Provinciaal voetbal Svelta zet opmars verder Leiders keken lijdzaam toe onder problemen Geen loon naar werk Baasrode verliest een punt Grembergen - Baasrode 1-1 verdreven score Te weinig inzet Uitslag tombola S.K. Terjoden Beslissing in de slotminuten Jo De Winter in een hoofdrol Dolfke Cooreman redder in de nood Schroevers Negen doelpunten ïtyhite Boys schiet weer raak Beste ploeg won Gilbert Waterinckx: «Wichelen - Herdersem keihard» Billijk Vierde Provinciale G: Smetlede - Bavegem 2-2 De Voorpost - 19.12.1980 - 23 eggev< iat elft ag het ,esele - Sinaai 2-0 •leutelj t tegen de rode lantaarn ig niet c Sam n verd t ingre d te nblik zijn ïn Pier aescho joost de Sveltaploeg weinig gebeuren in hun thuis- wel iets te voorbarig band |at geel-blauw dan toch r Ue een kleine «wederop- ding» is begonnen in de e jongste matchen, thuisploeg gaf de jon- 5 van Willy Danneel ech- geen gelegenheid om wandelvoetbal op te gen, want bijna van bij matchbegin bedreigden Melselenaars het Herle- idoel. Sinaainaars verdedigden weliswaar dapper maar Jen niet beletten dat re Neels iedereen te vlug vas op een verloren ge ïnde trap van Van Strij- |ck. Na rust namen de lekers het wedstrijdheft landen, maar Creve en de Wiele schoten steeds n iets of iemand aan. de overzijde was het bij zeldzame Melsele-door- ik alweer raak, wanneer ils aan Waem een intip- voorschotelde. Die- Ie Patrick Waem werd Ie minuten daarna weer jrheen de mazen van de laise afweer geloodst, ir werd door De Plus om gekegeld. Van Strijdonck nam de toegekende straf- Door deze fortuinlijke over- achterstallige wedstrijd con- schop iets te zwak, zodat de winning lijkt Svelta aan een tra Eendracht Bazel stoten ze Herlevingdoelman kon knappe remonte begonnen, door naar de kop van de redden. want mits puntenwinst in de klassering. Manil Kalken - St. Gillis 0-3 Eendracht St. Gillis heeft zondag een reuzezaak ge daan. Het ging leider Kalken in eigen vesting afmaken en nam metéén de leiding over in het algemeen klassement. Weliswaar staat Kalken nog altijd met een minderge- speelde wedstrijd thans op een punt van de Eendrach- ters. Maar die wedstrijd moet nog altijd gespeeld worden en winnen op Haas donk is nu éénmaal geen formaliteit. Eendracht St. Gillis heeft deze keer op nieuw duidelijk onderstreept dat het sterker is dan zijn tegenstander. Kalken kwam trouwens al in de Van Lan- genhovestraat met 4-0 cij fers verliezen. Een totaal stand van 7-0 zou je uitein delijk mogen stellen. De overwinning van St. Gillis is eigenlijk het resultaat van een uitstekende tweede helft waarbij de lokalen als het mbeke - Hoogeinde: 4-1 half uur heeft Hoogein- (unnen stand houden te- .J de leiders uit Sombeke. ie periode was het alleen achten wanneer de ope- jstreffer ging vallen want >ezoekers waren nooit in it om echt te reageren, in die 1-0 op het bord i kon de wedstrijd met- I als gespeeld beschouwd If-den want Hoogeinde J echt te zwak om Som- ie ook maar enigzins te ■reigen. Voor die openingstreffer zorgde Peleman op de 33' toen hij een kopstoot van Sillis met succes kon over nemen. Voorheen was voor al Elewaut gevaarlijk uit de hoek gekomen maar zijn schoten misten wel de juiste richting. Na de herneming kreeg Sombeke bovendien nog de wind in de rug en dan moest Hoogeinde alle hens aan dek roepen om niet kompleet weggespeeld te worden. ware van de muur naar het kastje werden gespeeld. Maar al in de eerste helft hadden Chou De Bleeckere en zijn maats hun tanden getoond. In de eerste minu ten misten