thny De Nul kopman Libert Van Vlierberghe sportbestuurder. Dirk Heir weg: aanleg voor baanwerk Staf Van den Bergh trainer van Sportkring Sint*Niklaas? Scheidsrechter Luc Staes: debuut in «eerste» asta doet voort Staf Van Camp opnieuw adjunkt nelders en Gudjohnsen kit tegen Anderlecht «Het is erg wanneer je beseft dat je er niet meer bijhoort» Hamme haalt met Ronny De Beule een talent uit de vergeethoek Roger De Vogel wint interkorpsencross De Voorpost VRIJDAG 5 DECEMBER 1980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, S330 Dendermonde. Tel. 052/21.4a60 kogel is door de rk: Masta doet voort et een ploeg profren- frs. Sportdirekteur is bert Van Vlierberghe, renlang in de pelotons op 38-jarige leeftijd te ld om zelf op de race- its te klimmen. Reeds eerder had Joh- f De Nul een kon tra kt Idertekend, doch het 'eef wachten op een edesponsor, omdat prnello voor 1981 af lakte. Vooralsnog zal 'esta de financiële last leen dragen, al wordt ig naar een tweede lidschieter gezocht. Momenteel staan ne- in namen op de loon- M van Van Vlierberghe. t onvoorwaardelijke ipman is en blijft Johny t Nul. Rik Jochums ijgt het statuut van leschermd renner». Richard Bukacki, Rik Caethoven, Jos en Emiel Gijsemans, Ludo Schur- gers. Benjamin Van der Auwera en «ouwe taaie» Ghislain Van Landeghem hebben nu reeds hun kontrakt op zak. Hoogst waarschijnlijk zetten bin nenkort ook Mare Renier en Alex Van Linden hun handtekening onder een dokument dat hen aan het team bindt', doch er moet met de twee nog eens gepraat. Het programma is hoofdzakelijk «Bel gisch»: Masta heeft im mers geen buitenlandse belangen te verdedigen. De ploeg zal deelnemen aan de klassiekers en met De Nul, Jochums en Renier zit er brood in voor de nieuwe sport bestuurder. M.V.H. Johny De Nul: kopman bij Masta Nadat hij reeds de Ster der Beloften won en daarvoor diep in zijn krachtenarsenaal moest gaan, niet alleen om de wedstrijd op hoog toe rental te rijden, maar ook om de combine achter zich te houden, heeft Heirweg ook nu tijdens de Gentse Zesdaagse zijn mogelijkheden getoond. Zijn achterstand hangt een vals beeld op. Ploeg maat Walter Schoonjans, steeds zonder kontrakt voor volgend seizoen, mist het heilig vuur om tot het uiterste te gaan en dit werkte uiteraard ne fast op het ploegresul- taat. Schoonjans was ge woon een blok aan het been van de Zeienaar. In de individuele num mers kon Heirweg dan toch zijn mogelijkheden etaleren. In de dernyreek- sen kwam hij naar voren als één van de sterksten. De manier waarop hij in de eindfaze tewerk ging, bewees dat hij aanleg had voor die specialiteit, maar ook in de afvalling en de temporonden kon hij zich met de besten Dirk Heirweg deed het uitstekend achter dernymotoren te Gent. (bvw) meten- Dhondt kan weerstaan, ropese koppelrit-kam- Momenteel rijdt Heir- die Heirweg om zijn tem- pioenschap staan niet weg de zesdaagse van perament en zijn vecht- onmiddellijk in Heirwegs Zürich en achteraf zou hij lust graag op het pro- boekje, maar na Zurich wel even willen afhaken, gramma heeft. Het kam- kan dit misschien wel indien hij aan de voor- pioenschap van België veranderen, stellen van baandirekteur achter derny's en hej Eu- BENO Dinsdag heeft Staf Van Camp de trainingen van de blauwgele tweede klasser Sint-Niklaas niet geleid. Geoefend is er die dag niet. Wel werd de huidige situatie doorgepraat en vooral over de plaats in de klassering was een en ander te zeggen. Na afloop van het debat werd door 14 spelers gestemd over het al dan niet behouden van Staf Van Camp als oefen meester van de kern. Acht willen een