Eén uur onzekerheid i Voetbalkalendei] Een keerpunt? Voetbal uitslagen slissende vrijschop n Van Pouche I etrainer .1 Ceuleers: ize jeugd heeft weinig ervaring» Eindejaars- «geschenk» voor Mare Verbruggen 20 - 19.12.1980 - De Voorpost Jong Lede-Zele 5-1 Toen de spelers aan de rust bij een 1-1 gelijke stand naar de kleedkamers werden gestuurd, was men er in het Leedse kamp niet zo gerust in. Wat de leiders uit de derde nationale in de modder hadden getekend, gaf trouwens weinig redenen tot juichen. In het eerste wedstrijdkwartier beperkte alles zich tot een ordeloos over-en-weer getrap en wie dacht dat er na het openingsdoelpunt van Mare Uyttenho- ve meer vaart ging inkomen, kwam bedrogen uit. Het bleef bij Lede evenwel een eerder trage progres sie, stapelspel, gekrassel en inspiratieloos oprukken naar het doel van Van Puyvelde, die in de eerste periode precies éénmaal op de korrel werd geno men, namelijk door Uyttenhove op de 17de minuut. Zele wist het in deze periode dan ook zonder veel moeite te rooien en kwam langs Maes zelfs een paar maal gevaarlijk opzetten. Dit alles resul teerde trouwens in het gelijkstellend doelpunt door De Brabander van- op de strafschopstip bin nengeschoten. Een haak- fout van Pfaff, die zich kwaad maakte en er dan nog geel bovenop kreeg, lag aan de basis van de penalty. Na de kampwisseling poogde Zele de verwor ven stand op het bord te houden. Öok bij het gere puteerde Stade Leuven waren de Zeienaars in iets dergelijks gelukt, al luidde de stand daar dan wel 0-0. Lede kwam in het vier de kwartier evenmin als in de eerste speelhelft tot zijn gekend vlot en snel samenspel. Nu zal de toe stand van de grasmat er wel voor een deel heb ben tussen gezeten en hiernaast zat groenwit me' de gedachte opge- scl pt dat er in geen ge- va en punt mocht wor de prijsgegeven. ie bleef evenwel op d ?else defensie druk- V vaar Christiaens en C /aak geruggesteund Steeman, niet de 3 ruimte lieten aan Bombeke. Bij het i van het vijfde 3r slaagde Bombe- i toch in zijn per- ke lijfwachten te ;en om Patrick is met een gouden te bedienen. De- zich niet pramen oot in de vlucht voorbij doelman /velde. >etekende meteen rpunt van de wed- Waar van Zele verwacht worden ?t nu alles in de zou werpen in een om een nieuwe gelijke stand op het bord te krijgen, bleek het niet in staat een vuist te ma ken. Het middenveld viel totaal uiteen en Lede, dat plots zijn inspiratie en preciesheid had weerge vonden, sneed door de Zeelse lijnen als een mes door de boter. Maes en Deferrerre verdwenen in deze periode uit de loop grachten om met hun ploegmaats doelloos in de middencirkel te gaan rondzwerven. Lede kreeg er echt weer zin in en wilde zijn supporters in de slotminuten nog eens extra plezieren. Precies bij het ingaan van het laatste kwartier kanjerde Dieltjes num mer drie binnen en vijf minuten later pakte Bom beke met een persoonlijk nummertje uit, en liet doelman Van Puyvelde vergeefs duikelen. Het feest was nog niet uit en iedereen wilde er blijk baar aan meewerken. Zo vlogen schoten van Pfaff en Droessaert nipt voor langs, Kino, ingekomen voor Bombeke, kwam ei zo na ook nog aan zijn doelpunt en Uyttenhove sloot het feest met zijn tweede roos. Iets wat hem nu nog een ruimere voorsprong zal bezorgen in het klassement van de topscorers in derde na tionale A. Finaal kan worden ge zegd dat Zele na een uur flinke weerstand te heb ben geboden tenonder ging aan het systeem, wat duidelijk