Doelman Van Bever onklopbaar Vlekkeloos Provinciaal voetbal Uit de top Van Waes velt Waaslanders Doelpunten tellen Overdreven cijfers ond Drie keer na mekaar verlies op eigen veld hit Kansen genoeg Rotmatch Lonken naar de titel 22 - t9.12.1980 De Voorpost Lebbeke - Olsa Brakel 2-3 Vrijschop voor Lebbeke, doch de bal gaat naast muur en goal (Lebbeke-Olsa 2-3) wvc S.K. Lebbeke heeft zondag namiddag op het Konkel- goed duidelijk de kans ge mist om in de run te blijven bij de toplopers. Het zag er nochtans uitstekend uit na een uur voor de poulains van Hans Schöning. Reeds op de negende minuut ston den de Lebbekenaren met 1- 0 aan de leiding. Doelman Belliock had een schot van Schöning onvoldoende on der controle gekregen en de op vinkenslag liggende Frank Van den Broeck had geen enkele moeite om de bal over de doellijn te wer ken. Lebbeke kon zich duide lijk aan dit vroeg doelpunt optrekken en was geduren de de eerste helft lichtjes baas over Olsa dat zich nochtans in verdediging uit stekend wist te organiseren rond de robuste figuur van libero Nottebaert. Lebbeke scheen zelfs op rozen te gaan zitten toen vijf minuten na de rust Desiré Rappoort met een laterale voorzet de ongedekte Van den Broeck bereikte. 2-0 en meteen scheen de wedstrijd vroeg tijdig gespeeld te zijn. Maar Olsa zou erin slagen hard terug te slaan. Dat gebeurde zo ongeveer na een uur. Op het middenveld had Herman Van Langenhove zijn beste pijlen verschoten en in de thuisploeg schenen nog meer spelers te diep in de vergaarbak te hebben ge graaid. Olsa kon derhalve niet alleen het evenwicht herstellen, maar beter gewa pend voor de strijd op een zwaar liggend terrein, ging het op zoek naar doelpun ten. De Lebbeekse verdedi ging speelde te statisch en toen na een reeks zware aan vallen De Jonghe kon tegen- scoren, was het voor iede reen duidelijk dat de wed strijd opnieuw was gestart. Bij Lebbeke ontbrak echter de kracht om zich te verzet ten. Er ontstonden enkele duidelijke dekkingsfouten in de zone van de waarheid en Olsa nam de gelegenheid te baat om via een fraaie kop stoot van Van den Bossche de balans in evenwicht te brengen. Lebbeke probeer de nog wel te reageren maar naarmate de wedstrijd vor derde botte de kracht van de Konkelgoedploef af. Dat kon niet gezegd worden van een onverzettelijk Olsa dat op één minuut van het eindsig naal de overwinning op de valreep bewerkstelligde dank zij de ingekomen Van de Walle. De bezoekers le verden meteen het bewijs dat mits de aanhoudende in zet een schijnbaar verloren zaak kan gered worden. Oe- fenmeester Schöning die we al betere wedstrijden heb ben weten weggeve duidelijk aan dat elft S.K. Lebbeke nog het geueulB ander moeten sleutelt {tegen c sele - Si de Svel gebeure hebben schöning niet pen dat hij back Sand vervangen door De I man, ook al een verdi Waarom hij niet ingre zijn middenveld te v ken op het ogenblik c 5 van yyj duidelijk over zijn heen was Jean Pier pens buiten bescho gelaten mag joost wel iet lat geel-l een kle ding» is jongste thuisplot Buggenhout - Deftinge 2-1 schiet. De «arm der wet» was op blijkbaar in succes want de- akteurs geen duwtje toeliet, het Buggenhouts voetbal- ze wedstrijd had geen copie De eerste helft speelde Bug- De thuisploeg blijft op zoek stadion aanwezig. «Geen ri- aan de veldslag die enkele genhout fors de aanval en naar een tweede doelpunt sico's», zei men te Buggen- weken geleden te Deftinge kwam trouwens al na elf mi- doch pogingen van Van Mui hout terecht en dit preven- woedde. Feit was ook dat nuten op voorsprong als ders en Verstappen leveren tief optreden, zoals men dat scheidsrechter Vercauteren Bieseman mooi in de loop niets op. Ook Deftinge kan ook noemde, resulteerde tussen de lijnen liep en de van Crets aanlegt