Op het randje af Eendracht Aalst: blunders afgestraft Rood voor Eddy De Malsche Beker van Oost-Vlaanderen IMPRESSIES Punters Georges Heylens: «Paniekerig» "8? «LI GARAG Éba Wim Hendrickx: «werkwilligheid doet veel» 18 - 5.12.1980 - De Voorpost w4blief?. lechtï renig iveede a's kl leef n an in anuit >t enl eleme (el zij venee et we Blcour Bntroli %oral t I ilema lagde nde v L toe eet te ;n sta aan ouwei ke stc in Sti -1 „ge E 1 indag et eer (Eendracht Aalst-Die elen aar d east h S TA U R A N Jeree STMAALTI. 'r'ew; LÜ^AAT l IJ m. A, ierder i4saaflrtttwMHMf0ldl k< b Van den 8erjaar \s 6n to kicken la de I knval leteen bk rrn m zijn pt spij [makt ok D Hklaas lezelfd looie [e inst; )eien< Eendracht Aalst-Diest 3-3 Ondanks een 2-0 voorsprong bij de rust heeft Aalst zich nog moeten reppen om tenminste één puntje uit de brand te slepen. Diest kwam na de pauze immers zo gemotiveerd op het terrein zodat de drie reële kansen die ze voor de voeten kregen tot evenveel doelpunten werden omgebogen. Gelukkig voor Eendracht was er dan nog Salvador. Tijdens het eerste halfuur was het maar slappe koffie. Beide ploegen moesten zich blijkbaar aan de staat van het veld aanpassen en gedurende die periode werden tal van slechte voorzetten verzon den. Het enige werkelijke doelgevaar tijdens die inleidende faze kwam er op de 11de minuut toen een zwak schot van Ferreira op deiijn werd gekeerd door Andries. Deze Andries zou trou wens nog meer in de kij ker lopen, maar dan in negatieve zin. Met voort durend trek- en sqnop- werk poogde hij- zijn rechtstreekse opponent Arnolis van de kook te brengen. Op de 34ste mi nuut begonnen voor de Aalstenaars een dolle tien minuten, die werden bekroond met twee doel punten. Eerst was er een Stallaertvrijschop die door Imbert nipt werd overgekopt. Twee minu ten later kon Limpens, voortreffelijk in de rol van centrale middenvelder, vrij aanleggen doch zijn schot ging rakelings naast. Op de 38ste mi nuut was het toch zover. Ferreira zette drie man in de wind, stuurde De Smet gepast het straatje in en tegen diens harde schot had doelman Mar tens geen verhaal. In de 40ste minuut gaf op nieuw Ferreira een knap hieltje voor de aanstor mende Van Roy doch zijn schot werd door Martens gepareerd. Eén minuut voor het rustsignaal ten slotte konden de witzwar- ten, voor de gelegenheid in het rood gestoken, naar 2-0 klimmen. In het zestienmetergebied mochten Van Roy en Fer reira vrij aanleggen. Mar tens was echter paraat om beiden van een doel punt te houden doch de derde maal, na afdrukken van Imbert, moest hij zich gewonnen geven. Sensationele terugkeer! In de tweede helft duurde het opnieuw vijf tien minuten vooraleer we ons notitieboekje mochten opdiepen. Het was meteen goed om een bezoekend doelpunt te noteren. De Diestse doelman had ver uitge trapt en Khami, een zeer clevere speler, verlengde op gepaste wijze tot bij de vrijstaande Meeus. Diens kanonbal stierf uit in de rechterbovenhoek. Diest leek opgezweept door dit tegendoelpunt en Eendracht, met slechts twee man in de spits, trok zich terug. De Aalsterse verdediging kreeg het op de heupen met mannen zoals Kha mi, Van Gestel en Meeus. Het was laatstgenoemde die aan de basis lag van de gelijkmaker. Op de 64ste minuut mocht hij vanop de rand van het strafschopgebied rustig aanleggen. Het zware schot sloeg