wordt ge ïllustreerd door de drie doelpunten die in amper acht minuten werden ge scoord. Uiteraard mag Zele nog gelukkig zijn dat de 18-jarige Van Puyvel de zich in deze streekder- by beter dan wie ook ver dedigde en door enkele puike tussenkomsten er ger heeft voorkomen. Maes liet zich in de eer ste helft herhaaldelijk op merken en bleef tot het ogenblik dat Jong Lede voor een tweede maal voorsprong nam, flink zijn rol vervullen. Van Hoorebeke sprong hem wel een paar maal bij, maar echt gevaar ging er niet van uit. Zele heeft zich op Jong Lede verdedigd met de wapens waarover het be schikt maar deze zijn niet voldoende gebleken om het ambitieus en entoe- siast groen-wit te stuiten. Het wist de thuisploeg geruime tijd op te hou den om in de eindfaze toch nog zwaar afgestraft te worden. Misschien is het jam mer voor Jong Lede dat het volgende zondag de heenronde niet kan af sluiten op Union, maar eerder moet tot na de jaarwisseling wachten. Jong Lede is er zich van bewust dat de kon- centratie op peil moet worden gehouden. Voor de komende dinsdagen zijn er zaaltrainingen voorzien. Op zondag 20 december wordt 1980 af gesloten met een vriend schappelijke wedstrijd op Ninove. In verband met de res terende wedstrijd van de heenronde op Union op 11 januari 1981 en de te rugronde, wilde trainer Eric Delmulle enkel nog kwijt dat hij hoopt dat de gekwetste Gilbert De Groote, Rudy Van Belle en De Poorter opnieuw speelklaar zijn om in het moeilijkste gedeelte van de kompetitie over alle troeven te beschikken. Uiteraard was hij ook gelukkig met het resul taat tegen Zele: «Het was bepaald moeilijk spelen op dit zware veld en te gen een ploeg die dan toch zeer defensief is in gesteld. De grote ver dienste van de ploeg zit in het feit er te zijn blijven in geloven, ook nadat verschillende aanvalsak- ties op een nul waren uit gelopen. En zoals ik had voorspeld, liep alles ach teraf op wieltjes. Op nieuw op voorsprong ge raken was wel het moei lijkste, dit heeft iedereen in het vierde kwartier kunnen ervaren.» CV. De Zeelse keeper Van Puyvelde, die een uitstekende match speelde ondanks de vijf geïnkasseerde doelpunten, is hier opnieuw bij de zaak (Lede-Zele 5-1) (per) In een dichtbevolkte backarea slaagt Uyttenhove erin de bezoekende doelman Van Puyvelde te bedreigen doch niet te verschalken. (Lede-Zele 5-1) (per) De Brabander en Steeman kunnen gerust zijn: de Leedse spits Bombeke kan niet bij de bal en steekt zijn ontgoocheling niet onder stoelen of banken. (Lede-Zele 5- 1) (per) kel-KAV Dendermonde 1-1 ons iemand zeggen wat het rekord «gelijke op het ogenblik is? Een passende vraag als aet dat KAV Dendermonde al aan de negende deling toe is op veertien wedstrijden. Naast jities die men als rechtgeaarde voetbalklub 3 sportieve kant van de zaak moet hebben, en misschien ook een kijk houden op dat e opsommingsboekje. Guiness, bedoelen wij! ts meer dan één uur kon de Zeelse ploeg de 'ers in bedwang houden, maar een doel- it van Patrick Dieltjens bleek het einde van derbydroom voor Eendracht. Na de wed- jd stond trainer Ceuleers de pers te woord: et Jong Lede dienden wij het op te nemen en een kollektief sterkere tegenstander, de :lkandidaat bij uitstek. In de eerste helft erden de spelers een bemoedigende partij, de rust dienden wij evenwel tegen de wind te voetballen met een sterk aanvallende lisploeg. Het tweede doelpunt kwam er na verkeerde interceptie van John Chris- ens en ontkrachtte