A i Te weinig ^cebrVAN KOK OP 1e PROVINCIALE Doelman Depage voorkomt afstraffing Kijk op 2e Provinciale Prijsschutter Eric Raemdonck UW WOORD Open brief aan spelers, bestuur en supporters van KAV Dendermonde Inzet niet beloond 0p een diefje Do Hoe lang is dat geleden? Karig beloond De kansen waren er Gehandikapte thuisploeg mist strafschop 22 - 5.12.1980 - De Voorpost Lebbeke - Ronse 0-2 De Lebbeekse supporters, die ondanks de bijtende noordoostenwind nog vrij talrijk waren opgekomen, hebben op het Konkelgoed een ploeg aan het werk ge zien die tot de titelkandida ten mag gerekend worden. We bedoelen hier uiteraard de bezoekers mee. Die lieten zich doorlopend bewonde ren als een ploeg met frisse ideeën, technische erg be kwaam en progressief. Daar zal allicht zijn overbuur meer last van ondervonden hebben. De lokale aanvallers waren opvallend weinig agressief en alleen speler trainer Hans Schoning liet zich vooraan eningszins in Dositieve zin opmerken. Bovendien lieten ze zich aan vallend geregeld gelden. Ware het niet dat iemand als Danny Depage onder de lat stond, dan had de lokale ne derlaag nog afgetekenden kunnen zijn. Dat wil nu niet zeggen dat Lebbeke er niet aan te pas kwam. Maar de tegenstand was nu éénmaal groter dan verwacht. Lebbeke was nochtans goed van stapel gelopen. De eer ste echte kans kwam er im mers langs hun kant. Dat was na pakweg tien minuten speeltijd. Maar Désiré Rapoort plaat ste de bal net iets te hoog. Geleidelijk aan gingen de bezoekers meer en meer be zit nemen van de Lebbeekse speelhelft. Van dan af kon Depage zich geregeld op warmen aan doelschoten van Janssens en Lejeune. Kou zal de Lebbeekse doel man in geen geval gehad hebben. Dat kon deze keer niet ge zegd worden van Frank Van Den Broeck en Luc De Wae- geneer. Dat er in de tweede De keeper van Ronse heeft de bal klemvast gegrepen. Verder aandringen blijkt nutteloos (SK Lebbeke-Klub Ronse 0-2) (wvc) helft doelpunten gingen val len was al vlug te merken. Na een kwartier was het zo laat. Een vrijschop omgezet door Deviaene sloeg via de paal in doel. Van dan af werd men gewaar dat de Lebbeek se kansen om nog een punt uit de brand te slepen tot het minimum waren teruggeval len. Een tweede doelpunt, tien minuten later langs een attente Van Der Stichelen deed meteen de boeken dicht. Toen Lebbeke er in de laatste tien minuten nog poogde iets van te maken, en offensief alle hens aan dek had geroepen, waren het de bezoekers die in de slotminuten nog het dichts bij een derde doelpunt liepen. In de Lebbeekse voetbalkrin gen zocht men na afloop naar geen verontschuldigin gen om de nederlaag enigs zins te verbloemen. We hadden deze keer te ma ken met een tegenstander die sterker was dan wij, was zowat de eensluidende com mentaar. Een ploeg die col lectief en vooral op tech nisch vlak een uitstekende indruk liet. In het vooruitzicht van de derby op Lokerse S.V. werd het voor de Konkelgoed- ploeg een goede zaak. Het zal er punten moeten win nen wil het niet uit de kop groep verdwijnen. Verlies zou betekenen dat men te rug halfweg de klassering komt postvatten. Het wordt hoe dan ook geen gemakke lijke opdracht. e D M Vrasene - Robur 0-1 Het is lange tijd geleden dat de Moerzeekse tweede pro- vincialer nog een overwin ning behaalde. Die is er uit eindelijk gekomen en dan nog buitenshuis. Zowel langs lokale zijde als bij de Moerzekenaars zelf noemde men de uitslag logisch. De eerste helft liet nochtans een verdeelde indruk. Wel kwam Robur op een bepaald ogen blik het dichtst bij een doel punt. Dat was op een center schot van Saerens dat nog net door de lokale doelman kon weggeborsteld worden. In de tweede helft nam Ro bur meer het initiatief. Voor- ai technisch liet het in die periode een betere indruk. Het dient wel gezegd dat de plaatselijken op een bepaald ogenblik zeer dicht bij de openingstreffer kwamen. Dat was langs Ludo Lardi- nois die zich poging op de onderkant aan de staander zag stranden. Met