500 jaar Sint-Martinus: |<Laat blijde weergalmen» ibidt zingend Carrière het linnen doek -» £,1 geknipt Waar halen ze het uit? 't G.O.C. in 't nieuw (tussen haakjes) De Voorpost - 5.12.1980 - 13 i Vai C. pwijkj I. Mr' tdienst van God was (en is) vaak aanleiding tot grote bed gemaakt. Naast de kwa- stwerken. Voor hun abdijen zochten de Benedictijnen liteiten van nuancering, ho- de Cisterciënzers oorden van vrede waar een beschou- mogeniteit en frasering was «rend leven bijna vanzelfsprekend was. Ze bouwden er er immers de innigheid. Zo Jomaanse kerkjes die door hun sfeer de aanwezigheid van klonk het Kyrie. Zo ook klon- 3od tastbaar en voelbaar maakten. De kathedraalbouwers ken Sanctus de gotiek hun namen kennen we niet, hun kunst- Benedictus. Er zaten een paar vlekjes in raardigheid is verbazend trokken de blik naar de hemel het Hossanah en het huwe- ria glasramen en spitsbogen die nooit werden geëve- lijk koor-orgel was niet al taard. De Vlaamse Primitieven schiepen in beelden uit het tijd even toonzuiver. Maar tieuwe testament een wereld van gelukzaligen, bijna als de gevoeligheden waren op rerfijnde miniaturen op vergroot formaat. En Jeroen Bosch bijna ideale wijze aange- keeft in een tijd van spanningen en oorlog zijn gekwelde bracht. Geen felle kleuren nel geprojecteerd in bizarre taferelen vol visioenen en dus, maar een onderdanige hallucinaties, monsters en heiligen. bede. Dat het koor over de gelijke sopranen beschikt bewees de aanhef van het pok en vooral in de muziek koor homogeniteit en frase- peelt de godsdienst een ring. Is die homogeniteit er Agnus Dei, voor velen een w/et>l. Men zou, ongenuan- niet, dan hoor je aparte kurieerd weliswaar, kunnen stemblokken. Is de frasering al di eggen dat de religieuze er niet, dan hoor je i ïuziek uiteenvalt in twee draden, geen lijn. Het is de pacem j ichtingen. In het ene geval verdienste van «Laat blijde milde, harmonische vraag een regaal, en rondde a*f rvo< ial je z]en ,eling die het werk moet uit- Bovendien e zi ïoetef' a,leeunctie tralen. Zijn talent staat in koren beluistert of zelf zingt. Van Frachen met zachte tin- unctie van een hoger weet hoe moeilijk dit is ten. Tinei in een op- en neer vee deaal, de aanbidding van weet Karei Van Daele zijn gaande golfbeweging, Hul- lod. Dit is zeker waar voor mensen te laten nuanceren. >-*'- R(iet Gregoriaans, voor de te laten verstillen, te laten j 'alestrina en de Vittoria, een niet geringe verdienste, oor de strenge tekening Dat het koor voor de tussen- an Schütz, voor het wonder zangen o.m. koos voor werk lach en de breed-deinende van eigen bodem verdient speciale waardering. Want ik weet dat ik in herha- ant niet, dan hoor je aparte aanloop tot bel-canto, hier T~ pareltje van beheer sing. En het «dona nobis mondt uit in een Grundij's «Loof die Heer» doorbraken de meditatie met felle kleuren en scherp profiel. Lassus' vreugde kreet miste wat elan, maar Grundij's loflied «Laat blijde weergalmen» heeft er zowat zijn embleem van ge maakt kreeg een volle triomfantelijke klank, vooral in de Amen - fuga, een schit terende koorbladzijde, op gestuwd tot de sluitsteen van een monumentaal bouwwerk. Kris Van Ingelgem omlijstte met fijnzinnige variaties van Johann Gottfried Wal- ther op het thema «Jesu, meine Freude», subtiel door de registerkeuze, ingetogen als werd het gespeeld op iat de componist zich lei- weergalmen» aan deze i door de idee van wij- sen te hebben