In het kielzog van Anderlecht Countervoetbal beloond Nationale voetbal kom petitie ECHO'S mm: Gezien, heren van Holland? Beheerraadvoorzitter Pierre Verbeeck: «Verdiende zege» Dirk Deferrere: ruim aandeel in zege Trainer Ceuleers: «Slecht voor hartlijders» Eendracht rekupereert drie basisspelers Instuifjes in geel en blauw Garot viert feest Albert trof 9 keer raak Heroptreden Baecke Bekertreffen op 3 januari Gehoord en gelezen Amerikaan Erwin Albert speelt tegen RWDM C 32 - 5.12.1980 - De Voorpost Winterslag-Beveren 1-2 Sinds de 4-1 pandoering waarmee Beveren de Ivic- brigade eind september huiswaarts stuurde, werd niet meer verloren. Negen keer negentig minuten zonder nederlaag of 15 punten uit 9 wedstrijden. Europees voetbal lonkt opnieuw naar Freethiel! Van ons part mag dat gerust nog es. Want sinds we de sfeerloze match op Daknam tegen de goochelaars uit Baskenland bijwoonden, kregen we opnieuw heimwee naar de tijd dat Inter en Barca aan de Klapperstraat uren voor de aftrap reeds voor een zoetsmakend kijkstuk zorgden. Trouwens weet je dat ijsbeertjes ronddartelen dit Beveren momenteel zelfs twee punten meer totaliseert dan na even veel wedstrijden in het seizoen dat het de lands titel kaapte? Om maar te zeggen hoe geolied de Beverense motor thans draait onder het kom- mando van «oudje» Van Moer, gouwe Jean en de «trage» De Cubber, want die referentie kregen ze toch mee bij hun komst naar Beveren waar van daag terug wordt gevoet bald naar ouderwets mo del. Scoren, spektakel, punten sprokkelen. Hoop doet leven. Meer nog de voetbal fan moet de Waaslanders dankbaar zijn, vooral nu ook Europees Daknam van zijn pluimen verloor, dat dit voetbalseizoen nog voor de Kerst niet wordt ontsierd door een toch wel erg efficiënte I- viesstijl van «cavalier seul» hoelang nog? Anderlecht. En toch is het precies dit Anderlecht dat mo menteel het vaandel draagt in de hoogste klasse van onze vader landse voetbalkompeti tie. Maar hoe? Tijdens het voorbije weekeinde stalen de Brusselaars «blauw» van de kou. In zo'n Siberische omstan digheden helpt maar één remedie: een ouwe klare bovenhalen, zoveel mo gelijk je eigen adem in het ijle zien verdwijnen, je uitsloven en je kas (vaktaal) leegpompen. Voetbal op zijn best. Dat hadden ook de Waaslanders en Vieze Mannen begrepen. Beide elftallen probeerden in derdaad, elk met hun ei gen stijl, iets van te ma ken waaraan de suppor ters zich konden ver warmen. Dat Beveren uiteinde lijk het laken naar zich haalde mocht in de eer ste plaats worden toege schreven aan het onver beterlijke vertoon dat voetbalartiesten Van Moer en Schönberger in het middenveld etaleer den waarop het Limburg se duo Pierre Denier en Paul Theunis nauwelijks vat kregen. Geen wonder dan ook dat het schutter- strio Janssens-Cluytens en opportunist Albert plots tegen een biezon- der hoog percentage raak mikt. En zeggen dat voor de aanvang van dit sei zoen het precies over dit kompartiment was dat ie- het krijt. Na een lange studieronde nam Luk Thijs een voorzet van Ma- thieu Denier listig mee met de hand. ledereen had dit handspel gezien behalve de almachtige man in het zwart. Die keek wel naar zijn assis tent maar de brave vlag- geman had schijnbaar nog slaap. Thijske storm de op Pfaff af en versloeg de Wase numero uno met een gemeten drop- balletje (1-0). Ref Van den Wijngaer- de sloeg nadien haast geel en blauw uit. Van Moer hield er zelfs een geel kartonnetje aan over. Wilfried werd hier bij uitgejoeld door sup porters die twee weken voordien hem met ap plaus naar de Hei- zelkleedkamers begeleid den voor zijn prestatie te gen de rauwe Hollanders. Lieve supporters, 't kan verkeren, niet? Voetbal op zijn best Het pleit voor de Waas