Beroepsrenner William Tackaert: sportman van het jaar te Zele fmer Van Boxeiaer, ie nieuwe trainer Iedereen herademt, monument Ivic wankelt. Eindelijk: Raymond Mommens weer Rode Duivel RBdaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 heren, inzet Staf Vorsselmans: adjunkt van «Box» De Voorpost VRIJDAG 19 DECEMBER 1980 SPORT ik zit arde Bron- 5 Mi- Tiber per Van Boxeiaer, de nieuwe en vroegere trainer In SK Sint-Niklaas. (ef) Binds vorige zaterdag- jmiddag heeft prtkring Sint-Niklaas n nieuwe trainer. He- tiaal geen onbekende ferigens voor het Land n Waas want Omer In Boxeiaer trainde zo- >1 Sportkring Sint- Klaas (13 jaar gele- i) als SK Beveren. arna kwam nog Beer- ïot aan de beurt en c nog AA Gent. Maar idsdien bleef Van xelaer rustig naast de nt. Met achter de ïermen de hulp van Albert Bers (ex-Diest) en Ward Volkaert (ex-SK) en Urbain Braems (ex- Anderlecht) kon vol doende belangstelling aangekweekt worden opdat deze energieke trainer een verbintenis zou onderschrijven tot het eind van dit seizoen. Daarmee is voor Sportkring een «ludiek» hoofdstuk achter de rug. Eerst werd Robert Willems de bons gege ven omdat hij niet meer kon rekenen op het ver trouwen van de spelers en de supporters, daar na werd Staf Van Camp gepromoveerd tot eerste trainer om ten slotte te rug afgestemd te wor den door diezelfde spe lers na een onderhoud tussen de diverse par tijen. Jan Dillen, die overigens twee weken geleden de ploeg coachte op Harelbeke, steekt het niet onder stoelen of banken: het komt op in zet aan, iedere speler is daarvan overtuigd en in die zin werd ook een en ander uitgepraat. Het resultaat was vorige zondag al onmiddellijk merkbaar, alleen hebben de tribulaties der voor bije weken geleid tot een mindere fysieke weer baarheid. Dat leek dui delijk tijdens de tweede helft toen Sportkring er niet in slaagde KV Me- chelen verder aan ban den te leggen. Het barre weer (striemende regen) en de felblazende wind werden zelfs niet door Dillen als verontschuldi ging ingeroepen. Waarom De Mulder op de bank, was de vraag die ons vooral interes seerde. Jan Dillen: «Vóór de wedstrijd hadden we af gesproken dat Bevers en De Mulder ieder een helft zouden spelen, maar als eerstgenoemde dan een doelpunt maakt, kan je er hem toch moei lijk afnemen tijdens de rust. Wél zouden spelers moeten begrijpen dat in geval van vermoeidheid het geen enkele zin heeft op het veld te blijven staan. Deraet bijv. zal de bank nooit wenken. Zoiets moeten ze nu toch gaan leren. Dat is soms spelen met vuur.» Wat indien het van daag opnieuw nul pun ten zou zijn geworden? Dillen: «De ploeg her- struktureren vooral met de eigen jeugd, da's nog al logisch want verder boeren op de manier zoals het tot hiertoe ge gaan is, had eigenlijk geen zin. Nu is er terug hoop, we krijgen op nieuw lijn in ons ploeg- spel.» Van Omer Van Boxeiaer vernemen we echter niet veel. Zijn eer ste indrukken over het team dat hij voortaan leiden zal, besprak hij het liefst met de spelers zélf, maar stelde duide lijk: «Verwacht van mij geen wonderen, onze po sitie is niet benijdens waardig, maar er is geen enkele reden tot paniek. Er zijn nog 32 punten te winnen en dat is heel veel. Mits de inzet van iedere speler moeten we beslist aan een ken tering komen. Kijk maar naar wat vandaag gebeurd is.» Logische redenering van de man die Sportkring slechts één maal zien spelen heeft: dat was vorig jaar op Racing Jet, eindronde tweede klasse. Bulatovic van zijn kant vond de wedstrijd barslecht. Voor zijn ploeg de slechtste toe hiertoe. Té veel gekwet ste spelers en een Crabbé die de week tevoren nog de ster van het veld was, kon je nu nauwelijks be speuren. Bovendien werd Van Rooy