beantwoord. vrede. De tussenzangen vormden als het ware een vaak veelluik met de n lebroeck met felle crescen- di. maar altijd even innig. ïonumentale werken van uitdeinen, een noodzaak en Lassus' «Jubilate Deo- met een feestelijk preludium en fuga in g. van Matthias Van den Gheyn die de ruim te liet nazinderen. Als zingen tweemaal bidden is, heeft «Laat blijde weer galmen» voor ons een stukje hemel verdiend. W.D.B. Iruckner. Anderzijds zijn nensen bij wie het triomfa- ee isme doorweegt, hun werk ling val, maar men kan er s quasi profaan, het schit- niet genoeg op hameren ert maar is bijna eerder op mensen als Victor Van Fra- ,e ijn plaats in paleizen vol chen, Edgard Tinei en Emiel vc taatsie en praal dan in een Hullebroeck zijn meer W tille kerk of een zwijgende waard dan een sceptische ruj|( ampel. Zo Haendel bij wie glimlach. Ik besef dat wij 1 lijna geen verschil in karak- Vlamingen (misschien te ste ar of klankkleur is te mer- lang) in de voetsporen van en tussen zijn opera's en de romantiek Hebben gelo- ijn oratoria. Zo de stralende pen, maar dat betekent niet dozart (afgezien van zijn dat we, zelfkwellers als we pen? Het duurde dus nog ruim een hele samen gelegd hadden om een nieuwe fiets 't Beste paard laat nog eens een steek Requiem»). Zo Beethoven zijn, eigen werk moeten ne- poos voor ze er allemaal waren, maar toen te kopen én een trainingspak, en daarop zijn «Missa Sollemms». geren. Je krijgt geen Tsje- het ineens brobbelevol zat, nam de baas brachten ze die onder luid applaus en Vier huizen verder was het café waar de stichtingsvergadering doorging. Iemand had met grote letters op een houten bord geschreven, dat het om zes uur beginnen zou, maar wie kan er nu om zes uur direct na het werk zonder eten in een café krui- F1LMAGENDA Zoals een paar weken geleden reeds medegedeeld wordt vanaf nu deze rubriek aangevuld met een korte besprekking van de forum- en andere even tueel belangrijke films. Als bijkomende «service» voor filmkijkend-Aalst willen wij deze rubriek ook nog uitbreiden met een «film-agenda» Een hoofding waaronder in een paar lijntjes het filmgebeuren van Aalst overzichtelijk wordt weergegeven. Vandaar dan ook deze oproep naar alle organisaties, jeugdklubs, filmklubs, en organisatoren van film voorstellingen: «Stuur naar de Voorpost-redaktie, of naar mijn persoonlijk adres, een berichtje waarin volgende punten vermeld staan: Gemeente waar de voorstelling doorgaat, Naam van de zaal, café. of... waar de film ge draaid wordt. Adres van de zaal, café. of Uur van de voorstelling, Titel van de film, eventueel regisseur en hoofd vertolkers Inkomprijs, En natuurlijk niet vergeten, de organisatie die zich achter het initiatief stelt. Alles wat ook maar met film, amateuristisch of professioneel, te maken heeft komt in aanmerking voor een vermelding. Wij gaan alvast van start met de eerste gegevens voor december 1980: op zondag 7 december om 14 u. loopt in de Marcelinoklub de Oorlogsfilm «Tobrouk». Donderdag 18 december om 10 u in de Feestzaal van het Sint Jozefkollege, Pontstraat 11 vertoning van «The last wave» een film van Peter Weir met o.a. Richard Chamberlain, Olivia Hamnett, e.a. Zondag 28 december om 20.30 u. in de Stads schouwburg, Vredeplein te Aalst voorstelling van de Italiaanse produktie van A. Magni «In nome del papa re», in naam van de paus-koning. Voorpostadres: Pontstraat 64. 