nieuwe «naam», zes anderen willen Van Camp, die zes weken geleden de taak overnam van de weggestuurde Bob Willems, behouden. De «veertien» zouden graag Van Camp in de klub behouden. «Dat zal gebeuren,» aldus voorzitter De Corte: «Staf wordt weer adjunkt, zoals ten tijde van Willems». De voorzitter praatte met Staf Van den Bergh, doch vooralsnog heeft die geen kontrakt ondertekend. Hij wilde wat bedenktijd. Intus sen zijn ook onderhandelingen aan de gang met Raymond Bers. Het ziet er hoedanook naar uit dat Van den Bergh de voorkeur geniet, doch het blijft nog even wachten naar een definitieve oplossing. or de «schok» tegen derlecht op 14 decem- r zal SC Lokeren geen roep kunnen doen op leiders en Gudjohnsen. iden zitten met gele erlast en moeten dus vanuit de tribune naar de match kijken. Een handi cap? Misschien wel. Al dient gezegd dat de triko- loren talent genoeg in huis hebben om deze ge dwongen onbeschikbaar- heid op te vangen. Op zondag 14 december debuteert scheids rechter Luc Staes in Eerste Provinciale. Staes is afkomstig uit Wieze en ook zijn jongere broer Marc is voetbalscheidsrechter. Beiden debu teerden op dezelfde dag en klommen langzaam maar zeker naar de provinciale top. De twee >roers arbitreren in een verschillende doch zeer effektieve stijl. Voor een debuut krijgt Luc Staes het niet onder de markt: Boelare-Klub Ronse, een wed strijd tussen op papier gelijkwaardige teams. Dat Staes bekwaam moet worden geacht ook in «eerste» een goed figuur te slaan, staat buiten enige twijfel. Erembodegemnaar Chris Van den Neucker be- '"ta/de de nationale sneleheidstitel voor studenten in [if sportpaleis te Gent. (ef) Ronny De Beule. (c) Wie de Hamse voetballers en Ronny De Beule leert kennen is niet meer zo verbaasd over de kracht van de vierde klasser. Ronny De Beule is een waardige schakel in hetgeen zonder schroom een hechte ploeg wordt genoemd. Produkt van eigen bodem is de sedert twaalf november tweeëntwintig jaar geworden voetballer, iemand die verrast in de meest gunstige zin. Voorko mend en stijlvol. Een grote jongen met nog grotere inspanningen om een goed voetballer te zijn. Een sportman die leeft voor zijn sport en dagen vooraf één en al aandacht is op wat komen moet. Zaterdag- avondpret is totaal uit den boze bij Ronny De Beule. Ook hij weet dat de prestaties er onder lijden voor wie laat op stap gaat. sen heb leren kennen. Ik had weemoed toen ik er moest vertrekken». Ronny De Beule kwam meteen terug in Hamme terecht. Dat was reeds onder het bewind van trainer Willy Meersman. Die voerde een politiek in die zin dat de eigen jeugd ruimschoots zijn kansen moest krijgen. Halfweg de kompetitie werd Ron ny De Beule niet alleen lid, maar ook titularis van de eerste provincialen Dat hij zich opvallend liet gelden bleek vooral het jaar daarop toen hij als gevolg van een suppor tersreferendum, als beste speler van het seizoen uit de bus kwam. Op een ogenblik dat De Beule zich als vaardigste voet baller liet opmerken zorg de een ernstige kwetsuur voor een bruuske onder breking in zijn loopbaan. Uitstekende prestaties in oefen- en bekerwed strijden kondigden een rooskleurig seizoen aan. Maar net voor de kompe titie een aanvang ging nemen liep hij in een be kerwedstrijd in Overpelt een ernstig letsel op aan de gewrichtsbanden. Ernst en inzicht. Spor tieve inzet en grootmen selijkheid zijn duidelijk zijn eigenschappen. Een joviale kerel bij wie de bekende glimlach op het gelaat het karakter weer spiegelt. Een spuiter die de eerste is om pret te maken en te genieten van het leven op tijdstippen wanneer