j liefhebben I rporten zo ■m 1 Q ^GOLFBILJART VOETBAL C SPORT M A R DE... GROOTSTE SPORTZAAK Krijt op Tijd A klopt Johny Boys B en Schoonaarde N houdt Kasseistampers A in bedwang! SETOK Vrouwen Gehandicapt Ladies Hofstade slikt zware pil bij Keizerinnen SETOK Heren S.E.T.O.K. kanoniers schieten met buskruit JEUGDHUIZEN Heropstanding van F.C. Tanu na twee nederlagen! Sportdienst organiseert opnieuw langiaufkursussen K.B.L.V.B.M.T.S.A. Real Familial loopt verder uit, en schuttersfestival in zaterdagreeks Stedelijk Sportkomitee opnieuw aktief met sportcolloqium De Voorpost - 5.12.1980 - 15 SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN De erereeks hield een weekend verdiende rust, en in de A reeks was alleen De Leeuwkens A tegen Welkom B, een topper. De thuisploeg kende een goed vertrek, via Willy Vorsterman, doch Welkom B kwam gelijk langs Freddy Van den Bossche. Kamiel Steppe won van Willem Daghuit, zodat de bezoekers op voorsprong kwamen. Via Johan De Bruyn en Jean Pierre Hellinckx werd het 1-4. De overwin ning van Danny De Lui maakte alleen het resultaat wat aantrekkelijker. Door het vrije weekend van Hand in Hand B, staan de koplopers nu met gelijke wedstrijden. Daarvan profiteerde Rupa A om op de leidersplaats te komen. Het won gezwind bij Scotching rome Van den Abeele. Alleen A, langs Herman De Gols, Ronny Moeyersoen was bij Guido Van den Abeele, Jozef machte iets aan de bezoeken- Mertens, Willy Ovaere en Jé- de supprematie te doen. Kos- zen B heeft zich laten verras sen bij Zandmannetjes B, dat de laatste twee weken blijk geeft van heropstanding. Kos- zen B startte nochtans goed met Geert Roggeman, doch Mare Bislot en Mare Grigowski verzetten de bakens. Mare De Keghel bracht Koszen B op nieuw langszij. Maar Octaaf De Backer en Kamiel De Kin der beslechten het pleit in hun voordeel. Een andere wed strijd die de aandacht vroeg, was Cosmos B tegen Turbo Cars B. De thuisploeg nam een voorspoedige start met Pascal De Sterck en Orland Van der Steen. Erwin Dullaerts bracht Turbo Cars B naderbij, doch Marc Van der Steen. Er- win Dullaerts bracht Turbo Cars B naderbij, doch Mare Van der Spegel verzilvert een zeker punt. Met een 3-1 ach terstand slaagden de jeugdige Frank Van Uefferinghe en Johny De Naeyer erin om in extremis één punt mee naar Mere te slepen. Faber A dat vlug tegen een achterstand moest opkijken, die Zandman netjes C bewerkte via David Van der Meerssche, hervatte zich vlug, en kwam langs Hen drik Van de Wiele, Marcel Van Driessche, Jacques Galle en William Van den Steen 4-1 voor. Charles Bislot kon de uitslag alleen aanschouwelij ker maken Moorsel B kende geen problemen met Scotching B. Met René Vinck, Roger Janssens, Freddy De Winter en Louis De Petter ver zekerden zij de overwinning. Jean Paul Van Damme kon tegenscoren, doch in de laat ste partij zette Romain Saeys de puntjes op de «i». In de B reeks was er heel wat meer «ambiance». Kasseistampers A lukte in hun opzet om Schoonaarde B een puntje ar mer te maken Daarvoor zorg den Frangois De Valck en Hu- bert Van Biesen in de ope- ningsfaze. Schoonaarde B kwam echter opzetten langs