9300 Aalst. Persoonlijk adres: Meuleschettestraat 58, 9300 Aalst. Vermelden: «Het linnen doek». een groot hotel te onderhouden. Dit hotel, gebouwd in het begin van deze eeuw, ligt verscholen in een door bergen omgeven vallei. In de zomer wordt het druk bezocht, maar tijdens de winter is het afgezon derd van de buitenwereld. Jack gaat er overwinteren, samen met zijn vrouw Wendy en zoon Danny. Hij wil deze tijd van afzon dering benutten om zijn eerste roman te schrijven. In de loop der jaren zijn in het hotel echter heel wat vreemde dingen gebeurd. Danny weet dat en is bezorgd om wat er hen te wachten staat. Hij heeft immers de «Shining», ziet vooraf wat er gaat gebeu ren. En de toekomst voorspelt niets goeds. STUDIO Voor de tweede week loopt hier «Hazen zijn troef», de Bud Spencer-Terrence Hill western. Voor slechts één week te Aalst «De Verkeersopstrop- ping», een Italiaanse prent van Luigi Commencini. Een zesendertig uren durende verkeersopstopping brengt een aantal groepen en individu's tesamen op een door de zon overgoten autoweg. Een rijk zaken man die snel zijn zaken wil afhandelen, een Italiaans gezin in een klein wagentje, een gekwetste in een ambulance, een zwangere vrouw die hoogdringend moet baren, een oud koppel dat zijn vijfentwintigste huwelijksverjaardag wil vieren, enz. Deze mensen komen met elkaar in kontakt en daaruit ontstaan een aantal komische, maar ook dramatische situa ties. Een film die wij u persoonlijk wel aanbevelen. CINEMA FEESTPALEIS Zaal 1 «Emanuelle, koningin van Sados» is de zoveelste Emanuelle-film in de reeks ook ditmaal vertolkt Laura Gemser de hoofdrol. Emanuelle, die een sadistische sexmamak als echt genoot heeft zint op wraak voor al wat hij haar aandoet en huurt een doder Deze laat zich eveneens betalen met sex en geld. Bovendien chanteert hij haar nog. Twee maal ertussen genomen zint zij aldus op een bloedige en aan alles-een-eind-stellen- de-wraak. CINEMA PALACE Benedenzaal «The Shining» is na Clockwork Orange en Barry Lyndon een nieuwe ophefmakende film van Stanley Kubrick. De hoofdrollen in deze prent worden ver tolkt door een voortreffelijke Jack Nicholson, Shelly Duval en de jonge Danny Lloyd. Jack Torrance laat zich aanwerven om in de winter Zaal 2 Voor de zesde opeenvolgende week houden de blok- beesten van de laatste rij» het hier vol. Zaal 3 «De tuin der foltering» evenals bij Emanuelle gaat het hier om een film die sex en sadisme als grond slag heeft. Voor een «uitgelezen» publiek dus. S.J. lo Berlioz die in zijn «Te chisch kamerorkest over de )eum» briljante orkestrale vloer of er staat een werk rondsten legt. van Dvorak of Smetana ge- .J. Fux, wel eens de Oosten- programmeerd. Evenmin ijkse Palestrina genoemd, zullen Engelse koren Purcell oort duidelijk thuis in de vergeten of Britten. Bij ons erste rij. Zijn «Klosterneu- kan de verbazing van het woord, en ze begonnen eraan. Beste vrienden, zei hij, we zijn hier samen om een reden, die eenieder onder u weet, met name het oprichten van een supportersclub «Jean de Schuyffelaer» en ik geef hierbij het woord aan André, de ontroering aUebei binnen. En de fotograaf van de plaatselijke krant, vroeg of ze niet wilde buitenkomen, want anders kreeg hij ze nooit allemaal op de groepsfoto. En de zondag daarop reed Jean, met de nieuwe fiets mee in de kermis koers van het turgermesse» is in de eerste Vlaamse componisten niet nieuwe voorzitter, die het op zijn beurt tot naburige dorp. En ze waren er allemaal, •laats gebed, stelt God een- op als ze enig