de weerbaarheid van zj verdediging. Met een tegenstander van rgelijk gehalte bleek bij onze jonge ploeg t n tekort aan ervaring en mag men niet uit 1 t oog verliezen dat geen enkele speler ocJi in c. liga aantrad. Dit gebrek aan maturitei iet t dat de cijfers een score bereikten die enigs- s is een verkeerd beeld geven over het wed strijdverloop. Wij krijgen nu enkele weken bezinningstijd om met een nieuw moreel de kompetitie in gunstiger zin af te werken.» A.J.Z. Dus weer een punt, nu op FC Brakel. Nochtans begon het niet zo schitterend. Al na drie minuten werd er vanuit de tweede lijn bij Brakel naar doel getrapt. Een harde schuiver die door de zompi ge grasmat nog wat meer vaart meekreeg. Een bezoe kend verdediger kreeg de bal ergens op het lichaam zodat er wat variatie in de baan zat... en doelman Hey- vaert kompleet verraste, zo dat het 1-0 werd, na 3 minu ten! Niet de eerste maal dit seizoen dat Dendermonde vroeg in de wedstrijd op achterstand komt. Wijst toch wel op iets. Zaak was in elk geval dat de paarsblauwen al aan ach tervolgen mochten denken vooraleer de partij goed en wel gestart was. Dat deden ze dan ook en enkele kansen waren daar de waardige ex ponent van. Het bleef evenwel 1-0 bij de rust, tijdstip dat de ge- griepeerde Gerard Verhelst werd vervangen door Turneer. Dendermonde zou na de rust de meest aanvallende ploeg blijven met kansen voor Joris en Van den Dries- sche. De gelijkmaker werd even wel ingeluid door Van Pou- cke die een vrijschop derma te in het bereik van Van den Driessche bracht dat die eerst de paal en nadien de herneming kon aantrappen en scoren. Nadien zou paarsblauw nog wel drukken maar zon der resultaat. Manager Maurits Van der Cruys«=»n onderstreepte Mare Verbruggen, de Lokerse flankverdedi ger die in de wedstrijd tegen Waterschei tegen een rode kaart aankeek wegens een zware haak- fout op de Duitser Grun- del, verscheen dinsdag voor het Uitvoerend Ko- mitee van de Belgische Voetbalbond. Hem werd een schor sing van twee weken toegewezen, wat bete kent dat Mare «out» zal zijn van 27 december tot en met 9 januari. In deze periode heeft Lokeren enkel een be kerwedstrijd tegen FC Luik af te werken. R.C. toch de talrijke puntendeling als een bewijs dat het huidi ge KAVD van niemand angst hoeft te hebben en sterk ge noeg staat om iedere ploeg van repliek te dienen. «Even wel,» aldus de heer Van der Cruyssen, «zijn onze nieuwe spelers, allemaal jongens die vorig seizoen nog in een lagere reeks aantraden, nog aan een aanpassingsperiode bezig. De hoop is evenwel gegrond dat de kohesie in de ploeg met de wedstrijd blijft stijgen. Ambities met betrek king tot de titel hebben we niet, hebben we ook nooit gehad. Wel willen we dit sei zoen als scheidsrechter op treden. Dat is een rol die ons zeker ligt.» Dendermonde moet de komende twee weken nog tweemaal op verplaatsing aantreden. Eerst stapt men te Lovendegem op het groe ne gras, nadien gaat het naar rode lantaarn Wetteren. Tegen de eerste en laatste van de rangschikking op twee weken tijd. Schikkin gen van een onpartijdige ka lender. Op 11 januari kunnen de paarsblauwe fans weer de Grembergse voetbalwei op voor de topper tegen Lo vendegem. Een nieuw fes tijn in het verschiet. G.D.P. FC Denderleeuw-Lokerse SV 0-0 De wedstrijd van FC Den derleeuw was voor Lokerse van kapitaal belang. Na vier opeenvolgende nederlagen werden in het Lokerse huis houden de puntjes op de i gezet. Het duel te Dender