het mag. «Jonge Wuitens» Ronny De Beule is het enig overblijvend pro dukt van de vroegere klub «Jonge Wuitens» die thans tot de kern van het huidige VW Hamme behoort. De fusie tussen de beide klubs voltrok zich op een ogenblik dat Ronny nog de kadetten- broekjes versleet. In die tijd kon hij reeds aardig met de bal overweg. La ter zou hij immers voor twee seizoenen naar Be- veren-Waas verhuizen. Daar was hij twee jaar lid van het Uefa-junioreself- tal en kwam een paar keer uit met de invallers. «Dat was een mooie tijd,» zegt Ronny De Beu le. «Ik vertoefde dolgraag in die klub waar ik alleen maar vriendelijke men- Ontmoediging Dat betekende meteen een streep door de ver wachtingen van de Ham- menaar. Het seizoen waarvan hij zoveel had verwacht, werd een maat voor niets. «Toen ik geen last meer ondervond en mijn terugkeer voorbereidde, raakte ik mentaal in de put omdat ik niet meer tot de kern kon doordrin gen. Het is erg wanneer je dan begint te beseffen dat je er niet meer bij- hoort. Je gaat dan alle oorzaken zoeken. Je ver liest totaal je zelfvertrou wen. Ondanks Willy Meersman zo een uitste kende trainer is begin je op de duur te vermoeden dat hij je niet meer wil. Nochtans is hij de man die Hamme terug groot maakte. Iemand die leeft voor de ploeg. Naast hem op de bank heb ik al meerdere keren gevreesd dat hij een hartaanval na bij is. Zo opgewonden is hij soms». Sedert een paar weken is Ronny De Beule op nieuw titularis. Onmid dellijk werd hij opge merkt omwille van zijn werklust en ideeën. Hij blijft lopen en bewegen. Voluit negentig minuten. Zijn algemene konditie is een voorbeeld en het re- zultaat van hardnekkig oefenen. «Ik heb vertrouwen in Ronny De beule'» zegt trainer Meersman. «Zoals hij nu voetbalt is hij moeilijk weg te den ken uit een ploeg waarin hij een toonaangevende rol vervult. Niet alleen als flankverdediger. Ook op het middenveld is hij goed voor een funktie.» Ronny De Beule zelf straalt van ambitie. Ronny De Beule zelf straalt van ambitie. «Ho pelijk eindigen we dit sei zoen op een ereplaats. Ik bedoel hiermee binnen de eerste vijf in de alge mene rangschikking. Der de klasse is een streef doel. We hebben een jon ge ploeg die mits wat meer maturiteit een der gelijk doel kan bereiken. Ikzelf heb die ambitie. Promoveren met VW Hamme. Met al mijn vrienden. Tenminste wanneer er voor mij een plaats blijft in de ploeg. Anders moet ik uitkijken naar een nieuwe klub. Maar dat staat slechts toegevoegd als een nota bene ver achteraan in mijn verlangboekje. Ik bedoel hiermee indien er voor mij geen andere mogelijkheid meer over blijft. In ieder geval blijft VW Hamme de ploeg die ik altijd lief heb gehad en waarvoor ik ook in moei lijke omstandigheden tot het uiterste wil gaan.» p n m Roger De Vogel, de atleet die afgelopen jaar de prijs van de Dender- mondse perskring mee kreeg, won de interkorp sencross te Schaffen. Raymond Schots, de jongste tijd uit de aktuali- teit, was pas tiende en nog meer begaafde atle ten moesten De Vogel la ten voorgaan. Roger De Vogel kwam onlangs in het «extra- sportief» nieuws toen hij zijn klub de rug toekeerde en langs onbekende we gen van de Vlaamse naar de Franstalige liga over stapte. Hij is beroepsmili tair en sinds hij het lucht machtuniform aantrok, kwam de échte door braak. Of hoe nog maar eens gebleken is dat je enorm veel trainingsfac' liteiten moet krijgen c naar de top door te s ten. (m) Bruno Cornell's, een Erembodegemnaar, kreeg de trikolore trui te Gent: hij is nationaal kampioen omnium voor studenten, (ef)

De Voorpost | 1980 | | pagina 17