Ondanks slechte afwerking Niet door het geluk gediend... Leider Ajax wint derby Leider Lokeren verliest te Buggenhout Op 6 december: PLM Conflans - Avanti Femina Lebbeke Attila Temse ongeslagen leider HANDBALKALENDER En nu naar Neerpelt... Puntjes gedeeld Korfbalbond negeert grensrechter 28 - 5.12.1980 - De Voorpost I' NATIONALE Avanti Lebbeke - Beyne: 23-17 Trainer De Smedt, in ge sprek met een collega van de «Nieuwe Gazet», bleek weer veel zinnigs te kunnen vertellen na de ruime maar niet volledig overtuigende Avanti zege tegen Beyne. De Smedt gelooft inderdaad niet dat zijn huidige ploeg onder de verwachtingen blijft. Wordt er inzake afwer king nog te veel gefaald, de verdediging is nu heel wat beter dan in het verleden en in feite heeft Avanti nog geen enkele match volledig kunnen aantreden. Het be gon met de moeilijkheden met Vermoesen, dan volgde de kwetsuur van K. Verhof- stadt, daarna viel De Batse- lier en A. Maes uit en aange zien De Smedt zelf zo weinig mogelijk speelt en ook E. Moonen nog maar korte lings heroptrad, is er inder daad heel wat gewijzigd tegenover het stramien van verleden seizoen. Vergeet ook niet dat M. De Bruyn een ander type speler is dan Ebel zodat ik, aldus nog steeds Eddy De Smedt, aan het bouwen ben aan een nieuwe speelwijze met een sterk ge wijzigde ploeg. Tot daar Ed dy De Smedt. De wedstrijd tegen Beyne verliep vrij wisselvallig. Soms draaide Avanti perfekt en andere momenten werd er erg gekrasseld. Vermoe sen kreeg maar niet de goe de richting te pakken maar gelukkig voor Avanti ver keerde Eddy De Vlieger in een opportunistische daa. M. De Bruyn was goed in aanval maar akteerde opval lend nonchalant in verdedi ging. Mertens speelde een goede wedstrijd en ook de wederoptredende A. Maes speelde knap. Reeds van in de eerste minuten viel het op dat Avanti moeilijk tot scoren kwam. Het duurde in derdaad negen volle minu ten vooraleer Cornelis het eerste Lebbeekse doelpunt lukte (1-1). Na 11' stonden de ploegen gelijk (2-2) maar daarna leek Avanti op weg naar een nieuwe voor sprong. M. De Bruyn «zette» een penalty weliswaar onge looflijk slecht maar De Vlie ger en A. Maes zorgden voor 5-2 na het eerste kwartier. Vijf minuten later nog steeds 7-4 maar 5' voor de rust kon Beyne gelijkstellen dank zij een opvallend gebrek aan concentratie in de Lebbeek se verdediging (8-8). Het werd zelfs 8-9, De Bruyn stel de gelijk en als Mertens zijn tweede penalty stopte kon even voor de rust De Vlieger scoren van op 7 m. Met een 10-9 ruststand kon men moeilijk van een goede aan vallende prestatie spreken. Het begin van de tweede helft verloopt beter voor Avanti die op sommige ogenblikken zelfs uitstekend kombineert en het derde kwartier wordt afgesloten met 18-13 cijfers. Ondanks nog enkele open kansen niet benut worden, wordt het nog 21-14, 5' voor het einde maar de bezoekers naderen nog tot 21-17 vooraleer De Pauw en De Vlieger opnieuw kunnen scoren. Scoorden: De Vlieger 6, De Pauw 1, A. Maes 3, De Smedt 1, M. De Bruyn 6, Moonen 1, Koen Verhofstadt 2, Cornelis 2, Vermoesen 1. Reserven: Avanti Lebbeke - Beyne: 16-15 Goede wedstrijd die na een 7-7 ruststand spannend bleef tot het einde. Avanti: Verstraeten en Ver- meiren, M. De Proft 3, H. De Smedt 5, Moyersoon, Van Gucht 1, Bosteels, K. De Smedt, Moonen 4, De Don der, E. De Smedt 3. EVA 2* Nationale E.V. F. Segers (HBC Dender monde), opgemerkte prestatie te Helchtel (eva) Maasmechelen Aalst: 19-18 Eendracht voorzitter P. Ver straeten - zoals steeds zeer objektief in zijn commenta ren - vond de nederlaag van Eendracht niet verdiend. Hij