landers dat ze vrij vlug hun rust weer vonden. In dezelfde minuut knalde Jean Janssens rakelings over de dwarsligger na een kombinatie Cluytens- Van Moer en replikeer den de mijnjongens op links met een prachtca- rambole Denier-Theunis, door Thijs met een goed schot nipt naast de verste staak afgerond. Rond het halfuur stuurde Cluytens zijn skipper nog maar eens in het klassieke voetbalstraatje. Vanop de doellijn schoof de Jean voor doel waar Erwin Al- bert rustig mocht aanleg gen. De Duitser mocht voor de negende keer dit seizoen in evenveel wed strijden waaraan de Ger maan deelnam scoren. Na rust noteerden we het zelfde scenario met evenveel inzet en spirit. DE LIMBURGERS I HETEN UWELI 0e. Uöua^<VTV£te/H> cLca/vvkjt'vv LL Gaat ge Anderlecht ook zo vriendelijk ontvangen? Die winterdag in Winterslag wou zelfs SK Beveren niet één punt inleveren Een schot van Thijs scheerde de lat en een poging van Janssens werd geweerd door De Bree. De ex-Anderlechte- naar was er vijf minuten later dan toch aan voor zijn moeite. Albert lepel de een balletje in het cen trum waar Houben en Lambrichts gemakkelijk naar hun doelman kon den tikken maar dit ver tikten. Zij aarzelden net iets te lang zodat «slang» Jean Janssens er zich kon tussen wringen en scoren (1-2). De thuisploeg was nog maar net bekomen van deze zware mokerslag of haas Cluytens verlengde een gemeten voorzet van Van Moer tegen de staan der. Van dat ogenblik af ging geelblauw zijn voor sprong meer en meer wettigen. Naar het einde van de wedstrijd joeg Winterslag toch nog erg fel op de gelijkmaker. In valler Davids dook alleen voor Pfaff op maar werd door de Beverense goalie op een weinig elegante manier tegen het vervro ren oppervlak gesmakt. Diplomatisch legde de ref de bal net buiten de straf schopzone. Toch verdiende dit Be veren alle lof. De manier waarop het, schitterend georkestreerd op het middenveld, telkens ten aanval trok en achteraan taktisch de deur geslote hield, maakte ook op h thuispubliek indruk. Bo kamp en co, ja zelfs Ji Ruiter in de forme v; zijn leven zijn alvast ve wittigd. De ploegen: Winterslag: De Bre Houben, Billen, Vit; Lambrichts, Thijs, The nis, P. Denier, Van Woe kum, M. Denier, Raeve. Beveren: Pfaff, Jaspei Garot, Buyl, Weihrau* Van Moer, Schönberg* Albert, De Cubber, Clut tens, Janssens. Doelpunten 15' Thijs 29'Albert 57'Janssens Geel: Van Moer Scheidsrechter: Van d< Wijngaerde Toeschouwers: 7.000 Luk VAN BI nog maar een keertje de dereen, de Beverense volle buit mee uit het Kiel trainers incluis, steen en dank zij een micro-over- been kloegen. Men drong winning van 1-0. Dat is toen bij het klubbestuur toch immers genoeg la- zelfs aan om uit te kijken chen de paarswitte gueu- naar een «buitenlandse» zes in hun vuistje. Laat de doelpuntenfokker. kenners maar roddelen. Begrijpelijk dan ook dat Vier lengtes voorop, nog het duo Goethals-Pau- net voor de kompetitie- wels, nog steeds in de matras wordt gekeerd, dugout van Beveren on- voor een ploeg die de danks het feit dat de titel ambieert. Geef toe je naam Braems reeds luid- zou voor minder de rest op wordt geciteerd zoals aan je studs lappen. Ge- collega Jan Wauters af- lukkig maar haalde Beve- gelopen zaterdagavond ren twee punten weg van luidop mijmerde, er met achter de mijn. Deze een brede glimlach bijlie- kompetitie kan nog alle pen na afloop van Win- kanten uit. En wie weet terslag-Beveren. Alsof zij afgelopen hoogtepunten Handspel? reeds opnieuw zien reali- rr. Een sinterklaas met teit worden. En toch ston- een vriesneus en zwarte den de Waaslanders pieten die als verkleumde reeds na een kwartier in Wilfried, de onver-moer- bare, stapte zowel thuis tegen Lierse als op Win terslag, ruim tien