X smasd Tejater '80: Zwijg kleine Denderend succes THE EMPLOYEES, EEN BROK ENERGIE IWinterf eesten brachten Ralph Mc Teil naar Aalst Harry Strutters in Madeion 18 PPÏ SwEwwli' Ralph Mc Tell, werelbekena met zijn «Streets of Londen«, was Verleden week-end ging in de St. Annazaal (Roklijf) een afjwc tweedaa9s festival door dat spijtig genoeg relatief weinig ,a' luisteraars kon boeien. Het is onbegrijpelijk dat een avond Imirt met maar liefst vijf attrakties slechts een tweehonderd ig ir. «kunstsupporters» kan aanspreken. Na zijn uiterst geslaagd optreden beaamde Ralph Mc Teil dit; «A small audience, but a very nice one...» 12)1 Tijdens de zomermaanden tegenwoordig nog doen om Pad is er bijna in elke grote de mensen uit hun warme, Henj gemeente een pop- of folk- luie stoel te halen...? We phir» festival, met als gevolg een lieten honderden affiches over-aanbod van muzikale aanplakken, en alles werd aktiviteiten. Daarom pro- deze week enkele keren beerden de organisatoren aangekondigd op de B.R.T. het deze keer in de winter, en toch hebben we er I als tweede editie van «Den- vandaag weer onze broek derfolk» (vorig jaar doorge- aan gescheurd». J gaan in jeugdhuis, Zonne- De oorzaak zoeken in de 23 d straat- °P 29 augustus, met programmasamenstelling is 60b o.a. Bert Jansch). De aan- zinloos, op deze avond leiding daartoe was dat de kwam iedereen aan zijn organisatoren uit Neder- trekken, i land, die er een groots De Vlaamse groep 'Express g? J winterfolkfestival organise- Cajun mocht de spits afbij- ren een partner zochten in ten; deze cajungroep, ge- I Belgiè. En deze partner vormd rond de Aalstenaars I vonden ze in het Aalsters Kris Steenhaut, bracht te- Konsertforum. Deze men- vens de première van hun vrijdag aan het werk in de St.-Annazaal. (-) kenmerken door het op zwepende ritme en bijge volg bekroop je steeds de onweerstaanbare goesting om je benen even uit te gooien. De akkordeon had ook een belangrijk aandeel in het fijne repertoire en schitterde hevig in de snelle dansmelodieën. Cajun is eigenlijk een ver zamelnaam voor verschil lende stijlen van volkse muziek uit Louisiana (naam is een verbastering van «Acadien», dit is een inwo ner van Acadia, een Franse nederzetting in Frankrijk) In een verdiend bisnummer Maar het is hem helemaal niet aan te zien; geen glitter, show en ander vervelend stroperig gedoe. Zijn we reldhit wordt dikwijls afge schilderd als een 'evergreen' zoals naast hem alleen maar een Donovan of Dylan hebben geschreven. Dat Mc Teil echter meer in zijn mars heeft bewees hij alvast op deze Winterfeesten. Het werd een intrigerend optre den, waarvan gans de zaal met volle teugen genoot. Wat 'n klasse. Wat die Engelsman daar gedurende zo'n half uurtje ten beste gaf, zweefde op het randje van de perfektie: schitte rende, zuivere vokalen op simpele melodieën, vakkun dig bijgestaan door zijn eeuwige bondgenoot, de onafscheidelijke gitaar. De ze knaap heeft al lang niets meer te bewijzen; zijn pro- dukten klinken immers vlot en vertrouwd in de oren, maar toch was het even wennen aan zijn «Too Night», waar hij, mijns inziens, toch even de ekspe- rimentele toer opging. Zijn easy-listening-music (denk maar even aan zijn 'monu menten' «Run Johnny Run», «Hesitation Blues» en «Water of Dreams») werd nog meer dan anders uit gesponnen, maar toch ble ven ze staan als een huis... Na het optreden verklapte hij me tussen twee glazen Belgisch bier door: Mijn sleutel tot sukses zijn en blijven mijn eerlijke songs; ik «De Rails Van De Trein» vind het gemakkelijk om er onderstreepte deze cajun- mij volledig in uit te druk- groep nog eens zijn typische ken. Voor mij is- dat de klankkleur. man-tot-man kommunika- De Bretoense formatie «Sonerien Du» rondden de Winterfeesten of met een bal populaire. (-) 'an9® avond werd ver- tie... 