steunde zich hier vooral op het feit dat zijn ploeg erg geremd werd door het feit dat Mare Bayens enkele mi nuten voor de rust uitviel met een vrij zware schou derkwetsuur. Aangezien dit meteen voor Bayens een on- beschikbaarheid van enkele weken betekent, wordt trai ner-coach Wellekens wel erg getroffen daar ook G. Van Malderen opnieuw in het gips zit en J. Behaege op 1 december zijn militaire dienstplicht is begonnen. Eendracht ziet de komende wedstrijden dan ook niet al te rooskleurig tegemoet. De wedstrijd werd vrij hard betwist zonder brutaal te zijn. Keeper Luc Moens speelde weer eens voortref felijk maar de prestatie van de jonge D. Bayens was toch wel het opvallendste feit in het verre Limburg. D. Bayens scoorde inderdaad viermaal maar de enorme inzet die hij gedurende de ganse wedstrijd betoonde laat hopen op een definitie ve ontbolstering van deze jonge speler. Eendracht startte opvallend goed en na het eerste kwartier prijkte er een 3-7 stand op het score bord. De thuisploeg liet ech ter niet begaan en de krach tig spelende Limburgers sloegen toch wel verrassend terug. Via 7-7 werd de rust inderdaad bereikt met een 12-10 score. Gedurende het eerste kwartier van de twee de helft verliep de wedstrijd volledig gelijkopgaand. Na dat Eendracht zich gereorga niseerd had na het uitvallen van M. Bayens werd er aan de achterstand geknaagd maar met iets minder dan 10' te spelen had de thuis ploeg toch een 18-15 voor sprong opgebouwd. E.V. Aalst deed al het mogelijke om opnieuw aan te sluiten maar bij 18-17 konden de Limburgers opnieuw scoren (19-17). Vier minuten voor het einde werd het 19-18 en meteen was de einduitslag bereikt. Maasmechelen ging inderdaad duidelijk op bal bezit spelen. Eendracht werd uiteraard vrij zenuwachtig, leed een paar maal balver lies in hun overhaasting en kon toch de kans op een gelijkspel niet benutten toen een reuzegrote doelkans niet benut werd tijdens deze eindfase. Scoorden: Simal 1, D. Bayens 4, De Jaegher 2, Steemans 4, Van Der Borght 5, M. Bayens 1, Behaege 1. Reserven: Maasmechelen - E.V. Aalst: 11-16. Na een 6-6 ruststand kon Eendracht tijdens een goeiRet zi tweede helft nog een ruinfcch zege behalen. Scoorden: CL Doncker 2, Van Den Bossclf 7, De Coster 4, R. Bayens J Cooreman 1. "latior 1' Landelijke II' Landelijke Buggenhout - Lokeren: 11-8 Leider Lokeren, zonder de gekwetste Caudron, werd na een zeer hardnekkig betwis te wedstrijd verslagen door Buggenhout dat zonder twij fel zijn beste wedstrijd van het seizoen speelde. Vooral verdedigend speelde de thuisploeg enorm sterk zo dat keeper Vermaesen zich amper achtmaal moest ge wonnen geven. Het wed- DAMESHANDBAL Europabeker der Bekerhouders Avanti Femina Lebbeke, tij dens het voorbije seizoen enigszins onverwacht win naar van de Beker van Bel gië, neemt voor de eerste maal deel aan een Europees bekertornooi. De Lebbeekse damesploeg lootte het ster ke Franse PLM Conflans maar is toch niet ongelukkig met deze tegenstander. In derdaad, een reis naar de omgeving van Parijs ligt nog, zij het nauwelijks, bin nen de financiële mogelijk heden van de klub. Op spor tief vlak kunnen de kansen van Avanti Femina jammer genoeg niet hoog aangesla gen worden. De ploeg, met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar, beschikt daarvoor over onvoldoende trefkracht uit de tweede lijn en zonder opvallende atletische kwali teiten schopt men het ook niet ver meer in het interna tionaal dameshandbal. Deze bemerking doet echter niets af aan de waarde van de Avanti speelsters die in de Belgische kompetitie tot de