jaar (januari of februari) een vrij podium in voor rockgroepen. Wie daarin geïnteresseerd is en graag «ontdekt» wil worden, kan kontakt opnemen met: Bart Uyttersprot. Tulpenstraat 3, Hofstade (tel. 053/70.21.79) Jongen en geboren in 1964? De Aalsterse Dienst Militie (Kattestraat 33) vraagt de jongens, geboren in 1964 en op 1 oktober '80 ingeschre ven op de Bevolkingsregisters, na te kijken of ze wel een bericht ontvangen hebben van inschrijving op de Militielijs- ten, Lichting 1983. Is dit niet het geval, dan worden ze verzocht vóór 15 dec. 1980 hun inschrijving aan te vragen. Zoniet kan dit zeer onaangename gevolgen en moeilijkhe den opleveren. Geschiedenis van de Vlaamse Beweging Jeugdhuis Terlinden doet ook een duit in het Vlaamse zakje. Niemand minder dan prof. W. Luyten wordt geïnvi teerd om over de «geschiedenis van de Vloamse Bewe ging» te komen spreken Telkens een vrijdagavond: 5 en 19 dec. (aanvang: 20 uur) Een begeleidend dossier is voor 20 fr. te verkrijgen 20 jaar trommelkorps Het S.K V V.-Trommelkorps van Aalst (Rode Valken) wordt in 1981 twintig. Om één en ander passend te vieren zoekt men adressen von vroegere leden van dit trommel korps. Laten weten aan: Jean-Paul Ringoir, Koeistraat 39, Aalst (70 52.44), Prosper Van Der Schueren, Fonteinstraat 36, Aalst (70.33.56), Francois Van Goethem, Moorsel- baan 39, Aalst (77.38.01) 11.11.11. Het definitieve eindcijfer van wat de 11.11.11 -aktie in Aalst opleverde, is nu gekend. Niet minder dan 315 306 fr Dit is een bijna verzesvoudiging van het resultaat 1979. Uitleen- en verkoopsdienst Er komen geen schuimwijn en vlaggen aan te pas «we zijn de jongste tijd al genoeg in de aktualiteit geraakt», grinnikte schepen Eddie Monsieur maar 't is eindelijk een feit: de uitleen- en verkoopdienst voor de Aalsterse jeugdorganisaties heeft er een eigen winkelruimte op gekregen Door eigen personeel werd de vroegere garage van het ex-huis De Bolle (Kapellestraat 8) omgevormd tot gebruiksklare lokalen. Er moet nog wel één en ander aan afwerking gebeuren, maar de winkel (voorheen wat ver spreid in verschillende lokalen van het jeugdservicecen- trum) is er. Voor de twee goudvissen, die nu op de straatkant uitkijken, is het wel wat wennen.... Voor de kleinkunstminnaars wordt dit novembereinde een feest. Op zaterdag 29 komt de Amerikaanse folksinger Derrol Adams naar de Leeuwerik (aanvang 20 uur). In juli II. bracht hij een gesmaakt optreden in Burst. Zondag 30 nodigt Tanu de Zweedse «contempory folksinger» Per Hellberg uit. 't Wordt een gratis optreden, aanvang 19.30 uur. Voor film kan je in Terlinden terecht op zondag 30 Om 20 uur wordt de thriller «Coma» vertoond. Op zondag 7 dec programmeert de Leeuwerik «De Jakhals» ook al een thrilleren Ypsilon houdt het bij F.1S T. Telkens om 20 uur. Jebron stelt de maandelijke eucharistieviering op zaterdag 29 in het thema «niet sterven op de middag». Aanvang 19.30 uur. Nadien is er ontmoetingsavond Daags daarna wordt in samenwerking met H.A.K. een informatieavond belegd rond «Wat met de gastarbeiders?» Luc Peersman en Piet Van Avermaet van het S.G.O.V. (Samenlevingsop bouw Gastarbeiders Oost-Vlaanderen) verlenen hun me dewerking Meteen wordt dit de laatste avond in