Patrick De Mey en Laurent Dierickx. In een zenuwachtig slot was het eest Carlo Schau- wers die de thuisploeg op voorsprong bracht, en Arthur Raes, die de bezoekers ten slotte een verdiend gelijkspel bezorgde. De verrassing van de dag werd echter genoteerd bij Krijt op Tijd A, die Johny Boys B met lege handen naar huis stuurde. De thuisploeg legde van meet af aan een nadrukkelijk ovenwicht aan de dag, en kwamen via Eddy De Baets, Jean Paul Moens, Lau rent Vinck en Henri Dierickx 4- 0 voor. Jean Kindermans was andermaal onkreukbaar en milderde, doch Augustin Ver peten legde de zware 5-1 eindcijfers vast. Ook onderaan de rangladder ging een span nend duel door. Sportvrienden A leek tegen Cosmos D goed op weg naar een ruime zege met overwinningen van Hugo Waegeman, Willy Redant en John Van Vaerenbergh. In een uiterste krachtinspanning kon een niet afgevend Cosmos D op de meet langszij komen, via Bruno Lefevre, Pierre Paul Van de Keere en Philemon Van Coningsloo Alleen in de openingspartijen had Rupa B enige last van Faber B Deze namen voorsprong langs Freddy Dherde. Frangois Van den Bossche zette beide ploe gen gelijk, doch Emiel Van de Sijpe zette Faber B opnieuw voor. Paul Marroye, Eugene Bisschop en Frans De Poorter verzetten echter in de slotfaze de bakens naar hun hand. De koplopers Corso B en achter volger De Leeuwkens B een nooit in moeilijkheden verkeert in hun respectievelijke ont moetingen tegen Welkom C en Cosmos C. Corso B liet de Welkom-jongens een kans langs William Doran, Raoul Bornau, Marc Van Cauwen- bergh en Sylvain Van de Vel de. Dirk De Boeck redde de lokale eer, doch Pierre Van Damme zorgde voor juiste 1-5 cijfers. De Leeuwkens B de den het nog iets afgetekender. Namen een 5-0 voorsprong langs Rudy Renneboog, Yvers Stradiot Herman Guns, Danny Renneboog en Georges Bae- tens, alvorens Johny Dhaens in de slotpartij de plaatselijke eer hoog hield A.V.H. De vrouwenafdeling van het S.E.T.O.K. zweeft voor het ogenblik zowat in twijfel in verband met de klassering. DVV iGent prijkt steeds aan de kop met 9 punten. Doch wegens het al dan niet opstellen van één of meerdere Belgische speelsters, kan de leidersformatie, ineens 4 eenheden I minder krijgen, zodat alles te herbeginnen valt. De uit- ddJj spraak in deze zaak mag binnen de 14 dagen verwacht ,ee'worden, lein ^hrejDe tweede gerangschikte, het rine Van de Velde en Carien ujOnverwachte Ladies Hofstade De Meyer dan ook gebruik van s9*l heeft ondertussen een niet zo om de Hofstaadse meisjes ^igoede zaak gedaan. Het kreeg met zware 4-0 in te pakken. Dit veen overdreven pil te verwer- ondanks de prachtkeeping van r,-r|ken bij de andere Gentse for- de Ladies-portier Rita Per- nmatie, de Keizerinnen. De Hof- soons en de al even voorbeel- Ondanks de hardbevroren staat van de grasmatten, zijn alle SETOK-wedstrijden doorgegaan. Met het gevolg vandien, dat het voor elkeen een moeilijke opdracht werd zich staande te houden. Vooral dan voor de doelwachters, die meer dan eens in een ijsvlakte moesten maneuvreren. wat falikant uitviel. In de zeven wedstrijden werd dan ook liefst 54 maal gedoeld. Een ander