De Feyter en Col- lewaert op een haar een doelpunt. Het dient wel on derstreept dat in het derde kwartier van de wedstrijd de lokalen gevaarlijker kwamen opzetten. Maar tot echte doelkansen is het nauwelijks gekomen. Doelman Mare De Clercq heeft weinig of geen ballen moeten plukken. Ge lukkig voor hem waren de temperaturen niet naar de al te lage kant. Anders had de St. Gillisse goalie alvast kou geleden. In de tweede helft heeft Een dracht als het ware zijn tegenstander in alle rangen overvleugeld. Vijf minuten na de hervatting opende To ny Collewaert de stand na dat hij voordien via een dieptepas van Frankie Van Hecke in een ideale schiet positie was gebracht. Dat doelpunt was metéén het sein voor een echte belege ring. Een kwartier later ver dubbelde St. Gillis. Voorzitter Leonard Baetens noemde dat het doelpunt van het jaar. De aanval werd immers opgezet net van bui ten het lokale doelgebied. Verschillende St. Gillisse spelers waren er in betrok ken zonder dat er van lokale zijde voor enig storingsvuur werd gezorgd. Frankie Van Hecke die als laatste man ;n de combinatie was betrok ken had er gewoon maar zijn voet zijdelings tegen te plaatsen. Dat doelpunt kreeg ook van de plaatselijke sup porters open doekjes. Dat ziet men zelden in hogere afdelingen zegde voorzitter Baetens trots. De St. Gillisse stormloop was echter in geen geval ten einde. Nadat De Feyter de doelpaal al eens had doen trillen be sloot Tony Collewaert een derde doelpunt. Ook dat kwam tot stand na een mooie combinatie waarbij eerst Oscar De Bleeckere was betrokken en vervol gens Frankie Van Hecke en De Feyter. Dat de vreugde in de bezoekende kleedkamers na afloop hoge toppen scheerde hoeft nauwelijks betoog. Door de zege is St. Gillis op de leiderstroon ge klommen. Of het zondag in Grembergen zijn zegereeks zal kunnen verder zetten moet worden afgewacht. Op papier is Eendracht sterker. Maar in werkelijkheid heeft men vroeger al harde noten moeten kraken bij de buren. Als het ook in Grembergen moest kunnen winnen dan worden het beslist dolle ein dejaarsfeesten in de St. Gil lisse voetbalkringen. E.D.M. Haasdonk - Wieze 1-1 Het staat ergens geschreven dat Red Star in het seizoen 1980-1981 niet tot de uit bouw van een type elftal kan komen, want ook voor de thuiswedstrijd tegen Wieze kon trainer Cornelis geen be roep doen op een waarde volle pion als Jempi Ver- straeten. Toch lieten de aan geduide elf zich niet onbe tuigd: met een voorbeeldige vechtlust streden ze voor de puntjes op een zwaar door weekt veld. Rond het kwar tuur werd dit dan ook pas send in cijfertaal omgezet toen back De Jonghe een haarfijn getrapte hoekschop van Diasson rechtstreeks op de slof nam (1-0). Deze treffer inspireerde de plaatselijke aanvallers den kelijk niet want ze faalden even zoveel keer als er kan sen waren. Luk Catthoir kwam het dichtst bij een tweede roos, maar zijn bots- bal werd door de gastlibero van de lijn geschoven. Toen de roodgelen al aan een droog onderkomen dachten, zette Wieze een niet onaardige aktie in me kaar, begonnen en bekroond door Merckx. Na rusten was het duidelijk te zien dat de bezoekers zich nu tevreden stelden met de stand van zaken. Met alle middelen braken ze tevens elke Red Star-aanval af, en wanneer Catthoir voor een keertje on grijpbaar was, werd dit suc ces ongedaan gemaakt door een vermeend buitenspel. Ondanks alles dus een goe de prestatie van rood-geel, dat zich met de gedachte kan troosten dat als alle gekwet sten in de terugrondde