VOETBAL ZAALVOETBAL ^GOLFBILJART BASKETBALL JEUGDHUIZEN Terlinden houdt Sint Joris in bedwang! Terlinden bracht Bosveld in gevaar TURBO CARS LAAT OPNIEUW PUNT LIGGEN EN KOSZEN MEE AAN DE LEIDING! RIC0H-B0RGHMANS STOPT 0LFIT EN EERSTE OVERWINNING VOOR DE KLOK De Voorpost - 19.12.1980 - 15 m fnm Hond in Hand weerde zich enorm maar kon Cosmos voor eigen publiek niet in verlegenheid brengen. Hand in Hand blijft daardoor op de 4de plaats in het algemeen klassement, op 3 punten Weinig verrassingen in deze eerste wedstrijden van de terugronde. Wel waren er een paar die sportief revanche namen voor de heenwedstrijd. Zo o.m. Efsee, die na de rware 11-0 klopping tegen Bosveld, het vroegere Liludamo nu niet verder dan een scoorloos gelijkspel liet komen. Ook )Tuf Tuf nam weerwraak tegen Spokuon. Deze wedstrijd die In de heenronde heel wat problemen schepte, kende nu een Bportief verloop, zeker in de hand gewerkt door de goede leiding van Ronny Van Belle. Het werd een spannende par- jij, met Spokuon in het eerste Wedstrijddeel iets de betere, yerder dan drie open kansen kwamen de mannen van Spo kuon echter niet. Tuf Tuf daar entegen liet één kans noteren, via Bart Van Lysebeth, doch be exsuperstar liet de open ;ans voorbijgaan. In de twee- ie periode kwam Tuf Tuf ste vig opzetten, doch schoten i/an Bart Van Lysebeth en Jo De Wilde werden gestuit door je dcklat. 10' voor inrukken ukte Bart Van Lysebeth dan och de openingstreffer. Spo- tuon nam risico's en ging jrompt zijn kans. Doch op een Tuf-counter ontstond een schermutseling voor het Spo- (uon-doel en Tuf-verdediger Guy Van Neck, besloot met een keiharde «tip» in de rech terbenedenhoek. Sint Joris lad in de heenronde al moe ien ervaren, dat Terlinden een moeilijk te bekampen tegen strever was. Toen werd het 1-1 gelijkspel. Zover kwam het nu zelfs voor Sint Joris niet. Terlinden won met 1-0. Leider Tijl werd niet be dreigd door Zenith, dat wel een betere indruk liet dan een paar maanden geleden. De topper ging door op het Linde- veld te Hofstade waar Twen- tiers Pallieter moest repliek geven. Na een ware nek-aan- nek-race was het tenslotte Pallieter die het haalde. Tot slot was er Nijdrop - Ypsilon en Tanu - Eureka. Nijdrop kende geen problemen met het zwakke Ypsilon. Tanu daaren tegen mocht aan de lijve on dervinden dat de forfait uit de heenronde, een serieuze «ca deau» was van Eureka, die op 2-1 strandde, doch een zeer goede indruk liet. Stand Tijl 24, Tanu 22, Tuf Tuf 17, Bosveld 16, Sint Joris 15, Pal lieter 15, Nijdrop 15, Twentiers 11, Efsee 10, Zenith 8, Eureka 8, Terlinden 7, Ypsilon 6. A.V.H. De gemeentevrienden kickerden vrijdagavond tegen de dorpsgenoten de stormvogels. (Per) De Stormvogels uit Baardegem, die wisten te vertellen dat zij eigenlijk toch de betere zijn, moesten het tegen de Gemeentevrienden afleggen. (Per) De mannen van Cosmos konden Hand in Hand in de hand houden en wonnen verdiend met Meteen is Cosmos tot op 1 punt genaderd van Turbo en Koszen. (Per) 5-1 Bijna hebben de koplopers hun zegereeks moeten onder- 5-1 breken. Reeds in de 1' kon Terlinden 0-1 uitlopen, wat een morele opkikker betekende voor een sterk spelende bezoe- 6-0 kende ploeg. Peze gunstige uitgangspositie Werd echter niet gehandhaafd, en bij het rustsignaal had de leidersploeg zijn achterstand reeds weggewerkt. Na de kof fie creeërden beide ploegen tal van kansen, toch doelpun ten vielen er voorlopig niet, daar beide verdedigingen de toestand meester bleven. Ter- dinden waagde zich dan tot een eindoffensief dit zou hen fataal worden. Deze