liefhebben (potten c VOETBAL SPORT M A R DE... GROOTSTE SPORTZAAK Te Sii KORPORATIEF V.V. Bouw verdiende beter tegen SAF! SETOK Vrouwen Leider D.V.V. verliest twee wedstrijden voor groene tafel en geeft ontslag PECH VOOR HARDY SETOK Heren P0L0NIA BOEKT EERSTE OVERWINNING! W - JEUGDHUIZEN Jeugdhuizenvoetbal voert «blauwe kaart» in! K.B.L.V.B.-M.T.S.A. V.K. INN0 HOUDT FC MORTA IN BEDWANG! 14 - 19.12.1980 - De Voorpost SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN W Bouw - Saf, scheen voor de leidersploeg een gemakke lijke opdracht te worden. Op papier althans, want het gold de laatste tegen de eerste. De rode lantaarndrager heeft echter bewezen, dat zij veel meer waard zijn dan hun klassering laat veronderstellen. Gedurende de ganse duur van de westrijd was de hekkenslui ter de meerdere van zijn tegenstrever, en wist reeds na 16' op voorsprong te komen, via Geert De Schrijver. Bouw domineerde rustig verder. doch kon de score niet opdrij ven bij de rust. Na de koffie kende Bouw tegenslag, toen een inzenden door Raf Con stant in eigen netten gekopt werd. Enigszins onder de in druk van die tegenslag, diende de thuisploeg wat terrein prijs omgezet door De Pues een te geven, doch hun defensie nipte, doch verdiende overwin- ving alles gemakkelijk op, tot ning behaald tegen Amylum. die fatale laatste minuut. Wim De wedstrijd was wel gelijkop- Saeyes haalde een verre voor- gaand, doch Somati wist zich zet binnen, die volgens oogge- de beste kansen te scheppen, tuigen de doellijn overschre den had, doch de ref liet door- Stand spelen. Saeys maakte daar- SAF 18, VVTA 12, Callebaut A van gebruik om een onver- 11, Somati 10, Amylum 8, Post diende overwinning op het Erembodegem 7, Bouw 2. bord te schieten. Somati heeft A.V.H. dank zij een strafschop feilloos OC Aalst tegen Blauwwit op de Osbroeck. (Per) De leiders uit Gent D.V.V. hebben zich voor de strafraad, gestraft gezien tot het verliezen van 2 gewonnen wedstrij den. Een eerste tegen Hardy, een wedstrijd die met 4-0 gewonnen was, en één tegen Ladies Hofstade, die met 2-1 binnengehaald werd. Waarom nu, deze situatie? De SE- TOK-reglementering voorziet dat iedere klub zich mag versterken met speelsters uit Belgische Voetbalbond, wan neer deze geen 17 jaar zijn of ouder dan 30. Daarenboven mogen er die deelnemen, tussen de 17 en 30. Juist die kategorie is DW fataal geworden. staadse girls gebruik om hun achtervolger Hardy in een vriendenwedstrijd te ontmoe ten. De Ladies wonnen met 4- 0. Een teken aan de wand??? De andere kompetitiewedstrijd tussen Leberg en Keizerinnen zag de Gentse Girls als over winnaars uit het strijdperk tre den. Gemakkelijk ging dit evenwel niet, en indien Leeb- erg zijn massa open kansen benut had zou het voor de Keizerinnen een zware neder laag geworden zijn. Nu kwam Leeberg echter niet verder dan een doelpunt van Gracielie Maes. Keizerinnen scoorde éénmaal meer, via Andréa Van Neck en Georgette Thien- pondt. Stand Ladies Hofstade 10, Keizerin nen 7, Hardy 7, Leeberg 3. A.V.H. .4 Daar zij in die respectievelijke wedstrijden liefst zes «natio nale» speelsters opstelden. DW heeft deze straf aan vaard, zoals het een grote klub zou doen. Gezien tijdelijk te kort aan speelsters waren zij genoodzaakt, tot die «straf maatregel over te gaan. Daar om hebben zij besloten hun kansen in het kampioenschap niet verder te verdedigen, is wel bereid tot het spelen van vriendenwedstrijden, en zou volgend seizoen opnieuw op kompititievlak uitkomen. Deze situatie heeft meteen een gan se onwenteling gegeven in de klassering. Titelkandidaat nummer één wordt nu onte gensprekelijk Ladies Hofsta de. De ploeg die vorig seizoen nooit een overwinning wist te behalen, en nu plots als de kandidaat vooropgesteld wordt. Door