kun nen gerekupereerd worden, er nog een beter klassement binnen bereik ligt. Manil vliegt terzele - Appels 4-0 Lutterzele heeft in het ■ruitzicht van de derby te- F.C. Boonwijk afgelopen idagnamiddag een lietoefening gehouden te- Sparta Appels. We voe- hier onmiddellijk aan dat de afstraffing te lar is voor de Spartanen, mening was men ook bij lokalen toegedaan. Men er zelfs lovende woor- over voor de bezoekers op een ogenblik dat ze 3 al op een 3-0 achter- Jnd waren geplaatst ble- aandringen en er nog beste poogden van te |ken. terzele nam een ge- mde start. Al in de eer minuut mocht Dré Tem- ■man een hoekschop ipen. Daman nam de bal Ie korste tijd over van de WD-erMetéén was het eerste doelpunt ge- n. Een minuut later ichten de lokalen van ge spreken op een door- lak van Sanders wiens iot nog net kon afge- gew erd worden door doel- n Herman Collier. Lutter- j e bleef in de eerste helft ester van de situatie. Het 'dubbelde halfweg die pe- de stand. Een hoek- lop omgezet door Pierre lerenhout werd door Jan rkers met het hoofd tot 3 me i doelpunt verlengd. Je g eigenlijk stellen dat die de sder voorsprong aan de rust een logische weergave mag worden genoemd. Wanneer men de verhouding hoek schoppen neemt is het over wicht van de lokalen trou wens overduidelijk. Lutterze le nam trouwens tien hoek schoppen voor zijn rekening daar waar de bezoekers slechts één corner mochten trappen. Toen een tiental minuten na de hervatting Joos een voor zet van Pierre Moerenhout in een doelpunt omboog, was de overwinning voor de lo kalen binnenschot. Maar de bezoekers poogden toch, zij het enigszins krampachtig minstens de eer te redden. In het laatste halfuur was Appels lichtjes de betere ploeg. In die periode sloeg een schot van Sanders tegen de staak. Ook moest doel man Collier een paar keer de armen uit de mouwen ste ken. Toen met nog twee mi nuten speeltijd er een lokale tegenaanval werd opgezet langs Van Gucht en Moeren hout verlengde Luc De Rae- ve de stand tot 4-0. Overdre ven was dat voor een moe dig Appels bij wie de gewe zen Lutterzeelse voetballers Sanders en Christiaens de beste indruk nalieten. In het vooruitzicht van de derby met F.C. Boonwijk komt deze ruime overwinning voor de lokalen op een gunstig moment. E.D.M. Toch werd het 2-0 toen Sillis een inzenden van Ringoot kwam in doel devieerde ter wijl Peleman de stand op dreef tot 4-0 door twee knap uitgespeelde kansen met succes te verlengen. De bezoekers zouden wel in de slotfaze van de wedstrijd nog kunnen milderen maar dan met de medewerking van speler-trainer Danneel en de modder. Danneel, die de geschorste libero Durinck verving, zag immers een te rugspeelbal stranden in de modder en daar profiteerde Beck van om de eer te red den van Hoogeinde. W.V.L. Doelman Rudi Kerre (Berlare) heeft ook nu weer het laatste woord (Klinge-Berlare 0-4) (dw) Terjoden - Mere 0-0 «Dat we Mere er niet onder hebben gekregen, is vooral te wijten aan een gebrek aan inzet vanwege onze spe lers», wordt in Terjoden ge zegd. De bezoekers daaren tegen zetten zich erg schrap, al moesten ze de diensten missen van de geelgeschor- sten Paul Van der Haegen en keeper De Naeyer. Terjoden van zijn kant kon geen be roep doen op de zieke Houben. Eén keer belandde de bal in doel, doch die treffer van Mere in het eerste kwartier werd voor buitenspel gean nuleerd. De tweede time verliep zeer gelijkopgaand, en echt ge vaar was er voor geen van beide doelmonden. (avh) Winnende nummers 2091 3054 3818 De prijzen kunnen