eigen werk u zal richten. aal. leidt niet de aandacht f door raffinement of uit- ■undigheid. De mis lijkt envoudig (maar Mozart chijnt dat ook, tenminste oor wie oppervlakkig luis- ert, niet echter voor de uit- oerder die aarzelend zijn 'eg zoekt tussen rede en evoel). maar eist van een Sint-Martinuskerk een ge- met petjes met zijn naam op hun kop (daar En André vertelde over de flinke prestatie had Karei voor gezorgd, hij had er direct die de jonge wielrenner achter de rug had, vijfhonderd laten maken). Maar drie ron- over de vele uren van oefenen na de zware den voor het einde, zat Jean al lang weer in dagtaak als lasser, over de twee overwin- de auto van zijn vader want, zo'n spier- ningen op minder dan een week tijd pijn, zuchtte hij, ik ga sterven van de horen, vertolkt door eigen mensen. Een bewijs? Hoe lang was het geleden dat men Feremans' oratorium «Het bronzen hart» nog had uitgevoerd? Terzake nu. «Laat blijde getuige hier achter mij de schone boekees krampen. weergalmen» heeft van Fux' boven de tapkast over de hoop op een :Klosterneuburgermesse» in kampioen in de straat, en dat alle geburen En 's avonds maakten ze er in het café maar weinig drukte van. Filmfestival in Kreja In Kreja leven er serieuze plannen om een filmfestival te organiseren. Men zit overigens met meerdere ideeën in het hoofd. Al wie 8 mm-films in zijn bezit heeft, en die in Kreja wil afdraaien, wordt gevraagd dit zo vlug mogelijk te laten weten aan pv Elian Baita Mogelijks komt er een avond met oude Charly Chaplin- fi(m. Druk gewerkt wordt er aan een film van ongeveer 15 minuten over Kreja zelf. 't Zou een komische stomme film worden met op de achtergrond de mensen die eraan meewerken Unicef In het Stedelijk Jeugdservicecentrum (Kapellestraat 15, Aalst) zijn nog steeds Unicef-wenskaarten, jaaragenda's, puzzels, wereldkaarten, adventboeken. te koop. Bedoe ling van al deze artikelen is geld in 't bakje van Unicef te brengen, je weet wel, de UNO-organisatie die speciaal met kinderen begaan is. Jaarlijkse groepskampen Het Oostvlaamse provinciebestuur deelde begin november in een schrijven aan de plaatselijke jeugdgroepen mee, dat sinds 1 juli II. ook in «Het Leen» (Eeklo) kampeergelegen heid js. Dat provinciaal domein bevat al geruime tijd een vormingscentrum, daar zijn dus kampeerterreinen bijgeko men, omvattende: twee kampeerweiden, een speelweide, een sanitair blok met wasbekkens, douches, warm en koud water en toiletten, een bergruimte en een overdekte ruimte voor binnenaktiviteiten Verder is een gedeelte van het bosareaal ter beschikking gesteld van de kampeerders Klinkt mooi zeker voor wie nog op zoek is naar een kampeergelegenheid in de zomerperiode '81 maar hiermee wordt onmiskenbaar een verdere stap gezet naar de «ver-parking» van een eeuwenoud natuurgebied. Het Het leen is immers een nog ongerept natuurgebied met zeldzame fauna en flora Met de openstelling van delen ervan voor kampeerders tijdens de voortplantingsperiode, wordt één en ander op de helling gezet Wie daarover meer wil weten, kan terecht bij het Aktiekomitee ter Bescher ming van het Leen, p.a. Lekestraat 118, 9900 Eeklo (tel.: 091-77.30.00). Daar kan men o.m. een brochure bekomen «geen kampeerders in het Leen», dat duidelijk maakt hoe de provinciale beslissing voorbijgegaan is aan plaatselijke natuur- en jeugdgroepen. De andere klok heeft als adres Provinciebestuur, O -Vlaanderen, Dienst voor Ekonomi- sche en Sociale