aanvals lust maakte gaten in hun eigen verdediging, wat Bosveld toe liet op counters met een over dreven score te winnen. Een zegedriftig Efsee, dat aantrad iin een nieuwe opstelling heeft tegen Spokuon voor een ge nietbaar kijkstuk gezorgd. Na dat bij de rust Spokuon had 'lunnen aanklampen tot 3-3, 'aren het de lokalen, die ver diend het laken naar hun kant trokken in de tweede speel- helft, en konden uitlopen tot 6- 4 eindstand. Alleen de eind- score van de wedstrijd Tuf - Twentiers illustreert al, dat de bezoekers met zonder slag of stoot aan een verdiende over winning gekomen zijn. De be slissende momenten vielen in het eerste kwartier na de kampwisseling. Twentiers had een veilige kloof kunnen slaan, doch een niet afgevend Tuf Tuf milderde stilaan, doch strandde uiteindelijk op 8-10. Stand Bosveld 14, Twentiers 13, Tijl 11, Zenith 10, Tuf Tuf 9, Pallie ter 8, Tanu 8, Efsee 8, Terlin den 8, Spokuon 7, Ypsilon 4, Eureka I 4, Jome 0; A.V.H. Moorsel, dat vorig seizoen een hoofdrol vertolkte in de ereklasse, is huidig seizoen, door heel wat nipte nederla gen enigszins weggedeemsterd, doch de mannen van het Dorp te Moorsel, bewezen reeds In het verleden, dat hogergeklasseerden aan hen steeds een moeilijke klant hebben. Na verdiende winst tegen Hand In Hand, nipt verlies tegen Koszen en tegen Cosmos kregen zij nu leider Turbo Cars op bezoek. Dat het er spannend aan toe ging, bewijst tenvolle het scoreverloop. De leiders namen voorsprong mond Van Liefferinghe, maar via een overwinning van Ray- met Eddy Van Haut kwam Voor Ricoh-Borhmans gold de confrontatie met Olfit zowat als de westrijd van de laatste kans, om zich in het titeldebat te mengen. Hun spelers waren dan ook tot en met gemoti veerd. Het was nochtans Olfit dat langs De Saedeleer de beste start nam 4-9. Met een georganiseerde verdediging kon Ricoh Olfit terugwijzen en kwam na 7' zelfs de leiding lovernemen. De wedstrijd verliep verder ge- 26-20. Ricoh-Borhmans ging opgaand 19-20, doch ex- door, en sloeg een tienpun- litter Veillefon bracht met tenkloof na 16'. Met een ge- verre afstandsworpen zijn slaagd offensief kon Olfit bij de nieuwe ploeg op voorsprong rust zijn achterstand tot 40-35 herleiden bij de rust. Na de kampwisseling nam Olfit on middellijk het initiatief en na derde tot op 1 punt. Mare De Wilde had echter in al dat geweld zijn vierde fout opgelo pen en was voorzichtigheid aangemaand. Gedurende zes minuten gaven beide ploegen elkaar geen duimbreed toe, dank zij een onuitgegeven duel tussen Sterck en Steen- Hughs verloor tegen het vijf man sterke BBC Borghmans, (Per) hout. Onder impuls van Luc Teirlinck nam de thuisploeg dan toch de wedstrijd in han den. Het werd 62-57, een kloof die een vermoeid Olfit niet meer dichtkreeg, hoezeer Van Callenberghe zich ook inspan de bij Olfit. Scoorden voor Ri- coh-Borghmans: Veillefon 21, Coen 2, R. Van Ghysegem 1, G. Van Ghyseghem 14, Teir linck 11Sterck 27. Voor Olfit Jeans-Shop: Van der Ghylen 4, Van Callenberghe 22, Dhaens 2, De Saedeleer 5, De Wilde 16 en Steenhout 16. In de schaduw van deze topper heeft De Klok zijn eerste over winning behaald in twee sei zoenen tijd. Een titel als «De Klok vindt zijn klepel terug» zou dan zeker niet misstaan. Zij of Den Beiaard moesten in deze vierpuntenstrijd de eer ste seizoenpunten binnenha len. De Klok, die de wedstrijd aangevangen had zonder ster speler Erik Van Geert kon bij de rust 15-28 uitlopen, via een sterkspelende Firmin De Dek ker. De tweede helft was een tweestrijd tussen Erik Van Geert enerzijds en Muylaert en