afge haald worden in de kan tien van S.K. Terjoden Toch aan de bak Yfdeprovincialeg: Edixvelde - Serskamp 3-0 Edixvelde mocht dit seizoen afdoende tegenzet vinden nog niet zo vaak juichen, om de snelle uitvallen van S.K. Overmere - Lochristi: 4-2 Overmere heeft hard moe ten knokken om in de slotmi nuten toch een sportieve re vanche te kunnen nemen. In de heenwedstrijd zag de ploeg van speler-trainer Heirman immers twee doel punten afgekeurd en dat lag Overmere zwaar op de maag. Aanvankelijk zag het er ook nu niet zo best uit voor Over mere dat reeds na 10' tegen een 0-1 achterstand aankeek toen de lokale doelman zich verkeek op een verre vrij schop. In een 4-4-2 opstel ling regeerden de gastheren wel fel en vooral Fernand Buysse was m goede doen. Tot driemaal toe verschenen de lokale aanvallers alleen voor het bezoekende doel maar de afwerking bleef achterwege. Na de rust plaatse trainer Heirman een mannetje meer in de aanval en dat werd onmiddellijk een succes. Reeds in de 47' kon Fiers een hoekschop van Van der Stricht binnen koppen ter wijl 2' later Overmere op winst stond toen Van Dries- sche drie tegenstanders voorbij snelde en knap kon afronden. Overmere was met deze 2-1 voorsprong evenwel niet tevreden en bleef fors drukken. Maar een kwartier voor tijd werden de gastheren verrast door een bezoekende counter waaruit een vrijschop resulteerde die met succes werd afge rond. De gastheren lieten evenwel de armen niet zak ken en op de 80' kon De Cock na een knappe voorzet van Buysse de gastheren een tweede op voorsprong bren gen en dit keer lieten de lokalen zich niet meer ver rassen. Meer zelfs, in de ul tieme minuut kon Buysse zijn sterke prestatie met een doelpunt bekronen toen hij alleen kon doorstoten en scoren. Overmere kreeg meteen zijn sportieve re vanche en is terug opgerukt naar de derde plaats. W.V.L. de bezoekers uit de thuisspelers af te rem- Serskamp domineerden de men. Na een kwartier was lokalen echter van begin tot Van Impe op een verre einde. Voor de rust kon dieptepas sneller dan de Edixvelde, met wind in de bezoekende doelman en hij rug, via Van Impe de score verdubbelde de voorsprong, openen en het was dankzij Toen Schollaert voor 3-0 de uitstekende bezoekende zorgde was de kous af. Een portier dat de doelpunten sterk in blok spelende thuis- niet vlugger vielen. Schol- verdediging liet zich niet laert en Van Den Brempt meer verrassen en hield het kwamen nog dicht bij een eigen doelvlak ongeschon- doelpunt doch stuitten op den. Bij Edixvelde speelden het sluitstuk van de Sers- Guy Van Boxtael en Martin kampdefensie. Na de pauze Baeten een opgemerkte schakelde Edixvelde op 4-4- partij terwijl de ganse ploeg In de beide kampen was men na afloop tevreden met het gelijkspel. Men noemde het een billijk resultaat. Dat was zowel de mening van voorzitter Herman Burgh- graeve van S.K. Grember gen als van secretaris Alfons Moens van Baasrode. «Baasrode was de betere ploeg in de eerste helft» zegt secretaris Moens. «In die pe riode kwamen we ook ver diend op voorsprong. Au teur van dat doelpunt was Johan Verheyden». «Na de rust was het Grem bergen dat overduidelijk het hoge woord voerde» zegde voorzitter Herman Burgh- graeve. «Toch moesten we wachten tot op een kwartier voor het einde om de vrij schop die door Guido Van Hese rechtstreeks werd bin- nengeknald. Ik mag wel stel len dat ondanks de zware staat van het veld dat als gevolg van de aanhoudende regen tijdens de wedstrijd slechter en slechter werd, er