opvallend feit was dat voor de tweede maal dit seizoen alle ploegen tot scoren kwamen. Een eerste maal gebeurde zulks op de derde speeldag. Wat de wedstrijden zelf be treft, kwamen de koplopers van Tijl gezwind voorbij het zwakke Post. Tijl scoorde langs Ghislain De Vuyst (3), Patrick Van Mieghem (2), Mare Roeland, Willy De Jon- ghe, Hugo Van Mol, elk één maal. Mare Leus lukte het eer- reddend doelpunt voor Post. De andere titelpretendent, Tri poli, kon slechts na één helft afstand nemen van een sterk spelend Moorselbaan, Danny Bonnaerens en Marc Van Her- reweghe scoorden elk twee maal, terwijl Willy Wachtelaer de nul van het bord haalde voor de thuisploeg. P.Z.N. met slechts 10 valiede spelers, heeft voor een puike prestatie gezorgd tegen Wembley. De lokalen haalden het met doel punten langs Mare Boxelaer, J.P. De Saedeleer, Tony Ja cobs en Eric De Visscher. Wembley kwam met verder dan een tegendoelpunt van Jean Pierre Wauters. Groen Wit blijft zich aanmelden als de gevaarlijkste outsider voor het kampioenschap. De meest verdienstelijkste thuisspeler was Freddy De Grom, die zijn prachtprestatie bekroonde met liefst vier treffers. Broer Erwin, Van den Borre en Haerens namen elk één voor hun reke ning. Arendzonen geraakte niet verder dan doelpunten van Eddy Verleyen en Tony Redant. Niets liet vermoeden dat Apostelken nog zo'n ruime nederlaag zou moeten incas seren bij Leeuwerik. De thuis ploeg nam voorsprong langs Heenninck, doch Steubaut zette de ploegen gelijk. De Ledenaren namen nieuwe af stand via diezelfde Heenninck, en Hugo Corten, doch Apos telken kwam opnieuw langszij met doelpunten van Piron en Lieven Cleemput. De2e spanningen waren echter te veel geëist van de bezoekers. Leeuwerik gebruikte de gebo den ruimte en liep via Ivan Peynsaert tot 5-3 uit. Een late reactie leverde Apostelken nog enige hoop via Piron, doch in de ultieme vijf minuten velden Van der Beken en op nieuw Yvan Peynsaert het te zware verdict. Stand Tijl Snas 16, Tripoli 12, Leeu werik 12, Groen Wit 12, Arend zonen 10, O.C. Aalst 10, Apostelken 9, Ocanna 8, Blauw Wit 6, Moorselbaan 5, Wembley 5, PZN. 4, Post 3, Polonia 0. A.V.H. VOETBAL S.E.T.O.K. Vrouwen Keizerinnen - Ladies Hofsta- de 4-0 girls kunnen evenwel dige Anita De Pauw Volgende J verzachtende omstandighe- week zijn de Ladies vrij, en I den inroepen, door het ontbre- moeten de leidsters DW het ken van Nadine De Troch en opnemen tegen hekkensluit- Hildegard Overdenborger. ster Leeberg. In de andere Nochtans wisten de Ladies wedstrijd komt Hardy uit tegen een evenwichtig spelbeeld af de Keizerinnen. te dwingen, doch de defensie was helemaal van de kook :enj wanneer in hun gebied ge voetbald werd. Daarvan maak ten Linda Van Damme (2) Ca- Stand DVV 9, Ladies 6, Keizerinnen en Hardy 5 en Leeberg 1 A.V.H. Gezien de overgrote belangstelling van vorig jaar, is met het aanbreken van de winter, en de daarbijhorende eerste sneeuwval de sportdienst opnieuw van wal gestoken, met zijn initiatiekursus Langlaufen. Personen die geïnteres seerd zijn, om in familieverband aan deze winterse sport mee te doen, kunnen ter informatie terecht op de