nog vier minuten speeltijd voor de boeg kwam het erg aandrin gend Robur uiteindelijk op voorsprong. Een doelpunt dat voldoende bleek om de volle inzet mee te pikken, en ook van goede makelij was. De ingevallen Albert Lelie had twee tegen standers uitgeschakeld, cen terde nadien door naar Eric Raemdonck die met de hoofd de bal in doel deed verdwijnen. In de Moerzeekse voet balkringen was men na af loop tevreden met de winst. Clubleider José Van Riet hierover: Een verdiende zege, om wille van een betere tweede helft. Bovendien waren we technisch sterker dan de lo kalen. Voor ons werd het hoogtijd dat er eens een overwinning tot stand kwam. De hachelijke toe stand waarin we ons bevon den is enigszins wat verbe terd. Hopelijk halen we zon dag resultaat in Wippelgem. Dan kunnen we enigszins wat geruster naar de komen de feestdagen toeleven. Langs lokale zijde was men uiteraard heel wat minder gunstig gestemd. Zolang onze aanval zo onmondig blijft zullen we zelden punten winnen. Het is steeds hetzelfde scenario. Ook op het middenveld draait het niet zoals men had verwacht. De enige speler die een vermelding verdient is Ludo Lardinois. Hij is erg beweeglijk, en zet zich bo vendien honderd procent in. Dat kan niet altijd van de andere spelers gezegd wor den. We staan er in geen geval schitterend voor. Dat is dan wel een streep door onze verwachtingen. We hadden een beter seizoen verwacht. Of er nu zondag in Ertvelde punten zullen ge wonnen worden is een zeer groot vraagteken. Er zou al een mirakel moeten gebeuren. Maar dat is toe vallig iets waar weinigen in geloven. E.D.M. Boelare KAV Dendermonde Als Boelare met 2-0 voor- sprong de rust inging kon het zich de koude handjes warmwrijven. Met twee doelpunten uit een drietal akties die tot aan de Dender- mondse verdedigingszone leidden kon men duidelijk spreken van een erg efficiën te voetbalperiode. Dendermonde stond nog met een 0 op het aktief, te mager, veel te mager voor een ploeg die met gerepu teerde aanvallers als Van den Driessche en Gevaert in de ploeg staat. Kansen had den de paars-blauwen zich zeker geschapen. Van den Driessche (tweemaal), Jaak Joris en Waegeman stonden aan het kanon doch deels onkans (Joris trof de staak), deels gebrek aan opportuni teit beletten Dendermondse vreugdetonelen. Na de pauze was Dender monde weer de meest aan vallende ploeg. Plaatselijke kansen waren er weer om zeggens niet. Dendermond se doelpunten kwamen er wel. Rond het uur was de Dendermondse ploeg al aan doelpunten van Van den Driessche en Joris geraakt en stond een zege nog bin nen de mogelijkheden. Die verwachte overwinning kwam er echter niet. Dé kans kreeg inderdaad Erik Ge vaert die op slag van het eindsignaal nog alleen voor de Eeklose doelman ver scheen doch wat last had met het leder en dan maar pardoes in de armen van de goalie schopte. Op een kwartier voor het einde diende men nog Za- man te vervangen wegens kwetsuur. Zijn optreden in de thuiswedstrijd komt ech ter niet in het gedrang. Uitblinkers in deze uitwed strijd waren het middenveld- Eerst en vooral wensen wij er op te wijzen dat wij de inspanningen die gedurende de laatste twee jaar door de nieuwe bewindsploeg van onze club gedaan zijn, ten volle waarderen. Toch moet het ons van het hart dat wij deerlijk ontgoo cheld zijn over het geleverde spelpeil van ons elftal. Wij wensen de vakbe kwaamheid van de heer De Rouck niet in twijfel te trek- KI. Kemzeke FC Brakel De ploeg van trainer Roe- landt kwam zondag met de zware opdracht niet te ver liezen tussen de lijnen. Om uit hun weinig rooskleurige positie weg te komen was het nodig tegenstander FC Brakel te kloppen om met deze twee punten over die zelfde ploeg te springen in het klassement. Het verliep niet allemaal zoals gepland, vooral omdat de taalgrensbewoners zich met hun verfijnd technisch spel zich snel aan de archi- slechte Kemzeekse grasmat aanpasten én omdat in de lokale gelederen duivel- doet-al Karei Van Hecke