keurig door Van Haevere uit de wedstrijd gehouden en het feit dat SK volgens hem met een sterkere geest speelde dan voor dien tegen S.T.V.V., wedstrijd die hij overi gens gezien had, kelder den alle goede bedoe lingen. Belangrijk besluit: het zit dus terug snor met Sportkring. Aan de spe lers nu om het publiek terug naar de Watermo lend reef te brengen, a G Sportavoorzitter Jean Mertens overhandigt aan William Tackaert de trofee van «Sportman van het Jaar» te Zele. gb Net op het ogenblik dat Anderlecht werd gekroond tot herfstkampioen werd het sys teem Ivic nog maar eens in vraag gesteld. De taktiek die er uiteindelijk toe geleid heeft dat de kroon op het hoofd van de Brusselaars is terechtgekomen, daar waar zij vorig jaar en kel in extremis aan een Uefa-ticket geraakten. Na de nederlaag op het drassige Daknam voorspellen velen reeds een terugval in de tweede ronde, die zo mogelijk nog spektaku- lairder zou kunnen zijn dan deze welke Loke ren vorig jaar onmeedogenloos velde. Datzelf de Lokeren dat er in geslaagd is een moeilijke week met brio te doorlopen en tegen Ander lecht de kroon op het werk zette. Het Ivic-brein dacht zondag alleen maar in één riohting, zonder terdege rekening te hou den met de toch wel gereputeerde tegenstan der. Er werd niet van het klassieke stramien afgeweken en uitgekeken naar een alternatie ve taktiek, ook al wist men, of mocht men althans in grote mate verwachten, dat de Lokeraars hun twee snelle spitsen Larsen en Lato zouden gebruiken. Een libero opstellen hoefde niet en dat is zo goed als de baan openzetten voor lepe mannen als Lato en Lar sen, die door hun snelheid iedereen achter zich laten. Lato's rendement verhoogt trouwens zien derogen als hij vooiaan wordt uitgespeeld. Zijn aanpassing verliep eerder traag, net als Lubanski destijds, maar schijnt nu wel volko men achter de rug. Hij schuwt de duels niet en is bekwaam zich ondanks stugge mandekking vrij te spelen. Zijn kollega vooraan kwam dit keer niet zelf tot scoren, maar woog voortdu rend op de met vijf spelers bevolkte verdedi- Sin»- Lokeren is dus eindelijk gaan roeien met de riemen waarover het beschikt. Het stapte af van een overbevolkte aanval die niet of zeer traag werd aangespeeld en bijgevolg geen verrassingselementen in zich droeg. Het snel le counterwork werpt vruohten af, voor An derlecht dan wel met een wrange nasmaak. De Brusselaars liepen zondag voor de tweede maal in het Waasland een blauwtje op. Reeds eerder dit seizoen greep Beveren hen naar de keel door hun systeem in het middenveld te ontwrichten door er zuivere klasse tegenover te stellen. Dit keer werd de Ivic-stijl metdezelfde Ivic- ideeën bestreden. Geen totale afbreuk van het systeem dus, maar eerder een bevestiging, al kon Lokeren hier niet beticht worden van laf spel. Het hield voortdurend twee man voorin en zorgde voor voldoende spektakel. Iets wat van Anderlecht de laatste tijd niet meer kon gezegd worden. Eindelijk was er in het goed gevulde, maar zeker niet uitverkochte Daknamstadion ook nog eens sfeer. Sfeer die zelfs een vijandig tintje droeg omdat het duidelijk was dat An derlecht, de laatste tijd overigens niet van kritiek gespaard, zelf op een counter zou lopen. En wie hanteert dat wapen beter dan de Waaslanders? Als straks de kerstlichten op nieuw gedoofd zullen worden en een aanvang gemaakt met de tweede ronde zal het voor iedereen klaar zijn dat het voor Anderlecht nog een lange weg zal worden als l(ij)(ei)der. De kompetitie werd alleszins van een vroege dood gered. De strijd is weer open en het Waasland is weer mee. Tot spijt van wie het benijdt! Robert COREMANS Ieder jaar verkiest de Sportakem Zele de sport fi guur van het jaar. Bij