Stedelij ke Sportdienst. Ook daar kunnen de inschrijvingen gebeu ren. Hiervoor richt men zich tot de heer André Van Hove. Kattestraat 33 te Aalst, tel.: 053-77.11.11. De deelname prijs vervoer en huren van materiaal inbegrepen komt op 600 fr (inschrijvingen per 3 personen uit één huisgezin) en 700 fr. voor de individuelen. A.V.H. Na twee nederlagen, opeenvolgend tegen Sint Joris en Tuf Tuf, heeft Tanu zijn heropstanding ingeluid, door twee opeenvolgende overwinningen. Zeker een positieve situa tie, In het vooruitzicht van de topper van volgende zondag, tussen Tijl en anu. Deze wedstrijd gaat door op Osbroek B en start te 14.30 u. Tegen Twentiers kwam Tanu 2-0 voor bij de rust, via Rudy Stegher en Louis Herman. Na de koffie konden de titelkandidaten door toedoen van Ignace De Bruyn, Rudy Stegher en Jozef Cornells, uit strafschop de zware 5-1 voorsprong op het bord brengen. Tanu nam wat gas terug wat aan de moedige Twentlersploeg toeliet de uitslag (5-3) wat aanshouwelijker te maken. Ook op Terlinden hanteerden me 1-6 zege, zodat men een de Tanuschutters opnieuw het opgepept Tanu aan de start kanon en verwierven een rui- zal krijgen voor de confrontatie van zondag tegen de ongesla gen leider. Deze leider Tijl Snas zal goed uit zijn doppen moeten kijken. De twee weken inactiviteit, enerzijds door het forfait van Jome en anderszijds door het uitstellen tegen Efsee, mag zeker niet goed genoemd wor den in het vooruitzicht van de topmatch. Eureka, dat vorige week een verdiend gelijkspel behaalde tegen Efsee, heeft nu zijn heropstanding voortge zet tegen Spokuon, dat met het kleinste verschil in het zand beet. Terwijl Tuf, na zijn eerder ontgoochelend verlies tegen Nijdrop nu met dezelfde cijfers ingepakt werd tegen Sint Joris. In deze uiterst spor tief betwiste wedstrijd nam Sint Joris onmiddellijk het ini tiatief. Liep vlug 0-2 uit en kwam voor de rust, uit een strafschop 0-3 voor. Na de koffie reageerde echter de Tuf-ploeg, die taktisch sterk was, doch op de harde gras mat niet op zijn peil akteerde, heftig doch stuitte op een voor treffelijke Werner Grisoulle on der de Sint Jorislat. Na 50' lukte Tuf er via Jan De Vijlder dan toch in te müderen. Hun druk in de laatste wedstrijd helft bracht hen nog een straf schop op, toen Michel Hélin handspel beging, doch ander maal was Werner Grisoulle paraat om het geplaatst balle tje van Jan De Waele onscha delijk te maken. Bosveld hand haafde zich in het spoor van de leiders. Verleden week via een ruime 4-1 zege tegen Sint Joris en nu met een nipte 1-0 tegen Twentiers. A.V.H. Nadat vorig seizoen reeds het Aalsters Sportkomitee een colloqium hield over «Sport en Jeugdtraining: lichamelijke en geestelijke gevolgen», achten de leden van het uit voerend komiteit het geraadzaam dit onderwerp opnieuw op het programma te plaatsen. De sportleven zullen zich wel nog herinneren dat op het einde van de Sportweek dit colloqium doorging in de Denderdalzaal te Erembode- gem. Daarop die bewuste zaterdagnamiddag, nog heel wat ploegen in wedstrijd verband uitkwamen in het teken van die sportweek, was de opkomst eerder aan de magere kant. De