nog behoorlijk werd gevoet bald. Langs onze kant ver dienen Marc Mouton, Jean Pierre Christiaens, Luc Tas- sent en Leo Van Cauwen- berghe een speciale vermel ding». Algemene konklussie na de ze wedstrijd is dat F.C. Baas rode een kostbaar punt liet teloorgaan. Het staat thans met één punt achterstand op leider St. Gillis. Zondag moet het op verplaatsing naar Stekene. Op papier geen onoverkomelijke hin derpaal. Een wedstrijd die het in geen geval mag verlie zen wil het verder in de run blijven. S.K. Grembergen krijgt St. Gillis op bezoek. Een topper die tot de verbeelding moet spreken. In Baasrode zal men het de Grembergenaars in geen geval kwalijk nemen moesten ze St. Gillis een puntje of de volle inzet kun nen ontfutselen. In Grembergen steekt men het in geen geval onder stoelen of banken dat men tegen de buren wil winnen. Ook al staan die thans voor aan in de rangschikking. De wedstrijd Grembergen - St. Gillis wordt alvast de trek pleister in de streek van Schelde en Dender. E.D.M. 2 over tegenaénval. trainer Lissens kon geen de een van de beste seizoen- Serskamp- prestaties leverde. (J.G.) Jarenlang stond Dolfke Cooreman bij Schroevers Moorsel onder de lat. Dolf ke, klein van stuk, doch met refleksen in huis die je soms voor onmogelijk acht, was en is een keeper met veel Vierde provinciale H Hofstade - Boonwijk 3-6 nog iad(' tale ïzoel sch or de verplaatsing naar litein pelmonde, kon Dré van ns g rde geen beroep doen op aar i we getrouwe Jurgen Jur- r"0( nsen, die in de voorgaan- j tra a iet V ïocn Of kkeli 3et uitgespeeld, die zich zijn rol van voorstopper zette. ^w< ir nuttig maakte. I Of ging uit zijn doelvlak moest ranselen. Dit was evenwel pas nadat de Klaasjes hun voorsprong verdubbelen. Luk Van Lierop sprong confrontaties de gekwet- immers sluw over een door- Verschaffelt verving In steekpass van Raemdonck ïns plaats werd nu Rudi waarop Verlackt gepast re plikeerde en de netten bol MANIL Niettegenstaande het drui lerige weer en de modderige staat van het terrein kregen de opgekomen toeschou wers waar voor hun geld. Reeds na een vijftal minuten openden de bezoekers de score. Op hoekschop kon de rechts back vrij inkop pen Wilskracht liet het hoofd echter niet hangen en sloeg vijf minuten laten terug. Spitsspeler Peynsaert kreeg de bal voor de voet en schoot vanop zestien meter onhoudbaar in de rechter benedenhoek. De lokalen draaiden vlot mee met het gereputeerde Boonwijk maar hadden geen geluk bij het gebruiken van de bui- tenspelval. Zo konden de gasten, tweemaal op uit braak, de score op 1-3 tillen. De ietwat aangeslagen thuisploeg inkasseerde voor de pauze zelfs een vierde doelpunt. Na de koffie ch kon Rudi niet beletten in de eerste wedstrijd- nuut er al een Olympia- sfeieler van door ging, maar iven. eper Piessens op zijn weg lenkwam. Na deze vroe- uitval liet de thuisploeg :h duidelijk de les dikte- i. zodat de Boys meer- vervaarlijk voor de Jiskeeper opdaagden ind ind het halfuur resulteer- dit in een eerste doel- nt: Eric Raemdonck trok kele tegenstanders naar affl vegf 1 Baardegem - Gijzegem 2-1 Met Baardegem won de beste ploeg op het terrein. De groenzwartebezoekers kwamen nooit tot een ho mogene verrichting, en hoogstwaarschijnlijk hing bij verscheidene akteurs het klubbal van de vorige nacht nog in de benen. Toch kwam Gijzegem op ih en stuurde Moerloos in voorsprong. Roelandt glipte ruimte. Lucien talmde door de mazen van de buitenspelval en scoorde. Na een slecht ontzetten van de bezoekende doelman