top behoren. Technisch en taktisch werd er de laatste jaren heel wat vooruitgang geboekt en mits het opste ken van internationale erva ring en het aantrekken of opleiden van een paar atleti sche afstandswerpsters, kan het jonge Avanti Femina nog enorme vooruitgang boe ken. Wij vinden het wel jam mer dat Lebbeke zijn heen wedstrijd niet op eigen bo dem kan spelen maar hoe het ook mag aflopen in Frankrijk voor de terugwed strijd te Lebbeke op 13 de cember verwacht men heel wat toeschouwers. Op natio naal vlak heeft Avanti Femi na reeds heel wat lauweren geoogst. In hun elf-jarig be staan werd driemaal de landstitel en zesmaal de Bel gische Beker veroverd. Er bestaat ook een voortreffelij ke jeugdwerking bij de Leb beekse damesploeg, bewijs daarvan is het feit dat de drastische verjonging na amper een tweetal seizoe nen reeds vruchten afwierp door o.a. het behalen van de Belgische Beker tijdens het afgelopen seizoen. Met Mare De Smedt als jeugdtrainer en J. Keppens als senioren-trainer beschikt de club over twee personen die borg staan voor de ver dere sportieve uitbouw van de klub. EVA strijdbegin verliep nochtans volledig in het voordeel van de bezoekers die na 10' reeds met 1-4 leidden. Het viel echter stil bij Lokeren en na het eerste kwartier was Buggenhout genaderd tot 4- 5 en zo bleef het tot de 25e minuut. Tijdens de laatste 5' van de eerste helft kon J. De Proft nog tweemaal scoren en meteen was het Buggen hout dat met 6-5 leidde aan de rust. Lokeren, duidelijk zenuwachtig, bleef tot een kwartier voor het einde op gelijke hoogte (7-7) maar dan kon Buggenhout defini tief toeslaan. Van Nuffel en De Proft maak ten er 9-7 van 10' voor het einde en 5' later was de eindstand bereikt. Scoorden: Buggenhout: J. De Proft 7, J. Van Damme 1, Van Nuffel 1, Brouillard 2. Jochewoa Aalst - Ap. Kortrijk: 21-20 Nadat Jochewoa een week geleden te Kortrijk uitge schakeld werd voor de Beker van België hadden De Vuyst en C° deze maal hun les goed geleerd. De gevaarlijke tweede lijn met o.a. G. Bos- suyt werd nu heel wat beter opgevangen door de Aal- sterse verdediging en vooral Eckeman deed opvallend werk. Ook keeper Coppens, die 2 penalty's stopte, speel de goed en in aanval was het vooral het duo Eckeman-De Vuyst dat voor de afwerking zorgde. Het eerste kwartier werd afgesloten met een 5-6 score maar via 10-8 was het toch de thuisploeg die leidde met 12-11 na de eerste der tig minuten. Onmiddellijk na de rust kon Kortrijk even aan de leiding komen (14-15) maar 10' voor het einde leid de Aalst toch met 18-17. De stand bleef een hele tijd op het scorebord en hoewel keeper Coppens toen een penalty stopte maakte Kort rijk nog gelijk (20-20). Eckeman kon echter het ver diende en beslissende doel punt scoren minder dan 2' vóór het eindsignaal, Scoorden: De Vuyst 9, Ecke man 5, Moens 1, Huybrechts 2, Quintein 2, Redant 2. EVA 3* Landelijke Buggenhout 2 - Lokeren 2: 17-13 Na een vrij hardnekkig be twiste partij kon de thuis ploeg tijdens de laatste 5' nog een afgetekende zege behaien. In een gelijkop- gaande eerste helft kon Lo keren eerst de indruk geven het te kunnen halen. Via 3-3 na 10' en 5-6 10' later, werd de rust bereikt met een 6-8 score. Na de rust bleef het wedstrijdbeeld zeer gelijkop gaand. Via 12-11 werd het 13-12 5' voor het einde maar toen kon Buggenhout langs Sekhouri en De Smedt de definitieve kloof slaan. Scoorden: Buggenhout: Sekhouri 6, De Smedt 6, Brouillard 3, P. Vermeir 1, Vrijders 1. EVA Rosis Aalst - Ajax Lebbe ke: 18-25 Het derby tussen Rosis Aalst en Ajax Lebbeke heeft niet de verwachte spankracht