aanwezigen echter waren het er roerend over eens, dat dit colloqium zeer interessant en leerrijk was, vooral dan in de opleiding van onze jeugdige sporters. Door het tekort aan tijd. want de finale van de superstar vond plaats in diezelfde zaal. werd dan ook afspraak gemaakt, dit interessant colloqium verder te behandelen bij een volgende gelegenheid. Het is dan ook alle klubverantwoordelijken, opleiders, trainers en sport mensen aan te raden deze tweede uitgave van «Sport en Jeugdtraining» bij te wonen. Dit sportcolloqium gaat door in de trouwzaal van het Stadhuis op vrijdag 5 december 1980, Grote Markt 3 Aalst. De paneelleden zijn alvast van de hoogste kwaliteit. Hueting Johan, Hoogleraar experi mentele psychologie, Luc Lefevre, Doctor in de Sport psychologie, Mark Maes, Doctor in de Lichamelijke Op voeding, Roger Moens, sportjournalist, Jaak Vrijens. Doc tor in de Lichamelijke Opvoeding, Raymond Van Asch, voorzitter Nationale Selectiecommissie Atletiek. Het gan se colloqium wordt aaneen gepraat door de heer Jos Verleysen, journalist. Het gesprek vangt aan te 19.30 u. A.V.H. Gezien de gure weersomstandigheden, kende de zondag kompetitie geen normaal verloop, en dienden Nieuwe Wijk - Adelaars en Beukenhof - Morta afgelast te worden. Meteen werden twee onmiddellijke achtervolgers van leider Real op 3 en 5 punten achterstand gezet, want de M.T.S.A.-koplo- pers kenden geen problemen in hun wedstrijd tegen Juven- tus Welle. Een wedstrijd die nochtans aangekondigd stond als één van de toppers werd een éénrichtingsmatch, ge kruld met de nodige doelpunten vanwege de leidersfor matie. Sunset won de derby met Cos- mos, en Ijsboerke behaalde een prachtige zege bij hek kensluiter VK Inno. Timarcha bleek opnieuw in goede doen, nu bij Star Boys, waar een oververdiende puntendeling weggehaald werd. Tot slot was er de wedstrijd Amapola - De Zwaan, zowat de topper van verleden seizoen. Intus sen zijn beide ploegen uit de kopgroep weggeslagen doch niettemin verdiende deze wed strijd alle aandacht. De lokalen behaalden een verdiende overwinning in deze faire en goed geleide wedstrijd. Ref Van Belle, flink geassisteerd door het duo Garcia en Van Impe, kenden weinig proble men met deze twee ploegen, die meer aandacht dienden te schenken aan de gevaarlijke grasmat dan aan voetbal. Amapola paste zich het best aan, aan de weersomstandig heden en kon bij de rust reeds 2-0 uitlopen. Na de koffie een evenwichtig vertoon. De Zwaan slaagde erin om na een kwartier in deze periode te milderen, na een geharrewar voor het Amapoladoel. De au teur van dit doelpunt was Emiel Gallez. In de zaterdag reeksen waren de schutters aan het feest. De harde grond liet waarschijnlijk de verdedi gers, geen normale bewegin gen toe, zodat de doe. tannsn zich meermaals diendeiom *e draaien. In de Ie reeks we<oen in vier wedstrijden 27 treffers aangetekend en in de lie reeks werd in één wedstrijd meer dan liefst 33 keer gescoord. De meest onverwachte uitslag was nochtans die met de klein ste score. Nieuwijk Wijk II, dit seizoen gedegradeerd tot een meelopertje, hervatte zich te gen Simca Boys, dat toch