bracht Ronny Van Cauter zijn ploeg langszij met 20- meterschot. gekroonde zijn ugkeer in de eerste ploeg idde ït een verraderlijk pas- 'rschot. de tweede helft stelde de Jisploeg zich heel wat yaarlijker op, zodanig Een vrijschop, was tenslotte opn ',s dat Patrick Piessens goed voor de winning-goal. n zeer waardevolle po- (avh) Zondag heeft in vierde provinciale G de topper Wiche len - Herdersem plaats. Gilbert Waeterinckx, voorma lig speler van SK Beveren en huidig trainer van Herdersem, ziet het zo: «Het wordt een keiharde wedstrijd. Vooral door de voorgeschiedenis die de partij extra geladen zal maken. Ik kon namelijk bij Wichelen aan de slag tot plots Erik Wauters het kommando waarnam. Een tijdje ben ik dus voetbal werkloos gebleven tot wanneer Herdersem op de proppen kwam. Dat heb ik onmiddellijk aanvaard en de resultaten zijn navenant. Wij staan eerste, plaats die Wichelen eerder bekleedde. U ziet het: het zal keihard worden, mede door een aantal uitspraken van de kant van Erik Wauters. Hij verwijt ons lullig te trainen, en te spelen zoals een vedetteploeg. Het tegendeel is echter waar. We bouwen gewoon aan de weg naar de top. Zowel op training als op zondag is het door inzet en talent dat wij sterker blijken». De match Wichelen - Herdersem zal dus gespeeld worden op een vulkaan die zal ontbarsten van zodra er enige wrijving ontstaat! Renaat GITS diende de gekwetste doel- verdediger Eric Van Gijse- gem vervangen te worden door speler-trainer. Deze liet zich na tweee minuten verrassen zodat het 1-5 werd en de wedstrijd gespeeld leek. Een verbeten spelend en bij momenten knap combinerend Hofsta de sloeg echter terug en bracht de stand in twee minuten tijd op 3-5. Meteen voelde Boonwijk zich op nieuw bedreigd en terecht want de thuisploeg kreeg meer en meer vat op de partij. De druk op de bezoekende defensie ver hoogde stelselmatig en het was dan ook verdiend dat de gasten op een tegenaan val de 3-6 eindcijfers vast legden. Een vechtlustig Hof- stade verdiende heel wat meer dan deze ruime eind cijfers laten vermoeden.(J.G.) Moorsel - Herdersem 0-1 talent. Nu hij al een poosje de Herdersemse kleuren verdedigt, maakte hij er een erezaak van tegen zijn «ou de» ploeg nog maar eens een glansprestatie af te leveren. Cooreman was on berispelijk en tien minuten voor affluiten redde hij in extremis de late gelijkmaker van groenwit. De 0-1 stand kwam op het bord na een half uur voet ballen. Jan Van Nuffel nam een vrijschop, André Hen- drickx nam over, de thuis- doelman kreeg de bal niet Wichelen - Rapide Lebbeke 2-0 S.K. Wichelen is met geen gerust gemoed aan de wedstrijd tegen Rapide Leb beke begonnen. Het was gehandicapt omdat vier titu larissen moesten worden vervangen. In eerste instan tie Eddy Van Puyvelde die een schorsing uitzit tot medio februari. Anderzijds waren Eddy De Winter, Jacques Steeman en Johan Schuddinck gekwetst. Maar de vier invallers heb ben het er zeer behoorlijk vanaf gebracht. In de eerste helft waren de bezoekers die op het ogenblik van windvoordeel profiteerden meer in de aanval. Toch was het Wichelen dat op voor sprong kwam. Jo De Winter had zijn maat Ronny Haentjes was het maar een koud kunstje om de Leb- beekse doelman te ver schalken. Na de koffie na men de lokalen het initiatief. Hun ovenwicht resulteerde uiteindelijk slechts in één doelpunt. Ook hier was Jos De Winter weerom in be trokken want hij was er zelfs de auteur van. Frank De Roover had luttele secon den voordien op doel ge schoten. De