noodgedwongen afwezig was door een gele strafdag. In Kareis plaats speelde Yvan Strobbe, die het alle maal niet slecht deed, maar door de staat van het veld sterk was gehandicapt. De beweeglijkste Klau- waert, Guido Saman, lood ste zich één keer doorheen de gastverdediging maar keeper Verstichelen dook de juiste hoek in. Aan de over zijde kwam vooral Van Wij- meersch gevaarlijk opzetten, maar keeper Rodrigo bleek een beweeglijk ijsmannetje te zijn. In de tweede helft zag Kemzeke de puntjes binnen bereik, wanneer Eemans een salvo loste vanop een veertigtal meter, maar de bal buiten het bereik van de gastportier op de deklat sloeg. Ook de ingehaalde Stremersch verscheen nog eens als een duiveltje uit een doosje, maar de sakkerse Verstichelen haalde doodge moedereerd het leder uit Dirks voeten. Door deze puntendeling blijven de Klauwaerts ver twijfeld onderaan bengelen, en met de uitmatch naar Standaard Denderleeuw voor de boeg, verkeert men in de wetenschap dat ook daar niet mag verloren wor den. Of zal de daaropvolgen de thuiswedstrijdenreeks van drje (tegen Haaltert, Ronse en datzelfde Dender leeuw) de aansluiting be werkstelligen? Manil ken, nochtans kunnen wij het niet met hem eens zijn waar het om zijn aan de spelers opgelegde taktiek gaat en om de samenstelling van het elftal. Laat ons beginnen met de samenstelling van het elftal. Wij gaan u niet ons ideaal elftal debiteren, doch wen sen u de vraag te stellen waarom spelers die jaren lang uitstekend gespeeld hebben op een bepaalde plaats, plots een taak toege wezen krijgen die voor hen volledig vreemd is en «waar zij een groot deel van hun mogelijkheden verliezen? Wij weten wel taktieken en gezegden als een goede spe ler trekt overal zijn plan, zijn ons niet onbekend. Doch wij zijn KAV Dendermonde en wij spelen in 1e provinciaal en onze spelers hebben hun eigen kwaliteiten en gebre ken. Waarom dan niet trach ten hun kwaliteiten maxi maal te laten renderen door hen een taak toe te wijzen die hen ligt? Wij weten wel wij hebben teveel verdedi gers. Wij hadden een dege lijke verdediging op het ein de van vorig seizoen en de ploeg draaide degelijk en be hoefde niet zoveel aanvul ling. Het middenveld en de aanval ja, maar de verdedi ging?! Wij noemen niet graag na men maar dit toch - Danny De Vos was vorig seizoen tijdens de laatste 10 wed strijden regelmatig bij de uit blinkers, Guido Catrijse ook, waar zijn ze nu? Door het trio Waegeman-Catryssej p.. ris, terwijl Gevaert een g- *3" de eerste helft vertolkte, g Zondag ontvangt Denlcht monde de rode lantaarninne Wetteren. Geen gemakkL, ke opdracht voor paf- blauw, dat al té veel purirjqe voor eigen publiek kv| speelde en nu maar ep met die rare traditie mt breken. rri Met twee moeilijke jJasr( tijen tegen leider Lovenl R gem voor de boeg doet Dj" dermonde er goed aan err een generale repetitie teme houden. r_Yei J de G4 ge slen ir Kt kar e idstr gest jchte i ove i bef systeem eruit gebonjou^dier Een Leo Dierickx, die vijiouv jaar iedereen reeds bij tewe grotere ploeg zag spelpt oh Het systeem? Spelen v^i c een punt? Hopen op counter? Mijne heren bestuursleed wij willen eindelijk ploeg eens zien voetball£een aanvallend voetballen, hde tegen Latem? Kom laat j rustig blijven. Werd er j degelijk zo goed gevoetbi of liet de brave tegenstanfi ons zoveel ruimte spelen? Begrijpen de spelers het skatse teem niet of beschikt de ti) b ner niet over het nodige rid d teriaal? Dit jaar toch gard tegenslag met gekwetstericces Wij gaan niet beginnen zeijzelfc ren over «de trainer buitejg vc en dergelijke meer. De hat dc De Rouck is naar wij menfcom vakman genoeg om te zieyler dat zijn systeem niet weterge en dat hij met het voorh^r di den zijnde materiaal eten ii meer attraktievere voetnit w kan brengen. p D Wij hebben nog wel enkéte i jaren om onze spelers te| ten rijpen in 1e provincii (het bestuur stelde het bellij' len van 35 punten als «UI streefdoel voorop en v gend jaar is