't Ja wanneer ik nog dergezet met Steve Ashley eens over kom naar België... sen waren uiterst tevreden eerste en gloednieuwe lang- de viool en de banjo werden uit Engeland: een gast die er Je mag niet vergeten dat dit over de avond zelf, maar de speelplaat. Hun nummers op een ongelooflijke vaardi- vorig jaar ook al bij was. Hij een zeer duur tripje is, maar opkomst was weer eens genoten de volledige waar- ge wijze bespeeld. Verder bracht opvallend gitaarwerk als ik een nieuw album heb, beneden peil; «Wat moet je dering van de zaal en vooral liet deze Vlaamse groep zich me^ 20 nu en dan eens een kom ik zeker nog eens over, knipoog naar de goede dat is beloofd». De avond oude rock 'n 'roll. Verder werd afgerond met een getuigde zijn (ook) nieuw bal-populaire, op een over- repertoire en van geënga- tuigende wijze gebracht geerd materiaal te bezitten, door de Bretoense groep waarin hij zijn ongenoegen Sonerien Du. Maar het was uit-zong over een mogelijke al later dan twaalf uur derde wereldoorlog en een geworden en het volk sijpel- nog groter gevaar: de alles- de langzaam die zaal uit verslindende kernenergie. zodat deze formatie niet de Het beste nummer was in verdiende waardering ont- leder geval «The Change in ving. Alles bij elkaar: mis- the Weather», dat enorm schien een beetje van het De akteurs zullen wel wat uitgelepeld hebben na iedere voorstelling... (Per) De pretenties die Tejater '80 voor de aanvang van het toneelseizoen stelde, namelijk het betere toneel brengen, zijn tenvolle ingelost. Driemaal een uitverkochte zaal, bijna het algehele kruim van de'Aalsterse amateurtoneelspelers, een prachtig stuk in het eigen dialekt; dit vormde de basis voor het tot een denderend succes uitgegroeide «Zwijg Kleine». Niet alleen regisseur Roger De Wilde maar de hele groep die zich schaart onder het banier van Tejater 80 verdienden het oprechte en overdonderende applaus van de bomvolle schouwburg. Aan allen die aan het welslagen van dit spektakelstuk meehielpen wensen wij een welgemeend proficiat. In onze volgende editie belichten wij, zoals naar gewoonte, de prestatie van de akteurs «Zwijg Kleine», of de realiteit op een schitterende wijze vertolkt! Renaat Gits goede te veel, en dat is wel moeilijk verteerbaar op; zo'n laat uur... (JdB) goed in de oren lag. Maar verder was het gevaar voor «steriliteit» en «gemak zucht» niet denkbeeldig. Twee nummers waren wel hitgevoelig. Maar verder moest Steve Ashley het meer hebben van de specia le sfeer die hij om zijn liedjes wist te weven Positief waren verder zijn pogingen om met het publiek een dialoog aan te gaan via korte 'chats' en handgeklap. Ierland was ook vertegen- Buitenstaanders zullen er wellicht nog steeds niet klaar iu WOOrdigd op deze avond zien, maar deze vier jongens hebben wel degelijk een met folkgroep Oisin. De Zondagavond was de Madeion schier te klein om alle jazzliefhebbers een degelijke plaats aan te bieden om de knotsgekke Britten aan het werk te zien Na een knappe eerste muzikale set kwamen die Engelsen verkleed op het podium. Ze hadden zich precies vlug aangepast aan de Aolsterse mentaliteit Buiten muzikale gags was hun optreden doorspekt- met typische Britse humor. De lachsalvo's waren niet uit de zaal. Maar kom, lees volgende week uitgebreid over deze knappe realisatie van de Crazy Bol Jazz Kafé. Onze specialist Willy Schuyten zorgt er wel voor. (Per) groep kreeg gemakkelijk het publiek op hun handen met hun vlot en