Ir. Galle werkte plan uit voor parkeerprobleem van stadshuispersoneel DRIEKONINGENFEEST GESLAAGDE INZET KARNAVAL Lieve lezer Restauratie Hotel Van Langenhove is echte lijdensweg (&blad va» liiier - Editie linii - ®i Aalst Seheldestr STADHUIS WORDT STILAAN UITGEBOUWD TOT UNIEK ADMINISTRATIEF CENTRUM een uitgave van VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN Ondanks dreigend gerommel in achtergrond Waarom zo snel en zo duur? Waarom liggen ramingen werken altijd zo hoog /f De Voorpost we je straks of vanavond tegenkomen, doen we die apritief eens over... in 't echt... De mederwerkers van het y. weekblad De Voorpost, ed. Aalst Het ontwerp van de restauratiewerken Koning Balthazar, misschien wel een van de wijste wijzen, sprak de aanwezigen toe. VRIJDAG 9 JANUAR11981 34' JAARGANG NR. 1 4 2 - 28 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052/21.40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs voor los nummer 26 F Jaarib. 1.170 F 6 maand 600 F 3 maand 310 F Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst Tel. 05370.41.19 BRUIDSLIJSTEN !8 i. 21.23.22 Tel. 21 Hoogstraat 28 AALST Tei. 21.23.22 Kattestraat 73 Tel. 21.56.00 AALST Het jaar is drie dagen oud en het feesten zal dus onderhand wel voorbij zijn, denken we. Maar we hebben het verkeerd voor, want precies op deze zaterdag 3 januari staat alweer een feest op het menu. Omdat het Feestkomitee er om diverse redenen de brui aan geeft, neemt het Aalsters Karnaval Verbond onmiddellijk de gevallen draad op: volgens het A.K.V. mag het Drieko ningenfeest onder geen enkel beding teloorgaan. En zo komt het, dat op die winderige zaterdagavond karnaval 1981 wordt ingezet met het feest van de drie koningen Kaspar, Melchior en Balthazar... Wanneer komt de vodde- Er staat een stevige bries als marchang? we ons rond halfacht via de Duivekeetstraat naar de plaats van afspraak bege ven: de vroegere fabrieks- halle van Diddens - Van As ten aan de Weggevoerden straat. We zijn niet de enigen om in die richting tegen de wind op te tornen. Groepjes ver kleden stappen samen met ons opgewekt babbelend naar de Couverture. Daar staan al heel wat karna- valisten met brandende fak kels klaar voor de korte tocht naar de Grote Markt straks. Vlak naast de ingang ligt een berg afval, die een schroot- handelaar zou doen likke baarden, een paradijsje voor wat men vroeger een vodde- marchang noemde... Verder schijnen ze hier op 't eerste gezicht nog niet al teveel te hebben geflikt, la ten ze misschien niet in hun kaarten kijken of wachten ze de laatste spelingen van de aktualiteit af? We schudden de koninklijke handen van Staaf Sonck, Paul De Wever en Roland Beeckman, respektievelijk Kaspar, donkere Balthazar en Melchior. Ook AKV-sekretaris Chris De Pelsmaeker, één van de twee kandidaten voor de Prins Karnavalverkiezing op Wie de jongste jaren op het Aalsters stadhuis vertoefde, werd ongetwijfeld getroffen door de onophoudelijke reeks werken die binnenin uitgevoerd werden. Deze werken kaderen in een plan van Schepen van Openbare Werken L /"r" Jan De Neve om gebruikmakend van de beschikbare r- akkomodatie een administratief centrum uit te bouwen dat aangepast is aan de moderne noden en wensen. Ingevolge de fusie drong zich immers een belangrijke uitbreiding van de stedelijke diensten op. In plaats van een nieuwe dit volmondig kunnen onpersoonlijke building op beamen, te richten (zoals er in Brussel zovele zijn) werd door de P'an huidige bestuursmeerder- In het kader van een reeks heid geopteerd voor een artikelen over de realisaties vernieuwing en een maksi- van het huidig stadsbestuur maal gebruik van de oude— hebben wij een onderzoek bijwijlen historische ge- verricht nopens alle agenda- bouwen. Meteen werd ook punten van de gemeente een specifieke werksfeer ge- raad van begin 1977 (jaar kreëerd, en wie ooit de mo- van de fusie) tot eind 1979 gelijkheid gehad heeft om een bezoek te brengen aan de zolders boven de gebou- Vervolg