te pletter te gen de rechterpaal maar de goed gevolgde Van Gestel kon gemakkelijk binnenschuiven. De Aalsterse verdedi ging was nu werkelijk in paniek. Het gemis van Sergeant werd in deze momenten goed aange voeld. Intussen was ook Geert Van Roy van het terrein verdwenen. In een onschuldig lijkend lucht duel met doelman Mar tens was Geert keihard op de grond neergeko men. Groggy moest hij worden afgevoerd. In zijn plaats kwam Salvador. Op de 79ste minuut zag Eendracht de vierde ne derlaag op rij reeds wen ken. Khami mocht vanop links een vrijschop trap pen en Cattie liet met een forse kopstoot Trappe- niers het nakijken. Van een sensationele terug keer gesproken. In de 81ste minuut ech ter kon Salvador, na vele weken nog eens juichen. De Smet had een lange inspanning doorgezet tot tegen de doellijn. Hij trok de bal voor doel en Mar tens, die blijkbaar dacht dat hij het leder rustig kon opvangen, werd ver rast door de instormende Salvador. Met een krach tige kopbal bracht die de bordjes opnieuw in even wicht. Eén minuut later had Arnolis nog een reu zekans, doch een gepast uitlopen van Martens verhinderde een vierde Aalsterse treffer. Al met al een doelpun- tenfestijn dat voor Een dracht gelukkig afliep. Ploegen: E. Aalst: Trappeniers, Stallaert, Van Kemzeke, De Sanghere, Cornelis, Limpens, Arnolis, De Smet, Ferreira, Imbert, Van Roy. Diest: Martens, Vanden- berg, Vandenbempt, Re- ner, Thoelen, Grieten, Cattie, Khami, Meeus, Van Gestel. Doelpunten: 38'De Smet 1-0 44' Imbert 2-0 60' Meeus 2-1 64' Van Gestel 2-2 79' Cattie 2-3 81'Salvador 3-3 Geel: Van Gestel Toeschouwers: 3.700 Scheidsrechter: Sanzot. Renaat GITS Eendracht Aalst zag tegen een alleszins in de eerste helft zwakke Diest de halve inzet verloren gaan als gevolg van een paar blunders in de verdediging. Zwart-wit deed het voor de pauze nochtans prima. Op een moeilijk te bespelen terrein, hard en soms verraderlijk glad, tekenden de gastheren de beste kombinaties uit. Aalst was bovendien in die eerste periode snel op de bal, zeer bedrijvig op het midden veld en kon rekenen op het technisch bravour van Ferrera die nogal in zijn sas was. De Spanjaard lag aan de basis van het eerste thuisdoelpunt slalom die ons deed te rugdenken aan Van Himst in diens beste ja- een Na het eerste tegendoel punt, waarvoor Alain Van Kemseke een mea culpa mag slaan was Aalst ren. Toen Eendracht één v0|tedig de greep op de minuut voor rust de sco- wedstrijd kwijt. Achter- Wij scoren en wij laten scoren Lieve supporter, wat wil je nog meer? Heylens moet de handen uit de mouwen steken of het imago van Aalst zal nog verbleken! re verdubbelde, scheen aan werden Van Kemse- de zaak in kannen en krui- ke en q0 om de haverklap ken Het zou echter alle- ui, positie gespeeld en maal anders verlopen dat was natuUrlijk in de weliswaar tot spijt van de kaart van eep ,epe jo plaatselijke aanhang a,s Khani en een haze_ maar tot groot genoegen wind als Meeuws. Men van de neutrale kijker, die kon he, zo aanvoe|en dat na de kampwisseling nog Eendracht aan het zwal- werd getrakteerd op vier pen was en voor een ken- doelpunten. ner was het niet moeilijk Eendracht ging na de ci- te voorspellen dat de de- troentjes weer ongekon- fensie zich aan het centreerd spelen in ver- kon verWachten. dediging. Te ver van de tegenstander die een zee van ruimte