het forfait van DW was Ladies vrij. Van die gelegenheid maakten de Hof- Ondanks de snijdende koude toch voetballen (Per) In de vrouwenvoetbalwedstrijd zwaar aangereden, met totaal Ladies Hofstade tegen Hardy, verlies tot gevolg. Irma Fie- kwam Hardyspeelster Emilia rens, een andere Hardy- Roels ten val. Zij werd overge- speelster had bij hem in zijn bracht naar het ziekenhuis, wagen plaatsgenomen. Zij waar een breuk van beide en- kwam uit de botsing met heel kels vastgesteld werd. Haar wat kleerscheuren, m het zie- echtgenoot, die na de wed- kenhuis dienden 12 hechtin- strijd huiswaarts keerde, zag gen aangebracht! Voorwaar, bij het verlaten van het Van een pechdag voor de gewezen Den Hoof-terrein zijr wagen kampioenen. A.V.H. De verrassing van de dag is ongetwijfeld de eerste overwin ning van hekkensluiter Polonia behaald bij P.Z.N. Een P.Z.N. dat na een heel slecht seizoenbegin, stilaan aan een heropstanding begonnen was met twee opeenvolgende overwinningen. Tegen de hekkensluiter lag het in de lijn der verwachtingen dat PZN deze heropstanding zou verder zetten. Zover is het echter niet gekomen, want reeds na 4: namen de rode lantaarndragers voorsprong langs Ronny Impens. Even voor de rust verhoogde Ronny De Bruyne deze voor sprong en aan de 75' zorgde Théo De Quick voor 0-3. Uit strafschop kan Paul Van Driessche 5' voor inrukken mil deren, doch 1' voor tijd legde andermaal Théo De Quick de eindcijfers vast. De wedstrijd Tijl-Apostelken werd een ware propagandawedstrijd Van de zijde van Tijl, zouden de eind cijfers laten veronderstellen. Niets van, beide ploegen ga ven propagandavoetbal ten beste en het was zelfs Apos telken dat gedurende ruim een halfuur met kop en schouders boven de leiders uitstaken. Aan de basis daarvan lag een effectieve Roland Piron. Hij schiep wel de kansen, die op een tiental kunnen geraamd worden, doch zijn maats lieten ze onbenut. Tijl nam in het laatste kwartier van de eerste helft het initiatief in handen, schiep drie kansen en haalde daaruit twee doelpunten. Eén langs Jan Van Mol en één even voor de rust langs Ghis- lain De Vuyst. Apostelken bracht na de rust twee wissel spelers in, en zette alles op alles, doch zij slaagden niet in hun opzet. In de laatste 20' kwam Tijl opnieuw aan bod onder impuls van zijn kapitein Jan Van Mol. Legden een overdonderend overwicht aan de dag, en scoorden nog langs Ghislain De Vuyst, Jo De Wilde en Hugo Van Mol. Een prachtze- ge met overdreven cijfers. De wedstrijd Ocarina - VK Moor- selbaan mag de wedstrijd der invallers genoemd worden. Nadat Dirk Van Boxelaer Oca rina op voorsprong geschoten had, kon invaller Chris Bogaert nog voor de rust gelijkstellen. Diezelfde invaller zou in de tweede helft zijn ploeg op voorsprong tillen, en Philemon Moeyersoen bracht de eind stand op het bord. Ondertus sen was Ocarina niet blijven stilzitten. Integendeel zelfs, het wist zich heelwa heel wat kansen te creeëren, doch stuitte op een voortreffelijke Ronny Lievens, die ingevallen was voor Dirk Anhée. Arend zonen nam de beste start via Laurent Vinck in zijn wedstrijd bij Leeuwerik, doch Hugo Cor- ten volgde zijn voorbeeld en zette de ploegen gelijk. Arend zonen, die een betere indruk liet nam opnieuw voorsprong langs Eddy Verleyen, doch André Peynsaert bracht de stand opnieuw in evenwicht. Leeuwerik kwam nog het dichtst bij winst toen zij op 85' een strafschop toegewezen kregen, doch Frans Vercaute- ren redde meesterlijk en hield een logisch gelijkspel op het bord. Stand Tijl 20, Tripoli 16, Leeuwerik 15, Groen Wit 14, O.C. Aalst 14, Apostelken 11, Arendzo nen 11, Ocarina 8, Moorsel- baan 7, Wembley 7, PZN 6, Blauw Wit 6, Post 3, Polonia 2 A.V.H. FC Sunset slaagde er niet in om bij Real Familial een punt weg te kapen, het