ge bracht. De thuisploeg, zon der de geschorste J. Meert, slaagde er niet in de leiders echt in moeilijkheden te brengen. Dit betekent niet dat Rosis, met een goede Dirk Corthals, zich zo maar gewonnen gaf, maar uitein delijk bleek Ajax collectief heel wat sterker. Bij Rosis klaagde men vooral over de wedstrijdleiding. De tien eerste minuten ver liepen in het voordeel van de bezoekers, via 2-3 na 3' werd het 3-6 maar na het eerste kwartier was Rosis er toch in gelukt opnieuw aan te slui ten (7-8). Het verdere ver loop van de eerste helft ver liep volledig in het voordeel van Ajax dat aan de rust een duidelijke 7-15 voorsprong telde. In het begin van de tweede helft ging Rosis op nieuw imponeren maar toch kon Ajax na dit Aalsterse strovuur een rustig meesterschap demonstre ren wat resulteerde in een 12-20 score na driekwart wedstrijd. Ajax liet toen de teugels wat losser, ging over tot enkele experimenten en hiervan maakte een moedig spelend Rosis gebruik om 0.a. langs A. D'Hondt tot 16- 22 te naderen. Ajax werd echter nooit meer echt bedreigd en consoli deert meteen zijn leiders plaats. Scoorden: Rosis: De Gendt 1, P. Bomon 7, D'Hondt 5, Corthals 4, De Man 1. Ajax: Van Medegael 1, M. Huyck 9, D. Huyck 5, Hendrickx 6, De Busschere 4. Tech. Turnhout - Sparta Aalst: 19-22 Sparta Aalst haalde twee kostbare puntjes bij hek kensluiter Turnhout en hoopt dat dame Fortuna nu in de toekomst ook eens aan hen zal denken. Het begon allemaal vrij gelijkopgaand, G. Mens werd wel met een individuele dekking bedacht maar toch slaagde Sparta erin de leiding te veroveren. Nochtans was het de thuis ploeg die de eerste helft kon afsluiten met een 12-10 winst. Ook na de rust bleef het gedurende 10' gelijkop gaand (14-14) maar daarna ging de betere fysiek van Sparta de doorslag geven. Langs de «lichte brigade», F. Bomon - E. Van Temsche - Corthals werden de gast heren nu voorbijgelopen en hoewel zij nog even konden terugslaan (17-19) liet W. Bo mon (5 treffers) niet toe dat de Aalsterse zege nog in het gedrang kwam. Scoorden: F. Bomon 3, Van Temsche 1, G. Corthals 2, Mens 7, H. Van Der Meersch 1, W. Bomon 5, K. Bomon 2, S. Bomon 1. Reserven: Turnhout - Sparta Aalst: 16-8 Na een gelijkopgaande eer ste helft (6-7) moest Sparta begeven in het 2' wedstrijd gedeelte. Goede prestatie van de jonge E. Cooman. Hechtel - H.B.C. Dender- monde: 23-26 Een goed Dendermonde kon in de smalle en koude zaal te Hechtel een verdiende over winning behalen. De Den- dermondenaars, met een opvallend juist en hard wer pende Van Cauwenberghe, liep onmiddellijk uit tot 1-4 maar aangezien de verdedi ging nogal wat steken list vallen, kon de thuisploeg de ze eerste kloof dichten (4-4). Dendermonde bleef tot 2' voor de rust leiden met 1 2 doelpunten maar tijdens de laatste minuten van de eer ste helft kwam Hechtel gelijk en via 8-10 en 12-12 werd de 13-13 ruststand bereikt. Na de rust kreeg men in feite hetzelfde spelbeeld als tij dens de eerste helft. H.B.C. speelde voortreffelijk in aan val en vooral Van Cauw< berghe en ook Seghers koi den de Limburgse verdei ging regelmatig versch; ken. De verdediging bl< echter onzeker spelen zodi Hechtel steeds kon replik] ren. Dendermonde geraal zelfs 17-15 achter na 35'. 