Herwig Stassijns anderzijds. Met twee tegen één bleef het rustverschil op het bord tot een 46-61 eindscore. Punten voor Den Beiaard: Willem Muylaert 17, Herwig Stassijns 15, Van der Vorst 8, Koen Stassijns 4, B. Stassijns 2. Voor De Klok- Van Geert 18, De Decker 14, Cami 6, Verleysen 6, Backaert Moorsel terug. Hendrik De Baere zette Turbo Cars op nieuw voor, maar ook Mare Schoonackers wist het even wicht te herstellen. Met Ro- main Meesen kwamen de be zoekers in een uitstekende po sitie, doch Willem De Meyst liet niet begaan en ontfutselde alzo de leiders één punt. Zo had Koszen het het liefst van al, daar zij tegen Johny Boys nooit in gevaar kwamen en ruim met 5-1 wonnen. Meteen is Koszen op gelijke hoogte gekomen van de Merenaars. Ook achtervolger Cosmos deed een goede zaak door nipt te winnen tegen een aan dringend Hand in Hand. Het waren de Moorselaars die voorsprong namen langs Hen ry Baelde. Jean Pierre Steen hout herstelde het evenwicht, maar Peter Van der Linden zette Hand in Hand terug voor. Doch met Willy Heyvaert, Frits Wambacq en Marc Van der Spiegel had Cosmos iets meer klasse in huis en won dan ook verdiend. Meteen is Cosmos tot op één punt van de beide leiders geraakt. Met het be zoek van volgende week bij Turbo Cars, en de confrontatie Corso-Koszen op het pro gramma is men geneigd Kos zen als herfstkampioen aan te duiden. Tenzij en Corso en Cosmos voor de verrassing zorgen, dan zou laatstge noemde wel eens de titel van herfstkampioen op zak kunnen steken. Zover is het echter nog niet daar Corso van zijn plui men liet tegen het zwakke Pa lace, dat meteen zijn tweede puntje binnenhaalde. Het wa ren de Palace-jongens, die met Jean Pierre De Thaeye en Willem Van der Borght het best starten. Mare Willems kon milderen, doch met Renaat Melckenbeeck nam Palace een optie op de overwinning. Zover kwam het echter niet, daar Rudy Van der Meerssche en Alfred De Kleene hun par tijen wonnen. Ook de andere «kleintjes» roerden zich. Kra- vael haalde volle inzet weg bij Zandmannetjes. Zandmanne tjes kende nochtans een goe de start met Bruno Moens en Herman De Sitter, doch daar mee was het lied van de Leb- bekenaars uit, want Pierre De Smet, Paul Wille, Remi De Leeuw en Willy Van de Wiele dulden geen tegenstand. Schoonaarde klopte Welkom met duidelijke 5-1 cijfers en Post, die de eerste partij aan Théo Van den Eede van Korte Stokken moest laten, reageer de met Luc Vindevogel, Luc De Greef en Marc Van Lae- them. Luc Baeyens liet de be zoekers nog even hoop koes teren op een punt, doch op Marcel Clabbos stond geen maat. In de A reeks was het ook Moorsel, maar dan de B ploeg, die de aandacht opeis te. Bij Welkom startte het bij zonder goed langs Louis De Petter, Freddy De Winter en René Vinck. Kamiel Steppe kon milderen, doch Romain verzekerde overwinning. Jean 6, Janssens 6, De Lil 3, Mon sieur 2. Charlies heeft met een nieuwe overwinning tegen Sint Antoon weten stand te houden in de eerstvolgende groep achtervolgers. Sint-Antoon zwak in rebound en in defen sie kon nooit Charlies bedrei gen, en was zeker niet opge wassen tegen de afstands schoten van Lescrauwet en de knap infiltrerende Vermoesen en Goubert. Scoorden voor Sint Antoon: Renders 10, Rub- brecht 10, Loos 10, Stuere- baut 8, Schelfout 6, Kiekepoos 4. Voor Charlies: Vermoesen 18, Goubert 16, Lescrauwet 14, Van den Steen 9, Claes- sens 4 en Philips 2. Stand na 10 speeldagen Olfit 18, Hugh's en Borgh mans 16; Opel Charlies 14; Cockpit Sint An toon 10; Olympia 6; Hoorn Terlinden 4; De Klok 2 en Den Beiaard 0. wedstrijd minder