Van Moer regeert op Croeningehouter V* pflNORAl^ razekas sloopt weerstand Prettige ervaring 'rinses Marie- denkt voorlopi nog niet aan trouwen Ee Fr; «U de Nationaal voetbal ECHT WAAR! PANORAMA WORDT MET DE WEEK BETER van een vlaa volksvrouw v is, PANORAMA-WEEKBLAD VOOR MANEN VROUV/ Eendracht Aalst uit Beker van België Mare Vijt (SC Lokeren) Lokeren-Dukla Praag: zaterdagavond om 20 uur Jacky Munaron: «Verdiende zege voor Lokeren» 18 - 19.12.1980 - De Voorpost KV Kortrijk-SK Beveren 0-1 De manier waarop de trotse herfstkampioen Anderlecht op het Euro pese Daknam werd afge poeierd, plus de bevesti ging, voor wie hieraan nog twijfelde, van Beve ren op de Groeninge- kouter hebben onze va derlandse kompetitie ge red. Meer zelfs, want zoals de kaarten nu wer den geschud mag dit Be- veren terecht meelonken naar de hoogste eer. Wie had voor het voetbalsei zoen zoiets durven dro men? Zo zie je nog maar eens dat voetbal onbere kenbaar blijft. Moed, To tomaniakken. Dat geelblauw een al lerbeste zaak deed door zijn gouwe veteraan, Wilfried Van Moer terug in de oude schaapstal binnen te halen werd nog maar eens bewezen op de zompige akker van het Guldensporensta- dion. De Hasseltse herber gier, geplaagd met stok stijve en moegepeigerde lilliputterbeentjes, besli ste slechts enkele uren voor de aftrap om het sportieve harnas op de Kouter aan te trekken. Wat kalende Wilfried he lemaal niet belette «zijn» ploeg weerom zo gran dioos te orkestreren zoals alleen hij dat kan. In het eerste halfuur leek het er zelfs op dat geen enkel Kortrijkzaan zich durfde meten met de getalenteerde kapi tein van de Rode Dui vels. De Beverense «mas cotte» kreeg ongewoon veel ruimte om gemeten voorzetten kwistig rond te strooien. Zo zelfs dat de meest fanatieke KVK- supporters er een open doekje voor over had den. Sportief! Duwfout? Een ouderwetse, win terse griepaanval hiel den Heinz Schönberger en dokker Jean afgelo pen zondagnamiddag onder de wol. Met «in vallers» (toch wel een Van Moer, de beste man op het terrein, scoort de winning goal voor Beveren te Kortrijk (hdm) weelde) als Pat Schoofs en Peter Creve werden de goeie automatismen van de jongste weken geenszins verstoord. In tegendeel, van bij de aanvang moesten de Westvlamingen terug plooien voor hun kot en konden zij enkel loeren op een snelle counter. De as Van Moer-Cluy- tens bezorgde nogal wat onheil in de Kortrijkse afweer linie. Erwin Al- bert trapte een voor langs geplaatste bal van Berre naast en Schwabe was net iets te-vlug om zijn landgenoot het sco ren te beletten. Op het halfuur ving Albert een voorzet op van Creve. De Germaan, aangevallen door Bourgois, bediende met een üstig hakje sturmführer Van Moer die via de verste paal het leder tegen de touwen knalde ondanks de ultie me reddingspoging van doelman Eric Bullinck. Hevig protest bij de Kor trijkse spelers en pu bliek barstte los Waar om? Voor Wilfried op doel schoot zou hij Di- dier Quain een fikse duw hebben gegeven waardoor de bal niet an ders dan bij hem kon belanden. Omdat Alexis Ponnet niet wilde luiste ren naar zijn vlaggeman stond de micro-score op het bord. De ref, niet in zijn dagje, had de boter ge geten. Omdat Van Moer zo goed voetbalde wilde niemand hem met de vinger nawijzen. Het protest werd enigszins gekompenseerd door de twee gele kartonnetjes die Ponnet te voorschijn toverde voor Garot en Creve. Na de opdoffer die Van Moer een futloos KVK had bezorgd, bracht trainer Henk Hauwaert onmiddellijk een aanvallertje meer in de frontlinie. Oudge diende Timmerman ruil de de plaats voor Körner. Behoudsgezind Na de rust nam een opgepept Kortrijk het initiatief in handen. Het bleef bestendig beuken tegen een goed georga niseerde Beverense ver dediging. Pfaff kwam echter nooit in grote moeilijkheden. Een kop stoot van Körner en een dribbelnummer door Zi- dane en Carbonelle be zorgden de Waaslanders enige kopzorgen Beve ren liet tijdens het twee de bedrijf de newcomers in eerste klasse komen. Toch hadden we de in druk dat de Waaslan ders steeds banger wer- snelheid voorbij en kan inzenden (KV Kortrijk- Cluytens gaat Vergote