Aangelegenheden, Afdeling Jeugdzaken, Savaanstraat 23, 9000 Gent (tel 091-25.25.91 - post 37). Sartre's Nekrassov De Aalsterse Jongsocialisten organiseren een toneeluit- stap naar Gent op zaterdag 13 december «Nekrassov» van de half dit jaar overleden Franse filosoof J.P. Sartre staat op het programma. Het is een «sprankelende, pikante satire op persvrijheid en koude oorlog» De kost prijs, vervoer inbegrepen, bedraagt 200 fr. Vertrek stipt vanuit het Volkshuis (Houtmarkt 1, Aalst) «m 19 u Reservatie is mogelijk bij Emilie Van Malderen (053- 70.33.03). Uiterlijk gisteren, maor misschien kan het vandaag ook nog Team: (n)ooit van gehoord? Jeugdatelier Team dat elke woensdag- en zondagnamid dag in Kreja aktiviteiten voor kinderen inricht, heeft deze week zichzelf in 2000 stencilblaadjes bekendgemaakt. Blijkt aar weten maar weinig kinderen dat in de Krejaloka- len ook een jeugdatelier gehuisvest is, en dus Zondag 7 december om 14 u. is er in elk geval een «reuze- spelnamiddag» en daar zijn alle 4-12 jarigen welkom op (Peter) De receptiedrankjes die op vrijdag 28 november in het G.O.C. schilt het G.O.C.-publiek wel geserveerd werden, zijn noch het begin, noch het einde. Dat van dat in bepaalde «Jeanet- Aalsterse homofielencentrum dot zich voluit Gespreks- en tenkafees». Onthaalcentrum noemt, is al von april 1979 in de Hoogstraat Naar de konsultaties, waar gevestigd. De oprichter W.H.A. (Werkgroep Homofilie Aalst) kosteloos advies verstrekt is er al van oktober 1971. Toch was er feest eind november II. in wordt over praktische zowel het G.O.C. De benedeninrichting is klaargekomen en dit als meer fundamentele levens heuglijk feit doet zowaar van heropeningsfeesten spreken. Op vragen, komen opvallend veel 22 november werd (door velen) gefuifd), op 28 november werd gehuwden. Meer dan in andere getoast... het G.O.C., zet zijn werking met heropend enthou- G.O.C.'s. Vandaar ook het siasme voort. sterke aksent in de G.O.C.- Wie nr. 64-66 in de Hoogstraat sektor en een priester) zijn er werking naar die groep toe. binnenstapt, vindt nu eerst een werkgroepen Dat zijn er mo- Eén en ander zou voortvloeien ruime inkomhall waar o.a. al- menteel twee één voor nieuwe uit een zekere provinciestads- Ierlei dokumentatie te kijk zal leden, en één voor gehuwde mentaliteit, een zeg maar liggen. Affichezuilen komen er homofielen. kleinburgerlijke hypokriete ook. De barruimte, die daar Over de vloer komen uiteraard streekgeest, die bv. homofiele voorheen gevestigd was, is vooral (maar niet uitsluitend) jongelui meer tot trouwen zou naar achteren opgeschoven, Er homofielen, van alle leeftijden aanzetten dan elders te lande is voor een zekere polyvalente overigens. Hoewel je er alle het geval is. gezorgd: optredens en ten- beroepsgroepen aantreft, goot Naast homofielen, komen toonstellingen zijn zonder veel het toch eerder om de zgn (maar in veel mindere mate) moeite mogelijk. De zaal is so- middengroepen. In die zin ver- pedofielen en transseksuelen ber maar smaakvol ingericht en het schijnt ons toe dat hoewel een nogal hoge bezoe- kerskapaciteit mogelijk is ook met weinig volk de zaal gevuld lijkt Die zaaleigen schap is een belangrijke voor waarde voor «sfeer». Het is wel nog niet helemaal, wat het uiteindelijk moet wor den (zo wordt er nog wat aan de verlichting geknutseld, en mogelijks komen er suggere rende fantasietjes op muren en zoldering i.p.v de effen achter- grondkleuren) maar de bene denruimte (waar ook nog een konsultatiekamer bijhoort) is in elk geval méér dan ge bruiksklaar. Boven is dat an ders. De geplande vergaderlo kalen zijn er nog niet, alles kan niet ineens. Zeker niet als alles met eigen G.O.C.