DenderhoutL._i terug, dus...) Geef ons <r het voetbal waarvoor K( je Dendermonde jaren v%t e( gekend was. Diegenen f vet nu afwezig blijven zullen vi,s e vlug de weg terug n£erb Grembergen vinden. hspe Supportersklub en c feline n de It do' Oostakker - Excelsior 0-1 I lol irde Wat de Nijs-formatie de jongste weken jammerlijk verwaarloosde was zonder enige twijfel het skoren. Zondag slaagde ze daar wel in, wat meteen goed was voor twee welkome puntjes. De auteur van dit doelpunt was Dirk Van Royen, die nog eens duidelijk bewees dat hij van zijn thorinstinkt uit het vorige successeizoen nog niets is verleerd en in de derde minuut zijn meer de fensieve positie verliet. Als de beste schaatser stormde hij over het spekgladde ter rein en verschalkte de val lende Oostakkerdoelman. Strateeg Nijs wierp nu een waterdichte verdedigings gordel op, die hij persoonlijk met veel autoriteit leidde. De thuisspelers beten werkelijk de tanden stuk op het ge groepeerd optreden van het oud-Sportkringtrio Vereec- ken - Nijs - Van der Aa, die met veel lef de bal bevroren (hoewel dat niet nodig was met het Poolweer) en dan plots hun spitsen uit stuur den. Meul en Verberckmoes waren wel van goede wil; maar konden zich nauwelijks doen gelden op het zware veld. In de tweede helft maakte de thuisploeg dan toch een vuist maar de ge boden kansen werden zel den of nooit tot tussen de doelpalen verlengd, zodat Mark Bosman er maar v kleumd bij stond. Deze allereerste uitzege tweede provinciale m groen-zwart nu genoeg v trouwen geven om ook eigen huis de puntjes r langer cadeau te geven, trainer Mark Nijs er echte zal slagen met zijn team gewicht van een wedstriji dragen is voor velen zeer groot vraagteken. Mi yam :h I ider T iko Dapkzij doelman Van de Sompel haalde Robur beide punten weg te Vrasene. (vh) Sint-Gillis Waas - F.C. Wippelgem 6-0 Bij blauw-wit was men na deze onverwachte monster zege natuurlijk in de wolken, en dacht men bijgevolg nog eens terug aan dergelijke re sultaten, die door Sporting werden behaald medio zesti ger jaren toen werd gepro moveerd van eerste provin ciale naar bevordering. Zover is Sporting bijlange nog niet, want eerst moeten de tweede provinciale-kat- ten gegeseld worden. Toch zijn de Sint-Gillisnaren na een moeizame seizoenaan- hef aan een acht op acht toe uit de jongste vier confronta ties. Van bij het eerste fluitsig naal overklasten de lokalen de jonge bezoekers, die zichtbaar last hebben met het steenharde en hobbelige terrein. Het mocht dan ook een klein wonder heten dat de skore pas werd geopend na dertig minuten voetbal. De Roeck snoepte een aarze lende gastverdediger het le der af en mocht juichen. Even voor rusten, verzilver de de attente Franckaert met het hoofd een haarfijn ge trapte hoekschop. Doordat de bezoekers nu te gen wil en dank in de aanval moesten, werd hun defensie één grote zeef. Hiervan maakten de thuisspitsen gretig gebruik: vooral Raoul De Roeck was in een bege nadigd dagje met nog eens twee opportunistische tref fers, Mark Franckaert van zijn kant kanjerde van dicht bij binnen. De mooiste goal werd evenwel geskoord door foerier Marcel De Cock, die met een onhoudbaar vluchtschot de eindcijfers op 6-0 bracht. Een tegen de laatste jaren ongewoon produktieve Sint- Gillisformatie, die met am per vier punten achterstand op het leidersduo aardig in het kielzog blijft en met de huidige opstelling elke reeksgenoot moet aankun nen. Wees gerust, blauw-wit zingt dit seizoen wel mee in het koor van titelpreten- denten! Manil DESTELBERGEN - K.S.V. TEMSE 2-1 Slechts één week heeft de om zich aan te passen. Daar- alleenheerschappij van door kon de thuisploeg het Temse geduurd. Momenteel eerst gevaar scheppen. Na is er weer een leidend duo een kwartier trok het Temse Temse en Heirnis. Dat een middenveld met een weer leider het mikpunt is van de op hoog peil spelende Gio- tegenstrever heeft Temse in vanni Sciacca, een klaarkij- Destelbergen ondervonden, kende Franky