een reeks van vier rond «Welzijn». Begin eveneens om 19.30 uur Op zaterdag 29 richt JK Terlinden haar jaarlijkse bestseller van een appelfeeverkiezing in. Later op 't jaar gebeurt hetzelfde met een pereprins. De avond wordt al dansend besloten De «sacro-musical» De Kleine Profeet (een produktie van De Graankorrel - Eigentijdse Jeugd) wordt op zaterdag 6 dec vertoond in Boardegem (zaal Ons Huis, Hoogstraat) De musical is religieus van inslag en wil er voor alle leeftijden zijn. Plaatselijke jeugd speelt erin mee. Kinderen kunnen bij jeugdatelier Team op zondag 30 terecht voor: schilderen rond het thema «herfstsprookje» (4-8 jaar) of een spelronde in de natuur «het milieu» (8-12 jaar). Telkens van 14 uur tot 17 uur, adres: Driesleutel- straot 51 Werklozen en feitelijk iedereen die om één of andere reden overdag met vrije tijd «zit», kunnen naar aktiviteiten terecht, door de Dopperswerking van H.A.K. ingericht. Op dinsdag 2 dec kan men in jeugdcentrum Zonnestraat 20 terecht om 14 uur om te leren brood bakken. Een uurtje later komt een tuinier noodzakelijke weetjes vertellen over wat 's winters in de tuin moet gebeuren Beiden aktivitei ten zijn te kombineren. Op donderdag 4 dec. kan men zich laten inwijden (in Kreja, Driesleutelstr, 51) in autotechniek beginselen (van 14 uur tot 15.30 uur) of in foto-ontwikke lingen (van 15 uur tot 16.30 uur). Jeugdklub Kreja brengt op donderdag 4 december (om 20.30 uur) Ex Holle op het podium. Het wordt een avant- première van hun debuut-LP «Only for the fun». In 't voorprogramma: Voks Atec. Kaarten: 50 en 70 fr. (Peter) van de wettelijke gemee nschap met alle gevolgen vandien. Ze kon bijvoor beeld haar eigen goederen niet meer beheren. Ze hacf geen enkel recht op de goe deren van de gemeenschap enz. Deze ongelijkheid werd in 1958 theoretisch opgehe ven, maar er zou nog 18 jaar druk moeten worden uit geoefend vooraleer dit in de praktijk van toepassing werd in 1976. Deze pluim steekt de KAV op haar hoed. Veel moest efgebeuren achter de schermen. Studie en optre den van de nationale studie dienst en van de vrouwenlij- ke parlementairen. Mede werking tot in de senaats commissie van justitie, een lange informatiecampagne bij de leden. In 1970 zijn de vrouwen wakker genoeg om te beseffen dat de samenle ving niet volmaakt is. Leden, plaatselijke besturen. Het «oranje boekje» met het sta tuut worden leidraad van een reeks ophefmakende ak- ties. 1975 was het jaar van de vrouw. Vermits de KAV reeds een halve eeuw jaar van de vrouw aan het hou den was, werd er gewoon verder gewerkt met een paar projekten die de emancipa tiegedachte zeker bevorderd hebben: projekt onderwijs- meisjes, huwelijksgoederen recht, landdag jonge vrou wen enz Een feest, zestig jaar waardig, werd gehou den door de 400 aangeslo ten leden en werden de ze ven leden die reeds twintig jaar in het bestuur zitten, flink in de bloemmetjes gezet. A.D.B. 25 jaar Edelweisjes Jubelkooravond op 29.11.80 om 20 uur in patronaat. Toe gang 50 frank. Met medewerking van: kinderkoor de Edelweisjes o.l.v. F. Baeyens. kinderkoor de Denderkantorij het Orff-instrumentarium o.l.v Karei Ghijsel Vrouwenkoor Singhet Vro o.l.v. Herman Timmerman

De Voorpost | 1980 | | pagina 9