die binnen verrassend uit het kot ko men. Tweemaal wordt Tilley op de proef gesteld, twee maal ook moet men op de lijn redding brengen al zal tussen die twee fasen een aandachtige Crets niet ver van de 2-0 af zijn. Na de pauze komt er meer Sint-Gillis - Ertvelde: 0-1 Na een opmerkelijk aantal snel kombinerend en offen- Wanneer iedereen zich dan achtereenvolgende overwin- sief voor de dag kwamen. doorweekt en wel met ningen is Sporting op eigen de billijke drawn verzoende veld dan toch de boot inge- Kansen waren er overigens ging Van Waes de bal af- evenwicht in het spelbeeld. gaan, tegen een Ertveldse niet veelvuldig omdat de bal snoepen van het Gillismid- Nadat bezoeker De Mey een formatie die het niet zozeer vooral in de backarea's denveld, schakelde enkele kans Iaat liggen wordt het van klasse moest hebben, werd afgeremd door de belagers uit en besloot in de toch 1-1 nadat De Poorter maar zich tot de laatste mi- plassen op het terrein. Spor- verste hoek naast een weer- nuut doorzette (een eigen- ting van zijn kant kon pas in loze Maes. schap waaraan de thuis- de tweede helft enig gevaar Meteen staan de Sportin- ploeg een voorbeeld kunnen scheppen, maar Franckaert gers weer met beide voeten nemen). vergat te besluiten. Even la- op de grond. Wel hard na de deze in dankbaarheid aan Toch was blauwwit niet de ter, een snelle doorstoot De monsterzege van voor veer- neemt en de winst vastlegt, mindere van de Ertvelde- Cock-De Roeck, die de grij- tien dagen, waarbij vele klu- Het wedstrijdslot komt er naars, die zich niet hopeloos parmen van de gastgoallie bverantwoordelijken en- ook nog bij doch het zware een vrijschop mag trappen. Vijf minuten later wordt het dan toch 2-1 als Crets Biese man de bal voorschotelt wat ingroeven, maar verrassend niet kon ontwijken. S.K. Aalst - Bevere 3 supporters reeds over de ti- terrein heeft erg hard in de tel droomden. Om die te be reiken moet blauwwit wel iets regelmatiger spelen! 1Na een snel genomen vrij schop kon Hoebercke de lin- De toeschouwers die de kerflank afrennen. Zijn ach- wind- en regenvlagen ge- terwaartse voorzet werd trotseerd hebben zijn, voor door de goed anticiperende wat de doelpunten betreft, Walckiers droog ingescho- zeker aan hun trekken geko- ten. Voor het rustsignaal kre- De eindstand van deze partij men. Op de 18' werd de gen beide temas nog één is zeer zeker misleidend, Aalsterse verdediging in uitstekende doelkans maar want Herleving speelde in moeilijkheden gebracht wat voor Bevere bracht de deklat Destelbergen aanvankelijk resulteerde in een doelpunt. en voor Aalst de doelman zeer gezwind en kreeg zelfs Een hoge^ center voor doel redding. de beste kansen. Rond het vaarop D'Herde zich misre- De plaatselijken probeerden kwartuur schoot een herbo- ende, hij liet het leder door na de koffie zo vlug mogelijk ren Bosman schitterend e handen glijden, en Afit, het tweede en verlossende naar doel maar raakte de ie nog een ultieme red- doelpunt aan te tekenen. Ze staander. Was dit raak ge- iingspoging ondernam, kregen echter op de 67' weest dan had de wedstrijd duwde de bal slechts dieper langs Van Cauwenbergh en een heel andere kant opge- in eigen netten. De Haring- Qp de 76' langs Van Coppen- gaan want volgend op deze ;ongens drukten Bevere wel holle het deksel op de neus. faze liep Denaert zeer dicht achteruit doch een echte Drie minuten voor affluiten tegen een doelpunt, ware doelkans kregen ze niet. Bo- kon Heyvaert de nederlaag het niet dat doelman Herre- endien moesten ze steeds nog milderen maar een laat- mans zijn onvervalste klasse aakzaam blijven voor de ste alles-of-niets offensief ten toon spreidde, avaarlijke tegenstoten. Op bleek vruchteloos. Tijdens de rust om 3 32e werd het nochtans 1- Renaat Gits