minu ten voor inrukken naar de douche. Een gemeend applaus steeg uit de tri bune op. De Alte, met het hart van een junior, is en blijft de bijou van Freethiel en van de fans die mee «op reis» gaan. Over Beveren - Lierse nog even gesproken: stopte Wilfried omdat hij nog leed aan de naweeën van de «slachtpartij» te gen Nederland? «Misschien wel, maar met een 3-0 voorsprong was het voor Beveren toch beke ken. Waarom dan nog on nodig risiko's nemen?» ver klaarde de generaal van geelblauw, die ondertussen bezig was met zijn make up. Het hoort allemaal bij een sportieve gentleman of kent men in Limburg dat gezegde ook «Een oude ka pel moet versierd worden»? Terzake nu. De derby der lage landen drukte nog steeds zijn stempel op het duel aan onze vaderlandse subtop. «Gouden» goalgct- ter, Erwin Vandenbergh zat er in burgerpak bij. Na het verlossende penalty- doelpunt moest de Europese Pallieter het duur betalen. De aanhechtingsspieren bo ven de knie werden ge raakt. Van trainen, laat staan van spelen, was geen sprake. Zijn mening over het vertoon: «Elke week moet Lierse een 'dom' doel punt slikken. Vooraan ont brak elke durf.» Waarmee hjj zijn handelswaarde nog maar eens in de verf zette. Gelijk heeft hij. Eigenlijk kraakte het duel tussen Beveren en Lierse nooit helemaal open. Een voetbalrat als Robert Goethals gaf dit na afloop trouwens volmondig toe. Zijn Manschaften kregen in het eerste bedrijf hooguit drie doelrijpe kansen maar jasten er twee binnen mede dankzij de Engel(en)achtige afweer van de Lierse defen sie. Spektakel? What's in a name? Feit is dat een erg sportief kasstuk werd opge dist door twee ploegen voor wie het resultaat van Euro pese waarde was. In deze «verloederde» tijd zoals sommigen hem (terecht) bestempelen, mag zo'n ver toon als «spektakulair» worden betiteld. In tegen stelling met de heren uit Holland gedroegen de Pal- lieters zich als volwassen ge ntlemen. Op geen enkel ogenblik hebben wc een brutale fout moeten note ren. Het klinkt in de oren van getrouwe voetbalkij kers haast utopisch, ouder wets. Jammer toch wel. Hoe dan ook leverden de Wa- zenaars en de Paiiieters een wissel af voor een sportief gegarandeerde toekomst, 't Was een ple- zierke om zo'n Lierke aan het werk te zien. Luk Van Bel Sinds voorzitter Pierre Verbeeck niet meer in de dug-out vertoeft, gaat zijn aanwezigheid niet onopgemerkt voorbij in de eretribune. Luide raadgevingen vergezellen de Zeelse spe lers tijdens het wedstrijdgebeuren. «Na ons vroege doelpunt was Doornik ver plicht aan te vallen en risico's te nemen,» verklaarde de voorzitter. «Het is ons gelukt met de tegenaanval verder uit te lopen en een verdiende zege te behalen. Wij missen evenwel de routine van kapitein Goossens, maar bezit ten zeker geen ploeg om te degraderen. Met wat meer overtuigingskracht bij onze spelers bereiken wij zeker een hoger peil en draaien wij mee in de middenmoot». Een gelukkige Dirk Deferrere had een groot aandeel in de twee laatste doelpunten van de thuisploeg. Nadat de Zeelse spits vooreerst een voorzet van Maes voorbij Daniël knalde, veroor zaakte hij in de ultieme sekonden een straf schop die door medemaat Jacobs werd omge zet. «Verleden week te Izegem bleef de scheids rechter tot tweemaal toe blind voor twee fou ten binnen het strafschopgebied. Gelukkig is thans gerechtigheid geschied en bestrafte Se- gers de haakfout van de Doornikse kapitein. Het bezoekende tegendoelpunt viel op een zeer slecht ogenblik vermits wij op dat ogenblik stilaan terugkwamen.» Trainer Ceuleers legde vooral de nadruk op het ingestudeerde nummertje bij de vrijschop Eendracht Zele-Racing Doornik 3-1 «Dat is nu eenmaal voetbal,» gekscheerden de Eendracht-supporters na de