kreeg in de nabijheid van de 16-me- ter zone om niet alleen te kombineren Tien minuten van het eindsignaal, toen Diest op een 2-3 voorsprong was geklommen, gaven we geen cent meer voor Eendracht. Gelukkig was daar nog die hoogopwip- pende Salvador die een inzenden van Leo De Smedt suksesrijk tot de gelijkmaker kon ombui gen. Bij Diest ontbraken Hans Draelants (last van bloeddruk) en Van Wun- sel (gekwetst). In het Aal sterse kamp kon Ser geant niet aantreden we gens een knieblessure. Zijn afwezigheid werd in de Aalsterse defensiezo ne sterk aangevoeld, vooral dan bij het werk op hoge ballen voor de neus van Trappeniers. Voorzitter Daeleman was bijlange niet gelukkig met de stand van zaken zondagavond. «We spe len achteraan als kollege jongens» zei hij en sloeg meteen de nagel op de kop. Naarmate we van het ene kamp naar het andere wandelen om enkele impressies te noteren na Aalst- Diest kreeg men diverse standpunten te aanhoren. Veldtrainer Jaak Van den Berghe (Aalst): «Onze verdedigers spelen als brave jongens in de zone van de waarheid, veel te ver van de tegenstander en met te weinig overtuiging. Diest bewees dat met uitbraakvoetbal alles mogelijk is als men maar de gepaste elementen kan uitspelen». Oefenmeester Hendrickx Ex-Roda JC. en aan zijn vierde wedstrijd toe als coach van Diest na het verdwijnen van Bers, kloeg in de eerste plaats over het feit dat uiteindelijk nog de volle inzet verloren ging op een tiental minuten van het eindsignaal. «Diest is nochtans duidelijk in progressie en dat mijn jongens van een 2-0 kunnen terugslaan naar een 2-3 bewijst toch wel dat ze momenteel mentaal sterk spelen.» aldus de bezoe kende trainer die verder wees op de allerbeste aktie van Cattie... onbegrijpelijk hoe die jongen zolang bij de invallers vegeteerde (dixit Hendrickx). De Aalsterse oefenmeester Georges Heylens Bekeek de situatie zo: «Onbegrijpelijk hoe diezelfde mensen na een voorbeeldige eerste helft een verdien de 2-0 voorsprong zomaar kado doen aan een tegenstrever die weliswaar op een slimme wijze de fouten in onze defensie wist uit te buiten. Ik mis duidelijk een organizator in de verdediging die rust kan brengen en zijn maats aanporren om korter op de tegenstanden te spelen in die 16-meter zone», aldus Heylens die er nog op wees dat Imbert sukkelt met zijn vorm, dat Salvador zijn evenwicht nog niet heeft teruggevonden en hij achteraan Sergeant mist voor het wegwerken van de hoge voorzetten in het Aalster se doelgebied. (A.B.) rustig maar bovendien Trappe- De Uefa-juniores verlo ren hun wedstrijd bij de tweede gerangschikte Beve- ren met 4-0. Aalst totaliseert 10 punten en staat op de 12de plaats, De reserven verloren eveneens. Met 2-0 op het terrein van Diest. Hun puntenaantal bedraagt 9 en de plaats in de rangschik king is 12de. Wim Hendrickx: «De staat van het veld is erbar melijk, maar ik wou dat Diest net zoveel volk trok als Aalst. Want dat is bij ons erbarme lijk.» Geert Van Roy kwam na een luchtduel met de Diestse doelman Martens keihard op de bevroren grond terecht. Groggy werd hij op een draagberrie afgevoerd. Na doktersonderzoek werd ge lukkig geen ernstig letsel vastgesteld. Georges Heylens: «Er wordt zoveel over Johan Dierickx gepraat. Ik wil het duidelijk stellen. Iemand die zich ten volle inspant, komt in aanmerking voor het