grooMede hof stade, gijzegem hekeleertje; GROTE DERROLL ADAMS IN KLEINE LEDE DE DAG DAT DE PAUS TE LEDE;- ONTVOERD WERD DF informeert over energie Pallieter schrijft wedstrijd uit Kapellevink viert kampioen CMBV klaar voor feestdagen A°C HOVAARDIGE BOERTJES Speeltuigen bij Dewaco 10 - 5.12.1980 - De Voorposl Het Davidsfonds afdeling Hofstade in samenwerking met de BGJG organiseerde een informatieavond over het the ma «Energie». Ondanks de koude en de vallende sneeuw, was de belangstelling meer dan behoorlijk voor het onder werp dat nu meer dan ooit in de belangstelling staat. Het was de heer De Loose, voorzitter van het DF, die in zijn inleiding het kader schetste waarin de gespreksavond diende geplaatst te worden. Inderdaad, aldus de voorzitter, is de problematiek van de energie een probleem geweest zolang de mensheid bestaat. Sinds eeuwen zijn onze voorouders op zoek geweest naar andere en betere vor men van energie. De laatste honderd jaar is er echter zo veel veranderd dat men nau welijks de wijzigingen kon bijhouden. De energie be sloeg immers drie zeer be langrijke facetten van het le ven: het licht, de warmte en de werkkracht. Tot opwek king van energie gebruikte men hout, steenkolen, vet en olie, gas, electriciteit en aardolie en zelfs begint men met terug hout aan te wenden. Na zijn inleiding verleende de heer De Loose het woord aan ingenieur Vaes, com- merciel en technisch direc teur van Intercom Mechelen. Deze laatste gaf om mee aan te vangen een korte histori sche schets gaande van de spierkracht in de voorhisto rie tot de ontdekking van de steenkool in Engeland in de Middeleeuwen. De stoom machine en de eerste loco motief waren het gevolg er van. In 1859 kwam de eerste straal olie naar boven. In 1907 formuleerde Einstein zijn relativiteitstheorie maar pas 35 jaar later werd de eerste kerncentrale ge bouwd. Tijd speelt dus blijk baar een grote rol aldus Ir. Vaes. Nu, in 1980 wordt 5 van het geïnstalleerd vermo gen geleverd door kernener gie. Het probleem is dus niet gelegen in het tekort aan energie zelf, maar in een ge brek aan tijd voor de ontwik keling en de toepassing van nieuwe technieken. De ener giecrisis is zeker niet nieuw. Eeuwen geleden reeds ken de men een houtschaarste. Om het probleem in alle scherpte te stellen als in de vorige 110 jaar samen. Daar bij komt dan nog dat de olie winning voor het grootste deel gebeurt in het Midden Oosten, een zeer onstabiel deel van de wereld. Opvangen Het opvangen van de stij gende vraag naar energie stelt dus grote problemen. Hout is beperkt. Gassen uit afvalstoffen zijn laat beschik baar en veelal ook toxisch. Er zijn nog reserves aan steenkool voor honderden jaren, maar de ontginning ervan stelt problemen op ge bied van milieuhinder, ver zakken van de grond enz. De petroleum en het aaardgas worden verbruikt aan twee ten honderd van de gekende reserves per jaar. In 2000 zouden ze dus kunnen uitge put zijn. Olie zit er ook in lei steen maar de ontginning is nog niet renderend en de voorraad is ook niet onbe perkt. De nieuwe vormen van ener gie moeten om te beginnen betrouwbaar zijn wat betreft de aanvoer ervan. Dat is de eerste bekommernis. Daar om wordt Zeebrugge uitge bouwd tot een gasterminal om gas uit alle delen van de wereld te kunnen ontvan gen. Eveneens een vereiste is dat er voldoende van de nieuwe energievorm moet bestaan zodat de bestaande toestellen kunnen blijven ge bruikt worden. De betaal baarheid en de veiligheid mogen tenslotte evenmin uit het oog worden verloren. Om de kwestie van de veilig heid toe te passen op de bouw van kerncentrales, maakte de heer Vaes de vol gende vergelijking: een in genieur die kerncentrales ontwerpt en die met de zelf de veiligheidsmarges een auto bouwt, zou aan dat voertuig tien wielen voor zien, drie stuurwielen, en evenveel automatische piloten. Alternatieven De wereld moet zich voorbe reiden op een nieuw steen kooltijdperk. Daarom moe ten op korte