Gentse ploeg een onverval- gespierde kuiten gebeten zo dat de stand niet meer ver andert. (gdp) Kemzeke - Haaltert 0-2 Vooral dankzij doelman Van Bever is Haaltert, een nieuw komer in de reeks, te Kemze ke overeind gebleven. Die klasbak redde alles, maar dan ook alles. Reeds aan het eind van het eerste kwartier kwam Van Bever voor de eerste keer aan bod: en red de toen een dreun van een knal die door Van Hecke was afgevuurd. Haaltert voetbalde uitste kend mee, al dwong het slechts één enkele reële kans af. De bal «zat» evenwel. En dat was toch een te zware klap voor de verdienstelijke thuisploeg: Impens kopte de bal voorbij de vergeefs graaiende Rodrigo. Dat goaltje prikkelde de Klauwaerts die met man en macht in de aanval gingen. Dat resulteerde in een kans voor Eeman, doch Van Be ver voorkwam erger voor zijn team. Kemzeke bleef ook na de koffie «gaan». Het hield daar vier corners aan over, maar geen enkele doelpunt omdat keeper Van Bever onver- murmbaar bleef toen Ver- eecken, Stremersch en Ee man de bal in zijn richting kopten. Het meeste gevaar kwam voor Haaltert ten slot te uit eigen rangen: De Wael versloeg met een kopbal bij na zijn eigen doelman. In plaats van 1-1 werd het ten slotte nog 0-2, een klein kwartier voor het eindsig naal toen Diaz uit een bijna onmogelijke hoek de bal ✓oorbij Rodrigo kanjerde. Na deze zesde seizoenneder laag is de situatie er vanzelf sprekend niet beter op ge worden: Kemzeke heeft nu nog alleen Racing Wetteren, dat tegen Standaard Den derleeuw een puntje sprok kelde, en het onvoorstelbaar zwakke Latem achter zich liet. Zondag wordt weer in eigen stadion gevoetbald. Tegen Klub Ronse, een ploeg die niet onderschat mag worden doch geen lijn legt in haar verrichtingen: de Jeannet- ten zijn tot de beste en de slechtste prestaties in staat. Er moet dringend wat geoogst worden, anders kan de kloof met de andere be dreigden te breed worden, (m) matchbe Melsele Sinaaina weliswc re Neels ✓as op e nde trai ck. Na anden, de Wiel de ovei zeldzan ik alwee Is aan t Ie mini heen d aise 2 r werd gekegel mbeke half ut runnen de leid ie perio achter jstreffer jezoeke it om die m kon als ges •den echt ti e ook reiger Deze kopstoot van Vereecken Kemzekevliegkjprffl over (Kemzeke-Haaltert 0-2) (dw) f Cl U Destelbergen - Sint-Pauwels 3-0 ste metamorfose: in de tweede periode gingen ze immers beuken op de hech te gastverdediging en bij een van die standjes werd Denaert onderuit gehaald in de fatale zone. De penalty werd benut door de Meyer, die even nadien zijn kwieke aanvalsleider Van de Ge- huchte in het straatje stuur de, met een 2-0 stand tot gevolg. Sommige Herlevin- gers kregen het nu werkelijk op de heupen, omdat ze meenden dat een onterechte strafschopgoal en een offsi- degoal van het goede teveel Tijdens de'rust onderging de was. Vooral Moticka liet zijn ■--- afkeuring duidelijk blijken en kreeg daarvoor geel, en wanneer hij dan nog even later een Gentenaar over hoop schopte en natrapte kreeg hij verdiend rood. Met tien was er voor de Samsondiscipelen geen aar digheid meer aan, temeer omdat Freddy Denaert voorheen speler bij de kras- selende eerste provincialer uit Lokeren zoveel dolde met hun verdedigers dat het een lust was. Freddy kreeg dan ook loon naar werken, wanneer hij in de laatste mi nuut een slecht uitspelen van Nest Bosman voorbij keeper Herremans inschoof. Manil erzelc Lutter ruitzicr F.C. B dagnar etoefei okalen op ee aandi erzele omde In het vijfde kwartier drukte Kemzeke fel, doch dat was onvoldoende om de Haaltert opgelopen 0-2 achterstand goed te maken, (dw) Robur - Temse: 1-2 De wind waait in geen geval hebben. Bij de tweede vol- voor eenieder duidelijk dat dertijd Julien Peelman zo der bewind? In ieder uit een gunstige hoek