gespeeld. A.V.H. Pierre Hellinckx kon de neder laag alleen aanschouwelijker maken voor Welkom B. Ook Turbo Cars B trok de aandacht met de komst van leider Rupa A. Het waren de Merenaars die het best starten met Geert Troch. Via Jozef Mertens kwam Rupa op gelijke hoogte. Johny De Naeyer zette de lo kalen opnieuw voor, doch Pa- tnek De Strooper, Guido Van den Abeele en Willy Ovaere kanden geen medelijden. Ru- pa's achtervolger Hand in Hand B lukte zijn tweede opeenvolgende overwinning met forfaitcijfers. Slachtoffer was ditmaal Zandmannetjes B. De overwinning kwam er dank z., Marcel Pots, Eddy De Boeck. Frans Heremans, Louis Monsieur, Marcel Steen hout en Jean Pierre Creygel- man. De overige partijen ga ven logische uitslagen Radij zen en Koszen B deelden de punten Leeuwkens A won ruim van hekkensluiter Scotching B en Faber A won nipt bij Kravael B. Tot slot was er de ontmoeting tussen Zand mannetjes C en Cosmos C. De bezoekers kenden geen problemen en wonnen met 0-6 cijfers via Orland Van den Steen, Mare De Veylder, Pas cal De Sterck, Freddy Sae- lens, Geert Baeyens en Johny Troch. In de B reeks trekken twee uitslagen de aandacht. In het duel der kleintjes was Fa ber B oppermachtig tegen ro de lantaarn Sportvrienden B. De punten kwamen er langs Julien Legiest, Hans De Sut ter, Freddy Dherde, Yvan Van der Steen, Benny Rottiers en Pierre Praet. De andere was Krijt op Tijd A dat in zijn vier puntenwedstrijd Schoonaarde B aftuigde met duidelijke 5-1 cijfers. Ze liepen via Jean Paul Moens, Eddy De Baets Lau rent Vinck, Remi Van de Sijpe en Danny Ghijsbrecht 5-0 uit. Roels Arthur redde de bezoen- de eer. Rupa B is er in ge slaagd de zegereeks van Pa lace B te stuiten. Het waren nochtans de Palace-boys die met Gilbert Everaert de beste start kenden, doch op Fran- gois Van den Bossche, Bruno Van den Hauwe, Paul Maroy, Eugene Bisschop en Petrus de Meersman slepen geen messen. De koplopers Leeuw kens B en achtervolgers Corso B wonnen allebei met 5-1 cij fers tegen respectievelijk Wel kom D en Radijzen B. Johny Boys B was andermaal oppor tuun tegen Cosmos C en gun den hen zelfs geen partij. Het waren Gilbert Van Brante- ghem, Patrick Kindermans, Firmin Becker, Freddy Boec- kenhove, Machel Heek en Jean Kindermans die de for faitcijfers vol maakten. Nadat Alfons Stockmans Welkom C op voorsprong gezet had, kon Walter Carijn Cosmos D terug brengen, doch met Roger Bre- wee, Paul De Backer, Daniel Hunninck en Willy De Backer hadden de bezoekers meer klasse in huis. Sportvrienden A kende een beste start langs Hugo Waegeman in hun partij tegen Kasseistampers A, doch de gasten reageerden prompt langs Odilon Cammerman Hu- bert Van Biesen en Jean De Valck. Patnck De Meyst schonk de lokalen nog hoop, doch Carlo Schouwers maakte de zaak rond in het voordeel van de Kasseistampers A. Standen Erereeks Koszen en Turbo Cars 21, Cosmos 20, Hand in Hand 17, Zandmannetjes 14, Moorsel 13, Korte Stokken 12, Welkom De Post 11, Schoonaarde 10, Kravael 8, Corso 5, Johny Boys 3, Palace 2. Reeks A Rupa A 25, Hand in Hand 24, Welkom B 19, Moorsel 18, De Leeuwkens 17, Cosmos B 15, Radijzen Turbo Cars B 14, Faber A 12, Koszen B 11, Scotching 9, Zandmannetjes B 7, Kravael 6, Zandmanne tjes C 3, Scotching B 2. Reeks B De Leeuwkens B 26, Corso B 25, Rupa B 20, Johny Boys B 19, Krijt op Tijd 19, Schoon aarde B 16, Welkom C 15, Palace B 14, Welkom D 12, Kasseistampers A 11, Sport vrienden A11, Cosmos C 10, Radijzen B 10, Cosmos D 9, Faber B 5, Sportvrienden B o. A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 15