termijn natio naal en internationaal be langrijke beslissingen geno men worden. Dat staat in het rapport «Kolen-brug naar de toekomst», waaraan gedu rende anderhalf jaar veertig energie- en steenkooldes kundigen uit 18 landen heb ben gewerkt. Spoed is nodig omdat in de komende twin tig jaar de hoeveelheid be schikbare aardolie zal afne men terwijl de behoeften aan energie zullen blijven stijgen. Het groeiende oliete kort zal niet kunnen opge vangen worden door een verhoging van de aardgas- produktie, de verdere ont wikkeling van kernenergie of door aanzienlijke energie besparingen. Zelfs bij een minimale groei van de we- reldekonomie zal het nodig zijn op grote schaal steen kool als brandstof te gaan gebruiken. Dat houdt in dat de produktie in twintig jaar zal moeten verdriedubbelen tot de winning in het jaar 2000 8,5 miljard ton be draagt. Steenkool zal de rol moeten overnemen die de aardolie gedurende de jong ste decennia heeft gespeeld aldus dit rapport. In de zon aldus de heer Vaes, wordt er per uur 4,3 miljoen ton materie omgezet in ener gie. De stralingswarmte wordt voor een deel op aar de opgevangen. Jaarlijks ontvangen wij een hoeveel heid zonnewarmte gelijk aan 4000 keer het huidige ener gieverbruik. Buiten een be perkt succes in de huisver warming en in de ruimtetui- gen waar kostprijzen nooit prohibitief zijn, lijkt massale aanwending van deze vorm van energie nog niet in het verschiet te liggen. De pro blemen zijn ondermeer het opvangen en concentreren van de zonnestralen, even als het opslaan van de ener gie gedurende zonneuren zodat ze ook 's nachts en bij bewolkt weer bruikbaar zijn. Wind was al in het verleden een energiebron. Niet ver vuilend en met een doeltref fendheid van 60 tot 80 Probleem is hier de veran derlijkheid van de wind en ook vooral het opslaan van de energie. Wind is dus voorlopig niet ernstig te ne men als alternatief. Getij- denënergie is een van de enorme bronnen die de mensen moeilijk kan aan spreken. Het principe is een voudig; vol- en leeglopen van een baai of esuarium. Sinds 1966 werkt er één der gelijke centrale in de wereld aan de Franse kust tussen Dinard en Saint Malo. Men heeft echter een voldoende groot verschil tussen eb en vloed nodig. Zo een centrale is duurder dan een kerncen trale en moet voor het dode tij ook met een gewone cen trale worden gecombineerd. Voorlopig moet het dan ook als een curiosium worden beschouwd. Met de energie van de golfslag en de zee stromingen worden nog maar proefnemingen ge houden. Geothermische energie is een van de enige «aardse» alternatieve energiebron nen. Dat maakt in de toe komst een kans en wordt ook nu al op enige schaal toegepast. Als men echter alleen rekening houdt met de nu reeds aangewende technieken dan lijkt hun bij drage in de energievoorzie ning in de toekomst minder dan 1 procent te zullen be dragen. Toekomst Er is dus nog lang niet vol daan aan de vraag naar energie die in het jaar 2000 zal worden gesteld. Daarom moet nu het rendement wor den verbeterd, moet het ver bruik dalen in huizen en pu blieke gebouwen, en moe ten de materialen langer ge bruikt worden. Het eerste rapport van de Uud van Ril/ me wees op de noodzaak groei af te remmen en a noodzaak er rekening mee] houden dat er grenzen zima aan de groei. De grenzefV zullen worden gesteld o. grond van esthetische bc. zwaren enerzijds en milieiPv* bezwaren anderzijds. Eaa wereld vol hoogspanningfen kabels en centrales lijkt eet®0 nauwelijks leefbaar tof*J komstbeeld. Grenzen aan cj* energiegroei stellen houir0 echter ook in dat men f'?' werkelijk in slaagt de grof1"' van de bevolking binnen <^et perken te houden. ren Het jeugdhuis Pallieter is zijn manier van aanpakken aan het veranderen. Hier en daar wordt er ook vernieuwd. Dat is onder andere het geval met het clubblad PIK dat voortdurend omvangrijker wordt. Omdat men het blad niet alleen inhoudelijk maar ook uiterlijk een nieuwe vorm wil geven werd het plan