fa- nionelftal. Johan schikt zich echter niet naar de eisen die wij stellen. Ik kan dan ook geen precedenten scheppen door Johan zomaar op te stellen. Dan komen ze mor gen allemaal zeggen dat ze maar één of twee keer kun nen trainen.» Scheidsrechter Sanzot floot zijn eerste wedstrijd in tweede nationale. Hij deed het zeer goed. Getuige hier van was de ene gele kaart die hij opdiepte voor Van Gestel. Na de laatste training op vrijdagavond kwam Sal vador bij trainer Heylens met de vraag om hem niet op te stellen tijdens de wed strijd Aalst-Diest. Wegens gemis aan zelfvertrouwen. Georges verhoorde die smeekbede en zette Salva op de bank. Na het uitvallen van Van Roy was Salva wel verplicht aan te treden. Ge lukkig maar, zouden we zeggen. Renaat GITS Georges Heylens was na afloop van de wed strijd erg gelukkig met de puntendeling. «Ik mag niet klagen. Voor hetzelfde geld verlies je hier met 2-3, zelfs na die komfortabele voorsprong. Wij akteerden veel te zenuwachtig. In onze verdediging hebben we wel degelijk Sergeant gemist. Dat is iemand die rust kan brengen. We lieten de tegenstander ook veel te veel ruimte. Kijk maar naar het tweede doel punt. Meeus mag rustig naar zijn goeie voet zoeken om af te drukken. Normaliter is dat uit den boze. Daar moet onmiddellijk iemand opzit ten. Een jongen die ten volle aan de verwachtin gen heeft beantwoord is Luc Limpens. Knappe schoten, verzorgde passes en een goed spel- doorzicht: het is allemaal tot uiting gekomen. Dat is dus iemand die niet tot de zorgenkinderen van Eendracht behoort. Salvador, De Sanghere en Trappeniers, dat zijn gevoelige karakters. Die moeten gesteund worden, ook door het publiek. Wanneer dat gebeurt dan zal het paniekerig optreden snel uit de ploeg gebannen worden,» aldus Georges Heylens. Misschien is de winterstop de ideale gelegen heid om alles eens rustig uit te praten. Renaat GITS Geert Van Roy is tegen de keiharde grond terechtgekomen en moet weggebra worden (Eendracht Aalst-Diest 3-3) (per) BRUSSELSE STVa Leo De Smet neemt doelman Martens te grazen: het is 1-0 3-3) (per) -ir 1 t NEr AHAGE CENlj&Aw A iELSE STWCi4* .9 Doelman Martens is verslagen op dit schot van Ferreira keert de bal in extremis (Eendracht Aalst-Diest 3-3(per) doch Van den Be Tubantia Borgerhout - V.W. Hamme 2-2 Wim Hendrickx, een uit Kerkrade afkomstig Nederlandse voetbaltrainer, nam in navolging van Albert Bers het Diestse roer in handen. Na de wedstrijd sprak hij vol lof over zijn elftal: «Er heerst een uitstekende sfeer bij ons. ledereen is bereid om te knokken tot de laatste minuut. Zo was het ook tegen Boom. We maken het spel maar door enkele blunders van doelman Coo- mans gaan we de mist in. Vandaag was Aalst, zeker tijdens de eerste helft, de betere. Wat eigenlijk logisch is, want ze hebben meer kwali teit in huis. Maar na de rust zijn we sterk teruggekomen. Vooral dan onder aanvoering van Cattie. Die jongen heeft hier vandaag een voortreffelijke partij afgeleverd. We zijn er steeds er steeds blijven in geloven, zelfs na die 2-0, en je ziet het: onze werkwilligheid werpt toch vruchten af.» Diest heeft dus blijkbaar een trainer aange worven die met de nodige overredingskracht zijn spelers zelfvertrouwen kan schenken. Renaat GITS De Hamse vierde klasser heeft in geen geval een gemakkelijke wedstrijd achter de rug. Het be haalde