verloor met 4-2. In navolging van de F.I.F.A., die voor een paar jaren, een blauwe kaart experimenteerde op een Europees Kampioenschap juniores, en van SETOK die deze kaart éls een wolvenljzer gebruikt, heeft nu ook de jeugdhuizenvoetbalbond Aalst, deze maatregel Inge voerd. Echter met één bepaald verschil namelijk dat bij hun voorgangers, deze kaart diende om een «stoute» speler enige minuten te laten afkoelen op de bank, en deze nadien opnieuw zijn plaats mocht innemen, en dat bij de jeugdhuizen, deze blauwe kaart eveneens een uitsluiting tot gevolg heeft zoals een rode kaart, doch dat deze uitatluiting voldoende is, en men dus geen nadelige gevolgen meer heeft na de wedstrijd. Tenzij, dat deze «blauwe» verwittiging een paar maal dezelfde speler zou te beurt vallen. Dan wordt hij voor de nieuw opgerichte «Verzoenlngs- en tuchtraad gebracht». De persoon die deze nieuwe maatregel geïntroduceerd heeft In jeugdhuizenvoet bal is de heer Paul Moens, die als verantwoordelijke voor de scheidsrechters, hiermee zijn eerste initiatief doorvoert, die hij op die korte termijn uitgedokterd heeft. Alleszins is zijn aanstelling een succes. Weke lijks volgt Paul alle Osbroek-wedstrijden, en kan zich een idee vormen omtrent de kwaliteit van de scheids rechters, doch ook van de ruwheid van het spel, die het jeugdhuizenvoetbal heden ten dage teistert. De invoering van «zijn» blauwe kaart zal meer dan waar schijnlijk een stap worden in de goede richting! A.V.H. Zoals wij reeds in vorige uitgaven belichten, is het M.T.S.A. zo gegroeid dat alle klubs aan elkaar gewaagd zijn. Verras singen zijn dan ook wekelijks schering en inslag. Morta, voormalig leider en nu op de tweede trap moest dit tot zijn eigen schade ondervinden, In zijn wedstrijd tegen rode lantaarndrager; Inno. Ondanks dit grote verschil op de rangladder, bleken beide ploegen fel aan elkaar gewaagd, en het scheelde zelfs geen haar of Inno kwam voor de koffie op voorsprong, toen Patrick Vinck zijn rechtstreekse bewa ker kon loshaken en van buiten het strafschopgebied een kogel tegen de dwarsligger plaatste. Ploeg zonder Naam. (Per) Ook een tegenactie van Ver leyen verdiende misschien wel een beter lot beschoren. Na een blanco ruststand was het Morta, die het initiatief nam, en dat reeds na 8' succes kende, toen Eddy Huys een harde loeier buiten het bereik van de Inno-portier tegen de touwen joeg. Inno liet niet begaan en kwam 5' later ei zo na aan de gelijkmaker, doch de lokale portier redde prachtig. Ook Morta sloeg terug, doch Luc Corten zag zijn schot even eens gestuit door de doelpaal. Amper één minuut later dreig de opnieuw gevaar voor de bezoekende kooi, toen Huys na een mooie één twee nipt naast zette. De counter van Inno leverde het gelijkstellend doelpunt op. Bij een schermut seling voor de plaatselijk doel- mond, zag Luc Corten geen andere uitweg dan de bal in eigen doel te verwerken. Was Inno kansrijk aan deze gelijk maker gekomen. Verdiend was het alleszins. Inno speel de nu alles of niets, slaagde bijna in zijn opzet, doch zag een schuiver op de lijn ge weerd door Van De Perre, zo dat ailes bij een logische 1-1 stand bleef. Ook de voorlaat ste in de rangschikking, VK Ijsboerke heeft zich geroerd. Het ging het gevreesde Beu kenhof, in eigen vesting een zware 2-6 nederlaag verko pen. Dit alles geeft natuurlijk dat leider Real Familial, dat met 4-2 won van Sunset, ver der uitloopt in de klassering, gevolgd door Morta en Nieuwe Wijk, dat zich tegen Timarcha herstelde van de opgelopen schade in hun wedstrijd tegen Inno. In de zaterdagkompetitie mogen de uitslagen be stempeld worden als normaal. De topper Melckenbeeckvrien- den - Rode Duivels kende een logische 1-1 uitslag, terwijl de koplopers van Tinne Boys zich