reeds heel wat scalpen ver wierf in dit seizoenbegin. Een andere opmerkelijke uitslag was het 3-3 gelijkspel, van Lada Boys tegen Endoka. Melckenbeeckvrienden blijft de goede weg bewandelen en won nu de Leedse derby tegen Leeuwerik met nadrukkelijke cijfers. Terwijl Rode Duivels opnieuw zwaar uithaalde te gen D'Hondt. Leider Tinne Boys kende geen problemen met hekkensluiter DDT. In de tweede reeks enigzins norma le uitslagen, zij het dan met nogal grote cijfers.. Leider Kruis maakte kipkap van Gi- wo. Haltvrienden haalde zwaar uit bij Cobila's en Heizij de vernederde Jong Timarcha. Apostelken won verdiend bij hekkensluiter Parking, en Kloksken blijft in negatieve zin verder doen, nu tegen Blauwe Vlam. Standen Zondagreeks Real Familial 20. Morta 17. Nieuwe Wijk 15, Beukenhof 15, Sunset 14, Amapola 12, Adelaars 11, Juventus Welle 10, Cosmos 10, De Zwaan 10, Star Boys 10, Timarcha 9, Ijs boerke 7, Inno 4. Zaterdag I reeks Tinne Boys 20, Jaca 17, Sim ca Boys 15, Rayo Espanol 14, Endoka 14, Camu 13, Rode Duivels 13, Melckenbeeck vrienden 13, Heipias 11, Nieu we Wijk II 9, D'Hondt 7, Lada Boys 6, Leeuwerik 5, DDT 5. Zaterdag II reeks Kruis 20, Haltvrienden 18, Hei zijde 17, Kloksken 13, Colbilas 12, Excelsior 11, GIWO 9, Apostelken 9, Blauwe Vlam 8, Royal Sportief 6, Jong Ti marcha 2, Parking 1 A.V.H. S.E.T.O.K. Heren Leeuwerik - Apostelken 7-4 P.Z.N. - Wembley 4-1 Groen Wt - Arendzonen 7-2 Blauw Wit - Polonia 7-1 Ocarina - O.C. Aalst 2-5 Moorselbaan - Tripoli 1-4 Tijl Snas - Post 8-1 K.B.L.V.B. - M.T.S.A. Zondagreeks Nieuwe Wijk - Adelaars uitg. Amapola - De Zwaan 2-1 Beukenhof - Morta uitg. Inno - Ijsboerke 1 -4 Cosmos - Sunset 1-3 Star Boys - Timarcha 1 -1 Juventus - Real 0-3 Zaterdag I reeks Melckenbeeek - Leeuwerik 6-1 Lada Boys - Endoka 3-3 Rode Duivels - Dhont 6-2 Tinne Boys - DDT 5-0 Nieuwe Wijk - Simca Boys 1-0 Rayo - Heipias uitg Camu - Jaca uitg Zaterdag II reeks Kruis - Giwo 8-1 Parking - Apostelken 0-5 Royal - Excelsior uitg. J. Timarcha - Heizijde 1 -6 Kloksken - Blauwe Vlam 2-3 Cobilas - Haltvrienden 0-7 Jeugdhuizen Tijl - Efsee uitg Tuf-Sint Joris 1-3 Bosveld - Twentiers 1 -0 Ypsilon - Zenith 0-7 Eureka - Spokuon 1 -0 Terlinden-Tanu 1-6 Uitslagen van 23.11.80 (na gekomen) Bosveld-Sint Joris 4-1 Nijdrop-Tf 3-1 Ypsilon - Pallieter 1-2 Eureka - Efsee 2-2 Tanu - Twentiers 5-3 Teriinden - Zenith 1 -3 Korporatief Alle wedstrijden zijn uitge steld GOLFBILJART Reeks A Zandmannetjes B - Koszen B 4-2 Radijzen A - Kravael B 4-2 Faber A - Zandm. C 4-2 Moorsel B - Scotching B 5-1 Cosmos B - Turbo Cars B 3-3 Scotching A - Rupa A 1 -5 De Leeuwkens A - Welkom B2-4 Reeks B Palace B - Radijzen B 6-0 Kasseistampers A. - Schoon aarde B 3-3 Welkom D - Sportvnenden B uitg Cosmos C - De Leeuwkens B 1-5 Sportvrienden A - Cosmos D 3-3 Welkom C - Corso B 1 -5 Rupa B - Faber B 4-2 Krijt op T. A - Johnyb. B 5-1 Zaalvoetbal 2e Nat. Kappellen - Comar Sport Aalst 5-1 Minivoetbal Ie Nat. M. Martens Sp. A. - Dry Jabbe- ke6-1 2e Nat. Witte Leeuw A. - Bergougnan Gent gesch. Garka Br. - Stylor Aalst 5-1 Resocub Aalst - Arsenal Ze- Ie 3-1 A.V.H. -

De Voorpost | 1980 | | pagina 15