wedstrijd en met deze bondige omschrijving wilden zij hun emoties kwijt voor het zware verdikt waarmee deze voortreffelijke Waalse tegenstander huiswaarts moest, na een wedstrijd waarin de thuisploeg slechts 20 minuten aan het debat deelnam om stilaan in het wedstrijd- gebeuren weg te kwijnen. Enkel dank zij een verbe ten inzet en het suksesvolle counterwerk aan 100% bleef de zege uiteindelijk in de Elststraat, een over winning die zoals tegen Menen in de laatste minuten aan een zijden draadje hing, maar tegen alle ver wachtingen in evolueerde naar afgetekende 3-1 cijfers. Aangemoedigd door een 250-tal geelzwarte supporters trok Racing Doornik resoluut de aan vallende kaart en nam Eendracht in het wed- strijdbegin gretig deel aan het veelbelovende voetbalduel. Vooreerst kopte John Christiaens, opnieuw voortreffelijk als libero, een hoekschop hoog over, toen Peter Van Wambeke uitpakte met een mooi dribbel nummer en de Doornikse Het was voor de thuisverdediging soms pompen of verzuipen tegen de steeds maar aanstormende Doornikse kavalerie. Uit counters werd gescoord en de Waaltjes beten zich de kiezen stuk. (Eendracht Zele-Racing Doornik 3-1) (wvc) die het eerste doelpunt inleidde. «Doornik heeft mij als ploeg geweldig bekoord. Het was een fysisch en technisch sterk geheel dat zeker tot de top behoort van derde klasse. Dank zij de inzet van mijn spelers, in tegenstelling met Izegem, hebben wij het opnieuw kunnen klaren met verdedigend werk en spekulaties op de counter». De Zeelse trainer was er nochtans van overtuigd dat het in het wedstrijdeinde had kunnen verkeren. Deze week hernamen Jaak Goossens, doel man André De Decker en Piet Abbeel de trai ning zodat trainer Ceuleers kortelings op een volledige kern kan rekenen tenzij achterspeler Freddy Jacobs, met liespijn na de wedstrijd, voor enige tijd aan rust toe is. A.J.Z. verdediging dit bravour- stukje enkel kon stoppen ten koste van een fout. Met een ingestudeerd vrijschopnummertje be diende Hulders met een achterwaarts hakje de vrijstaande André Maes die keihard naast de Waalse muur in de rech terbenedenhoek binnen schoot. Geïnspireerd door dit doelpunt drong Deferrere diep door in de Waalse defensie, de afge dwongen hoekschop kopte Cooreman rake lings naast de linkerpaal buiten. Nadat Guido De Wilde de ongestelde Steeman verving, kwa men de bezoekers het middenveld opeisen on der impuls van halfspeler Chantry en de steeds mee oprukkende links back Degouis. John Co- les had op rechts de han den vol met de linksvoeti- ge Michel Darte en Van Puyvelde bleek even ge lukkig toen een corner van Doornik door de voorlijn werd gemist en het balletje uiteindelijk in de handen rolde van de Zeelse doelman. Het tem po van Racing bleek voor het Zeelse middenveld te machtig en meteen kreeg de sterk gegroepeerde Eendracht-defensie, goed op de man spelend, opnieuw de gelegenheid zich in de kijker te voet ballen. In de tweede helft draaide eenzelfde scena rio tot André Maes een fout van libero Vissenac- ker in dank aannam, De ferrere met een prachtige voorzet in de diepte stuurde en doelman Da niël kansloos vloerde. Zat Eendracht op rozen bleef Doornik de aanvallende pletwals hanteren en kreeg in het wedstrijdge beuren de kans om terug te komen. Middenvelder Chantry vlamde uit alle hoeken naar de Een- drachtkooi, doch zijn uit stekende traptechniek bracht zijn team weinig baat. Na een kwartier vond Begein toch een aarzelende Van Puyvelde in gebreke en kreeg de vaardige spits Candido het voor mekaar tot twee maal toe aan de rand van het strafschopgebied, ra kelings over de deklat te knallen. Gelukkig was er opnieuw een hardwer kende Hulders in het mid denveld en zorgde een teruggetrokken Deferrere