-handen ge beurt in een toch wel oud huis dat hier en daar om verstevi- gingswerken vraagt. Rond de eeuwwisseling was dit één van de fameuze danszalen van de Hoogstraat. Nu is het een centrum waar homofiele mensen mekaar kunnen vinden en er een werking opzetten. Buiten de caféfunktie en de konsultotiemogelijkheid (met begeleiding van een dokter, een psycholoog een maat schappelijk werkster, een gedi plomeerde uit de medische vallen, riepen ze, en het kan niet alle dagen zondag zijn, we zullen de volgende keer wel eens zien, hoe hij er met het mes ingaat, hij rijdt ze allemaal naar huis. En inderdaad, ze reden allemaal naar huis, maar hij het eerst van al, en de fiets stond weer bovenop, met één wiel dan wel, want hij was nog maar vijftig meter vertrokken, toen er een kind de straat overliep om een frisko te gaan kopen, en lap daar lag hij met het voorwiel in een S-letter. Allé kom, de kop niet laten hangen, zegden ze, beter een wiel dan een been, volgende keer, goeie keer. En die volgende keer was hij zesendertigste op negenendertig, en omdat hij uitgere kend het rugnummer met dat cijfer had den, lachten ze er nog mee, maar hij moest die avond wel honderd keer horen dat hij in het vervolg beter een kleiner nummer zou vragen. En pa en ma zegden het ook, en de hele familie, span je toch wat meer in, wat moeten de mensen zeggen, nu komt het er op aan naam te krijgen. Denk eens wat je allemaal te wachten staat: reizen naar het buitenland, geld verdienen als niets, de mannen van de krant aan de deur, en die betalen zwaar voor een interview, een paar jaartjes wat doorbijten en je bent binnen. Je houdt ergens een winkel of een café open, steekt er een verkoper in, gaat in een sjieke villa wonen, en elke maand je centen oprapen. Denk daar eens aan man, dat is nogal een ander leven dan alle dagen in een fabriek te staan, waar men je niet ziet lopen, behalve om je af en toe uit te maken voor rotte vis. En Jean beet dus door, en slikte wat pillen, en dronk wat drankjes, en stapte ronden voor het einde af. 'k Ben kapot, zuchtte hij, ik zie het niet meer waar ik rij. En de supporters zagen het ook niet meer, want telkens als ze uitrukten waren er minder, en in het café waar de baas een hele muur vol petjes gehangen had, was de prijs al drie keer naar beneden gegaan. En Jean reed nog wat kermiskoersjes af, en hij was achteraf blij dat er niemand vroeg hoe het geweest was. De laatste keer reeds hij er zelfs helemaal alleen heen, in zijn nieuwe training, en het koersgerief in een plastiek zakje op de rug, want zijn pa ging liever naar de voetbal kijken. Als ge u wil belachelijk maken, wilt ge het dan doen waar ik niet bij ben, riep hij. En dan dan kwam de winter, en het werd stil in de straat. En dan op een maandagmorgen stond er achter het raam een klein kartonnen kaart je met hoofd- en gewone letters doorheen: te koop: splinternieuwe fiets, zo goed als nieuw. En daaronder, een beetje ongelijk en af zakkend en met komma. Alsmede koersbroek. naar de konsultaties. Ook zij worden, voor zover mogelijk, geholpen. ekonomische krisis zou daar niet vreemd aan zijn, wordt geopperd; net zoals gastarbei- Over de buren kan men geen ders en werklozen zouden ook kwaad woord