leeuw moest uitsluitsel brengen of het gewetenson derzoek ook op het veld kon doorgetrokken worden. Op Bokslaar was men er niet bepaald gerust in want FC Denderleeuw volgt toch in het spoor van de leiders en is aan een sterk seizoen be zig. Maar het is uiteindelijk wel meegevallen. Een punt gaan pakken te Dender leeuw is zeker een sukses ook al bleef het scorebord dubbel blank. Voor de rust draaide het nochtans niet zo best bij Lo kerse, dat terug in een onuit gegeven opstelling ver scheen. Marc Van Rumst werd terug naar de bank ver wezen en De Kerf kwam als rechtsachter in de ploeg. Goyvaerts maakte niet eens meer deel uit van de kern en in zijn plaats keerde Dupont terug. Bovendien werd Olie- vier terug uitgespeeld als li bero terwijl Ott in het mid denveld werd uitgespeeld. Die opeenvolgende ploeg- wijzigingen hadden wel voor gevolg dat er te Dender leeuw voor de rust een onze ker Lokerse in het veld liep. De meeste spelers leken dui delijk bevreesd om initiatie ven te nemen. De blauw zwarte gastheren hadden dan ook geen moeite om het initiatief te nemen zonder evenwel echt open doelkan sen te kunnen kreëren. Wan neer het toh even warm werd voor het Lokerse doel was er dit keer een kordate doelman Marc Van Bogaert die blijkbaar het zelfvertrou wen teruggevonden heeft. In feite was de beste kans nog voor Lokerse toen de opge rukte Claude Van Bocxlaer in de vlucht net naast keilde. Na de rust kwam Lokerse duidelijk sterker voor de dag. De kombinaties kwa men beter uit de verf en er werd vlotter overgeschakeld tussen de verschillende lij nen. Het was dan ook geen toeval dat de spitsen nu meer aan de oppervlakte kwamen. Maar dat had al leen voor gevolg dat de druk op het Lokerse doel groten deels werd weggenomen. Echte kansen werden er im mers door het duo Van Rom- paey - Van Driessche bij el kaar gespeeld. Een levens grote kans was er wel voor Peter De Maer die wel ge past draaide en de lokale doelman uit verband haalde maar een toegesnelde ver dediger stopte de bal op de lijn. Aan de overzijde had Lokerse ook geluk toen de lokale aanvaller Ben een wenkende kans in de voeten kreeg toen Ollevier ongepast terugspeelde op doelman Van den Bogaert maar Ben kreeg de bal niet eens in het verlaten doel. Gele kaarten Ook voor de volgende wedstrijd op het veld van Latem zal de opstelling van Lokerse SV gewijzigd wor den. Dit keer noodgedwon gen, want Ollevier mag een week rusten wegens gele overlast. Iets wat Everaert in de nabije toekomst te wach ten staat, want op Dender leeuw inkasseerde Etienne een gele kaart en meteen is de maat vol. Anderzijds wordt zaterdag een uit spraak verwacht in de zaak Ivan Van Rompaey die uitge sloten werd tegen Evergem wegens protest. Bij Lokerse SV hoopt men dat de uitslui ting voldoende zal geacht worden. W.V.L. f hoe Het is hiiten betbalk bans et pkeren naar pllega [stinkt iilstaar ihuivei p de tv Het le et bin jflekte: fer ver loeten -eersta •keer •enzer inieuv mg ni linimu [mini: Na l£ isen len itseri Hen irnei irtst :htme s di foor d tanci :huiv< (zondag 21 december om 14.30 u.) Halve finale Beker 3de Nationale Eendracht Zele - Overpelt (Bracke) I Provinciale Lovendegem - KAV Dendermonde (Schrauwen) Kemzeke - FC Ronse (Van den Berghe) Latem - Lokerse (Praet) SK Lebbeke - Evergem (Delombaerde) II Provinciale A Wippelgem - Temse (Colpaert) Robur - KV Ertvelde (Lambrecht J) St.