gezwind ritme, glansrijk ondersteund door de ijle en eksotisch-aan- doende stem van de enige vrouwelijke muzikante. Zij ging even de solotoer op met het indrukwekkende in Hitring en de Hitparade. We bewezen dat het toch kan in België: popgroep spe len en de jongelui amuze- je mag niet vergeten dat we ren, want dat blijft onze T1p* r - nauwelijks een jaartje jong hoofdbekommernis... Hier S ït S°P'"y"\,rf 5 z"n- '°u™listen lopen nog- moesten we wel ekstra luid jaurtie geleden met begon en nu bij de beste rocklormat.es al hard van stapel... We spelen; er was nauwelijks van Vlaanderen gerekend wordt. Je kon ze vorig weekend doen het gewoon voor de lol. 200 man aanwezig dus Le aan het werk zien in de zaal St. Anna. als staartje van de en tegen februari komt een moesten wat vuur de zaal Winterfeesten. Op het podium ontpopten deze kornuiten nieuwe singel uit. maar of krijgen zich misschien wel niet tot de allerbeste, maar in ieder het vinyl even goed wordt geval tot de energierijkste groep van het Belgisch popwe- moeten jullie maar uitma- En daar waren ze wel inge- re Je"" ken... We zijn immers een slaagd; op het podium ging tu„ i u beetje omhooggestampt... 't het er swingend aan toe en .he Employees bezitten een een kort gesprekje met hen. is te zeggen, 't gebeurde al- dus ook in de zaal. Kortom eigen identiteit, die hen zon- «We missen voorlopig wel lemaal zo snel. Rock-ralley. het werd een nogal rauw «The Irisch Girl» en het iets der meer uit de schaduw meer. nummers van het ge- kwart, halve en finale. Zon- ruige rockavond (soms od I nLrl f u haal\van de overige één- halte van «Piek it up»; waar der dit alles waren we waar- het randje af knrtratiadS <Bonny Light Hor- singelgroepen zoals Kirk, blijven ze toch? «Leadzan- schijnlijk een obskuur Brus- maar de muziek klonk fris seman». Zonder twijfel was Cleaver en Toy. Met hun ger Geert Van Broeien hapt seis groepje gebleven. Maar en daar draait het toch deze groep, voor de eerste "Plck 11 UP» duikelden ze de toe: «Héla, kalmpjes aan... door de ralley kwamen we maal in Belgiè, de delicates- ""Pa™0® binnen en blou se van het voorprogramma. fw^deYf bl«i echte, u.b Ze krijgen zelfs nog een maar toch deden ze moedig Streepje bij, als je weet dat voort. Hoewel hun optreden hun teksten bestaan uit een zeker niet barstte van varia- vredige verdediging van het de, bleek het toch dat een Ierse volk en een resolute kombinatie van rock met aanklacht z*n van ha, ge- Jf "gS weid dat reeds een lange tijd miskleunen oplevert, leder- zo weelderig huis houdt in een leefde zich uit op zijn Ierland. Zij noemden het een eigen instrument echter zon- politieke oorlog waarer, der de cohesie te schaden, zoals gewoonlijk, geen win- ^et *esult°at is minstens op- zienbarend te noemen, ster- aars uit overblijven... ke songs met aj even sterke Omstreeks de klok van ™kplen oP uiterst dansbare U e muziek, troeven die van the elven betrad dan de hoofd- Employees zeker geen één vedette van de avond het dagsvliegen maakten, podium: mister Ralph Mc Het hoogstandje van dit op- Tell, als je het nog niet wist, beden werd zonder twijfel met het visitekaartje hun ,hi! «Pick it up»; nipt «Streets O, Londen», da, hij "S/SC omzeggens over de hele (d0or 't plafond), terwijl ook wereld reeds Uitdeelde. Al- «Brussels witloof» aardig leen in Engeland ging deze meegenomen was. Op het schijf zo'n 500.000 keren einde begon het geheel toch over de toonbank en rinkel- w°t ,e vervelen, het de de kassa dus evenvee, ïï^tete te Sig'P°PU' keer vrolijk. In de kleedkamers had ik The Employees skoorden De Voorpost - 19.12.1980 - 9 eeuvi

De Voorpost | 1980 | | pagina 9