opgevat een wedstrijd uit te schrijven. Al diegenen die een stan daard-voorpagina voor het blad kunnen ontwerpen die de goedkeuring van ieder een kan wegdragen, zal de eer te beurt vallen dat dit voorstel zal gebruikt wor den. Het ontwerp is volledig vrij maar men heeft het liefst niet te ingewikkeld. Wel dient er voor gezorgd te worden dat een aantal pun ten ergens op het ontwerp voorkomt: PIK periodiek tijd schrift van VZW Pallieter, Zijpstraat 7, Hofstade, ver antwoordelijke uitgever, jaargang en maand. Voor de derde maal gaat Pal lieter een feestnamiddag in richten voor de mensen van de derde leeftijd. Zoals de vorige keren wordt er ver zocht om de hulp van de bevolking van Hofstade zo dat men dit feest gratis kan aanbieden. Om dat doel te bereiken zal een wafelslag worden gehouden. Eerst daags zullen bestelbons aangeboden worden. Exotisch Vorig weekeinde vond ook een exotische avond plaats. De bedoeling was er in hoofdzaak in gelegen op een ontspannende wijze de aan wezigen te laten kennis ma ken met het probleem van de onderdrukking en de uit buiting in de landen van de derde wereld. In samenwer king met de Oxfam wereld poëzie Op vrijdag 5.12.80: voordrachtavond door Tine Ruysschaa met gedichten van Guido Gezelle. De avond begint oi 19.30 uur in het patronaat onder de titel «Als de zia luistert». Toegang 60 fr., Houders plus3-pas 30 fr. Organist tie CM BV WTC Sneltrappers Groot mosselfestijn op zat. 6 en zon. 7.12.80 in loka Volkshuis, Blektestraat Hofstade. Mosselen met friet brood glas bier. Prijs 180 frank. zat. van 17 tot 23 i zondag van 12 tot 16 uur. ie' Toneel Vast als Eik» voert op: «De kinderen van Eduard» op 12- en 14 december 1980 om 20 uur in patronaat. winkel was een bescheiden tentoonstelling opgericht in de bovenzaal van het jeugd huis. De belangstellenden vonden er een rijke infórma- tie over de landen van de derde wereld in de vorm van brochures, publikaties en documenten allerhande. Alhoewel de aktiviteiten in de loop van de maand de cember min of meer afna men, omdat veel leden in die periode door minder aange name verplichtingen wo den geplaagd, staan er toe nog enkele belangrijke zake op het programma. Jan D r Wilde komt naar de za. «Ons Huis», en er staat no een film «Young Franker j' stein» op het programm met Marty Feldman, Nader inlichtingen over een en ar der zullen ten gepasten tijc op deze bladzijde te verni men Zijn' non >erl Op zondag 23 november 1980 was de Gijzegemse Kapelle vink in een feeststemming omwille van het feit dat het de kampioenen dag was waarbij de koning kampioen assen en kampioen promotie gehuldigd werden. Om 10 uur werd er verzamelen geblazen in het lokaaj Café De Uil in de Stationstraat. Vandaaruit begon met enkele mensen het ophalen van de gevierden. Lemmens Marcel werd als eerste aangedaan. Hij werd dit jaar kampioen promotie met vogel Pélé, 13 punten. Ten huize werd er een diplo ma-trofee en een bloemstuk overhandigd waarbij dan de gebruikelijke drank op tafel kwam. Na een korte pauze werd de reis verder gezet om de koning op te halen. Deze eer viel dit jaar te beurt aan een vrouwelijke vinke nierster, Nuel Lilianne, dus ging het in feite om een ko ningin. Haar vink Skippy, 1988 zangen behaald tijaens de 1e, 5e, 10e en 14e rit van het kampioenschap. Daar ontrolde zich het zelfde sce nario, diploma, trofee en bloemstuk. Ook daar het reeds gebruikelijke gersten- nat. Uiteindelijk kwam dan de kampioen assen aan de beurt. Ook dit is eigenlijk een kampioene, Roelandt Maria met vogel Antoin, met niet minder dan 7004 zangen in 14 ritten. Zij is een kersverse laureate want zij is eerste jaars vinkenierster. Voor de ze prestatie wenst het be stuur haar in het bijzonder een hartelijk proficiat. Om half twee was de rond gang achter de rug en was men terug aanbeland in het lokaal waar het traditionele eetmaal werd opgediend. Tijdens en tussen de ver schillende gangen werd er in de conversatie in hoofdzaak gehandeld