in 0-1) (hdm) den om een tegendoel punt op de valreep te moeten inkasseren. De gelijkmaker hing voor hen als een zwaard van Damocles in een buiige lucht. De venijnige tegensto ten leverden ook voor de Goethalsbrigade geen resultaat meer op. Ei genlijk had het genoeg aan deze 0-1 score. Met het steuntje dat Beve ren kreeg van de buur jongens uit Daknam kon het echt niet beter. Indien Guy Thijs in Cyp rus over eenzelfde Wil fried Van Moer kan be schikken die we aan het werk zagen op het speel veld van Groeninge is sukses ongetwijfeld ver zekerd. De ploegen KV Kortrijk: Bullinck, Vanneste, Schwabe, Bourgois, Timmerman, Pomini, Braem, Zidane, De Lamper, Vergote, Quain. SK Beveren: Pfaff. Ja| pers, Buyl, Garot, Weil rauch, Schoofs, Vai Moer, De Cubber, Cluytens, Albert. Doelpunt 30' Van Moer o-h Vervangingen: 34' Köif ner i.p.v. Timmerma 60' Carbonelle i.p.v. Lamper; 76' Steven» i.p.v. Schoofs. 1 Gele kaarten: Garot el" Creve. Scheidsrechter: Ponet Toeschouwers: 8.000 Luk VAN BE OM ONS TE KLOPPEN ÏUIT GE EERST HOG ENKELE BOTERHAMHEN MOETEN ETEN De Rode Ridders zijn toch nog te klein om nu al bij de topclubs te zijn tv-programma'a van 20 tot 26 december m. Meer dan een uur heeft Eendracht Aalst op de Bosuil standgehou den tegen Antwerp. Pas na 65 minuten slaagde hardknaller Fazekas erin de 0-0 van het bord te vegen. Het werd de proloog naar een 3-0 eindscore. Meteen lig gen de ajuinen uit de Beker van België. Het lijkt nogal logisch dat Georges Heylens niet naar de Bosuil was afgezakt om zijn team naar de zege te coachen. Hij streefde een totaal ander doel na: de sinjo- ren beletten Trappeniers te verslaan en een «bel le» in het Pierre Corne- lisstadion af te dwingen. Die mogelijkheid heeft er erg lang ingezeten: tot Fazekas afdrukte en Trap kansloos liet. Niet zolang nadien moest Leo De Smet naar de kleed kamer: rood. Leo kon het duidelijk niet velen dat ref Constantin een paar keer foute beslis singen nam en de impul sieve middenvelder kon zijn bek niet houden. De Smet strafte zichzelf en meteen zijn maats. Jam mer, doch een voetballer met ervaring zou zich moeten leren beheersen. Na die 1-0 was de veer gebroken. Een kanjer van Leo Van der Eist en een fraai goaltje van Go- ris leidden naar zwa verliescijfers. Al na a .a moest Jean TrappenieV in het wedstrijdslot nq verscheidene keren in a trapeze om nog erger i voorkomen. F8*? Eendracht Aalst deefcESTA/s wat het kon tegen eefc Eerste Klasser die mqj menteel stukken ma en werd nooit vern dercf. Lokeren krijgt nogal eens het verwijt te horen dat er te weinig spelers uit de eigen regio worden opgesteld. Spelers waarmee de buurt, het dorp, de bakker op de hoek en de beenhouwer in de straat zich kunnen mee identificeren. Interesse opwek ken in de eigen streek en zo middelen vinden om toch het toeschouwersaantal op te trekken. Door de steile opgang van de klub in het nabije verleden is er inderdaad weinig tijd gegund ge weest en werd noodzake lijkerwijze de voorkeur gegeven aan zogenaam de gevormde spelers. Het groeiritme lag te hoog voor de eigen kweek. Een uitzonder ing hierop is misschien wel Raymond Mom mens. De aanhang van Lokeren in het Lebbeek- se is dan ook niet ge ring Een andere jonge streekspeler die momen teel binnen de spelers kern werd opgenomen is Mare Vijt, 20 jaar oud en afkomstig uit Moerzeke. Door het uitvallen van Rudy Van Raemdonck (breuk van de pink) werd Mare Vijt een eer ste maal voor de kern geselekteerd voor de wedstrijd tegen Water schei. Ook in San Sebas tian behoorde hij tot de uitverkorenen. Daar maakten we kennis met hem. "Vanaf mijn zestiende werd ik van Moerzeke naar Lokeren getransfe reerd en ben daar sinds dien altijd gebleven. Ik speelde er als Uefa-ju nior en werd nadien op genomen in de B-kern, dat betekent dat ik al leen 's a vonds naar de training moet. Hoe ver reiken de am bities? «Ik heb i. :omenteel een kontrakt als niet-lief- hebber, maar hoop ooit nog full-prof te worden. Einde van dit jaar is mijn kontrakt ten einde en dan zien we wel. LiefBt zou ik bij Lokeren blijven, maar moesten er zich andere kansen voordoen, dan zijn die