17-19 werd het dan 21-21 het derde kwartier en e\ later leidde de thuisploi met 22-21. Seghers trof toi tweemaal raak en als ook Bock de weg naar het di vond leidde H.B.C. met 23 24, 8' voor het einde. Wuej en Van De Velde op penali zorgden dat de Dend* mondse voorsprong nu nii meer verloren ging. Dendermonde: E. Wuest, Van Cauwenberghe 10, Wuest 4, D. óijssels. Van Velde 7, De Bock 1, Seghei 4, Batselier, De Nil, Verleye! D. Reserven: Hechtel - H. Dendermonde: 17-18 De Dendermondse doubli res met Timmerman in h< doel en zonder R. Van Di Veken, hebben toch nog overwinning behaald Hechtel. Bij de rust leiddl H.B.C. met 8-11 en de grot] trefkracht van Seghers (11 treffers) hield de gasthere op afstand. Scoorden: Sa ghers 10, Gijssels 1, Vaj Kerckhoven 1, Merckx Verleyen 1, Kerremans 3. EV) It. de irdie liklac lerve liklac irl taats lakei let ft >r, Li i ku ;t. kc A- in 8- it I onan litera. Attila Temse doet het goed in het kampioenschap in de derde landelijke afdeling. Het team uit Temse wordt getraind door de Lebbeke- naar Freddy Cornelis. De technische bagage en het tactische spel waarmee Temse nu uitpakt steekt fel af tegenover het Temse van de vroegere jaren. Tijdens hun competitieloze weekend mochten de Attilaboys niet op hun lauweren rusten. Een oefenwedstrijd tegen Spado Woluwe, tweede landelijke, stond geprogrammeerd. Temse bouwde meerdere mooie cpmbinaties op en bleef al evenmin in gebreke bij de afwerking. Woluwe, dat toch een reeks hoger speelt, bleek een te gemak kelijk hapje. De bezoekers botsten op een stoere verde diging en een bij momenten briljante doelman Armand Meersman. .orryi irond vinnii Ings <wam punte [iet T P106'1' Temse dreef zijn voorspro^^, voortdurend op. Erwin Bui- taert wist vaak de SpadP defensie te verrassen en zf1®^ sprongworpen kenden verrijd succes. De bezoekers moelieenr ten vaak aan de noodretip Sl< grijpen en daardoor verovcUqe| de Temse ook menige straT^- worp. Op een voor hem f gen manier gaf Luc Boer dat kens de bezoekende portlp 'ei geen schijn van kans. Mven, 2 cijfers die aan duidelijkhefcchte geen twijfel lieten won Ter» se: 31-7. J— lwee< In deze wedstrijd zagen ub* ook de terugkeer van Andr 3| Van de Walle. Naast hei speelden: Armand Meerfatro man, Luc Boeykens, Erwfcj fsj Buytaert, Dirk Buytaert, Di{j«rr Baeck, Mare Baeck, Al£,Q Baeck, Walter Van BuyndeT Michel Mets, Benny Noenf's,ar Salvatore Sciacca, Bafcchot Bruyninckx en Marcel Vannnn Buyten. pjefre I' Landelijke Duffel - R.B. Dendermon de: 5-15 Na de verwachte ruime overwinning van Dender monde te Duffel wordt het komende weekeinde met spanning tegemoet gezien. Inderdaad, Y. Doorns en C° gaan dan naar Neerpelt en aangezien beide klubs tot nu toe de nederlaag niet ken den wordt er gespeeld voor de eerste plaats, wellicht voor de titel. Als Dender monde meester blijft over zijn zenuwen zien wij het wel zitten voor hen. Te Duffel werd nochtans vrij aarzelend van stapel gelopen. Het duurde 11' vooraleer L. Her mans het eerste velddoel- punt scoorde en na 12' wees het scorebord 2-3 aan. Na deze inloopperiode geraakte Ros Beiaard toch op toeren en in een ruk ging het naar een 2-8 ruststand. Het groot ste gedeelte van de tweede helft verliep eveneens in het voordeel van de Dender mondse meisjes en het duurde tot 3' voor het einde vooraleer Duffel keeper De Donde- nog eens kon verras sen. Onder impuls van L. Hermans en J. Heirman werd het inderdaad 2-15 vooraleer de thuisploeg mocht replikeren met drie opeenvolgende treffers die uiteraard Dendermonde niet meer verontrustten R.B. Dendermonde: R. De Donder, M. Wijnant 4, L. Her mans 6, J. Meilis 1, J. Lau- reys 1, Y. Doorns. Meiveren - Aalst Spor tief: 11-2 HEREN 1* Nationale Zat. 20 uur In. Hasselt - Avanti Lebbeke. 