met Van Wambeke voor enig tegenspel. Maes speelde een verdienstelij ke wedstrijd en vond in Peter Van Wambeke een ideaal aflossingspunt om de bestendige druk even Feest te Neuprez bij de familie Garot, voor de wedstrijd tegen Winterslag werd de j Beverense libero vader van een zoontje dat I Maxime werd genoemd. Proficiat! Het gezin I telde reeds twee kinderen: Valerie 10 en Antho-1 ny 9 jaar. Zondag 30 november blies Philippe I zijn tweeëndertig-kaarsjestaart uit. In Limburg fokte Erwin Albert afgelopen week einde zijn negende treffer. Sinds zijn wederop- treden tegen Antwerp scoorde de Duitser in J iedere match. Daarmee heeft de Germaan nog I slechts één lengte achterstand op Erwin Van- ij denbergh. De Deen Brylle (Anderlecht) en Swoit I Janssens (Lierse) stonden evenveel achter het goedgerichte kanon. Indien het veld niet té hard bevroren ligt, zal Mare Baecke zijn wederoptreden doen tijdens de invallerswedstrijd zaterdagnamiddag tegen R.W.D.M. te Brussel. Op 3 januari krijgen de Beverense supporters een nieuwjaarscadeau op het sportieve vlak aangeboden. Die zaterdag reizen de Waaslan ders naar het Kiel om er te 20u Beerschot partij te geven in het kader van de achtste finales om de bekercup. Eén week later zijn de Beerschot- ters verwacht op de Freethiel voor de 17e competitiebeurt. Tijdens zijn radioverslag over de wedstrijd Win terslag-Beveren meende Jan Wauters een hoofdvogel af te schieten door het supporters- heir in te lichten dat te Beveren luidop wordt beweerd dat het komende seizoen Urbain Braems op de Freethiel de plak zal zwaaien. Geef toe, nu Beveren nog steeds in de run is zowel voor de landstitel als de bekercup, is dit op zijn minst iets te vroeg om slapende honden wakker te wekken. Dit komt het geelblauwe huishouden zeker niet ten goede. Waarmee we deze «geruchten» ook zeker niet willen ontken nen. Integendeel. Een ijverige pennelikker deelde de voetbalfans deze week ook mede dat Jean-Marie Pfaff als een volleerd prof ook aan zijn publiciteit denkt. Daarvoor zou de Beverense nummer één nu een Amerikaanse manager onder de arm hebben genomen die ook de commerciële belangen van het Zweedse tenniswonder Björn Borg en de Engelse recordloper Sebastian Coe behartigt. Waarvan akte! Luk Van Bel Van een wederoptreden van Mare Baecke is geen sprake: Mare kon vorig weekeinde niet proefsto- men met de doublures van Beveren omdat de match tegen Winterslag afgelast werd. Na een lange afwezigheid zou het al te gewaagd zijn Baecke zomaar het RWDM-vuur in te jagen. Erwin Albert is er wél bij. Die ondervond dinsdag nog hinder van de in ind. SC !t Nl (Iksv lisle aalte Börc irge !t ch iluk Ifs Winterslag opgelopei c kwetsuur, draaide me oei op training en rent me ar i het terrein op. Philippe,Garot blijft evenj wel in burgerplunje. Zijn. vervanger wordt Dannf Pfaff, de begaafde broej van Jean-Marie. Intussei heeft Peter Crève vierjaarskontrakt ondeij tekend. Deze jonge belol te wordt op 19-jarige leefl tijd profvoetballer. (nr af te wenden. Even was er paniek in de thuisde- fensie toen John Chris tiaens en nadien Mare De Brabander het leder on voldoende kontroleer- den, maar de Doornikse voorhoede bleek al even verrast over deze unieke kansen. Suspens viel er te beleven in blessuretijd toen Maes opnieuw De ferrere in de ruimte joeg en kapitein Vissenacker de Zeelse spits enkel met een foutieve tussei komst van een twee* doelpunt kon houdei Een uitstekend leiden* Segers aarzelde niet oi naar de penaltystip wijzen waarop Jacob met een knal in de wil kelhaak een ongelukkig Daniël met een den doelpunt bedacht. Zo men weer hoe een beitje in het voetbal ro len kan. A.J.i idi0ud( /pank Pri|S i duh

De Voorpost | 1980 | | pagina 32