zeker ernstig in overwe ging te nemen. Wat betekent het nu om geselekteerd te wor den en meteen ook een selektie voor een Euro pacup)-wedstrijd eraan vast? «Ik ben daar uiteraard erg tevreden mee, al vind ik het een beetje jammer voor Rudy dat hij zo moet uitvallen. Het is alleszins een in teressante ervaring. Het is overigens ook mijn eerste vliegtuigvlucht, een soort maagdelijke vlucht met alleen pijn aan de oren als gevolg. Men voelt bij zo'n in- Om de konditie tijdens de winterstop te onderhouden heeft Lokeren niet gekozen voor vrienden wedstrijden onder wuivende palm bomen. Het zal in eigen land de mogelijkheden om fysisch in konditie te blijven en vakantie te nemen trachten te kombineren. Hiervoor werd op zaterdag 20 december een vriendenwed strijd voorzien tegen het gerenommeerde Tsjechische legerelftal Dukla Praag, dat mo menteel medeleider is in de kompetitie. Naast trainer Novak, een naam die nog in menig Lokers supportershart weerklank vindt, zal de Tsjechische ploeg heel wat internationalen binnen de lijnen brengen. Het zal onder meer een beroep doen op keeper Netolicka, linksachter Fiala, middenvelder Stambacher, rechterspits Vizek, linkerspits Jadujsek en de overbekende spitsspeler Nehoda. Voorwaar een affiche die ieder voetballiefhebber moet kunnen aanspreken. Lokeren zelf zal trachten met zijn volledig elftal aan te treden, op uitzondering van Mom mens (nationale selektie) en Ronny Laroy, die weerhouden werd ingevolge een aanduiding als belofteninternationaal. Na deze, naar wij hopen, hoogstaande vrien denwedstrijd, zal de Lokerse kern een week vakantie gegund worden. R. Coremans Toch or S |en r it Coi 'oest tWHi Niettt 'derla amse et gi er v oeskr erd. eersr aar aensz fel he mmee ternationale gelegenhe den onmiddellijk aan dat het om iets belang rijks gaat. Iedereen is doordrongen van die sfeer. Dat alleen reet maakte het de moeil waard, de ambitie mot ons nu verder brengen. R.d Jacky Munaron was wel wat ontgoocheld. De tweede nederlaag voor Anderlecht en voor de tweede maal moest dit gebeuren in het Waas land. Jacky, inwoner van Opwijk, spreekt reeds een aardig mondje Nederlands. Hij is te Op wijk getrouwd met een plaatselijke schone en wanneer Anderlecht dan langs deze kanten moet spelen komen er nogal wat supporters mee uit de Vanderelstgemeente. Over zijn eigen presta ties dit seizoen mag Jac ky echt niet ontgoocheld zijn. Velen waren reeds aan de kwaliteiten van de jonge doelman uit Di- nant gaan twijfelen. Ivic niet. Munaron kreeg de voorkeur op de van Wa- regem overgekomen De Jongh en hij maakte het waar. Hij deed het zo goed dat ook nationale trainer Thijs hem in de kern haalde. «Ik had dat in feite reeds enige tijd ver wacht. Vooral toen er problemen kwamen met Custers. Nu blijft het wachten tot ik mijn kans krijg in de nationa le elf Maar dat wordt met kleppers als Pfaff en Preudhomme niet ge makkelijk. In de kompetitie blijft Anderlecht inmiddels nog wel lijstaanvoerder, maar de paarswitten voelen nu de hete adem van Beveren in de nek. «Zo erg is het nog niet. De nederlaag op Loke ren is geen ramp. Het moest er eens van ko men. Vooral omdat we de laatste weken nogal eens het geluk aan onze zijde vonden. Die neder laag op Lokeren bete kent echt geen omme keer in de kompetitie. Wij doen gewoon doo Ook Beveren zal nog w< eens verliezen, hé? Wat vond Munaro van Lokeren dan wel. E Waaslanders pakten in mers uit met de wapen die Anderlecht reeds he ganse seizoen hanteer En Lokeren won toch n een zware Europee wedstrijd. «Lokeren was zonda de beste ploeg. We ha< den wel verwacht dat L< keren 4-4-2 zou speler Dat was hen in San bastian immers goed b< komen. En met Lato Larsen hebben ze de sp< Iers voor zo'n systeen Dat ze konditioneel z sterk zouden staan ha ik echter niet verwach Een Europese wedstri hangt immers altijd de kleren. Ook defensie waren ze in de tweed helft zeer sterk. Een vei diende zege dus jj Mii tisch verdi misst allerl toest; wij d Daele vond voeg< beide zorgt ke tweeé hun iets lang! den dat 1 Van schij rug op v< •ijjdat broei Oude vóór voeg man

De Voorpost | 1980 | | pagina 18