niet lieten verrassen door En- doka, en Jaca probleemloos voorbij DDT kwam. Ook in de tweede zaterdagreeks verliep alles zoals voorzien. Alleen Apostelken schiep enig leven in de brouwerij, door een nu meriek minder sterk Giwo, in de tweede helft terug te wij zen. Het was nochtans Giwo, die het korst bij de openings treffer kwam, doch Eugéne Van Delsen zag zijn schot ge stopt door de dwarslat. Hier mee was het voornaamste uit deze eerste helft gezegd. Na de kampwisseling bleef de be- doenning ééntonig tot de 25'. Handspel in de grote recht hoek. Een kans, die René Soetinck niet liet liggen om Apostelken op voorsprong te zetten. Bij Giwo brak dan de veer. Het verhoopte resultaat met 10 tegen 11 was tot voor een paar ogenblikken bereikt, en dan die penalty. Apostelken kon van de verwarring gebruik maken om in die laatste 10' nog tweemaal te scoren, langs De Vriendt en De Groot. Ver diende overwinning en weer een prachtleiding van neo-ref Danny Van der Steen. Leider SK Kruis beleefde een gemak kelijke namiddag op Royal Sportief en de achtervolgers Haltvrienden en Heizijde kwa men eerder probleemloos voorbij Kloksken en Excelsior. Standen Zondagreeks: Real Familial 22, Morta 18, Nieuwe Wijk 17, Beukenhof 15, Sunset en Amapola 14, Juventus Welle en De Zwaan 12, Adelaars 11 Cosmos en Star Boys 10, Ti marcha en Ijsboerke 9 en Inno 5. Zaterdag I: Tinne Boys 24, Jaca 21, Sinmca Boys 17, Ro de Duivels 16, Melckenbeek- vrienden 16, Rayo 16, Heipias 15, Endoka 14, Camu 14, Nieuwe Wijk 10, Dhondt 7, Lada Boys 6, Leeuwerik 5, DDT 5 Zaterdag II: Kruis 22, Halt vrienden 20, Heizijde 19, Cobi- las 14, Kloksken 13, Excelsior 11Apostelken 11Blauwe Vlam 10, Giwa 9, Royal 6, J. Timarcha 2, Parking 1 A.V.H. Borghmans - Olfit 76-65 fj Charlies - Sint Antoon 63-48 l Den Beiaard - De Klok 46-61 Olympia-Opel 39-54 Erereeks Koszen - Johny Boys Palace - Corso De Post - Korte Stokken Zandmannetjes - Kravael Schoonaarde - Welkom Cosmos - Hand in Hand Moorsel - Turbo Cars Reeks A Radijzen A - Koszen B 3-3 Zandmannetjes C - Cosmos B 0-6 g Leeuwkens A - Scotching B 5-1 I Kravael B - Faber A 2-4 Welkom B - Moorsel B 2-4 f Hand in Hand B - Zandm. B 6-0 Turbo Cars B-Rupa A 2-4 1 Reeks B Corso B - Radijzen B 5-1 Rupa B - Palace B 5-1 Faber B - Sportvrienden B 6-0 Welkom D - Leeuwkens B 1-5 j Krijt op Tijd - Schoonaarde B 5-1 j Johny Boys B - Cosmos C 6-0 1 Cosmos D - Welkom C 1-5 j Sportvrienden A - Kasseist. 2-4 j S.E.T.O.K. Heren Post - Wembley 2-4 Leeuwerik - Arendzonen 3-3 P.Z.N. - Polonia 1-4 j Groen Wit - O.C. Aalst 0-2 Blauw Wit-Tripoli 3-4 Ocarina - Moorselbaan 1 -3 j Tij! Snas - Apostelken 5-0 Jeugdhuizen Spokuon-Tuf 0-2 j Terlinden - Sint Joris 1-1 j Twentiers - Pallieter 2-3 Tijl - Zenith 4-0 j Bosveld - Efsee 0-0 Nijdrop - Ypsilon 4-0 Tanu - Eureka 2-1 Korporatlef Reeks A Somati - Amylum 1-0 Bouw - Saf 1.-2 S.E.T.O.K. Vrouwen Leeberg - Keizennnen 1-2 M.T.S.A. Zondagreeks Morta - Inno 1-1 Cosmos - Amapola 1-3 Timarcha - N. Wijk 0-5 Real - Sunset 4-2 Star Boys - De Zwaan 0-2 Beukenhof - IJsboerke 2-6 Juventus - Adelaars 5-1 Zaterdag 1 Rayo - Leeuwerik 4-0 Lada - Heipias 2-6 Melckenbeeck - R. Duivels 1 - i Tinne Boys - Endoka 4-1 Simca Boys - Dhondt 3-2 Jaca - D.D.T. 7-0 1-1 Camu - Nieuwe Wijk Zaterdag II Royal - Kruis 0-6 Apostelken - Giwo 3-0 Blauwe Vlam - Parking 2-0 Heizijde - Excelsior 4-2 Cobilas - Jong Timarcha 7-1 Haltvrienden - Kloksken 4-0 ZAALVOETBAL: 1 Jeugdhuizen Tuf-Twentiers 8-10 Bosveld - Terlinden 6- 3 Efsee - Spokuon 6- 4 2e Nat. C. Sport Aalst 1 - Brugge 5 1e Nat. Supra Gullegem 10 - M. Mar- tens Sport Aalst 6 2e Nat. Witte Leeuw Aalst 5 - De Aal- stenaar Kortrijk 3 Stylor Aalst 6 - M.V. Zele 4 3e Nat. Resocub Aalst 4 - Kazas Zot- tegem 6 [Hug

De Voorpost | 1980 | | pagina 14