voor treffer had de Moerzeekse er iets hapert. Wij kunnen hard aan gewerkt heeft? Is" hoogtijd voor een gew erc* Wl de Moerzeekse tweede pro- doelman klemvaster moeten Qns bij dit alles alleen maar het mogelijk dat vrijwel de- onderzoek, vincialer. Het incasseerde z'in- Auteurs van die twee de vraag stellen waar die zelfde elementen thans min- thans op eigen veld opnieuw bezoekende doelpunten wa- ploeg gebleven is waar in- der presteren onder een an- een nederlaag. De derde ren Van Haver op de vierde opéénvolgende thuisneder- rninuut en Benoi in de slot- 0-4 n Hern l e bleef lester v dubbel le de top orr )erenhc rkers ig eigei laag. Telkens verloor Robur minuten. Tussendoor was AHaf ppnO flUPrfflPPVPII n met één doelpunt verschil, Robur op gelijke hoogte ge- IIIC1 GGIIö UVGIUIGVGII Khnge - Berlare maar ook nipt verlies houdt klommen. Dat gebeurde geen puntenwinst in. Hier- langs Walter Coen die een S.K. Berlare heeft het aan de Buyle. Dit onverwacht doel- ken. In Berlare was mefi doel| door geraakt de Moerzeekse vrijschop rechtstreeks bin- Nederlandse grens niet erg punt werkte blijkbaar stimu- oordeel dat de zege in club in slechte papieren en nenkogelde. Temse heeft moeilijk gehad om afstand lerend want na de rust zag geval overdreven was. ziet het er nu reeds naar uit door deze zege een uitste- te nemen van zijn opponent, men een heel wat offensie- zegt zelfs dat er nog dat er in de tweede ronde kende zaak gedaan. Het De lokalen lieten immers ver Berlare aan het werk. De doelpunten meer hadc voor de punten zal moeten krijgt nu opnieuw een uit- een graatmagere indruk. Dat tweede helft was amper een gezeten. In het lokale gebokst worden. Dat het te- wedstrijd te verwerken te- kon in de eerste helft ook paar minuten oud toen Ja- gen Temse op een punt had Qen Wippelgem. De situatie gezegd worden van de be- cques Schreurs was uitge gaf men het bezoel overwicht zonder sch mogen aanspraak maken is z'et er ieder geval zoekers. Maar even voor de broken. Hij besloot keihard toe. We hebben uitein pelmoi Vrijschop van Coen (Robur) en het is 1-1, doch Temse won ten slotte met 1-2. (vh) de waarheid geweld aan- rooskleurig uit voor Van Ge- rust kwamen die dan toch op op de doelman die de bal maar één doelkans girdege doen. De bezoekers waren nechten en zijn maats. Dat voorsprong langs Luc Van niet onder controle kreeg, was hun kommentaar i we get op het slijkerige veld doorlo- men bij Robur enigszins on- Cauteren die de bal op het André Lion die was inge- loop. S.K. Berlare mo( nsen c pend de betere ploeg. Haal- kans inroept is misschien hoofd kreeg geschilderd van volgd had het niet moeilijk nu zondag opnieuw tra wel mogelijk. Toch is het een ver opgerukte Rudy om er de laatste stoot aan te waar te maken in het V Oudegem - Moerbeke 2-0 «Kansen gehad, emmers vol» zegt men te Oudegem. «Maar doelpunten maken, dat ontbreekt ons nog.» Een bondiger synthese van een voetbalwedstrijd heb ben we nog niet gehoord. Want over de verhouding kansen - doelpunten draait het nu eenmaal toch bij de blauw-witten. Neem nu die eerste helft. Moerbeke komt met moeite de neus aan het venster ste ken en wordt braafjes gedo mineerd door Oudegem dat langs Aerts en Dannijs enke le wenkende kansen kan af dwingen. Geskoord wordt er niet. Rust komt met 0-0. Na de pauze is het al onmid dellijk prijs. Aerts staat op de juiste plaats en zet binnen. (1-0). Ondertussen gaat het kan senfestival onverminderd verder. Aerts, Dannijs en Schampaert staan aan het kanon maar de schoten val len in de slotgrschttot dol man in de slotminuten (86e om juist te zijn) van achter naar voor komt gewandeld en de eindcijfers vast legt. En Oudegem dat ook dank zij deze overwinning naar de top van de rangschikking is gewandeld. We