wel een gelijkspel, wat buitenshuis toch wel een overwinning waard is, maar toch speelde het geen denderende wed strijd. Vooral in de eerste helft lieten de wuitens een minderwaardige in druk. Het was ook in die periode dat de plaatselij ken op voorsprong kwa men. Op het einde van de eerste heft had er nog een incident plaats. Eddy De Malsche was al enkele keren brutaal aangepakt geworden door zijn bela gers. Toen hij op een be paald ogenblik opnieuw hardhandig werd aange pakt reageerde hij. Heeft hij de tegenstander geraakt? Neen, zegt ploegafge- vaardigde Poppe. Hij heeft wel een ge baar gemaakt maar nie mand geraakt. Een onge lukkige reactie zou je het mogen noemen. De scheidsrechter heeft dat als natrappen beoor deeld en Eddy van het veld verwezen. Dat maakte dat Hamme met tien man voor een moeilijke taak stond. Toen het na de rust 2-0 werd geloofde wellicht niemand nog dat Van Buyten en co nog een punt in de wacht zouden slapen. Dat was wel het meest positieve in deze wedstrijd zegt clubleider Poppe. Ik had nog weinig hoop. Maar dat we er toch nog in geslaagd zijn is het resultaat van een algehele inzet. Toevallig is ook dat in het eerste doelpunt twee invallers betrokken waren. Jean Marie Ingels die aan de rust was ingevallen voor Mare De Malsche werd in de grote rechthoek on- deruitgetrapt. Robl Smet die met de stri schoptaak werd bela: en die oordeelkuni wist om te zetten; wj voordien in de plaats g komen van Paul Vermei Robby liet trouwens ei gunstige indruk. Een v< melding verdienen oi Dirk Verbustel en Roni De Beule. Spijtig echtl zijn de gele kaarten dl Guido Joos en Dirk V< Buyten moesten incassi ren. Uiteindelijk ben toch nog tevreden m| het resultaat. Niemai geloofde immers nog een winstpunt op ei ogenblik dat we op ai terstand stonden. Wi neer je dat toch met ti< man kunt realiseren h< je weinig reden om ni tevreden te zijn. Toch zi len we tegen Deinze ter moeten voetbalf Op eigen veld moeten nu winnen. Het is tr< wens al een hele ti geleden. E.D.I Jong Lede staat achter op 23 juli van volgend een gloednieuw in'rtia- jaar worden gespeeld, tief: de organizatie van Waarschijnlijk heeft op de «Beker van Oost- 20 augustus 1981 de fina- Vlaanderen» voor derde Ie plaats, en vierde nationalers. De De suggestie van Jong eerste matchen zouden Lede is op handgeklap onthaald: Racing Gent en Vigor Wuitens Ham me haakten reeds in, al lieten beide klubs zich verontschuldigen voor de vergadering die on langs in het Leedse klub- huis werd gehouden. Ook Eeklo, Geraards- bergen, Ninove en Dein- ze doen mee. Eendracht Zele wil nog even de kat uit de boom kijken en afwachten wat het wordt met de beker van Derde Nationale, maar de wind blijkt uit de goeie rich ting te komen. Voorzitter van het or- ganizatiekomitee van de «Beker van Oost-Vlaan- deren» is Emiel Vinck, ondervoorzitter van Jong Lede. Na de eerste kontaktvergadering volgt op 23 januari een nieuwe bijeenkomst. Die wordt gehouden in de gebouwen van VK Nino ve. Die dag wordt de ka lender opgesteld. Waarom die «Bel van Oost-Vlaanderent Het voorbeeld van «Beker van Vlaanden is er: de nakende kom\ titie wordt degelijk vi bereid, en er is pui belangstelling voor een «cup» woi gevoetbald. Wat nog wat anders bett dan een doodgt vriendenmatchke afhi pelen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 18