-Gillis-Waas - Muide (De Bruyn) Vrasene - Sint Pauwels (Lavent) Destelbergen - Excelsior (De Ruyck) n Provinciale B SK Aalst - Nederename (Matthijssens) Buggenhout - Petegem (Anica) Eendracht Meldert - Moerbeke (Lauwereys) Oudegem - St. Wetteren (Staes M.) m Provinciale C Terjoden - Bambrugge (Van Droogenbroeck) Meerbeke - Nieuwerkerken (Snoeck) Oudenhove - Vlierzele (Lippens A) Birst - Mede (De Meyer) m Provinciale D HO Kalken - Waasmunster (De Clippeleer) Bazel - Wieze (Rottiers) Haasdonk - Sinaai (Opdecam) Melsele - Thor Meldert (Cooreman) Kallo - Berlare (Rietens) Klinge - Wilskracht Moorsel (Bauwens) Stekene - Baasrode (Strijpens) Grembergen - Eendracht Sint-Gillis (Van Nieulam IV Provinciale C SV Oostakker - Schellebelle (Van Haelter) SK Overmere - Azalea (Heiremans) T. Melle - Valentino's Overmere (Van Lantschoot) IV Provinciale G Erpe - Heldergem (Cornelis) Erondegem - Bavegem (Moreel) Smetlede - Oordegem (Vereeken) Welle - Serskamp (De Meulenaere) Edixvelde - Aaigem (Dierckx) IV Provinciale H Hofstade - Rapide Lebbeke (Van Gijsel) Wichelen - Herdersem (Bracke) Schroevers Moorsel - Erembodegem (Leroy) Schoonaarde - Opstal (De Bruyne E) Doggen - Gijzegem (Teugels) Baardegem - Appels (Van Bocxlaer) Lutterzele - Boon wijk (Lambert in) IV Provinciale I Heikant Zele - Verrebroek (Samson) Kruibeke - Straatje Stekene (Burm) Klein Laar Vrasene - White Boys (Meiresonne) Rupelmonde - Gerda (Lievens) jrorue Moerbeke - SK Lokeren (Steels) Rik Kieldrecht - Hoogeinde (Drieghe) p-ooti UEFA*S (10.30 u.) perk i KV Kortrijk - Eendracht Aalst (10 u.) (Callens) 'We h SC Lokeren - Berchem (10 u.) (Amou) iroer. SK Sint-Niklaas - SK Beveren (Tanghe) >ostvf Provinciale Juniores (10 u.) Perd Racing Gent - E. Aalst (Bijn) fespe Hamme - Aalter (De Waele) Porde Lede - Lokeren (De Vlieger) Ter' Zele - Oudenaarde (Nevens) joe. H Beveren - SK Sint-Niklaas (Melis) Provinciale Scholieren (10 u.) lie in Racing Gent - E Aalst (Stroobandt) jBuiti Hamme - Aalter (Annaert) >m oj Lede - Lokeren (Herssens) Zele - Oudenaarde (Criel) „p Beveren - SK Sint-Niklaas (Cole) tnuizi Vriendenmatchen jp SC Lokeren - Dukla Praag (20.12 om 20 u.) (Dtfflomi Blieck) Ande VW Hamme - Boom (21.12 om 14.30 u.) (Mestdagh*prefj VK Ninove - Jong Lede (21.12 om 14.30 u.) (Doore)L,p__ SC Lokeren - Anderlecht KV Kortrijk - SK Beveren SK Sint Niklaas - KV Mechelen Oudenaarde - Eendracht Aalst Jong Lede - Eendracht Zele Moeskroen - VW Hamme SK Lebbeke - Olsa Brakel FC Denderleeuw - Lokerse Kemzeke - Haaltert Brakel - KAV Dendermonde Gandasparta - Excelsior (uitgesteld) Destelbergen - Sint Pauwels Vrasene - Muide St. Gillis Waas - Ertvelde Robur - Temse Oudegem - Moerbeke Eendracht Meldert - Petegem Buggenhout - Deftinge SK Aalst - Bevere Burst - Vlierzele Kerksken - Nieuwerkerken Pollare - Bambrugge Terjoden - Mere Grembergen - Baasrode Stekene - Wilskracht Moorsel Kallo - Thor Meldert Klinge - Berlare Melsele - Sinaai Haasdonk - Wieze Bazel - Waasmunster HO Kalken - Eendracht St.-Gillis St. Gent - Valentino's Overmere SK Overmere - Lochristi Zaffelare - Schellebelle Edixvelde - Serskamp Welle - Oordegem Smetlede - Bavegem Erondegem - Heldergem Erpe - Massemen Lutterzele - Appels Baardegem - Gijzegem Doggen - Opstal Schoonaarde - Opdorp Schroevers Moorsel - Herdersem Wichelen - Rapide Lebbeke Hofstade - Boon wijk Sombeke - Hoogeinde Kieldrecht - SK Lokeren Moerbeke - Gerda Rupelmonde - White Boys Meerdonk - Straatje Stekene Kruibeke - Verrebroek Heikant Zele - Eksaarde

De Voorpost | 1980 | | pagina 20