herinneren ons nog als de dag van gis teren dat Oudegem enkele weken terug nog veel belang hechtte aan wat men de top wedstrijd der degradanten kon noemen. Toen moest er gewonnen worden of men zat met de rode lantaarn op schoot. Van toen af ging het plotse ling beter draaien en zorgde onophoudelijke puntenwinst voor een gevoelige positie verbetering. Feit is dan toch ook dat de ploegen in deze reeks erg fel aan mekaar gewaagd zijn... op uitzondering van Dender- houtem natuurlijk doch dat had de snuggere lezer toch wel al lang begrepen. (gdp) den bovendien ook gevaar lijker uit. Dat kon bezwaarlijk van de lokalen worden ge zegd die zelden een dreigen de vuist maakten. De zwakke schakel bij Robur zat hem overduidelijk op het midden veld. Het was daar dat Van Genechten en co. hun wil konden opleggen en voort durend de aanvallers for- reerden. Toch hadden de be zoekers enigszins wat meer geluk bij het tot stand komen van hun twee doelpunten. Twee keer kon doelman Danny Van Handenhof de bal niet onder controle krij gen wat telkens werd afge straft. Bij het eerste doelpunt ging het weliswaar om een keihard schot waar vele keepers last zouden mee Eendracht Meldert - Petegem 1-2 Eendracht Meldert heeft te- van d. goaltje. gen de groen-zwarten uit Pe- Nadiei oleef het wachten op tegem-Deinze een allesbe- een kentering. Die kwam er halve spetterende match ge- gewoon niet. Wél scoorde speeld. Het liep allemaal Van Roy voor geelblauw, vierkant, en toch moesten de maar de treffer werd wegens bezoekers tot even voor de buitenspel geannuleerd pauze op hun eerste (en ver- Willemijns maakte er vijf mi- diend) doelpunt wachten, nuten voor affluiten 0-2 van, Van Laethem was de auteur en zestig sekonden later geven. Van dan af was Berla- land. Deze keer noen Verse re duidelijk gelanceerd. Een tegenstander Kallo. Of combinatie Frank De Grau we, Rudy Buyle en een los- het daar zo gemakkeli aet uit hebben als in De Klin ser van doelman Pissens gaf een ander paar mouwi Br' Chris Gabriels nadien de ge- De Klinge krijgt tegenheid om verder afstand Wilskracht Moorsel 0( te nemen. Een kopbaldoel- zoek. Een thuisoverwir punt van Danny Van Hauwe is meer dan nodig wil leverde meteen de einduit- aan slag op. Ook hier waren Buy- nog enige pret belevenleper p le en De Grauwe in een voor- c nutti ch kor in di nuut e eindejaarsfe^eler va afgaandelijke actie betrok- Derde Provinciale C: Burst - Vlierzele 4-1 or de confrc ins pla zijn rc |enkw. uitval h duit zod aals v uiskeei Indien Burst elke zondag op in zeven minuten. dit peil zou akteren dan kon Na een uur spel stond kleefde Van Roy met een I erreddend doelpunt een pleistertje op de wonde. Eendracht Meldert, vorig seizoen ongenaakbaar in «Derde», moet dringend Erik Raemdonck (Robur) moest even verzorgd nar1gheid°anen k°mt worden 'a"9s de Z'7'V" door «soigneur» (avh) De Bruyne Robur-Temse 1-2) (vh) de titel in derde hen niet met ruime 3-0 cijfers ontgaan. Tegen Vlierzele Vlierzele milderde even speelden de lokalen een reu- verdiend maar moest zematch en de bezoekers plooien voor het kwamen er erg goedkoop geweld, vanaf. De thuisploeg kende Een kwartier voor affl wel tegenslag toen Van Aer- maakte Van Herrewegl 11 den nog voor de rust we- 4-1 van. Met wat meer gens spierscheuring diende bij de afwerking hadde it eei dit ir nt: Eri kele t :h en s ruim arschc de tw vervangen te worden maar thuisspelers er gerust de ploeg bleef vlot draaien, bel zoveel doelpunten i( Rond het halfuur knalde Van kregen. Nu bleef het bi uisp|0l Herreweghe nummer een waarmee de lokalen binnen. Dat was meteen de ambitie om naar tw ruststand. door te stoten Na de herneming scoorde kracht bijzetten, de jonge Soetinck tweemaal it en [ugkee vaarlij da

De Voorpost | 1980 | | pagina 22