over de botvin- ken die tijdens de voorbije zomermaanden voor zovele aangename en tevens span nende dagen hebben ge zorgd. Evenees werd gehan deld over de verzorging en de oppas die de botvink no dig heeft tijdens de koude wintermaanden om uitge rust en fit opnieuw in de muit te steken waarna ze worden voorbereid op de zo mer die komen gaat, en op de nieuwe spanning. De ge dachte dat de vinkensport iets minderwaardigs zou zijn is dan ook totaal verkeerd. Het uitzonderlijke ervan is in de eerste plaats gelegen in de bijzondere aard van de sporttak. Men treft er steeds opnieuw de zeer bijzondere sfeer en de grote concentra tie van de deelnemers. Het moet dus niet altijd voetbal zijn. Ook voor vinken is er inzet, overgaven en kompe titiegeest nodig. A.D.B. De CMBV afdeling Hofstade besteedde reeds meer dan een gespreksavond aan onderwerpen die een geestelijke in spanning vergden om te volgen. Onderwerpen zoals ge zondheid, financiën, verzekeringen enz. kwamen reeds aan bod. Nu de feestdagen naderen heeft men besloten om daarop voorbereid te zijn en een paar avonden te wijden. Met dat doel voor ogen werd de heer Van Rengen, leraar aan de hotelschool te Brakel uitgenodigd om aan de ver gadering enkele knepen van de kookkunst bij te brengen. De echte meesters in deze kunst hoeven nooit zelf te wassen zodat een kommetje meer of minder er in het geheel niet op aan komt. Het publiek hoefde zich niet te generen om boven de dam pende potten te komen snui ven en kijken. Alleen het proeven was voorbehouden aan de «chef» die af en toe iets moet op smaak brengen met een snuifje van dit of een tikkeltje van dat. Hij liet echter iedereen in zijn gehei men delen. Als een werk klaar was moest het natuurlijk opgege ten worden en het hoeft geen betoog dat een werk van de heer Van Rengen eer ste klas is. Zijn gastronmi- sche ossehaas viel bijzonder in de smaak bij de aanwezi gen. Het recept kon worden genoteerd maar niet ieder een had daarvoor het nodige bij zich. Voor ossehaas moet men aan de beenhouwer vragen dat hij zes kleine filets van elk ongeveer 120 gram zou snijden uit de onderkant van het filetvlees. Laat dertig gram boter smelten en meng ze met een opgehoop te soeplepel bloem. Giet er een kwart liter melk over, laat opstijven en kruid. An derdeels doet u 300 gram kampernoelies door de zift en meng deze puree met een klont boter in een kom. Laat enkele ogenblikken stove tot het vocht van de kamper noelies verdampt is e meng de puree met d melksaus. De smaak nagaar en warm houden. Leg er dw- filets in en laat ze bakken, to^ ze langs de twee kantel^ mooi gedoreerd zijn. Schil** de filets op een schotel e giet in de kom een halvt deciliter madei.ra met ever\Ro| veel water en vleesextract- Meng er het sap van eetj^a citroen in. Leg de filets be^ dekt met de kampernoelieaar in een kransvorm, giet er dihje saus over en dien onmidde dwi lijk op. A.D.B Me der In jeugdhuis Leeuwerik ging op zaterdag 29 november een optreden door van de Amerikaanse iolk-zanger Derroll Adams. Deze knaap, die toch reeds 35 jaar zeer nauw bij het muziekgebeuren betrokken is, slaagde er nochtans niet in vele Ledenaars aan te lokken. Door zijn afwisselende en knappe act en door de boodschap die hij in zijn liederen legt, bewees hij eens te meer dat de afweziaen ongelijk hadden. Derroll Adams Uw dienaar had wel wat moeilijkheden met het plat- Amerikaanse accent van de ze bijna legendarische fi guur, die als semi-cowboy uitgedost, toch een zekere eerbied afdwong. Hij is ge boren in Portland, USA in 1925. Voor zijn 20ste verjaar dag. kreeg Derroll een five- string banjo en meteen was zijn hart en ziel aan dit tuig verpand. Voordien had hij af en toe eens op de gitaar getokkeld zij het op een andere ma nier. Het grootste deel van zijn leven leed hij een zwer versbestaan en er zijn wiei- nig beroepen die hij niet uit geoefend heeft («I even was a sailor and a soldier».) In 1965 verkende hij samen met Rambling