Van Buynder Walter Vermeulen, die de en een noest werkende Hu- opdracht had om de aartsge- bert Verbeke het laken naar baarlijke speler Denaert aan zich toe. Een sterk offensief oanden te leggen moest niet werd ingeluid. Schoten van ang naar die man zoeken. Edwin Bynoe en Franky Van Va amper vijf minuten lever- Buynder werden door doel- Sp. Buggenhout - Gavere: 0-I Bij Sparta Buggenhout zal men best eens gaan infor meren naar de naam van de Gaverse doelman. Die brave man had Buggenhout uitge kozen om zijn levenswed strijd te spelen en hoe- Tijdens de eerste helft was Buggenhout wel de meest aanvallende ploeg en kon zich langs Van Mulders (tweemaal in dezelfde mi nuut) gevaarlijk aanstellen. Doelpunten kwamen er niet want de doelman speelde mee. Aan de overzijde moest Hedwig Tilley ook op zijn tellen passen. Even voor rust moest hij handelend optreden om on heil te voorkomen. Ook na de rust bleef het wedstrijdpeil op een benij denswaardige hoogte zwe ven. Tilley werd het eerst aan het werk gezet doch klaarde het moeilijke werk briljant op. Nadien was het Crets doch ook hij zag zich gepakt door de doelman. Nadat Gavere nog wat moei lijks had opgegraven zou Crets het schot van de match door de save van de match gered zien worden. De knal Sparta Buggenhout en Gavere maakten er een matchke zonder doelpunten v (ks) naar de winkelhaak werd ij- In de slotminuten zou Crets kwam na een kijkstuk verig gestopt terwijl de te- met een kopbal nog een po- toch een 8 meekrijgt en rugkerende bal door Van ging overnemen doch zon- bevestiging dat Buggenh Mulders werd overge- der sukses. nog voor veel voetbalge schoten. Een billijk gelijkspel dat er kan blijven zorgen. (g ie Denaert het eerste doel- >unt af. Op het hard bevro- man Combeir gestopt. Hij behoedde zijn team op kri- en veld hadden de Temse tieke momenten voor de val. «reuzen» heel wat moeite Na de koffie bleef de Temse- druk aanhouden. Maar uit één van de weinige tegen aanvallen kon Denaert, die zich van zijn belager had ontdaan voor de tweede maal het net bol zetten (2-0). Ondanks deze opdoffer liet Temse de moed niet zakken. Meerdere malen werd door de bezoekers om een straf schop verzocht, maar de ref ging niet op het verzoek in. De bal werd telkens juist bui ten de gevaarszone gelegd of men speelde gewoon door. Slechts toen Walter Van Haver op de hem geken de manier de weg naar het Tweede Provinciale: Eendracht Meldert - Nederename 1-2 Eendracht Meldert heeft werkelijk geen meeval. Te- doel zocht en ten val werd gebracht, werd de bal op de witte stip gelegd. Walter zelf nam toen de taak op zich en bracht Temse dichterbij (2- 1). Destelbergen bleef over eind al werd het hierbij 2 maal gediend door de doel paal. gen Nederename moest ae thuisploeg, naast de gekwet ste Paul Van de Winckel, nu ook titularisdoelman Jan Buyl en Kamiel Jacobs mis sen, weqens kwetsuren. Desondanks waren het de Eendrachters die de toon aangaven in de aanvangsfa- ze. Zij kwamen dan ook na 10' verdiend op voorsprong, via Gilbert Christiaens. Aan de 20' had reservedoelman Hector Van Nieuwenborgh tegenslag toen hij een hoek schop in eigen netten ver werkte, zodat Nederename gevleid langszij kwam. De Eendrachters bleven het ho ge woord voeren en 5' later beging een gastverdediger handspel in de grote recht hoek. Wilfried Van Royen miste echter de kans om zijn ploeg op een verdiende voorsprong te zetten. Alsof dit alles nog niet genoeg tegenslag betekende, deed zich 3' voor de rust een iden tieke faze voor, die aan de basis lag van het gelijkstel lend bezoekende doelpunt. Doelman Hector Van Nieu wenborgh verwerkte ander maal de bal in eigen netten, toen hij een hoekschop met de vuist wilde wegwerke In de tweede periode gin de lokalen op zoek naar verdiende gelijkmaker, danks het veldoverwicht de vele kansen konden E drachters wel de bezoek het aan de schenen legg doch de ruststand bleek a teraf ook de eindscore zijn. A.V

De Voorpost | 1980 | | pagina 22