horen. Al van in het allereerste begin waren er erg goede kontakten. Het uit homofielen het moeten beko pen. De «gezinsmoraal» zgn. «etisch réveil» het is zich in kleinigheden, maar het allemaal weinig homofielvrien- s alvast niet zonder reden dat dit weekend de buren geïnvi teerd worden in de vernieuwde lokalen om er ook eens een kijkje te nemen... Op onze vraag of de buitenwe reld nu positiever staat t.o.v. homofilie dan pakweg enkele jaren terug, komt een genuan ceerd antwoord. Overwegend voelt men echter wel een vijandschap aan. Het zoekn naar zondebokken voor de delijk. Een positief effekt niet het minst voor het zelfvertrouwen van de roze-driehoekers zelf zou wel uitgaan van wat de institutionalisering van de ho mofilie genoemd wordt. Het bestaan van een eigen cen trum bv, maakt dat men zich op 't zelfde neer, maar 't gaat wel vlotter... In afwachting von de samenle- ving-in-opbouw waar ver draagzaamheid en kunnen le ven zoals men dat zelf wil en voelt, basispeilers zijn, blijft dit G.O.C. een eiland waar velen blij mee zijn. Er komen weliswaar ook span ningen en konflikten voor - waar niet? maar dat bewijst dat er geleefd wordt En ge werkt, aan een centrum dat niet «af» is zelfs niet met wat gefutsel aan de infrastruk- tuur maar een voortdurende niet noodzakelijk uitdrukkelijk dynamiek vraagt Dat mag al als homofiel moet voorstellen, maar dat het gewoon kan als «lid van het G.O.C.». 't Komt s gevierd worden. (Peter) Inderdaad een appelfee-verkiezing. In het jeugdhuis Terlinden had zaterdagavond een appelfee-verkiezing plaats onder de plaatselijke schonen. Neen, het was gewoon een gezellig spelletje georganiseerd door de jongens van het jeugdhuis. Kortelings is het aan de meisjes om een wedstrijd in te richten, misschien een appelprins? •"•et werd een gezellige boel, heel wat publiek en heel wat kandidaten. (Per) Laat ons maar met de aankondiging van een bal beginnen: de Vriendenkring van het Koninklijk Atheneum en de Rijksbasisschool-Centrum Aalst organiseert zo'n dansfes- tijn. Op zaterdag 6 decvanaf 21 u. in de FFR-Feestzaal (Dendermondese Steenweg 75, Aalst). De opbrengst wordt aangewend ter spijziging van het boekenfonds van de lagere en middelbare afdeling. De laatste jaren werd met de invoering van het V.S.O van het fonds enorme financiële inspanningen gevraagd om het toenemend aantahnieuwe boeken te kunnen aanschaffen. Zodoende zodus... In Kreja (Driesleutelstraat 51, Aalst) komt op zaterdag 6 dec. de Aalsterse new-wave-groep Ex Hole in avant- première haar debuur-LP «Only for the Fun» presenteren, 't Begint om 20.30 u. en de kaarten kosten 50 en 70 fr. Film in jeugdklubs. Het kan in de Leeuwerik (Ommegang- weg, Lede) op zondag 7 dec. (20 u.) De thriller «De Jakhals» wordt vertoond. In Ypsilon wordt hetzelfde moment F.I.St. geprojekteerd. In jeugdcentrum Zonnestraat wordt door de Dopperswer king (van H.A.K.) op dinsdag 9 dec. (14 u.) «Alexandre Ie bienheureux» gespeeld. Een komische Franse film met machtsrelaties tussen vrouw en man als thema Gratis inkom. Voor kinderen organiseert jeugdatelier Team (Driesleutel straat 51, Aalst) een reuze spelnamiddag van 14 tot 17 u. In de zaal Modeion kunnen rockliefhebbers hun hartje ophalen op het ritme van de groepen «Nowe» en «The Empty Barrels». Op zondag 7 dec. om 19 u. en kaarten kosten 80 fr. (in voorverkoop of voor OP- of TT-koarthou- ders) of 1000 fr. (aan de ingang). (Peter)

De Voorpost | 1980 | | pagina 13