Jack Elliot Euro- pa. Ze speelden toen voor namelijk in Engeland en na men daar een viertal LP's op. Adams heeft gewerkt en gemusiceerd met mensen als een Pete Seeger, «The father of all folk-friends». en zelfs met een Bob Dylan, die wel geen verdere uitleg no dig heeft. Alhoewel zijn le ven voor een groot gedeelte aan zijn banjo is gewijd, vindt hij toch nog de tijd om veel te lezen en af en toe neemt hij zelfs het schilders- penseel ter hand. Derroll is ook zéér geïnte resseerd in gezonde voe ding, oosterse filosofie, ou de japanse muziek, enz Hij houdt in feite van alle goede muziek («If disco ma kes you move, it's bloody Alle inlichtingen of aankondigen van gebeurtenis sen. van welke aard ook, kan je voortaan kwijt op volgend adres: Geert De Neef, Ledestraat 28, Impe (053) 70.30.68. De V.A.B.-autorijschool organiseert vanaf maan dag 15 december een nieuwe kursus theorie, dit gedurende een ganse week. Sekretariaat: Herman Coppens, Grote Kapellestraat 72 te Lede (053- 21.92.98). Op vrijdag 5 december organiseert de P.V.V.- da nesbond van Lede een Franse kaas- en wijnavond. Dit in de zaal Baeyens-Bach, Bosstraat 5 te Wanzele en vanaf 20 uur. Alle kaas en wijnliefhebbers zijn uiter aard van harte welkom. fucking good, brother») en zet zich graag in voor de vredebeweging. Zijn grote hoop is echter gericht op de jeugd. Volgens hem zullen zij de wereld moeten redden. Derroll's banjo-spel heeft een zeer eigen karakter, al hoewel het sterk beïnvloed is door de roemruchte old- time mountain-stijl. Boven dien zijn zijn teksten door weven met allerlei aspekten van het dagelijkse Ameri kaanse leven, hoewel hij dit eerder harde onderwerp met de nodige dosis satire en humor aansnijdt. In de amu sementswereld heeft Derroll een grote ondervinding door zijn werk in films, radio en televisie, plaatopnamen, etc. Zijn positie in dit we reldje is door zijn levensstijl echter heel labiel, zo heeft hij op een dag opgetreden in de grootste show van USA, om de volgende dag dan weer aan de kost te komen aan de fourthy-second Avenue te New-York... Veel sfeer, weinig volk Het optreden verliep eerder als een vriendschappelijk onder-onsje, dan als een commercieel en bijgevolg ook afstandelijk optreden. Derroll Adams nodigde de toehoorders uit om een kring te vormen, terwijl hij knap pe nummers naar voren bracht, afgewisseld met boeiende verhalen over zijn zwerversbestaan en over zijn levensopvatting Dit kwam bij het publiek vrij goed over en mister Adams kon dan ook rekenen op de aktieve medewerking van zijn toehoorders. Aan dit ge zellig avondje ontbrak enkel nog een gezellig kampvuur, wat de jeugdhuisleiding veiliaheidshalve maar lie ver niet toestond. Derroll was voor de opge daagde jeugd meer iets als een vader of een oudere vriend, dit door zijn «wijze» verhalen, die echter steunen op een rijke ervaring en de vruchten zijn van een leven waarvan meer dan de helft in dienst van zijn banjo heeft gestaan. Of om het met zijn eigen woorden uit te drukken: «Me and my old banjo, we have been the clo sed friends for thirty-five years, and we live for each other». GDN S( Aldus luidt de titel van het toneelstuk dat op 29 en 30 november te bewonderen was in zaal Volkskring te Lede. De toneelkring «Vreugd in Deugd» bracht dit blijspel van de Braziliaan loao de Betheucourt op een vrij originele wijze aan een talrijk publiek, ondanks het feit dat dit blijspel reeds 8 jaar geleden in Rio de Janeiro in première ging, en sindsdien wereldfaam verwierf. De opvoering te Lede kan bij gebrek aan superlatieven enkel maar bes tempeld worden als een overstijging van alle amateu risme. ven zijn «normale» gang. met alle konsekwenties vandien. Eenvoudig verhaal Paus Albert IV brengt een officieel bezoek aan de stad New York. Tijdens een kort oponthoud in het Waldorf- Astoria hotel aldaar blijkt Zijne Heiligheid spoorloos verdwenen te zijn. Groot alarm: de paus in ontvoerd. Paus Albert verliet ongezien het