«J-B» zelfbediening Beeckman-De Wolf waar je alles vindt wat in een huishouden nodig is 8 f mam 10 - 19 12.1980 - De Voorpost kktcn HUP vlees van de beste kwaliteit De prachtige frigotoog met de fijne vleeswaren en links de kaasafdeling Vrijdagmiddag rond drie uur stonden al heel wat nieuwsgierige klanten aan te schuiven voor de vernieuwde zaak van Jan Beeckman te Mespelare. De avond voordien reeds was burgemeester Cool er geweest en samen met vele familieleden, vrienden, kennissen en klanten had hij er de nieuwe zaak plechtig geopend. Het heeft natuurlijk heel wat werk gekost om van die oude bedrijfsgebouwen een mooie moderne zaak te maken. Het resultaat liegt er echter niet om. Mespelare kan prat gaan op deze zaak die voor de bewoners van het mooie dorp aan de Dender alles biedt wat ze maar kunnen nodig hebben Uitzonderlijk veel mensen waren er komen opdagen om Jan en Rosita Beeck man-De Wolf te komen feliciteren met de opening van hun nieuwe zaak. Een superette eigenlijk, waar je zowat alles kan krijgen dat dagelijks in een huishou den nodig is en daarbij blijft natuurlijk het vlees en de charcuterie, want daaruit is het allemaal gegroeid. «1889» hangt er ergens op een mooi bewerkt houten bord. Dat is eigenlijk de stichtingsdatum van de zaak. Zo lang reeds bestaat de beenhouwerij van de Beeckmans in Mespelare. Het begon allemaal in de omgeving van de kerk. Op het pleintje er vlak recht over waar nu het café Kiel- drecht is. In dat café kan je nog het kleine plaatsje zien waar de beenhouwerij ge staan heeft. De tegels ge ven het nog aan. Het was meer een krocht, zegt vader Albert Beeckman. Daar heeft mijn vader nog ge werkt en ikzelf ook tot in 1937. Dan zijn we naar deze kant van het pleintje ver huisd. Jan en Elodie Beeckman, mijn ouders, zegt Albert, hadden tien kinderen. En mijn echtgenote en ik vijf. Mijn zoon werd uiteraard naar zijn grootvader en peter genoemd en onze Jan heeft ook twee kinderen. Twee zoons. Marc en Luc. Zo is ook die opvolging al verzekerd, hoewel dat mo menteel nog geen zorg is. Jan Beeckman pakt de dingen nog krachtdadig aan. Dat heeft hij bewezen met de mooie uitbreiding van zijn zaak. In Mespelare is het momen teel de enige kruideniers zaak. Jaren geleden was de laatste de mist ingegaan, zodat de dorpsgenoten zich moesten bevoorraden in het omliggende. Nu er opnieuw een degelijke kruideniers zaak is, zal de keuze niet moeilijk vallen. Jan Beeckman staat er trouwens op dat er enkel kwaliteitsprodukten ver kocht worden. Alleen de beste merken staan er in de praktische rekken. En wat de prijs betreft zijn er geen problemen. Omdat ver scheidene familieleden in dezelfde branche zitten kan er gezamelijk aangekocht worden, zodat ook de prij zen kunnen gedrukt wor den. Voor sommige Mespelare- naren bleek het aanvanke lijk een probleem te zijn om gemakkelijk met het zelfbe dieningssysteem vertrouwd te geraken. Maar laat u dat niet afschrikken, Jan Beeckman helpt wel een handje en legt uit hoe het eigenlijk hoort te gaan. Je neemt aan de ingang een der beschikbare mandjes, wandelt rond, gooit alle nodige produkten in de mand en je betaalt aan de kassa bij het verlaten van de superette. De rekken zijn welgevuld met alle denkbare eetwa ren en onderhoudsproduk- ten. Een weinig gezien assortiment soep, een rijke gamme groenten in blik en in glas, fijne kruiden, enzo voort. In een speciale afdeling voor groenten en fruit lig gen veilingverse produkten van hoge kwaliteit op de kopers te wachten, daar naast een mooie verzame ling wijn, een uitgelezen kelder bijna met een brede keuze Diepvriesprodukten zijn op geslagen in twee vertikale vriezers met glazen deur zodat je gemakkelijk kan kiezen Zuivelprodukten zo als eieren, melk en kaas vind je iets verder en dan beland je aan de beenhou werij. Hier klopt uiteraard nog steeds het hart van de zaak. De familie Beeckman is altijd beenhouwer ge weest en zal dat steeds blijven. Zo is ze in Mespela re bekend. In een overzich telijke frigotoog liggen de vleeswaren uitgestald. De gelijk vers vlees van hoge kwaliteit, gedeeltelijk berei de vleeswaren en een on voorstelbare gamma char cuterie. Even mochten we ook een kijkje nemen in het heilige der heiligen: de koelkamer. Wekenlang is er aan ge werkt geweest, maar het resultaat is enorm: een ruime hygiënische plaats om het vlees te bewaren op de ideale temperatuur Wij zijn ervan overtuigd dat Mespelare deze inspannin gen zal weten te apprecië ren en we hebben ondertus sen ondervonden dat het prettig winkelen is in deze superette met de ruime gangen, de overzichtelijke rekken en de vooral met die dienstvaardige mensen die voor alles wat goede raad geven. Mespelares enige winkel zou helemaal geen slecht figuur slaan in de groot stad Publireportage DC MDBenEV Zeer veel belangstelling op de vooropening Aandachtige luisteraars tijdens de toespraken. STEEKKAART JB - Zelfbediening Beeckman-De Wolf Mespelarestraat 114, 9321 Mespelare-Dendermonde Tel. 052/21.16.33 Jan Beeckman en Rosita De Wolf met Mare en Luc ■Jl tijdens zijn toespraak. Een toast op het sukses CU ;hlelijke en gemakkelijk bereikbare rekken

De Voorpost | 1980 | | pagina 10