de keuze wordt rekening gehouden met de specifieke sportverdienste van de atleet, maar de levenshouding speelt bij de keuze een doorslaggevende rol. Voor het sportseizoen 1980 viel de keuze op beroepsrenner William Tackaert, die in het voorbije seizoen meermaals in de belangstelling kwam. In de belangrijke wedstrijden was hij steeds paraat om zich via vroege ontsnappingen in de kijker te fietsen. De Zeienaar heeft nu twee jaar stage achter de rug bij de beroepsrenners en kon zich meerdere keren met de groten meten. stimulans om zijn derde tegemoet te zien. beroepsseizoen hoopvol BENO Naast zijn klasse heeft William veel durf. Al hoewel hij maar tot drie overwinningen kwam (Helchteren, Stockay en Sauveterre) is hij best te vreden met zijn seizoen resultaten. Zijn palma res is ook nog gesierd met acht tweede plaat sen, een 8ste plaats in Parijs-Roubaix, 3de te St.-Amlo, 5de te Bor deaux, 4de in de Ronde van Limburg. De groot ste belangstelling kreeg William in de Ronde van Frankrijk. Hij was be stendig paraat om zich in de vlakke ritten met de rappe benen te meten, maar het. ontbrak hem aan het tikkeltje geluk om zijn rit te winnen. William Tackaert is een renner die zich mi nutieus op een seizoen kan voorbereiden. Hij was zeer gelukkig met zijn verkiezing tot sport man van het jaar te Zele en zag het als een bekro ning van zijn totale wie- lerkarrière, waar hij nog heel wat van ver wacht. Hij beseft dat het geen gemakkelijke op dracht is en kan de za ken dan ook relativeren. Hij is nu reeds in volle voorbereiding op het volgende seizoen. Hij schuwt pistewerk omdat hij meent dat het in eer ste instantie niet ligt, omdat het niet zo ren derend is en anderzijds heeft hij liever de bos- lucht dan de rook van de wielerbanen. In de aktie- ve rustperiode zweert hij bij powertraining en zo wel lopen als fietsen in de bossen. Hij denkt ook reeds aan volgend sei zoen, dat in zijn sport- groep wel enige veran dering zal brengen. «De toetreding van Kuiper en De Vlaeminck kan voor de jonge ren ners alleen maar positie ve kanten inhouden,» meent William. «Vorig seizoen had Fons De Wolf toch ook heel wat baat met een samengaan met Roger De Vlae minck. Ik ben altijd be reid om de spurt aan te trekken of om mee te helpen om één van die kopmannen naar de ze ge te loodsen. Ander zijds moeten de jonge renners minder wed- strijdgewicht dragen en wordt het misschien ge makkelijker om de ene of andere dag uit te breken.» De titel van sportman van het jaar te Zele wordt voor William Tac kaert een bijkomende Werd Omer Van Boxeiaer door SK Sint- Niklaas ingehaald als trainer, dan was het toch nog even wachten om te vernemen wie zijn adjunkt zou worden. Het is Staf Vorsselmans die «Box» zal assisteren bij de trainingen van de A-kern op dinsdag, woensdag en donder dag. Taktiek en teorie worden op vrijdag door Van Boxeiaer «gedo ceerd». Staf Van Camp blijft oefenmeester van de B- kern en Jan Dillen jeugdkoördinator. Het lag eigenlijk in de verwachtingen dat Guy Thijs voor de interland in Cyprus een beroep zou doen op Raymond Mommens, de 21-jarige Lebbekenaar die voor SC Lokeren speelt. Al weet je nooit: Anderlecht is een naam die heller en feller klinkt in het oor van de bondsbonzen dan die van Lokeren, zodat ergens kon gevreesd dat Thijs al na al toch Ludo Coeck de voorkeur zou geven. Maar Thijs heeft zondag de prestaties van beiden kunnen vergelijken. Hij was immers ook in Daknam. Dat Jean-Marie Pfaff en Albert Cluytens er ook opnieuw bij zijn, kan moeilijk een verras sing worden genoemd. Wie zou trouwens de plaats kunnen innemen van deze twee klas- bakken: ze zijn immers de besten in hun «specialiteit». M.

De Voorpost | 1980 | | pagina 17