hotel, riep een taxi aan, maar werd door de taxichauffeur Sam Leibo- witz naar diens woning ont voerd. De hele wereld denkt dat het de ontvoederfs) om een groot losgeld te doen is, zelfs Sam's huisgenoten. In werkelijkheid wil Sam enkel maar een vredesdag reali seren, wat hem dank zij de medewerking van de Paus zal lukken. Ondanks dit «happy-end» krijgen we toch nog een open einde, want na die vredesdag (geen oorlogen, geen moor den of doden) hervat het le- De sociale woningen van Dewaco hebben eindelijk iets prettigs bijgekregen voor de kinderen. Pedagogisch verantwoorde speeltuigen werden sinds kortelings geplaatst om de kinderen te vermaken. Hopelijk worden andere appartementsgebouwen kortelings eveneens uitgerust met dergelijke vermakelijkheden, (Per) Rijke plot Ondanks de eenvoudige si tuatie, mist het verhaal niets aan rijke diepgang. Niet alleen het feit van de ontvoering, maar ook een aangrijpende verwoording van de grauwe (buiten)we- reld verlenen dit stuk een bijzondere dimensie. Alge meen bekeken zijn een tweetal konfliksituaties merkbaar, die naderhand ruim beschreven en aange vuld worden: Allereerst is er de oppo sitie tussen Paus Albert en tussen Sam Leibowitz's (een Jood) gezin, in feite een pars pro toto voor de brede kloof tussen groot en klein. Noch tans is er in deze verhou ding een zekere toenadering merkbaar, in de hand ge werkt door de welwillend heid van zijne Heiligheid en door de ongedwongen hou ding van Sam's gezin, wiens lakonieke opmerkingen soms zeer lachwekkend zijn. Het komt zelfs zo ver dat de Paus aardappelen begint te schillen en aktief meewerkt aan de verdediging van het huis waarin hij gevangen wordt gehouden, tegen de veiligheidsdiensten die hem willen bevrijden... Sociale verschillen worden hier op een utopische blote manier opgelost. Daarnaast worden ook nog de idealisten tegenover de pragmatici geplaatst, in dit geval de hele buitenwe reld. De nobele bedoelingen van Leibowitz ondervinden heel wat tegenkanting bij vrienden en familieleden. De gierige rabbijn zal de hele opzet zelfs aan de over heid verklikken. Sam's vrouw haalt alle slechte her inneringen die ze met hem had weer boven etc. Ook de Paus komt in konflikt met zijn conformistische kardi- I naai. die hem een te zwakke I houding jegens dat gepeu pel verwijt. Uit het slagenj van de vredesdag kan men; T konkluderen dat de schrijven voor een optimistische be- I nadering van de hele pro-r~7 blematiek opteert, en hettNie «de slechten» tegenover «de hel goeden» laat afleggen. Oo Kul Aan de wijze waarop Joa<jp0( de Bethencourt dit blijspelge| struktureerde, is het waarj. schijnlijk te danken dat het®' een zekere rooskleurigheia^ei vertoont en een niet gering'231 optimisme uitademt. NU dal Schitterende vertolking j^0' Men mag niet uit het oog"° verliezen dat een goed to-en neelstuk niet alleen in se Wl voortreffelijk moet zijnj w- maar bovendien nood heeft aan een aantal mensen die Uit zich zo goed mogelijk kun-jnei nen transformeren in de dra? Aff matis personae. (jg, blijkbaar in r (Sam Leibo- Die vond men 1 Jan De Cremer (Sam Leibo- witz) en Marie-Rose Van Der ®®r Sijpt (Sara, zijn vrouw). Paul'®1* Bijl alias Paus Albert IV zeil deed zijn reputatie van ta- Wo lentvol akteur alle eer aanjder terwijl debutanten Ivan VanjAni Hauwermeiren (Irving Lei- Re( bowitz) en Martine Uytten-iArx daele (Miriam Leibowitz)] aan de hoopvolle verwach-]®.®r tingen voldeden. Lucien] I* Coppens stond in voor de ner typering, het dekor werdjge\ verzorgd door de ploeg vanjwiji V.I.D. onder leiding van Jefien Heestermans, en licht en ge- gra luid was aan Paul Van Dae- m le en Luc Heestermans toe-L qewezen. ee rant Dit geweldig sukses zal de|0ns ze toneelvereniging onge-Wiji twijfeld aansporen om zoL c snel mogelijk een nieuwL, stuk voor te bereiden. Aan interesse zal het henj1"® door deze prestatie in der"Jr toekomst zeker niet ont-pen brefcen... |n 1 G.D.N.

De Voorpost | 1980 | | pagina 10