op pag. 4 wen van de Kapellestraat zal Dinnenkoer van het stadhuis. (Archief) (Per) 31 januari a.s., komt ons in koninklijk gewaad begroe ten. Wordt de koning over enkele weken prins? Licht... en klank! Het wachten is op de auto bus, die zal zorgen voor de muzikale begeleiding van de stoet, en op de politie-eskor- te, die beloofd is voor rond acht uur. De bus arriveert, je hoorde hem op kilometers afstand al aankomen. De marsmu ziek die eruit losbarst wordt bovendien nog ondersteund door enkele ijverig dreunen de muzikanten. Het is vijf voor acht en de flikken van de Matotten staan al klaar om de van ongeduld trappelende fak keldragers onder hun hoede te nemen. Het is een harmo nieus koppel: een lange slanke en een kleinere vol slanke, duidelijk mannen die gezag uitstralen- Er wordt echter toch maar van hun diensten afgezien als even vóór achten de ech te wetsdienaars komen opdagen. Om acht uur vertrekt het kleurige en verlichte gezel schap, in de rug gedekt door een soliede muzikale achter grond, die de nieuwsgierig heid van de omwonenden nogal bruusk wakkerschudt! Langs de Duivekeetstraat, het Vredeplein en de Nieuw- straat trekken zowat twee honderd karnavalisten geestdriftig op naar de Grote Markt. De helft met fakkels, die heftig opflakkeren onder de kracht van de fors blazen de wind. Enkele geven de geest bij zoveel Beaufort-ge- weld, de meeste houden vervaarlijk flikkerend stand tot het einddoel is bereikt. Een onverwacht geschenk Op de Grote Markt wordt halt gehouden aan de voet van Dirk Martens, nadat de stoet eerst het hele plein is rondgestapt. Er wordt een halve kring ge vormd rond de Zwarte Man en een onooglijk stalleke van Bethlehem met een piepklein Kindeke in zijn bakske vol met stro. De drie Wijzen uit het Oosten heb ben een omvangrijk ge schenk voor Hem mee, net jes verpakt in een wit papier. Het is even wachten, de au tobus spuwt intussen onver moeibaar muziek uit, die ook uren tegen de wind in hoor baar moet zijn... De bewoners van het stalle ke vallen enkele keren om. ledereen wacht op wat ko men gaat. Maar behalve oor verdovende noten die tegen onze trommelvliezen blijven beuken en een ijskoude wind, die onze neus lang zaam rood kleurt, komt er niets. Wat is er toch aan de hand? Het blijkt om een technisch euvel te gaan: de mikro is er niet en bijgevolg kan Kaspar zich tegen windkracht zeven of acht in niet verstaanbaar maken. Wat later wordt de ontbre- kende schakel ter plaatse ge- bracht en kan Kaspar het woord nemen. Het gaat om het geschenkje, dat uit zijn verpakking wordt gewikkeld en een reusachtige check blijkt te bevatten, waarop het getal 500.000 keurig is ingevuld. Die drie mannen zijn van zover gekomen om de Aal- sterse karnavalisten fjet half miljoen terug te schenken, dat het stadsbestuur op kar naval zal bezuinigen. We vinden het wreed schoon van die mannen- Alles van 't veirken! De reuzecheck wordt tegen de sokkel van Dirk Martens gedeponeerd en die heeft er geen last van natuurlijk, doch het Kindeke en zijn Fa milie dreigen herhaaldelijk Vervolg op pag. 8 werken is nog niet in zicht. (Archief) Ons baserend op de agen- door de staat anderzijds da's van de gemeenteraad door de provincie, van 1977 tot heden hebben Herinneren wij er vooreerst wij getracht een rekonstruk- aan dat de ruwbouwrestau- tie te maken van de kostprijs ratie in september 1976 ge- van deze restauratie. Geluk- raamd werd op 15,9 miljoen, kig gaat het hier om een Bij de aanbesteding in no- geklasseerd gebouw waar- vember 1976 steeg dit be door 80% der werken gesub- drag tot 17.304.608 fr. Hierbij sidieerd wordt, enerzijds werd een staatstoelage ledereen die reeds op het Aalsterse stadhuis vertoefde zal gemerkt hebben dat het parkeren van de wagens van de stadspersoneelsleden een echte warboel geworden is. Op de meest mogelijke en onmogelijke plaatsen achteraan het stadhuis en op de binnenkoer van de gebouwen in de Kattestraat en het Huis De Bolle in de Kapellestraat staan