2* Nationale Zat. te 20.45 u. H.C. Herstal - E.V. Aalst 1* Landelijke Zat. te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Ar. Hechtel Zond. te 16 uur Heist Zuider kempen - Rosis Aalst Zat. te 18.45 uur El. Tonge ren - Dendermonde Zat. te 20.15 u. Sparta Aalst - Aalst Sportief speelde een ongelooflijk zwakke wed strijd te Meiveren en kwam eigenlijk nooit in de wed- 2* Landelijke strijd. Vooral aanvallend werd er gefaald wat resul teerde in amper 2 gescoorde doelpunten. Zandvliet. 2* Landelijke Zond. te 17.15 uur Jochewoa Aalst - Izegem Zond. te 14 uur H.C. Leuven - S.K. Grembergen Zat. te 20.30 u: Mechelse - Lokeren Zat. te 15.30 uur Buggen hout - Haachtse 3* Landelijke Zat. te 14 uur Buggenhout 2 - Denderbelle DAMES Europabeker Bekerwinnaars Zat. te 20.30 u. P.L.M. Con flans St. Honorine - Avanti Femina 1* Landelijke Zond. te 13.30 u. Neerpelt - R.B. Dendermonde Zond. te 15 uur Aalst Spor tief - Haachtse 2* Landelijke Zond. te 16 30 u. Avanti Fe mina 2 - Stelmar 2. Zond. te 16 uur Olympia Aalst '80 - R.B. Dendermon de 2. EVA JEUGDHANDBAL Miniemen E.V. Aalst - Ajax Lebbe ke: 3-8 Twee ploegjes die volop het ABC van het handbal aan het inoefenen zijn sloten de eer ste helft af met 2-3 cijfers. Ajax kon toen de definitieve kloof slaan en het derde Aal sterse doelpunt van Kiec- kens auteur van de drie Eendracht treffers bracht Ajax niet meer in moeilijk heden. Ajax: Moens, Verheyden, De Donder, Cooreman 1, De Maeseneer, Abbeloos 1, Ca- rels, De Decker 4, Bosman 2, Hiel. IUIS. wedstrijdgedeelte werd de monde opnieuw 8-5 voor re o ze9« nog een dubbeltje op sprong op. Opnieuw konden Hos Beiaard 2 - Vopsa 2. zjjn ^g^ yjg wercj de bezoeksters aansluiten 12-11 rust bereikt met een 5-3 sco- '8-8) en v'a werd het Nadat de thuisploeg re en nadat Vopsa had gelijk- toch nog 11-11 enkele minu- meester leek in het eerste gesteld bouwde Dender- ten voor het einde. A. De Witte scoorde toen haar enig doelpunt maar dit betekende meteen de volle winst voor de thuisploeg. Scoorden: Hermans 5, Lau- reys 1, Hofman 1, De Wit 1. EVA Atlantis Lebbeke - Hemiksem 5-5 De wedstrijd Atlantis Lebbe ke - Hemiksem draaide op een gelijkspel uit. Een logi sche uitslag na een wed strijd waarin Atlantis Lebbe ke niet alle kansen benut heeft dat het gekregen heeft. Zoals in de voorgaande uit gaven is het vooral in de tweede helft dat Lebbeke zijn in de eerste time verwor ven voorsprong zag teloor gaan. Bij de rust was de stand 3-2 en is vooral in het 'aatste kwartier dat Atlantis de das werd omgedaan door de bezoekers. 'Het begon net een doelpunt van Roger /an Emmelgem op de 6e ninuut, voorsprong die in Je 8ste minuut werd onge- Jaan gemaakt. Twee minuten later was het Pierre Verhavert die Atlantis weer op voorsprong schoot met een knappe inloper (2- 1). In die periode viel het op hoe weinig Chantal Raes in het spel betrokken was. Net voor rusi Mcyen de be zoekers nog een strafworp waarmede de stand op 3-2 kwam. Na de koffie kregen we een eigenaardige start. Op slag werd het 4-2 langs Marijke Dierick. In dezelfde minuut grepen ook de be zoekers de kans om dichter bij te komen. Roger Van En- gelgem maakte de kloof weer iets groter na een inlo per (5-3). Daarop kregen He miksem en Atlantis elk op beurt een strafworp die ge mist werd. De bezoekers luk ten er in nog een doelpunt te scoren zodat het er plots zeer benard begon uit te zien voor Atlantis. Uiteindelijk zouden strafworpen over winst of verlies beslissen want eerst mocht Atlantis nog eens op de fatale stip komen te staan en dan weer de bezoekers maar de kan sen werden gemist door bei de ploegen. Tot op een paar minuten voor tijd gebeurde wat ieder zowat vreesde en Hemiksem weer op de 2,5 m. stip mocht postvatten en deze maal niet miste 5-5. Een