terugkaatser kwam in het bereik van Jo De Winter die de eindcijfers op het bord prikte. Voor Jo De Winter die amper achttien is werd het de eerste volledige wedstrijd met S.K, Wichelen. Voor dien fungeerde hij wel al een paar keer als invaller. Wel licht wordt hij na deze uitstekende prestatie titula ris van een ploeg die zich de weelde kan veroorloven ne gen basisspelers uit eigen kweek op te stellen. E.D.M. onder kontrole en Jan Van Nuffel rondde af. Daarmee was het eigenlijk bekeken. Herdersem drukte voortdurend. Doch Jan De Wolf en Patrick Matthijs voerden veel te veel indivi duele nummertjes op. Ste fan De Wolf en Robert Lanckman waren bij Her dersem de uitblinkers. Bij Schroevers Moorsel v/as doelman Pieters de blikvan ger (avh) Chris Dö Oock OilCjrijpbdSr Heikant Zele - Eksaarde: 4-6 De snelle spits van Eksaarde was ongetwijfeld de centrale figuur in dit streekduel. Hij was gewoon ongrijpbaar voor de lokale verdediging en wist daarbij zijn felle op marsen steeds met krakende schoten af te ronden. Hij scoorde uiteindelijk 4 tref fers waarvan een zuivere hattrick. Zelfs in 4° provin ciaal is dit geen alledaags gebeuren. Het begon nochtans in mi neur voor de bezoekers. Op de 12' devieerde Eric Ver- vaet immers een strak inzen den in eigen doel. Eksaarde dat de wind in de rug had liet zich door deze tegenslag De 2-2 eindstand was de juiste weergave van het spelbeeld. In de eerste helft paste Bevegem zich beter aan het zware terrein aan. De bezoekers combineer den dan ook vlotter en kenden een licht overwicht. Tegen het spelbeeld in kwam Smetlede in de tiende minuut op voorsprong. Op voorzet van Rudy Moreels maakte Christiaan De Wolf er 1-0 van. De gasteh lukten er enkele minuten later in om gelijk te stellen, niette genstaande Smetlede zich beter begon thuis te voelen op het modderige veld. Na de rust toonde Smetlede zich fysiek beter en een kwartier voor tijd bracht nochtans niet ontmoedigen. Van Peteghem verraste met Nog voor het half-uur wer- een ver schot de lokale doel den de gasten overigens be- man die aan de rust trou- loond voor hun inspannin- wens vervangen werd. De gen want op een rake diepte- gastheren konden wel nog pas van Creve bracht de milderen maar weer De Cock snelle Chris De Cock Eksaar- maakte er voor de rust nog de langszij. En voor Heikant 2-5 van. Dit keer omspeelde zich kon herpakken van deze hij netjes doelman Vergey- opstopper had Chris De |en. Na de herneming kon Cock reeds een zuivere hat- Heikant zich wel herpakken trick rond gemaakt. Vervaet en ging zwaar drukken wat en Van Peteghem zorgden Qp qe 65' beloond werd met daarbij voor de bevoorra- een derde lokaal doelpunt, ding. Drie identieke treffers Eksaarde voelde het gevaar trouwens. Een strakke diep- en knokte hard tegen. Met tepas en De Cock die sneller succes overigens want oo de was dan iedereen en boven- 74' knalde Verschuerer en dien raak knalde. Maar Ek- hoekschop van Creve in de saarde wilde nog meer en vlucht binnen Meteen het laatste wapenfeit van de ver moeide bezoekers die wel nog een vierde doelpunt moesten inkasseren maar wel de volle inzet meepikten. W.V.L. Van Den Broeck de lokalen opnieuw op voorsprong. Bavegem gaf zich echter niet gewonnen en vocht moedig terug. Op hoek schop lukten de gasten erin de bordjes opnieuw gelijk te hangen. Een eerlijk verdict na een op en neer gaande wedstrijd waarbij langs de kant van Smetlede doelman Walter Rasschaert een speciale ver melding verdiende. (J.G.)

De Voorpost | 1980 | | pagina 23