wagens gestald. Zelfs voorbehouden plaatsen voor de bezoekers en voor het ambulant personeel worden perma nent door voertuigen ingenomen. Bij dit alles komen dan nog de talrijke grijze Wagentjes die eigendom zijn van de stad Aalst zelf. 3.645.000 fr. als stadsaan- deel in de restauratiewer ken. Uit de toenmalige agen da van de gemeenteraad kan opgemaakt worden dat het ontwerp dateert van Vervolg op pag. 4 Het gevolg hiervan is dat de werklieden en het technisch personeel die voor korte tijd op het stadhuis dienen te vertoeven verplicht worden de parkeermeters te spijzen, wat natuurlijk uit eigen zak moet gebeuren. Zich van het probleem be wust heeft stadsingenieur Rik Galle terzake een studie gemaakt. Het plan omvat de herindeling van de bestaan de parkeerruimte waardoor circa 65 voertuigen ordente lijk geparkeerd kunnen wor den achteraan het stadhuis. Het huis «De Bolle» zou plaats bieden aan ongeveer 44 wagens, waarvan een 16- tal in de kelderverdieping. Voor het vlotte verloop en het gebruik van deze kelder zou gebruik gemaakt wor den van een auto-lift. Op het gelijkvloers zelf zijn er een 28 plaatsen voorzien. De noodzakelijke verbou wingswerken, zoals het weg nemen van stutten en het wegnemen en herplaatsen van trapgedeelten zou uitge voerd worden door eigen personeel. Anderzijds zou het in- en uitrijden beveiligd worden bij middel van een elektronische fotocel. Bij dit alles werden de fiet sers ook niet vergeten want het plan voorziet eveneens een fietsenbergplaats. Wat de uiteindelijke kostprijs van dit plan is, weten 'wij niet, maar alleszins zou het de problematiek van de par keerruimte grotendeels op lossen. Wel zijn wij van mening dat het stadsbestuur het perso neel zou moeten trachten te kunnen overtuigen om zo veel mogelijk gebruik te ma ken van het openbaar ver voer of van fiets- of brom fiets om zich van en naar het werk te verplaatsen. Meteen zouden de bestaande par- keermoeilijkheden heel wat goedkoper opgelost wor den. Als men dan weet dat bepaalde personeelsleden die dichtbij het stadspark wonen met hun wagen naar het stadhuis komen werken, lijkt een mentaliteitsveran dering op dit vlak zeker een noodzaak. (vehe) De restauratie van de vroegere patriciërswoning «Hotel voorzien van 10,8 miljoen, Van Langenhove» aan de Kapellestraat te Aalst vordert een provinciale toelage van traag maar zeker. 3(6 miljoen terwijl het stads- Zoals bekend worden de gebouwen getransformeerd om aandeel 2,8 miljoen zou be er de stedelijke diensten van financiën in onder te brengen, dragen. Deze hebben ondertussen een onderdak gevonden in Op 25.5.1977 werd echter huurlokalen aan de Hopmarkt. een lening aangegaan van Dag lezer! Eén enkel keertje per jaar mag het, uit dit krantepapier wippen om samen een aperitief op het nieuwe jaar uit te slurpen. Dan verdwijnt de aktualiteit, waar dit blad van leeft, even naar de achtergrond, dan zijn wij niet meer de nieuwtjesjagers, jij niet meer de abonnee speurend naar sensationele titels... Dan doen we lekker even gewoon, en vertellen we wat in 't jaar alleen maar tussen de regels kan. Bv. dat jouw stilzwijgen ons soms irriteert. Lezers, vinden wij, laten veel te veel met hun voeten spelen. Als dit blad wat al te voorpostig is, of tegen beter weten in, onvolledige of verkeerde informatie brengt... reageer dan a.u.b. Het gebeurt ook nog niet zo vaak, dat je dingen komt vertellen, die jij wel en wij niet weten, en die eigenlijk niet door de beugel kunnen, je ergeren. Een hoop ontslagen op 't werk zonder echte reden, een landbouwzone waar plots een villa opduikt, je vereniging die uit haar lokaal moet omdat een restaurant meer opbrengt... Zon dingen gebeuren mogen geweten zijn! Loop eens langs in de Pontstraat of schrijf maar wat lezersbrieven... Intussen blijven we ons best doen, ook in 1981, en da's de enige nieuwjaarskado die we hier kwijt willen. Als Voor Oilsjt is Karnaval al begonnen,.. (Per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 1