uitslag die het sein op rood zet voor Atlan tis. Lebbeke blijft op de der de laatste plaats en de twee laatst geklasseerden kunnen hun achterstand inhalen. Dat kan alleen in de korfbal- bond gebeuren was de me ning van heel wat sportmen sen als reaktie op wat de uitspraak was van het komi- tee voor strafzaken. Voor en kele weken werd een lijn rechter van Atlantis Lebbeke door de Lyra-coach Van Santvoort geslagen nadat de vlaggeman hem vroeg van het terrein te gaan. Hierop maakte de coach zich boos en sloeg de lijnrechter in het gelaat. De uitspraak? De lijnrechter van Atlantis Lebbeke wordt geschorst voor 2 weken en mag gedu rende 1 jaar zijn vlag laten rusten. We lezen in het af schrift van het komitee: we- gens poging tot aanvallen en slaan van een toeschou wer. Wanneer het nu zover komt dat een komitee de verklaring van een trainer boven deze van een lijnrech ter stelt, dan zien we niet in wie in de toekomst nog zal geneigd zijn deze taak op zich te nemen en de dupe van de historie te worden Het is de eerste maal bij ont weten dat een sportbond dt verklaring van een lijnrech ter naast zich legt, en geloo hecht aan deze van eer coach. Voor de beginnende klubs en degene die zinnens zijn er een te stichten in Oost-Vlaanderen is het wei nig hoopgevend. Propagan da voor het korfbal kunnen we het niet noemen. André Jeugdkorfbal Klinkende zege Appels - Boeckenberg (scholieren) 8-4 Tegen Boeckenberg hebben de Appelse scholieren weer uitgepakt met een klinkende zege. Er werd nu gewonnen met 8-4 wat een opmerkelij ke uitslag is tegen een toch hoog aangeschreven bezoe kend team. Luc Duym was de primus bij Appels want met 4 treffers stond hij bo venaan. Dirk Van Royen die ook goed de korf weet han gen maakte drie doelpunten en Christine Van Cauter maakte de zaak rond met het 8ste doelpunt. De Appelse jeugd weet zich op tijd in de kijker te plaat sen wat zeker een stimulans moet zijn voor de mensen die voor de jeugdopleiding instaan. De kadetten wed strijd Gandz - Appels werd uitgesteld maar deze ploeg won vorige week een wed strijd tegen Atlantis Lebbeke met 2-1. >indsi kreini; rerme rerwe Avanti 1 - Ajax: 23-2 jje he Rust 12-1. de tv Avanti 1Van Hove, Van Bi$runc sen 9, Pessemier 1, Keppen^, H K. 4, Van der Jeugt 1. D^ Donder 6, De Visscher r Keppens I., Smekens, Meerrj Ajax: De Decker 2. twarr Avanti 2-E.V. Aalst: 24-^ Rust: 4-1 Avanti: Costanzo, Van Bief sen. De Proft 9, Vlassenrot^* 4, De Batselier, Cooremaógrde Walraevens 10, Bourgeois f Abbeel, Lissens. "TQ E.V. Aalst: Van Temsche 1. I C Scholieren Olse Merksem - Avanti^ 15-16 Flauwe wedstrijd, op de vaC. reep gewonnen door «platte» Lebbeekse ploej van een verzwakt Merksern dat het moest stellen zondét zijn «internationalen». Ni^elett agressief in verdediging eyan onkans in het besluite^gn brachten Merksem na 10' CL een 4-2 voorsprong. Daarrr zouden Van Gucht en ijnen Ridder (opperbeste wediitgei strijd) Avanti bij de rust frfeen v voorbrengen. Na de paufc he ging de wedstrijd gelijk obau| met de score steeds gelijk 4. in het voordeel van AvanreYrr Daelman en De Ridder zor#0n den voor de Lebbeekse travers fers. Het was pas op h^renc einde dat Van Gucht en Cfo Pauw Avanti op een 2-dofc D|Q len voorsprong kondef^ brengen die in de laatste sr n conden nog gereducee^'009 werd door een presserj-andi Merksem. Avanti: Vermèevoe ren, Daelman 2, Van GucLen 6, Verheyden, De SmedWgrt Van Damme, De Ridder 6, D.,„ Pauw 2. lers 0 De rr Weekeinde van 7-7/12 pevol Zondag te 14 uur Avanti 2kwak E.V. Aalst (scholieren) fechee EVA van i

De Voorpost | 1980 | | pagina 28